Bitcoin Forum
April 23, 2024, 02:30:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Takım Tutar Gibi Coin Tutmak  (Read 1156 times)
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
November 04, 2018, 07:32:04 PM

Takım tutar gibi olmasa da özellikle Ethereum'a çok güveniyordum. Malesef satmam gereken yerlerde de satmadım. Şimdi mecburen holdcu oldum.
1713882653
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713882653
Reply with quote  #2

1713882653
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1254
Merit: 43

View Profile
November 04, 2018, 07:40:56 PM

2018-2019 sezonu için konuşuyorum: Fenerbahçe'yi tutar gibi hiç bir coini tutmayın zira ocağınız söner, eviniz barkınız yıkılır ve incir ağacı dikecek paranız bile kalmaz benden söylemesi.
atima
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile
November 04, 2018, 07:44:16 PM

Doğru bir tespit olmuş, bu ikisine birde Waves eklesen hiç fena olmaz. Bunlara sahip olanlar her olaya ve düşüşe rağmen ayrılmıyorlar...
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 04, 2018, 07:59:37 PM

Bu sene, ne Coinlerim ne Fenerbahçem yüzümü güldürdü. Coinleri satarızda Fenerden nasıl vazgeçeriz bilemedim. 
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
November 04, 2018, 08:03:31 PM

Ne Ethereumdan nede EOS tan hiç bir halt olmayacak bana kalırsa. Hele EOS un Ethereum killer olarak dünyaya gelmesi tam bir trajedi. Ethereum sahipleri bu kadar saçma sapan değer kaybedeceğini düşünmedi muhtemelen. Hele ki 500 doların altına sarktığında çok giren oldu ve düşmeye devam etti. Holiganlık değilde gerginlik var sanırım çünkü daha da değer kaybedebilir. GPU Madencilik sınırından düşmeyeceğini düşünülüyordu ama daha da düştü.

saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
November 04, 2018, 08:05:06 PM

Geçen boğada böyle bir hataya düştüm. Daha da artacağını düşünüp satmamıştım bir coini. Kar realizasyonu yapmak gerçekten önemli. Uzun vadeli düşünülenler dışında, hiçbir coinle artık bağ kurmuyorum.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
November 04, 2018, 08:14:50 PM

duygusal davranmamak en mantıklısı önemli olan coinin projesi ve geleceği takım tutar gibi coin tutmak zarar ettirir sadece hiç bir coine duygusal yaklaşmadan yatırım yapmak gerekir

miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
November 04, 2018, 08:24:09 PM

Doğru bir tespit olmuş, bu ikisine birde Waves eklesen hiç fena olmaz. Bunlara sahip olanlar her olaya ve düşüşe rağmen ayrılmıyorlar...

Konuya yanlış yaklaşıyorsunuz.
Kimsenin takım tutar gibi coin tuttuğu yok bence. Asıl olan teknolojisini tanıyan projesine inananlar ve konuyu araştırmamış proje hakkında bilgisi olmadan fikri olanlar arasındaki çekişme bu.

Bu durumu gösterir en güzel örnek waves tir.
waves'i teknolojik altyapı olarak inceleyen ve ardındaki gücü görebilen onur gözüpek, serkan bayar, murathan bostancı, mustafa perçin gibi bu işte belli bir ustalığı olan kişiler bu konuda iddialarını ortaya koymuş durumdalar
Serkan Bayar digilira yı hayata geçirmiş.
Onur Gözüpek Türkiye'deki ilk waves node'unu devreye almış, 590 waves ile alacağı arabayı forumda ve sosyal medya da duyurmuş.
Murathan Bostancı Ethereum'da yaptığım hatayı yapmayacağım deyip 1,5 dolar maliyetli 1000 waves'ini karı görünce satarım korkusu ile kendi deyimi ile perçin wallet'a koyup unutmuş.
Mustafa Perçin ICO dan beri waves yatırımcısı olarak Waves Türkiye Elçisi ünvanı almış biridir.
Şimdi bu kişilere takım tutar gibi coin tutuyor derseniz ayıp edersiniz.
Bu projeye inanmak ve kendi gücü ölçüsünde destek vermektir.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
November 04, 2018, 08:43:02 PM

Bir coine bağlanmak çoğu zaman kötü sonuçlar çıkartabilir. Bu piyasada her zaman yeni fırsatlar mümkün, birde bağlandığınız coini başkalarına tavsiye etmek o daha büyük bir problem oluyor Smiley
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
November 04, 2018, 08:50:46 PM

Bir kripto paraya bağlanmak yanlış çünkü sürekli ona yatırım yapma mecburiyeti oluşuyor ve yükseliş olacağını düşündüğü için kazanç yerine kayıp yaşanabilir

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 04, 2018, 09:56:41 PM
Last edit: November 04, 2018, 10:14:33 PM by avalonn

bu millete deli gibi futbol fanatizmi işlediler. hafta sonları gece 3 lere kadar aptal aptal futbol tartışma programları ... oynat uğurcumlar... ermanlar..kavgalar... vs vs milletin kanına işlediler..millet de dünden razı zaten.

olan oldu

ha ama şu var eskiden dünya kupalarında avrupa şampiyonlar liginde falan baya adımız duyuluyordu... neden ? çünkü futbola siyaset karışmamıştı....

neyse demek istediğim şu

maalesef toplum bu aşılanan futbol manyaklığını hayatın diğer alanlarında da göstermeye başladı..

mesela en büyük belamız olan futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmak...babasının oğlu gibi partisini liderini savunmaya geçmek...günahıyla sevabıyla herşeyini kabul etmek... bu algı yerleşti bi şekilde.

ve bugün ülkenin hali ortada işte

futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutma olayının bir değişik boyutu da coinlerde görünüyor...hastalıklı bir durum. bu forumda yazılanlara bakarak yatırım yapanlara geçmiş olsun

teknik gerekçe ve kaynaklar ile bir coini anlatan yazılar çok çok azınlıkta ...genelde fanatiklerin yazılarını görürsünüz..cümlelerin sonu da genelde inanıyorum umuyorum bekliyorum hede hödö diye biter...niye diye ararsın ama sebebini yazmaz yazamaz kendi de bi haber çünkü duygusal olarak sallamış işte  Grin

bunların bi değişik eski sürümü de teknoloji forumlarında bulunur.... nvidia amd intel i falan babasının malı gibi savunur. bu markalardan biri diğerini testlerde geçtiğinde bakın işte gördünüz mü ehe ehe diye kendince sevinir diğer üyelere sen cahilsin bi bok bilmiyorsun sktr git muamelesi çeker  Grin

yine bunların farklı bi sürümünü araba forumlarında da görebilirsiniz...

bir diğer evrimleşmiş sürümleri de tv dizilerine müptela olmuş tayfa da görürsünüz. özellikle ev kadınlarını hedef alınsa da son yıllarda çakma mafyavari diziler ile gençler de bu ağa dahil edilmeye çalışılıyor. en son olarak da çakma tarih ve askeriye dizileri gaz almada kullanılıyor

daha alt sürümleri de vardır bunların toplum geneline yayılmış ...mesela aldığı bir ürün ile araba telefon ev  veya hizmet ile (thy de bussines uçmak falan Cheesy ) sınıf atladığnı falan zanneder ..bunu da ispat etmek için instagram gibi salak uygulamalar ile aptal selfieler çekip bakın işte ben buyum mesajı verir sürekli...

hepsi olmasa da genelinin özünde ne var derseniz eziklik duygusunu ve aşağılık takıntısını (kompleks demeyin şuna)  bastırma  Smiley bunu aşağılamak için değil tespit olarak yazıyorum

suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
November 04, 2018, 10:02:36 PM

Takım tutar gibi kripto para tutmak akıl tutulması gibi bir mevzudur, hiç biri için gelecekte ne olacağının bilinmesi imkansız kendi kararlarımız kendimiz bağlar.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
November 04, 2018, 10:11:26 PM

Takım tutar gibi coin tutmak çok yanlış bir yaklaşım evet bir coin güzel kazandırdığında bir bağ oluşuyor insanda ancak gerekli yerde vedalaşmak lazım yoksa can sıkıcı olabiliyor. Yatırım planına bağlı değişir elbette.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
November 04, 2018, 10:25:54 PM

Bu sene, ne Coinlerim ne Fenerbahçem yüzümü güldürdü. Coinleri satarızda Fenerden nasıl vazgeçeriz bilemedim. 

Zamanında ne 6-0 lar gördük ama yine takımımızdan vazgeçmedik. Ama iş coinlere gelince ayı piyasasında bile maliyeti gördüğümden hemen çıktım. Gel gör ki, kalanı evladiyelik oldu. İster istemez aramızda bir bağ oluştu. Boğa ile birlikte hepsiyle ilişiğimi kesme niyetindeyim. Nasip kısmet  Grin
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 04, 2018, 10:56:02 PM

Bu Eos şu haliyle kimse kusura bakmasın ama ETH'nin yerini alamaz. Bugün elimdeki eos tokenlerinden birini EOSex borsasına yollayacaktım ama CPU dolu diye yollamadı. Hayır birde %900 nasıl dolu oluyor onu da anlamadım. Kısacası EOS'un alacağı daha çok yol var.
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
November 05, 2018, 08:03:15 AM

ETH'yi EOS ' u geçtim birde PundiX'çiler çıktı başımıza. Adamlar sevgi ile aşk ile pundix peşinden gidiyorlar. Troncular , Vergeciler ,Ripplecılar bitti şimdi birde bunlarla uğraşıyoruz  Grin
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 05, 2018, 11:10:29 AM

Herkesin kendi kararı tercihidir. Böylesi iyidir ya da kötüdür denemez bence. Örneğin sürekli trade yaptığı 3-5 coini vardır, ama kenara da 1-2 tane güvendiği coin de koyar ve uzun vadeli hold yapar, hiç dokunmaz. İleride yükseleceği ümidini taşır ve o ümitle piyasanın kötü gidişine karşı direnç gösterebilir. İnsan sonuçta duygusal bir varlık ve ümitleriyle ayakta durabiliyor. Hani hep deriz ya BTC'yi ve/veya ETH'i 1 dolardan alıp holdlasaydık şimdiye ohooooo Smiley Bu da işte bir umut kapısı bence. İleride pişmanlık duymamak -neden sattım ki dememek- için bir yol.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 05, 2018, 11:11:14 AM

Mutlaka sempatinizin fazla olduğu coinler olabilir ama bunlara fanatiklik boyutunda bağlı kalmamak lazım. Ben de zamanında bu şekilde davranmıştım ve bir coini ekibinden fazla savunmaya başlamıştım. Bir süre sonra güzel okuttular bize coini, şu an çöp durumda. Ethereuma bile bir yere kadar aşık olun.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
November 05, 2018, 02:42:30 PM

IOTA cıları unutmayın, onlar gizli fanatiktir içten içe desteklerler coinini. Bende onlardan biriyim ve çok bağlıyımdır. Gittiği yere kadar beraberiz.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
November 05, 2018, 03:14:08 PM

İnsanların yatırımlarını içselleştirmesinden ileri gelen bir davranış biçimi sonucunda ortaya çıkan durum tam olarak bu.

Profesyonel yatırımda duygulara asla yer olmadığı çok kez bu işin ustaları tarafından söylenmiş olsa dahi, insan ister istemez bir bağ kurabiliyor. Özellikle bounty ya da projenin çıkış anından beri ilgilendiğiniz bir kripto paraysa, bu durum çok daha kolay oluşuyor.

Değerini bulduğunu düşündüğün her coin'i satabilmeli insan. Bu noktada analiz ve piyasa takibinin de önemli olduğunu söylemeye gerek yok.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: