Bitcoin Forum
March 28, 2024, 02:11:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Spekulacja na newsach alt/btc  (Read 1944 times)
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 23, 2019, 11:20:21 PM
 #41

z jakiego źródła newsów korzystacie?

I am looking for signature campaign Wink pm me
1711635096
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711635096

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635096
Reply with quote  #2

1711635096
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711635096
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711635096

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635096
Reply with quote  #2

1711635096
Report to moderator
1711635096
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711635096

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635096
Reply with quote  #2

1711635096
Report to moderator
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 24, 2019, 08:25:58 AM
Merited by adamvp (1)
 #42

Przeglądam czasem coiny wyrywkowo na coincheckup w zakładce events. Przykładowy link:
https://coincheckup.com/coins/stellar/events
Chociaż ostatnio rozbudowali troszkę tę stronę i łatwiej się odnaleźć w spamie newsów poprzez opcję wyszukiwania po keywords.
https://coinmarketcal.com/en/?form%5Bdate_range%5D=24%2F03%2F2019+-+31%2F03%2F2022&form%5Bkeyword%5D=mainnet&form%5Bsort_by%5D=&form%5Bsubmit%5D=&form%5Bshow_reset%5D=

W dodatku fallowuje altcoin buzz https://twitter.com/Altcoinbuzzio, bo wrzucają podsumowanie raz w miesiącu czego można się spodziewać, które wygląda tak:
https://twitter.com/Altcoinbuzzio/status/1101778658270707713 W dodatku często wrzucają gorące newsy. O plotce ENJ wiedziałem jak kurs ruszył pierwsze 20% potem zrobił jeszcze 400%. I tak na tym nie zarobiłem, ale mogłem dzięki nim.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 24, 2019, 11:18:21 PM
 #43

A korzystacie z https://algory.io/ ?

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 25, 2019, 02:08:48 PM
 #44

Nie. Pierwsze słyszę. Korzystałeś z tego?

https://www.litecoinblockhalf.com/
A co o tym sądzicie? Będzie pompka na kursie ltc/btc ? Od grudnia kurs równiutko rośnie bez większych pomp i korekt. Od dołka już +100% ale do halveningu jeszcze kupa czasu na wzrosty.
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
March 26, 2019, 01:25:37 PM
 #45

Zatem alty, którymi obecnie się interesuje to;
Cześć, wypatrzyłeś coś na horyzoncie? Jakiś zbliżający się mainnet? Inny news które napompuje jakiś token? szukam czegoś do inwestycji na okres ~miesiąca może dwóch.
Twoje propozycje zawsze warto przeanalizować. Wink

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 26, 2019, 04:15:53 PM
Last edit: March 28, 2019, 01:29:59 PM by Tytanowy Janusz
 #46

Wszystko w sumie w wątku na bieżąco. Trzymam poniższe:

Elf - zapakowany czekam na dalsze wzrosty. Zakupy średnio po 3700 stat - obecnie 4316
Mainnet obiecali w Q1. Ostatnie parę dni zostało a jedyne co wiemy to:
Hello, the exact date of the MainNet launch will be announced through the official channels soon, please stay tuned with us on Twitter (https://twitter.com/aelfblockchain) or @aelfnews.

Waves - tu brak newsów poza aidropem vestock tokena ale na to raczej ceny nie trzyma. technicznie wygląda ciekawie.

ENG - Zebrałem w okolicach 9500 sat pod mainnet w Q1. A czytam obecnie i się okazuje, że w Q1 będzie testnet. Nie wiem, czy ja wcześniej źle zrozumiałem ale na telegramie widzę podobne zamieszanie. Cena puchnie to sobie jeszcze potrzymam. obecnie 12000 sat.
QLC - Zebrałem w okolicach 800 sat. Mainnet 31.03 więc za chwile będzie pewnie dump.
LTC - tego nie mam ale zastanawiam się. Troszkę już jest wysoko ale ma czas i miejsce na kolejne wzrosty (https://www.litecoinblockhalf.com/)
IOTX - koło 200 sat brane. Jutro ma być Mainnet Rehearsal  i pewnie podadzą konkretną datę mainnetu. https://medium.com/iotex/mainnet-rehearsal-begins-on-march-27-93cd0e6ff7a7

Tyle. Obecnie ciężko widzę zakupy. Niczego nie jestem pewien z tych newsów i nic przy obecnych wycenach nie mogę polecić. Wszystko porusza się bardzo nerwowo.  Widzieliście pompę EVX? W pewnym momencie wybiło 300%. Najśmieszniejsze jest to, że obrót wynosi 46 000 btc a marketcap wynosi 7000 btc (przed pompą 2500 btc). Czyli statystycznie w ciągu 1 doby każdy token jaki istnieje zmienił właściciela 6.5 razy. Śmierdzi to na kilometr.

edit 28.03.2019:
Iotex :"The public Mainnet launch date will be announced in the coming week. Based on today’s successful Mainnet Rehearsal kickoff, we are confident that the Mainnet will be launched to the public in the next 2–3 weeks."
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
March 28, 2019, 02:39:03 PM
 #47

Ja osobiście już od dłuższego czasu siedzę zapakowany w Rebellious. Niedawno zakończyło się testowanie portfeli w testowym mainnecie. Czekam cały czas na odpalenie masternodów.
Pierwotnie miało to nastapić w Q4 '18, później wieszczyli Q1 '19 który właśnie dobiega końca, i nadal nic.
Projekt wydawał się ciekawy, słyszałeś o tym, masz zdanie?

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 28, 2019, 03:39:32 PM
 #48

Nie. Pierwsze słyszę. Korzystałeś z tego?

https://www.litecoinblockhalf.com/
A co o tym sądzicie? Będzie pompka na kursie ltc/btc ? Od grudnia kurs równiutko rośnie bez większych pomp i korekt. Od dołka już +100% ale do halveningu jeszcze kupa czasu na wzrosty.

Co do https://algory.io/ to myślę, że to teraz podstawa - ja korzystałem, korzystam, i będę korzystać ;-)

Co do LTC wszystko możliwe ;-) aczkolwiek tutaj mogą być przesunięcia czasowe zarówno w jedną jak i drugą stronę:

vs

więc tutaj wygląda że w ltc idzie "pare w gwizdek" i to więcej niż w przypadku btc (aczkolwiek może mieć to jednak związek głównie z większych wzrostem kursu - gdyż wykres nie pokazuje, aby napłynął nowy sprzęt - o tym będziemy mogli mówić dopiero, kiedy hashrate przebije ATH -> a to będzie wyznacznikiem, że wieloryby akumulują ltc celem opchnięcia po halvingu)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 28, 2019, 04:59:20 PM
Last edit: March 28, 2019, 05:52:46 PM by Tytanowy Janusz
 #49

Ja osobiście już od dłuższego czasu siedzę zapakowany w Rebellious. Niedawno zakończyło się testowanie portfeli w testowym mainnecie. Czekam cały czas na odpalenie masternodów.
Pierwotnie miało to nastapić w Q4 '18, później wieszczyli Q1 '19 który właśnie dobiega końca, i nadal nic.
Projekt wydawał się ciekawy, słyszałeś o tym, masz zdanie?
$899 249 USD  marketcap. To na ile ci to spompować? x4 starczy ?Smiley zaraz przeleje jakieś drobniaki na giełdę i będzie x4 Smiley
Oczywiście żartuję. Co do coina to bałbym się w tak małe projekty inwestować. Ogromne ryzyko. Wcześniej o tym nie słyszałem więc zdania nie mam, ale z zasady więcej niż 50$ bym nie wsadził ze strachu. A ty mówisz, że jesteś "zapakowany". No cóż świat należy do odważnych Smiley

więc tutaj wygląda że w ltc idzie "pare w gwizdek" i to więcej niż w przypadku btc (aczkolwiek może mieć to jednak związek głównie z większych wzrostem kursu - gdyż wykres nie pokazuje, aby napłynął nowy sprzęt - o tym będziemy mogli mówić dopiero, kiedy hashrate przebije ATH -> a to będzie wyznacznikiem, że wieloryby akumulują ltc celem opchnięcia po halvingu)

Nie do końca rozumiem "para w gwizdek". Kurs LTC jest 1:1 jak poziom hashratu. Zaczęło rosnąć koło grudnia i wyrównało poziomy z października. Czyli wzraz ze wzrotem ceny wraca rentowność w zamkniętych kopalniach i znów zostają uruchomione. Co to ma do akumulowania przez wielorybów do końca nie rozumiem. Sprecyzuj, to może załapię Smiley

Edit:
Właśnie wyskoczyłem z QLC po 1170 sat - 46% profit
I wczoraj z ENG po 14000-16000 sat - ~57% profitu

Zostało mi IOTX, ELF, WAVES i za zwolniony hasj zebrałem troszke LTC po 0,015 btc/ltc
Uważam jednak, że każdy trade obecnie wiąże się ze sporym ryzykiem. Bitcoin siedzi w konsolidacji od 4 miesięcy. Lada moment strzeli góra albo dołem. Oba kierunki będą zgubne dla altcoinów (jeśli chodzi o ALT/BTC). Alty lubią spokój na bitcoinie. Spadki na bitcoinie odstraszają od podejmowania ryzyka a szybkie wzrosty wysysają kasę z altów. Najlepsza dla altów jest nudna konsolidacja na bitcoinie.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 28, 2019, 09:04:27 PM
 #50

 @Tytanowy Janusz miałem na myśli to że wzrost dynamiki hashrate powyżej dynamiki wzrostu ceny może być jednym z wyznaczników tego, że odbywa się akumulacja coina - wydaje mi się że takie zjawisko obserwowałem podczas bańki na btc - ale być może wyciągnałem błedne wnioski, ponieważ niestety nie dysponuje idealnymi danymi

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 02, 2019, 10:23:21 AM
 #51

Przyszedł stary bitcoin i pozamiatał Smiley Jak mówilem zalednie 4 dni temu.

Uważam jednak, że każdy trade obecnie wiąże się ze sporym ryzykiem. Bitcoin siedzi w konsolidacji od 4 miesięcy. Lada moment strzeli góra albo dołem. Oba kierunki będą zgubne dla altcoinów (jeśli chodzi o ALT/BTC). Alty lubią spokój na bitcoinie. Spadki na bitcoinie odstraszają od podejmowania ryzyka a szybkie wzrosty wysysają kasę z altów. Najlepsza dla altów jest nudna konsolidacja na bitcoinie.

Kończy się okres spokoju na bitcoinie (ponad 4 miesiące w konsolidacji 3200-4000). Tym samym kończy się moim zdaniem spekulacja na newsach a zaczyna na emocjach. Wszystkie moje pozycje wypadły na SL. Spekulacja na newsach moim zdaniem się kończy, bo o wiele silniejszym impulsem dla altcoinów jest zachowanie bitcoina niż jakiekolwiek wewnętrzne upgrady (przynajmniej na obecnym rynku). Gdy brakowało impulsów od bitcoina, to alty były zdane na siebie. Teraz wrócił przywódca i pokazuje kierunek.

Jak więc teraz gram? Biorę to, co pokazuje siłę, gdy większość jednogłośnie pokazuje słabość. Biorę po 5-10% zysku i skaczę dalej. Wszystko na stoplossach. Bitcoin równie dobrze może wystartować z drugą falą w kierunku 6000$ dumpując ponownie alty, lub zostać zduszony do 4200 dumpując jeszcze bardziej wprowadzając na rynek ogromny strach, więc wchodzenie pod interwał nawet kilkugodzinowy bez stoplossa to spore ryzyko. Oczywiście mówię o kursie ALT/BTC a nie ALT/$.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 02, 2019, 10:54:21 AM
 #52

Przyszedł stary bitcoin i pozamiatał Smiley Jak mówilem zalednie 4 dni temu.
...

Szacun - ładnie to przewidziałeś!!!


...
Tym samym kończy się moim zdaniem spekulacja na newsach a zaczyna na emocjach.
...

Warto jeszcze zaznaczyć, że w pewnym sensie kończy się również "promowana" przez Ciebie spekulacja na tokenach wypuszczanych przez binance (przynajmniej na dotychczasowych warunkach). Do tej pory teoretycznie każdy mógł się wbić na binance na godzinkę czy kwadrans przed odpaleniem sprzedaży i zapisać na zakup nowych tokenów (całkiem inna sprawa czy mu się je udało kupić). Teraz binance zmieniło zasady i wprowadziło LOTERIĘ!!! na zakup nowych tokenów. Żeby wziąć w niej udział musisz przez określony czas np miesiąca hodlować własną walutę binance czyli BNB i jeśli spełnisz wymóg dotyczący wysokości hodlowania określony przez binance do poszczególnej sprzedaży tokenów będziesz mógł otrzymać LOS (lub LOSY), które wezmą udział w loterii. Dopiero wygrani w tej loterii będą mogli nabyć wypuszczany token (w zależności od zainteresowania szanse mogą być większe lub mniejsze).
Binance będzie codziennie robiło snapshoty salda tokenów/coinów BNB na kontach poszczególnych użytkowników i jeśli spełnią wymóg czyli np. 100 BNB hodlowanych przez miesiąc ktoś będzie mógł dostać 1 los, jeżeli będzie trzymał 300 BNB przez miesiąc dostanie 3 losy itp.

Pomysł mięli naprawdę niezły pod kątem utrzymywania/zwiększania zapotrzebowania na BNB a co za tym idzie chyba też wzrostu ich wartości (oczywiście mniej mi się to podoba z punktu widzenia użytkownika gdyż zmuszają mnie do zamrożenia np 2000 usd tylko po to żebym miał szansę wziąć udział w loterii, gdzie wygraną jest możliwość zakupu danego tokenu). Ale może warto rozważyć to pod kątem możliwości zwiększenia wartości BNB w najbliższym czasie....

link: https://www.binance.com/en/blog/316491046311071744/Update-to-the-Binance-Launchpad-Token-Sale-Format

przy okazji news o wypuszeniu nowego tokena - tym razem już na zasadach loterii
https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360026114611-Introducing-the-Matic-Network-MATIC-Token-Sale-on-Binance-Launchpad


Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 02, 2019, 11:37:31 AM
Last edit: April 02, 2019, 12:44:09 PM by Tytanowy Janusz
 #53

Z jednej strony to dobre rozwiązanie. Do tej pory było tak, że start ICO powodował, że padały serwery a po kilku sekundach tokenów nie było. Obecnie problem się rozwiąże. Nie podoba mi się jednak fakt, że binance po raz drugi (pierwszy opisałem w tym poście - puki co po angielsku - https://bitcointalk.org/index.php?topic=5124442.msg50307726#msg50307726) próbuje wynaleźć wynalezione już koło i w dziwny sposób rozwiązać problem, który już dawno został rozwiązany w bardziej uczciwy sposób.

Po co loteria (inwestowanie na zasadzie loterii brzmi niepoważnie) jak można zastosować system działający od wieków na giełdach światowych podczas IPO będący jednocześnie uczciwszy i lepszy dla użytkowników a mniej podatny na oszustwa organizatora. Czyli redukcja... Jak spółka wchodzi na giełdę i ogłasza IPO, to startują zapisy na akcje. Po określonym czasie podliczana jest ilość akcji, które mają kupca (np 10 mln) i porównywana jest z ilością dostępnych akcji (np 1mln) i następuje redukcja. Każdy dostaje 1/10 tego co zadeklarował, że chce kupić.  

Loteria... Na tokeny z ico o nieznanej, może nawet dużo mniejszej wartości niż inwestycja. Przecież to ICO organizowane przez binance to taka nowinka. Dlatego tak duże zainteresowanie i przebicie cenowe. Przecież jeszcze kilka takich ico i ludzie zauważa, że to jest zarobek tylko dla kupujących podczas ICO.
FET  -70% listing price
CELR  -90% listing price (-39 % pomijąjąc fake listing price).

Kto więc będzie kupował od ludzi z ICO skoro pewniakiem staje się dump chwile po ICO? A skoro zabraknie tych to z pewnością opłacalność ICO spadnie, a wtedy loteria przestanie istnieć bo nie będzie potrzebna.

trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
April 03, 2019, 11:18:36 AM
 #54

Ja osobiście już od dłuższego czasu siedzę zapakowany w Rebellious. Niedawno zakończyło się testowanie portfeli w testowym mainnecie. Czekam cały czas na odpalenie masternodów.
Pierwotnie miało to nastapić w Q4 '18, później wieszczyli Q1 '19 który właśnie dobiega końca, i nadal nic.
Projekt wydawał się ciekawy, słyszałeś o tym, masz zdanie?
$899 249 USD  marketcap. To na ile ci to spompować? x4 starczy ?Smiley zaraz przeleje jakieś drobniaki na giełdę i będzie x4 Smiley
Oczywiście żartuję. Co do coina to bałbym się w tak małe projekty inwestować. Ogromne ryzyko. Wcześniej o tym nie słyszałem więc zdania nie mam, ale z zasady więcej niż 50$ bym nie wsadził ze strachu. A ty mówisz, że jesteś "zapakowany". No cóż świat należy do odważnych Smiley
Faktycznie napisałem, że jestem zapakowany, ale bez przesady. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Cheesy 3k$ w momencie zakupu(środek 2018), teraz 3kPLN Cheesy ale na dniach mają odpalić masternody więc poczekam. Trochę już nie mam wyjścia. Mam nadzieję że BTC pociągnie REBL za sobą i jakoś się wyrówna kiedyś Cheesy

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
April 05, 2019, 11:05:05 AM
 #55

Przyszedł stary bitcoin i pozamiatał Smiley Jak mówilem zalednie 4 dni temu.
...

Szacun - ładnie to przewidziałeś!!!


...
Tym samym kończy się moim zdaniem spekulacja na newsach a zaczyna na emocjach.
...

Warto jeszcze zaznaczyć, że w pewnym sensie kończy się również "promowana" przez Ciebie spekulacja na tokenach wypuszczanych przez binance (przynajmniej na dotychczasowych warunkach). Do tej pory teoretycznie każdy mógł się wbić na binance na godzinkę czy kwadrans przed odpaleniem sprzedaży i zapisać na zakup nowych tokenów (całkiem inna sprawa czy mu się je udało kupić). Teraz binance zmieniło zasady i wprowadziło LOTERIĘ!!! na zakup nowych tokenów. Żeby wziąć w niej udział musisz przez określony czas np miesiąca hodlować własną walutę binance czyli BNB i jeśli spełnisz wymóg dotyczący wysokości hodlowania określony przez binance do poszczególnej sprzedaży tokenów będziesz mógł otrzymać LOS (lub LOSY), które wezmą udział w loterii. Dopiero wygrani w tej loterii będą mogli nabyć wypuszczany token (w zależności od zainteresowania szanse mogą być większe lub mniejsze).
Binance będzie codziennie robiło snapshoty salda tokenów/coinów BNB na kontach poszczególnych użytkowników i jeśli spełnią wymóg czyli np. 100 BNB hodlowanych przez miesiąc ktoś będzie mógł dostać 1 los, jeżeli będzie trzymał 300 BNB przez miesiąc dostanie 3 losy itp.

Pomysł mięli naprawdę niezły pod kątem utrzymywania/zwiększania zapotrzebowania na BNB a co za tym idzie chyba też wzrostu ich wartości (oczywiście mniej mi się to podoba z punktu widzenia użytkownika gdyż zmuszają mnie do zamrożenia np 2000 usd tylko po to żebym miał szansę wziąć udział w loterii, gdzie wygraną jest możliwość zakupu danego tokenu). Ale może warto rozważyć to pod kątem możliwości zwiększenia wartości BNB w najbliższym czasie....

link: https://www.binance.com/en/blog/316491046311071744/Update-to-the-Binance-Launchpad-Token-Sale-Format

przy okazji news o wypuszeniu nowego tokena - tym razem już na zasadach loterii
https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360026114611-Introducing-the-Matic-Network-MATIC-Token-Sale-on-Binance-Launchpad




No to widzę, że trochę przespałem sprawę, bo coż przeoczyłem, że te BNB będzie trzeba trzymać aż 20 dni wcześniej (?) no i teraz nie wiem czy jest sens dzisiaj kupić:
Quote
2019/04/05 0:00 AM (UTC): User BNB balances are recorded at this time, and will continue to be recorded at 0:00 AM (UTC) each day for 20 days.
względem tego to za "dzisiaj" już mi zabraknie do snapshota.. ale nie do końca rozumiem, czy jeśli kupie więcej to jakoś nadgonie  wymagane saldo? Orientuje się ktoś z Was?

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 05, 2019, 11:16:12 AM
Merited by adamvp (1)
 #56

...
względem tego to za "dzisiaj" już mi zabraknie do snapshota.. ale nie do końca rozumiem, czy jeśli kupie więcej to jakoś nadgonie  wymagane saldo? Orientuje się ktoś z Was?

Obawiam się, że nie w warunkach loterii wyraźnie napisali że będą robić snapshoty codziennie i musisz mieć minimalną ilość dni z minimalną ilością BNB - inaczej każdy mógły wpaść dzień wcześniej i kupić 20 x 50 BNB (atualny minimalny pziom) a wydaje mi się że im (czyli binance) chodzi o to żeby mieć jak najwięcej hodlerów napalonych na nowe projekty, którzy będą trzymać BNB tylko po to, żeby mieć dostęp do tokenów z launchpada i przyblokują sporą ilość BNB, dzięki czemu kurs BNB wzrośnie i będzie się trzymał na odpowiednio wysokim poziomie...


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
April 05, 2019, 11:32:02 AM
 #57

No cóż to słabo, w takim razie, widzę natomiast ze inne gieldy  (na pewno kucoin) wprowadzają ten format IEO (tyle, że wiadomo  reputacja binance jest jednak conajmniej jeden rząd wielkości wyższa;-)

Natomiast wracając do spekulacji - dzisiaj w kilku miejscach naganiają na zakup polecają sie przyjrzeć XRP - orientujecie się czy tam się szykują jakieś newsy czy to raczej chodzi o wzrosty wynikajace typowo z AT?

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 06, 2019, 01:06:14 AM
 #58

No cóż to słabo, w takim razie, widzę natomiast ze inne gieldy  (na pewno kucoin) wprowadzają ten format IEO (tyle, że wiadomo  reputacja binance jest jednak conajmniej jeden rząd wielkości wyższa;-)
...

Porównując ICO i IEO teoretycznie ICO powinno wygrywać w 100%. Pełna swoboda dla autorów projektu, brak pośredników, którzy niewątpliwie zgarniają konkretną kasę od autorów projektu a przy okazji dodatkowo zapewniają zapotrzebowanie na własną walutę, minusów można by pewnie wymieniać wiele... Ale co z zaletami - mając na względzie ostatnie czasy i fakt, że grubo ponad 90% projektów startujących w formule ICO okazało się scamami lub nie miało wystarczająco siły żeby dotrzeć do etapu pozytywnego zakończenia ICO czyli zebrania chociaż softcapa formuła IEO wydaje mi się całkiem sensowna.
Przede wszystkim wzrasta bezpieczeństwo inwestorów - giełda zanim dopuści projekt do IEO niewątpliwie przeprowadza własny research, dzięki czemu niewątpliwie znaczna część scamów w ogóle nie podchodzi do tej formuły ewentualnie zostanie wykryta. Dodatkowo mamy praktycznie pewność, że projekt zostanie doprowadzony do etapu notowania na giełdzie, co również jest nie bez znaczenia. Dlatego o ile ICO wydaje mi się właściwszym rozwiązaniem, na dzisiejszym rynku do IEO podchodzę ze zdecydowanie większym zaufaniem i myślę że jest formą o wiele bezpieczniejszą (oczywiście nadal nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa i szans na powodzenia projektu, niemniej jednak szanse że nie zostaniemy okradzeni już na wstępie są mniejsze Grin).

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
April 06, 2019, 08:56:01 PM
 #59

@cryptovigi z tymi kosztami (dla projektów) na korzyść ICO względem IEO to nie tak do końca jakby się wydawało, szczególnie te większe ICO ogromne środki ładowały w marketing (stawki w marketingu w branży krypto należały wręcz do najwyższych na świecie o kilka rzędów wielkości przewyższając średnią...)
Co do jakości dobieranych projektów do IEO to o ile o te z binance jestem względnie spokojny to już jeśli chodzi o inne giełdy taki kucoin zanotował np. dośc wyrazny zjazd ceny ich coina KCS (i tutaj szczerze mowiąc nie wgryzałem się jeszcze wybitnie dokładnie, ale biore pod uwage fakt ograniczonej wiary inwestorow w jakosc projektow przez kucoin wprowadzanych.

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 15, 2019, 02:36:34 PM
Last edit: April 16, 2019, 03:41:34 PM by Tytanowy Janusz
 #60

news roku. Panowie Binance usuwa BCHSV. BCHABC wygrywa wojnę. Prawdopodobnie będzie wchłaniać cały kapitał z BCH SV przez najbliższy tydzień. Ja już się ustawiłem, choć wykres nie zachęca.

Co za news. Ja jestem w szoku. Binance usuwa coin z top 12 CMC.
Szykowałbym się również na pompę na bitcoinie. W końcu to są 3 strony rywalizujące o miano "prawdziwego bitcoina", a 1,5 mld kapitalizacji na BCH SV pewnie stopnieje do 0.5 mld w przeciągu tego tygodnia.

edit: Obawiam sie tylko tego szaleńca Craiga Wrighta. Czy nie zacznie dumpować BCH ABC i BTC by ratować SV skupując dump.
Edit2: https://twitter.com/krakenfx/status/1117828361269571586 Kraken kolejny w kolejce? 70% głosów na tak. Wygląda na to, że startuje akcja niszcząca BCH SV - kocham krypto community Smiley

A odgrażali się, że zniszczą bitcoina i bch abc
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!