Bitcoin Forum
July 03, 2024, 12:54:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty Hunter Sorunu  (Read 577 times)
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
November 01, 2018, 07:54:43 PM

Airdropu bu multi ve botlar bitirdi bountyler içinde aynı şey olmadan theymos doğru adım attı jr memberları düzene soktu nerdeyse son 3 ayda 500k yeni hesap açılmıştı allahtan zamanında müdahale oldu da bitiremediler zaten iyi bir ico çıkmıyor son dönemlerde birde bunlar olunca bountye giresimiz kalmıyor...
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
November 01, 2018, 07:55:39 PM

Bazı bountylerde genelde twitter olanlarda dönercilik yapıyoruz para lazım oldumu çünkü zaten para etmiyor çekelim diyoruz sağlam coinleri bekliyorum fazla varsa fazla yoksa beklemeninde çok manası yok
tmskcimen
Member
**

Merit: 10

View Profile
November 01, 2018, 08:01:18 PM

Çoğunu tutmaya çalışıyorum bakıyorum gelenlere iş yapmayacakları çok düşmeden elimden çıkarıyorum bountyden gelenleri şimdiki imzamdan umutluyum hardcap küçük proje güzel bunu tutarım
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
November 01, 2018, 09:21:22 PM

Hocam fakar birde her aldığı ödülü hodl eden tayfa var bunu unutmuşsunuz açılcası aldığım hiç bir tokeni satmak gibi bir niyetim yok hodl her zaman kaznaır. Bunun örneklerini 10 değil 100 kez gördüm
distorsiyon
Member
**

Merit: 15

View Profile
November 01, 2018, 09:34:40 PM

Evet, genellikle afrika ve asyalıların yaptığı direk fiyatı ne olursa olsun satmak. Bu konuda ben de sinir olsam da, empati kurduğumda kendileri için mantıklı bir hareket olduğu söylediğiniz gibi mantıklı.

Daha önceden bir başlıkta bahsettiğim gibi, multi hesaplar ile başkasının hesaplarını kopyalayıp ''ya tutarsa'' mantığında hırsızlık girişiminde bulunmaları da ayrı bir yüzsüzlük, hatta şerefsizlik.

Ben de açıkçası birkaç tokeni bu işten para kazandım demek için satmıştım. Bu eylemimde aslında daha fazla yükselmez görüşüm etkendi.

Genellikle hodl durumundayım. Mesela bounty'den 2591 adet FOXT kazanmıştım. Belki de en fazla tokeni cukkalayandım. Yaklaşık 50 gün civarı üşenmeden günlük 5 tweet retweet yapmıştım. O zamanlar 1200-2400 FOXT 1 Eth civarındaydı ki Eth o zamanlar 600-800 dolar bandındaydı. Toplam supply miktarı da 10Milyon adet idi ve bi miktar burn yapılarak şuanda 9.1 Milyon civarında supply'ı var. Bendeki 2591 adet token biara 600 dolar civarı edere gelmişti ancak ben mutlak hodl ile çok daha yükseklere geleceğini umuyor, kendimce öngörüyorum. Hem projesine, hem de girdiği borsalara olan güvenimden sebep böyle bir karar aldım, şuanda ederi 140 dolarlarda olsa dahi al-sat ile token miktarımı arttırmayı dahi düşünmüyorum. Kafamda belirlediğim psikolojik bir sınır var, o rakama gelirse satarım, gelmezse de üzülmem. (ytd.)

Keza bunun gibi kendimce değerli gördüğüm birçok bounty tokenim var. Acil paraya ihtiyacım yok ve bu şekilde değerlenip düşmesini keyifle stress yapmadan izliyorum.

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 01, 2018, 10:48:56 PM

Bazen hemen satmak çok çok iyi oluyor ama sanırım dönerciler yüzünden biz de dönerci oluyoruz böylece. Defalarca şahit oldum hemen satmadığıma o yüzden hiç eleştirmiyorum artık. Güzel bir örnek vermişsiniz yüzde 2'lik bir kısım ne kadar etki eder diye ve sanırım asıl ince nokta orada yatıyor. Piyasayı dönerciler değil de kapalı satışlar düşürüyor. 1 dolar ico fiyatı olan tokeni satış öncesi 0.1 dolara alan adam 0.2 0.3 gibi miktar görünce hemen çıkarıyor elinden. Sonra bekle bir daha o fiyatları görsün bakalım.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
November 02, 2018, 09:28:39 AM

Birakin Bounty avcilarini icodan girmis yatirimci bile fiyatinin cok altina satiyor.  Ismini vermek istemedigim bir projede ortada airdrop yok bounty yok daha dagitim yapilmadi,  icodan alanlar pat diye satmaya basladi.  Benim en sinir oldugum bu tipler.  Gerizekali neden aldin madem icodan.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 02, 2018, 10:32:31 AM

Maalesef artık bountyleri falan zaman kaybı olarak görüyorum ya yine imzalarda ümit var da twitter falan gerçekten zaman kaybı arkadaşlar piyasa düzelene kadar da zaman kaybı olacaklar piyasa düzeldiğinde neye girsen kazanırsın

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 02, 2018, 10:46:41 AM
Last edit: November 02, 2018, 11:19:10 AM by avalonn

bu sorunun maalesef pek çözümü yok gibi olay daha da duyuldukça daha da artacak dönercilerin sayısı. gerçi geçenlerde twitter baya bi dönerci kıyımı yaptı  Grin arada masumlarda kaynamış olabilir bilmiyorum

icodan alıp zararına satan gerizekalı ne yazık ki çok. bunların bi kısmı özel satıştan alıyor. onun fiyatı normal fiyattan düşük olduğu için borsaya girdiği gibi satıp defolup gidiyor

yav bir de tokenları dağıtıp mal gibi bekleyenler var. sorunca da görüşüyoruz diyor.. e oç tokenları dağıtmadan görüşsene

gerçi bu olayında şöyle bi güzel yanı var önce idexe giriyorlar orda bi dönercilerden toplanıyor tokenlar sonra iyi bir borsaya girerse fiyatlanıyor..bunu da en güzel bountyhive projesi olan bi ico yaptı..girdi bi forkdeltaya enayiler 10.000 tanesini 1 dolara sattı. ulan afrika bile olsan napacaksın 1 doları neyse şu an 600 700 dolar falan ediyor ahahaha Grin Grin

bi tane ico vardı sözde 25 milyon $ toplamış..6 aydır borsaya giremediler bi kere topladıkları miktar yalan ..ikincisi de parayı çıtır çıtır yemekten sıra gelmemiş idexten başka yere girmeye  Grin Grin

o yüzden fazla umut bağlamamak lazım

bu dönemde en iyisi sağlam olanlardan toplayıp beklemek gelmeyecek olan boğa sezonu gelirse satmak Grin

bu arada ülkemiz afrika dan ne kadar farklı bunu da bi düşünün . her yazımda tavsiye niteliğinde size tembihliyorum duyurmayın çevrenize diye  Grin yandaş yalaka gazetelerden biraz kafanızı gerçeklere çevirirseniz ülkemizde nasıl bir işsizlik var araştırın

işkur un işsizlik rakamları nasıl düşük çıkıyor bi araştırın ağzınız açık kalır  Grin

ha bir de suriyeli belası geldi başımıza

ekonominin hali de ortada zaten anlatmaya gerek yok heralde
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
November 02, 2018, 10:51:11 AM

Ben bounty olayını hobi olarak görüyorum foruma giriyorum mesajımı atıyorum birileri faydalı birşeyler yazmışsa faydalanıyorum ve çıkıyorum. Eskiden bol bol trade işlemi yapardım artık holder olduk sayılır o yüzden ödül falan gelirse saklıyorum kenarda
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
November 02, 2018, 11:14:15 AM

Multi olayı projelerin kendi sayfaları üzerinden yaptığı ve bounty sitelerinin raporlamasız olanlarında daha az karşımıza çıkıyor, çoğu zaman kendi telegram adımı spreedsheet lerde 3 er tane görüyorum.. bu olay biraz daha profesyonel olarak ele alınırsa kimse kimsenin hakkını yiyemez.
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 02, 2018, 12:11:59 PM

tek tek cevap yazamadığım için kusura bakmayın. projeler ödülleri kendi tokenleri dışında ödeme yöntemiyle yapsalar aslında bu kadar düşüş olmaz gibi. (piyasa şartlarını dikkate almıyorum.) bu sefer de ico'dan fazla gelir elde edemeyen projeler hiç ödeme yapmaz. bir taraftan da adamlar bize kendi tokenleri ile yaptıkları ödeme ile hem tokenlerini piyasada canlı tutuyor hem de ceplerinden daha az masraf çıkıyor.
benim en son düşüncem ise gizli satış diye bir şeyin olmadığı. ekibin gizli sattık dediği tokenleri bence bir cebinden alıp diğer cebine koyuyor. sonra da borsaya ilk çıktığı anda batırel gibi şakkadanak satıyor. biz daha da düşmez dedikçe bir 10 milyon daha koyuyor ve mağara seviyesine hoş geldiniz. ne de olsa herhangi bir denetim yok.
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
November 17, 2018, 08:17:25 PM

Hiç sorma abi ya gıcık oluyorum dönercilere tokeni azcık bekletin fiyat yükselsin yok abi piyasının içine ediyolar iyice düşürüyolar.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
November 18, 2018, 01:10:25 AM

Ben dönercilerin o kadar etki ettiğini düşünmüyorum. Aldıkları pay zaten çok az. Aslan payını yüksek rütbeler alıyor ve onlar da gayet bilinçli. Asıl fiyatın çakılmasına neden olan bu bonus tokenlerin direk satılması.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
November 18, 2018, 08:29:11 AM

Multici denince aklıma bir ara forumda 60-70 hesapla dolanan biri geldi denilene göre daha fazla hesabı varmış ama yakalanan 60-70 arası biseydi. Bazen kızıyoruz kyc istenince ama böyle multici tipler olunca kycye hak vermek gerekiyor.

jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 18, 2018, 08:45:36 AM

Piyasa öyle bir haldeki airdrop kazancı gelenler ellerindeki daha fazla değer kaybetmesin kar kardır diyip çıkmayı istiyorlar. Satış yapmazsa çöp olacağını düşünen insanlar satış yapıp çıkıyorlar.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
November 18, 2018, 12:58:41 PM

şimdi bu konuya bir örnek vermek istiyorum. geçenlerde airdrop projesi 10 coin vermişti. piyasaya girdiği gün bu coin 20 dolarlardan seyretti.  yani 10 coini 200 dolara satabiliyordunuz. şu an ederi 1 doların altında. yani eldeki 10 dolar etmiyor. o an hacim ufak olsa da yüksek fiyata satan sattı. zira borsalardaki coinleri hiç araştırmadan alan bir kitle var ve açılış fiyatı hype i ile direk alıyorlar sonra ise olağan hacmini buluyor. bunun tersi de olası tabi.
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
November 18, 2018, 02:05:58 PM

Dönerci dolu multi de çok var bayağı bir hesap da yakaladım ama daha hiç birini şikayet etmedim. Bir kıyada köşede saklı hepsi de. Hak yemek hoşuna gidiyor bazı insanların herkes kendi çabasıyla hak ettiğini kazandığı sürece bir sorun olmaz ama başkalarına taş koyarsa haksız yere bu sıkıntı çıkarır. Zaten bounty devri bitti bitiyor kim ne kazanıyor şuan katıldıklarından en yüksek fiyatında bile döner ayran anca alırsın Smiley Herkes emek verip hak ettin Allah daha çok versin bol kazançlar Smiley
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
November 18, 2018, 03:54:57 PM

Herkesin taktikleri kendine özgü ama yapılması gereken mantıklı şey ilk yüksek fiyattan satmak sonradan düşükten toplama imkanı da sağlar.

eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 18, 2018, 04:04:01 PM

Ben hemen satmayı doğru bulmuyorum sıradaki boğa ne zaman olursa olsun o zamana kadar tutacağım her ne gelirse.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: