Bitcoin Forum
May 10, 2024, 04:00:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Lightning Network Rekor Kırdı  (Read 354 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
November 24, 2018, 10:59:24 AM

Fiyatta yaşanan hayal kırıklığına rağmen Bitcoin'de iyi şeyler oluyor.

Bitcoin’de ölçeklenme sorununa karşı geliştirilmiş Lightning Network (LN) çözümündeki node’larda yaşanan ani hareketlenme sonucu tüm zamanlar rekoru kırıldı. LN’de artık 2 milyon doların üzerinde BTC var.
Geçtiğimiz hafta toplam kapasite %300 artışla 438 BTC’ye çıkmıştı. En yüksek kapasiteli node’ların analizi gösteriyor ki aynı sağlayıcıdan çok sayıda yeni giriş oldu. Kanal sayısında da büyük patlama yaşandı ve 12 binin üzeri görüldü. Ay başlarında node sayısı 4.000’e ulaşmış ve 118 BTC’lik kapasite ile o zamanın rekoru kırılmıştı.

Son yaşanan rekor dünyanın en büyük borsası sıfatındaki Binance gibi şirketlerin dikkatini çekse de dünya genelinde LN’in benimsenme oranı hızla büyüyor.

u/DistributedFutures isimli Reddit kullanıcısı dün bir fotoğraf paylaştı. Avustralya Melbourne’deki bir mağazada çekilen fotoğrafta eşine az rastlanır bir şekilde Bitcoin kabul edilir banner’ında LN ibaresi bulunuyor.

Oyun mağazası Mind Games’in ödemelerde bu teknolojiyi kabul etmesi, kullanıcının yorumuna göre LN’nin “vaporware* değil, perakande sektöründe gerçek ve mümkün olduğunu” gösteriyor. *= tanıtımı yapılmış ancak henüz piyasaya sunulmamış yazılım.

LN’in 1 yıllık kısa tarihinde büyüme serüveni her zaman düz yollardan geçmedi. Yıl başlarında Shitcoin.com sahibi Andreas Brekken’ın yüksek kapasiteli node’u ağın işlem kapasitesini geçici olarak önemli ölçüde arttırdı, birkaç hafta sonra kayıplara karıştı.

Bitcoin.org yaratıcısı Cobra ve Core geliştiricisi Peter Todd gibi pek çok piyasa uzmanı Lightning’in “teknik dayanıklılığının henüz mükemmeliğe ulaşmadığı” ancak LN’in çok hızlı büyüdüğü konusuna dikkat çekti.

Kaynak: bitcoinist.com

▔▔▔▔▔
1715356817
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715356817
Reply with quote  #2

1715356817
Report to moderator
1715356817
Hero Member
*

Ignore
1715356817
Reply with quote  #2

1715356817
Report to moderator
1715356817
Hero Member
*

Ignore
1715356817
Reply with quote  #2

1715356817
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
November 24, 2018, 11:03:04 AM

Lighting bir dönem piyasaya bir vaat olarak sunuldu ama tam karşılığını buldu diyemeyiz sanırım. Halen ne olduğu sır gibi saklanıyor aslında. Daha doğrusu işlevi, yatırımcısı halen halka açılmadı. Sadece veriler var elimizde ve bir de adı...
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
November 24, 2018, 11:09:33 AM

Zamanla daha da fazla node kurulacaktır. Kapasite arttıkça bu da fiyata ilerleyen aylarda mutlaka etki edecektir diye düşünüyorum. Her geçen gün transaction sayısı artıyor anlaşılan o ki... Bu da gelecek vaadettiğini gösterir. Haa bu kadar yavaş bir büyüme beklemiyorlardı belki ama şu an için büyüme büyümedir. Olacak bu iş, olur yani... Bu sayıları,bu değeri ileride mumla arayacağız gibime geliyor.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 24, 2018, 11:18:57 AM

Lighting bir dönem piyasaya bir vaat olarak sunuldu ama tam karşılığını buldu diyemeyiz sanırım. Halen ne olduğu sır gibi saklanıyor aslında. Daha doğrusu işlevi, yatırımcısı halen halka açılmadı. Sadece veriler var elimizde ve bir de adı...

Vps kiralayarak ve az milktarda linux bilgisi ile dileyen herkes Bitcoin ligting network kurabilir, herkese açık bir yapı. Sır olarak lanse etmenizi anlamdıramadım.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
November 24, 2018, 03:50:30 PM

2 Milyon dolar fazla bir miktar değilki btcnin toplam değerine göre. Ama düşük komşsyon ve hızı nedeniyle bitcoin lightning network gelecekte daha fazla kullanılacaktır.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 24, 2018, 04:51:19 PM

Lightning bu dönemlerde sessiz sakin ilerlesin, gelişmeye ve büyümeye devam etsin. Açıkları çözsünler, sorunları gidersinler. Zamanı geldiğinde mutlaka adı yeniden duyulmaya başlayacaktır.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
November 24, 2018, 05:29:51 PM

Lightning bu dönemlerde sessiz sakin ilerlesin, gelişmeye ve büyümeye devam etsin. Açıkları çözsünler, sorunları gidersinler. Zamanı geldiğinde mutlaka adı yeniden duyulmaya başlayacaktır.

bu şey zamanında olacak hocam bence bitcoin tekrar kendini toparlayacak artacak ufak ufak fiyatı sonra dicekler ya lightning vardı o yüzden arttı falan.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 27, 2018, 12:25:29 PM

Aman ne rekor ne rekor. Bitcoin için çok çok ufak bir miktar bu. Burada lightning network kuran oldu mu bi kaç soru sormak istiyorum

williamsmith
Full Member

View Profile
November 27, 2018, 12:36:01 PM

BTC bu fiyatlanmadan kurtulursa rekor ancak o zaman denenebilir. Bu rakamlar bizim için rekor diyemeyiz. Oluşan rakamlar lightning network için çok basit olmalı bence.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 27, 2018, 12:55:12 PM

Önümüzdeki günlerde node sayısında artış olduğunda bu sistemin BTC fiyatlarına olan etkilerini daha iyi göreceğiz. Bitcoine can katan bir yenilik olmuştu lightning zaten. Blockchain teknolojisi de aynı yerinde saymayıp yeniliklere açık olacaktır.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
November 27, 2018, 12:57:06 PM

430 btc yüksek bir meblağ değil ki. geriye kalan bitcoin kullanıcıları segwit ve klasik cüzdan kullanıyor demek ki. LNT kullanabilmek için bu şekilde uyumlu cüzdan olması mı gerekiyor. segwit için öyleydi.

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 27, 2018, 04:01:37 PM

2 milyon bu piyasada neredeyse hiç bir şey.  Daha da geliştirilmesi ve reklamının yapılması lazım. Yakında bitcoin ağı çok yavaşlayacaktır. Madenciler azalacağı için.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
November 27, 2018, 04:24:06 PM

şu laytining ne tam olarak kıse çözemedı bence. rekor kırmısta ne olmus sımdı , buda ayrı bır coın mı. ben anlamadım mhıc bırsey btc dekı olceklendırme derdını cozecez dıyorlar ama nasıl. genelde yenı bır coınle cozmeye calısıyorlar. aynı bok etherde onlarca var. etherın sorunlarını cozecez dıye cıkıyorlar ortaya mılletde etheryum uzerınde bırsey yapacaklar sanıp alıyo sonra dıyolar kı yok ether uzerınde degıl kendı agımızı kuracaz kendı coınımız olacak. yaw sıttırın aq dıyor mıllet sonra. coın yerlerde. aynı sey laytenıng ıcın de gecerlı sanırım btc nın sorunlarını cozecez ama laytenın coın ıle dıyorlardır buyuk ıhtımal. he he deyıp gecıyoruz bızde
petrichor
Member
**

Merit: 12

View Profile
November 27, 2018, 07:49:34 PM

Artık şu rekorların, güzel gelişmelerin bitcoin fiyatına olan etkisini görsek de bir işe yarasalar keşke.

Bitcoin fiyatı bu şekilde devam ettiği sürece ister lightning, isterse başka bir forkun gelişimi gerçek bir etki yaratmayacaktır. Yatırımcı fiyat artışı görmek istiyor. Piyasada teknoloji daha sonra geliyor.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
November 27, 2018, 07:59:57 PM

Lightning Network aslında küçük ve tekrarlayan ödemeler için oldukça mantıklı. ama 2 milyon dolar daha çok yetersiz. piyasa hareketlendiğinde belki daha iyi duruma gelebilir.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
November 28, 2018, 01:57:06 PM

belki gelecek sene bugünler LNT ağını kullanan borsaların iyice artması ile daha hızlı ve fee bakımından daha mükemmel bitcoin göreceğiz. Segwit de durumlar aslında fena değil ama yeterli gelmeyecek ki LNT bir taraftan geliştirilmeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor.
byzodiac
Full Member

View Profile
November 28, 2018, 06:39:33 PM

Bir ara bende network kurdum yaklaşık bir haftada btc blokları indi.Bi hevesle ayar yaptım ama yarıda kaldı aktif olmadı yapamadım.Network kuracaklara tavsiye google'dan 9aylık bedava sunucu alıp kurabilirsiniz.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
November 30, 2018, 08:19:02 AM

Ya aslında tarafsız bir gözle bakıldığında alttan alta çok güzel gelişmeler oluyor bir şeyler için altyapı hazırlanıyor gibi ama.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
November 30, 2018, 03:56:19 PM

Bi ara bu muhabbet çıktı yok mikro olarak da kullanılacak günlük hayatta işlevsel olacak vs diye millete anlattılar sonra bişey çıkmadı zaten anlamadığım şey neden bitcoini kullanmak zorunlu olsun günlük hayatta? Neden başka bişey değil nano değil xlm değil why bitcoin?

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
gulypz
Member
**

Merit: 10

View Profile
November 30, 2018, 08:11:05 PM

İlk işim LN kurmak olacak kaç zamandır niyetleniyorum bir turlu fırsat bulamadım hiç bir şey olmasada gelecekte denemek gerek böyle imkanları detaylı anlatan vidyolar gördüm yapar diye düşüyorum.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
November 30, 2018, 08:43:55 PM

Lightning Network'ün kırdığı belirtilen hız rekorlarını şu anda faal bir şekilde kullanan "olmuş" projeler zaten var. Bitcoin için hız önemli evet ama bundan başka kullanabilecek kozu yok mu koskoca BTC'nin?
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 30, 2018, 10:29:48 PM

Node kuran sayısı çok fazla çünkü google cloud ile bedava bu işlemi yapabiliyorsunuz ama asıl gereken LN'nin real blockchaine işlenmesi fork ile yoksa bu yükselişin hiçbir anlamı yok.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 01, 2018, 02:25:31 PM

Twitterda @kriptoburak kullanıcı adlı eleman bi ara Lightning Network node satışı yapıyordu detaylı bilgi almak isteyen veya Lightning Network'ün parçası olmak isteyenler ulaşabilir.

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 01, 2018, 02:27:28 PM

Node kuran sayısı çok fazla çünkü google cloud ile bedava bu işlemi yapabiliyorsunuz ama asıl gereken LN'nin real blockchaine işlenmesi fork ile yoksa bu yükselişin hiçbir anlamı yok.

Artık google engelledi bedava diye bir şey yok. Kurulamıyor yani. İlk çıktığı zamanlarda kurulabiliyordu. Şuan google clouda kurulamıyor. O nedenle mining gibi 7/24 çalışan bir PC'ye kurmanız gerekiyor. Ben defalarca kez kurmaya çalıştım başaramadım. Başarabilen varsa yardım etsin Smiley
Night Trader A
Member
**

View Profile WWW
December 01, 2018, 05:56:00 PM

Lightning Network yüksek transfer ücretlerine ve hantal transfer yapısına çözüm olarak sunulmuştu.
Node lar falan da kuruluyor ama uygulama ne aşamada belli değil.

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 02, 2018, 02:40:17 PM

Lightning Network işini bende ciddiye alıyorum ha geleecekte tutar tutmaz ancak bende bir node kuracağım araştırmaya devam ediyorum Türkçe güzel anlatım yapana arkadaşlar var yotube da.
nekominer
Full Member

Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
December 02, 2018, 03:04:05 PM

Lightning Network ağı büyüyor, büyümenin genel sebebi LN transferlerinden iyi kar edileceği düşüncesi.

rexxxoonaa
Jr. Member
*

View Profile WWW
December 03, 2018, 08:53:34 AM

Fiyattaki bu kötüye gidişte proje sahipleri ve bitcoin geliştiricileri bizler gibi ağlamak yerine altyapıları güçlendiriyorlar. Güzel haber.

samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
December 03, 2018, 09:37:49 AM

eğer gözlemlerimde yanılmazsam bu düşüşün ardından gelecek olan boğada çok çılgın şeyler gerçekleşebillir. her yerden olumlu haber fışkırıyor.

zzevzek
Jr. Member
*

View Profile WWW
December 03, 2018, 10:50:59 AM

Çok büyük bir boğa olacak sıradaki boğa ama elimizde tuttuğumuz coinler çöp olmazsa. Vasıfsızları eriten bir dönemdeyiz şu anda.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
December 03, 2018, 11:21:43 AM

LN bende kurmak için biraz uğraşmıştım sonlara doğru bir yerde hata verdi bir daha da o kısmı geçemedim sıkıldım bıraktım, Linux bilgisi olmayanlar için sıkıntılı bunu kurmak.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 03, 2018, 11:32:15 AM

Lightning network'un yılın ilk ayları çok reklamı yapıldı ve bitcoinde inanılmaz büyük bir gelişme olduğunu söylediler ama tabi her zaman ki gibi beklenti satılıp gerçekler alındı Smiley bu piyasa böyle beklenti satılır gerçekler alınır bunu bilmeyenler hep kaybeder.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: