Bitcoin Forum
April 16, 2024, 11:45:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...  (Read 2374 times)
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 09, 2019, 09:15:27 PM
 #81

Aktywność spadła to i meritów mniej. Mnie się swoją drogą też szybko kończą. Dodatkowo jak wyżej zauważyłeś, mało jest w naszym dziale osób nowych, głównie przewijają się te same osoby w większości dyskusji. Z for internetowych kto angielskiego nie ogarnia siedzi na forum.bitcoin.pl, ci co ogarniają siedzą na ogólnej anglojęzycznej części naszego forum.

Signature space available for rent.
1713311125
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713311125

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713311125
Reply with quote  #2

1713311125
Report to moderator
1713311125
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713311125

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713311125
Reply with quote  #2

1713311125
Report to moderator
1713311125
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713311125

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713311125
Reply with quote  #2

1713311125
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713311125
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713311125

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713311125
Reply with quote  #2

1713311125
Report to moderator
1713311125
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713311125

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713311125
Reply with quote  #2

1713311125
Report to moderator
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 10, 2019, 11:54:57 AM
Last edit: August 10, 2019, 04:39:25 PM by wwzsocki
Merited by cryptovigi (1)
 #82

Jako że brakuje Ci tylko 4 meritów do rangi Hero, a post powyżej jak zwykle jest bardzo wysokiej jakości, więc postastanowiłem nagrodzić go brakującymi gwoździami i jako pierwszy pogratulować awansu.

GRATULUJĘ CRYPTOVIGI AWANSU DO RANGI HERO!!! Należało Ci się.

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 10, 2019, 03:09:41 PM
Last edit: August 10, 2019, 03:23:10 PM by cryptovigi
 #83

Jako że brakuje Ci tylko 4 meritw do rangi Hero, a post powyżej jak zwykle jest bardzo wysokiej jakości, postastanowiłem nagrodzić go brakującymi gwoźdxiami i jako pierwszy pogratulować awansu.

GRATULUJĘ CRYPTOVIGI AWANSU DO RANGI HERO!!! Należało Ci się.

Baaardzo dziękuję Tobie @wwzsocki za przyśpieszenie awansu ale równie duże podziękowania dla @Tytanowy Janusz, @BitCryptex, @malevolent, @adamvp, @poptok1, @kotwica666, @nid125, @Airbuxf, @Flangler, @cornl, @pawel7777, @wgd którzy na naszym lokalnym forum przyłożyli wiele cegiełek (meritów) do osiągnięcia przeze mnie tego sukcesu (mam nadzieję że nie pominąłem nikogo z naszej lokalnej społeczności)...


Okazja jest zacna więc pozwolę sobie więc na dalszą prywatę i przywołam fragment jednego z moich postów z przeszłości:
19th Spetember 2018 - one of my worst days on this forum. That day I’ve realized that @Theymos introduced Enhanced newbie restrictions & requirements and I was automatically downgraded from Jr. Member to Newbie  Angry

Before that day I always though that without crypto knowledge at the expert level and perfect knowledge of English getting even one merit is impossible. But making me a Newbie again was to much... So I’ve decided to „fight for my Jr. Member rank” honestly my whole plan was: to get one single merit - nothing more...

Dokładnie 19 września 2018 zostałem zdegradowany do poziomu Newbie i jako zapalony bounty translator miałem do wyboru: odpuścić forum / zapłacić za członkostwo copper / kupić merita / albo "zawalczyć"... Wtedy zdobycie 1 merita wydawało mi się graniczyć z cudem a o poziomie Member nawet nie marzyłem ;-)... Dzisiaj dokładnie po 325 dniach na moje konto wpadł 500-tny merit i niemożliwe stało się rzeczywistością...

Jeszcze raz dziękuję Wam i wszystkim 66 użytkownikom, którzy w tym czasie docenili moje posty chociaż jednym meritem....

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 10, 2019, 04:48:22 PM
Merited by cryptovigi (1)
 #84

ciach ciach ciach

I ode mnie przyjmij najserdeczniejsze gratulacje. Self made hero member. Niewielu może się tym poszczycić. A dokładnie tylko 34 osoby zdobyły ponad 500 meritów a jednocześnie wciąż piastują rangę Hero member:
Code:
Lp Userid UserName        Rank        merits
1 1090672 Smart man        Hero Member 506
2 1560793 sncc                Hero Member 508
3 87930 bitserve             Hero Member 515
4 1133335 Coin-1                Hero Member 520
5 1018510 Matthias9515         Hero Member 535
6 1027694 d_eddie                 Hero Member 539
7 1202061 chimk                Hero Member 549
8 131333 wwzsocki               Hero Member 557
9 112493 Pmalek                Hero Member 621
10 1424178 mole0815        Hero Member 644
11 1580039 asche                Hero Member 649
12 1039323 Goran_                Hero Member 667
13 879277 Coding Enthusiast Hero Member 695
14 1177936 Veleor                Hero Member 748
15 1304130 pandukelana2712         Hero Member 758
16 1071136 PHI1618                Hero Member 788
17 1082600 kenzawak           Hero Member 839
18 1762404 Alex_Sr                Hero Member 882
19 1169179 BitCryptex        Hero Member 892
20 1554927 bitmover                Hero Member 922
21 239406 Toxic2040        Hero Member 933
22 1051955 roycilik        Hero Member 974
23 1112531 Steamtyme        Hero Member 1030
24 1339716 coinlocket$        Hero Member 1045
25 579628 bob123                Hero Member 1073
26 1275282 joniboini        Hero Member 1073
27 188198 Piggy                Hero Member 1111
28 1291828 iasenko                Hero Member 1135
29 1000199 krogothmanhattan Hero Member 1193
30 897509 xtraelv                Hero Member 1197
31 181806 HairyMaclairy        Hero Member 1218
32 1067333 micgoossens        Hero Member 2297
33 1188543 o_e_l_e_o        Hero Member 2329
34 1582324 DdmrDdmr        Hero Member 2476


Teraz apropo ilości meritów w lipcu. Potwierdza się teoria, że wszystko jest bańką Smiley Wykres pięknie pokazuje akumulację od czerwca do lutego by w marcu pokazać piękny wystrzał, kwiecień to bear trap, maj to ATH i pęknięcie bańki w czerwcu i lipcu. Brakuje jeszcze bull trapa w sierpniu i wykres jak z ciążki Smiley

BTW @wwzsocki widzę, że Ty również jesteś w tym zestawieniu. Oznacza to, że i Ty możesz nazywać siebie self-made hero member - pamiętam, że kiedyś o to pytałeś.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 10, 2019, 04:54:51 PM
Last edit: January 06, 2020, 06:26:54 PM by wwzsocki
 #85

... mało jest w naszym dziale osób nowych, głównie przewijają się te same osoby w większości dyskusji...

Ja myślę, że nie powinniśmy być karani za to, że jesteśmy aktywni. Wychodzi na to, że nie dajemy sobie meritów. A dlaczego?

Jeżeli ktoś jest aktywny, to należy go nagrodzić i zmeritować kilka jego postów, bo przestanie pisać. Jestem aktywny, tworzę nowe wątki, odpowiadam na pytania, czyli staram się trzymac nasz lokal przy życiu, a nie dostaje meritów.

Nie chodzi mi o merity, bo jak będę ich potrzebował, to wiem jak je zdobyć ale o sam fakt, ze bycie stałym pisarzem na naszym lokalu nie popłaca. Poza tym, po prostu miło jest dostać merita, bo to oznacza, że ktoś docenia Twoją pracę. Na pewno każdy z Was był kiedyś rozczarowny, kiedy jego bardzo dobry post, czy wątek nie dostał ani jednego merita od tygodni. To potrafi podciąć skrzydła i zniechęcić każdego.

To zawsze działa w dwie strony i jak nie będę dostawał meritów, to też nie będę ich rozdawał. To chyba oczywiste, bo po pierwsze nie będę ich miał, a po drugie każdy wie, kto, komu co i kiedy, więc nie ciężko jest zobaczyć, kto cię nagradza, a kto omija szerokim łukiem od dłuższego czasu i po prostu robić to samo.

Nie wiem ale mi się wydaje, że źródła meritów przede wszystkim powinny patrzeć na jakość postów i właśnie czyjąś frekwencję i za to nagradzać, a nie karać.
Rozumiem merita dla nowego na zachętę ale, żeby ich na wyróżniać i stawiać nad stałymi użytkownikami, bo są nie aktywni, to wydaje mi się trochę nie ok wobec nas, którzy wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to forum, a szczególnie naszą sekcję.

...Z for internetowych kto angielskiego nie ogarnia siedzi na forum.bitcoin.pl, ci co ogarniają siedzą na ogólnej anglojęzycznej części naszego forum...

No nie do końca prawda. Wielu z nas ogarnia angielski i kilka innych języków, a siedzimy tutaj i to codziennie od ponad 2 lat niektórzy. Chyba przydałoby się trochę pomyśleć nad zasadami przyznawania meritów, panowie źródełka. Miało być lepiej, wystaraliśmy się o drugie źródełko i brak efektu, a nawet jest coraz gorzej.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 10, 2019, 07:02:44 PM
Merited by cryptovigi (1)
 #86

Za dużo bierzesz do siebie.

Jakie karanie w ogóle Cheesy

Ja nawet piłem do czegoś innego, jak chcesz mieć merity jak mało osób tu się udziela, którzy mogliby je rozdawać?

Rozdaję najwięcej ze wszystkich was tutaj, 36. miejsce pod względem sumy rozdanych w całym forum i większość czasu tak jak teraz mam 0 do rozdania. Polski dział nie jest też jedynym, który przeglądam.

Poza tym merity nie są za aktywność/frekwencję, tylko za jakość postów (przynajmniej w zamierzeniu, są wyjątki od reguły jak np. temat Wall Observer), ale im więcej osób się udziela tym siłą rzeczy większa szansa, że będzie więcej postów do meritowania, oraz samych meritujących.

...Z for internetowych kto angielskiego nie ogarnia siedzi na forum.bitcoin.pl, ci co ogarniają siedzą na ogólnej anglojęzycznej części naszego forum...
No nie do końca prawda. Wielu z nas ogarnia angielski i kilka innych języków, a siedzimy tutaj i to codziennie od ponad 2 lat niektórzy. Chyba przydałoby się trochę pomyśleć nad zasadami przyznawania meritów, panowie źródełka. Miało być lepiej, wystaraliśmy się o drugie źródełko i brak efektu, a nawet jest coraz gorzej.

Patrząc po ilości osób udzielających się jest to prawda. Własny dział tutaj też mamy dopiero od 2013 roku, inni już mieli w 2011, a polskie forum istnieje od 2010.

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 10, 2019, 07:24:58 PM
Last edit: August 11, 2019, 12:23:07 AM by wwzsocki
 #87

Za dużo bierzesz do siebie...

To akurat nie powinno dziwić, bo merity to zazwyczaj drażliwy temat.

...Poza tym merity nie są za aktywność/frekwencję, tylko za jakość postów...ale im więcej osób się udziela tym siłą rzeczy większa szansa, że będzie więcej postów do meritowania, oraz samych meritujących...

No ale ja przecież właśnie tak napisałem

...źródła meritów przede wszystkim powinny patrzeć na jakość postów i właśnie czyjąś frekwencję i za to nagradzać...

Dodatkowo dodałem frekwencję jako moją sugestię do przedyskutowania, bo jak dla mnie powinna być brana jako plus a nie minus.

Rozdaję najwięcej ze wszystkich was tutaj, 36. miejsce pod względem sumy rozdanych w całym forum i większość czasu tak jak teraz mam 0 do rozdania.

Za dużo bierzesz do siebie.

Nigdzie nie wspomniałem, że rozdajesz za mało. Nie o to mi chodzi. Z Twojego postu wynika dla mnie, że nie doceniasz stałych użytkowników.

Patrząc po ilości osób udzielających się jest to prawda. Własny dział tutaj też mamy dopiero od 2013 roku, inni już mieli w 2011, a polskie forum istnieje od 2010.

Cieszę się, że się rozumiemy (chociaż w jednym punkcie) zawsze to jakiś początek.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 10, 2019, 07:44:40 PM
 #88

Frekwnecja nie jest na plus, ani na minus i nie patrzę (przynajmniej staram się nie patrzeć) kto pisze danego posta, a co dany post zawiera, nie powinno mieć żadnego znaczenia czy to Newbie czy admin.




Signature space available for rent.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 10, 2019, 09:29:26 PM
 #89


Panowie proszę nie kłóćcie się o merity w dniu mojej chwały!

@Tytanowy Janusz dzięki - faktycznie biorąc pod uwagę towarzystwo i ilość self made 'ów poczułem się jeszcze bardziej dowartościowany, chociaż patrząc na to w ten sposób trzeba by chyba jeszcze do tej listy dopisać kilkunastu seniorów którzy wprawdzie nie wybili jeszcze activity ale przekręcili już pięćsetkę meritów

@wwzsocki nie odbieraj wyników lipca jako porażki... Na wykresie wygląda dużo słabiej niż rekordowy maj ale wystarczy z maja odjąć 218 meritów od Darkstara, zauważyć, że adamvp chwilowo odpuścił aktywność a i my sami rozdaliśmy mniej meritów i wszystko jest jasne.
Poza tym nie możemy za mocno narzekać na źródełka bo w tym miesiącu otwierają stawkę poza tym tak naprawdę nie są oni "lokalnymi źródłami" tylko "źródłami aktywnymi również na naszym lokalu" co stanowi niestety gigantyczną różnicę...



... mało jest w naszym dziale osób nowych, głównie przewijają się te same osoby w większości dyskusji...

Ja myślę, że nie powinniśmy być karani za to, że jesteśmy aktywni. Wychodzi na to, że nie dajemy sobie meritów. A dlaczego?

Jeżeli ktoś jest aktywny, to należy go nagrodzić i zmeritować kilka jego postów, bo przestanie pisać. Jestem aktywny, tworzę nowe wątki, odpowiadam na pytania, czyli staram się trzymac nasz lokal przy życiu, a nie dostaje meritów.
...

Tutaj część winy biorę na siebie bo w lipcu rozdałem katastrofalnie mało meritów. A co do Twojej aktywności i prawdziwej walki o nasze lokalne forum to chyba nikt nie ma wątpliwości. Prawda jest taka, że kiedy zacząłem zaglądać na nasze lokalne forum jesienią zeszłego roku byłeś chyba jedyną osobą która utrzymywała je przy życiu i to z zacięciem godnym podziwu - Don Kichot walczący z wiatrakami jest niczym przy tobie walczącym z martwą ciszą na naszym kawałku forum a do tego Tobie się udało!!!


...
Rozdaję najwięcej ze wszystkich was tutaj, 36. miejsce pod względem sumy rozdanych w całym forum i większość czasu tak jak teraz mam 0 do rozdania. Polski dział nie jest też jedynym, który przeglądam.
...

W kwestii formalnej zaznaczę tylko że w pierwszym półroczy na naszym lokalnym subforum razem z @Tytanowym Januszem przegoniliśmy Cię w ilości rozdanych meritów  Grin ale oczywiście tak jak wcześniej napisałem qmam że jesteś "źródłem" a nie "lokalnym polskim źródłem"

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 11, 2019, 12:45:35 AM
Last edit: August 11, 2019, 01:59:16 PM by wwzsocki
 #90

...Panowie proszę nie kłóćcie się o merity w dniu mojej chwały!

To nie kłótnia, ja co najmniej daleki jestem od kłótni lub innych "głębokich" emocji, jeżeli chodzi o merity.

Trochę mnie to rozczarowało, bo nie ma co ale trochę pracy i czasu kosztowały te wszystkie posty i spodziewał bym się chociaż przychylności z tego powodu. Szczególnie, że nie jest to jakiś chwilowy kaprys nowicjusza, tylko trwa od nawet dwóch lub trzech lat w niektórych przypadkach. Mówię tu o praktycznie codziennej frekwencji. Nie ma szans, żeby taka osoba nie dostawała dużo meritów i źródełka nie powinny się bać nagradzać te osoby. A po akcji ze mną i liczeniem meritów, wszystko zwolniło i grad meritów na naszym lokalu sie skończył.

...jesteś "źródłem" a nie "lokalnym polskim źródłem"...

Nie do końca bym się z tym zgodził. Kiedy użytkownik ubiega się o bycie źródełkiem, dokładnie opisuje sekcję, w której chce pomóc i mieć na oku. Z dokładnymi przykładami i nie bez znaczenia, a może nawet najwieksze znaczenie ma wsparcie innych lokalsów. Oczywiście nikt nie ogranicza źródełek, tylko do tych sekcji ale powinny być ich oczkiem w głowie.

Moderatorzy zostali (chyba) z automatu źródełkami, też z tego powodu, ponieważ są przypisani do odpowiednich działów na forum. Oczywiście, tak jak zwykłych użytkowników, nikt ich nie ogranicza ale podobnie jak w pierwszym przypadku sekcja, w której są moderatorami, powinna być numerem pierwszym. Ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić co do moderatorów w jakimś stopniu.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 11, 2019, 01:21:20 AM
 #91

Zostałem źródłem, bo długo jestem tu na forum i przeglądam/udzielam się wszędzie, a dawniej byłem moderatorem globalnym, nie jest to też jedyny dział, który moderuje. Nie brakuje też użytkowników, którzy zostali źródłami na samym początku pomimo nie bycia moderatorami. Sytuacja BitCryptexa jest trochę inna, z tego co pamiętam aplikował, ponieważ ja byłem tutaj wtedy mniej aktywny. Ale z tego co widzę rozdaje merity, więc się nie marnują.

Signature space available for rent.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
August 11, 2019, 08:51:35 AM
 #92

[...] że jesteś "źródłem" a nie "lokalnym polskim źródłem"

Tak jak @malevolent napisał, moja sytuacja jest odrobinę inna, bo sam się zgłosiłem na podstawie postów z naszego lokala. Jednakże nie zostałem zobowiązany do rozdawania meritów pochodzących ze źródełka tylko tutaj. Nie mam nawet techniczne takiej możliwości, bo w każdej sekcji wszystko idzie najpierw ze źródła, a dopiero potem ruszana jest pula, którą nagromadziłem. Co raz częściej wyczerpuję źródełko, ale tylko ze względu na to, że rozdaję też dużo merita w innych działach.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 11, 2019, 09:55:11 AM
Last edit: August 11, 2019, 10:32:21 AM by Tytanowy Janusz
 #93

@wwzsocki

Mamy chyba inną wizję meritów. Dla mnie to punkty "ZASŁUGI". Sposób selekcji najlepszych członków forum. Teraz zadaję sobie pytanie, czy top 34 najbardziej zasłużony hero member, top 93 najbardziej zasłużony użytkownik w ogóle na forum posiadającym 2.5 mln użytkowników to osoba, która wymienia opinie wewnątrz 6 osobowego grona z czego 2 osoby to źródełka by zasilać kółeczko? Dla mnie nie do końca.

276 meritów z 566 jakie posiadasz dostałeś na polskiej sekcji. Stanowi to 49% z czego wilcza część otrzymana od 5 osób i 1, która przyszła tu wysypać to co ma wolnego meritując po 4 sztuki każdy link jaki dostała.

Nie atakuję cię. Nie zrozum mnie źle. Moje statystyki wyglądają podobnie. Ale widzę to i moja skromność nakazuje mi przyjąć strategię bitcryptexa:

Quote from: BitCryptex link=topic=5117123.msg50035315#msg50035315
I jeszcze raz proszę o nie nagradzanie moich postów. Zatrzymajcie tego merita dla kogoś innego.

Zależy mi jeszcze tylko na 80 sztukach, by wbić hero member, bo otworzy mi to wrota na niektóre kampanie a następnie otwarcie poproszę o to, co bitcryptex. Wystarczająco dużo już doceniliście moje konto. Pora na innych (ale najpierw zżuta na hero membra - żart Tongue ). Zwłaszcza, że piszemy w tak wąskim gronie na forum, że powinniśmy moim zdaniem zastosować strategię podwyższonych standardów, by nie musieć bronić się potem przed sądem trust mafii.


I have already learned a lesson from my case and this one quoted above, that sending merits to friends or relatives is not well seen on this forum.

Pisanie w zamkniętym 6-osobym gronie przez co najmniej rok i meritowanie się wzajemnie to trochę jak meritowanie kolegów nie sądzisz? Tylko dobrych postów ... fakt ... ale to nie zmienia zasadności pierwszego zdania. Jeszcze co innego na prawdę wybitne posty a co innego zwykłe dobre odpowiedzi lub co gorsze większość postów kogoś za frekwencję (a tak można zinterpretować twój post). Zaktualizuj swój poradnik o LN, dopisz kilka punktów na podstawie postów z oryginalnego angielskiego wątku (wiedza) a zapewniam cię, że merity dostaniesz. Napisz "co sądzicie o ostatnim wyborze managera chipmixera" (opinia) a meritów nie będzie, bo nie za takie posty meritują merit source.


~ciach~

Nie wiem ale mi się wydaje, że źródła meritów przede wszystkim powinny patrzeć na jakość postów i właśnie czyjąś frekwencję i za to nagradzać, a nie karać.
Rozumiem merita dla nowego na zachętę ale, żeby ich na wyróżniać i stawiać nad stałymi użytkownikami, bo są nie aktywni, to wydaje mi się trochę nie w ok wobec nas, którzy wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to forum, a szczególnie naszą sekcję.

~ciach~

Skoro w jednym poście piszesz, że merity motywują do zostania i pisania, to czemu nie podoba ci się, że ktoś łaskawszym okiem patrzy na nowe nicki? Oczekując od osoby, która siedzi w krypto i na forum od lat i ma bardzo wysoką rangę i masę zasług tego samego poziomu co od juniora prowadzi moim zdaniem do tego, że w tym 6 osobowym gronie zostaniemy. Dla mnie newbie powinien dostać merita za pierwsze mądre zdanie jakie napisze. To jak powiedzieć rocznemu dziecku brawo, że zrobiło siusiu do nocnika. Ale legendary member powinien dostać merita za poradnik, rozwiązanie jakiegoś problemu który wisiał od czasu, wybitne przemyślenia (wyjątek - ważny post, który warto wyróżnić by oznaczyć dla innych jako warty przeczytania). Bo obniżanie wymogów za frekwencję zasłużonym członkom to jak powiedzenie dorosłemu człowiekowi brawo za zrobienie siusiu pod nogi. Według ciebie odwrotnie?
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 11, 2019, 02:19:42 PM
Last edit: August 11, 2019, 02:45:29 PM by wwzsocki
 #94

@wwzsocki

Mamy chyba inną wizję meritów. Dla mnie to punkty "ZASŁUGI". Sposób selekcji najlepszych członków forum. Teraz zadaję sobie pytanie, czy top 34 najbardziej zasłużony hero member, top 93 najbardziej zasłużony użytkownik w ogóle na forum posiadającym 2.5 mln użytkowników to osoba, która wymienia opinie wewnątrz 6 osobowego grona z czego 2 osoby to źródełka by zasilać kółeczko? Dla mnie nie do końca.

Szkoda, że nie zrozumiałeś dokładnie o co mi chodziło.

Jak widzisz piszę, że chodziło mi o ostatnie kilka miesięcy. Dodatkowo samo stwierdzenie, że niestety nasza grupa jest mała i dla tego eliminuje to większość naszych postów, żeby być nagrodzonymi jakoś domnie nie trafia.

Nigdzie nie pisałem, że ktoś rozdaje za mało lub dał osobiście mi za mało merita.

Z tego co widzę każdy kto czyta widzi co innego i odpisuje co mu na duszy siedzi nie do końca wczytując się w moje słowa chociaż je cytuje (nie po raz pierwszy).

Piszeż TytanowyJanusz że:

...czemu nie podoba ci się, że ktoś łaskawszym okiem patrzy na nowe nicki?...

Zupełnie jak byś wogóle nie czytał mojego posta. Przecież ja napisałem dokładnie to samo co Ty:

Rozumiem merita dla nowego na zachętę...

To już nie pierwszy raz kiedy proszę Cię o czytanie moich postów ze zrozumieniem i proszę o nie dodawanie czegoś, czego nie powiedziałem, bo nigdzie nie napisałem, że mi się to nie podoba, tylko, że to ROZUMIEM. Zrozumienie dla czegoś, wydaje mi się być dalekie od negacji czy nawet (gorzej) dezakceptacji.

...Zależy mi jeszcze tylko na 80 sztukach, by wbić hero member, bo otworzy mi to wrota na niektóre kampanie a następnie otwarcie poproszę o to, co bitcryptex. Wystarczająco dużo już doceniliście moje konto. Pora na innych (ale najpierw zżuta na hero membra - żart Tongue ). Zwłaszcza, że piszemy w tak wąskim gronie na forum, że powinniśmy moim zdaniem zastosować strategię podwyższonych standardów, by nie musieć bronić się potem przed sądem trust mafii.

Przepraszam, że to napiszę ale to trochę samolubne patrzeć na sytucję tylko ze swojej strony. Widzisz, każdy pisze ze swojego punktu siedzenia i że Tobie nie zależy na meritch, bo musisz nazbierać tylko 80 i potem brakuje ci activity albo komuś innemu nie zależy na meritach i awansie, to nie znaczy, że wszyscy mają podobnie. Pomyśl nad tym chwilę.

Pisanie w zamkniętym 6-osobym gronie przez co najmniej rok i meritowanie się wzajemnie to trochę jak meritowanie kolegów nie sądzisz?

Jak Widzisz po meritach, które ode mnie dostajesz to NIE, nie sądziłem, że to jak meritowanie kolegów i nagradzałem Twoje najlepsze posty i te, które jakoś do mnie dotarły, jak zawsze do tej pory.

PS
Chce się zwrócić do Wszystkich czytających tą dyskusję, że specjalnie ją rozpocząłem (chociaż niechętnie), bo to wyjaśni sytuację i opinię każdego zainteresowanego.
Później sytuacja będzie jasna i będzie wiadomo kto merituje za co i na czyje merity można liczyć, a od kogo nie dostaniesz już prawie nic. Myślę, że taka sytuacja będzie o wiele zdrowsza i można będzie się zdecydować, czy zostać w lokalu przez sentyment i cieszyć się rozmową z kolegami, czy też startować wątki i udzielać się gdzie indziej, jeżeli masz potrzebę meritów, bo na lokalu nie jest to już możliwe.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 11, 2019, 02:28:40 PM
Last edit: August 11, 2019, 03:07:34 PM by Tytanowy Janusz
 #95

Piszesz o tym dokładnie w tym fragmencie, który zacytowałem. Zacytuje wiec ponownie:

~ciach~

Nie wiem ale mi się wydaje, że źródła meritów przede wszystkim powinny patrzeć na jakość postów i właśnie czyjąś frekwencję i za to nagradzać, a nie karać.

~ciach~


Piszesz tu, że stały bywalec o wiele trudniej zdobywa merity i jest to karą za frekwencję i starania. Tak, czy nie?

Potem piszesz 1 zdanie, że rozumiesz 1 merita na zachętę, ale znów w kolejnym zdaniu:

żeby ich na wyróżniać i stawiać nad stałymi użytkownikami, bo są nie aktywni, to wydaje mi się trochę nie w ok wobec nas, którzy wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to forum, a szczególnie naszą sekcję.

Gdzie piszesz, że rozdawanie meritów nowym za mniej niż stałym bywalcom jest błędem. To w końcu jak jest? Bo piszesz że rozumiesz dawanie nowym a z drugiej strony ci się to nie podoba.

Widzę, że chyba sam nie czytasz co piszesz.


Szkoda, że nie zrozumiałeś dokładnie o co mi chodziło.

Jak widzisz piszę, że chodziło mi o ostatnie kilka miesięcy. Dodatkowo samo stwierdzenie, że niestety nasza grupa jest mała i dla tego eliminuje to większość naszych postów, żeby być nagrodzonymi jakoś domnie nie trafia.

Za to trafi do trust mafii i wszyscy się będą tłumaczyć. Source straci pozycję a my wyłapiemy red trusty. Do tego dąży meritowanie każdego postu wewnątrz 6 osobowej społeczności. Poza tym tak jak mówię. Jak post był przeczytany przez 300 osób i pomógł 100 osobom to zasługuje na tyle samo meritów co post, który przeczytały 3 osoby i pomógł 1? Czy osoba, która pomogła tysiącu użytkowników powinna mieć tyle samo meritów co osoba, która rozmawia z 6? Jesteś w top 100 najbardziej zmeritowanych z czego 50% twoich meritów pochodzi od 6 osób. Na prawdę nie uważasz, że to zaczyna być absurdem? Kiedy powiesz pas i przestaniesz domagać się merita pod każdym swoim postem? (tak wiem, że nigdzie nie napisałeś, że chcesz po mericie pod każdym, ale chyba dopiero wtedy będzie "dobrze", bo o meritach założyłeś chyba najwięcej tematów i postów ze wszystkich użytkowników forum)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 11, 2019, 02:49:18 PM
Last edit: August 11, 2019, 02:59:35 PM by wwzsocki
 #96

Piszesz tu, że stały bywalec o wiele trudniej zdobywa merity i jest to karą za frekwencję i starania. Tak, czy nie?

Nie. Mam cały czas na myśli to, że nasza frekwencja nie powinna być czymś złym, minusem. Nasze posty powinny być nagradzane tak samo jak każdego innego uzytkownika, nowego czy nawet zaawansowanego z wyższą rangą.

...piszesz, że rozdawanie meritów nowym za mniej niż stałym bywalcom jest błędem. To w końcu jak jest?

Jest tak jak pisałem powyżej, że powinieneś brać moje słowa dosłownie. Ja nie napisałem, że to jest błąd, tylko, że to jest "według mnie nie OK", żeby traktować ich przez cały czas priorytetowo, bo są nowi, chociaż nie mam problemu z jednym czy dwoma meritami na zachętę, które sam już nie raz rozdałem.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 11, 2019, 02:52:22 PM
 #97

Piszesz tu, że stały bywalec o wiele trudniej zdobywa merity i jest to karą za frekwencję i starania. Tak, czy nie?

Nie. Mam czły czas na myśli to, że nasza frekwencja nie powinna być czymś złym, minusem. Nasze posty powinny być nagradzane tak samo jak każdego innego uzytkownika nowego czy nawet zaawansowanego z wyższą rangą.

Czym to się różni od tego, co napisałem? Przecież to to samo tylko innymi słowami...



...piszesz, że rozdawanie meritów nowym za mniej niż stałym bywalcom jest błędem. To w końcu jak jest?

Jest tak jak pisałem powyżej, że powinieneś brać moje słowa dosłownie. Ja nie napisałem, że to jest błąd, tylko, że to jest według mnie nie OK, żeby traktować ich przez cały czas priorytetowo, bo są nowi, chociaż nie mam problemu z jednym czy dwoma meritami na zachętę.

Nie jest to błąd, ale jest nie OK. - przecież to to samo znów.

Przez cały czas priorytetowo? Jak posiedzą rok i dostaną ode mnie 50 meritów, to też na każdego kolejnego będą musieli się postarać znacznie bardziej. Sam Darkgwiazdka (nie chcę by dostał tu powiadomienie) jak tu był, to powiedział:

Quote from: Darkgwiazdka link=https://bitcointalk.org/index.php?topic=5117123.msg51161363#msg51161363
"I'm pretty much at my 50 maximum for most of the guys in the Polish section now"

I całkiem to rozumiem z tym, że u mnie zależność jest troszkę inna. Im wyższa ranga tym więcej wymagam, im więcej wysłałem meritów do danej osoby tym więcej wymagam.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 11, 2019, 02:55:31 PM
Last edit: August 11, 2019, 03:19:35 PM by wwzsocki
 #98

Czym to się różni od tego, co napisałem?

Ostatnim zdaniem.

...Nasze posty powinny być nagradzane tak samo jak każdego innego uzytkownika nowego czy nawet zaawansowanego z wyższą rangą.

Quote from: Darkgwiazdka link=https://bitcointalk.org/index.php?topic=5117123.msg51161363#msg51161363
"I'm pretty much at my 50 maximum for most of the guys in the Polish section now"
I całkiem to rozumiem z tym, że u mnie zależność jest troszkę inna. Im wyższa ranga tym więcej wymagam, im więcej wysłałem meritów do danej osoby tym więcej wymagam.

Fajnie, że to wyciągnąłeś, bo jak widzę, każdy zaczął się sterować tą złotą, niepisaną zasadą 50 meritów max na osobę, która zapewne skądś się wzięła i jest taką bezpieczną barierą lub była jakiś czas temu, bo meritów jest coraz więcej i pewnie zostanie za jakiś czas podniesiona do 100 lub 75 na osobę.

Musisz zauważyć, że CiemnaGwiazda rozdał praktycznie po 50 meritów każdemu z nas w przeciągu 2 tygodni. Jak to się ma do grona ludzi spotykających się regularnie od lat?

Te zasady powinny być zupelnie inne. Wpadł jak burza rozsiał merity, które musiał szybko rozdać, w dodatku korzystając z naszych kompilacji najlepszych postów, co ograniczało go, do przekliknięcia paru linków. Od momentu wymaksowania 50 meritów na osobę, ślad po nim zaginął i napewno możemy się go spodziewać znowu z taką meritową promocją, jak zmienią ilość merita na osobę i nie wcześniej.

Moim zdaniem, to dokładny przykład na to, jak źle merit sysytem działa. Znudzone źródełka, które muszą rozdać merity (od kilku lat), szczególnie kiedy mają ich dużo, są bardzo pod wpływem takich właśnie list i kompilacji postów, bo to im ułatwia pracę, za którą i tak nikt nie płaci i nie ma prakrycznie, żadnych profitów. Jak spojrzycie na sekcję meta, to nie ma już, żadnych zapytań o bycie źródełkiem, nie daje to do myślenia? Na pewno jest dużo źródełek i to jeden z powodów ale ten, który podałem powyżej nie jest bez znaczenia.


Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 11, 2019, 03:47:22 PM
Last edit: August 11, 2019, 04:34:44 PM by Tytanowy Janusz
 #99

Fajnie, że to wyciągnąłeś, bo jak widzę, każdy zaczął się sterować tą złotą, niepisaną zasadą 50 meritów max na osobę, która zapewne skądś się wzięła i jest taką bezpieczną barierą lub była jakiś czas temu, bo meritów jest coraz więcej i pewnie zostanie za jakiś czas podniesiona do 100 lub 75 na osobę.

Musisz zauważyć, że CiemnaGwiazda rozdał praktycznie po 50 meritów każdemu z nas w przeciągu 2 tygodni. Jak to się ma do grona ludzi spotykających się regularnie od lat?

Te zasady powinny być zupelnie inne. Wpadł jak burza rozsiał merity, które musiał szybko rozdać, w dodatku korzystając z naszych kompilacji najlepszych postów, co ograniczało go, do przekliknięcia paru linków. Od momentu wymaksowania 50 meritów na osobę, ślad po nim zaginął i napewno możemy się go spodziewać znowu z taką meritową promocją, jak zmienią ilość merita na osobę i nie wcześniej.

Moim zdaniem, to dokładny przykład na to, jak źle merit sysytem działa. Znudzone źródełka, które muszą rozdać merity (od kilku lat), szczególnie kiedy mają ich dużo, są bardzo pod wpływem takich właśnie list i kompilacji postów, bo to im ułatwia pracę, za którą i tak nikt nie płaci i nie ma prakrycznie, żadnych profitów. Jak spojrzycie na sekcję meta, to nie ma już, żadnych zapytań o bycie źródełkiem, nie daje to do myślenia? Na pewno jest dużo źródełek i to jeden z powodów ale ten, który podałem powyżej nie jest bez znaczenia.

Też kiedyś myślałem, że nie ma co patrzeć na ilość rozdanych meritów. W końcu można dostać aż 600 meritów od 1 osoby:
https://bpip.org/profile.aspx?p=dbshck
Ale z błędu wyprowadził mnie malevolent zwracając uwagę na fakt, że co prawda jest to 600 meritów ale z blisko 13 000 rozdanych (5%).

Czarnagwiazdka rozdał 3500 meritów. Czyli po 1.5% (50/3500) z wszystkich rozdanych meritów na osobę meritowaną w polskiej sekcji (łącznie z 6% ?). Ja rozdałem 209 meritów z czego aż 61%! trafiło do top 5 z polskiej sekcji. U ciebie podobnie - 130/301 = 43% (dla top 5 z polskiego lokala)
W wypadku naszego moderatora: 1200 meritów rozdanych z czego 144 dla top 4 z polskiej sekcji, czyli łącznie 12%.
Bitcryptex: 145 z 337 = 43% - na samo top 3
Jak widzisz ... to co nam zrzucił ciemnagwiazdka tonie w tym, co zrzucił na całe forum, co nijak się ma do naszych statystyk.

Osobiście będę starał się zejść do co najmniej 50% chyba, że zwiększy się liczba użytkowników, na których się to rozłoży. Czy więc nie będę nagradzał stałych bywalców? Oczywiście, że będę ale będę zachowywał merity na najlepsze posty a nie wystrzeliwywał na zwykłych odpowiedziach z którymi się zgadzam.



wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 11, 2019, 03:58:00 PM
 #100

...Jak widzisz ... to co nam zrzucił ciemnagwiazdka tonie w tym, co zrzucił na całe forum, co nijak się ma do naszych statystyk.

Teraz nie wiem czy się zgadzamy w tym punkcie, że statystki z loalnej sekcji mają się nijak do statystyk z dużego forum, czy też nie?
Ja właśnie tak uważam, że na lokalu zasady meritowania powinny być inne.

Przedstawiłem Wam mój punkt widzenia na frekwencję i tak dalej. Oczywiście nie twierdzę, że mam rację i dlatego chciałem to przedyskutować, żeby znać Wasze dokładne zdanie na ten temat i daleki jestem od ataków na kogo kolwiek. Nie mam też do nikogo żalu, że nie daje mi meritów, czy też dał mi ich za mało, bo tylko dzięki Wam jestem dzisiaj Hero.

Zauważyłem odpowiedni moment i pociągnąłem dyskusję, bo chyba wszyscy widzimy, że jest coraz gorzej, a sytuacja zaczęła się psuć od mojej sprawy i liczenia meritów.
Myślę, że nawet najgorsza prawda i szczerość, jest lepsza od niewiedzy czy niejasności.

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!