Bitcoin Forum
April 24, 2024, 10:48:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tavuk yetiştiriciler batıyor  (Read 988 times)
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
November 10, 2018, 07:15:50 PM

Bu arada bu sadece tavuk yetiştiricileri ile alakalı bir durum değil.Çok fazla batan işletme var.Bunlar devasa işletmeler.Büyük inşaat firmaları falan hep konkordato ilan ettiler.ortalık bombok.

1713998880
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713998880
Reply with quote  #2

1713998880
Report to moderator
1713998880
Hero Member
*

Ignore
1713998880
Reply with quote  #2

1713998880
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713998880
Hero Member
*

Ignore
1713998880
Reply with quote  #2

1713998880
Report to moderator
1713998880
Hero Member
*

Ignore
1713998880
Reply with quote  #2

1713998880
Report to moderator
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
November 11, 2018, 10:49:35 AM

şu hayatta en çok sevdiğim etlerden biri tavuk eti. dönerinden, fırında kızarmışına kadar. bir süre sonra insanların marketten gidip tavuk almak yerine kendi tavuklarını yetiştirmeye yönleneceğine, doğal olana geçeceğini düşünüyorum. hatta bunun için başında durmaya gerek kalmadan, elektronik takip ekipmanları ile otomatiğe geçen mucitler bile çıkartabiliriz.

Gastronomist
Member
**

Activity: 308

View Profile WWW
November 11, 2018, 11:19:07 AM

şimdi haberlerde gördüm.Büyükbaş hayvancılıkta bitmiş.Hepsi kapatıyor çiftlikleri.Ulan etkin kilosunu bu adamlar 25 liradan alıp kasaplarda 45-50 liradan satmak nasıl bir şerefsizliktir acaba.

fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
November 11, 2018, 12:58:54 PM

üretici üretim maliyetleri ile toptancılar arasında sıkıştı toptancılar ucuza aldığı eti market ile kasap dükkanlarına yüksekten satıyor onlarında üzerine fark ekleyerek satması bizim pahalı et yememizin nedeni.
Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
November 11, 2018, 01:32:07 PM

süt tavuk yumurta kırmızı et dahil yanında tarım ürünleri yetiştiricileri batıyor üretici olmanın giderek zorlaştığı ekonomik kriz ortamında batmadan kalacak olan banklar büyük holdingler ülke ekonomisini taşıyamaz.
adept
Full Member

Activity: 223
Merit: 100

View Profile WWW
November 11, 2018, 03:43:08 PM

kim batmıyor darda olmayan üretimi işleri sahibi kalmadı al sat yapanlar dahil ticaret yapanlar eski işlerin olmamasından şikayet ediyor çözümün olmadığı krizin derinleştiği ortamda beklemek en büyük kazanç.
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
November 11, 2018, 05:06:24 PM

İş veren onca riske girip büyük yatırımlar yapıyor parasını zamanını yatırım için kullanıyor desteklenmediği sürece hatta birde köstek olunduğu zaman kimse iş veren olmak istemez

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 11, 2018, 07:41:59 PM

Böylesine berbat bir ekonomik dönemde batmamaları garip olurdu. Ekonomide sıkıntı yok felan filan diyorlar ama etkilenen çoktan etkilendi ve bunun bize olan etkileride ortaya çıkmaya başlayacak yavaş yavaş. Tavuk sektörüde öyle yabana atılacak bir sektör değil. Halkın büyük kesimi et ihtiyacını anca öyle karşılayabiliyor ve merdiven altı işletmeler artarsa sen gör o zaman cümbüşü

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
November 12, 2018, 12:51:28 AM

Geçen gün yörsan gibi büyük bir firmanın dahi battığını duydum. Araştırmaya pek vakit olmadı ama kriz geldi geçiyor bile. Bakalım nereye kadar dayanacağız. Yukardaki televizyona çıkıp zikildik demediği sürece toplumun kanserli yüzde 50'sinin ekonomik krizden bir şikayeti yok.

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
DervisKing
Member
**

Activity: 71

View Profile
November 12, 2018, 10:08:03 AM

Daha bakalım hangi firmalar kapanacak Tavukçular şuan batma konusunda en çok gözü batan sektör ama dğer sektörlerde kan ağlıyor küçük bir örnek ile matbaacılar alacak kağıt bulamıyor pahalılıktan kağıdın maliyeti bastığı işi kurtarmıyor kurtarsada sürüme giriyor işletmeler zaten karşılarına çıkan fiyatlardan dolayı iş yaptırmıyorlar bu sadece ufak bir örnek dediğim gibi kimbilir daha neler neler var
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
November 12, 2018, 10:21:45 AM

Tavuk fiyatları da et fiyatlarına denk hale gelirse bize tek seçenek balık yemek kalıyor, tabi böyle bir durum olursa talepten dolayı balık fiyatları da uçuşa geçer. Olan yine gariban vatandaşa olur.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
November 12, 2018, 03:38:39 PM

en ucuz protein dediğim yumurtalar da ateş pahası oluyor. bir zamanlar 32'lisini 7,5 liradan alırdım medium ve üzeri boyuttaydı. bu şirketlere finansal destek ile kurtarma yangına su dökmeye benzer ve tekrar yanar geçer. bunların maliyetleri düşmediği sürece biz yabancı ülkelerden tavuk eti de yumurta da ithal etmeye başlarız.

Maalesef hükümet şirketleri söndürmüyor. Konkordatoları tavan yapıp ekonomik krizin faturasını kendine çıkarttırmıyor.
Öyleki adamlar devam etse biz yumurtanın tanesini 1₺den fazlaya alırız Smiley

Bu durumu istemedikleri için yapılandırmaları daha bi kolaylaştırıyolar bankalar arası anlaşmalarla.

Ayrıca memleket süper. Ben zam göremiyorum.
Et fiyatı artıtorsa bu talebin, doğal olarak paramızın arttığı anlamına geliyor Smiley
Yani öyleymiş Smiley

...
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 12, 2018, 04:04:56 PM

Tavuk fiyatlarına gelen zamlardan da belli zaten, arkadaş bu işe bir çözüm bulunması lazım, üretim sanayisinde bir firma batmamalı, her sektörde üretim hızla devam etmeli ki gelişelim, bolluk olsun ve dışa bağımlılığımız azalsan, yoksa böyle dükkanı kapatıp gidersek herşeyi ithal etmeye başlarız.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
electronic981
Member
**

Activity: 126

View Profile WWW
November 16, 2018, 12:50:48 PM

ilacı, yemi makineyi dışarıdan alan tavuk yetiştirme sektörü dövizin uçması ile konkordato aşamasına geldi aslında bazı sektörler ucu ucuna yaşıyor batışı gören zararı azaltmak için faaliyeti durdursun.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
November 16, 2018, 07:47:01 PM

en ucuz protein dediğim yumurtalar da ateş pahası oluyor. bir zamanlar 32'lisini 7,5 liradan alırdım medium ve üzeri boyuttaydı. bu şirketlere finansal destek ile kurtarma yangına su dökmeye benzer ve tekrar yanar geçer. bunların maliyetleri düşmediği sürece biz yabancı ülkelerden tavuk eti de yumurta da ithal etmeye başlarız.

Maalesef hükümet şirketleri söndürmüyor. Konkordatoları tavan yapıp ekonomik krizin faturasını kendine çıkarttırmıyor.
Öyleki adamlar devam etse biz yumurtanın tanesini 1₺den fazlaya alırız Smiley

Bu durumu istemedikleri için yapılandırmaları daha bi kolaylaştırıyolar bankalar arası anlaşmalarla.

Ayrıca memleket süper. Ben zam göremiyorum.
Et fiyatı artıtorsa bu talebin, doğal olarak paramızın arttığı anlamına geliyor Smiley
Yani öyleymiş Smiley

Bunların uyguladıkları çözümler de daha güzel. Et pahalı siz de tavuk ve balık etine yönelin işte o zaman et fiyatları normale iner  Grin
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
November 17, 2018, 08:59:47 AM

tavuk yetiştiricilerinin batması artık tavuk, yumurta için ithalatın kapısını açabilir. her şeyin güllük, gülistanlık gibi haberlerde anlatılması sizleri yanıltmasın. panik havası estirmek istemiyorlar hepsi bu. yumurtayı bu sene içinde 32'lisi 8-9 liraya almışlığım vardı. %50 pahalandı. bu bile üreticileri kurtarmıyor mu? tavuk eti yetişticileri ne zaman civciv alımını hızlandırır ise o zaman rahatlama yaşanıyor demektir.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
sprmn
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
November 17, 2018, 09:39:08 AM

Ülke olarak topluca batıyoruz.
Bu arada borçla iş yapanlar çok daha erken iflas bayrağını çekiyor doğal olarak...
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
November 17, 2018, 04:38:41 PM

Bu batışın sebebini anlamıyorum yaşadığım yerde durgunluk var fakat tavukçuların işleri hala bitmiş değil. Yumurta ve tavuk eti ateş pahası ama yinede satılıyo anlamadım gitti.

samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
November 18, 2018, 01:33:28 AM

Tabi ki satılmaya devam edecek bir işletmenin kapısına kilit vurmak o kadar kolay değil direnebildikleri kadar direnecekler.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
November 18, 2018, 11:52:25 AM

Herkes krizi fırsata çevirdi tavuk yetiştiricilerin battığı mattığı yok aslında bunu bahane ederek hem tavuk eti fiatları hem de yumurta fiatları iki üç katına çıktı yem fiatları bu kadar zamlanmadı ki bence bu bir söylenti dei ibaret ve tavut eti ve yumurta fiatlarındaki faiş artışa bir bahane.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: