Bitcoin Forum
April 19, 2024, 05:50:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Forumda Nereye Ne Kadar Merit Harcandı (Detaylı Analiz)  (Read 209 times)
Bwonsamdi (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 15, 2018, 01:02:35 PM

Global forumda gezinirken bu web sitesine denk geldim eleman üşenmeden oturmuş bitcointalk forumunda nereye ne kadar merit harcanmış ne kadar insan rank atlamış neler olmuş bitmiş meritle ilgili herşeyi arşivleyip güzelce analiz yapılabilen bir tablo haline getirmiş. Merak edenler var ise girip biraz kurcalayabilirler.

Tüm forum konularına bakılınca tabloda görüldüğü gibi Türkçe kısmında 12.562 merit verilip forum genelinde %5.6 lık bir dilime girmişiz. Ruslar 25.967 merit ile forumun %11 lik kısmında aktif olmuşlar. Diğer local forumlarda gördüğünüz gibi çok fazla bir hareket yok burdan şunu anlayabiliriz merit için Türkçe local rusya ve endonezya kısımları baya çalışmış Grin

İngilizce genel bölümlerde yollanan merit miktarının local forumlarda gönderilenlerden 7 8 kat fazla olduğunu burdan rahatça görebiliriz.

Web sitesi burda : https://public.tableau.com/profile/ddmrddmr#!/vizhome/BitcointalkMeritDashboard/WordCloud

Code:
https://public.tableau.com/profile/ddmrddmr#!/vizhome/BitcointalkMeritDashboard/WordCloud
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 15, 2018, 05:02:23 PM

Merit konusunda elimiz baya genişmiş bunu da görmüş olduk

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 15, 2018, 09:02:20 PM

Bi kaç hafta önce görmüştüm bu siteyi. Adam ciddi veri toplamış her şeyi analiz etmiş ve otomatiğe bağlamış. Verileri çekiyor her şey otomatik ilerliyor artık sanırım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 15, 2018, 09:05:24 PM

Skandinavların lokal bölümünü görünce canım sıkıldı oraya gidip birkaç merit verit geleyim Smiley
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 15, 2018, 09:06:01 PM

Bi kaç hafta önce görmüştüm bu siteyi. Adam ciddi veri toplamış her şeyi analiz etmiş ve otomatiğe bağlamış. Verileri çekiyor her şey otomatik ilerliyor artık sanırım.

Yıl 2018 uğraştıgın iş geleceğin teknolojileri blockchan otomatik olmasında ne oldu oturup tek tek sayacakmıydı. Lütfen imza kampanyaları için artık post kasmayınız rica ediyorum.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 15, 2018, 10:20:58 PM

Yıl 2018 uğraştıgın iş geleceğin teknolojileri blockchan otomatik olmasında ne oldu oturup tek tek sayacakmıydı. Lütfen imza kampanyaları için artık post kasmayınız rica ediyorum.
Bu aralar beni takip ettiğini ve her mesajıma bi cevap verdiğini görüyorum sevgili troll. Hatta geçenlerde birisi senin için "forumun delisi" tabirini kullanmıştı. Cuk oturuyor üzerine.
İmza kampanyaları için post kassam 10-15 mesajda bitirirdim. Ben sürekli mesaj atan biriyim. İmza kampanyası için atıyor olsam senin gibi olur olmadık her şeyi saçma sapan yazardım.
Hadi güle güle. Ignore vaktin geldi de geçiyor.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 16, 2018, 12:02:40 AM

Bu aralar beni takip ettiğini ve her mesajıma bi cevap verdiğini görüyorum sevgili troll. Hatta geçenlerde birisi senin için "forumun delisi" tabirini kullanmıştı. Cuk oturuyor üzerine.
İmza kampanyaları için post kassam 10-15 mesajda bitirirdim. Ben sürekli mesaj atan biriyim. İmza kampanyası için atıyor olsam senin gibi olur olmadık her şeyi saçma sapan yazardım.
Hadi güle güle. Ignore vaktin geldi de geçiyor.

Bu adam troll falan diyorduk hatta çoğu kişiye antipatik geliyordu ama yavaş yavaş güldürmeye başlıyor beni. Smiley

Formunda en azından böyle insanlara veya trollere ihtiyacı var sonuçta bu arkadaşın yazdıklarında hepimize bir gülümseme geliyor. Aslında piyasa kötüyken tamda aradığımız şey... Smiley

Ama yine merit vermem sana @carolina34
Bwonsamdi (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 19, 2018, 09:17:48 PM

Evet hocam site sürekli güncellenip btctalkdan veri çekiyor.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
November 20, 2018, 12:43:28 PM

Bu tarz tablolar forumun meta kısmında bolca mevcut, kim kime ne kadar kaç kere merit vermiş falan filan hepsinin analizini yapmış adamlar. İşsiz çok Cheesy Merit olayında 120 gün geçse bile merit dağılımını gösteren siteler hazırlamışlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: