Bitcoin Forum
June 18, 2024, 10:41:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Ülkemizde toplanan vergi nere gidiyor arkadaş.  (Read 2622 times)
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
May 07, 2019, 03:29:35 PM

şimdi yeniden seçim yapıyor tayyip istanbulda. bunun ne kadara mal olacağını düşünmek bile istemiyorum. daha fakir fukaraya vereceği gıda olaylarına girmedim bile.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
May 07, 2019, 03:43:55 PM

vakıflara, yandaşlara, akrabalara, ilkokul ve lise arkadaşlarına, ''üniversite'' arkadaşlarına diye düşünüyorum ben.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
May 12, 2019, 09:50:15 AM

bu toplananlar yetmemiş olacak ki poşet olayında olduğu gibi tüm ambalajlı ürünlere de ek vergi koyulacakmış kola, cips vs gibi.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 12, 2019, 11:36:35 AM

türkiyede 14 milyon insan yardım alıyor.  bu yardımlarla geçiniyor. attıkları oy belli zaten,  o yüzden mitinglerde iplerini koparmış gibi demookraaasiii sandıkkkk vs diye bağırıyorlar. tek istedikleri, aile başı 1200-2000 lira olan,  nakit, yiyecek, içecek, giyecek gibi dağıtılan malların kesilmemesi ve sahiplerinin de ihalelerden elde ettikleri faiş paraların kesilmemesi.

bu paralar buralara gidiyor.   namuslu vergisini veren ekonomide çalışan katkı sağlayan insanların vergileri buralara gidiyor. çark büyük bir çark
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 12, 2019, 12:15:32 PM

o 14 milyon insanın yanına onlardan çok daha fazla para verilen suriyelileri de eklemek gerekiyor ne yazık ki.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 12, 2019, 12:19:20 PM

Suriyelilere ayrılan bütçe,  ülkemizin kıt kaynaklarına göre çok yüksek bir bütçe doğrudur. Ama genel manada sosyal yardım verilen bütçenin %10 u kadar ancak var,   yani o suriyelilere verilen para gözünüzün önünde çünkü adam suruyeli seçebiliyorsun.  ama normal sokakta kime yardım veriliyor kime verilmiyor bunu seçemezsin, gözüne çarpmaz, o yüzden de pek belli olmuyor,

ama türkiyede 14 milyon insan direk sosyal yardımla geçiniyor. az buz bir rakam değil bu.
freim
Member
**

Merit: 42

View Profile
May 12, 2019, 09:56:04 PM

ülkemizde öncelikle ne kadar vergi toplandığı noktasında net rakamlar var mı acaba ben eepey olduğunu düşünüyorum ömcenlikle az gelişmiş bölgelere aktarılıyor olabilir.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 12, 2019, 10:28:27 PM

s*ktiğimin suriyelilerine tarikatlara gidiyor geçenlerde bir sosyal deney videosu izlemiştim bir türk karnım aç diyerek ramazanda yardım istiyordu suriyelilerden 20 kişiye sordu bir kişi yardım etti sadece gerisini varın siz düşünün artık .
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
May 13, 2019, 07:10:38 AM

yıllara göre alınan vergi miktarı var ama bölgelere göre var mı onu tam bilmiyorum. her yıl katlanarak artıyor zaten alınan vergiler.

nrttngnbz
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 13, 2019, 08:21:08 AM

bir sirk kurmuşlar kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi 14 milyon yoksul yardımlarla geçiniyor. bu adamlar biz neden yoksuluz demeyip allah razı olsun demeye devam ettikçe verdiğimiz vergileri böyle döndürmeye devam ederler pastanın büyüğünü kendilerine alarak.

beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
May 13, 2019, 10:22:07 PM

Vergiler nerelere gitmiyor ki, şeffaflık gereği açıkça görebilmemiz lazım aslında. Sosyal yardımlar ise sosyal bir devlet olmanın gereği buna karşı olan yoktur, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız yasal düzenlemeler gereği incelemeler sonucu paylarını alırlar. Ama sosyal yardım adı altında hiç ihtiyacı olmayanlara da verilen payların denetimini yapmamız maalesef mümkün değil, bir çoğu vakıflar, dernekler aracılığı ile dağıtılmakta buna nasıl bir gerekçe var.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 13, 2019, 10:34:08 PM

sadece istanbul büyük şehir belediyesinin kazandığı vergilerin nerelere gittiğini gördüğümde gözlerime inanamamıştım milyonlarca lira saçma sapan tarikatlara ve cemaatlere gidiyor
cannbola
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
May 16, 2019, 07:25:03 PM

uzun uzun yazıp anlatmaya gerek yok yandaşlara gidiyor. hiçbir iş yapmayan danışmanların maaşı bile yeter de artar.

sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
June 04, 2019, 04:06:16 AM

siyasetçilerimizin mal varlıklarının araştırılması cevabı kesin ve net olarak verecektir. sadece binali bile büyük açıklama yapmış olur.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 04, 2019, 05:34:20 AM

gerçekten de rant büyük bir kalemi oluşturuyor. artık ne yazık ki sadece kendi ceplerini değil eşleri ve dostlarının da cepleri çok dolu.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 04, 2019, 07:19:59 PM

Her taraftan vergi alanam ülke haline geldik hatta verginin vergisinin vergisi var artık bir şey alınca nereye gittiğini herkes biliyordur zaten söylemeye gerek yok
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
June 05, 2019, 01:20:06 PM

bir de şöyle bir durum var ki akp cumhuriyet tarihinde yıl yıl bakıldığında kendinden önceki hükumetlere nazaran kat kat fazla ve çeşitli vergi topluyor.

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 05, 2019, 01:31:31 PM

vergıler tayyıbın lüks yasamına gıdıyor. adam daha dün yazlık sarayını begenmemıs.30 mılyon tl ek odenek cıkarmıs yenıden yapacaklarmıs.bızım paralar saraylara ucaklara mercedeslere jeeplere gıdıyor
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
June 05, 2019, 02:08:09 PM

300 milyon dolarlık uçağı küçümsüyor aylık maaşı belli olan cumhurbaşkanı biz neyi konuşup tartışıyoruz ki hala.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 05, 2019, 02:25:30 PM

Simdi: dünyanin her ülkeside vergi olayi var; yasiyorsan üzerine düsen vergiyi vereceksin. Bundan kacis yok. Olmasi gereken de budur.
Neden ileriye gitmiyoruz, neden hala Kemal Sunal filmlerindeki olaylari yasiyoruz sorusuna gelince: kendi sucumuz! Bu kadar basit. Hic devlete, hükümete, baskana, hocaya, komsuya, ona buna suc atmaya gerek yok.

Tarim bitti demisiz, evet... Ama tarim hic bir zaman zirve yapmadi ki bu ülkede. Hep ve ancak kendi karnimizi bir nevi doyurdu. Kazanclarimizin üzerine dogru dürüst birsey koyamadik. Cünkü benciliz! Ben kazanayim, baskasi ne hali varsa görsün modundaydik ve modundayiz! 100 dekar tarla miras kaliyor 5 kardese, 5 kardes santimine varana kadar pay ediyor - ama diger kardeslerim sakin 1 cm fazla almasin, alacaksa ben alayim diye: 100 dekar tarla oluyor 20 dekar. Böl böl böl.

Hollanda'da kooperatiflik var; biz de bencillik. Bu gidisle bizden bir cacik olmaz! Olmasin da zaten! En kisa yoldan nasil köseyi dönerim; kimi kaziklasam zengin olurum; hangi siyasetciye yalakalik yaparsam kazanirim...

Yok arkadas! Bu yalakacilik, serefsizlik, dolandiricilik vs. zihinlerden cikmadikca... Istediginiz kadar konusun tartisin: bir halt olmaz! Olmasin da!

Benim elimde olsa...
- mevduat hesaplarindan direk %5 - %10 arasi vergi alirim. Öyle parayi faize yatirip - yan gel yat para kazan kafasiyla memleketi sömürenlere acimam.
- mercedes, bmw, audi, ferrari mi istiyorsun? ÖTV direk %200 arkadas, hacme falan bakmam! Kendi iscinin maasindan kesip lüks arac bineceksin ha? Smiley)
- yere cöp mü attin? tükürdün mü? dur bakalim... ver arkadas 100 lira ceza + yaptigin pisligi hemen temizle, yoksa 200 lira daha ceza yazarim (bekciler, zabitalar görevlendiririm bu konuda).. Haa, yolda agzindan küfürlü bir laf mi cikti: 100 lira!

ben basa gecsem, su ana kadar gelmis tüm baskanlari mum ile ararsiniz valla:)

bu millet baska türlü adam olmaz! kim ne derse desin...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: