Bitcoin Forum
June 19, 2024, 06:45:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Küçük miktarlarla al-sat yaparak miktar yükseltmek  (Read 643 times)
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
February 20, 2019, 03:56:29 PM

bu durumu yeni giren arkadaşlar belki bilmiyordur diye paylaşım olmuş sanırım ama sonra zamanlarda herkes aynısını yapıyor diye biliyorum çünkü hacimsiz bir piyasada başka ne yapilabilr ki.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
February 20, 2019, 04:08:09 PM

Biraz zarar ederek pişmeniz gerekiyor bunu hakkıyla yapabilmek için. Ama işi öğrendikten sonra gerçekten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
February 20, 2019, 04:49:14 PM

al sat yaparken fee olayına da dikkat etmek lazım. aldığın coini en az 20-30 satoshi yukarıdan satmak lazım ki işe yarasın yoksa attığınız taş ürküttüğün kurbağaya değmez.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
February 20, 2019, 06:31:31 PM

İyi güzel diyorsun da aldığın coin bi anda düştüğü zaman öylece kalıyorsun ve beklemek zorunda kalıyorsun

tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
February 20, 2019, 06:42:16 PM

bu piyasada bu baya riskli bir işlem. oynaklık çok fazla ve sert düşüşler yaşanabiliyor. terste kalınırsa toparlaması çok çok zor olur.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 20, 2019, 07:08:08 PM

İşi day trade , günlük alım satım olan arkadaşlar sürekli takipteler, eğer takip edebilecekseniz ve bir gözünüz ekranda olacaksa miktarı çok rahat arttırabiliyorsunuz ama işin ucunu kaçırırsanız sonuç zarar oluyor. Sizi üzmeyecek kadar bir miktarla alım satımı tecrübe etmeniz en faydalı eğitim olacaktır.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
February 20, 2019, 07:21:36 PM

çok riskli iş bu yüzden de ben bunu tercih etmiyorum. daha önce birkaç defa dilim de yanmıştı bu muhabbetten dolayı zaten.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
February 20, 2019, 08:41:09 PM

Normalde bunu yapıp güzel kazananlar var ama terste kalıp benim gibi 1 yıl çıkamayan ve hala daha acaba yükselir endişesi ile her gün takip ettiği halde günlük trade işine girmeyip yerinden oynatmayanlar da var. Risk alırım diyorsanız deneyin ama düşük hacimli yerlerden uzak durun.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 20, 2019, 11:32:48 PM

Arkadaşların yazdığı gibi fee bedeliyle alakalı.

Trade yaptığım zamanlar btcturk ve paribudan işlem yapıyordum. binance, bittrex, bitfinex sitelerini açıyor, hareket yönü hızlı değişmeye başladığında Türk borsalarında işlem yapıyordum. Türk borsalarındaki reaksiyonların yabancı borsalara göre daha geç olduğunu düşünüyor, kâr ediyordum. Aslında bu yaptığım kâr o zamanlar şans odaklı olduğunun farkında değildim. Neyse ki o zamanlar trade'den kâr ile ayrılmıştım. Boğa dönemiydi.

Girdiğiniz borsanın hacmi, alış-satış emirlerindeki harketler, işlem yaptığınız kripto paranın supply ve hacmi, haberleri, potansiyelleri, grafikleri vb. konularında hakimseniz dediğiniz gibi güzel kârlar elde edebilirsiniz.

Ayrıca haberden kastettiğim fiyat tahmini yapan twitter fenomenleri değil, global düzeyde kripto paralara karşı devletlerin bakış açısını içeren, girdiğiniz kripto paranın geliştiricilerinin yapacağı atılımlar, işbirlikleri vb. yatırımcıya yansıyacak olan olumlu-olumsuz haberlerdir.

Ve son olarak, belirttiğiniz gibi ufak rakamlarla girin, kayıplarda etkilenmeyecek bir düzeyde işlem yapın.
ForceDeltN
Jr. Member
*

Activity: 210

View Profile WWW
February 21, 2019, 07:04:41 AM

Piyasa yükselmeye başladıkça al sat yapmak iyi kazanç sağlayabilir.Özellikle Boğa zamanı yükseliş olduğu için al satta çok iyi kar yapılabiliniyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
February 21, 2019, 07:38:43 AM

Aynen piyasa yükselirken yapmak daha mantıklı.Şu an düşük fiyattan vermek tehlikeli.Satarsın birden fırlar alsan bir dert almasan uçar gider.İyi takip etmek lazım panik yapmadan beklemek en güzeli.

████████████         AVXChange         ████████████
basicnecromancycr
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2019, 08:06:07 AM

İlk olarak bu olay scalping ve bir trade biçimi zaten. İkincisi de TA-FA bilmeden bu işe girişmek problem.Giriş çıkış noktalarını netleştirme adına söylüyorum.
Allonee
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 21, 2019, 01:58:31 PM

Aslında borsada olmanın ana amacı bu olmalı ama maalesef ben dahil herkesin burada olma amacı boğa gelsin 10-100xler havada uçuşsun beklentisi.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 21, 2019, 02:08:30 PM

Al sat yapacağınız coini çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Sürekli aynı hareketleri tekrarlıyorsa dediğiniz mantıklı ama al sat yaparken terste de kalabilirsiniz. Miktar arttırayım derken elinizdeki eriyebilir.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
February 21, 2019, 02:37:11 PM

Küçük al satlar yaparak büyük kazançlar elde edilebilir, fazla aç gözlü olmadan %5 bile yeterlidir 1 gün için. Ama bu tür al sat işlemlerini yapabilmek için tecrübe ve birikim gereklidir.
pelimies
Member
**

Activity: 618

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
February 21, 2019, 08:03:23 PM

Çelik gibi sinirlerin olmalı ve sabrın son seviyede olmalı bunu başarabilirsem mutlaka yaparsın arada çok bekleyebilirsin ama sabır edersen olur

basicnecromancycr
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
February 22, 2019, 06:40:21 AM

Bu olaya uygun bazı coinler/tokenler var aslında ama dikkatli araştırmayla olaya girmek de şart.
max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 22, 2019, 06:01:02 PM

Çok kafa yoran ve zaman alan bir şey olur..Tabi zahmetsiz para kazanılmıyor ama eğlence olarak bakmak lazım ve başlarken ufak miktarlarla deneme yapman gerek.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
February 22, 2019, 08:21:40 PM

Şu zamanda en mantıklısı o görünüyor. Piyasa bir yukarı bir aşağı seyrediyor. Dogru coin üzerinde al sat yaparsanız kazançlı çıkarsınız. 
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
February 23, 2019, 08:12:40 AM

Küçük miktarlarla azda olsa şu dönemde al sat yapılabilir.Ama bence yüksek miktarlarla şuan için alım satım yapmak özellikle piyasa bu durumda iken çok riskli olabilir.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: