Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:21:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Jaki wybrać bank?  (Read 411 times)
trademaniac (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 31, 2019, 02:20:58 PM
 #1

Szukam banku z jak najniższymi opłatami za prowadzenie/karty/bankomaty... Ponieważ ING wprowadziło mi jakieś opłaty za prowadzenie. Piszę tutaj bo były jakieś przypadki w ostatnim roku że banki blokowały ludziom konta za wypłaty z giełd czy coś... Nie chciałbym otwierać konta, w takim banku co mi zaraz je zamknie po pierwszej wypłacie z giełdy.
Bank powinien mieć też darmową obsługę subkont walutowych.
Nieźle na tym polu wypada Getin... Jakieś za albo przeciw? Jakieś propozycje?


1714033283
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714033283

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714033283
Reply with quote  #2

1714033283
Report to moderator
1714033283
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714033283

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714033283
Reply with quote  #2

1714033283
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
trademaniac (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 31, 2019, 02:22:27 PM
 #2

czy da się przelewać z giełd bezpośrednio na REVOLUT, i jakie to może mieć konsekwencje lub ograniczenia?

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 03, 2019, 12:23:33 AM
 #3


jeżeli szukasz optymalizacji w zakresie kont bankowych zdecydowanie polecam stronę zarabiaj na bankach.pl - tam znajdziesz niezłe porównanie aktualnych ofert bankowych i często można zaoszczędzić niezłą sumkę a nawet zarobić parę stówek - kiedyś sam zarobiłem 800 zł na karcie kredytowej citi (400 zł za założenie i drugie tyle za polecenie) naprawdę polecam...

trademaniac (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
February 03, 2019, 08:01:28 AM
 #4


jeżeli szukasz optymalizacji w zakresie kont bankowych zdecydowanie polecam stronę zarabiaj na bankach.pl - tam znajdziesz niezłe porównanie aktualnych ofert bankowych i często można zaoszczędzić niezłą sumkę a nawet zarobić parę stówek - kiedyś sam zarobiłem 800 zł na karcie kredytowej citi (400 zł za założenie i drugie tyle za polecenie) naprawdę polecam...



Super strona, dziękuje. Na prawdę wszystko tu widać i jeszcze jest szczegółowe wyjaśnienie jak korzystać z bonusów. Czegoś takiego szukałem.
A tak na marginesie, zna się ktoś na REVOLUTcie?

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
February 03, 2019, 09:54:12 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #5

A tak na marginesie, zna się ktoś na REVOLUTcie?

Posiadam od kilku dni więc jeżeli będziesz chciał spytać o coś konkretnego to postaram się odpowiedzieć. Wciąż czekam aż dojdzie mi karta (nie musiałem za nią płacić, bo dostałem zaproszenie od znajomego), ale w aplikacji mam już jej dane (CVV, numer, expiry date) i po włączeniu transakcji internetowych mogłem zacząć z niej korzystać. REVOLUT to tak naprawdę jedno konto do którego możesz podpiąć kilka kart (zarówno fizyczne jak i wirtualne, które mogą zmieniać numery po każdej transakcji). W dowolnej chwili możesz otworzyć darmowe konto dla każdej z obsługiwanej walut. Każde konto ma swój unikalny numer IBAN i BIC, które wskazują na to, że rachunek znajduje się w UK.

Warto wspomnieć, że rachunki GBP, NOK, PLN, EUR wspierają 'local transfer' czyli nie trzeba się męczyć z przelewem zagranicznym. Osobiście doładowuję konto poprzez kartę płatniczą. Pieniądze pojawiają się od razu. Niektóre giełdy mogą z jakiegoś powodu odmawiać przekazu na konto REVOLUT. Możesz założyć je poprzez aplikację, otworzyć rachunek w walucie, którą giełda wspiera i spróbować wypłacić. Niestety, ale wcześniej REVOLUT może poprosić Cię o doładowanie 20 zł i zweryfikowanie tożsamości (dowód + zdjęcie), trwa to kilka minut.
trademaniac (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
February 04, 2019, 09:51:57 AM
 #6

Ciekawy jestem jednej rzeczy, jeśli masz "sprzężone" konto w polskim banku razem z revolutem, to czy np wysokie wpłaty na revoluta nie poskutkują zgłoszeniem do polskiego US?
Wiesz co mam na myśli... Ciekawe czy ktoś próbował już tej drogi.
Następną rzeczą są kryptowaluty, wiem że można kilka z nich kupić za pomocą aplikacji i są one widoczne jak każde konto walutowe, ale czy można przelać np bitcoina na konto revolut? jest taka opcja??

cornl
Copper Member
Member
**
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 51


View Profile WWW
February 04, 2019, 05:26:41 PM
 #7

Ja mam konto w mBanku. Szczególnie go nie polecam z powodu żałosnych propozycji typu zerowe oprocentowanie eKonta czy szalone 0.5% na koncie oszczędnościowym eMax. Jednakże problemu z krypto nie robią (przynajmniej na razie Tongue), karty są darmowe przy założeniu chyba 5 transakcji/miesięcznie, są też i konta walutowe, których utrzymanie nic nie kosztuje.

Podsumowując: na główne, "życiowe" konto mBanku nie polecam, ale pod krypto się nada.

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
February 04, 2019, 09:07:46 PM
 #8

Ciekawy jestem jednej rzeczy, jeśli masz "sprzężone" konto w polskim banku razem z revolutem, to czy np wysokie wpłaty na revoluta nie poskutkują zgłoszeniem do polskiego US?

Bardzo możliwe. Revolut stara się, żeby nie posądzili ich o pranie brudnych pieniędzy. Pod koniec grudnia uzyskali europejską licencję bankową.

Następną rzeczą są kryptowaluty, wiem że można kilka z nich kupić za pomocą aplikacji i są one widoczne jak każde konto walutowe, ale czy można przelać np bitcoina na konto revolut? jest taka opcja??

Handel kryptowalutami jest obecnie dostępny tylko dla osób, które posiadają konto premium (30 zł/msc) lub zaprosiły 3 osoby do korzystania z Revolut. W przyszłości funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Z tego co mi wiadomo to nie można wypłacać ani wpłacać BTC.
trademaniac (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
February 05, 2019, 08:10:21 AM
 #9

Ciekawy jestem jednej rzeczy, jeśli masz "sprzężone" konto w polskim banku razem z revolutem, to czy np wysokie wpłaty na revoluta nie poskutkują zgłoszeniem do polskiego US?

Bardzo możliwe. Revolut stara się, żeby nie posądzili ich o pranie brudnych pieniędzy. Pod koniec grudnia uzyskali europejską licencję bankową.

Następną rzeczą są kryptowaluty, wiem że można kilka z nich kupić za pomocą aplikacji i są one widoczne jak każde konto walutowe, ale czy można przelać np bitcoina na konto revolut? jest taka opcja??

Handel kryptowalutami jest obecnie dostępny tylko dla osób, które posiadają konto premium (30 zł/msc) lub zaprosiły 3 osoby do korzystania z Revolut. W przyszłości funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Z tego co mi wiadomo to nie można wypłacać ani wpłacać BTC.
Czyli Revolut wygodny i miły ale do crypto średnio przydatny.
Pytanie z innej beczki, niemoralnie, nielegalne i czysto teoretyczne Cheesy Dałoby się zamówić Revoluta na lewe dane?

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
February 05, 2019, 04:46:42 PM
 #10

Pytanie z innej beczki, niemoralnie, nielegalne i czysto teoretyczne Cheesy Dałoby się zamówić Revoluta na lewe dane?

Czysto teoretycznie, tak. Weryfikacją użytkowników zajmuje się zewnętrzna firma, która na pewno nie jest nieomylna. Co do przydatności Revolut, bardzo podoba mi się opcja zmianu PINu do karty, odblokowywania płatności zbliżeniowych/magnetycznych/internetowych za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji. Można nawet zamrozić kartę co prawdopodobnie powoduje, że wszystkie transakcje zostają odrzucone.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 05, 2019, 10:13:37 PM
 #11

...
Handel kryptowalutami jest obecnie dostępny tylko dla osób, które posiadają konto premium (30 zł/msc) lub zaprosiły 3 osoby do korzystania z Revolut. W przyszłości funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Z tego co mi wiadomo to nie można wypłacać ani wpłacać BTC.

Trochę tu się pogubiłem - czy to oznacza że "handel" jest możliwy tylko w ramach aplikacji - czyli można wymieniać crypto jedne na drugie ale wypłacić (przeleać) z ekosystemu revolt można tylko walutę fiat? A można płacić crypto za towary (w sumie zapłata za towary to przelew krypto na inne konto więc to to samo co wypłata...)?

Rozumiem że w wersji darmowej konta można zamówić kartę ale jest ona płatna -  ile sobie za to życzą? (w cenniku milczą na ten temat) jest jedynie wzmianka że wypłata do 800 PLN jest darmowa...

jezus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 250



View Profile
February 06, 2019, 07:06:33 AM
 #12

Który bank daje % za trzymanie środków na koncie,nie lokata?

█████████████████████████████████████████
██                                     ██
██ █████████████▄ ▀███████████████████ ██
██ ██          ▀██▄ ▀██▄            ██ ██
██ ██            ▀██▄ ▀██▄          ██ ██
██ ██              ▀██▄ ▀██▄        ██ ██
██ ██                ▀██▄ ▀██▄  ▄▄████ ██
██ ██                  ▀██▄ ▀████▀▀    ██
██ ██                    ▀██▄ ▀▀ ▄████ ██
██ ██▄                     ▀██  ██  ██ ██
██ █████▄                 ▄▄██  ██  ██ ██
██     ▀███▄        ▄▄██████▀ ▄▄ ▀████ ██
██ ████▄ ▀▀██ ▄▄██████▀▀ ▄▄▄▄████▄▄    ██
██ ██  ██  ▀███▀▀▀ ▄▄▄▄██▀▀▀▀▀  ▀▀████ ██
██ ██  ██ ▄▄▄▄▄▄██▀▀▀▀▀█▄           ██ ██
██ ████▀  ▀▀▀▀▀▀▀ ▄███▄ ▀▄          ██ ██
██   ▄▄▄██▀▀▀▀▀█ ██   ██ █▄         ██ ██
██ ██▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ███████ █████████████ ██
██                                     ██
█████████████████████████████████████████
LASER ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
BLOCKCHAIN WITHOUT BORDERS












A BLOCKCHAIN-AGNOSTIC SERVICE LAYER
FOR IMPROVED SPEED, ANONYMITY, AND INTEROPERABILITY
[]
trademaniac (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
February 06, 2019, 11:43:54 AM
 #13



Rozumiem że w wersji darmowej konta można zamówić kartę ale jest ona płatna -  ile sobie za to życzą? (w cenniku milczą na ten temat) jest jedynie wzmianka że wypłata do 800 PLN jest darmowa...


Karta jest darmowa, czasami są promocje i wysyłają ją darmo. Ogólnie warto posłuchać tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ENqJh-zfEqw
Koleś bardzo prosto wyjaśnia wszystkie zagadnienia jakie mogą spotkać cię przy korzystaniu z karty. Polecam obejrzeć.

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
March 03, 2019, 06:41:38 PM
 #14

Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany to mogę wysłać na PW zaproszenie dzięki któremu karta zostania wysłana do Polski za darmo. Jeżeli do 6 marca zaprosi się 5 osób to otrzymuje się ichniejsze konto premium na 12 miesięcy wraz z kartą metal. Byłoby mi miło gdyby ktoś z Was chciał z tego skorzystać, bo chciałbym uzbierać te 5 osób Wink Nie wstawię zaproszenia tutaj żeby nie narobić sobie problemów.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 03, 2019, 09:28:40 PM
 #15

Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany to mogę wysłać na PW zaproszenie dzięki któremu karta zostania wysłana do Polski za darmo. Jeżeli do 6 marca zaprosi się 5 osób to otrzymuje się ichniejsze konto premium na 12 miesięcy wraz z kartą metal. Byłoby mi miło gdyby ktoś z Was chciał z tego skorzystać, bo chciałbym uzbierać te 5 osób Wink Nie wstawię zaproszenia tutaj żeby nie narobić sobie problemów.

W takim razie wrzuć mi na priwa zaproszenie - chętnie przetestuję tego Revoluta i może się do niego przekonam a jeśli przy okazji mogę się przyczynić do tego żebyś Ty miał premium za friko to jeszcze lepiej ;-)


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 04, 2019, 12:38:55 AM
 #16


OK karta zamówiona ma być w tym tygodniu... Ale jedna sprawa mnie zastanawia - odblokowanie krypto - kiedy próbuję się tam dostać mam tylko dwie opcje - zaprosić co najmniej 3 znajomych albo przejść na konto premium - czyli mam rozumieć że w wersji darmowej  wymiana kryptowalut jest całkowicie niedostępna???

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
March 04, 2019, 10:26:24 AM
 #17

Ale jedna sprawa mnie zastanawia - odblokowanie krypto - kiedy próbuję się tam dostać mam tylko dwie opcje - zaprosić co najmniej 3 znajomych albo przejść na konto premium - czyli mam rozumieć że w wersji darmowej  wymiana kryptowalut jest całkowicie niedostępna???

Właśnie miałem napisać jakiś czas temu o tym. Jeżeli chce się mieć natychmiastowy dostęp to trzeba albo wykupić premium albo zaprosić 3 osoby. Mnie zaskoczyła 3 opcja. Zostałem wylosowany i za darmo odblokowano mi możliwość wymiany kryptowalut. Nie korzystam z uwagi na brak mozliwosci wpłacania/wypłacania monet.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 04, 2019, 11:55:01 AM
Last edit: March 04, 2019, 01:04:16 PM by wwzsocki
 #18

Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany to mogę wysłać na PW zaproszenie dzięki któremu karta zostania wysłana do Polski za darmo. Jeżeli do 6 marca zaprosi się 5 osób to otrzymuje się ichniejsze konto premium na 12 miesięcy wraz z kartą metal. Byłoby mi miło gdyby ktoś z Was chciał z tego skorzystać, bo chciałbym uzbierać te 5 osób Wink Nie wstawię zaproszenia tutaj żeby nie narobić sobie problemów.

Może będę tylko nie mieszkam w Polsce (myślę że na całą EU działa to promo) i chciał bym jeszcze coś więcej wiedzieć o limitach?

Jakie limity na końcie, karcie, miesięczne, wpłat, wypłat, itd.

Szukam tych informacji na ich stronie ale nie mogę znależć. Jak jest tanio i dobrze to czemu nie.

Ja już mam kartę z Investy ale jest dość droga, oczywiście powiązana z moim kontem na giełdzie Ibitt i można płacić za kawę w krytpo  Wink.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 04, 2019, 12:03:59 PM
 #19


...
Nie korzystam z uwagi na brak mozliwosci wpłacania/wypłacania monet.

Momencik brak możliwości wpłacania/wypłacania - czyli jedyne co można zrobić to kupić krypto potrzymać chwilę (ewentualnie wymienić na inną i sprzedać)Huh Innymi słowy w temacie krypto raczej jako forma "oszczędzania" / miejsce spekulacji ale wpłaty i wypłaty tylko fiat...

Z drugiej strony ich podstawową zaletą mają być niskie spready i bezpieczeństwo dzięki wysokiej kontroli nad gotówką... cóż nie można mieć wszystkiego.....


...

Jakie limity na końcie, karcie, miesięczne, wpłat, wypłat, itd.

Szukam tych informacji na ich stronie ale nie mogę znależć. Jak jest tanio i dobrze to czemu nie.

Ja już mam kartę z Investy ale jest dość droga, oczywiście powiązana z moim kontem na giełdzie i można płacić za kawę w krytpo  Wink.

miesięczne limity wypłat w bankomatach:
https://www.revolut.com/pl-PL/rachunki-biezace-revolut-bezplatnie-szybko-prosto

standard 800 zł premium 1600 zł metal 2400

innych limitów nie zauważyłem

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 11:53:58 PM
 #20

Mógłby ktoś wytłumaczyć jak to jest z BTC? Wolno czy nie wolno wpłacać i wypłacać oczywiście na płatnym koncie?

Jeżeli nie można to tyczy się to tylko BTC czy jescze innych monet?

Odpowiedż na pytanie o limitach już znalazłem na ich stronie.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!