Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:50:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Jak otrzymywać powiadomienia o zacytowaniu wypowiedzi lub @wspomnieniu?  (Read 245 times)
Rath_ (OP)
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
November 28, 2018, 08:27:38 PM
Last edit: May 17, 2020, 09:01:44 AM by BitCryptex
Merited by pawel7777 (2), cryptovigi (2), wwzsocki (1)
 #1

Aktualizacja 09.05.20

Bot Piggy'ego przestał działać kilka miesięcy temu. Pojawiły się dwie alternatywy. Bot od LoyceV, który aktualizuje powiadomienia dwa razy w ciągu godziny i przedstawia je w formie prostej strony (przykład) oraz bot od giammangiato, który przesyła powiadomienia o zdobytych meritach i zacytowanych postach poprzez Telegram.

Aktualizacja 17.05.20

Wczoraj pojawiła się kolejna ciekawa alternatywa dla powiadomień, tym razem od TryNinja. Oprócz powiadomień o zacytowaniu posta lub wspomnieniu, bot wysyła także informacje o zdobytych meritach. Co najważniejsze, wykrywa różne kombinacje nicku (BitCryptex, @BitCryptex, bitcryptex), co akurat jest trochę problematyczne dla bota od giammangiato.

Skrócona wersja:
Możesz wypróbować nowy system powiadomień poprzez wysłanie prywatnej wiadomości do Maggiordomo zatytułowaną subscribe wraz z linkiem do twojego tematu (najlepiej stworzonego w dziale Archival), który będzie używany przez bota do informowania ciebie o wzmiankach oraz zacytowaniu twojej wiadomości. Jeżeli zrobisz wszystko poprawnie to otrzymasz wiadomość z podstawowymi informacjami o bocie.
Kiedy ktoś napisze @twojaNazwaUzytkownika lub @twoja=NazwaUzytkownika (jeżeli twoja nazwa użytkownika zawiera spację to musi zostać zastąpiona przez = ) otrzymasz jedno lub więcej powiadomień w swoim temacie.

Przeczytaj sekcję komendy aby dowiedzieć się co jeszcze możesz zrobić.
Przeczytaj sekcję telegram aby dowiedzieć się jak otrzymywać powiadomienia poprzez telegram.



Co wywołuje powiadomienie? (cudzysłów " jest po to, aby ułatwić zauważenie spacji):[/s]
Quote
" @użytkownik "
Quote
" @użytkownik* "
gdzie * jest dowolnym znakiem. Powinno to uniknąć sytuacji gdzie "," "." "?" oraz inne znaki powodowały brak powiadomień.

Jeżeli @nazwaUżytkownika znajduje się na początku lub na końcu wiadomości to po niej musi dodatkowo zostać umieszczona spacja.

Quote
"@użytkownik jak się miewasz?"
Quote
"cześć jesteś @użytkownik "  
Quote
"cześć @użytkownik
jak się masz?"

Przykłady poprawnego wspomnienia:

@asche! @actmyname? @Loyce( test ) @babo.

Te nie zadziałają:

@Halab?, @TomCrypto... @Piggy(test)



Dłuższa wersja:
Pierwszą z zaplanowanych funkcji bota jest powiadamianie użytkownik o tym, że ktoś o nich wspomniał bądź zacytował ich post. W tej chwili ta funkcjonalność działa poprawnie, a nowe będą powoli dodawane. Potrzebna jest większa ilość użytkowników do przetestowania czy bot będzie działał poprawnie przez dłuższy czas.

Jak działają powiadomienia?

Jeżeli poprawnie powiążesz swoje konto z botem to otrzymasz powiadomienie jeżeli ktoś:
  • Napisze @TwojaNazwaUżytkownika lub @Twoja=NazwaUżytkownika (znak "=" powinien zostać użyty tylko w wypadku gdy twoja nazwa użytkownika zawiera spację)
  • nowe: Bezpośrednio zacytuje twój post
  • nowe: Napisze twoją nazwę użytkownika bez @


Zostaniesz powiadomiony przez użytkownika Maggiordomo. Otrzymasz jeden lub więcej linków oraz częściowy cytat postu, w którym zostałeś wspomniany.

W przyszłości pojawi się więcej opcji modyfikacji treści powiadomień oraz ich całkowitego włączania/wyłączania.

Jeżeli nie zarejestrujesz się to nie będziesz otrzymywał powiadomień od bota.

Jak komunikować się z botem i co on robi?

Zanim będziesz mógł otrzymywać powiadomienia od bota to musisz stworzyć swój własny temat (najlepiej w sekcji Archival), w którym bot będzie mógł dodawać posty. Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości poprzez Telegram to nie musisz tworzyć takiego tematu. Sposób postępowania został opisany poniżej.


Komendy:
  • Aby się zarejestrować: wyślij wiadomość do użytkownika Maggiordomo zatytułowaną subscribe wraz z linkiem do twojego tematu w treści. Otrzymasz wiadomość o poprawnym zarejestrowaniu się wraz z podstawowymi informacjami. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia poprzez Telegram to spójrz niżej.
  • Aby zrezygnować z otrzymywania powiadomień: wyślij wiadomość do użytkownika Maggiordomo zatytułowaną unsubscribe i wpisz cokolwiek w treści wiadomości aby móc ją wysłać
[/s]

NOWOŚĆ:
Wysyłając wiadomość zatytułowaną subscribe lub options (jeżeli już subskrybujesz) to w treści wiadomości możesz użyć następujących parametrów:


Code:
alias:twój_alias
https://bitcointalk.org/index.php?topic=00000000
tagusername:on
quote:off
plainusername:on
automention:off

odpowiednio:

Alias inna nazwa, która będzie wywoływać powiadomienie bez lub z @ w zależności od poniższych ustawień
Twój temat w tym miejscu bot będzie dodawał posty dotyczące twojego konta
Tagusername, włącz/wyłącz powiadomienie gdy ktoś użyje @ do wspomnienia ciebie
Quote, włącz/wyłącz powiadomienie o zacytowanie twojego posta
Plainusername,  włącz/wyłącz powiadomienie gdy ktoś napisze twój nick bez @
Automention,  włącz/wyłącz powiadomienie gdy sam wspomnisz o sobie
notifyby,  wybierz gdzie chcesz otrzymywać powiadomienia (forum/telegram/oba)

Wszystkie opcje powyżej są domyślnie włączone za wyjątkiem aliasu, który musi być ustawiony ręcznie.

Nie będziesz mógł otrzymywać powiadomień jeżeli ktoś inny używa tego samego aliasu.


NOWOŚĆ
Powiadomienia poprzez Telegram

Ważne:

Przed albo po rejestracji skontaktuj się z @Maggiordomo_Service_bot poprzez telegram z tego samego konta, które podałeś podczas rejestracji. Napisz dowolną wiadomość aby powiązać oba konta.

Jeżeli korzystałeś już z bota to wyślij wiadomość zatytułowaną options o treści:


Code:
telegram:NazwaUżytkownikaTelegram

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z bota, a chcesz otrzymywać powiadomienia tylko poprzez Telegram to wyślij wiadomość zatytułowaną subscribe o treści:
Code:
telegram:NazwaUżytkownikaTelegram

Lista użytkowników, którzy otrzymują powiadomienia od bota znajduje się tutaj: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5023605.msg45324744#msg45324744

Uwagi:
Musisz być autorem tematu, aby bot mógł dodawać do niego posty (powiadomienia).
Jeżeli zacytujesz post, który zawiera @JakiśUżytkownik to ten użytkownik nie otrzyma powiadomienia.
Możesz wspomnieć kilkoro użytkowników na raz: @Użytkownik1 @Użytkownik2 @Użytkownik3 ...

W tym momencie bot ma rangę Jr. Member więc obowiązują go ograniczenia związane z tą rangą. Musi odczekać około 8 sekund pomiędzy postami więc jeżeli dostaniesz więcej niż jedno powiadomienie to będą one stopniowo dodawane.


Ograniczenia i pomysły:
  • Temat, w którym są dodawane powiadomienia nie może być ogłoszeniem ani bounty w celu zapobiegnięcia "odświeżaniu" tematu.
  • W przyszłości aby otrzymywać powiadomienia od bota to będzie trzeba zdobyć kilka meritów

Przypadki użycia:
  • zachowanie na przyszłość jakiegoś posta lub tematu
  • wskazanie posta, który powinien zostać nagrodzony meritem
  • zwrócenie czyjejś uwagi na konkretny post/temat

Uwaga:
Czasami bot może być wyłączony przez co możesz nie otrzymać powiadomienia na czas lub w ogóle.


Powyższy tekst jest tłumaczeniem tego tematu autorstwa @Piggy[/s][/s]
1714063820
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063820

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063820
Reply with quote  #2

1714063820
Report to moderator
1714063820
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063820

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063820
Reply with quote  #2

1714063820
Report to moderator
1714063820
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063820

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063820
Reply with quote  #2

1714063820
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714063820
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063820

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063820
Reply with quote  #2

1714063820
Report to moderator
1714063820
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063820

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063820
Reply with quote  #2

1714063820
Report to moderator
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
January 25, 2019, 05:58:56 PM
Merited by Rath_ (1)
 #2

Warto wyraźnie zaznaczyć, że w przypadku powiadomień poprzez telegram, tworzenie własnego wątku w Archival nie jest wymagane.
Bot telegramowy działa niezależnie od forum, od siebie dodam tylko iż działa bardzo dobrze.
you can indeed register without creating a thread in the forum, you provide the telegram username directly, maybe i should make that clear  Smiley

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 06, 2019, 10:50:38 PM
Last edit: March 17, 2019, 11:56:09 PM by wwzsocki
 #3

Dzisiaj to już nie mam czasu ale jutro to ogarnę i uruchumię sobie tego bota bo to jest właśnie narzędzie, którego mi brakowało od dawna i jak widzę nie tylko mi.

Nie lubię powiadomienia email "notification" a ciężko znależc inaczej wszystkie zacytowane posty.

Bardzo często odnajduje moje cytowne posty długo po czasie i wątek sie urywa a szkoda bo często była szansa na dyskusję i może kilka wartościowych informacji.

Fajnie, że coś się dzieje i dodawane są nowe funkcje i to przez użytkowników. Przydał by się tipping bot na BTT Wink.


Akyualizacja 7.3.2019
I już mam włączone powiadomienia.

Akyualizacja 18.3.2019
Jest to bardzo łatwe i w 5 minut każdy możne to ustawić. Bardzo pomocne narzędzie, nie trzeba wertować wszystkich postów i sprawdzać czy ktoś Cię zacytował.
Ze starszymi postami to nawet nie możliwe a tak jeżeli kiedykolwiek, jakikolwiek nasz post zostanie zacytowany to dostaniemy wiadomość w naszym wątku stworzonym w dziale Archive właśnie w tym celu.

Jeżeli ktoś ma Telegram i korzysta regularnie to polecam bo jest to jeszcze łatwiejsze i lepsze do sprawdzania, moim zdaniem.


Rath_ (OP)
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 09, 2020, 08:43:56 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #4

Bot Piggy'ego przestał działać kilka miesięcy temu. Pojawiły się dwie alternatywy. Bot od LoyceV, który aktualizuje powiadomienia dwa razy w ciągu godziny i przedstawia je w formie prostej strony (przykład) oraz bot od giammangiato, który przesyła powiadomienia o zdobytych meritach i zacytowanych postach poprzez Telegram.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 11, 2020, 07:38:12 PM
 #5

Ja osobiście aktualnie używam Bot od LoyceV, ponieważ, jest bardzo łatwy w obsłudze i wymaga dosłownie jednego kliknięcia, jeżeli masz tą stronę w zakładkach.

Z początku, ciężko było mi się przyzwyczaić, bo bot Piggy przesyłał wiadomości i często lubiłem sobie zostawić je na później, żeby wrócić do danego cytatu i odpowiedzieć, ale tutaj właśnie przyszedł z pomocą drugi bot od giammangiato, który powstał troszkę później i o nim nie wiedziałem, a przesyła wszystko na Telegram.

Teraz wszystko zależy od osobistych upodobań i potrzeb, ale jak dla mnie wyglądana to, że najlepszym rozwiązaniem byłyby oba te boty .
Pierwszy, żeby szybko sprawdzić, czy ktoś mnie nie cytował, lub dzieje się coś, co mnie dotyczy, a drugi, jako skrzynka gdzie zawsze można znaleźć dosłownie wszystko.

Bardzo dziękuje za aktualizacje Bitcryptex, chętnie wypróbuję.

Rath_ (OP)
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 11, 2020, 08:10:31 PM
 #6

Z początku, ciężko było mi się przyzwyczaić, bo bot Piggy przesyłał wiadomości i często lubiłem sobie zostawić je na później, żeby wrócić do danego cytatu i odpowiedzieć, ale tutaj właśnie przyszedł z pomocą drugi bot od giammangiato, który powstał troszkę później i o nim nie wiedziałem, a przesyła wszystko na Telegram.

Tak szczerze, mam wrażenie, że bot od giammangiato działa znacznie gorzej. Problemów z dostępnością bota raczej nie ma, ale wyłapuje mniej rzeczy. Przykładem jest właśnie Twój post! Ustawiłem 'BitCryptex' jako mój nick, ale bot zatwierdził mój wybór jako 'bitcryptex'. Nie mam pojęcia czy ktoś zgłosił ten błąd, będę musiał to sprawdzić. Dobrze by było gdyby bot sprawdzał wszelkie możliwe kombinacje wielkości liter. Powiadomienia dla cytatów działają bez zarzutu.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 11, 2020, 08:40:29 PM
Last edit: May 11, 2020, 09:01:06 PM by wwzsocki
 #7

...Dobrze by było gdyby bot sprawdzał wszelkie możliwe kombinacje wielkości liter. Powiadomienia dla cytatów działają bez zarzutu.

Właśnie czytam ten wątek i wygląda na to, że nie ważne z jakiej litery, jest napisany i czy odstępy są w nicku, bot powinien je widzieć poprawnie, ale nie ma nic, o takich mieszanych nickach, jak Twój, gdzie są jednocześnie duże i male litery razem. Niby powinno działać, ale jak widać nie działa  Wink Cheesy.

Bardzo ciekawi mnie też, czy rozpoznaje już nicki z dodanym @?

Widzę, że jest o tym w wątku mowa i nawet pisał sam twórca tego bota, że ma to na tapecie, już kilka miesięcy temu, ale widzę także posty z ostatnich dni i pytania o tą funcję, więc chyba jednak jeszcze nie działa? Ja osobiście przestałem dodawać @, od kiedy nie ma bota Maggiordomo, ale tak na prawdę, tak prawidłowo powinno się pisać nicki (chyba?).

Rath_ (OP)
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 17, 2020, 09:01:16 AM
Merited by TryNinja (2), Tytanowy Janusz (1)
 #8

Wczoraj pojawiła się kolejna ciekawa alternatywa dla powiadomień, tym razem od TryNinja. Oprócz powiadomień o zacytowaniu posta lub wspomnieniu, bot wysyła także informacje o zdobytych meritach. Co najważniejsze, wykrywa różne kombinacje nicku (BitCryptex, @BitCryptex, bitcryptex), co akurat jest trochę problematyczne dla bota od giammangiato.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!