Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:09:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Elon Musk: Satoshi Nakamoto’ya Nobel verilmeli  (Read 267 times)
brciso135246 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
February 21, 2019, 10:27:33 PM

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'ya 'hazzı erteleme' dalında Nobel ödülü verilmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk, katıldığı son podcast yayınında Bitcoin’i methettikten sadece 1 gün sonra, az bir miktar kripto paraya sahip olduğunu ve hepsinin Bitcoin cinsinden olduğunu söyledi.

Bitcoin‘i mükemmel olarak nitelendirdiği ve değer aktarma konusunda kağıt paralardan fazlasıyla iyi bir araç olduğunu söylediğini belirten kendisiyle ilgili bir haber paylaşımını yanıtlayan Elon Musk, şöyle yazdı:

“Bununla birlikte, hala sadece 0.25 BTC’ye sahibim. Onu da birkaç yıl önce bir arkadaşım göndermişti. Başka kripto param yok.”

Musk yaklaşık bir yıl önce bu konuyla ilgili yine şöyle bir tweet atmıştı:

“Bir arkadaşımın bana hediye olarak gönderdiği 0.25 BTC dışında tamı tamına sıfır kripto paraya sahibim.”

Musk’ın cüzdanında bulunan bu 0.25 BTC, 2017’nin boğa koşusunda 5,000$’a denk geliyordu. Bu da, Musk’ın 22 milyar dolar değerindeki serveti göz önüne alındığında bir hiç anlamına geliyor.

Ayrıca, Musk’ın hiç ETH’si olmamasına rağmen, zaman zaman Musk’ın adını kullanarak takipçilerine Ethereum dağıtacaklarını iddia eden kripto para dolandırıcıları tükenmiyor.

‘Satoshi Nobel ödülünü hak ediyor’
Elon Musk’ın Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddiaları da uzun süre kripto para topluluğunu meşgul etmiş, ancak Musk bu iddiaları net bir dille reddetmişti.

Kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu ima eden bir başka tweet’e de Musk, şöyle yanıt verdi:

“BTC’nin ilk sahibi her kimse hazzı erteleme dalında Nobel ödülünü hak ediyor.”

Satoshi’nin 1 milyonun üzerinde BTC’si olduğuna inanılıyor ve şimdiye kadar bu BTC’lere hiç harcanmadı.

2017’deki Bitcoin patlamasında 20 milyar dolarlık servete sahip olan bu gizemli programcı, dünyanın en zengin insanlarından biri olarak sıralanıyordu. Ancak, Bitcoin’in 2008’de piyasaya sürülmesinden 10 yıl sonra ortaya çıkan genel görüşe göre, bu coin’ler sonsuza kadar kilitlendi çünkü ya Satoshi öldü ya da bu cüzdanlara erişimini kaybetti.

Bitcoin’e övgülerde bulunmasına rağmen Musk, Tesla’yı kripto para endüstrisine dahil etmenin akıllıca olmadığını düşünüyor. Ancak bazıları, onun teknolojiye olan aşkı ve dünyayı değiştirme potansiyeli olan fikirler üzerinde kumar oynamaya olan cesareti nedeniyle, gelecekte kripto paraları benimsemesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor.

Sonuçta, biri Bitcoin’i aya uçuracaksa, bu SpaceX’in kurucusu olabilir.

https://uzmancoin.com/bitcoin-satoshi-musk/
1714932544
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714932544
Reply with quote  #2

1714932544
Report to moderator
1714932544
Hero Member
*

Ignore
1714932544
Reply with quote  #2

1714932544
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714932544
Hero Member
*

Ignore
1714932544
Reply with quote  #2

1714932544
Report to moderator
1714932544
Hero Member
*

Ignore
1714932544
Reply with quote  #2

1714932544
Report to moderator
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
February 22, 2019, 07:48:08 AM

Sonra da der ki, "aaa merhaba satoshi benim"...

Nerden geliyor bu değirmenin suyu acaba çok merak ediyorum. 0.25 BTC'si varmış. Yaww he heee... Yemedim bu durumu. Aadam da TR'nin dış borcunu kapatacak kadar kripto para var bence. Haaa direk ondan olmazsa da arkadaşlarının ailesinin üzerine açılan hesaplardadır belki.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 22, 2019, 10:06:52 AM

Elon beye birisi anlatmalı. Satoshi'nin anonim bir kişi olduğu ve bugüne kadar anonim birine bu tarz bir ödül verilmediğini. Ayrıca henüz yasal olarak hiç bir tanınma olmayan bir şeyi yarattığı için... Kolay değil.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
February 22, 2019, 10:56:00 AM

sembolik de olsa bir ödül verilebilir diye düşünenlerdenim ben de. amaç niyet göstergesi olacaksa gayet şık bir hareket olacaktır.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
February 22, 2019, 01:41:14 PM

bence de nobel ödülü verilmeli ama Musk'ın dediği tarzda kinayeli değil gerçekten nobeli hakediyor bence ve ödülü kimse alamayacağı için bir gün çıkıp gelirse diye saklanmalı.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 23, 2019, 11:54:53 AM

Eger bu ifade dogru ise bunun soylemek bu sekyor icin oldukca guzel bir haber birde dikkatimi cekti son zamanlarda ard arda guzel habeler geliyor sanirim
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160

View Profile WWW
February 24, 2019, 02:42:47 PM

Ah işte bu adam bir girse bu işe.Bir proje yapsa, kripto para çıkarsa piyasadaki herkes gözü kapalı güvenip girer bu işe. Ama uzaktan övmekle yetinecek gibi duruyor. Neyse şimdilik buna da şükür.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
airdrop1919
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
February 24, 2019, 03:48:42 PM

Valla insanların verecek birşeyi kalmamış gibi, yeniden bir şahlanış gerekli
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 25, 2019, 12:23:26 PM

Satoshi bana göre proje gibi, tek kişiye indirgenenemez. Fikri atsa dahi, bu iş ekip işi. Ruhun sahibi anlamında evet Satoshi reyiz üşüyoruz.

Elon Musk eski Paypal'cı, kripto paralar üzerine ve bilhassa blockchain üzerine ilgisinin olmaması bana biraz mantıksız geliyor. Aile hekimlerinin cerrahi bilmese de fikrinin olması gibi.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
February 27, 2019, 06:38:11 PM

elon gerçekten abartmaya başladı bu işi ciddi ciddi. neden verilmeli? hani nerede bu adam? sen kripto teknolojisinin neresindesin?

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Coinscup
Member
**

Activity: 291

View Profile WWW
February 27, 2019, 06:58:38 PM

Elon Musk bu teknolojiyi kendisi keşfetmediği için bence çok hayıflanıyordur. Ama onunda insanlık adına çok büyük adımlar atacağı kanaatindeyim. Herşeyi zaman gösterecek.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
March 02, 2019, 01:51:13 PM

elon sanki işi gücü bırakmış kafayı bu teknolojiye vermiş gibi duruyor. her ne kadar yatırırım yok dese de ben bitcoine sahip olduğunu düşünüyorum.

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 02, 2019, 05:52:07 PM

eminim musk gibi bir adam kesinlikle 0.25 btc den çok daha fazlasına sahiptir
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
March 10, 2019, 12:50:01 PM

elonun bu çıkışları artık bana samimi gelmiyor. o yapılmalı bu yapılmalı diyip duruyor. tamam da mübarek sen ne yapıyorsun?

greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
March 23, 2019, 04:51:49 PM

İşte ortaya çıksa nobel dahil binbir ödülü hakedecek te adam piyasada yok . Böyle kusursuz bir sistemi geliştirmek dünyanın geleceğine yön veren insanın nasıl birisi oldugunu merak ediyorum

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 23, 2019, 07:05:15 PM

Modern zaman kahramanı olarak lanse edilmekten bu adamın da balatalar yandı.

Karıştığı skandallar bir yana bir nevi şöhret zehirlenmesi yaşıyor gibi. Bu sefer de kripto para topluluklarına göz kırpmış. Ayrıca insanların sadece 0.25 bitcoin'i olduğuna inanmayacağını o da biliyor. Bir sürü fon yatırımı olan adamın kripto paralarda yatırımı olmaması çok düşük bir ihtimal bence. İleride anlarız nasılsa.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
March 23, 2019, 10:42:23 PM

Elon Musk, Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'ya 'hazzı erteleme' dalında Nobel ödülünü kendi elleriyle versin bari. Bizde öğrenelim bu sayede kim olduğunu Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
March 24, 2019, 07:34:09 PM

Valla garip.Bu açıklamaları yapan adam eth btc sahibi değilim arkadaş gönderdi diyordu.O kadar zengin adam böyle övüyorsa en kötü gidip 50 btc satın alırdı.Hep algı yaratma açıklamala biri doğruysa biri yalan.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
March 24, 2019, 08:24:16 PM

İyice saçmalamaya başladı Elon Musk muhtemelen kendi ile karıştırıyor. Satoshi ortaya çıksaydı 1 milyona ulaşan BTC lerinden işe başlardı ki adamın vizyonu bu değil. Nobeli verseler bile ortaya çıkmayacak çünkü gizli kahraman adamın derdi şöhret ve para değil kesinlikle.

antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
March 25, 2019, 02:40:15 PM

masallah herkes de satoshi'nin karakterini cozmus, yakin arkadas ya da mektup arkadasi falansiniz herhalde Smiley 

elon musk guzel demis, bu demek degil ki nobel hakkaten verilsin.basarili,devrim niteliginde bir is yaptigini vurgulamis.nobel verilmeyecegini bilecek kadar zekidir diye dusunuyorum Smiley

Silica NeXus                 
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
March 25, 2019, 04:37:33 PM

bu da çokça iğrenç bir şey illa bir gizem olmak zorunda mıydı, daha şeffaf olunamaz mıydı da kaçak güreşmek seçildi.

Silica NeXus                 
triedra
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
March 25, 2019, 04:59:18 PM

elon musk baya zengin birisi ve daha çok para kazanarak hayallerine bir adım daha yaklaşabilir. 0.25 btc sahibi olması bana tuhaf geliyor. sonuçta boğa bağlayacağını bildiğimiz halde buna kayıtsız kalan kripto meraklısı bir zengin nasıl olabilir.

satoshiye gelirsek, kimliği belli olmayan birisinde artık gıyabında nobel belki verilebilir.   Grin

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 29, 2019, 03:24:46 PM
Last edit: March 29, 2019, 08:08:30 PM by lossnet

Satoshi Nakamoto olduğuna dair üzerine atılan söylemlerden kurtulmak için en sonunda bu yolu seçmiş galiba Cheesy  "Ben değilim, o her kimse onu onurlandırın" demeye getiriyor lafı.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 08, 2019, 06:16:56 PM

biri diyor ben satoshi değilim. başkası diyor ben satoshiyim falan sonra twitterdan hakaret edenlere dava açacağını söylüyor.

satoshi kimliğini gizleme ihtiyacı hissetmemiş olsaydı whitepapera kendisi hakkında bir kaç söz eklerdi emin olun. 2008 ekonomik krizin hemen sonrasında blockchaini ve bitcoini tasarlaması mantıklı değil. bunun daha öncesi de var ve ben kendisinin çok masum olduğunu sanmıyorum. arkasında bazı güçler var.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: