Bitcoin Forum
April 25, 2024, 06:45:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Boğa görmüş tecrübeli arkadaşlar bir zahmet bakar mısınız?  (Read 363 times)
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
November 08, 2018, 06:26:27 PM

Geçen kurbanda gördüm boğayı, ondan öncede kış döneminde böyle karlı bir ocak ayında gördüm. Boynuzuna bizim gibi küçük kriptocuları geçirmiş ittirip duruyordu. Sonra boğa birden kaçtı. Sebebi ayıların ortalığı sarmasıydı. Evet boğayı görmüş biri olarak ayıları gördükten sonra ödüm ..tüme gelmiş durumda. Paralarım gitti bu boğa yüzünden zarardayım halen.

Boğadan zarar görmüş biri olarak -boynuz darbesi- dava açalım diyorum. Arkasından ayıya iltica ederiz. Bi zaman dokunmaz bize.. Sonrasını anlatamıyorum.

1714027512
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714027512
Reply with quote  #2

1714027512
Report to moderator
1714027512
Hero Member
*

Ignore
1714027512
Reply with quote  #2

1714027512
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714027512
Hero Member
*

Ignore
1714027512
Reply with quote  #2

1714027512
Report to moderator
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
November 08, 2018, 06:42:05 PM

Herkes artık boğayı bekliyor. Ama bir türlü gelmek bilmedi bu boğa bey. Gel artık da piyasa yeşillensin. Grin Grin

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
November 08, 2018, 06:46:50 PM

Evet boğa sezonunu gördük ama yeni boğa başlangıcını tahmin etmek çok zor 2x-3x yapınca coinler boğa gelmiyor malesef geçtiğimiz boğada marketcap 800milyar doları görmüştü şuan boğa geldi dememiz için marketcapın en az 2x yapması lazım ki sonraki dalgada 1 trilyon doları geçsin marketcap.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 08, 2018, 06:56:36 PM

Bende spn boğanın sonuna yetişmiş biriyim ve sonrasında gelen ve haled devam eden ayıdan hayli etkilenen biri olarak olur da yine bir boğa gelirse şahsen aldığım karar her coin için belirlediğim karı aldıktan sonra çıkmak. Belki bazı fırsatlar kaçacaktır, çok daha fazla kar eden coinler olacaktır ama diğer taraftan yükselip tekrar düşen coinlerde olacak. Hangi coinin nerden döneceğini bilemeyeceğimize göre aza tamah edecez.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
November 08, 2018, 06:58:26 PM

İşi bilene her gün boğa aslında.BTC yeşillendiğinde altlar çıkışa başlıyor.Sağlam güzel bir altcoindeyseniz %5-10 rahat alırsınız.Aç gözlülük yapıldığında Btc birden terse döndüğünde en sert tepkiyi yine altlar veriyor.Bu sefer %20 düşüyor.Sevindiğin kar da gitti zarar etmiş bile oldun.İşin özü böyle belirsiz dönemlerde %5-10 kar gördümmü realize edeceksin.Sağlama geçeceksin.Ayda 10 kere yakalasan %50 kar elde etmiş olursun.Aç gözlülük kazandırmaktan ziyade hep kaybettirir.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 08, 2018, 07:18:43 PM

Piyasada ki aşırı iyimser havaya kanmamak ve boğanın coşkuda son bulduğunu bilmek çok önemli. Piyasada ki baş döndürücü artış yüzünden haddinden fazla aç gözlü olunabiliyor. Örnek veriyorum 5 kat artış yapmış coine neden 10x yapmasın ki diyorsunuz.

Bitcoin / Ethereum / Monero
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 08, 2018, 07:46:15 PM

Ben boğayı yakalayamadım. Son dönemlerinde girdim. Hiç kendi paramla yatırım yapmadım cünkü param yoktu. Ki Allahtan yokmuş Smiley
Eğer olurda boğa gelirse, benim izleyeceğim strateji şu: 2/3/5 yıl tutmayı planladığım coinleri zarar etsem bile satmayacağım. Ama onun haricindeki coinler için piyasa şartlarına göre uygun gördüğüm yerlerden satış yapacağım.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
November 08, 2018, 08:08:02 PM

Ya güzel konuşuyoruzda bir daha boğa falan görebilecekmiyiz arkadaşlar düşünüyorum nedense dünyada global olarak kripto paradan bir uzaklaşma var

linkstronghappy
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
November 08, 2018, 10:04:09 PM

Boğa sonuna doğru giriş yaptım ticarete ustalara Ripple Tron dedim takmadılar aldı başını gitti 1 ay içinde ikisi de birden. Bir ikinci el elden düşme araba parası çıkaramadım fırsatlar heba oldu.
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
November 08, 2018, 10:04:46 PM

Geçtiğimiz boğadan anladığım tek şey sabırlı olmak oldu ben kasım gibi ne var ne yok sattım toplasan 30k dolar etmezdi portfoyum ama ardından 2 ay geçti 150k dolar oldu ve ardından bi 5 ay geçti dolar 7 tl oldu benim para ne oldu peki.. dönüm dolaşıp yine bu piyasaya meze oldu malesef...
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 08, 2018, 10:09:57 PM

Boğa sezonu geldiğinde genellikle tüm coinler genel bir artış trendine giriyorlar fakat bu demek değil ki tamam o zaman bir coin alıyım bekleyeyim. Burada önemli olan haberleri spekülasyonları ve popüleriteyi takip edip en fazla karı elde etmek.

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 08, 2018, 10:49:31 PM

Supply ve proje güçlülüğüne göre saf belirleyin, ardından eldeki token ya da coin'lerin ulaşabileceği rakamlarda kendinizce bir hedef belirleyip satın.

Herşeyden önce, unutabileceğiniz meblağlar ile sisteme girin.

Kendisine kripto para gurusu, trader vs gibi ünvanlar belirleyenlere ve özellikle twitter'da bunun gibi söylemlerde bulunanlara itibar etmeyin.

Teknik analiz önemli, herkes piyasaya para çekmek, kendisindeki tokenlere değer kazandırıp siz aldıktan sonra yüksekten satma derdinde.

Pump ve dump olaylarına dikkat edip, bu hareketlere girmiş token ve coin'lerden uzak durun.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
November 08, 2018, 11:19:26 PM

Öncelikle her boğanın bir yıldızı olur. Geçen sene ilk yıldız Ethereum ardından Zcashti. Devamında her şey arttı. Sonra Çin hükümeti piyasaya müdahalede bulundu. Sonra BTC boğası başladı. İlk etkide ETH 3-5 dolarlardan ( belkide daha az) 400 lere dayandı. BTC 3.000 deydi. Çin darbesinden sonra ETH 200 altına kadar indi,BTC 1.600 e falandı yanlış hatırlamıyorsam. Sonraki yıldızımız BTC oldu. 19-20.000 e dayandı,arından da LTC,XRP,ETH diyerek her hafta birini pumpladılar. Sonra tüm marketi yarıya çekip tekrar bi x2 yaptılar. Sonrası ayıoğlu ayı piyasası. Halen o ayıdayız. Muhtemelen bir sonraki boğada yıldız XLM olur. Yapman gereken yükseleni satıp TETHERE geçmek.Ya da henüz yükselmeyenlere kaymak.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
November 09, 2018, 01:32:43 AM

Varlık yönetimi yapan dünyanın bütün ciddi şirketlerinde iki yöntem hakimdir: fundamental & technical analysis (ve aslında bir de HFT).

Teknik analiz çok uzun bir konu onu başka başlıklarda değerlendiririz isterseniz, fundamental (yani temel) analize bir örnek veriim:

Geçtiğimiz boğa piyasasında ICO yapan birçok proje 4-5 hevesli yazılımcı arkadaştan oluşan gruplardı. Bu arkadaşlar birdenbire piyasa değeri 100 milyon dolarları geçen meblağlara ulaşınca ellerindeki cryptoları naaptılar, tabiki büyük bölümünü satıp fiat (itibari) paraya geçtiler.

Mütevazi noktalardan birkaç hafta / ay içinde dolar milyoneri olan insanların aynı motivasyonla çalışmasını koşulsuz beklememelisiniz, o yüzden marketcap milyar USD'lara ulaşmış bir projeyi, boğa veya ayı farketmez, ne zaman giriş yaparsanız yapın çok iyi incelemek ve dikkatli olmak yararınıza olur.

Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
November 09, 2018, 06:03:27 AM

vallaha öyle sorular sormuşsun ki hocam net birşey kimse diyemez eğer gerçekten 5x yapabileceğini tahmin ettiğiniz başka bir altcoininz var sa beklettiğiniz coin 2x yapsa bile diğeri 5x yaparsa 10x yapıp zararınızı çıkartmış olursunuz. şunu da söyleyim öyle bir günde 100 tane coin token birden yüzde 100 artmıyor yok öyle birşey. olan şey şu peyderpey paranın başka altcoinlere kayması. en ufak bir gelişmenin bile 3x 4x le sonuçlanması. hatırlıyorum emc2 hakkında bir spekülasyon dolandı 1030 sattan alan abimiz 18000 sattan sattı ve 1 haftada arttı. yani 1 haftada 18 kat yaptı
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: