Bitcoin Forum
August 05, 2024, 05:06:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türk Patent ve Marka Kurumuna Yapılan Patent Başvurusu  (Read 313 times)
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 13, 2018, 11:02:11 AM

Böyle bir durumda bazı şeyler anonim olması lazım herşey de patent başvurusu olsa ve kabul edilse bu işin içinden çıkılmaz bir hal kalır ancak blockchain üzerinde yapılan özgün projeler veya teknolojiler açısından uygulanabilir. Açık kaynak kodlu bir durumda bunun olması mantıksız gibi geldi bana. O zaman biri çıkıp linux ve türevleri içinde yapsın aynısını.
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
December 15, 2018, 04:15:49 PM

Aldıkları paten ney üzerine ise sadece onu kapsar aynı sistem ile başka bir proje çıkarsa hak talep ederler tüm projeleri kapsayamaz. Yani saçma bir proje bitcoin ödemesi yapan atm şimdi bunu zaten yapanlar varken çok önemli bişey gibi pantent almak da ayrı bir beceriksizlik. Bilmeyen kişiler ooo desinler yaptık bizde. Ben daha bir basit proje bekliyordum yol gibi en azından biraz daha iyi ondan Smiley
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 15, 2018, 04:45:13 PM

Onu bunu bilmemde adamlar iyi akıllılık etmiş ilk başta başvurmakla. Blockchain teknolojisi yaygınlaşacak ve bunlar şimdiden faydalanmak için başvurmuşlar.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
December 15, 2018, 11:02:13 PM

elinde kriptopara üretim makinesi (16) olan vatandaşların makinelerini internet ortamında bağlantı kurarak kriptoparaların blockchain (Blok Zinciri) merkezine erişmesini ve kriptopara üretmesini sağlayacak havuz sistemi hizmeti veren kripto havuz (19) içermesi ile karakterize edilmesidir.

Başvurunun bu kısmında mining yapanları da hedef almış sanırım.

Bu nasıl bir faydalı model başvurusu anlamadım. Kripto paralar ile ilgili tüm yan kolları kapsayan bir paket oluşturmuş. Her ne kadar ulusal bazlı bir başvuru olsa da altyapı itibariyle global bir ağa bağlı. O nedenle de red olacağını ya da beklemeye alınacağını düşünüyorum.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
December 16, 2018, 12:05:28 AM

Onay alacağını falan sanmıyorum. Böyle bir durum olacak olsa zaten şimdiye kadar sahiplenen olurdu. Bu başvuru yapanlar kendilerini çok akıllı sanıyor herhalde.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: