Bitcoin Forum
May 10, 2024, 01:28:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin ve 2019’un En İddialı Bitcoin Tahminleri Hakkında Bir Yazı  (Read 195 times)
Nuxxorcoin (OP)
Member
**

Activity: 332
Merit: 22

Turkish Translator

View Profile
January 13, 2019, 01:37:09 PM
Merited by oerdogan (2), miller14 (1)

Bitcoin hakkında bazen o kadar çok tahmin yapılıyor ki, yapılan binlerce tahmin arasından bir kaç tanesi doğal olarak tutunca, herkes tutan o tahminin sahibini ayrı bir yere koyuyor. Peki sizce Bitcoin gerçekten tahmin edilebilir mi? Sonuçta bir kaç balinanın anlık bir kaç hareketi neticesinde belirlenen bir durum, grafiklerle okunabilir mi? Balina hareketleri olmasa cevap evet olabilirdi. Neticede milyarderin bir tanesi 1 milyar $ lık Bitcoin alsa, bunu, o kişiden başka kim nasıl tahmin edebilir ya da ön görebilir ki? Bunlar benim fikirlerim fakat ben yine de 2019 yılı için bazı Bitcoin tahminlerini sizle paylaşacağım.

Dünyanın en çok kullanılan Bitcoin cüzdanlarından biri olan Bitpay cüzdanının CEO’su Sonny Singh, Bitcoin’in 2019’da 20.000 dolardan fazla olacağını belirttiği bir finansal röportajda 2019 için Bitcoin fiyat tahminlerini açıkladı.Ronnie Moas’ın Bitcoin fiyat tahminlerine göre, azalan arz ile birlikte talep büyük oranda artacağı için Bitcoin 2019 yılının sonuna kadar 28.000 dolara ulaşacak.Kripto para sektöründeki en ünlü isim olan John Mcafee, uzun yıllardan beri büyük bir Bitcoin destekçisi oldu. John Mcafee, 2020’de 1 milyon dolar olacağını belirttiği Bitcoin tahmini için daha önce gündemde fazlası ile yer aldı. John Mcafee, Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar 1 milyon dolara ulaşmazsa, ulusal televizyonda kendi penisini yiyeceğini belirtti. John Mcafee’nin 2019 için yaptığı Bitcoin tahmininin gerçekleşmesi için, 2020’nin ilk yarısında Bitcoin’in 85.000 dolar civarında olması gerekiyor.

Bitcoin 2020 yılı için 1m $ olması biraz hayali biraz durum fakat bundan 10 yıl sonra olmaması için bir sebep yok. Aslında Bitcoin bazlı değil de biraz daha alt kripto paralara baksak, işlem hızı ve sunduğu diğer özellikler bakımından Bitcoin sadece bir başlangıç ve zamanla eski bir sistem olarak kalacak. Şuan bir çok alt coin Bitcoinden daha hızlı ve daha az masrafsız olarak çalışabiliyor. Aslında Blockchain'in görevi de bu değil mi zaten? Merkezsiz bir tasarım, bankaları aracıları ortadan kaldıran ve dünyanın her bir yanına her dakika her saniye bankaların kestiği fahiş fee'lerden çok daha azını hatta 0 fee ile para takası yapabilmek, kağıt parayı ortadan kaldırarak çevreci bir sistem sunmak ve paranın daha güvenilir bir şekilde dağılımını sağlamak.

Son olarak söylemeye çalıştığım şey Bitcoin bana göre asrın keşiflerinden ve dünyayı değiştirme potansiyeli en fazla olan fenomen fakat artık Bitcoin den kopup, Blockchain teknolojisi üzerine yoğunlaşmanın vakti gelmedi mi?
1715347683
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715347683
Reply with quote  #2

1715347683
Report to moderator
1715347683
Hero Member
*

Ignore
1715347683
Reply with quote  #2

1715347683
Report to moderator
1715347683
Hero Member
*

Ignore
1715347683
Reply with quote  #2

1715347683
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715347683
Hero Member
*

Ignore
1715347683
Reply with quote  #2

1715347683
Report to moderator
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 13, 2019, 02:33:41 PM

Evet bu konuda bir cok yorum yapilmis arkadasta guzel ozetlemis tesekkur ediyoruz bende ilk tahmini yapayim bence 2019un ilk yarisindan sonra bir yukselis baslayacaktir fakat ben bu yili cok yuksek gormuyorum 10 bin dolarlar seviyeside benim tahminim ytd tabiki tesekkurler
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
January 13, 2019, 02:37:16 PM

Yine önüne gelen sallıyor. Ya tutarsa diye. Umarım bitpay in tahmini doğru çıkar çünkü epey gerilere geldi ve hayallerimizi yıktı.
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile
January 19, 2019, 09:17:51 AM

Kripto türevlerinin ticaretinin yapıldığı BitMEX borsasının CEO’su Arthur Hayes Bitcoin’in 5 bin doların altına düşeceğini söylemiş.Çokta katıldığım bişey değil ama ceo ya kulak vermede fayda var biraz daha bakarsak,Morgan Creek Digital Assets’ten Anthony Pompliano geçmişte Bitcoin’in 2018 sonunda 50,000 dolar olacağını ön görmüştü ve gördük ki çok büyük bir hata yapmış..

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
January 19, 2019, 10:14:52 AM

Gelişmelere ,htiyacı var piyasanın fiyat artışı için ama bakıyoruz gelişmeler sürekli erteleniyor piyasa kötü diye. Büyüğünden küçüğüne herkes bekliyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
January 20, 2019, 10:34:23 AM

bence 2019 yılında 20 bin dolar seviyeleri hayalden de uzak seviyeler. tekrar 20 bin dolar olması için uzun zamana ihtiyacımız var.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 20, 2019, 11:42:27 AM

Güzel bir yazı olmuş, ben beğendim. Son birkaç sene içerisinde konuşulanlar ve birkaç sene sonrası için söylenenler toparlanmış Smiley John Mcafee sanırım penisini yememek için ne yalan uyduracağını düşünüyordur şu sıralar. 2020 yılında Bitcoin'in 1 milyon dolar olması imkansız. 100,000 dolar olacak deseydi hadi bir nebze tutma olasılığı vardı. "Ben şaka yapmıştım, siz de inandınız mı?" minvalinde bir şeyler diyeceğini düşünüyorum.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
January 20, 2019, 12:48:17 PM

mcafee'yi kaale almayı bırakalı çok oldu. eğer o adamın dedikleri çıkacak olsaydı şu ana kadar hepimiz milyonerdik birçok kere.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
January 20, 2019, 04:48:28 PM

Bitcoin uzun bir süre daha toparlanacak gibi görünmüyor.En azından bu sene Bitcoin 10 Bin Dolara kadar bir artış gerçekleştirse o bile yetecek.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile
January 20, 2019, 05:12:20 PM

Mcafee yesin şeyini de kendi de kurtulsun biz de... Adamdan nefret ettim iyice. Spekülatörün teki oldu çıktı.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 20, 2019, 07:08:45 PM

Yani tahminler için herkesin kendine göre bir düşüncesi var. Bence 2020 ortalarında 250K civarlarında olacak mesela ancak bunları dillendirirken dikkatli olmak lazım. Çünkü insanlar bu sektöre gerçek para yatırıyorlar ve bu paralar bazıları için çok önemli. Tutmayan bir tahmin için kimsenin pişman ödemediği düşünüldüğünde ortada sadece vicdan kalıyor. Herkes tahminini elbette dillendirebilir ama 1-2-3 derken tahminler arttığı zaman esprisini yitiriyor. McAfee gibi adamları zaten dikkate almamak lazım. Adamın reklam ve manipülasyon dışında bir şey yaptığını düşünmüyorum. Bu yolla da para kazanıyor...
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
January 20, 2019, 10:46:46 PM

Çok fazla tahmin dolaşmaya başladı. Herkes farklı tahminlerde bulunuyor. Sonrada çıkıp diyeceklerki ben tutturdum. İyide 100 tane tahminde bulunuyorsun tutacak tabi.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
January 21, 2019, 05:36:49 AM

2018 yılında yapılan gündemdeki tahminlerin hiç biri tutmadığı gibi 2019 ve 2020 yılı içinde yapılan yapılan tahminlerde tutmayacak.

Bitcoin gerçekten tahmin edilebilir mi? Bence edilebilir, ama bunu yapabilen insanlar hiç bir zaman gündeme gelmeyecekler.
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 22, 2019, 05:27:11 PM

Çok farklı görüşler var mcafee ye asla inanmıyorum ben adam sadece cebini düşünen kitleleri aldığı coine yönlendiren birisi birde 2 3 yıllık bir tahmin yapmak bence zor ne olursa olsun arz talep meselesi bu net bir tahminde bulunmak zor
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
January 22, 2019, 05:33:19 PM

isimleri anılan vatandaşların tahminleri tutarmı bilemem, Onların dediklerine göre de yatırım yapmıyorum. Gelecekte bir cok coini elinde tutanlar zaten zengin olacak.

freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
January 22, 2019, 05:56:17 PM

baktığımız zaman çeşitli tahminler bunuda burda arkadaş dile getirmiş zaten ben bunları geçtim tahmin falan yapmacağım benim derdim boğa gelecek mi gelmeyecek mi şahsen ben geleceğinden süüpheliyim ne olacak bilmiyorum.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 23, 2019, 07:52:30 PM

Mcafee bu piyasaya zarar veren insanlardan bir tanesi çünkü bu adamı görenler, bu piyasadan soğuyor. Ciddiye almıyorlar.

Elon Musk, Bill Gates gibi toplumda daha çok saygı gören insanların desteklerini artırmaları lazım.
jbreen1
Member
**

Activity: 352

View Profile WWW
January 23, 2019, 10:58:51 PM

Mcafee bu piyasaya zarar veren insanlardan bir tanesi çünkü bu adamı görenler, bu piyasadan soğuyor. Ciddiye almıyorlar.

Elon Musk, Bill Gates gibi toplumda daha çok saygı gören insanların desteklerini artırmaları lazım.

Bill Gates ve XLM rivayetini görebiliyorum çoğu zaman . Olması durumunda -ki illa ki olacak düşüncem o zaman tekrardan yeni yatırımcılar (sağlam vurgun yapanlar) tekrar müdahil olacak piyasaya..

A I R W A L L E T │    The Gold Standard of Airdrops  
 ►   WHITEPAPER   ◄
[        TWITTER        FACEBOOK        LinkedIn        ANN THREAD        TELEGRAM        INSTAGRAM        ]
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 23, 2019, 11:02:37 PM

Tahminler gerçekten uçuk.2019 yılı için şu kadar olacak bu kadar olacak falan ama gidişata bakınca 3k'dan çıkamadık bir türlü.İnsnın inanası gelmiyor.Bir piyasaya bakıyorsun bir tahminlere yok zor olacak gibi değil.Ocak ayınında sonuna geldik bu ayda bitcoin yerlerde.İnşallah olur ama benim pek ümidim kalmadı piyasadan.Beklemeye devam edeceğiz.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
January 24, 2019, 07:13:35 AM

Bu tahminlerin sonu gelmeyecek, her gün yeni tahmin, bence bunlara çok kulak asmamak lazım herkes kendi araştırmasını yapıp kendi tahminlerini yapmalı. Ben de 2019 yılının yükseliş yılı değil de yükselişe geçmek için araç olacağını düşünüyorum. 2019 sonlarında yükseliş yavaş yavaş başlarsa şaşırmamak lazım.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
erpalum
Member
**

Activity: 351

View Profile
January 24, 2019, 07:35:44 PM

Piyasayı olumsuz etkileyenlerin başında geliyor zaten Mcafee .. Hergüne pump coini çıkarta çıkarta (sözde incelemişmişmiş) piyasanın içine edip gitti. Bu sene değil de 2020 senesinden ümitliyim.

Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: