Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:32:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitstamp KYC Doğrulaması Paraya el koyabilirmi Çözüldü!.  (Read 191 times)
emregungor (OP)
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
December 20, 2018, 07:15:36 PM
Last edit: December 22, 2018, 06:58:00 AM by emregungor

Merhabalar arkadaşım bitstamp'a swift yöntemi ile depozito yatırmış, para bitstampa ulaşmış daha önceden kripto olarak trade hacimi baya yüksek fakat ilk kez swift ile para yatırmış direk KYC ile ilgili sorular sorulmuş. Paranın kaynağı v.s dökümanlar istenmiş ve paranın kyc'den sonra hesaba ekleneceği belirtilmiş bitstamp'ta KYC'den geçilememesi durumunda hesabı kapatma gibi bir durumları söz konusu olurmu, reddit'te hesabı kapatarak parayı çekmeye izin vermedikleri yazılmış böyle birşey yaşayan varmı KYC'den geçemeyip parasını alamayan veya alabilen.

Daha önce bende cex.io'da KYC'ye takılmıştım 45 gün civarı parayı çektirmediler daha sonra 1 seferliğine parayı serbest bırakıp coin olarak çekmemi söylemişlerdi bende çekip bidaha kullanmamıştım cex.io'yu.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714037526
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714037526
Reply with quote  #2

1714037526
Report to moderator
1714037526
Hero Member
*

Ignore
1714037526
Reply with quote  #2

1714037526
Report to moderator
1714037526
Hero Member
*

Ignore
1714037526
Reply with quote  #2

1714037526
Report to moderator
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
December 20, 2018, 07:36:52 PM
Merited by EFS (3)

Merhabalar kardesim,

Ayni olay 1 e 1 benimde basima gelmisti. Aynen benimde hatiri sayilir hacmim vardi o yuzden sanirim ilk para cekme esnasinda bunu banada uygulamislardi. Bende istedikleri tum belgeleri vs yolladiktan sonra parami yollamislardi, ondan sonrada islemlerime kaldigim yerden devam etmistim, bugun bile en cok guvenerek kullandigim borsalardan biridir. Yani bu standart uygulama diyebilirim. Korkulacak birsey yok. Arkadasin eger kara para aklamiyorsa Cheesy ve paranin kaynagini gosterebilecek durumdaysa hic sorun yasamaz, ama iste bir katakulli varsa o zaman Allah yardimcisi olsun. Ama her ne olursa olsun KYC yi gecemese bile paraya el koymazlar, sadece fiat olarak cekmesine izin vermezler, en kotu cex.io daki gibi bir uygulamaya giderler. Bitstamp koklu bir borsadir boyle ufak hesaplara girip adini lekelemeyecek kadar akillidir diye dusunuyorum Smiley

emregungor (OP)
Full Member

View Profile
December 20, 2018, 07:54:30 PM

Teşekkürler yardımın için kredi maaş bir kaç gelir belgesi paylaşmış bakalım ne cevap verecekler.

Para kaynağı kara para olanlar nasıl oluyor onu anlamış değilim. Kara parası olanlar bizim TR borsalarda çok kolay aklayabilir o zaman hiç birşeyde sormuyorlar. Kemal sunalın talih kuşu filminde izlemiştim piyangodan çıkan 2milyona 3milyon veriyim gibi birşey diyordu filmde gerçektede oluyormu böyle şeyler ilginç bir durum.
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
December 20, 2018, 09:35:57 PM
Merited by EFS (1)

Mesela ben atiyorum ayda 2 milyon dolar hacim yapiyordum adamlara gosteriyordum 100.000 TL gelir, ozaman adam der ee 2 milyon usd nin gerisi nerden geliyor o zaman. Iste o zamanda 
 adama arbitraj yaptigimi (zaten gercek durumda o idi) soylemistim yani o 2 milyon dolari tek parcada bir yerden gelir olarak elde etmedigimi, atiyorum 100.000 usd mi 20 defa arbitrajla cevirince 2 milyon dolar hacim oldugunu anlatmistim. Oda tabi buna dair belgeleri, bu islemleri yaptigim borsalarin islem goruntulerini vs detayli bilgiler istemisti. Hepsini sununcada sorunsuzca acmisti withdrawali. Yani uzun lafin kisasi arkadasin antin kuntin bi isler cevirmiyorsa ve iddalarini kanitlayabiliyorsa hic dert etmesin acarlar para cekmeyi.

teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 20, 2018, 10:06:24 PM
Merited by EFS (2)

gayet açık ve net şekilde ne iş yaptığını nerden geldiğini paranın btclerin anlatsın samimi olsun, arkadaştan aldıysa ordan aldım desin neyse onu söylesin ispat için belge melge dekont göndersin, senin hırsız olmadığını ve kara para aklamadığını bilmeleri gerekiyor, usd swift abd yi ilgilendirir onlar hassastır o para birimi için onu kullanan firmalar da hassastır, bloke sonrasını bilemem ama swift olduğundan abd el koyabilir, gerekirse doğum belgesini göndersin arkadaşın sonuçta o firma senin olsa aynı şeyi sende müşterilerine yapmak durumundasın, bak bunu yapmayan bir yer vardı btc-e sonra ne oldu oraya.. Undecided
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 21, 2018, 03:05:23 AM
Last edit: December 21, 2018, 03:21:43 AM by Matthias9515
Merited by EFS (3)

(Benimki deposit değil, fiat withdrawal)

Selam, Bitstamp’te aynı durum benim başıma geldi hatta bu yüzden ‘Bitcoin kara para aklamakta kullanılıyor’ diyen insanlara gülüyorum. Şu anki merkezi borsalar ile kara para aklamak mümkün değil.

Bitstamp’e 46 farklı ekran görüntüsü gönderdim.

- Banka hesap dökümanları
- Bitcoin ve Ethereum adreslerim ve bu adreslerin imzalanıp sahibinin ben olduğunu kanıtlamak
- Sattığım kripto paraları ne zaman ve ne karşılığında satın aldığım (dekontlar)
- Bitstamp dışında adimin soyadimin gözüktüğü borsalar ve ekran görüntüleri
- Maaş belgem, gelir beyanı (öğrenciyim ama isteyip duruyorlar)

Bende tüm al-sat işlemlerimi, borsa hesaplarimi, banka dökümanlarımı gösterdim üstüne yetmezmiş gibi Ledger’deki Bitcoin ve Ethereum adreslerimi imzalayıp Bitstamp’e onaylattım.

Annemin ve babamın banka hesap dökümanlarını istediler.

Üstelik annemin banka hesabından yaptığım birkaç transferin dekontlarını Bitstamp’e göndermeme rağmen. Herneyse ben sinir olduktan sonra prosedüre devam etmedim fakat kendilerine Türkiye’de vergi ödemek için acelem olduğunu, vaktim olmadığını söyledim. Onlarda bana işlemimin sıraya alındığını ve normal süre içerisinde gönderileceğini söylediler. Para 4 iş günü içerisinde hesabıma yattı.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
December 21, 2018, 11:08:41 AM

Bitstamp ise parama el koy desen de koymaz.

Mantıklı açıklama yap, onay verirler.

Bi süre geçsin, para yatırma hacmin daha da artarsa tekrar sorarlar. Tekrar açıklarsın. Güvenilir borsa.

emregungor (OP)
Full Member

View Profile
December 22, 2018, 06:47:15 AM

Para geçmiş KYC için sorulara devam çok sıkılar demekki.  Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: