Bitcoin Forum
April 18, 2024, 08:45:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Türkiye, Bitcoin ve kripto para yatırımında lider  (Read 431 times)
yurtsever0 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 02, 2019, 07:30:46 PM

Meltem Demirors, Türkiye’nin en çok kriptografik sahiplerinin bulunduğu ülke olduğunu görebileceğiniz bir grafik yayınladı. Bu rapora göre, Türkiye, Bitcoin ve kripto para yatırımında %18 ile Avrupa’nın lideri konumunda

Türkiye, Bitcoin ve kripto paralara ilgi gösteriyor
Bu, Avrupa’nın en yüksek rakamıdır. Ortalama Avrupalı ​​tüketicinin sadece %9’u kendi kripto para birimlerine sahip olduklarını söyledi. Grafik, sadece 13 yaşın üzerindeki  5 ülkede kripto para sayısının kişi sayısını aştığını göstermektedir.

Türkiye’yi Romanya %12 ile takip ediyor. Lüksemburg, Belçika ve Fransa sırasıyla %4, %5 ve %6 ile en kötü ülkelerdi. Romanya, farklı şirketlerin kriptografi ile ilgili hizmetler sunduğu bir ülkedir. Türkiye, aynı yıl Arjantin’de olduğu gibi, 2018’de ekonomik bir kriz yaşadı. Para birimleri ABD doları karşısında değer kaybetti ve enflasyon artmaya başladı. Bu durum nedeniyle, Türkler kripto para birimlerini tasarruf aracı olarak aramaya başladılar.

Ayrıca, Türkiye diğer Avrupa ülkelerinden daha genç bir nüfusa sahiptir. Bu, dijital varlıkların daha yüksek düzeyde kabul edilmesine olanak sağlıyor olabilir. Kripto para birimleri tüm dünyaya yayılmıştır ve gelişmiş ülkeler mutlaka kriptoları kabul edecek diye bir şey olmayacak ancak şüphesiz gelişmekte olan ülkelerde kriptolar daha hızlı yaygınlaşacak.

Kaynak : https://kriptoparahaber.com

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
1713429935
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713429935
Reply with quote  #2

1713429935
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 02, 2019, 07:42:05 PM

türkiye mi lidermiş yapmayın yahu ortadoğuda lider olur ancak çoğu banka para yatırmamıza bile problem yaratıyor
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
March 03, 2019, 07:36:31 AM

Türkiye'nin kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen bir ülke olduğu aşikar. Yükseliş esnasında bile Paribu yalnızca TR hacmi ile diğer global borsaları sollamıştı ilk sıralara yerleşmişti. Şimdi bakkal amcaya sorsan onun da Bitcoini vardır eminim ki. O dönemlerde nereye gitsem bir bitcoin muhabbeti dönüyor ve esnafları çok sık Paribu'da Koinim'de BTCTurk'te piyasayı takip ederken görüyordum. Evimin tadilatını yapan usta (60 yaşlarında) ara sıra Poloniex'e bakıyordu hatta Smiley Özellikle bir gün araba alım-satımı için noterdeydim. Adam noterde oturmuş, arabanın satışından aldığı parayı alel acele Paribu'ya atıyordu Cheesy Öyle öyle niceleri.. Tanıdığım Polis Memurları dahi arabalarını satmışlardı, askerler vs.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
March 03, 2019, 08:14:59 AM

Vatandaşlar olarak konuya çok ilgili olduğumuz ve yatırım yaptığımız bir gerçek evet ama devlet olarak yeterli ilgiyi göstermiyoruz maalesef.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
March 03, 2019, 08:47:19 AM

Liderlik konusu tartışılır ama lider olmadigimizi biliyorum,çünkü geçen bir araştırma şirketinin yapmış olduğu anket sonucu %30 larda idi.Hatırı sayılır bir oran olsada liderlik ten bahsedilemez bence.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 03, 2019, 09:08:58 AM

Bu liderliği ülke yömeticileri değerlendirmeli bence. Sadece yatırım yapanlar değil blockchain teknolojisine ilgi gösteren yazılımcılara destek vermeli ve bunu da eğitim verilmeli. Öyle yaparsak bu konuda gelişiriz, sadece yatırım yaparak değil.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
March 03, 2019, 09:32:26 AM

Yatırımda lider olması üzücü keşke tekonolisinde lider olsaydı. Sonuçta kripto paralar yatırdığımız para yurtdışına gidiyor. Ülke olarak birileri sağlan bir kripto para çıkarsaydı da ona yatırım yapsaydık, paramızda ülkemizde kalırdı.

Orhansarkaya19
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 210

View Profile
March 03, 2019, 01:08:36 PM

Bizim kendi içimizde oluşturduğuöuz hype nedeniye bu etki olduğunu düşünüyorum. Kanka bitcoin 100 bin olacakmış alıp kenara koyalım gibi düşüncelerden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama her ne olursa olsun bu teknolojiye ayak uydurmak güzel birşey
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
March 03, 2019, 03:50:14 PM

İlginçtir şu anda kriz içinde bulunan Venezuella'ya benziyoruz. Orada da kamyonlarla kağıt para taşınıyor, kripto para cüzdan adresleri satılıyormuş. Umarım bundan sonraki aşama hiper enflasyon değildir.

turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
March 03, 2019, 03:59:42 PM

İnsanlar Bitcoin'e inanıyor. Gerçekten Bitcoin ve Blockchain'i bilen ve gelecekte iyi olacağını düşünen insanlar var. Ancak maalesef sadece kolay para kazanmak için ilgilenenlerde var. Ama Türkiye'nin yapması gereken yatırım değil. Yatırım yapılacak projeler ortaya koymak.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 03, 2019, 06:18:06 PM

Bu piyasada her çıkan habere ihtiyatla yaklaşmayı öğrendim. Bana göre de Türkiye nin böyle bir konuda lider olduğunu düşünmek son derece absurt bir durumdur.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
March 03, 2019, 07:28:41 PM

Lider olmak maharet değil maalesef, bilinçli olmak gerekiyor. Galiba Türkiye’de Bitcoinin kolay yoldan para kazanmayı vaad eden bi algısı olduğu için Lider olduğumuz yanılgısına düşülmüş olabilir. Evet herkesin dilinde, olumlu olumsuz haberlerle gündemi meşgul ediyor. Ama kaç kişi gerçekten blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi? Bitcoin ve kripto paralar konusundaki liderlik nicelikten çok nitelikte olmalı. Türkiye bunu fırsatçı yatırımcılardan çok güzel projeler ortaya koyan yazılımcılarla, ve üniversitelerde vereceği içi dolu eğitimlerle başarabilir. Halihazırda Gelişmekte olan bir ülke olarak o zaman gurur duyarız, adımızıda dünya’ya bilimle teknolojiyle duyururuz. Bu vesile ile hala dönen caiz mi değilmi ikilemi de ortadan kalkar.

Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
March 03, 2019, 08:19:34 PM

Türkiye'den kripto paralara olan ilginin oldukça büyük olduğunu biliyorduk zaten fakat kripto para yatırımında lider olduğuna dair haberi görünce oldukça şaşırttı beni. Bu derece olduğunu bilmiyordum.

slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160

View Profile WWW
March 03, 2019, 08:23:30 PM

Bu tarz yüksek kazanç umudu sağlayan şeyler herzaman ülkemizde ilgi görmüştür. Ama konu teknoloji olunca geriden geldiğimizi düşünüyorum. Yasaklara rağmen asya ülkelerini geçmemiz zor.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 03, 2019, 09:45:19 PM

Yorumlanan grafik çok eski diye hatırlıyorum, birkaç sene önce de paylaşılmıştı.

hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
March 03, 2019, 10:41:55 PM

Borsa hacimlerine bakılırsa yok denemez ama lider biraz fazla olmuş. Ben şahsen Asya ülkeleri bu konuda daha öndeler diye düşünüyorum biz sonradan duyduk ve kaymağı yiyen yedi şimdiler de ise yemeye çalışıyoruz da ne oluyor Smiley
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
March 04, 2019, 08:15:16 AM

Lider olup olmadığımızı bilmiyorum ama gerçekten yüksek miktarlarda yatırım var. Biz kolay parayı sevdiğimiz için bu sektöre yatırım yapmış olmamız da normal. Türk halkı yatırım yapıyor ama henüz devletten bir hareket göremedik,  devletimiz konuyla ilgilenmedikçe bu sektörün ülkede gelişmesi zor.
iccel
Member
**

View Profile WWW
March 04, 2019, 09:33:32 AM

Eğer bu konuda lider konumunda isek sebeplerinin irdelenmesinde fayda var. Hani bir laf vardır ya '' kimi dertten içer kimi neşeden'', bizim hangi nedenden dolayı içtiğimiz önemli.

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
March 04, 2019, 09:47:40 AM

Türkiyenin bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarında Avrupada bir numara olmasının bana göre en büyük sebebi ,ülke ekonomimizin çok kötü durumda olması ve insanların çareyi kripto pazarında aramasıdır.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
SCSY_dev
Member
**

View Profile WWW
March 06, 2019, 09:32:39 AM

Türkiyede ciddi bir yatırımcı var haber doğru olabilir fakat bitcoine en büyük yatırım japonyadan diye biliyorum en büyük miktar orada galiba.

Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: