Bitcoin Forum
May 10, 2024, 04:18:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kaldıraçlı İşlemler İçin Önerileriniz - Margin/Kontrat  (Read 266 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 14, 2018, 11:00:02 AM
Last edit: December 17, 2018, 12:42:03 PM by Kalemder

Tercihen, anlaşılır ve pratik arayüz,
Olmazsa olmaz hacmi yüksek,
Kaldıraçlı işlemler yapabileceğimiz bir borsa öneriniz var mı?

Kaldıraçlı işlemler için öneri ve tecrübelerinizi yazar mısınız?
İdeal kaldıraç oranı nedir sizce? 100x'te bakiyenin % kaçını kullanmak idealdir.

Ek: Margin ve kaldıraçlı işlemlerde yoğun tecrübelerim var arkadaşlar riskleri biliyorum. İyide kazandım. Ama eskiden kullandığım borsalarda yeterli hacim yok. Diğer sitelerdeki paneller kafamı karıştırdı. Her mesajda sadece riskten bahsetmenize gerek yok.

Bilyorsunuz sürekli analiz ve trade yapıyorun. Bunlardaki kazancı artırmak istiyorum.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
December 14, 2018, 12:56:59 PM

Bitmex hakkındaki yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Kokpitlerde daha az ayrıntı ve buton vardır muhtemelen.. Ayrıca önerileri ben de merakla bekliyorum; belki de kaldıraç olmadan kar yapamayacağımız zamanlara artık alışmamız gereklidir..
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
December 14, 2018, 01:07:57 PM

Benim verdikleri deneme amaçlı 10$'la kullandığım KKCoin borsasında da var kaldıraçlı işlem ama orası da Bitmex'e göre aşırı sade. Çok kısıtlı seçenek var ve kaldıraç seçme şansınız da yok. Kontratları da biraz pahalı. Veridkler deneme parasıyla BTC kontratı açılamıyor mesela. Ben de ETH kontratlarıyla pozisyon açtım ve açtığım short da halen durmakta. İsterseniz bir kurcalayın borsayı. Sonuçta üye olmak bedava, işlem yapma mecburiyeti de yok. Telegram grubuna sorabilirsiniz deneme amaçlı 10$ verip vermeyeceklerini. Hatta ben adminin birisiyle biraz muhabbet ettim ve bana ekstradan bi 10$ daha gönderdi az çok tecrübem olduğunu anlayınca. Hala arada konuşuruz. Tabii borsanın kendisi sizin bileceğiniz iş, YTD yani. Smiley
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
December 14, 2018, 02:52:45 PM

Kaldıraçlı işlemlerle ilgili verebileceğim naçizane tek öneri "kaldıraçlı işlem yapmayın" olur. hele hele karışık geliyorsa bilmiyorsanız hiç yapmayın bu iş ne trade benzer ne hodla bir anda elde avuçta ne varsa kaldırıp götürebilir. Aman dikkat!
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
December 14, 2018, 08:26:03 PM

Poloniex te kargın trading diye bir bölüm vardı. Hiç kullanmadım ama Martin olayı ciddi can yakar eğer işler yolunda gitmez ise. Çok tecrübeli ve işi bilen kişiler yapmalı. Amatörlere göre değil

basicnecromancycr
Member
**

View Profile WWW
December 14, 2018, 08:54:30 PM

Bununla ilgili şöyle birşey de yazayım. Bitmex, malum, en yüksek hacimli kaldıraçlı borsa. Bitmex'de ortalama kaldıraç oranı yaklaşık olarak 8.7 civarında. Kabaca 9 dersek BTC bazında %11'lik hareketler belli periyotlarda gerçekleşebiliyor ki short/long patlatma noktasına ulaşılsın. Çoğunlukla patlayanlar 10x ve üzeri olsa da BTC'nin çok hareketli olduğu dönemlerde daha aşağısı için de sıkıntı olması muhtemel. Allahtan Bitmex genel piyasayı fazla etkilemiyor. Genel olarak tersi yönde bir kanı var ama yanlış. Zaten Bitfinex'de de uzun süredir kaldıraçlı işlemler mevcut ama oranı düşük. Maksimum 3.33'dü sanırım.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
December 14, 2018, 11:15:29 PM

Kaldıraçlı işlem yapabilmek için en başta tecrübe gerekir. Zaten acemice girilecek bir iş değil. Kendi paranızla işlem yaptığınız için de risk gerçekten büyük. Demo hesap olsa girmeyi düşünen kişilerin pratik yapma şansı olurdu.
Eğer demo hesap kullanarak deneyim kazanabileceğim bir platform varsa ben de link almak isterim. Zamanında pratik yapmadan forex piyasasında işlem yapmıştım. Artık bodoslama dalmıyorum  Smiley
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 15, 2018, 05:53:15 AM

Margin ve kaldıraçlı işlemlerde yoğun tecrübelerim var arkadaşlar. İyide kazandım. Ama eskiden kullandığım borsalarda yeterli hacim yok. Diğer sitelerdeki paneller kafamı karıştırdı.

Bilyorsunuz sürekli analiz ve trade yapıyorun. Bunlardaki kazancı artırmak istiyorum

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
basicnecromancycr
Member
**

View Profile WWW
December 15, 2018, 06:19:35 AM

Kaldıraçlı işlem yapabilmek için en başta tecrübe gerekir. Zaten acemice girilecek bir iş değil. Kendi paranızla işlem yaptığınız için de risk gerçekten büyük. Demo hesap olsa girmeyi düşünen kişilerin pratik yapma şansı olurdu.
Eğer demo hesap kullanarak deneyim kazanabileceğim bir platform varsa ben de link almak isterim. Zamanında pratik yapmadan forex piyasasında işlem yapmıştım. Artık bodoslama dalmıyorum  Smiley
Btimex'de var testnet kısmı. Yanlış hatırlamıyorsam 0.1 BTC veriyor girişte sanal olarak. Şuradan buyurun: https://testnet.bitmex.com/
Yalnız şunu da belirtmem lazım: Bitmex testnet kısmının da kendince balinaları var. Saçma, biliyorum ama öyle. Ve hacim de düşük olduğu için zaman zaman anlık 1000 Dolarlık oynamalar bile olabiliyordu. Ben burada epey takıldım, parayı da 1,5 BTC'ye kadar çıkardım ama sonra ani bir hareketle hepsi rekt oldu zamanında. Farklı mail adresleriyle hesaplar açıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Maksat temel mantığı kavramak ne de olsa. 100x'e kadar kaldıraç var ve kontratlar 1$.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
December 15, 2018, 08:12:18 AM

Kaldıraçlı işlemlerde çok kötü zarar dersiniz kazandığınız parayı bir gecede kaybedersin dikkatli. Olun lütfen milletin kazandığı paralar sizi kandırmasın
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
December 15, 2018, 08:23:45 PM

Eğer yeterince tecrübe ve bilginiz yoksa kaldıraçlı işlemleri tavsiye etmem. Eğer girecekseniz de bitmexte küçük işlemlerle alışmaya çalışmanızı tavsiye ederim en iyisi o çünkü.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 17, 2018, 12:42:07 PM

İdeal kaldıraç oranı nedir sizce? 100x'te bakiyenin % kaçını kullanmak idealdir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
December 18, 2018, 02:10:44 AM
Last edit: December 18, 2018, 02:20:55 AM by Vispilio

Bununla ilgili şöyle birşey de yazayım. Bitmex, malum, en yüksek hacimli kaldıraçlı borsa. Bitmex'de ortalama kaldıraç oranı yaklaşık olarak 8.7 civarında. Kabaca 9 dersek BTC bazında %11'lik hareketler belli periyotlarda gerçekleşebiliyor ki short/long patlatma noktasına ulaşılsın. Çoğunlukla patlayanlar 10x ve üzeri olsa da BTC'nin çok hareketli olduğu dönemlerde daha aşağısı için de sıkıntı olması muhtemel. Allahtan Bitmex genel piyasayı fazla etkilemiyor. Genel olarak tersi yönde bir kanı var ama yanlış. Zaten Bitfinex'de de uzun süredir kaldıraçlı işlemler mevcut ama oranı düşük. Maksimum 3.33'dü sanırım.

Bu analiz güzel. Fakat 9x kaldıraç yüksek risk içerse de, yine de 11% ve üzeri ters hareketlerde kendinizi korumaya almanız mümkün olabilir, şöyle ki çok istisnai durumlar haricinde, genellikle tek yönlü olarak birden 10%+ blok hareket olmaz, "scalping" fırsatları doğacaktır.

Kaldıraç oranı arttıkça, trade içinde kaldığınız süreyi daha dikkatli ve daha düşük time framelerinde izlemeniz gerekir, ayrıca Bitmex'teki her 8 saatte değişen "lending rate"ler de önemli bir faktör, başka sorular olursa daha ayrıntılı konuşuruz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: