Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:00:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: DOLAR 4 TL YE DÜŞER Mİ?  (Read 14090 times)
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
December 01, 2018, 09:41:06 PM

Yorumları okudum. Genelde yapılan bir yanlış, "sebep aramak", ki bu insanın doğasında vardır.
5 Trilyon dolarlık bir forex piyasasında işlem göre USDTRY pair in düşmesi için de yükselmesi için de sebep aramanın fazla luzumu yok.
Türkiye, hepimiz tamamımız tüm dolarlarımızı satsak da bu piyasayı bir hafta civarında bir süre etkileyebiliriz.

Yükseliş sonrası düzeltme yapıyor, düşüşün sebebi aranıyorsa budur. Merkez Bankası yada diğer oyuncuların etkisi varmış gibi görünse de, sadece ortam buna müsait olduğu için öyle zannediliyor.

2011 de başlayan bir yükseliş iki ay önce son buldu, bunun da bir düzeltmesi olacak haliyle.
%68 lik bir geri çekilme yaşanması gerekiyor, bu da 4,95 TL civarına denk geliyor.

Muhtemelen 5TL den aşağı düşemeyecek.. Teknik olarak max 4,70 TL düşeceği nokta.
Yükselişi de düşüşü de gündeme bağlamayın derim, yanlış yaparsınız.
Rahip dolayı yükseltti gibi görünse de aslında öyle değil, zaten yükselecekti..
Neden düşüyor? Zaten düşecekti..
Devlet doğru adımlar atarsa, ancak 8-10 yıl sonraki hareketleri etkileyebilir. Şu an yaşananların hiç biri bugüne ait değil, geçmişte yapılan hataların eseri ve şu an yaşananları kontrol etmenin imkanı yok.

5 TL görüldükten sonra ve düşüş trendi aşıldıktan sonra muhtemelen uzun aylar sürecek bir simetrik üçgen formasyonu yapabilir.
Düşüş bittikten sonraki hedefi 6.50 civarı, sonra yine düşüş, sonra yine yükseliş, haftalık grafikte bir simetrik üçgen formasyonu göreceğiz, üçgenin 3/4 ü tamamlandığında ise yukarı hareket. Muhtemelen 9 TL ve üzeri..

Analizler, beklentiler böyle, gerçeği yaşayıp görelim..

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
1714006813
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006813
Reply with quote  #2

1714006813
Report to moderator
1714006813
Hero Member
*

Ignore
1714006813
Reply with quote  #2

1714006813
Report to moderator
1714006813
Hero Member
*

Ignore
1714006813
Reply with quote  #2

1714006813
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714006813
Hero Member
*

Ignore
1714006813
Reply with quote  #2

1714006813
Report to moderator
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
December 01, 2018, 10:01:32 PM

Bir ihtimal 4.80 civarına düşüş öngörülüyor fakat oralarda ne kadar tutulabilir dolar, ayrıca gelecek yıl nelere gebe bilinmezliklerle dolu. Elimde dolar olsa sakince beklemekten başka bir şey yapmazdım.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
December 02, 2018, 07:22:11 PM

Bence dusecek gibi, secim sonrasi vs olabilir ama. Birde  diger sene sonu beklentisi oldukca yuksek gibi.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
December 02, 2018, 08:07:30 PM

O fiyatlara düşeceğine ihtimal vermiyorum. Abd nin faiz artırımı gündemdeyken, o fiyatlara düşmez. 5 TL civarı gezineceğini düşünüyorum. Tabi ilerleyen dönemlerde anormal şeyler olmazsa.

semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
December 02, 2018, 10:13:21 PM

Eğer seçim olmasaydı görürdü diye düşünüyorum ama seçim olduğu zaman kura bir şeyler oluyor ve yükseliyor. Çevremden ve ekonomistlerden aldığım verilere göre dolar 6 lira üstünü görecek.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
December 03, 2018, 03:46:14 PM

4 TL'ye düşme ihtimali ama tekrar yükselme ihtimali de var. Elde avuçta olanları satıp faizleri arttırdığımız için böyle düşüş sergiledi peki ne zamana kadar böyle gidecek? üretim desen oda yok. O yüzden tekrar yükseleceğini düşünüyorum.

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
December 03, 2018, 09:04:17 PM

4 leri görebilir evet neden görür? Seçim yüzünden tabii ki. Enflasyonu düşürecek bir uzman grubu buluncaya kadar ekonomistlerle cebelleşti. İstediği değerleri üretenleri buldu enflasyon düştü. Gerçek mi peki? saçmalık. Dolar da öyle seçime dek piyasaya dolar pompalayacaklarını gösterdikleri için insanlar ellerindeki yatırımı piyasaya döndürmeye başladı. Peki anlamlı mı doların düşmesi. Hayır bu gidiş eşyanın tabiatına aykırı... yapay düşüşler bunlar. Tıpkı enflasyon gibi...
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
December 04, 2018, 10:59:08 AM

düşmez düşmeyecektir. özellikle şubat ayında seçimin iyice yaklaşmasıyla birlikte daha da sert artışlar bile olur dolarda.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
December 04, 2018, 12:03:27 PM

düşmez kesinlikle. ekonomide düzelme adına hiçbir şey olmadı çünkü. rahip salındı diye ekonomi şaha kalkmaz.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
December 04, 2018, 12:10:50 PM

Fed faiz artırımını sürdürdüğü müddetçe liraya karşı değer kazanmaya devam edecektir. 2019da da faiz artışı sürecektir(resmi açıklama). tek çıpası imf ile anlaşılmasıdır. bunun olacağını hayal etmek akepeyi hiç tanımıyor olmaktır. getirisi enflasyon artı feddir.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 04, 2018, 12:22:07 PM

Tr tarafında hükümet yanlısı kanallarda düşüş çok sert gelecek deniyor.Youtube kanallarındaki ekonomistleri dinliyorum 6-7 bekliyorlar.Bu nasıl mantık bu nasıl bir çelişki ben anlamadım.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
December 04, 2018, 12:46:34 PM

Doların 4TL seviyelerine gerilemesi için ülkeye ciddi para girişi gerekir. Ve/veya üretim artışı. Kısa vadede çok mümkün görünmüyor. Borçlanma yoluyla bir ihtimal ama onunda faydasından çok zararı olabilir.
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
December 04, 2018, 03:59:09 PM

Yorumları okudum. Genelde yapılan bir yanlış, "sebep aramak", ki bu insanın doğasında vardır.
5 Trilyon dolarlık bir forex piyasasında işlem göre USDTRY pair in düşmesi için de yükselmesi için de sebep aramanın fazla luzumu yok.
Türkiye, hepimiz tamamımız tüm dolarlarımızı satsak da bu piyasayı bir hafta civarında bir süre etkileyebiliriz.

Yükseliş sonrası düzeltme yapıyor, düşüşün sebebi aranıyorsa budur. Merkez Bankası yada diğer oyuncuların etkisi varmış gibi görünse de, sadece ortam buna müsait olduğu için öyle zannediliyor.

2011 de başlayan bir yükseliş iki ay önce son buldu, bunun da bir düzeltmesi olacak haliyle.
%68 lik bir geri çekilme yaşanması gerekiyor, bu da 4,95 TL civarına denk geliyor.

Muhtemelen 5TL den aşağı düşemeyecek.. Teknik olarak max 4,70 TL düşeceği nokta.
Yükselişi de düşüşü de gündeme bağlamayın derim, yanlış yaparsınız.
Rahip dolayı yükseltti gibi görünse de aslında öyle değil, zaten yükselecekti..
Neden düşüyor? Zaten düşecekti..
Devlet doğru adımlar atarsa, ancak 8-10 yıl sonraki hareketleri etkileyebilir. Şu an yaşananların hiç biri bugüne ait değil, geçmişte yapılan hataların eseri ve şu an yaşananları kontrol etmenin imkanı yok.

5 TL görüldükten sonra ve düşüş trendi aşıldıktan sonra muhtemelen uzun aylar sürecek bir simetrik üçgen formasyonu yapabilir.
Düşüş bittikten sonraki hedefi 6.50 civarı, sonra yine düşüş, sonra yine yükseliş, haftalık grafikte bir simetrik üçgen formasyonu göreceğiz, üçgenin 3/4 ü tamamlandığında ise yukarı hareket. Muhtemelen 9 TL ve üzeri..

Analizler, beklentiler böyle, gerçeği yaşayıp görelim..

Söyledikleriniz kelime kelimesine doğru. Bizi üzecek tarafı bu ülkenin vatandaşı olmamız ve bir önlem alınsa bile -ki hala alınmış değil- bunun etkisini ancak 10 yıl sonra alacağımız.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
December 04, 2018, 06:33:35 PM

Valla bu hızla giderse düşer ama ben yine de güvenemiyorum, bir aya kalmaz yine bir olay patlak verir ve 6 seviyelerini yine görebilir. 4'e düşmese de olur 5 de kalsa bizim için kafi, toplum açısından ve ekonomi açısından çok iyi olur, en azından birşeyler alıp satabilme gücümüz olur biraz ekonomide can olur.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
December 04, 2018, 06:48:41 PM

Düşse bile önümüzdeki seçimler öncesi milletin gözünü boyamak için düşer. Yani kısa süreli olur. Dolar bir kez 7 lirayı gördüyse bir kez daha görecektir.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
December 04, 2018, 07:17:14 PM

Doların düşeceğini söyleyen arkadaşlar düşmesi için gerekli olan şeylerden hangisi gerçekleşti de düşsün bu soruyu bir sorun kendinize.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 05, 2018, 12:28:10 PM

bu başlık canlandıktan sonra iki ayda 30 kuruş düşen dolar bir gün içinde 30 kuruş zıpladı. çok zor doların düşmesi.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
December 05, 2018, 01:31:37 PM

Evet doların 4 tl ya akdar düşeceğine ihtimal veriyorum ben çünkü önümüzde seçim var ve seçimden sonra tekrar yükseleceğinden emin olabilirsiniz aklı olan bu seçimi iyi yapar  Grin

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
December 05, 2018, 06:34:44 PM

bizim ülkemiz için olmaz denilemez. rahip salındı iki lira düştü. suriyede kantonları birleştirme izni çıksa bir bakmışsın 4 lira olmuş. ha sonra ortada ülke kalır mı orası muamma.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
December 06, 2018, 06:19:53 AM

Doların 4 bandına düşeceğini kısa zaman için hiç sanmıyorum. Ortalarda bir faiz indirimi dedikodusu bile doları 5,45 lere fırlattı halada belini doğrultamadı TL, düşmesini çok isterim ama düşecek gibi de görünmüyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: