Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:54:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: DECELÜ ZİYAN KIYAMETİ  (Read 848 times)
Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 21, 2018, 06:22:10 PM
Last edit: November 22, 2018, 12:06:45 PM by Carolina34
Merited by dannybrown (1)

Önce bu yazımı okuyun: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5069909 evet burada günlük 30-60milyon$ arası kazanan borsaların paraları nasıl yonttugunu görüyorsunuz gelelim bir diğer yontulma durumuna ico lar evet ico aslında çok önceden planlanan aynı boğa piyasası gibi tasarlanan bir sistemdi ico daki amaç bitcoina olan yatırım gibi yatırım devamlılıgı sağlamakdı bu nasıl olacaktı tabiki sağlam bir iki adet tokenin çok kazanç sağlaması bitcoin %50 arttıgı piyasada ico ların 10x artması tabiki piyasayı icoya yönlendirecekti. Ne oldu yollarda onun bunun çantasını kapıp götüren zihniyet ico ya sıçradı ve sistemin %99 u çöp ve yontma icosu oldu yakınlardan örnek vereyim bizden icolar nasıl olusuyor aslında cok kolay erc sistemi sağ olsun hepsini 1 günde halledebilirsin hepsi paketler halinde satılıyor örneğin 50eth lik bir paket sayesinde ico açabilirsin hemde yabancı şekilde ön planda göstermelik şekilde yabancı adamlar olur arka planda ise parayı yontacak türkler bulunur öyle tokenler varki hepsi türk projesi ve çöp aslında bunları yabancı biliyorsunuz bunun halay başını çeken borsa hotbit ve cryptopia bizi burdan illaki bilen vardır. Arkadaşlar ne olursa olsun ico modellerine kanmayın 2017 de hatırlayın adam 50milyon$ toplayıp yurtdısından size hello yazmıstı siteyi kapatıp 2018 yılına darbe vuranların en büyük bası exchange ve icolardır. Eğer ico model ve sistemi olmasaydı kimse yatırım yapmasaydı 2018 yılı daha güzel bir yıl olabilirdi. Margin trade yapmayın uzun süre hold yapmayın token sahibleri ile borsalar hepsi anlaşma içinde işin içinde oldugum için biliyorum örneğin x xoin alım satım yapıyorsunuz borsa arka planda herseyi görüyor senin walletinde o x coinden kaç adet var olası bir düşüşde yedekde kaç btc usd var yeterinde alabilirmisin yükselişde onlinemesin hemen satabilirmisin vs gibi sistem otomatik analiz yapıyor ve hepsinin ortalamasını çıkartıyor bu ortalamada botlar %100 borsa kazanacak şekilde al sat yapıp sizleri terste bırakıyor hercoin ve borsaya güvenmeyin bu alemde herkes birbiriyle anlaşmalı anlaşmanız yoksa bu işlere girmeyin borsa işi motorsiklet işine benzer kaskıdır ekibmanıdır pahalıya patlar paran yoksa almayacaksın. Yatırımcılara bakıyorum cogusu çalısan evli çocuklu ekmeğinin peşinde kişiler bunlar cocuklarına harcayacak zaman ve değeri bu adamlara kaptırıyorlar gerçekden üzülüyorum

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
1714863278
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714863278
Reply with quote  #2

1714863278
Report to moderator
1714863278
Hero Member
*

Ignore
1714863278
Reply with quote  #2

1714863278
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714863278
Hero Member
*

Ignore
1714863278
Reply with quote  #2

1714863278
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 21, 2018, 07:14:36 PM

vallahi haklısın.Şuan kendimi o kadar kötü hissediyorum ki.Tambir yontulmuş taş gibi hissediyorum.Her yerimi kemirdiler.40 bin dolardan nerelere düştük 1.2 bin dolar kaldı onlar bile tehlikede Sad
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
November 21, 2018, 07:54:44 PM

Dediklerinde haklısın dostum beni en çok bitiren de kredi çekip bu işe yatırım yapanlar, bre kardeşi senin olmayan borç parayla niye aileni riske atıyorsun. Hem de büyük paralarla bu işi yapmaya çalışıyorlar.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
November 22, 2018, 02:19:07 AM

Yazı için teşekkürler baya bir kafa yormuşsunuz ve haklısınız.Sistem aynı söylediğiniz gibi çalışıyor.Kasa her zaman kazanır.

Dikkat ederseniz Btc düşeceği zaman alt coinler 1 saat önceden yükselmeye başlıyor.Açın grafikleri bakın.Bu etrafta kalanlar varsa yükselecek havası verip onları mala sokmak içindir.Yani anlatmak istediğim;coin sahiplerinin piyasa yönü için önceden haberi oluyor.Ona göre coinlerini ayarlıyorlar.
Yoksa charlee lee nasıl tam o gün kaç senedir elinde tuttuğu ltcleri satabilir.Çok mu akıllı bu adamlar sanıyorsunuz.Hayır değiller sadece sistemin sadık köpekliğini yapıyorlar.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
November 22, 2018, 08:02:39 AM

tamam  böyle diyorsunda  çıkarken piyasa böyle düşünmüyor  düşüş te herkes usta  ne olup bittiğini yorumluyor  btc 20k  dolar çıkarkken bu düşüncelere sahip olsaydın ne yapardın  1k dolardan alınan btc 3 k  satardın  ben sana katılmıyor  her  yerde  dönüyor zaten ückağıt  bunun içinde insanları olumsuz yönlendirmek  yanlış geliyor bana .  4 k dolar  btc dönüp   16k dolara gelene kadar  hareketlerini  nasıl değerlendireceksin bu kadar olumsuz düşünce ile satacaksın ve tekrardan zarar edeceksin  bunun için btc nin düşmesi  değil  elinizdeki  btc  sayıısını artırın 10 btc varsa  12 yapın

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 22, 2018, 08:41:52 AM

Yani özet olarak piyasa da her zaman üzerimizden para kazanılma şansı var. Alım-satım ve borsa tercihlerinde dikkatli olmak lazım. Geçmişteki o büyük vakaları unutmamak lazım. MT Gox büyük mağdurlar ortaya çıkardı tekrarı umarım olmaz.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 22, 2018, 08:55:38 AM

Yorum yazan arkadaşlara bir sorum olacak. Decelü ziyan ne demek?

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
November 22, 2018, 11:55:35 AM

Ne derseniz deyin bu adam haklı arkadaşlar.Birileri bizim elimize verip gittiler.Hani nerde projeler nerde teknolojiler.bitcoin bile 4 bin dolardan aşağı sarkacak.Yazk günah değil mi lan millet battıç0

bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
November 22, 2018, 12:52:26 PM

Bangır bangır söylüyorum zaten ico'lara yatırım yapmayın. ICO dediğimiz sistemdeki adamlar arkadaşın dediğinin aksine gerçek bir ekip olsa bile bu adamlardan biri avrupada biri uzak doğuda biri bilmem nerde... Telegramdan iş yürütmeye çalışıyorlar. ICO'lara yatırım yapmak pişmanlıktır. Kaybedecek birşeyiniz varsa kesinlikle uzak durun.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
November 22, 2018, 01:57:04 PM

Hasan Mezarcı online olup post açmış olsa bu kadar yazardı tebrikler gerçekten önemli noktalara değinmişsin. Gizem ve basitlik seviyesi de oldukça iyi puanım 7. ICO konusu ise tamamen doğru full dolandırıcılık.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
November 22, 2018, 02:52:31 PM

Yapacak bişey yok.İşimiz zaten Allah'a kaldı bu saatten sonra.
Rızkın bollaşması için okunacak dua ve  Türkçe Anlamı;

“Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyûm.
Ya Zel Celali vel- İkram''

'' Yüceler yücesi olan isminin
hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver.
Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir.
Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır.
Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir.”Amin.

İnşallah piyasa düzelirdi bağlanan paralar kurtulur.Herkesin hayali gerçek olur.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
November 22, 2018, 02:55:04 PM

aslında gerçekler apacık ortaydı fakat piyasa sürekli yükseldiği için görmezden geldi insanlar.

icolar insanlara kendi bastığı tokenden veriyor. karşılığında gerçek para alıyor.
kurulacak olan projede hisse sahibi olmuyorsunuz. adam kullandığı tokenleri ekositemin dışına yada gereksiz bir alana koysa zaten o tokenin değeri sıfır olur.

ico yapıp şirket kurunca para şirketin sermayesine geçiyor ama tokene yatırım yapan adamın orada hakkı olmuyor.

hisarardi
Member
**

Activity: 532

View Profile
November 22, 2018, 03:08:35 PM

İnşallah piyasa düzelirdi bağlanan paralar kurtulur.Herkesin hayali gerçek olur.

Elin gavuruna yahudisine parayı kaptır,sonra da Allah bereketi arttırsın diye dua et.Bu iş kumardır yatırım felan hikaye.Yatırım mesela altın ev,arsa dolar yada elle tutulur bir mal almaktır.Hiç 100 liraya ev aldığında 2 liraya düştüğünü gördün mü? Yada altın döviz neyse 100 liralık aldığında 1-2 liraya düştüğünü gördün mü.. Her 2 sene de bir,%98 düşen sonra 100 kat artan şey yatırım olamaz.Kumar içinde Allahtan yardım istenmez.

Niye düşmesin o kadar . Mesela deprem oldu diyelim o bölge gocunce orada olan evler aynı fiyata mı satılıyor. Bu basit bir örnek. Arkadaş tabiki de dua edecek. Bu işin kumar olduğunu da nereden cikarttin?

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 22, 2018, 03:14:20 PM

Forumun delisi bir taş attı şimdi kırk akıllı çıkartmak için uğraşsın bakalım. Türkçeyi katletti diyecektim ama kelimeler Türkçe değil  Cheesy

HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
November 22, 2018, 03:17:22 PM
Last edit: November 22, 2018, 03:52:14 PM by HARDCRACKERS

Elin gavuruna yahudisine parayı kaptır,sonra da Allah bereketi arttırsın diye dua et.Bu iş kumardır yatırım felan hikaye.Yatırım mesela altın ev,arsa dolar yada elle tutulur bir mal almaktır.Hiç 100 liraya ev aldığında 2 liraya düştüğünü gördün mü? Yada altın döviz neyse 100 liralık aldığında 1-2 liraya düştüğünü gördün mü.. Her 2 sene de bir,%98 düşen sonra 100 kat artan şey yatırım olamaz.Kumar içinde Allahtan yardım istenmez.

Cahil cüheylan arkadaşım Senin ben din anlayışına diyecek söz bulamıyorum.Önce bir aynaya bak sonra yargıla herkesi tamammı?
Allah oldunda hükümmü veriyon derler adama.yazdıklarını bir oku.Hükmü sadece Allah veriri.Senini gibi düşünenlerdende Allaha sığınak efdaildir.
Bu iş kumar değil  cahil.Kumarhaneye sen gittinmi ben gitmedim ama kumar filmi çok izledim kumar dediğinin zar atarsın ya kaybedersin yada kazanırsın yada rulete parayı basarsın gene aynı bunda olay ne daha mantığı anlayamamış cahil seni.
Büyük oynayan yön veren her zaman piyasayı manupule eder cahil.bizim gibi küçük yatırımcıda işte o manipülasyondan etkisi ne olur aldığın iner satmazsan düşerde düşer cahil.sonuçta  zarar edersin gün gelri büyükler artık piyasayı yükseltir işte küçük olanda elindekileri satar ordan çıkar olayı sanırım sen yanlış anlıyorsun.tüm borsalar bu şekil çalışır cahil.ama coin işinde kontrol yok manıpülasyon % 100 yani düşme riski çok fazla ama çıkmasıda gene aynı.Hangi taş devrinden geldi isen o öneme git benimle muhatap ile olma .git evmi alıyon arsamı arabamı git işine bak işine sen kim coin kim....
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
November 22, 2018, 03:26:17 PM

bu tarz iddiaların sadece sert düşüşlerde geliyor olması da ayrıca komik. piyasa yükseliyorken anamız allahımız yapıyoruz ama düşüşe geçince amerikanın oyunu bu demeye bağlıyoruz. yapmayın etmeyin.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 22, 2018, 03:32:10 PM

Forumun delisi bir taş attı şimdi kırk akıllı çıkartmak için uğraşsın bakalım. Türkçeyi katletti diyecektim ama kelimeler Türkçe değil  Cheesy

Piyasadan anlayanlar kendini belli ediyor siz daha konuyu anlayamamışsınız bile ne yazıkki çok ametörsünüz sizi bu piyasada zıplayan keklik gibi avlarlar

CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630

Stock

View Profile
November 22, 2018, 03:45:01 PM

Sana gerekli cevabı arkadaşlar vemişde bizde düşüncemizi yazalım bu iş kumarmış.he kumar.parayı coine basıyoruz hemen anında ya alıyoruz yada parayı veriyoruz.Senin dediğin kumarda olay sadece 5 saniyede olay burda olayın daha mantığını anlamamışşsan zaten coin işine hiç gime elin gavuru yahudisi demişsin yavrum paralar zaten onlarda eğer pisayasayı az takip etsen en zaman düştüğünü ne zaman çıktığını ve buna nelerin sebep olduğunu bilrdin.Çıkışın yada düşüşü ana sebebi asya piyasası yani çinli lalelerama sen bu iş sana kumar geliyorsa sen oynama git işine gücüne bak kendine al bir tarla 30 sene sonra ifraz gelirse satar  para kazanırısn tabii aklıma herşey güzel olacak film geldi sen ordaki selim naşite çok benziyorsun.aldığın tarla değerlenmeyince.videoyu izle anlarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=kO_Wwncwq8I

Bitcoin
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
November 22, 2018, 04:01:57 PM

aşırı derecede komik bir başlık olmuş bu. cins cins konuşan mı dersin, milleti duaya çağıran mı ne ararsan var. madem öyle tek dinden saldırmayalım semavi dinlerin hepsi için yapalım duayı  Grin

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
November 22, 2018, 04:08:52 PM

aşırı derecede komik bir başlık olmuş bu. cins cins konuşan mı dersin, milleti duaya çağıran mı ne ararsan var. madem öyle tek dinden saldırmayalım semavi dinlerin hepsi için yapalım duayı  Grin

Herkes kendinden sorumludur hacı.Eğer senin dini anlayışın hangisi ise ordan saldır derim. Cheesy
Diğer din mensuplarıda dua seanslarına başlayabilir sıkıntı yok.Zararda olan ne yapacak elbet bir yerlerden medet umacak.
En güvenli liman neresi ise oraya sığınır insan.Sonuçta türkiyede yaşayan 77 millet bir o kadarda dini inanç var herkes istediğini uygulasın sıkıntı yok. Cheesy
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
November 22, 2018, 04:20:42 PM

bu semavi  dinlerin insanları getirdiği  nokta  vahabi arap kültürünün   sonuçları

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
Dertli34
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 22, 2018, 04:41:21 PM

Önce bu yazımı okuyun: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5069909 evet burada günlük 30-60milyon$ arası kazanan borsaların paraları nasıl yonttugunu görüyorsunuz gelelim bir diğer yontulma durumuna ico lar evet ico aslında çok önceden planlanan aynı boğa piyasası gibi tasarlanan bir sistemdi ico daki amaç bitcoina olan yatırım gibi yatırım devamlılıgı sağlamakdı bu nasıl olacaktı tabiki sağlam bir iki adet tokenin çok kazanç sağlaması bitcoin %50 arttıgı piyasada ico ların 10x artması tabiki piyasayı icoya yönlendirecekti. Ne oldu yollarda onun bunun çantasını kapıp götüren zihniyet ico ya sıçradı ve sistemin %99 u çöp ve yontma icosu oldu yakınlardan örnek vereyim bizden icolar nasıl olusuyor aslında cok kolay erc sistemi sağ olsun hepsini 1 günde halledebilirsin hepsi paketler halinde satılıyor örneğin 50eth lik bir paket sayesinde ico açabilirsin hemde yabancı şekilde ön planda göstermelik şekilde yabancı adamlar olur arka planda ise parayı yontacak türkler bulunur öyle tokenler varki hepsi türk projesi ve çöp aslında bunları yabancı biliyorsunuz bunun halay başını çeken borsa hotbit ve cryptopia bizi burdan illaki bilen vardır. Arkadaşlar ne olursa olsun ico modellerine kanmayın 2017 de hatırlayın adam 50milyon$ toplayıp yurtdısından size hello yazmıstı siteyi kapatıp 2018 yılına darbe vuranların en büyük bası exchange ve icolardır. Eğer ico model ve sistemi olmasaydı kimse yatırım yapmasaydı 2018 yılı daha güzel bir yıl olabilirdi. Margin trade yapmayın uzun süre hold yapmayın token sahibleri ile borsalar hepsi anlaşma içinde işin içinde oldugum için biliyorum örneğin x xoin alım satım yapıyorsunuz borsa arka planda herseyi görüyor senin walletinde o x coinden kaç adet var olası bir düşüşde yedekde kaç btc usd var yeterinde alabilirmisin yükselişde onlinemesin hemen satabilirmisin vs gibi sistem otomatik analiz yapıyor ve hepsinin ortalamasını çıkartıyor bu ortalamada botlar %100 borsa kazanacak şekilde al sat yapıp sizleri terste bırakıyor hercoin ve borsaya güvenmeyin bu alemde herkes birbiriyle anlaşmalı anlaşmanız yoksa bu işlere girmeyin borsa işi motorsiklet işine benzer kaskıdır ekibmanıdır pahalıya patlar paran yoksa almayacaksın. Yatırımcılara bakıyorum cogusu çalısan evli çocuklu ekmeğinin peşinde kişiler bunlar cocuklarına harcayacak zaman ve değeri bu adamlara kaptırıyorlar gerçekden üzülüyorum

herkes bile bile bu işlere giriyor amaç ne 1000 usd girip önceki örneklere bakıp 10x-20x yaparmıyım derdindede o artık zor iş derim.

lan ne bok olsa elin gavuruna yahudisine işi bağlıyorsunuz sana yazılan yorumların % 100 doğru hatta bir ileri gideyim
% 100 aktrolsun demi seni lale.burda işin ne senin coini bırak haramdır lan.

bu semavi  dinlerin insanları getirdiği  nokta  vahabi arap kültürünün   sonuçları

sanırım sende ateist yada modeist din yada deisttt saygı duyarım sende zararda isen ister ateşe tap ister osur ister gaz çıkar ama boş durma o zaman:)
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
November 22, 2018, 09:50:28 PM

Bu işler şahibeli işler.İslama göre şahibeli işlerden para kazanmak haramdır.Yatırım yaptığınız işlerin ayrıntısını biliyormusunuz ki Allah peygamber burda dua ediyorsun.
Tron gibi xvg gibi ve bunun gibi bir çok proje porno sektörüyle anlaşması var.O porno sitesine ne kadar çok kişi girip mastürbasyon yaparsa coinlerde ona göre artıyor. Smiley Mesela Funfair bildiğin casino işi yapıyor.İnternetten kumar oynatıyor.Kumar sitelerinde teşvik için anlaşmalı ve bir çok coin kullanılıyor.Adam belki senin parayla yasak şeyler alıp satıyor sende ortak olmuyor musun bu işe.Allah sana akıl vermiş onu kullan demiş.Emirlerde ortada.Herkesin inancı farklı olabilir ama sen bu işe dini karıştırdığın Allah'ın ismini de ortak ettiğin için bu cevabı yazmak zorunda kaldım.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
November 22, 2018, 10:40:18 PM

Bende dua edecem la siqiq zındıklar..Paraları yahudiye kaptırdım kafam zaten bozuk..Aranızda cenabet varsa mesajıma amin demesin sakın.Neyse azımı bozdurmayın.

Allam Bitcoini yeniden 6000 desteğinin üstüne at ve 20k ya en kısa zamanda ulaştır. Heç olmazsa 10k yı bari gösterde paralarımızı alıp kaçalım yarapp.

Allam sen şu anda destekte can çekişmekte olan eteryumlarıma dayanma ve direnme gücü ver..100 usd altını gösterme artur lavuğunu haklı çıkarma.

Allam sen BCHlerimi forka sokup elime 2 tane bi boka yaramayan coin veren roger ver ve Csw gavatlarını en kısa sürede helak et..

Allam müslüman kardeşlerimizin paralarını almak için nerde bir scam proje ve shitcoin yuvalanması varsa tez zamanda iflahlarını kes ve durumdan SEC'i haberdar eyle...

Allam gerek forumda olsun gerekse twiterde olsun her türlü shitcoin shilleyen gavatların evlerine en kısa zamanda ateşler sal.

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN...

HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
November 22, 2018, 11:51:19 PM

Bu işler şahibeli işler.İslama göre şahibeli işlerden para kazanmak haramdır.Yatırım yaptığınız işlerin ayrıntısını biliyormusunuz ki Allah peygamber burda dua ediyorsun.
Tron gibi xvg gibi ve bunun gibi bir çok proje porno sektörüyle anlaşması var.O porno sitesine ne kadar çok kişi girip mastürbasyon yaparsa coinlerde ona göre artıyor. Smiley Mesela Funfair bildiğin casino işi yapıyor.İnternetten kumar oynatıyor.Kumar sitelerinde teşvik için anlaşmalı ve bir çok coin kullanılıyor.Adam belki senin parayla yasak şeyler alıp satıyor sende ortak olmuyor musun bu işe.Allah sana akıl vermiş onu kullan demiş.Emirlerde ortada.Herkesin inancı farklı olabilir ama sen bu işe dini karıştırdığın Allah'ın ismini de ortak ettiğin için bu cevabı yazmak zorunda kaldım.

Ben ne din alimiyim nede din uzmanıyım iddiasında değilim ve öyle bir yazım yok ama azçok bazı şeyleri biliyoruz zamanında bir yerde okudum.
Demişlerki yediğiniz içtiğiniz her şeyde haram var ve bulamıştır

Şimdi sana soruyorum bu ne demek iyice araştır ondan sonra yorum yazarsın.İşte ben araştırdım ve yazmaya gerek görmüyorum ama sana diyim alimin birinin dediği doğru adam ne demiş bu dönemde helal mi istiyorsun evet o zaman suyun çıktığı kaynağı bulacan ve oraya giidp suyuda avucunla içicen o zaman helal boğazından geçmiş olur geriye kalan her şeyde haram bulaşmış  durumdadır. Buyur kendin araştır gör ve yorumla.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
November 23, 2018, 06:44:13 AM

Valla çok doğru sözler etmişsin haklısın tamamen hemde borsada akıllı olmayanı bitiriyorlar yüklü miktarlar kesinlikle grmemek lazım hayal kurmaya gerek yok geldiimiz durum ortada zaten

Son iki yılda işin içine büyük adamlar girdi marvel birden uçtu gitti bize kolay kolay para yedirmeye niyetleri yok bunların

Herzaman söylüyorum kazandığını ayır bir tarafa harca kardeşim yoksa adamlar senin yerine harcıyor zaten
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
November 23, 2018, 09:13:11 AM
Last edit: November 25, 2018, 04:28:14 PM by HARDCRACKERS

Ben ne din alimiyim nede din uzmanıyım iddiasında değilim ve öyle bir yazım yok ama azçok bazı şeyleri biliyoruz zamanında bir yerde okudum.
Demişlerki yediğiniz içtiğiniz her şeyde haram var ve bulamıştır

Şimdi sana soruyorum bu ne demek iyice araştır ondan sonra yorum yazarsın.İşte ben araştırdım ve yazmaya gerek görmüyorum ama sana diyim alimin birinin dediği doğru adam ne demiş bu dönemde helal mi istiyorsun evet o zaman suyun çıktığı kaynağı bulacan ve oraya giidp suyuda avucunla içicen o zaman helal boğazından geçmiş olur geriye kalan her şeyde haram bulaşmış  durumdadır. Buyur kendin araştır gör ve yorumla.

Yani bu arkadaş suyun kaynağını bulun eğer ki kaynağı bulamazsanız siqi tuttunuz.Kaynak yoksa herşey haram nasıl olsa istediğinizi yapın yeyin mi demek istemiş.Ne demek istedin ki?

Şimdi neyi tuttuğunu sen daha iyi bilirsin yorum yapamam!!! .Su olayını yada diğer olayları araştırman gerekir ama sana yazayım tabii faydası umarım olur?

Marketten bakkaldan su alıp langır langır içiyorsun demi.Buna cola-fanta-meşrubat-meyve suyu-süt üde kat peki bunların kaynağı nedir?Nerden geliyor fabrikadan peki su fabrikasını diyelim adam kuracak gidiyor yeri inceliyor kaynağın dibine fabrikayı kuruyor ve bankadan Faizle kredi çekiyormu çekiyor ve o kredi fabrikayı kuruyor hammadde alıyor ve suyu doldurup şişeleyip satıyor ve zamanla borcu faizi ile ödüyormu? peki bu borçda FAİZ varmı var?

Sen aldın kana kana içtiğin o 0,5 lt suda fabrikadan çıkarken haram bulaştmı bulaşmadımı?Kendin karar ver.Buna diğer örnekleride dahil edersin.

Çiftçi  gene ziraat bankasından kredi çekiyor tohum gübre mazot hatta traktör alıyor tarlayı ekiyor buğday-arpa-yulaf-mercimek-kurufasulye-nohut- vb ekiyor yetiştiriyor ve satıyor oda fabrikalarda işlenip misal bim-A101-Şok geliyor de en meşhur marketlerden  sende paket paket  alıp yiyormusun?çiftçi sattığı malın parasını faizi ile bankaya ödüyormu?peki bu üretimde faiz gene dolaylı yoldan işin içine girdimi?Hatta bu marketler malı vadeli alıp çek kesip üstüne faizi ile ödüyormu?

Enson bimde satılan keskinoğlu tavukçuluk konkordato ilan etti dediler sebebide işte doların fırlaması ve faizin ülkede yükselmesi ile birlikte borçları adamlar döndüremiyor adamlar üretip satıyor borç ödüyor ama faiz yükseldimi toslamışlar.5000 şirket sırada deniyor konkordatoda.

Bu örnekleri çeşitlendirmek sana kalmış dünya kadar sektör var ve hepside bankalardan kredi çekmeden iş yapamıyor yani.

Youtube bir video izledim 3-5 ay önce örnek güzelde anlayana tabii.  

Diyorki adam devlet porno siteleri sansürlüyor peki  diyor madem öyle bu kadar ince eleyip sık dokuyan bu devlet neden genelevleri kapatmıyor?Siteleri kapatın kapatında birde buraya el atın asıl günah burada işlenmiyormu demiş?

Sonraki yorumunda ben bile bilmiyorum sayısını her ilde var ve günde dünyanın fuhuşu yapılıyor o kadar günah işleniyor birde burdan vergi alıp genel bütçeye hazineye aktarıyorlar üstüne burdan devlet memurlarına-emeklilere  maaş veriyorlar yani bulaşmış oluyormu? yeri geliyor o bütçeden okul-hastane-cami- ve değişik yerlere harcıyorlar?Şimdi bu bütçeye giren bu para ana sütü gibi helal bir para demi demiş.

Herkes kendinden sorumlu arkadaş yukarıda diyorki din alimi işte coinden adam 31 çekmiş kumar oynamış evet sende bu coin işindesin eee Allahı bulaştırma.

Kardeşim Allah heryerde her daim var ve herşeyi görüyormu ve üstte yazdıklarımı görmüyormu ve işte bundan dolayı kul olarak sen Allah sığınıyormusun? Ben şu yazdıklarımı düşününce olaya mantıken bakınca yediğimiz içtiğimiz her şeyde haram var bulaşmış ve elden bişey gelmiyor affet Allahım bizleri diyorum.Arkadaş diyorki coin işi haram tamam haram bende diyorumki düzen haram düzeni olmuş sen hala neyin kafasını yaşıyorsun mübarek yediğin içtiğin kazandığın her şeyde dolaylı yoldan da olsa faiz ile haram bulaşmış sen bunu biliyormusun yada hiçççç düşündünmü..Tabii bunu mantıklı düşünen anlar.Anlamayanda zil takıp oynar.Herkes kendi ne iş yaptığı nerden kazandığını kaynağını araştırırsa iş nereye varırsa görür anlar bilir ona görede kendi kararını versin.Sonuçta düzen harami düzen olmuş sonumuz mantıklı düşününce iyi değil..Allah affetsin bizleri başkada diyecek yok.

Diyanet Meali - el-BAKARA : 275. Faiz yiyenler (kabirlerinden), şeytan çarpmış kimselerin cinnet nöbetinden kalktığı gibi kalkarlar. Bu hal onların "Alım-satım tıpkı faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Halbuki Allah, alım-satımı helâl, faiz i haram kılmıştır. Bundan sonra kime Rabbinden bir öğüt gelir de faiz den vazgeçerse, geçmişte olan kendisinindir ve artık onun işi Allah'a kalmıştır. Kim tekrar faiz e dönerse, işte onlar cehennemliktir, orada devamlı kalırlar.

cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
November 23, 2018, 08:44:00 PM

Hepsi güzel mantıklı tamam da. Özellikle borsalar ve o paketleri satanlar sistemlerinin devam etmesi için gerçek veya yalancı boğalar oluşturmalı. İşin bu tarafına da bakın biraz.

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 23, 2018, 10:28:21 PM

Öncelikle düşüncenizi paylaştığınız için teşekkürler, veryansın odaklı bir başlık olmuş. Haklı olduğunuz detaylar da var.

Nacizane düşüncem, bu düşüncelerinize paralel olarak, yatırımı kesmeniz sizin genel ruh sağlığınıza büyük katkı sağlayacaktır.

Başarılar.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
November 24, 2018, 02:01:38 AM

yahu burası sorgulayan, karikateist forumu falan değil dinle minle burada işimiz yok ki bizim  Grin çok garip bir başlık bu  Grin

Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 24, 2018, 09:31:40 AM

Konumuz çok farklı kimse okumadımı yazdıklarımı ateislik bile bitcoinin ne alakası var evde domuz beslemek günah mı ?

gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1460

Cashback 15%

View Profile WWW
November 24, 2018, 09:32:17 AM

ya konu dışına ya da yallah arabistan'a arkadaşlar Grin

https://www.youtube.com/watch?v=d_K9we7LDs4

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 24, 2018, 03:57:13 PM

ya konu dışına ya da yallah arabistan'a arkadaşlar Grin

https://www.youtube.com/watch?v=d_K9we7LDs4

Forumun yarısı arab anlaşıldı cogu kişinin btc ile alakası kalmamıs

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 24, 2018, 04:00:04 PM

ama bunda her borsada kaç oyuncu var bunlar kücük yatırımcıya karşı mı işlem yapıyorlar yoksa birbirlerine karşı mı bu da çok önemli o yüzden parası cok olanlar bilir bunun cevabını
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
November 24, 2018, 04:17:03 PM

konu dönmüş dolaşmış din konusuna gelmiş. Üşenmedim bütün yazılanları okudum hala decelü ziyan kıyametinin ne olduğunu anlayamadım. Balıkla alakası olmayan bir yazı ve doğruluk payı içerdiği gibi çok fazla şehir efsanesini de barındırmakta. Kimse kimsenin kafasına silah dayayıp zorla yatırım yaptırmıyor sonuçta. Bu piyasada iyi para kazanan tanıdığımda çok var aynı piyasada her şeyini batıranda. Bu tamamen stratejini doğru ya da yanlış kurmakla alakalı bir durum. Balina yok mu? tabi ki var ve bundan kurtulmanın tek çaresi hacmin yükselmesi en azından o zamana kadar şans ve strateji tutarsa para kazanmak hala mümkün.
Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 24, 2018, 05:46:32 PM

konu dönmüş dolaşmış din konusuna gelmiş. Üşenmedim bütün yazılanları okudum hala decelü ziyan kıyametinin ne olduğunu anlayamadım. Balıkla alakası olmayan bir yazı ve doğruluk payı içerdiği gibi çok fazla şehir efsanesini de barındırmakta. Kimse kimsenin kafasına silah dayayıp zorla yatırım yaptırmıyor sonuçta. Bu piyasada iyi para kazanan tanıdığımda çok var aynı piyasada her şeyini batıranda. Bu tamamen stratejini doğru ya da yanlış kurmakla alakalı bir durum. Balina yok mu? tabi ki var ve bundan kurtulmanın tek çaresi hacmin yükselmesi en azından o zamana kadar şans ve strateji tutarsa para kazanmak hala mümkün.

Kelimenin anlamını söylersem çarpılma durumlarınız olabilir bilmemeniz daha hayırlı

Gastronomist
Member
**

View Profile WWW
November 24, 2018, 06:48:29 PM

Kıyamet geldi şuan cezamızı çekiyoruz bile.Zamanında girmeyi kaçıran biri olarak.Zamanında çıkmanın ne demek olduğunu dahi bilmediğim için.Çok fena zarar ettim.Bu teoriler doğru mu bilmem ama birileri tarafından iyi sömürüldük.

cleante
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile
November 24, 2018, 06:49:39 PM

Icolarla bir çok insanı tuzağa düşürdüler bende de var maalesef 1 yıldır hiç bir borsaya girmemiş 4 tane hiç bir zamanda girecekleri yok.
Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 24, 2018, 08:42:39 PM

Arkadaşlar cidden ayıp biz ne yazıyoruz siz neler yapmışsınız yazık bu milletten bir şey olmaz sapık resimlerinizi editleyin silin.

PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
November 24, 2018, 08:56:11 PM

Bir zamanlar bitcoin çok arttığında kredi çekip bitcoin alanlar daha da degerlenir mantığı ile borçla altcoinlere girenlerin hali şu an içler acısı. Bir taraftan borç var bir taraftan zararda çok zor.
Carolina34 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 01, 2018, 04:53:37 PM

Piyasa 130milyar$ altına iniyor hesaplamalar tutuyor kıyamet gerçekleşiyor

Pages: 1 2 3 [All]
  Print