Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:10:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Eth Miningcilerinden Rig kapatan oldumu?  (Read 604 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
November 20, 2018, 09:17:23 AM

Malum eth artık kar sağlamıyor,dibin dibini görüyoruz.Olmaz buraya düşmez dediğimiz rakamları gördük.Farklı coinle mining yapmaya geçen oldumu veya rigini kapatan oldumu merak ediyorum.

1713557431
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713557431
Reply with quote  #2

1713557431
Report to moderator
1713557431
Hero Member
*

Ignore
1713557431
Reply with quote  #2

1713557431
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713557431
Hero Member
*

Ignore
1713557431
Reply with quote  #2

1713557431
Report to moderator
1713557431
Hero Member
*

Ignore
1713557431
Reply with quote  #2

1713557431
Report to moderator
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
November 20, 2018, 11:56:43 AM

Misal ben. Ama tabii benim sebeplerim farklıydı. Elektrik zammıda gelmemişti o zaman. 2ayı geçmiştir kapatalı. Zaten eth kazmıyordumda Smiley
Ama kapatanda olacaktır muhakkak.
Şu aşamada bedava değilse, hiç biri kazandırmaz.

...
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
November 20, 2018, 07:19:41 PM

kapattım zaten uzun zamandır raven moac etc arasındaydım yeni coinler çıkmadıkça açmam bir süre gerek de yok zaten aldık parasını.
Cemlik
Member
**

View Profile
November 20, 2018, 07:25:57 PM

kapattım zaten uzun zamandır raven moac etc arasındaydım yeni coinler çıkmadıkça açmam bir süre gerek de yok zaten aldık parasını.
Şahsen bende rigleri satmak, satılmazsa yeni işyerinde masraf gösterip açmak gibi fikirlerdeyim. Hiç olmadı internetcafe açılır Smiley

...
mdikmetas
Full Member

View Profile
November 20, 2018, 07:31:52 PM

cafeciyim zaten hocam yıllardır 16 yıl oldu ancak devlet peşimizi bir türlü bırakmadı dursunlar bakalım bende cafeye takacağım ekranlar analog hep masraf arkadaş.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 20, 2018, 07:53:50 PM

Tarayıcıyı aç.
1. sekme -- Google'a "kaçak elektrik nasıl çekilir"
2. sekme -- Google'a  "Bedava elektrik"
3. Sekme -- Maps'a " "Mardin-zinol köyü kaç km"

-Köy ismi rastgele seçilmiştir-
Madenim.Org
Copper Member
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile WWW
November 20, 2018, 10:16:51 PM

Merhaba, Bitcoiin2.Gen coin şuan ethash için yüksek bir ödeme veriyor dilerseniz havuzlarımızda B2G madenciliğine başlayabilirsiniz.

b2g.madenim.org

Bol kazançlar.

https://www.myminers.org - Best Ethash Mining Pools
Fees 0% for G.SOLO
Fees 0.0% until May
Cemlik
Member
**

View Profile
November 21, 2018, 08:12:17 AM

Tarayıcıyı aç.
1. sekme -- Google'a "kaçak elektrik nasıl çekilir"
2. sekme -- Google'a  "Bedava elektrik"
3. Sekme -- Maps'a " "Mardin-zinol köyü kaç km"

-Köy ismi rastgele seçilmiştir-
Benim çocukluğumda, gençliğimde insanlar normal kullanımlarına kaçak çekerkerdi Smiley şimdi bambaşka Smiley
Güldürdün hocam Allah ta seni güldürsün Smiley
Ama adam haklı yani Smiley

...
TaTTLi
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
November 21, 2018, 09:25:58 AM

Ben kapattım bizim gibi kapatanlar çok oluyor sanırım hash bir anda sağlam düşmeye başladı. Dün Saat 12:00 Gibi 216 Th/s'di şimdi 200 Th/s
140 dolarda 1 ay kadar kalırsa bu hash yarı yarıya düşer bence.
mdikmetas
Full Member

View Profile
November 21, 2018, 06:14:43 PM

+100 tl kar olsa neyse o da yok zaten ben ocak ayına kadar açmayı düşünmüyorum ocakdaki zamlar önemli zaten fatura 1 ay sonra geliyor şuan hesaplarıma göre 250 usd altı elektriği kurtarıyor hgibi görünsede gelecek zamları kurtarmıyor
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 21, 2018, 06:23:33 PM

Madencilik sadece etheriumdan ibaret değil ki, zamanında raven kazanlar parasını katladı, ilk blok zamanlarında suqa kazanlar dahi parasını katladılar. Etherium gibi ay da birkaç koin gelecek diye mining yapmak hammallıktan başka bir şey değil. Para kazanmak istiyorsak henüz borsaya girmemiş fazla adet kazabileceğimiz koinleri ilk blok zamanlarında mining etmeliyiz.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
November 21, 2018, 06:26:32 PM

Madencilik sadece etheriumdan ibaret değil ki, zamanında raven kazanlar parasını katladı, ilk blok zamanlarında suqa kazanlar dahi parasını katladılar. Etherium gibi ay da birkaç koin gelecek diye mining yapmak hammallıktan başka bir şey değil. Para kazanmak istiyorsak henüz borsaya girmemiş fazla adet kazabileceğimiz koinleri ilk blok zamanlarında mining etmeliyiz.

evet tebrik ediyorum başka çöp koinleri kazmak daha karlı
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
November 21, 2018, 10:24:33 PM

RIG sayısını azalttım. Şu an evin ısınması için kullanıyorum. Müstakil ev, normal şartlar da klima veya elektrikli ısıtıcı ile ısıtılıyor. Geçen yıl da RIG ler ile ısındım. Hem ısınmak için kullanacağım enerji cebime kalıyor hem de doğalgaz lı ev gibi tüm evi ısıtıyor. Yaz geldiğin de gelirler de değişim olmaz sa muhtemelen kapatacağım.
Krepto
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 2

View Profile
November 24, 2018, 09:02:50 AM
Last edit: November 24, 2018, 09:23:00 AM by Krepto
Merited by EFS (1)

Evde rig çalıştırmak hele ki evi ısıtabilecek kadar rigi evde bulundurmak sağlık açısından ileride sıkıntı yapabilir, yaydığı radyasyon ısıttığından fazla olacağından dikkat edilmesi gerekir. 3 kuruş coin biriktiriceksiniz diye 10 kuruş doktor masrafı yapmaya gerek yok, sağlık herşeyden önemli. Para öyle böyle bulunur, yazık etmeyin kendinize.

Edit: Ben de kapattım, 180mh lik bir rig, 400 lira kazanıp 550 lira elektrik öder hale gelmiş, ille o 550 lirayı ödeyeceksem her ay 100$ lık coin alırım, yada aradaki 150 liralık farkla sadece coin alırım, makineler de yorulmaz, fiyatlar da uygun. Gereken kadar coin zaten biriktirdiğime inanıyorum, şimdi bekleme zamanı. Bazı arkadaşların olmayan coinleri kazarım mantığı güzel, hatta onlardan da var, ama kesinlikle ve kesinlikle cryptonight lardan uzak durun hele ki çok adetlilerinden. İleride division yapıyorlar 1000:1 1milyon:1 gibi kazdığınızı zannettiğiniz çok biriktirdiğiniz coinler ileride çöp oluyor. Ör: electronero günde 1milyon kazılıyordu, 1milyona 1 değiştirildi, şimdi 1 tane 2000sat. Değdi mi? Xcash örnekse günde 200bin kazılıyor, takip edin bakalım ona da ileride bir division gelecek mi? Neoscrypt lerden uzak durun, zira onlarda da genellikle vaadedilen calculator sitelerindeki adetlerin tamı tamına yarısını alabilirsiniz, tecrübeyle sabittir. En güvenli liman ethash coinlerdir, ama onlarda da patlayan çok olur. kore veya africa menşeili coinlerden uzak durun, vur kaççılar, ırkçılık yapmıyorum ama suları bozuk herhalde. Ör: etsc(ethash ethereum social-patlatıp kaçtı). Ör: masari(afrikalı daha birşey yok ama izleyelim görelim, inşallah yanılırım), teno(ico olarak afrikalı toplayıp paraları kaçtı), örnekler o kadar çokki. RVN evet güzel oldu, ama öyle vizyonlu proje bulmak lazım, ki bu son günlerdeki gelişmelere bakılırsa anca 2019 da çıkar, ortalık yangın yeri, RVN ın bu duruma gelmesindeki en büyük etken ise adamların binance için ceplerinden para çıkartıp projelerine güvenmeleri oldu, ama diğer coinler genelde topla parayı, vur kaç mantığında olduğu için bir RVN daha beklemek mantıksız olur.

Bir diğer konu, madencilik biterse ki bitmeye yaklaşıyor, bu tx leri kim onaylayacak, 5 dk da düşen btc onayı, 5 saatlere çıkmış durumda, ileride crypto nun hızlı transferi bankaların hantallığından kurtulma gibi öne çıkan özelliklerinden bir eser kalmayacak. Bekleyip görmek en mantıklısı.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
November 24, 2018, 12:48:43 PM

Bir diğer konu, madencilik biterse ki bitmeye yaklaşıyor, bu tx leri kim onaylayacak, 5 dk da düşen btc onayı, 5 saatlere çıkmış durumda, ileride crypto nun hızlı transferi bankaların hantallığından kurtulma gibi öne çıkan özelliklerinden bir eser kalmayacak. Bekleyip görmek en mantıklısı.
bu tx onaylama işi tamamen saçmalık neye yarıyorki madencilere ücret kesmesi dışında oda solo kazarsan sana gelir bende madenciyim ama bana daha hiç bu txlerden pay gelmedi.
hız isteniyorsa bu tx onayı kaldırılmalı yada farklı bir yöntem olmalı nodelar yada masternodeler gibi. tx onayı ilerisi içinde sakat madenci node felan kalmayınca paralar çöp olacak. oysa öyle olmamalı.
Krepto
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 2

View Profile
November 24, 2018, 02:03:03 PM

bu tx onaylama işi tamamen saçmalık neye yarıyorki madencilere ücret kesmesi dışında oda solo kazarsan sana gelir bende madenciyim ama bana daha hiç bu txlerden pay gelmedi.
hız isteniyorsa bu tx onayı kaldırılmalı yada farklı bir yöntem olmalı nodelar yada masternodeler gibi. tx onayı ilerisi içinde sakat madenci node felan kalmayınca paralar çöp olacak. oysa öyle olmamalı.

Ahhh ahhh biz neredeyiz, insanlar nerede? Siz kapatın o rigi, madencilik falan yapmayın, Allah rızası için. Bulduğunuzu sandığınız bloklar acaba ne içeriyor? Babasının hayrına 10 saniyede yada 60 saniyede bir otomatik üretilen boş bloklar zannedilmesi bile facia. "tx ten pay gelmedi" ne demek yeahhh SmileySmileySmiley
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
November 24, 2018, 03:32:45 PM

Ahhh ahhh biz neredeyiz, insanlar nerede? Siz kapatın o rigi, madencilik falan yapmayın, Allah rızası için. Bulduğunuzu sandığınız bloklar acaba ne içeriyor? Babasının hayrına 10 saniyede yada 60 saniyede bir otomatik üretilen boş bloklar zannedilmesi bile facia. "tx ten pay gelmedi" ne demek yeahhh SmileySmileySmiley
sanırım yanlış anladınız tx den pay gelmedi derken madencilere ödeneni kastediyorum yoksa bulunan bloktaki hashrateme bağlı bana düşen payı değil.
biz buradayız peki siz nerdesiniz eğer benim bilmediğim bir şey varsa açıklayın ögrenelim ama bunun yerine lafı atıp geçip gitmeyin şuan yaptığınız budur.
mdikmetas
Full Member

View Profile
November 24, 2018, 04:16:59 PM

söylediklerim solo için geçerli bulunan blockta herhangi bir hareket olmayabilir illa bir tx e ait fee gelecek diye birşey yok zaten yeni coinlerin nereydese çoğunda bir dönem madencilere ödenenler hariç pek hareket olmadığı için fee de olmuyor.  ancak tx lerden çıkan feeler cidden ödeniyor solo yaptığım çoğu zaman bu durumu gördüm.
bitcamilo
Full Member

Merit: 122

View Profile
November 24, 2018, 05:15:16 PM

Evde rig çalıştırmak hele ki evi ısıtabilecek kadar rigi evde bulundurmak sağlık açısından ileride sıkıntı yapabilir, yaydığı radyasyon ısıttığından fazla olacağından dikkat edilmesi gerekir. 3 kuruş coin biriktiriceksiniz diye 10 kuruş doktor masrafı yapmaya gerek yok, sağlık herşeyden önemli. Para öyle böyle bulunur, yazık etmeyin kendinize.

Edit: Ben de kapattım, 180mh lik bir rig, 400 lira kazanıp 550 lira elektrik öder hale gelmiş, ille o 550 lirayı ödeyeceksem her ay 100$ lık coin alırım, yada aradaki 150 liralık farkla sadece coin alırım, makineler de yorulmaz, fiyatlar da uygun. Gereken kadar coin zaten biriktirdiğime inanıyorum, şimdi bekleme zamanı. Bazı arkadaşların olmayan coinleri kazarım mantığı güzel, hatta onlardan da var, ama kesinlikle ve kesinlikle cryptonight lardan uzak durun hele ki çok adetlilerinden. İleride division yapıyorlar 1000:1 1milyon:1 gibi kazdığınızı zannettiğiniz çok biriktirdiğiniz coinler ileride çöp oluyor. Ör: electronero günde 1milyon kazılıyordu, 1milyona 1 değiştirildi, şimdi 1 tane 2000sat. Değdi mi? Xcash örnekse günde 200bin kazılıyor, takip edin bakalım ona da ileride bir division gelecek mi? Neoscrypt lerden uzak durun, zira onlarda da genellikle vaadedilen calculator sitelerindeki adetlerin tamı tamına yarısını alabilirsiniz, tecrübeyle sabittir. En güvenli liman ethash coinlerdir, ama onlarda da patlayan çok olur. kore veya africa menşeili coinlerden uzak durun, vur kaççılar, ırkçılık yapmıyorum ama suları bozuk herhalde. Ör: etsc(ethash ethereum social-patlatıp kaçtı). Ör: masari(afrikalı daha birşey yok ama izleyelim görelim, inşallah yanılırım), teno(ico olarak afrikalı toplayıp paraları kaçtı), örnekler o kadar çokki. RVN evet güzel oldu, ama öyle vizyonlu proje bulmak lazım, ki bu son günlerdeki gelişmelere bakılırsa anca 2019 da çıkar, ortalık yangın yeri, RVN ın bu duruma gelmesindeki en büyük etken ise adamların binance için ceplerinden para çıkartıp projelerine güvenmeleri oldu, ama diğer coinler genelde topla parayı, vur kaç mantığında olduğu için bir RVN daha beklemek mantıksız olur.

Teknik olarak madenciliğin bitmesi mümkün değil, herkes madencilikten çekilip minerlarını kapatsa zorluk düşer bir ekran kartıyla block bulunabilecek hale gelir, block ödülleri bittiğinde (ör:bitcoin) bu kez de madenciler block fee'lerini alacaklar tabi o zaman bu kadar madenci çalışmayacak belki 3-5 tane havuz kalır onların da hash gücü fazla yüksek olmaz ama madencilik sonsuza dek devam edebilir teknik olarak. Hatta bi ara uzaya uydu gönderip uzayda madencilik yapma projesi vardı birilerinin de hatırlamıyorum şimdi, güneş yaşadığı sürece mining yapmaya devam edecekti Smiley
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
November 24, 2018, 07:25:12 PM

Evet yaklasik 3 aydir kapali vaziyette duruyor.  Baska coin kazmak istiyorum ama suan icin hem fazla fikrim yok hemde piyasa bu durumdayken elektrik parasini cepten vermek zor oluyor.  Elektrik zammida yaninda cabasi.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: