Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:05:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: vTrader - Un exchange romanesc facut cum trebuie  (Read 421 times)
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 01, 2019, 05:32:45 PM
Merited by boltz (1)
 #1

Salutare,
Numele meu e Vlad Sas, am 25 de ani si sunt programator/antreprenor.

Eu sunt si am fost atras de zona de criptomonede si de tehnologia blockchain de prin 2013.
vTrader este un produs pe care eu si colegii mei tocmai l-am lansat dupa doi ani de munca si este un exchange de criptomonede. 

Pe vTrader poti:
  • Sa cumperi criptomonede cu EUR
  • Sa schimbi criptomonede
  • Sa emiti vouchere ce contin criptomonede pentru prietenii tai
  • In viitorul apropiat vom scoate mobile-apps care permit sa transferi crypto fara nicio taxa catre alti useri ai platformei noastre

Eu sunt foarte entuziasmat cand vine vorba de produsul asta, fiindca am luat parte in detaliu la tot procesul de creatie al platformei. Cu alte cuvinte cunosc gradul de responsabilitate cu care a fost creat, frumusetea, simplitatea si logica codului din spate.

Cred ca daca nu esti programator si nu intelegi procesele logice din spate, modul in care e construita securitatea platformei, asta este un business foarte greu, fiindca odata cu un business de genu asta, iti asumi si responsabilitatea securitatii fondurilor utilizatorilor tai.

Eu sunt programator si sunt bucuros sa promovez acum un exchange de crypto romanesc fresh, cu securitate asa cum trebuie, user friendly si inclinat spre zona de social.

Va invit cu drag pe https://vtrader.io
Facebook: https://www.facebook.com/vtrader.io

TIP: puteti sa evitati comisioanele bancare transferand bani in contul nostru direct de pe Revolut



1714028750
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714028750

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714028750
Reply with quote  #2

1714028750
Report to moderator
1714028750
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714028750

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714028750
Reply with quote  #2

1714028750
Report to moderator
1714028750
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714028750

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714028750
Reply with quote  #2

1714028750
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Laskoo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 144


View Profile
January 01, 2019, 10:20:50 PM
 #2

Salut Vlad! Bine ai venit printre noi si mult succes cu platforma ta de exchange!

Platforma ta e get swap (cum este Changelly) sau exchange obisnuit? ...sau si una si alta?

Scuze nu mi-am facut inca un cont acolo sa vad despre ce e vorba si acum e prea tarziu, o sa incerc platforma maine. Mersi!
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 02, 2019, 02:23:18 PM
 #3

Salut si multumim pentru interes.
Nu prea seamana cu Changely, e mai degraba un exchange obisnuit, la care am adaugat niste feature-uri faine cum ar fi vouchere pe care poti sa le dai prietenilor free of charge.

Te asteptam cu drag si pentru orice nelamurire sau intrebare care apare, gasesti atat livechat, mail sau numar de telefon inca de pe pagina principala (https://vtrader.io/)

Mult Succes Smiley

Laskoo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 144


View Profile
January 03, 2019, 06:53:19 AM
 #4

Salut si multumim pentru interes.
Nu prea seamana cu Changely, e mai degraba un exchange obisnuit, la care am adaugat niste feature-uri faine cum ar fi vouchere pe care poti sa le dai prietenilor free of charge.

Te asteptam cu drag si pentru orice nelamurire sau intrebare care apare, gasesti atat livechat, mail sau numar de telefon inca de pe pagina principala (https://vtrader.io/)

Mult Succes Smiley

Am inteles, aruncasem o scurta privire pe platforma (cand ai postat despre exchange) am vazut cursurile de vanzare USDT si am crezut ca sunt campurile de introducere a asset-urilor.

Chiar acum mi-am facut cont si am aruncat o privire pe exchange.

Inca nu am reusit sa gasesc ordinele de vanzare si cumparare a monedelor listate cum apar pe Poloniex/Kraken/Binance etc... Asta daca ele exista, eu la asta ma asteptam cand ai zis ca este mai degraba un exchange obisnuit.

Oricum platforma se misca OK, designul e modern si culorile imi plac. Deci esti pe calea cea buna.  Tongue  Asta fiind parerea mea personala, asteptam si parerile celorlalti.
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 03, 2019, 01:20:46 PM
 #5

Quote
Am inteles, aruncasem o scurta privire pe platforma (cand ai postat despre exchange) am vazut cursurile de vanzare USDT si am crezut ca sunt campurile de introducere a asset-urilor.

Chiar acum mi-am facut cont si am aruncat o privire pe exchange.

Inca nu am reusit sa gasesc ordinele de vanzare si cumparare a monedelor listate cum apar pe Poloniex/Kraken/Binance etc... Asta daca ele exista, eu la asta ma asteptam cand ai zis ca este mai degraba un exchange obisnuit.

Oricum platforma se misca OK, designul e modern si culorile imi plac. Deci esti pe calea cea buna.  Tongue  Asta fiind parerea mea personala, asteptam si parerile celorlalti.

Salut,
Multumim de feedback. Also, pentru a tranzacționa, trebuie să-ți verifici contul.

Dacă te referi la "Order Book", nu este vizibil pe platformă momentan (doar bid-ul/ask-ul), dar ordinele ar trebui să se execute destul de repede. De obicei durează câteva secunde să se cumpere un ordin, asta dacă este la prețul pieței.

Pentru început nu ai acces la toate secțiunile. Ele vor deveni vizibile după ce îți verifici contul. Mai jos un screenshot din secțiunea de Tranzacționare + highlight cu secțiunea de unde îți verifici profilul.
Cheers  Smiley


 

Laskoo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 144


View Profile
January 03, 2019, 07:11:53 PM
 #6

Quote
Am inteles, aruncasem o scurta privire pe platforma (cand ai postat despre exchange) am vazut cursurile de vanzare USDT si am crezut ca sunt campurile de introducere a asset-urilor.

Chiar acum mi-am facut cont si am aruncat o privire pe exchange.

Inca nu am reusit sa gasesc ordinele de vanzare si cumparare a monedelor listate cum apar pe Poloniex/Kraken/Binance etc... Asta daca ele exista, eu la asta ma asteptam cand ai zis ca este mai degraba un exchange obisnuit.

Oricum platforma se misca OK, designul e modern si culorile imi plac. Deci esti pe calea cea buna.  Tongue  Asta fiind parerea mea personala, asteptam si parerile celorlalti.

Salut,
Multumim de feedback. Also, pentru a tranzacționa, trebuie să-ți verifici contul.

Dacă te referi la "Order Book", nu este vizibil pe platformă momentan (doar bid-ul/ask-ul), dar ordinele ar trebui să se execute destul de repede. De obicei durează câteva secunde să se cumpere un ordin, asta dacă este la prețul pieței.

Pentru început nu ai acces la toate secțiunile. Ele vor deveni vizibile după ce îți verifici contul. Mai jos un screenshot din secțiunea de Tranzacționare + highlight cu secțiunea de unde îți verifici profilul.
Cheers  Smiley


 


Inca nu am verificat contul "full" sa zic asa, am verificat doar mailul si imi apare sectiunea aia din screen shot.

Si da, la "Order Book" m-am referit mai devreme, am vazut doar "bid" si "ask" de aceea am intrebat.

Cred ca ajuta, cel putin pe cei care tranzactioneaza mai multi bani sa vada cat cumpara cineva la o anumita suma.

P.S. Asta cu verificarea contului inainte de tranzactionare o sa fie un minus, dar inteleg, na.. reglementarile astea.
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 04, 2019, 01:22:05 AM
 #7

Quote
Inca nu am verificat contul "full" sa zic asa, am verificat doar mailul si imi apare sectiunea aia din screen shot.

Si da, la "Order Book" m-am referit mai devreme, am vazut doar "bid" si "ask" de aceea am intrebat.

Cred ca ajuta, cel putin pe cei care tranzactioneaza mai multi bani sa vada cat cumpara cineva la o anumita suma.

P.S. Asta cu verificarea contului inainte de tranzactionare o sa fie un minus, dar inteleg, na.. reglementarile astea.

Multumim frumos de feedback. Pe viitor planuim sa includem si Order Book si Stop Loss. Avem multe tool-uri in plan de implementat. Pana acum ne-am axat pe securitate si user experience. In viitor vor urma chiar mai multe feature-uri si aplicatii mobile. Stay tuned ca sa zic asa  Grin


Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 13, 2019, 03:18:31 PM
 #8

Pentru cei care și-au dat interesul și au pus un feedback util în acest thread, vă invit cu drag să participați și la campania noastră.
Oferim 15USDT gratuit pentru cei care-și înregistrează cont la noi. Nu e nevoie să-i tranzacționați dacă nu doriți. Puteți să-i scoateți direct într-un cont bancar după ce vă faceți KYC și verificați un cont bancar. Succes!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095250

Laskoo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 144


View Profile
January 14, 2019, 09:15:56 AM
 #9

Pentru cei care și-au dat interesul și au pus un feedback util în acest thread, vă invit cu drag să participați și la campania noastră.
Oferim 15USDT gratuit pentru cei care-și înregistrează cont la noi. Nu e nevoie să-i tranzacționați dacă nu doriți. Puteți să-i scoateți direct într-un cont bancar după ce vă faceți KYC și verificați un cont bancar. Succes!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095250

Buna initiativa! O sa anunt un coleg care e la inceput de drum sa se alature platformei.

Va urez succes in tot ceea ce faceti!
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 14, 2019, 09:18:56 AM
 #10

Pentru cei care și-au dat interesul și au pus un feedback util în acest thread, vă invit cu drag să participați și la campania noastră.
Oferim 15USDT gratuit pentru cei care-și înregistrează cont la noi. Nu e nevoie să-i tranzacționați dacă nu doriți. Puteți să-i scoateți direct într-un cont bancar după ce vă faceți KYC și verificați un cont bancar. Succes!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095250

Buna initiativa! O sa anunt un coleg care e la inceput de drum sa se alature platformei.

Va urez succes in tot ceea ce faceti!

Mulțumim frumos și asemenea îți dorim și ție Smiley

Laskoo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 144


View Profile
January 14, 2019, 09:34:39 AM
 #11

Pentru cei care și-au dat interesul și au pus un feedback util în acest thread, vă invit cu drag să participați și la campania noastră.
Oferim 15USDT gratuit pentru cei care-și înregistrează cont la noi. Nu e nevoie să-i tranzacționați dacă nu doriți. Puteți să-i scoateți direct într-un cont bancar după ce vă faceți KYC și verificați un cont bancar. Succes!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095250

Buna initiativa! O sa anunt un coleg care e la inceput de drum sa se alature platformei.

Va urez succes in tot ceea ce faceti!

Mulțumim frumos și asemenea îți dorim și ție Smiley

Apropo de exchange, se pot face depuneri si in RON sau numai EURO?

Intreb ca nu sunt acasa sa ma loghez pe exchange si nu vreau sa spamez platforma cu un cont inutil.

Mersi frumos!
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 14, 2019, 09:46:06 AM
 #12

Pentru cei care și-au dat interesul și au pus un feedback util în acest thread, vă invit cu drag să participați și la campania noastră.
Oferim 15USDT gratuit pentru cei care-și înregistrează cont la noi. Nu e nevoie să-i tranzacționați dacă nu doriți. Puteți să-i scoateți direct într-un cont bancar după ce vă faceți KYC și verificați un cont bancar. Succes!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095250

Buna initiativa! O sa anunt un coleg care e la inceput de drum sa se alature platformei.

Va urez succes in tot ceea ce faceti!

Mulțumim frumos și asemenea îți dorim și ție Smiley

Apropo de exchange, se pot face depuneri si in RON sau numai EURO?

Intreb ca nu sunt acasa sa ma loghez pe exchange si nu vreau sa spamez platforma cu un cont inutil.

Mersi frumos!


Nu avem cont bancar în RON în momentul de față, doar în EUR. Cea mai simplă metodă de a depune bani în contul nostru este folosind Revolut. Am scris un articol în blogul nostru despre tranzacții SEPA și cum este cel mai facil să depuneți bani: https://blog.vtrader.io/2019/01/10/transferuri-sepa-de-pe-revolut/.

Aveți grijă cu platformele care au conturi deschise în RON. După mult studiu de piață și după multe discuții cu băncile, BNR și Ministerul de Finanțe, vă pot spune în mod cert că aceste platforme cel mai probabil își ascund activitatea de bancă și doar în acest mod pot opera. Cu alte cuvinte, conturile acestea pot fi închise oricând. Un cont de EUR în altă țară este mult mai ”reliable” în acest moment și context.

Eu îți mulțumesc pentru interes!

Laskoo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 144


View Profile
January 14, 2019, 12:48:27 PM
 #13

Pentru cei care și-au dat interesul și au pus un feedback util în acest thread, vă invit cu drag să participați și la campania noastră.
Oferim 15USDT gratuit pentru cei care-și înregistrează cont la noi. Nu e nevoie să-i tranzacționați dacă nu doriți. Puteți să-i scoateți direct într-un cont bancar după ce vă faceți KYC și verificați un cont bancar. Succes!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095250

Buna initiativa! O sa anunt un coleg care e la inceput de drum sa se alature platformei.

Va urez succes in tot ceea ce faceti!

Mulțumim frumos și asemenea îți dorim și ție Smiley

Apropo de exchange, se pot face depuneri si in RON sau numai EURO?

Intreb ca nu sunt acasa sa ma loghez pe exchange si nu vreau sa spamez platforma cu un cont inutil.

Mersi frumos!


Nu avem cont bancar în RON în momentul de față, doar în EUR. Cea mai simplă metodă de a depune bani în contul nostru este folosind Revolut. Am scris un articol în blogul nostru despre tranzacții SEPA și cum este cel mai facil să depuneți bani: https://blog.vtrader.io/2019/01/10/transferuri-sepa-de-pe-revolut/.

Aveți grijă cu platformele care au conturi deschise în RON. După mult studiu de piață și după multe discuții cu băncile, BNR și Ministerul de Finanțe, vă pot spune în mod cert că aceste platforme cel mai probabil își ascund activitatea de bancă și doar în acest mod pot opera. Cu alte cuvinte, conturile acestea pot fi închise oricând. Un cont de EUR în altă țară este mult mai ”reliable” în acest moment și context.

Eu îți mulțumesc pentru interes!


OK, mersi de info, intrebam pentru un prieten (serios vorbind) care nu are cont in EURO si vrea sa cumpere niste Ethereum.

Eu l-am sfatuit sa-si deschida un cont in EURO si a scapat de toata bataia de cap, sau ma rog, o sa aibe mai putina bataie de cap.

Oricum l-am indrumat sa-si faca si el cont pe vTrader si sa-si verifice contul si sa-si ia voucherul iar acum o sa-i spun si de Revout. Eu inca nu l-am verificat spre rusinea mea. Dar poate pe viitor o sa folosesc platforma, sa cumpar sau sa vand ceva. Nu sunt trader, mai cumpar cate ceva din cand in cand (cand fac rost de ceva mai mult fiat) si doar pastrez.

Stima!
boltz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3150
Merit: 1186



View Profile
January 16, 2019, 04:01:33 PM
 #14

Good job Vlad! I send you one merit as you deserve it. Also do you need some crew members among your team? Like tech support, coders, etc. ?

███▄▀██▄▄
░░▄████▄▀████ ▄▄▄
░░████▄▄▄▄░░█▀▀
███ ██████▄▄▀█▌
░▄░░███▀████
░▐█░░███░██▄▄
░░▄▀░████▄▄▄▀█
░█░▄███▀████ ▐█
▀▄▄███▀▄██▄
░░▄██▌░░██▀
░▐█▀████ ▀██
░░█▌██████ ▀▀██▄
░░▀███
▄▄██▀▄███
▄▄▄████▀▄████▄░░
▀▀█░░▄▄▄▄████░░
▐█▀▄▄█████████
████▀███░░▄░
▄▄██░███░░█▌░
█▀▄▄▄████░▀▄░░
█▌████▀███▄░█░
▄██▄▀███▄▄▀
▀██░░▐██▄░░
██▀████▀█▌░
▄██▀▀██████▐█░░
███▀░░
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 16, 2019, 04:11:36 PM
 #15

Good job Vlad! I send you one merit as you deserve it. Also do you need some crew members among your team? Like tech support, coders, etc. ?

Thank you very much! Your support is much appreciated! Right now, we are all set up with enough coders and support officers. In the future, however, when we will grow in numbers and revenue, we surely expect some additional work to be done and additional staff needed.

Again, thanks for the kind words and all of us from vTrader salute you Smiley !

cubevtc
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 496
Merit: 250

Ceck me in livestream twith


View Profile WWW
January 17, 2019, 12:52:49 PM
 #16

ok fac cont si eu pentru acesti bani free.Eu folosesc deja bitcoin romania si platesc in lei in contul bancar si nu au probleme cu bancile din ce stiu eu si au multi ani de tranzactionare in spate.
user ciobanu.ionutz@yahoo.com

Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 17, 2019, 03:23:03 PM
 #17

ok fac cont si eu pentru acesti bani free.Eu folosesc deja bitcoin romania si platesc in lei in contul bancar si nu au probleme cu bancile din ce stiu eu si au multi ani de tranzactionare in spate.
user ciobanu.ionutz@yahoo.com


Alegerea vă aparține în totalitate. Noi ne bucurăm că vreți să încercați platforma și vă așteptăm cu drag! Prin această promoție încercăm să familiarizăm oamenii cu platforma noastră. La noi serviciul de conversie funcționează doar cu EUR momentan. Vestea bună este că procesul de depozit/withdraw merge foarte repede și facil dacă aveți un cont de Revolut!

O zi frumoasă!


giliair2017
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
January 29, 2019, 04:25:28 PM
 #18

salut vlad, foarte buna initiativa, dar am o intrebare pentru tine:
cum pot sa activez nivelul 2 ?

-pe website nu apare (sau nu vad eu, sau nu stiu eu sa caut, am deja cont activat pe nivelul 1) o pagina de “contact”, o pagina cu “about”, un “formular de contact”, nu mai zic de datele firmei care opereaza platforma de trade, ceva, trebuie sa discutam pe forum, daca apare vreo problema
-nu prea “ma simnt comfortabil” sa fac un transfer catre un cont si dupa sa apara probleme la activarea urmatorului nivel de siguranta, daca cumva apare, toate comisioanele bancare sunt pe - client

toate cele de mai sus cu intentii si ganduri bune Smiley

si ca de la programator la programator, ai o problema pe partea de “mobile”, “butonul de login” nu “incape” intreg in marimea “ecranul” de iphone 5 Smiley
Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 29, 2019, 11:11:24 PM
Last edit: January 29, 2019, 11:35:46 PM by Vlad.Sas
 #19

salut vlad, foarte buna initiativa, dar am o intrebare pentru tine:
cum pot sa activez nivelul 2 ?

-pe website nu apare (sau nu vad eu, sau nu stiu eu sa caut, am deja cont activat pe nivelul 1) o pagina de “contact”, o pagina cu “about”, un “formular de contact”, nu mai zic de datele firmei care opereaza platforma de trade, ceva, trebuie sa discutam pe forum, daca apare vreo problema
-nu prea “ma simnt comfortabil” sa fac un transfer catre un cont si dupa sa apara probleme la activarea urmatorului nivel de siguranta, daca cumva apare, toate comisioanele bancare sunt pe - client

toate cele de mai sus cu intentii si ganduri bune Smiley

si ca de la programator la programator, ai o problema pe partea de “mobile”, “butonul de login” nu “incape” intreg in marimea “ecranul” de iphone 5 Smiley

Salut! Apreciez că ți-ai făcut cont la noi și mulțumesc pentru că ți-ai rupt din timp să-mi scrii ce ai vrea să îmbunătățim. Ca răspuns/rezolvări la problemele semnalate:

  • Nivelul 2 de verificare îl găsești navigând la Profilul Meu - Cont vTrader, pe al doilea tab de pe pagină(imagine mai jos). De asemenea am implementat un sistem care să te ducă direct pe tab-ul cu formularul de la nivelul 2 de verificare atunci când navighezi pe pagina "Cont vTrader", dacă deja ai cerut/verificat nivelul 1.
  • About  găsești pe pagina principală (https://vtrader.io). De asemenea, tot acolo găsești un buton care duce la blog(https://blog.vtrader.io/), unde sunt detaliate și mai multe informații despre noi(echipa din spatele exchange-ului, care e procesul de tranzacționare, ce ne propunem să construim în anul care vine, etc...)
  • Am adăugat un link pentru termeni și condiții și în partea autentificată a platformei(mulțumim de sugestie). În termeni și condiții găsești informații despre firma de pe care operăm (VTRADER ONLINE SERVICES S.R.L.).
  • Partea de contact o acoperim cu livechat. Dacă nu este nimeni online pe chat, mesajul ajunge la noi pe e-mail și revenim cu siguranță la tine cu un email. De asemenea suntem disponibli și dacă scrii direct la support@vtrader.io sau suni la 0741155647
  • Am reparat butonul de login și pe ecranele de la SE și iPhone 5 și nu ar trebui să mai genereze disconfort vizual în viitor
  • Legat de comisioanele suportate de client, un mic sfat: foloseste Revolut pentru a evita comisioanele de la băncile din România. Dacă faci top-up și transferi din Revolut către noi, cred că ai comision 0 sau foarte foarte mic (comparativ cu aprox. 10EUR, comisionul bancar). Între timp, să știi că suntem în discuții să deschidem cont bancar aici în România și să integrăm și un procesator de plăți pentru plata cu cardul. Și eu sper, la fel ca și utilizatorii noștri, să se întâmple cât mai curând

Zi faină și merci! Încercăm mereu să ne îmbunătățim platforma (hotjar, analytics, etc...), dar feedback-ul direct, ca cel de la tine, e întotdeauna cel mai util!


Vlad.Sas (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 18


View Profile WWW
January 31, 2019, 04:36:46 PM
 #20

Un interviu relevant cu mine și Ike de la Goana După Bitcoin!
Lectură plăcută și sper că sunt detalii care vă interesează despre platforma noastră aici:
https://goanadupabitcoin.ro/bitcoin-romania/vtrader-io-un-nou-exchange-romanesc/

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!