Bitcoin Forum
May 06, 2024, 07:09:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bazı borsalar kasıtlı olarak aldatıcı hacimler mi gösteriyor?  (Read 729 times)
HakanYAZICI (OP)
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
November 28, 2018, 06:49:03 PM

Dikkatimi çeken hususlar hakkında sizden bilgi ve görüş alacağım. Bugün yeni bir proje için doğru veri elde etmek adına hacimlere ve API'lere bakarken dikkatimi çeken bir nokta oldu. Ülkemizde aktif olan bazı borsaların trafikleri ve web istatistikleri ile hacimleri arasında uyumsuzluklar fark ettim.

Burada amacım herhangi bir borsayı karalamak veya başka birini övmek değil sadece sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Hatta bu borsalarda görev yapan veya ortak olanlar bizi aydınlatırsa herkes için iyi olur.

Ekledim görselde pratik bir biçimde bir eşleştirme yaptım. Tahmini trafik için WEB'de bulunan araçları kullanabilirsiniz. Bu konuda bir çok istatistik web sitesi de var. İsterseniz siz de benzer kanalları deneyebilirsiniz.

Aceleyle bir görsel de yaptım ve konuya ekledim.

Ayrıca ülkemiz ve dünya kripto para piyasasını doğru bir biçimde takip etmek için hangi borsaları referans almalıyım, bu konuda sizin görüşleriniz neler?

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
1715022551
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715022551
Reply with quote  #2

1715022551
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715022551
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715022551
Reply with quote  #2

1715022551
Report to moderator
Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
November 28, 2018, 07:05:38 PM

Sistemkoin kesinlikle fake verilere sahip, güven vermeyen bir exchange.
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 28, 2018, 08:24:32 PM

Sistem koin fake ama şöyle bir durumda var xx borsası 10 müşterisi vardır ama her birinde 1000 btc vardır onla trade yapar xxx borsasınında 100bin müşterisi vardır ama 0.001 btcleri vardır her birinin yani kitle ve ziyaretle bir nevi ölçülemez

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
November 28, 2018, 09:47:24 PM

Sistemkoin komple sahte zaten. Forumda da çok sayıda konusu mevcut, onlardan alınan bilgilere güvenmeyin. Türkiye ile ilgili verilere bakmak istiyorsanız Paribu ve BTCTurk şu an için yeterli.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
November 28, 2018, 10:14:17 PM

Muhtemelen bu tüm kripto borsalarında olan bir durum, fake olmasa bile botlar vasıtasıyla işlem hacmini çok fazla gösterebiliyor bazı borsalar, zaten en önemli sıkıntılardan birisi de tether üzerinden bunun yapılması.
europesss
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
November 29, 2018, 07:29:49 AM

Çok uzun bir süredir zaten bu durum var. Hatta okex ve Bit-z gibi borsalarda çok fazla oluyor. Diğer borsalarda kesin yapıyordur.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 29, 2018, 08:06:40 AM

Soru;
Bazı borsalar kasıtlı olarak aldatıcı hacimler mi gösteriyor?

Cevap;
Kesinlikle evet.

Bazı aptal borsalar bunu bi de o kadar abartıyor ki insanları aptal yerine koyuyorlar. Web site renking nedir tekil hit nedir bilmediğimizi düşünüyorlar...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
November 29, 2018, 08:47:21 AM

bunu yapan birden fazla borsa var. neden sağlam iş yapmak yerine güvensiz hareketleri tercih ettiklerini bir türlü anlamıyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
November 29, 2018, 02:06:12 PM

genel itibari ile artık bütün borsalar bot kullanımına izin verdiği için bir kaç kişinin elinden bu hacimleri görmemiz gayet normal kanımca bountyciler haricinde piyasada kişilerin alım satım yaptığını zannetmiyorum.. yoksa bu piyasaya yeni çıkan çoğu proje ico fiyatının x10 altında..
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 29, 2018, 02:52:05 PM

sistemkoin gerçekten çok fazla manipule ediyor fiyatları. birçok kez manuel olarak fiyatlarla oynadıklarına ben kendim şahit oldum. her ne kadar türk borsası olsa da uzak durulması gereken bir borsa.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 29, 2018, 04:54:49 PM

Bircok borsa bot kullanarak kendi kendine alim satim yapabiliyor. Bu sekilde bircok yatirimciyi kendine cekmeyi amacliyor ama fiyat hareketleri incelenirse bu tuzaga dusmezsiniz. Ozellikle yeni yatirimcilarin dikkat etmesi gerekir.
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
November 29, 2018, 05:00:41 PM

evet bircok yerli borsada ayni tezgah var, ozelikle kendi tokeni olan borsalar bu isi daha rahat yapiyor.ama hemen herkes bildigi icin kendileri kaybediyorlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 29, 2018, 07:06:44 PM

Sadece türk borsaları neredeyse bütün borsalarda var şişirilmiş hacim. Kendi sitelerindeki botlar kendileri arasında al sat yapıyorlar. Piyasa için kötü bir olay aslında bu güvenilirliği sarsıyor.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 29, 2018, 07:25:30 PM

Tek yerli borsalar değil, dünyadaki her borsanın bu tür aldatıcı hacim göstergeleri yayınladıklarına inanıyorum. Müşteri çekmenin başka yolu yok diye düşünüyorlar. Ki hepimiz de buna alıştık.

Rdu
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 29, 2018, 07:33:51 PM

Kesinlikle katılıyorum kasıtlı olarak sahte hacim gösteriyorlar, yatırımcıları yanıltmaktan başka birşey değil ve bu işe ciddi bir çözüm bulunması lazım. Çok aldatmalı bilgiler sunuyorlar ve yanlış yönlendirmelerle birçok kişinin aldatılmasına sebep oluyorlar.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile
November 29, 2018, 07:40:27 PM

Yerli yabanci hepsi cakma hacimler kasiyorlar. Boylelikle musteri cekebilecegini dusunuyorlar. Binance bile bot kullaniyor. Bu bize zarar veriyor asil ve gercek hacmi ogrenemiyoruz. Eger botlarlar hacim kasmasalar belki tokenlerin siralamasi bile cok fazla degisecektir. Bakalim belki ilerde keserler bu sqcma sapan botla hacim kesmeyi.
HakanYAZICI (OP)
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
November 29, 2018, 08:19:15 PM

Neden böyle yapılıyor anlamak zor. Parası olan, işi bilen adamı uzaklaştırıyorlar...

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
November 29, 2018, 08:49:54 PM

Borsaların tabi ki böyle bir aldatması var ama balinalar kendileri alım ve satım emri girerek ve bu emirlere işlev kazandırarak aslında olmayan bir hacim yarattığını da unutmamak gerekir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
November 30, 2018, 11:03:01 AM

Binancenin bile bot kullandığını düşündüğümüzde diğer borsaların hacim şişirmeleri normal geliyor bana. Borsaların neredeyse tamamı sahte hacim oluşturuyor.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
November 30, 2018, 03:46:37 PM

latoken ve idax. bu ikisinde bot ile yapay hacim oluşturuyorlar. zaten geçmiş işleme bakarsanız hep sürekli belli aralıktaki rastgele rakamlarda tokenler alınır, satılır. kötü tarafı ne kadar gerçek yatırımcı hacmi var bilmiyoruz.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: