Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:46:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: [Konkurs] Analiza techniczna - wytypuj cenę BTC i wygraj merit  (Read 963 times)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 16, 2018, 10:28:21 AM
Last edit: March 01, 2019, 10:32:22 AM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (2), pawel7777 (1), cryptovigi (1)
 #1

Chińskie przyslowie brzmi - "obyś nie żyl w ciekawych czasach". Niestety ... ciekawe czasy na bitcoinie zaczęły się parę dni temu wraz z dynamicznym przebiciem wsparcia na poziomie 5700-6000$.

Jako trader z pasji postanowiłem rozpocząc konkurs, którego celem jest zachęcenie was do głębszej dyskucji i wspólnej próby predykcji rozwoju ceny BTC w najbliższym czasie. Osobiście posiadam 5 smeritów (+9 od innych użytkowników) i wszystkie przeznaczam dla zwycięzców. Jednocześnie obiecuję, że wszystkie smerity, jakie zdobędzie ten post przeznaczę na zwiększenie puli nagród.

Konkurs będzie trwał do marca 2019 i składał się będzie z 4 etapów:

1- najtrafniejsza predykcja na 1 stycznia (00:00 na giełdzie binance w parze BTC/USDT lub jeśli do tego czasu USDT/USD zacznie wariować to BTC/USD według coinmarketcap) - każdy uczestnik może podać 1 wartość do końca listopada wraz z krótkim uzasadnieniem. (4 merity) zgłoszenia zakończone
2- najtrafniejsza predykcja jeśli chodzi o trafność zmiany ceny w czasie umieszczony na wykresie na podstawie dowolnych technik analizy technicznej (4 merity). zgłoszenia zakończone 08.02
3- najbardziej doceniony przez społeczność post (3 merit) zakończone
4- najśmieszniejsza predykcja, mem (3 merit). Poniżej załączam wskazówki o co mniej więcej mi chodzi: zakończone



Każdy uczestnik może wystartować w dowolnym etapie jak również we wszystkich naraz.

Życzę wszystkim powodzenia i zapraszam do dyskusji Smiley


edit: Dzięki meritowi od użytkownikowa cryptovigi pula nagród urosla do 6 meritów
edit2: Użytkownik poptok1 doklada kolejne 8 meritów do puli zwiększając ją do 14 meritów. Zaktualizowałem nagrody. Dziękuję w imieniu swoim i uczestników Smiley

edit3: Jako, że listopad się zakończyl zamkykam zapisy na 1 etap konkursu. Wzięło w nim udział 5 osób.

obecna cena: 3875$ (5.12.2018)

cornl - 3500$ (-9,7%)
jarmol - 4600$ (+18,7%)
turingox - 5400$ (+39,4%)
NTRTNMNT - 8300$ (+114%)
TOOM44 - 9000$ (+132%)

Fajnie, że pozostajemy optymistami Smiley

1713498402
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713498402

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713498402
Reply with quote  #2

1713498402
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713498402
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713498402

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713498402
Reply with quote  #2

1713498402
Report to moderator
1713498402
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713498402

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713498402
Reply with quote  #2

1713498402
Report to moderator
1713498402
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713498402

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713498402
Reply with quote  #2

1713498402
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 16, 2018, 01:54:15 PM
 #2

Quote from: Tytanowy Janusz



Wprawdzie Analizę Techniczną rzuciłem 10-15 lat temu (o ile można rzucić coś czego poznało się głównie podstawy), kiedy drugi raz umoczyłem na giełdzie, co dodatkowo wyleczyło mnie z giełdy... więc do konkursu w tym zakresie nie przystąpię...
Ale umarłem ze śmiechu widząc dinozaura Grin więc merit dla Ciebie...

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 17, 2018, 07:40:43 AM
 #3

Dzięki Smiley Zawsze możesz sprobować wziąć udział w pozostałych etapach. Wystarczy strzelić cenę np. "7000 $" i uzasadnić np. "ponieważ przyśniło mi się dziś w nocy." albo cokolwiek innego, może akurat trafisz Smiley

Chciałbym by byl to luźny temat, który będzie żył i zaktywizuje troszkę polską społeczność.
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 17, 2018, 08:32:04 PM
 #4

Fajnie by było zagrać z wami w tę grę chłopaki, jestem w pełni za "ożywieniem" naszej społeczności.
Niestety zainteresowanie słabe bo i nagroda mizerna, dlatego bustuje ją swoimi ośmioma meritami ergo w puli już DYSZKA.
Nojjj troszkę słabo by było teraz brać udział w konkursie który sponsoruje...  Undecided dlatego oczywisty pass.

@Tytanowy Janusz
Qmplu daj mi znać[PM] kiedy wyłonisz zwycięzcę, postaram się śledzić ten temat jednak coś tam zawsze może umknąć.

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 18, 2018, 03:16:02 PM
 #5

Dzięki w imieniu swoim i uczestników. Mam nadzieję, że rozbuja to konkurs i więcej osób weźmie w nim udzial Smiley. Sam też spróbuj Smiley
turingox
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 26


View Profile
November 20, 2018, 11:25:07 AM
 #6

Pozwólcie, że zacznę!

1) W nowy rok wejdziemy z ceną BTC o wartości 5400$. Dlaczego? Z powodu aktualnych spadków i czasu, który będzie potrzebny na odbicie się BTC, duża część posiadaczy przetrzyma BTC w przeciwieństwie do poczynań zeszłorocznych, kiedy to zyski z BTC były spieniężany na wszelakie świateczne i noworoczne 'widzi mi się'. W tym roku nie ma co spieniężać!

4)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 20, 2018, 02:47:48 PM
Last edit: March 04, 2019, 10:03:16 AM by Tytanowy Janusz
 #7

Pozwólcie, że zacznę!


Super. Dzięki za wzięcie udzialu Smiley

Osobiście nie potrafię być niedźwiedzio nastawiony na btc i podzielam twoją opinię, że do grudnia podrośniemy z ceną. Wydaje mi się jednak, że wrócimy nawet do konsolidacji w której byliśmy lub wybijemy ją góra. Obecne spadki zakończy niedługo short squeez z którego na obecne poziomy nie spadniemy. A squeez będzie tak mocny, że zawita znów 6000zł. Co potem zrobi kurs się okaże.

turingox
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 26


View Profile
November 20, 2018, 04:47:48 PM
 #8

Super. Dzięki za wzięcie udzialu Smiley

Osobiście nie potrafię być niedźwiedzio nastawiony na btc i podzielam twoją opinię, że do grudnia podrośniemy z ceną. Wydaje mi się jednak, że wrócimy nawet do konsolidacji w której byliśmy lub wybijemy ją góra. Obecne spadki zakończy niedługo short squeez z którego na obecne poziomy nie spadniemy. A squeez będzie tak mocny, że zawita znów 6000zł. Co potem zrobi kurs się okaże.


Przyznaję, że mój typ jest też mocno związany z ideologicznym podejściem do BTC.
Z założenia, miało to być 'narzędzie', które pozwoli pozbyć się pośredników w postaci instytucji czy innych middleman'ów, zapewni prywatność (w jakimś stopniu), będzie walutą ludzi, itd. itp.
No i wierzę, że właśnie ta cała ideologia, która stoi za BTC da radę się obronić w postaci pierwotnej, tj. pomimo tego, że BTC jest przestarzałym blockchain'em, to jest najbardziej znanym i zeksploatowanym do tej pory. W związku z tym, w tym momencie, ta technologia może pójść w nowszą, lepszą, wydajniejszą alternatywę blockchain'ową (inna kryptowaluta),  albo zmobilizować środowisko do podtrzymania BTC jako filaru. W mojej wizji efektem scenariusza, w którym BTC zostaje w łaskach, będzie właśnie odbicie się od 'kolejnego dna' i przekroczenie tego resistance 5500$.
ALE, to tylko moje główkowanie, niepoparte żadnymi analizami wykresów ^^
NTRTNMNT
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
November 21, 2018, 02:19:34 PM
 #9

Patrząc po gigantycznej ilości środków przelewanych z giełd Binance lub Bitfinex na prywatne portfele wnioskuje, że duże i bogate podmioty rynkowe nie bez powodu zaczynają hodlować, mój typ na 01.01.2019 to wariant mega optymistyczny i zakładam 8300 $ za 1 BTC.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 21, 2018, 05:44:57 PM
Last edit: November 21, 2018, 05:56:54 PM by Tytanowy Janusz
 #10

Przyznaję, że mój typ jest też mocno związany z ideologicznym podejściem do BTC.
Z założenia, miało to być 'narzędzie', które pozwoli pozbyć się pośredników w postaci instytucji czy innych middleman'ów, zapewni prywatność (w jakimś stopniu), będzie walutą ludzi, itd. itp.
No i wierzę, że właśnie ta cała ideologia, która stoi za BTC da radę się obronić w postaci pierwotnej, tj. pomimo tego, że BTC jest przestarzałym blockchain'em, to jest najbardziej znanym i zeksploatowanym do tej pory. W związku z tym, w tym momencie, ta technologia może pójść w nowszą, lepszą, wydajniejszą alternatywę blockchain'ową (inna kryptowaluta),  albo zmobilizować środowisko do podtrzymania BTC jako filaru. W mojej wizji efektem scenariusza, w którym BTC zostaje w łaskach, będzie właśnie odbicie się od 'kolejnego dna' i przekroczenie tego resistance 5500$.
ALE, to tylko moje główkowanie, niepoparte żadnymi analizami wykresów ^^

Uważam tak samo w temacie ideologicznym. Osobiście, wiedząc, że przeciętna waluta fiat żyje 27 lat czuję się spokojniejszy przechowując część kapitału poza systemem. Dlatego też nie potrafię być niedźwiedzio nastawiony do bitcoina. Hodluje go do śmierci tradując krótkoterminowo na altcoinach starając się zwiększyć ilość btc. Bitcoin jest największą kryptowalutą, najbardziej zdecentralizowaną o najlepszej infrastrukturze. Przyciąga to najlepszych programistów. Więc o rozwój bitcoina można być spokojnym. Jeśli w przyszłości pojawią się jakieś problemy to bardzo szybko zostaną naprawione. A open source code da możliwość modyfikacji funkcjonowania w celu utrzymania konkurencyjności w stosunku do innych kropto.

Patrząc po gigantycznej ilości środków przelewanych z giełd Binance lub Bitfinex na prywatne portfele wnioskuje, że duże i bogate podmioty rynkowe nie bez powodu zaczynają hodlować, mój typ na 01.01.2019 to wariant mega optymistyczny i zakładam 8300 $ za 1 BTC.

Dzięki za wzięcie udziało w konkursie Smiley Zarzucisz jakimiś linkami do portfeli binance albo bitfinex? Chętnie przyjrzę się tym danym.
turingox
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 26


View Profile
November 22, 2018, 10:51:55 AM
 #11

Patrząc po gigantycznej ilości środków przelewanych z giełd Binance lub Bitfinex na prywatne portfele wnioskuje, że duże i bogate podmioty rynkowe nie bez powodu zaczynają hodlować, mój typ na 01.01.2019 to wariant mega optymistyczny i zakładam 8300 $ za 1 BTC.

Dzięki za wzięcie udziało w konkursie Smiley Zarzucisz jakimiś linkami do portfeli binance albo bitfinex? Chętnie przyjrzę się tym danym.

Tutaj jest fajny bot na twitterze, który wiele pokazuje. M.in. takie transakcje/ruchy:

https://twitter.com/BtcBlockBot/status/1064824710473674752
\/
https://www.blockchain.com/btc/tx/1ee11c8a24c9244f14c4d5a9c3670c13664f4ae8f7738c31b4f21221a5bdfbd1

Jednorazowo $492M.
Warto spojrzeć co się działo w okolicach 13.11 i w górę Wink

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 24, 2018, 11:55:05 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #12

...
Życzę wszystkim powodzenia i zapraszam do dyskusji Smiley
...

Wpadłem tu po kilku dniach i jestem pod wrażeniem - Janusz Szacun! Rozbujałeś swój wątek! Niestety ogłoszony przeze mnie dwa dni wcześniej konkurs nie cieszy się aż takim powodzeniem (zaledwie 1/3 twoich wyświetleń że o braku aktywności nie wspomnę  Angry) więc chylę czoła!
Póki co jeszcze nie pokuszę się o wytypowanie ceny bitcoina na koniec roku aktualnie obserwuję spadki i ciągle zastanawiam się gdzie jest dno... Co do jednego nie mam wątpliwości bitcoin się odbije... tylko z jakiego poziomu???

BTW Tom Lee obniżył swoją predykcję na koniec roku lecz nadal utrzymuje ją na wysokim poziomie - $15.000 za BTC więc może jeszcze jest szansa na 300% zysku w miesiąc....



Przy okazji załatwię małą prywatę ;-) przypominam, że na moim konkursowym wątku można zgłaszać dowolne posty napisane na polskim forum - więc również z tego wątku

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 25, 2018, 08:08:27 AM
Last edit: March 04, 2019, 10:03:54 AM by Tytanowy Janusz
 #13


[/center]


Dzięki za wzięcie udziału Smiley

Mem bardzo dobry Smiley Jakbym siebie widzial Smiley

Patrząc po gigantycznej ilości środków przelewanych z giełd Binance lub Bitfinex na prywatne portfele wnioskuje, że duże i bogate podmioty rynkowe nie bez powodu zaczynają hodlować, mój typ na 01.01.2019 to wariant mega optymistyczny i zakładam 8300 $ za 1 BTC.

Przejrzałem te transakcje i powiem ci, że bardziej wygląda mi to na przelew na konto giełdy niż z giełdy na portfele prywatne (lub wewnętrzny przelew hot wallet do cald wallet dużej giełdy).
jarmol
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
November 26, 2018, 03:42:16 PM
 #14

Cześć!


Ja ze swojej strony dorzucę predykcję na poziomie 4600 $ na początku przyszłego roku. Przeczucie mówi mi, że nie możemy spadać w nieskończoność, a ilość newsów, które potwierdzają wciąż rosnące zainteresowanie technologią blockchain musi (w końcu!) spowodować podniesienie ceny. Na razie nieduże, ale w następnych miesiącach... kto wie?


Bardzo fajny sposób na aktywizację polskiej społeczności tego forum! Mnie również mobilizuje do postowania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 27, 2018, 01:51:51 PM
Last edit: November 27, 2018, 02:17:37 PM by Tytanowy Janusz
 #15

Cześć!


Ja ze swojej strony dorzucę predykcję na poziomie 4600 $ na początku przyszłego roku. Przeczucie mówi mi, że nie możemy spadać w nieskończoność, a ilość newsów, które potwierdzają wciąż rosnące zainteresowanie technologią blockchain musi (w końcu!) spowodować podniesienie ceny. Na razie nieduże, ale w następnych miesiącach... kto wie?


Bardzo fajny sposób na aktywizację polskiej społeczności tego forum! Mnie również mobilizuje do postowania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Dzięki za wzięcie udziału Smiley. Możesz wziąć również udział w innych etapach Smiley

Zapraszam wszystkich do chociażby rzucenia ceny ponieważ zostało ostatnie kilka dni na wzięcie udzialu w tym punkcie. Zależało mi by był to koniec listopada, by predyckje były na min. miesiąc do przodu a nie, by pierwsi zgadywali na prawie 2 miesiące do przodu a ostatni na kilka dni. .
"1- najtrafniejsza predykcja na 1 stycznia (00:00 na giełdzie binance w parze BTC/USDT lub jeśli do tego czasu USDT/USD zacznie wariować to BTC/USD według coinmarketcap) - każdy uczestnik może podać 1 wartość do końca listopada wraz z krótkim uzasadnieniem. (4 merity)"



Zapraszam zapraszam zapraszam Smiley
cornl
Copper Member
Member
**
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 51


View Profile WWW
November 27, 2018, 04:33:17 PM
Merited by poptok1 (8), Tytanowy Janusz (4)
 #16

Ogólnie głęboko wierzę, że ATH BTC mamy dopiero przed sobą, to jednak nie liczę na natychmiastowe, gwałtowne odbicie. Dlatego obstawiam 3500 USD na koniec roku. Obym się mylił  Grin

Fajny pomysł na temat, szansa na ukulanie pierwszego merita dla mnie Cheesy Myślę, że w festiwalu memów też wystartuję, ale poczekam na wenę Smiley

TOOM44
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
November 27, 2018, 08:29:18 PM
 #17

Witam społeczność!
Na forum nowy, ale z krypto już ponad rok Smiley
1) 9000 USD. Pewnie każdy teraz się uśmiecha pod nosem, ale chcę poprzeć moją analizę końcem roku. Jak to koniec roku to korpo często kupują duże ilości BTC żeby mniej podatku zapłacić i wykazać to jako stratę, może się mylę ale jeżeli nie to będzie śmiesznie ! Cheesy
4) https://generator.memy.pl/ajax/generImg.php?insbox1=Bitcoin+spada%3F&insbox2=I+dobrze%21+przecie%C5%BC+to+z%C5%82odzieje%21&insbox3=20862&fin=1 ( nie wiem jak wstawić cały obrazek, nowy na forum, przepraszam Cheesy)
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 27, 2018, 11:08:08 PM
 #18

...
1) 9000 USD. Pewnie każdy teraz się uśmiecha pod nosem
...

Ja się nie uśmiecham... nie ździwi mnie ani spadek poniżej $3.000 ani wzrost powyżej $10.000 (cały czas hołduję swojej teorii że grubasy cały czas starają "strząsnąć" z bitcoina tych świerzaków którzy w czasie zimowej bańki kupowali po 15 - 20 tys ale jeszcze się nie wyleczyli z crypto i hodlują więc może potrzeba im jeszcze trochę więcej emocji, których dostarczy ściągnięcie kursu na nowe niziny... a potem up up up



obrazek wstawiłeś dobrze ale jako newbie w Twoich postach obrazki nie będą wyświetlane - musisz zwiększyć rangę do Jr. Member (co wiąże się z koniecznością uzyskania Merita - co może załatwić Ci na przykład ten konkurs) lub zainwestować w płatne członkostwo typu Copper Membership link tutaj. Ja osobiście polecam pierwsze rozwiązanie ;-)

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 28, 2018, 02:48:47 PM
Last edit: November 29, 2018, 08:22:47 AM by Tytanowy Janusz
 #19

Ogólnie głęboko wierzę, że ATH BTC mamy dopiero przed sobą, to jednak nie liczę na natychmiastowe, gwałtowne odbicie. Dlatego obstawiam 3500 USD na koniec roku. Obym się mylił  Grin

Fajny pomysł na temat, szansa na ukulanie pierwszego merita dla mnie Cheesy Myślę, że w festiwalu memów też wystartuję, ale poczekam na wenę Smiley
Dzięki za wzięcie udzialu. 3600$ wydało mi się dość silne i jak widać obecnie ciągnie w górę po odbiciu. Mam nadzieje, że to nie tobie będę wręczał nagrodę za najlepszą predycje Smiley Kombinuj lepiej nad memem Smiley Może ten cię zainspiruje:




Witam społeczność!
Na forum nowy, ale z krypto już ponad rok Smiley
1) 9000 USD. Pewnie każdy teraz się uśmiecha pod nosem, ale chcę poprzeć moją analizę końcem roku. Jak to koniec roku to korpo często kupują duże ilości BTC żeby mniej podatku zapłacić i wykazać to jako stratę, może się mylę ale jeżeli nie to będzie śmiesznie ! Cheesy
4) https://generator.memy.pl/ajax/generImg.php?insbox1=Bitcoin+spada%3F&insbox2=I+dobrze%21+przecie%C5%BC+to+z%C5%82odzieje%21&insbox3=20862&fin=1 ( nie wiem jak wstawić cały obrazek, nowy na forum, przepraszam Cheesy)

Dzięki za wzięcie udziału. Też trzymam kciuki za jakimś mocniejszym odbiciem Smiley.


Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 30, 2018, 11:23:05 AM
 #20

Dziś ostatni dzień na wzięcie udziału w pierwszym etapie konkursu. Zapraszam wszystkich do chociażby rzucenia ceną  Smiley
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!