Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:52:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yılmaz Özdil 0.15 Bitcoin’e kitap satıyor!  (Read 223 times)
Kripto Bulten (OP)
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 2

View Profile WWW
January 23, 2019, 09:55:56 AM
Last edit: January 26, 2019, 10:34:13 AM by Kripto Bulten

Yılmaz Özdil’in 1881 adet basılan ve fiyatının 2 bin 500 TL olması sebebiyle kamuoyu tarafından tartışılan Mustafa Kemal kitabına vatandaşlar aslında 0.15 Bitcoin ödüyor. Bugün okurla buluşan Yılmaz Özdil’in 0.15 Bitcoin değerindeki Mustafa Kemal kitabı 0.15 Bitcoin’lik fiyatı nedeniyle kamuoyu tarafından eleştirilerin hedefinde.

Kaynak ve Devamı: http://kriptobulten.online/2019/01/23/yilmaz-ozdil-0-15-bitcoine-kitap-satiyor/

Kripto Para piyasaları hakkında bilgiye ilk siz sahip olmak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı takip edin

Twitter:   https://twitter.com/BultenKripto
Telegram: https://t.me/BultenKripto
YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCMKM2dAuX3zvhshEwJFUI0Q?view_as=subscriber
Facebook: https://www.facebook.com/BultenKripto
Bitcoin Forum Türkiye: http://btcforum.online
Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/kripto-bulten

Türkiye'nin en popüler kripto para haber sitesi > HTTPS://KriptoBulten.online
Türkiye'nin en büyük kripto para forum adresi > HTTPS://BTCForum.online
1715547150
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715547150
Reply with quote  #2

1715547150
Report to moderator
1715547150
Hero Member
*

Ignore
1715547150
Reply with quote  #2

1715547150
Report to moderator
1715547150
Hero Member
*

Ignore
1715547150
Reply with quote  #2

1715547150
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 23, 2019, 10:06:38 AM

Lanet olsun bu adama da bunu adam yapanlara da. Ata'yı iyice ticari malzeme yapmaya başladı adam artık ve bunun gerçekten önüne geçmek gerekiyor. Her şeyi anlarım da daha normları tam belli olmayan Bitcoin'i bile Atatürk ile ilgili bir şeyin yanına getirmek bana çok koydu..

motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 23, 2019, 10:21:09 AM

Bir yanlışlık olması gerekiyor, 17,5TL bu kitabın fiyatı.
https://www.dr.com.tr/Kitap/Mustafa-Kemal/Arastirma-Tarih/Tarih/Ataturk/urunno=0001778435001?gclid=Cj0KCQiAvqDiBRDAARIsADWh5TdsjGGnIK91UnwPvX1ptYmj37kZrQviPP_d71TjqFbmKxzQxE4zo-saAoRgEALw_wcB

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
January 23, 2019, 10:22:49 AM

17.5 tl olan kitabın normal fiyatı bununla beraber özel olarak koleksiyon değeri olan bir basım yapılacak ve yüksek fiyattan satılacak bu fiyattan satılan kitaplarla köy okullarına yardım edilmiş olacak ayrı bir fonlama oluşturulacak gibi düşünebilirsiniz okumadan araştırmadan herkes bu kitabı yerin dibine soktu fakat yüzlerce koleksiyon özel baskısı olan kitap piyasada zaten var kendiside geçenlerde yazdığı bir yazısında bu kitapları listelemişti

bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
January 23, 2019, 10:34:00 AM

Bu konunun neden gündemde olduğunu anlamıyorum. Özel seri bir basım olacak yani kolleksiyon degeri olacak. Satın almak mecburi değil ve yazar gelirini kendi cebine atmayacak.Başka bir şey varmı.
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 23, 2019, 10:56:41 AM

Bu kitabi elestirmeden once diger koleksiyon degeri olan kitaplarina bir goz atilmasini tavsiye ederim,ayrica toplanan kazancin buyuk bolumu koy okullarina yardim icindir.
Yipranmadan solmadan parcalanmadan saklanabilecek Bir kitap ve Dünyada sadece 1881 adet olmasida fiyati tabiki bu degerine getiriyor
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
January 23, 2019, 10:56:58 AM

Yazarın gelirini kendi cebine atmayacağına dair hiç bir veri yok elimizde, koleksiyon ürünü yaparsın da böyle bir insanın adını kullanarak bu fiyatlara ürün pazarlayamazsın arkadaş, ayıptır ya. Cennetten parsel satanlardan bence çok bir farkı yok arkadaşın, bir yerde durmasını da bilmeli insan.
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 23, 2019, 11:01:38 AM

Yazarın gelirini kendi cebine atmayacağına dair hiç bir veri yok elimizde, koleksiyon ürünü yaparsın da böyle bir insanın adını kullanarak bu fiyatlara ürün pazarlayamazsın arkadaş, ayıptır ya. Cennetten parsel satanlardan bence çok bir farkı yok arkadaşın, bir yerde durmasını da bilmeli insan.
iste maalesef bizler o kadar cok alismisiz ki sahte hocalara,dini kullanarak insanlari somurenlere,Düzgün ve yillar boyu saklanabilecek bir ürünü cikartan kisiyi cok cabuk karalayabiliyoruz.
Ben kendisini Savunmuyorum ama önce bir yilmaz özdili dinlemeli.
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
January 23, 2019, 12:15:06 PM

Kitabı satışa çıkaran zaata sordular niye bu kadar pahalı diye ! Adam dedi paranın çoğu yardım derneklerine gidecek, sonra yine öğrendik ki yardımla alakası yok başka işlere gidiyor. Nasıl bir memlekette yaşıyoruz arkadaş insanın kanına dokunuyor.  Angry
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 23, 2019, 12:59:26 PM

iste maalesef bizler o kadar cok alismisiz ki sahte hocalara,dini kullanarak insanlari somurenlere,Düzgün ve yillar boyu saklanabilecek bir ürünü cikartan kisiyi cok cabuk karalayabiliyoruz.
Ben kendisini Savunmuyorum ama önce bir yilmaz özdili dinlemeli.

Hocam ben de bu zamana kadar yorum yapmamıştım ama kendisini savunduğu dün ki yazısını okuyunca onu da dinlemiş olduk. Dün yazdığı yazı beni hiç bir şekilde tatmin etmedi, aksine sıvamış bırakmış. O yüzden kendisine verilen söz hakkını da saçma bir şekilde harcamış oldu.
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160
Merit: 1

View Profile WWW
January 24, 2019, 06:44:26 AM

Atatürk'ün yazdığı Nutuk 15 liraya satılırken Atatürk'ün yorumlandığı bir kitabın bu fiyata satılması saçma geliyor insana.Nasıl dinin benzer şekilde insanların duygularını sömürerek kazanç haline getilmesine karşıysak, Atatürk sevgisininde sömürülmesi gibi bir durum olarak görüyorum bunu.Bir de kitaptan olan kazancını örneğin LÖSEV'e TEMA'ya fln bağışlıyorum deseydi eğer kimse rahatsız olmazdı bu durumdan.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
January 24, 2019, 01:08:41 PM

Atatürk'ün yazdığı Nutuk 15 liraya satılırken Atatürk'ün yorumlandığı bir kitabın bu fiyata satılması saçma geliyor insana.Nasıl dinin benzer şekilde insanların duygularını sömürerek kazanç haline getilmesine karşıysak, Atatürk sevgisininde sömürülmesi gibi bir durum olarak görüyorum bunu.Bir de kitaptan olan kazancını örneğin LÖSEV'e TEMA'ya fln bağışlıyorum deseydi eğer kimse rahatsız olmazdı bu durumdan.

heralde konu hakkında yeterince bilgi sahibi değilsiniz yada konudaki yorumları dahi okumadınız kitabın gelirini cebine atacağınıda nerden çıkardınız burada sevgi sömürülmesi yada benzer birşey yok adam kazanç olarak bile almayacak zaten yukarıdada belirtmiştik kitabın geliri ile yapılacakları. bak adam daha geçen gün ne yazmış kendi yazısında:

Mustafa Kemal kitabı üzerinden yapılan bağışları bilen biliyor. Elbette çalışmamızın karşılığında gelir elde edeceğiz ama, henüz ne benim, ne Haluk Hepkon’un cebine tek kuruş girmedi. Kitap çıkalı neredeyse dört ay oldu, henüz bir kuruş almadık. Kendimizi en sona bıraktık. Ama söz verdiğimiz bağışların tamamı kuruşu kuruşuna ödendi. 1881 koleksiyon serisinin geliriyle de, Mustafa Kemal çocuk serisi finanse edilecek. Buradan elde edilecek imkanlarla Anadolu’daki özellikle köy ilkokullarına daha fazla fırsat yaratılacak, daha fazla çocuğumuzun Mustafa Kemal’le arkadaş olarak tanışması sağlanacak.

kaldıki kitap zaten dakikasında tükenmiş daha ne olsun

pelimies
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
January 24, 2019, 05:52:13 PM

Bu fiyat çok saçma bitcoinle kitap satar eyvallahta 0.15 bitcoin nedir altın mürekkebiylemi yazdı yoksa. Bu fiyata 1 tane bile kitap satamaz eleştirilmeside normal.

muse45
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 24, 2019, 06:23:54 PM

Çok tuhaftır ki olup bitenlerin içinden sadece bu olayı görüyoruz. İşin tuhafı çok tartışılacak bir şey yok.Özel seri bir kitap adı bile açıklamaya yeter.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 30, 2019, 04:03:32 AM

Arz talep meselesi demek ki bu fiyata satın alan oluyor ki satılıyor. Kolleksiyon adı altında güzel para kazandı bişey denmez sonunda ticaret yapıyor herşey resmi. Satın alan almasaymış...
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 30, 2019, 06:21:16 AM

haber sitesindeki köşesinde açıklık getirdi aslında. klasik bir kitap değil bu. koleksiyon özelliği var. öyle kağıdı, cildi hızlıca hasar alacak türden değil. işçiliği daha yüksek. malzeme kalitesini tek tek anlatmış.

CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
January 30, 2019, 10:20:09 AM

olayın detayını bilmek önemli eğer toplanan paranın köy okullarına yardım için kullanıldığı kanıtlanırsa tüm kötü düşüncelerim değişir aksi taktirde yılmaz özdil büyük yanlış yaptı.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
February 01, 2019, 10:34:20 AM

0.15 bitcoin çok potansiyelli bir miktar.100 bin dolar olduğunda feci para eder.Gider onu alırım bir tane kitaba sırf önderin hayatı diye kakalamak çok büyük bir vurgundur ayıptır.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 01, 2019, 10:55:12 AM

Ulan ne kitapmış be..Adam 50 kere anlattı özel seri olduğunu, koleksiyon için olduğunu, paranın masraflardan sonra yardım için kullanılacağını..Cennetten yer satılsa satın alacak, çocukları için binlerce liraya okunmuş pirinçler alan adamlar kalkmış Yılmaz Özdil'i eleştiriyor..
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
February 01, 2019, 12:23:46 PM

Arkadaşlar büyütmek yersiz. Adam yazdığı kitabın özel serisine bir değer biçmiş ve satışa sunuyor. İsteyen alır istemeyen almaz. Olaya başka yönden bakın, satışı böyle popüler bir insan BTC ile yapıyor. Bu TR için güzel haber demek...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: