Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:35:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: EtherDelta Phishing-DİKKAT!-  (Read 371 times)
max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 18, 2018, 10:05:42 PM

Forkdelta çıktıktan sonra hiç Etherdelta kullanmadım..Kullanıcı sayısı ve hacimleri de yüksek seviyede düştü..Bu duruma düşecek kişi sayısı çok azdır ancak hala eski yöntemlerde olsa atılan mail insanların öyle ters bir anında denk gelebilir ve hiç düşmeyeck insanlar bile bir anlık dalgınlık yaşayabilir.
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
December 18, 2018, 10:26:30 PM

Geçen yıl da bu tarz sıkıntılar çıkıyordu ve hatta boğanın sonlar-ayının basları döneminde Etherdelta dns yüzünden hack olayı yasamıstı. Açıkçası özellikle emailleri açarken çok dikkatli olmak gerekiyor, zaten kazanamıyoruz bir de elimizdekini çakallara yem etmeyelim..
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
December 19, 2018, 03:30:41 PM

Ben kaybettiğim paradan sonra bu siteden Uzak durdum etherdelta ve myetherwallet en fazla phishing yapılan siteler. Ayrıca idexten sonra etherdeltanın bende hiçbir cazibesi kalmadı
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 19, 2018, 04:52:49 PM

Çok güzel milleti dolandırabiliyorlar bu piyasada bazılarıda hak ediyor sık kullandığın borsaları sekmelere kaydet nadir kullandıklarınıda coinmarketcapten gir güvenli olsun google aratarak borsa bulunmak tehlikeli oluyor her borsanın çıkıyor buna benzer olayı.
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
December 19, 2018, 10:44:48 PM

Bu pishing olmasada zaten etherdelta çok güvenli bir dex değil zamanında domainleri hacklenmişti ve birçok kişi mağdur olmuştu etherdalta da hiçbir zararı karşılamamıştı bu yüzden kullanmayın derim forkdelta var alternatifi illa kullanıcaksanız onu kullanın.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 19, 2018, 10:48:30 PM

forumun scam bölümünde bu başlığı gördüm. şayet  etherdelta'dan "katılımcılara 0,5 Eth dağıtarak yılbaşı airdropu yapıyoruz." mail gelirse uzak durun. sizden doldurmanız için bir form veriliyor ve cüzdanızı  Ether-Delta. com bağlamınız isteniyor. eski bir yöntem olsa da bir anlık dikkatsizlik sonucu canımız yanabilir.
özellikle bu piyasaya yeni giren arkadaşların dikkatli olması için bu başlığı açtım. işin aslı sadece etherdelta için bu şekilde sizi öpmek isteyen maillerden uzak durun.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5086389.0

Bilgi için teşekkürler. Yeni kayıtlı kullanıcılar illa ki vardır aramızda diye düşünüyorum ? Yoksa benmi yanılıyorum Smiley

Ben Metamask kullanıyorum hep kafam rahat... TAVSİYE'dir... Kullanın...

petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
December 19, 2018, 10:49:53 PM

2019 yılına gireceğimiz bu günlerde artık kimsenin kimseye bedava Ethereum dağıtmayacağını bilmeyen kalmaması gerek. Buna inanıp atlayanlar da bir nevi doğal seleksiyona maruz kalmış oluyorlar. O arkadaşlar için yapacak bir şey yok. Bu ara binance adına da mail atıyorlar. Dolandırıcılar ava çıkmış anlaşılan.
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
December 21, 2018, 03:56:42 PM

Yukarıda bir kullanıcı yazmış hala etherdelta kullanan var mı diye ben şahsen fork delta kullanıyorum. Geçen seneyi hatırlayanlar bilir boğa sezonunda çok güzel işlere imza atmıştı etherdelta.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
December 21, 2018, 04:02:56 PM

Bu yöntemle hala scam yapmaya çalışan kararlı arkadaşlar kaldı mı ya  Grin bunu da yemesinler bi zahmet

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
December 21, 2018, 04:07:25 PM

Helal olsun valla hala şu numaralarla insanları düşürüp para kazanabiliyorlarsa Cheesy
Borsalarla ilgili işlem yaparken mutlaka adresi, coini, göndereceğiniz yeri tekrar tekrar kontrol edin ki kafanız rahat etsin. Yoksa yazık olur Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 21, 2018, 09:49:11 PM

Buna da kanan var mı diye düşünmeyin. Herkesin boş bir anı olabiliyor. Ne kadar güvenlik önlemi alsak da zayıf bir anımıza bakar olay. Ayrıca bu düzenbazlıkları hazırlayanlar yüzbinlerce kişiye yolluyorlar bu tür mailleri. Bunların içinden %1'lik ufak bir kesim bile bu tuzağa düşse yetiyor bu dolandırıcılara. Binlerce dolar vurgun yapabiliyorlar.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
December 22, 2018, 11:41:03 AM

Etherdelta zamanın da kullandığım bir borsaydı. O zamanlardan sık kullanılanlara kaydettim. Google dan arama yapıp sitelere girmeyin. Cmcden bulup giriş yapın

PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 22, 2018, 01:18:55 PM

Her gün yeni dolandırıcılık haberleri duyuyoruz. Bu da yenisi. Yılbaşı geliyor hediye dağıtacaklar diye elinizde olanları kaybetmeyin.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
December 22, 2018, 01:42:40 PM

Herkeste aynı durum. Piyasayı bilen bilmeyen herkese mail geliyor farkına varmadan yada airdrop mantığı ile bilmeden adresimizi verirsek dimyata pirinçe giderken evdeki bulgurdan oluruz. Aman dikkat her gelen maildeki linkleri tıklamayın...
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
December 22, 2018, 11:36:55 PM

Eğer gelen mail güvendiğim bir siteden gelmiyorsa hiç bakmıyorum. Eğer bildiğim bir yerden geliyorsa mail adresinin doğruluğunu kontrol ediyorum. Sonuçta yatırım yapıyoruz ve bu biliniyor. Düşük veya büyük miktarlarda yatırım yapsak da dikkatli olmak gerekir.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: