Bitcoin Forum
May 06, 2024, 05:44:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Satoshi Nakamoto Aramızda Değil Öldü !!  (Read 1109 times)
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
June 05, 2019, 12:32:33 PM

bir hiç demek kesinlikle çok yanlış bir düşünce. satoshi bu öncülüğü yapmasaydı piyasadaki yeni yetmeler ancak abaküsle oynardı.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
June 09, 2019, 10:51:45 AM

öldü mü ölmedi mi bilmem ama satoshi bence bu Smiley

http://bfy.tw/O1ri

İspatı : https://youtu.be/vU6OgFNieKA?t=2310

hadi attım kuyuya taşı akıllılar çıkarsın  Smiley
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
June 09, 2019, 11:00:38 AM

Ben hala bu konunun konusulmasina cok sasiriyorum, aradan kac zaman gecti sanirim bu k9nunun netlige kavusamamadi bunun ana sebeplerinden biriisidir.
Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
June 12, 2019, 01:58:00 AM

Yossi kohen'e bağlanmamış hala... ben asıl Satoshi için yossi kohen geyiği yapılacağı günü bekliyorum. geyik derken birileri ciddi ciddi bunu foruma atacak bir gün.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 12, 2019, 07:15:24 AM

benim merak ettiğim şeyse bu konuyu bizim kadar gündem yapan merak eden var mı forumda ruslar vs.

Silica NeXus                 
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
June 12, 2019, 08:08:16 PM

Öldüğü netleşse lokma döktüreceğim yahu.

akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
June 12, 2019, 09:11:37 PM

Büyük ihtimalle kendisi hal finney oluyor çünkü 2014 yılında öldü ve ondan sonra hiç bir satoshi hesabı veya cüzdanı asla hareket etmedi.
heyhat
Full Member

Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
June 12, 2019, 09:17:07 PM

Büyük ihtimalle kendisi hal finney oluyor çünkü 2014 yılında öldü ve ondan sonra hiç bir satoshi hesabı veya cüzdanı asla hareket etmedi.

Ben de böyle düşünüyorum birçoğu gibi.

nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
June 13, 2019, 08:20:40 AM

tuhaf insanlarız vesselam. adam icat etmiş kenara koymuş ama biz hala ölü mü yaşıyor mu ajan mı diye takılıyoruz.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
pelimies
Member
**

Activity: 598
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
June 15, 2019, 12:26:05 PM

Bitcoin artık dünyada kabul görmüş bir değer boşverin işin nagazin tarafını ölse ne olur ölmese ne olur. Kaldıki zaten bütün işaretler artık hayatta olmadığı yönünde

Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
June 15, 2019, 07:41:54 PM

Ölmesede tekrar göremeyeceğizz.adamdan 10 yıldır haber alınamıyor.bir misyonu vardı tamamladı.vizyonu çok büyük şuan zaten bunu başarmış gibi duruyor.neden ortaya çıkıp mahvetsin?

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
samgizsu
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 16, 2019, 10:52:12 AM

bu başlık sanırım sürekli buralarda kalmaya devam edecek  insanların sürekli bir gizem sevdasından dolayı.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
June 20, 2019, 02:00:44 AM

Ben de böyle düşünüyorum birçoğu gibi.

adam öldüde cüzdanı hesabıdamı öldü. finney hastaydı ve ölmeden önce hesaplarımı çocuklarıma bıraktım dedi.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
June 20, 2019, 01:50:16 PM

Ölse ne oluur yaşıyor olsa ne olur. Bu adam süreç içerisinde bir ekip kurdu onlara düşüncelerini anlattı uzun uzun sohbet ettiler ve bu insanların hepsi değilse bile bir kısmı yaşıyor ve yine aynısını yapıyorlar. Düşünceleri kendi ölmüş olsa bile yayılıyor. Hz Muhammed ölünce islam bitmedi Atatürk ölünce Türkiye Cumhuriyeti yıkılmadı Fatih Sultan Mehmet ölünce osmanlı yıkılmadı. Onların yolundan sapıldığında var ettikleri veya ortaya çıkardıkları değerler yok oldu.

Silica NeXus                 
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
June 21, 2019, 05:19:17 PM

Satoshi nakamoto yaşıyor olsaydı zaten bulunurdu ancak kim olduğunu bilen insanlar mutlaka var ancak neden sır gibi saklanıyor diye bir soru geliyor akla bu durumda ise satoshi nakamotonun kişi değil aslında bir proje olma ihtimali güçleniyor.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 07, 2019, 10:47:00 PM

Satoshi nakamoto yaşıyor olsaydı zaten bulunurdu ancak kim olduğunu bilen insanlar mutlaka var ancak neden sır gibi saklanıyor diye bir soru geliyor akla bu durumda ise satoshi nakamotonun kişi değil aslında bir proje olma ihtimali güçleniyor.

Bırak hocam sır gibi saklasınlar ya sanki öğreneceğiz de ne olacak. Hiç gerek yok böyle şeylere Smiley
Konu sahibi arkadaş Satoshi’nin Hal Finney olduğunu düşünen tek kişi sen değilsin birçok kişi böyle bir efsane döndürüyor. Artık kişilerden ziyade direkt Bitcoinin kendisiyle ilgilensek daha iyi olacak sanki Smiley Kendi kendimize merak edip duruyoruz
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
July 08, 2019, 07:40:46 PM

hal finney muhtemelen ekibin önemli bir yapıtaşıydı sonuçta forumda tek bir kişi olması ve yorumlar onun ağzından çıkması gayet doğal o gidince şifre de gitmiştir muhtemelen.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 08, 2019, 08:30:51 PM

Satoshi BTC hakkındaki çalışmasına 2007'de başladı, 2008'de Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System adlı bir makale yayınlayarak kendine az da olsa Hal Finney gibi kaliteli taraftarlar bulabildi. 2009'da BTC ağı tam olarak aktif olduğunda ilk transferi yine onun takipçisi olan Hal Finney adlı bir bilgisayar mühendisiyle gerçekleştirdi. Hal Finney bu transferde alıcı taraftaydı ve sistemin iyi bir şekilde çalıştığını Satoshi'ye teyit etti. Wall Street Journal'de Satoshi ile Hal arasında geçen e-postaları bulabilirsiniz. Bundan sonra Bitcoin.org ve Bitcointalk.org alan adları satın alınarak BTC'nin resmi web siteleri oluşturuldu, Satoshi 2010 yılına kadar topluluğa rehberlik etmeye devam etti ancak sonra aniden ortadan kayboldu ve BTC'yi topluluğun gelişimine bıraktı, BTC açık kaynak kodlu olduğu için kolayca topluluk tarafından geliştirilebiliyordu. Bu herife Japon diyenler var fakat olay tamamen safsata, İngilizcesi normal bir Amerikalı'nın bile konuşabileceğinden daha iyi durumda. Bitcointalk istatistikleri kapatılmadan önce de uyku düzenine göre Amerika'da olduğu tespiti yapılmıştı. Eğer biri Satoshi olacaksa bu kişi Hal Finney ama ben kişisel olarak Satoshi'nin kesinlikle bu isimlerden biri olduğunu düşünmüyorum. Hal'i ilgi çekici kılan durum adamın öldükten sonra tekrar canlandırılmak için dondurulması, BTClerini asla bozdurması ve 2 çocuğuna bırakması, ilk BTC transferi alan kişi olması, Amerikalı olması ve bilgisayar mühendisi olması.

[1] Satoshi Nakamoto
[2] Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System
[3] WSJ Finney-Nakamoto E-mails
aykutgunes
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
July 09, 2019, 05:07:47 PM

Allah rahmet eylesin .))
ico_turkey
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile WWW
July 10, 2019, 09:26:53 AM

Hal Finney öldü ve Satoshi de öldü diyorsunuz yani Smiley
Derin bir konu. Bu konuda yıllardır araştırma yapan yüzlerce kişi var. Eğer Satoshinin bir kişi olduğunu düşünüyorsanız ve böyle bir sistemi yapan bir kişinin arkasında daha komplike izler bırakmayacağını düşünüyorsanız başarıya ulaştınız Smiley

Aynen katılıyorum. 1 Ocak 2018'de foruma kaydolmuş birisi, 2014'de Satoshi'nin öldüğünü iddia ediyor. Benim konuyla ilgili bir yorumum yok ancak bence kim olduğuyla ilgili hiç bir şey düşünmedim. Ama kendimi Satoshi yerine koysam, işleri belli bir raya oturduktan sonra bende ortadan kaybolurdum ki, ortaya çıkardığım şey, gerçekten merkeziyetsiz olsun.

Ben 2017'den beri takip ediyorum, Kripto sektöründe Türkiye'de aktif projeler gerçekleştiriyorum. Sırf bunun için üyelik açtım ilk kez sana yanıt verebilmek için. Ön yargılı olmamak lazım! Yazılana katılır veya katılmazsın sana kalmış. İçeriğini doğrulaması için Forum üyeliği 2014 öncesi olmasımı gerek illa ?

Neyse eski bir konuyu canlandırmış olacaz ki, Satoshi kimdir, kim değildir halen bilinmiyor. Mantık çercevesinde her buluşu arkasında 1 kişi olur. Sonrasında ekip geliştirme için olmuş veya olmamış orası ayrı bir konu. Bir ekibin bir araya gelip, Kripto Parayı çıkartması sonrasında bu kişileri dünyada hiç kimsenin bilmiyor olması imkansız birşey.

Facebook'un ortay çıkmasını sağlayan "mark zuckerberg" ama Facebook'u Facebook yapan tamamen kendisi değil, sonrasında kurduğu ekiptir.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: