Bitcoin Forum
May 24, 2024, 04:45:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: nişantaşında bitcoin atmsi  (Read 1357 times)
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
December 20, 2018, 08:50:31 AM

Koineks’in internet sitesinde minimum 100, maximum 500 Türk lirası değerinde al-sat yapabildiğimiz yazıyor. Bu miktar malesef borsanın reklamını yapmak dışında hiçbir işe yaramıyor.
Ne olursa olsun olumlu şeyler bunlar.Koineksi 1 yıldır kullanıyorum nazar değmez inş çok bence.

Tabiki de güzel ama ben yinede anonim işlem yapılabilen ve daha yüksek limitler içeren bir ATMyi tercih ederdim. Bunun dışında gerçekten güzel bir yenilik olmuş.

Youtube'da birkaç btc atm kullanım videosu izlemiştim. Düşük miktarları bilmiyorum ama biraz yüksek limit olunca sizden tel istiyor, para hazır olunca size telden smsle haber veriyorlar öyle çekiyorsunuz. Her türlü anonim olma şansınız kalmıyor.
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 20, 2018, 08:55:27 AM

Çok güzel bir gelişme anladığım kadarı ile şu anda sadece İstanbul'da var umarım kısa zamanda Türkiye'nin başka illerine de yayılır anında bozum yapmak için süper
Gastronomist
Member
**

Activity: 308

View Profile WWW
December 20, 2018, 08:56:59 AM

Koineks çok seri bir şekilde gelişmeye devam ediyor.Yakında tüm borsaları sollayabilir.Çünkü o teknolojiden pek anlamayan kesim için atm ler biz ara geçiş olabilir.Atm de birşeyler öğrenirler daha sonra atmlere gerek bile kalmaz zaten.

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
December 20, 2018, 08:59:22 AM

arkadaşlar bugün görünce şaşırdım nişantaşı citys avm de btc  atm si gördüm internetten araştırdım koineks borsası tarafından kurulmuş güzel şeyler bunlar forumdan gören duyan var mı başka ? tebrik ediyorum koineksi.

Bunlar güzel hareketler tabi. Ben de internette gezinirken gördüm ama nerde karşıma çıktı hatırlayamadım şimdi. Evet açılmış. Bilinirlik açısından son derece önemli bence. Hayırlısı bakalım. 2018 yedi bitirdi milleti bari 2019'da bir kıpırdanma yaşansın artık...
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 20, 2018, 09:39:07 AM

Gerçekten çok güzel bir olay ama devlet yakında el atar bu işe, malum ülkenin mali durumu belli vergi kapısı lazım elde avuçta satacak birşeyde kalmadı
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
December 20, 2018, 09:42:31 AM

100 -500 lira limit nedir. Ulan İstanbul'da olsam oraya gelene kadar o kadar para yerim zaten. Limitler artmazsa bir halta yaramaz

Limit muhtemelen gelecekte artacaktır ancak benim kafama takılan daha başka bir konu var. Acaba yasal prosedürünü nasıl ayarladılar nasıl bir hizmet şeklinde yasal kıldılar.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
December 20, 2018, 10:42:22 AM

Çok güzel bir proje haberlere de konu olmuştu geçenlerde bu tür pozitif etki yaratan gelişmeler oldukça fayda ile piyasaya geri dönüş yapacaktır.

Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
December 20, 2018, 05:16:15 PM

Bir ara Atatürk Hava Limanı'nda da bir adet Bitcoin atmsinin olduğu söyleniyordu, bilmiyorum gören var mı. Ben birkaç defa bulmaya çalıştım ama ne ortalarda görünüyor, ne de çalışanların bilgisi var. Btc'ye bulaşan adamların 300-500 ile işi olmaz yalnız. O atm'yi atari makinesine çevirsinler.

Hiç duymamıştım hocam Atatürk Havalimanında bu atm den olduğu emin misiniz ben ilk defa bu haberde gördüm Türkiye’deki atm haberini genelde Avrupa’da olduğunu biliyordum
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
December 20, 2018, 05:18:38 PM

bizde uzaktayız ama duyduk ben istanbulda olsaydım kesin bir gider eth bozdururdum denemek için Smiley neyse gidersek yakın zamanda deneriz bakalım bunlar güzel hareketler.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
December 20, 2018, 05:34:37 PM

Türkiye adına çok güzel bir haber. Artık doğrudan bitcoin alım ve satım yapıla bilir. KYC derdi olmadan.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
December 20, 2018, 06:09:31 PM

Son zamanlarda bu konu ile ilgili projeler çoğalmaya başladı. kripto piyasası için çok güzel haberler bunlar. Komisyon oranlarını iyi ayarlayabilirlerse çok kişinin faydalanabileceği bir ATM olur. önümüzdeki senelerde bankamatikler gibi çoğalacağını düşünüyorum.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 20, 2018, 06:38:02 PM

koineks sonradan bu işe başlayan bir şirket bu yaptığı ile mutlaka olumlu reklam yapacaktır. bildiğim kadarıyla koineks te altcoinlerin bazıları da listeleniyor. böyle giderse bu makineye altcoin de yükleyip altcoin de bozdurma özelliği gelirse çok iyi olur. ayrıca koineks bu makinenin nasıl kullanılacağını mutlaka açıklamalı ki insanlar öğrensin

Koineksin attığı maile göre zaten altcoinler var. Tabi deneyip kullanan birisi açıklama yaparsa daha iyi olur. Eğer fonksiyonel bir cihazsa hepimiz için çok iyi olur. Zaten tutarsa hızlıca yaygınlaşır.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 20, 2018, 07:42:16 PM

Açıkçası bu bizler için güzel haber. İnsanlar artık kriptonun varlığından haberdar ve kripto ile ilgileniyorlar. Darısı diğer illerin başına  Cheesy
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
December 20, 2018, 08:12:22 PM

Bende geçen gün gördüm atm yi gerçekten güzel düşünülmüş. Kripto ile ilgilenen çok var bizde. Ama insanlar atm yi kullanırlar mı bilemiyorum.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
December 20, 2018, 09:17:31 PM

Güzel haber. Başlığı okuyunca heyecanlandım açıkcası. Umarım en kısa zamanda İstanbul'un dışındaki illerede yavaş yavaş koymaya başlarlar. Bu hepimizin işine gelir. Tanıtıma da büyük fayda sağlar.
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
December 20, 2018, 10:33:51 PM

Güzel haber. Başlığı okuyunca heyecanlandım açıkcası. Umarım en kısa zamanda İstanbul'un dışındaki illerede yavaş yavaş koymaya başlarlar. Bu hepimizin işine gelir. Tanıtıma da büyük fayda sağlar.

bunun için daha çok uzun bir zaman var gibi sanki
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 20, 2018, 10:37:44 PM

Güzel bir başlangıç olmuş.Tarihi bir olay diyebiliriz.Tarihe tanıklık yapıyoruz.Zamanla artacaktır bu tarz atm'ler.Yeterki para kazandırsın işletmecisine.Bir tane başkente yakışır.Sıra ile büyük illere.Artık bitcoin ile tanışmanın zamanı gelmiş gözüküyor.
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
December 20, 2018, 11:43:59 PM

Bu konu hakkın da böyle bir haber var.
Dünyadaki Kripto Para Borsası her yıl en az % 14 oranında büyüme kaydetmeyi başarıyor. Bununla doğru orantılı olarak kripto paraların kullanımının da arttığını görebiliyoruz.

Türkiye’de Kripto ATM İlk Kez Açıldı
Şu an için dünya üzerinde 4 binden fazla, kripto paralarla işlem yapan ATM olduğu biliniyor.

Türkiye ise; her ne kadar bu konuda geç kalsa bile, yine de durumun çok daha vahim olduğunu söylemek için erken. Kripto para ile çalışan ATM sayısında Kuzey Amerika % 71 oranıyla birinci.

Son 4 yıl içerisinde Türkiye’de en çok konuşulan konulardan bir tanesi de Kripto para birimleri oldu. Bitcoin her ne kadar değerinin neredeyse yarısını kaybetse bile, yine de umut vaat etmeye devam ediyor.

Şu an için 4000 olan ATM sayısının, ilerleyen dönemlerde iki katına kadar çıkacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

https://technotoday.com.tr/turkiyenin-ilk-bitcoin-atmsi-citys-nisantasi-alisveris-merkezinde-acildi/

Veya bu başlık ama ücretler ne kadar onu bulamadım. Ekibe sormak lazım telegramdan bu bilgi alınabilir.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
December 21, 2018, 02:14:59 AM

Havalimanında bitcoin Atm'si vardı, eskiler bilirler ama artık yok.

Aradan geçen bu sürede yeni bir atm'nin açılması niye bu kadar gecikti bilmiyorum, ama açılmış olması gayet güzel bir haber.
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
December 21, 2018, 07:42:41 AM

Bu tarz uygulamalar her daim önemli. Birçok insan için kripto varlıklar sırf günlük hayatta uygulamaları ya da karşılıkları olmadığı için bir şey ifade etmiyor. Kripto para ile fiat para, altın, hisse senedi vs. alınabiliyor olsa, alış verişte kullanılabiliyor olsa gündelik yaşama entegrasyonu çok daha kolay olacak ve insanlar için yabancı bir araç olmaktan çıkacak. Tabii burada şu da önemli: Bu ATM tarzı araçlarda anlık fiyat güncellemeleri sağlıklı mı, komisyon değerleri ne kadar? Bu sorulara olumlu cevap veremeden de yaygınlaşma beklemek mantıklı değil. Gene de olumlu hareketler bunlar.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: