Bitcoin Forum
May 14, 2024, 08:53:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mala pomoc..ako je moguce ?  (Read 99 times)
KaBro (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
February 26, 2021, 10:06:45 AM
 #1

Pozdrav svima ..imam mining rig sa 5 x 5700 xt ,zanima me spajanje risera ...da li je bolje da koristim 1:1 kombinaciju..jedan riser jedan sata prikljucak(samo sata kablove imam),da ne stavljam vise risera na sata prikljucke,tipa 2 ili vise .. hvala svima
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Nenad65
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 4


View Profile
February 26, 2021, 05:10:32 PM
 #2

Jedan sata kabel može bez problema na 2 risera, ali ako imaš napajanje s dovoljno kabela još je bolje 1:1
KaBro (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
February 26, 2021, 05:19:27 PM
 #3

Cak sta vise sam razmisljao da koristi pcie 6 pin za direktno napajanje risera..da li je to jos bolja opcija.
https://www.onlinekabelshop.nl/media/catalog/product/cache/c18edf4837116843a3f95245084ccb34/o/k/oks-65463-pcie-6-pins-m-pcie-8-pins-6-plus-2-m-voedingskabel-hoofd_1.jpg
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
February 26, 2021, 06:48:54 PM
 #4

Cak sta vise sam razmisljao da koristi pcie 6 pin za direktno napajanje risera..da li je to jos bolja opcija.

Ovo je, u svakom slucaju, bolje resenje. SATA kablovi nisu dizajnirani za napajanje grafickih kartica i, u zavisnosti od kvaliteta napajanja, zice se mogu pregrejati. Kada u takav rig dodate i jeftine "SATA na 6-pin" adaptere, moze se i zapaliti.

Moje pravilo je: sto je moguce manje kablova i adaptera i sto boljeg kvaliteta jer na njima ne treba da stedite.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
KaBro (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
February 26, 2021, 07:20:56 PM
 #5

Hvala puno na korisnim informacijama. Svako dobro zelim
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2002
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
February 26, 2021, 08:06:50 PM
 #6

Da i ako je moguce maksimalno 2 kartice po jednoj grani napajanja. Jer je bilo iskustava da ce raditi, ali se kablovi griju i topi izolacija, sto moze izazvat pozar
KaBro (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
February 26, 2021, 08:08:49 PM
 #7

Bas zbog tih stvari sam se odlucio na promenu,preopteretio sam sata kabal..i naravno da je doslo do kresovanja riga..pri cemu se 6pin ulaz u psu istopio..al na srecu nista ozbiljno
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!