Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:48:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bilgisayar donuyor ve reset atıyor  (Read 157 times)
kral_658 (OP)
Member
**

Activity: 131
Merit: 10

View Profile
January 28, 2019, 03:02:35 PM

3 adet AMD RADEON RX570 4GB MSI Armor ekran kartım var. Bu kartlarla iki yılı aşkın süredir mining yapıyorum. garantileri bitti ve geçen gün farkettim sistem mining yaparken donuyor ve reset atıyor. Bilgisayar açılınca tekrar mining başlıyor ama iki dakika sonra aynı durum oluyor. PSUda sorun yoktur. Kablolarını da kontrol ettim. Sonradan farkettim ki kartlar ısınınca bu durum oluyor. Biraz araştırınca termal maun yenilenmesi gerektiğini öğrendim. Termal macun cooler master aldım ve yeniledim. Sorun devam ediyordu. Kartları tek tek denedim ve iki kart sorunsuz çalışıyor. Ancak kartlardan sonuncusunu taktığımda bu sorunun olduğunu gördüm. Termal macun yeniledikten sonra hiçbir kartta aşırı ısınma olmuyor. Sizce sorun ne olabilir ?
1715021334
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715021334
Reply with quote  #2

1715021334
Report to moderator
1715021334
Hero Member
*

Ignore
1715021334
Reply with quote  #2

1715021334
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715021334
Hero Member
*

Ignore
1715021334
Reply with quote  #2

1715021334
Report to moderator
claypaky
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
January 28, 2019, 04:48:20 PM

Anakart slotunda sorun olabilir 3. slotu taktığında reset atıyorsa birde reset atan gpu yu değiştir 2 slotlu şekilde çalıştır belki anakart slotu sıkıntı çıkartıyordur
kral_658 (OP)
Member
**

Activity: 131
Merit: 10

View Profile
January 28, 2019, 05:09:35 PM

anakart slotta sorun yok. Her kartı tek tek aynı slotta test ettim.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
February 02, 2019, 09:15:25 PM

3 adet AMD RADEON RX570 4GB MSI Armor ekran kartım var. Bu kartlarla iki yılı aşkın süredir mining yapıyorum. garantileri bitti ve geçen gün farkettim sistem mining yaparken donuyor ve reset atıyor. Bilgisayar açılınca tekrar mining başlıyor ama iki dakika sonra aynı durum oluyor. PSUda sorun yoktur. Kablolarını da kontrol ettim. Sonradan farkettim ki kartlar ısınınca bu durum oluyor. Biraz araştırınca termal maun yenilenmesi gerektiğini öğrendim. Termal macun cooler master aldım ve yeniledim. Sorun devam ediyordu. Kartları tek tek denedim ve iki kart sorunsuz çalışıyor. Ancak kartlardan sonuncusunu taktığımda bu sorunun olduğunu gördüm. Termal macun yeniledikten sonra hiçbir kartta aşırı ısınma olmuyor. Sizce sorun ne olabilir ?

hocam bilgisayar ve kart sıcaklarına bakın, cpu,ram,hardsik kullanıma bakın birde ekrana görüntü aldığınız kartı değiştirin isterseniz, birde sanal bellek ayaralarına bakın derim. Tekipdeyim konunuzu.
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
February 14, 2019, 12:31:46 PM
Last edit: February 14, 2019, 12:53:08 PM by igotek

Bende de bir ekran kartında aynı sorun var. Ben çözüm bulamadım.  Denediklerimi yazayım, siz de bir deneyip sonuç yazın.

Garantisi bitmiş uzun zamandır kullanılan bir ekran kartı. Asus Radeon Strix Gaming RGB RX570 4GB

-Görüntüyü anakarttan onboarddan alıyorum.
-Tek bir ekran kartı takarak test yapıyorum.
-Ekran kartını ana slota takarak işlem yapıyorum. (Riser kullanmadan.)
-Mining başlatıyorum.
-Ekran kartı sıcaklığı normal, sorun yoktur.
-Kısa bir süre sonra sistem reset atıyor.

Başka ekran kartı ile test yaptığımda sorun olmadığı için anakart-ram-işlemci-psu dparçalarında sorun olduğunu düşünmüyorum.
Termal macun yenilemesi yaptım yine sorun değişmedi.
Bu arada SRBMiner ile test yaptım. GPU 0 hash değeri veriyor kısa bir süre sonra.
Acaba kartın sıcaklığını okuyan sensör bozulmuş olabilir mi ?

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
February 23, 2019, 12:54:44 PM

riser güç girişlerini gözünle bakarak tek tek kontrol et, psuya takılan 6-8 pinli kabloları da sök oralara da bak köklerinde yanma oluyor çok az temassızlık yapınca reset atar
Pages: [1]
  Print  

Jump to: