Bitcoin Forum
March 29, 2024, 05:02:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Zautomatyzowane serwisy dla kampanii bounty: Bountyhunters.io.  (Read 455 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 11, 2018, 12:20:03 AM
Last edit: May 03, 2019, 05:29:14 PM by wwzsocki
Merited by Tytanowy Janusz (1), cryptovigi (1)
 #1

Co się stało: Myślę, że serwis Bountyhunters.io https://bountyhunters.io/ zaczął oszukiwać swoich użytkowników, ponieważ proszą o prywatne klucze lub mnemoniki, gdy chcesz otrzymać płatność za zakończone bounty.

Scamer Profil Link:https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2199474


Dowód:                                    


PM/Chat Logs: Na razie nie ma żadnych wyjaśnień w oficjalnej grupie Telegram pomimo, że członkowie grupy oskarżają serwis o oszustwa https://t.me/icoreward

Dodatkowe informacje: Wiem o tym od wczoraj i czułem się zobowiązany poinformować społeczności Bitcointalk, ponieważ intensywnie promowałem ten serwis we wszystkich moich kanałach społecznościowych, a szczególnie tutaj na forum Bitcointalk, używając mojego podpisu i linków na koncie.

Link do oryginalnego wątku w sekcji scam:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067062.0



UPDATE 06.03.2019
Bountyhunters.io poprosiło mnie abym napisał sprostowanie ponieważ sprawa została już wyjaśniona jakiś czas temu.

Bountyhunters.io ulepszyło wypłate tokenów i teraz można zrobić to za pomocą portfela Metamask i jest to bezpieczne.

Myślę że sprawa została rowąiązana ale wątpliwości co do zachowania sie serwisu pozostają.

Ja osobiście nadal jestem użytkownikiem tego serwisu i mam nadzieję że ta wpadka nauczy ich rozumu i w przyszłości będą ostrożniejsi.

Szczególnie jeżeli chodzi o takie informacje jak klucze do portfela czy hasła.

1711688527
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711688527

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711688527
Reply with quote  #2

1711688527
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711688527
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711688527

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711688527
Reply with quote  #2

1711688527
Report to moderator
1711688527
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711688527

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711688527
Reply with quote  #2

1711688527
Report to moderator
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 15, 2018, 01:33:07 AM
Last edit: November 15, 2018, 01:54:14 AM by wwzsocki
 #2

Due to technical reasons the complete update will be released today.
Note, that it is not necessary to transfer your tokens to the wallet. When we implement the buyback widget (1st quarter of 2019), you will have an option to sell tokens right from your profile. You can transfer your tokens only in a case you want to sell it on the exchange (the listing starts in December).

If you are ok with our answers, could you please translate them in the other thread you created? (https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067110.0)



Jak widzicie powyżej zostałem poproszony przez Bountyhunters.io, aby dodać ich sprostowanie w tym temacie co oczywiście robię wraz z moim komentarzem.

Bountyhunters wymyśla jakieś chore tłumaczenia i cały czas są zdania, że to jest normalne aby pytać o klucze do portfeli kiedy ktoś chce wypłacić tokeny z bounty.

Oczywiście przez 3 dni nie usunęli tego ze strony i cholera wie ile osób podało im swoje klucze. Dzisiaj mieli wszystko zmienić ale tak jak widzicie na screenie powyźej, jedyna zmiana to, że zaczęli prosić o keystore file  Wink.

Nie ma żadnej różnicy czy podamy keystore file, klucze czy mnemonic. Jak tylko to zrobimy będą mieli dostęp na zawsze do tego portfela.

Zasada numer jeden w krypto: Nigdy nie dawaj nikomu swoich prywatnych kluczy do portfela.

sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
November 20, 2018, 06:32:50 AM
 #3

Gdzie ten privkey bo ja nie man?
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
November 20, 2018, 10:16:19 AM
 #4

Trzeba być naprawdę naiwnym i głupim żeby podawać swoje prywatne klucze na portalach tego typu.Druga strona medalu jest taka że można zrobić nowy adres na którym nic nie mamy i podać na portalu wtedy jesteśmy bezpieczni że nic nam nie zginie następnie jak dostaniemy nagrodę do sobie przelewamy już na właściwy portfel.Pytanie czy gra warta świeczki Smiley
FANCIER
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 207
Merit: 101


View Profile WWW
November 20, 2018, 08:06:15 PM
 #5

Trzeba być naprawdę naiwnym i głupim żeby podawać swoje prywatne klucze na portalach tego typu.Druga strona medalu jest taka że można zrobić nowy adres na którym nic nie mamy i podać na portalu wtedy jesteśmy bezpieczni że nic nam nie zginie następnie jak dostaniemy nagrodę do sobie przelewamy już na właściwy portfel.Pytanie czy gra warta świeczki Smiley

Pierd..ć oszustów.

WordPress Themes That Empower 437,821 Customers.
http://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=40460
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 24, 2018, 10:22:52 AM
 #6

Trzeba być naprawdę naiwnym i głupim żeby podawać swoje prywatne klucze na portalach tego typu.Druga strona medalu jest taka że można zrobić nowy adres na którym nic nie mamy i podać na portalu wtedy jesteśmy bezpieczni że nic nam nie zginie następnie jak dostaniemy nagrodę do sobie przelewamy już na właściwy portfel.Pytanie czy gra warta świeczki Smiley

Pierd..ć oszustów.

Niesamowite, że serwis Bountyhunters cały czas twierdzi, że to nic takiego i jak nie chcesz im zaufać to przecież nie musisz i możesz urzyć nowego portfela, potem od razu przesłać tokeny gdzie indziej.

"Jeżeli nie chcesz nam zaufać' - to stwierdzenie mnie rozbraja. Ja nie muszę nikomu ufać bo nie należy nikomu podawać kluczy i kropka. Nikt też nie powinien o nie pytać a ten, który to robi to na pewno jakis przekręt.

Teraz zmienili na Keystorefile ale nie dajcie się zwieść to jest to samo. Jeżeli użyjesz swojego Keystorefile to serwis Bountyhunters będzie miał dostęp do tego konta na zawsze.

Ilu ludzi już dało się nabrać i podali swoje klucze? Jeżeli nie teraz to za jakiś czas na pewno ktoś wyczyści te portfele i Bountyhunters rozłoży ręce i powie "My nie wiemy co się stało, minęło tyle czasu...". ,

Stara śpiewka ta sama gra.

cornl
Copper Member
Member
**
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 51


View Profile WWW
November 27, 2018, 08:32:57 PM
 #7

Mam do czynienia z pracą w ramach supportu / live chatu w kilku ICO - i z poziomu rozmów ze smutkiem mogę stwierdzić, że na pewno dziesiątki osób się na to nabrało. Świadomość dotycząca zasad bezpieczeństwa przeciętnej osoby "bawiącej się w krypto" jest zatrważająco niska. Czasem dziwię się po co jakieś fejkowe konta zagadują na priv na Telegramie i próbują wciągać w jakieś transfery, kasyna, podszywanie się pod adminów podobnymi nickami/zdjęciami i oferowanie ultra super hiper mega promocji itp. - a no dlatego, że cały czas łapią naiwniaków.

Żeby jednak SCAMować ludzi tak perfidnie i otwarcie jak bountyhunters.io ? Masakra. Chłopaki pewnie pakują się już na Seszele i jeszcze drobnych na napiwki szukają.

To tak jakby w sytuacji, gdyby płacili w dolarach, prosili użytkowników o podanie numeru karty, nazwiska, daty ważności i numeru CVV/CVC karty, żeby zrobić przelew...

Kamil__
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 05, 2018, 01:11:41 PM
 #8

Nie warto ani podawać danych na tego typu portalach, ani według mnie z nimi współpracować przy okazji jakichkolwiek akcji marketingowych. Z doświadczenia wiem, ze tego typu serwisy nie oferują żadnej wartości dodanej dla projektu.
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
December 07, 2018, 03:43:33 PM
 #9

Selekcja naturalna, nikt normalny nie poda przecież hasła do banku. Jak dla mnie to wszystkie te serwisy to scamy.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 11:07:36 PM
 #10

Bountyhunters.io poprosiło mnie abym napisał sprostowanie ponieważ sprawa została już wyjaśniona jakiś czas temu.

Bountyhunters.io ulepszyło wypłate tokenów i teraz można zrobić to za pomocą portfela Metamask i jest to bezpieczne.

Myślę że sprawa została rowąiązana ale wątpliwości co do zachowania sie serwisu pozostają.

Ja osobiście nadal jestem użytkownikiem tego serwisu i mam nadzieję że ta wpadka nauczy ich rozumu i w przyszłości będą ostrożniejsi.

Szczególnie jeżeli chodzi o takie informacje jak klucze do portfela czy hasła.

cornl
Copper Member
Member
**
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 51


View Profile WWW
March 14, 2019, 10:18:35 PM
 #11

Sytuacja była absurdalna, więc wyjaśnienia wyjaśnieniami, ale zachowali się ultra-lamersko. Jedyne sensowne wytłumaczenie to to, że programował to ktoś zupełnie oderwany od realiów technologii blockchain i bezpieczeństwa - ale to też tylko kiepsko świadczy o portalu BountyHunters.io

Tak czy inaczej warto jeszcze raz wspomnieć (zwłaszcza dla początkujących użytkowników) - podanie gdziekolwiek klucza prywatnego to jak wręczenie komuś kluczy do własnego domu - czyli NIE WOLNO BO OKRADNO Cheesy

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 19, 2019, 11:32:48 AM
 #12

Sytuacja była absurdalna, więc wyjaśnienia wyjaśnieniami, ale zachowali się ultra-lamersko. Jedyne sensowne wytłumaczenie to to, że programował to ktoś zupełnie oderwany od realiów technologii blockchain i bezpieczeństwa - ale to też tylko kiepsko świadczy o portalu BountyHunters.io...

No i jak widać po serwisie Bountyhunters.io takie błędy w tych czasach mogą być zabójcze. Od tamtego czasu żaden projekt nie zamieścił nowego bounty na tym portalu.

Bountyhunters.io był najlepszym serwisem jeżeli chodzi o zautomatyzowane kampanie bounty. Był bardzo łatwy w obsłudze i taskowanie na kilku kampaniach jednocześnie nie zajmowało więcej jak kilka minut.

Mam porównanie bo korzystałem ze wszystkich istniejących serwisów bounty i ten był najlepiej działajacym z nich. Żadnych problemów, strony ładowały sie błyskawiczne (facebook, twitter), wszystkie taski były automatycznie zaliczane i naliczane, dokładne stawki, automatyczne wypłaty, itd. po prostu wszystko co najlepsze dla bounty hunterów.

To był naprawdę świetny serwis.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 19, 2019, 12:28:13 PM
 #13

Rynek ICO tak stopniał, że braki nowych kampanii bounty widoczne sa chyba na wszystkich serwisach. Być może to nie tylko wina tej afery a ogólny trend który może się odwróci, może nie
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 20, 2019, 06:04:50 PM
Last edit: March 22, 2019, 10:39:38 PM by wwzsocki
 #14

Rynek ICO tak stopniał...

Skończyły się łatwe pieniądze i od razu zniknęło większość kampanii bounty bo nie chce się przekrętom tracić czasu na coś co i tak nie przyniesie zamieżonych korzyści finansowych i nie tylko.

Natomiast prawdziwe i wartościowe ICO nie potrzebują kampanii bounty ponieważ jest wiele innych możliwości zareklamowania projektu i sprzedaży tokenów ICO inwestorom w tych czasach. Jak na przykład Launchpad na giełdzie Binance.

Czasy kampanii bounty to były początki ICO a jak wiemy wszystko ewoluuje i samo powstanie serwisów takich jak Bountyhunters.io w dużym stopniu zakończyło kampanie bounty na Bitcointalk w starej formie. Serwisy były łatwe w obsłudze, tańsze, szybsze po prostu o wiele lepsze do prowadzenia dużych kampanii bounty.

Ostatni etap, który widzimy teraz to właśnie giełdy przejmujące ICO i oferujące pełny serwis dla ICO. Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie bo oni są w stanie dokładnie sprawdzić taki projekt i możlwość przekrętu jest mocno ograniczona.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 22, 2019, 10:10:48 PM
 #15

ale mimo tego bierzesz udział w sigbounty ? ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 22, 2019, 10:40:02 PM
 #16

ale mimo tego bierzesz udział w sigbounty ? ;-)

Mimo czego? Bo nie rozumiem.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 22, 2019, 10:59:14 PM
 #17

mimo tego, że rynek przenosi się w miejsca które wymieniłeś ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 05, 2019, 10:22:42 PM
Last edit: April 09, 2019, 09:43:55 AM by wwzsocki
 #18

Jeżeli ktoś jest zainteresowany serwisem Bountyhunters.io i chce wypróbować zautomatyzowane kampanie bounty to właśnie pojawiła się taka możliwość i jeszcze przez dwa tygodnie można brać udział w kampanii dla projektu EdCoin. Powiem szczerze, że nawet nie sprawdzałem tego projektu w ogóle.

Brałęm i nadal biorę udział praktycznie we wszystkich kampaniach prowadzonych przez Bountyhunters.io ponieważ jest to naprawdę łatwe i nigdy nie było problemów z wypłatą.
Jasne, że czasami trzeba czekać a niektóre (a raczej większość) jak na razie są nic nie warte ale z drugiej strony i tak jestem online przez większość czasu a taskowanie zajmuje mi może 10 minut dziennie. Nie widzę żadnego problemu żeby poświęcić tę chwilkę.

Bardzo fajnie jest to zrobione i jak już sie zarejestrujesz i podlinkujesz swoje konta społecznościowe jak Facebook i Twitter to robienie tasków sprowadza sie zazwyczaj do kliknięcia 2 czy 3 razy. Czasami są wymagane posty z hasztagami ale zawyczaj wystarczy napisać jeden post i go cały czas powtarzać z jakiegoś schowka jak Clipdiary czy coś innego na przykład sticky notes.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany w serwisie Bountyhunters.io to zapraszam do skorzystania z mojego linka referencyjnego TUTAJ

Jeżeli to narusza regulamin to proszę o info i usunę link oczywiście.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
April 06, 2019, 09:51:27 PM
 #19

osobiście to wolę nie, bo na swoim koncie twitter mam tylko kilkunastu followersów, i potem jak biorę czasem udział w giveaway'ach na gleam.io to nie mogę podpiąc tego twittera bo mam komunikat, że nie akceptują smieciowych kont xD.
Ale przekaze znajomemu on ma twittera z 5000followersów to moze oplaci mu sie uzyc w koncu do takiej kampani ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 08, 2019, 11:38:06 PM
Last edit: April 10, 2019, 10:53:39 AM by wwzsocki
Merited by adamvp (1)
 #20

osobiście to wolę nie, bo na swoim koncie twitter mam tylko kilkunastu followersów, i potem jak biorę czasem udział w giveaway'ach na gleam.io to nie mogę podpiąc tego twittera bo mam komunikat, że nie akceptują smieciowych kont xD...

Mam na to lekarstwo. Wiem jaki to ból kiedy za cholerę nie można rozbudować konta społecznościowego. Też przez bounty potrzebowałem od zaraz Facebooka, Twittera i innych kont najlepiej z milionami followersów   Wink. No i zacząłem używać serwisów, metodą prób i błędów w końcu znalazłem jeden, który jest naprawdę dobry. Sam używam tego serwisu i za darmo w 4 miesiące nabiłęm 5000 followersów bez żadnego bana czy blokady konta. W dalszym ciągu korzystam i codziennie nabijam sobie kilu kolejnych followersów.

Serwis o którym piszę to TWIENDS.COM i trzeba się trochę go nauczyć. Spokojnie w zależności od potrzeb stworzyć nowe konto lub użyć aktualnego, zarejestrować sie do serwisu Twitends i zaakceptować na Twitterze. Jeżeli potrzebujesz np. 10 followersów dziennie to co parę godzin musisz sam wybrać 2 lub 3 osoby, które będziesz obserwował a jak potrzebujesz szybko więcej followersów to czas się skraca np. co godzinę czy nawet co 30 minut, wszystko zależy od potrzeb. Po kilku dniach będziesz mógł dostawać nawet kilkunastu followersów na godzinę, dziesiątki czy setki dzienne. Najważniejsze jest żeby nikogo nie odrzucać i zacząć od małej ilości osób po czym zwiększać systematycznie ilość obserwowanych i czas kiedy się ich klika.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!