Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:16:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: [Konkurs] Wytypuj cenę bitcoina lub rozbaw społeczność (edycja druga)  (Read 1017 times)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 30, 2019, 08:10:24 AM
 #41

...
Koniec czerwca ?...? Czy tylko ja potrafię zrozumieć siebie ? Smiley
...

No nie dziw mi się chłopie bo sam tutaj nieźle namieszałeś  Grin Grin Grin :


...
Dziś 15.04 - ostatni dzień na składanie predykcji co do ceny bitcoina na koniec czerwca 2019.
...

Masz rację... Wygląda na to, że grono osób, które mnie rozumieją zosało uszczuplone o ostatnią osobe, bo najwyraźniej sam siebie również nie rozumiem SmileySmiley

Poprawione i dzięki za zwrócenie uwagi Smiley
1713539801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539801
Reply with quote  #2

1713539801
Report to moderator
1713539801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539801
Reply with quote  #2

1713539801
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713539801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539801
Reply with quote  #2

1713539801
Report to moderator
1713539801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539801
Reply with quote  #2

1713539801
Report to moderator
1713539801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539801
Reply with quote  #2

1713539801
Report to moderator
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 30, 2019, 07:41:09 PM
 #42


Grunt, że miesiąc się zgadza  Grin.

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 03, 2019, 08:27:23 AM
 #43

Do rozstrzygnięcia konkursu zostało 28 dni. Tak z ciekawości. Kto z was, jakby mógł, to zmieniłby swoją predykcję ?

Widać kto kiedy podawał swoją. Im później ktoś decydował się podać cenę, tym wyższą predykcję podawał. Widać po tym, jak zmieniały się sentymenty. Szkoda, że próba była tak mała (9 osób), bo można by to pięknie opisać. @wwzysocki jest jedynym wyjątkiem - pierwszy optymista z predykcją na 6000$, gdy średnia pozostałych predykcji wynosiła około 4000$  

Jako, że dzięki waszej hojności pod OP pula na nagrody dodatkowe wynosi obecnie 3 merity. Tak 1 merit przeznaczam na dogrywkę w kategorii predykcji. Do 12.05 zbieram wasze typy na 1.06. Zobaczmy jakie teraz są sentymenty wśród nas:)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 03, 2019, 10:33:26 AM
Last edit: May 07, 2019, 08:54:42 AM by wwzsocki
Merited by Tytanowy Janusz (1), adamvp (1)
 #44

W mojej predykcji nie zmieniłbym nic oprócz cenny na 6234$ na 30 maja 2019 roku.

Zeby wyjaśnić czemu tak zakładam opublikuję screena z mojego konta TradingView.



Myślę, że Golden Cross można uznać za potwierdzony, więc ja jestem bullish, jeżeli chodzi o BTC, ETH, LTC.


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 04, 2019, 12:44:31 AM
 #45

W mojej predykcji nie zmieniłbym nic oprócz cenny na 6234$ na 30 maja 2019 roku.
...

Oj 6.234 czyli skoro Ty wrzuciłeś 6.000 a ja 6.500 to i tak będziesz bliżej... o całe 16 dolarów....  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes BOLESNE!!!!



wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 05, 2019, 02:28:24 AM
 #46

W mojej predykcji nie zmieniłbym nic oprócz cenny na 6234$ na 30 maja 2019 roku.
...
Oj 6.234 czyli skoro Ty wrzuciłeś 6.000 a ja 6.500 to i tak będziesz bliżej... o całe 16 dolarów....  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes BOLESNE!!!!

Tak naprawdę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena BTC przebije trend i wystrzeli powyżej 6500$.

Wtedy @Cryptovigi, będziesz jedynym wygranym i to bezkonkurencyjnie.

Przemyślałeś bardzo strategicznie swoją predykcję, gratuluję sprytu.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 05, 2019, 10:52:44 PM
 #47

...
Tak naprawdę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena BTC przebije trend i wystrzeli powyżej 6500$.

Wtedy @Cryptovigi, będziesz jedynym wygranym i to bezkonkurencyjnie.

Przemyślałeś bardzo strategicznie swoją predykcję, gratuluję sprytu.

Przejrzałeś mnie  Wink

Wiele razy już przyznawałem, że jestem kiepski (chociaż to i tak zbyt wysoka ocena Smiley) w analizie technicznej więc jak zauważyłeś podszedłem do tematu strategicznie.... co daje mi dość szerokie spektrum szans czyli przedział kursu od 6.251 do nieskończoności... chociaż nie jestem w stanie ocenić jakie są szanse na dotarcie btc do tego przedziału... (chociaż mając na uwadze fakt, że od kilku dni oscyluje jedynie około 10% poniżej tego pułapu chyba nie jestem bez szans)...



Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 06, 2019, 07:39:23 AM
 #48

Przejrzałeś mnie  Wink

Wiele razy już przyznawałem, że jestem kiepski (chociaż to i tak zbyt wysoka ocena Smiley) w analizie technicznej więc jak zauważyłeś podszedłem do tematu strategicznie.... co daje mi dość szerokie spektrum szans czyli przedział kursu od 6.251 do nieskończoności... chociaż nie jestem w stanie ocenić jakie są szanse na dotarcie btc do tego przedziału... (chociaż mając na uwadze fakt, że od kilku dni oscyluje jedynie około 10% poniżej tego pułapu chyba nie jestem bez szans)...

Zaprawde sprytnie Smiley Przy okazji tobie kibicują wszyscy najbardziej, bo najchętniej zobaczylibyśmy w czerwcu 6500 Smiley. Chcesz podać jakiś drugi typ do dogrywki?

Jako, że dzięki waszej hojności pod OP pula na nagrody dodatkowe wynosi obecnie 3 merity. Tak 1 merit przeznaczam na dogrywkę w kategorii predykcji. Do 12.05 zbieram wasze typy na 1.06. Zobaczmy jakie teraz są sentymenty wśród nas:)

@wwzysocki - Oczywiście mogę się mylić, ale moim zdaniem kurs nie utrzyma się aż tak długo w tym klinie. Zbyt ekscytujące będzie przebicie 6000$ (9 miesięcznego wsparcia) lub zbyt trudne.

Co do ETH i LTC to nie do końca rozumiem zachwytu tymi coinami. ETH to tylko przedszkole dla scam projektów (każdy poważny projekt przechodzi teraz na mainnet - taka moda), a ETH nie jest skalowalne by pociągnąć 1 duży projekt który osiągnie tzw. "masową adopcję". Głupie głosowanie na Lbanku spowodowało zawalenie sieci i opłaty 100+ gwei. Przy kolejnej hossie wszyscy zapomną o ETH a projekty takie jak BNB (na którego chain przeszło już kilka altów z eth), waves lub jakiś inny podobny projekt zajmie jego miejsce. ETH jest legendą hossy 2017. Nowy kapitał, który wejdzie pod hossę 2020 nie będzie wiedział o ETH, bo wcześniej zniknie z top 20. Tak samo w hossie 2017 nikt nie pamiętał o altach z hossy 2013 - no przynajmniej 8 z top 10) Trosze powiałem grozą, ale gdzieś w głębi serca tak czuję Smiley Chętnie to skonfrontuję z kimś Smiley

LTC to tylko coin od przelewów. Takich są tysiące. Nie jest ani najtańszy, ani najszybszy, ani ani ani. Może podzielić los ETH.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 06, 2019, 08:23:35 AM
Last edit: May 06, 2019, 03:43:48 PM by wwzsocki
 #49

...Co do ETH i LTC to nie do końca rozumiem zachwytu tymi coinami. ETH to tylko przedszkole dla scam projektów...LTC to tylko coin od przelewów. Takich są tysiące...

Nie zgodze się. LTC było zawsze w ścisłej czołówce i nigdy nie spadło poniżej piątego miejsca na Coinmarketcap i wszystko to co jest w BTC, od dawna już jest w LTC i będzie dużo więcej. Co więcej, to jest uczciwy projekt, w którym nigdy nie było żadnych przekrętów, czy też afer. Prowadzone są prace nad wprowadzeniem Private transactions jak w Monero i wiele innych innowacji. Od zawsze szybszy, tańszy i lepszy od BTC.

ETH w dalszym ciągu ma największą ilość projektów i konktraktów w swoim blockchainie i kiedy wprowadzą POS i wszystkie funkcje, o których mowa (jak sharding) to ETH przeżyje odrodzenie, jako zupełnie nowoczesny blockchain i będą znowu o kilka kroków przed konkurentami na rynku. To jest pierwszy bear narket dla ETH i też trzyma się twardo na drugim, trzecim miejscu. Gdyby nie były prowadzone prace nad ETH lub były jakieś dziwne afery (jak w Tezos czy Neo), to mógłbym przyznać rację, bo praktycznie każda kryptowaluta jest do pokonania i wszyscy tylko czekaja na ten święty gral o super prędkościach i skalowalności, ale takowy jak narazie się nie pojawia, a to co proponnuje ETH w swoim roadmapie jest rewolucyjne i popchnie ETH do przodu.

Nie można zapominać, że ETH ma największą ilość aktywnych deweloperów i wszystkie projekty budowane na tym łańcuchu, kontrybują w rozwój ETH.

https://www.newsbtc.com/2019/05/05/ethereum-development-keeps-pace-with-crypto-boom-proof-of-stake-is-on-its-way/

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 06, 2019, 08:40:51 AM
Last edit: May 06, 2019, 11:03:06 AM by cryptovigi
 #50

...
Co do ETH i LTC to nie do końca rozumiem zachwytu tymi coinami. ETH to tylko przedszkole dla scam projektów (każdy poważny projekt przechodzi teraz na mainnet - taka moda), a ETH nie jest skalowalne by pociągnąć 1 duży projekt który osiągnie tzw. "masową adopcję". Głupie głosowanie na Lbanku spowodowało zawalenie sieci i opłaty 100+ gwei. Przy kolejnej hossie wszyscy zapomną o ETH a projekty takie jak BNB (na którego chain przeszło już kilka altów z eth), waves lub jakiś inny podobny projekt zajmie jego miejsce. ETH jest legendą hossy 2017. Nowy kapitał, który wejdzie pod hossę 2020 nie będzie wiedział o ETH, bo wcześniej zniknie z top 20. Tak samo w hossie 2017 nikt nie pamiętał o altach z hossy 2013 - no przynajmniej 8 z top 10) Trosze powiałem grozą, ale gdzieś w głębi serca tak czuję Smiley Chętnie to skonfrontuję z kimś Smiley
...

Strasznie czarne wizje roztaczasz przed ETH, niestety muszę się zgodzić co do podstawowych zarzutów jakie stawiasz czyli skalowalność rozumiem w znaczeniu ilości TPS-ów, która w porównaniu z innymi (nowszymi) projektami jest delikatnie mówiąc niezbyt imponująca. Ale przejście (z tego co kojarzę w czerwcu/lipcu) na Ethereum 2.0 ze zmianą trybu POW na POS (przynajmniej zgodnie z obietnicami) w znacznym stopniu ma szansę rozwiązać część tego problemu gdyż deklarowane jest przyśpieszenie TPS 1.000 razy (wiem są coiny deklarujące prędkość 1.000.000 razy większą, ale może wcale nie koniecznie trzeba być najszybszym w rakningu a wystarczy bycie wystarczająco szybkim).

Dodatkowo czy naprawdę możemy traktować ETH jedynie jako nośnik dla nowych (głównie skamowych) projektów. ETH jest już kilka lat na rynku zyskało jakąś tam renomę i ma sporą społeczność wokół siebie. Zgodzę się, że największy wzrost jego wartości wiązał się z faktem rosnącego zapotrzebowania na eth ze względu na pojawiające się jak grzyby po deszczu nowe "projekty" emitujące na tym łańcuchu swoje biliony tokenów, co nie znaczy że nie może być również wykorzystana dla celów niosących za sobą znacznie większy potencjał...

Dlatego myślę, że zanim zakopiemy ETH na cyfrowym cmentarzysku warto poczekać te kilka miesięcy i zobaczyć jak faktycznie wyglądać będzie ETH w nowym wydaniu.




EDIT:
@wwzsocki na Boga!!! zapanuj nad swoimi postami!!! Zachowują się jakby żyły całkowicie swoim życiem!!!
Kiedy napisałem swojego posta Twój poprzedzający wyglądał tak:



a kiedy wchodzę tu po godzinie wygląda tak:



Już Ci to kiedyś pisałem - rozumiem poprawiać błędy, szlifować, uzupełniać ale całkowita zmiana treści zaburza dyskusję Czytający później wątek myśli że ktoś odnosi się do słów które nigdy nie padły (choć padły) albo bezsensownie powiela treści które zostały wcześniej wypowiedziane (choć ich tam wcześniej nie było!).

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 06, 2019, 03:48:03 PM
Last edit: May 06, 2019, 04:36:50 PM by wwzsocki
 #51

...Już Ci to kiedyś pisałem - rozumiem poprawiać błędy, szlifować, uzupełniać ale całkowita zmiana treści zaburza dyskusję Czytający później wątek myśli że ktoś odnosi się do słów które nigdy nie padły (choć padły) albo bezsensownie powiela treści które zostały wcześniej wypowiedziane (choć ich tam wcześniej nie było!)...

Nie zawsze tak jest, że mam na tyle czasu, aby napisać posta i od razu go opublikować, dlatego czasem publikuję, to co już mam, a za jakiś czas dopisuję resztę.

Nie ma opcji, żeby zpisać draft, no i tak to już jest.

Powiem Ci, że akurat w tym przypadku coś się popieprzylo i jak pisałem ten post, to Twoja odpowiedź była już widoczna, a jak go opublikowałem po edytowaniu, to się okazało, że wrzuciło go powyżej Twojego posta i już z poprawionym tekstem, a ten poprzedni zniknął. Teraz tak myślę, że pewnie sam zrobiłem babola i zamiast rozpocząć nowy post, tak jak chciałem, to włączyłem edytowanie poprzedniego i go w końcu skasowałem, zastąpiłem nieświadomie zupełnie nowym tekstem (bo jak sam zauważyłeś oba teksty są zupełnie różne).
Tak, teraz to ma sens, bo już przez chwilę myślałem, że mam zwidy i może jednak wogóle nie napisałem tego pierwszego posta o predykcji ceny BTC.  

Sam się dziwiłem o co chodzi i nawet sprawdzałem, czy to czasami nie @TytanowyJanusz usunął post (bo to jego wątek i ma prawo), kiedy nie mogłem znależć tego tekstu o predykcji ceny BTC, już po napisaniu drugiego posta o ETH i LTC. Każdy ma prawo poprawiać swoje posty, ile chce i gdyby tak nie było, to nie byłoby opcji: "edit". Jak już kiedyś pisałem: "moje posty żyją swoim życiem", bo mam problemy z gramatyką oraz ortografią i za każdym razem jak czytam, to poprawiam, coś dodaje czy odejmuje. Ale, aż tak ich nie zmieniam, żeby traciły sens, czy też zupełnie na nowy tekst, jak w tym przypadku, to po prostu pomyłka i dziękuję za zwrócenie uwagi.

Tak już mam i ciężko będzie coś zmienić, ale się postaram, jeżeli jest to uciążliwe.


EDYTOWANY - przed chwilą  Wink.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 06, 2019, 04:31:19 PM
 #52

...
Ale, aż tak ich nie zmieniam, żeby traciły sens, czy też zupełnie na nowy tekst, jak w tym przypadku, to po prostu pomyłka i dziękuję za zwrócenie uwagi.

Tak już mam i ciężko będzie coś zmienić, ale się postaram, jeżeli jest to uciążliwe....

W takim razie Ok Cheesy

...
Nie ma opcji, żeby zpisać draft, no i tak to już jest.
...

Drafty zapisują się automatycznie kiedy pisząc posta naciśniesz przycisk "Preview" (informacja o tym jest pod przyciskiem "Click preview to save a draft.") - wtedy tekst z automatu wpada do draftów do których możesz wracać pod tym linkiem: https://bitcointalk.org/index.php?action=drafts gdzie zostanie zapisane ostatnie 100 draftów, które są przechowywane przez 7 dni...

"Bitcoin Forum > Drafts
Drafts are saved whenever you preview or post a topic, post, or PM. Up to 100 drafts are kept. Drafts are deleted after 7 days."



wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 06, 2019, 04:35:11 PM
 #53

...Drafty zapisują się automatycznie kiedy pisząc posta naciśniesz przycisk "Preview" (informacja o tym jest pod przyciskiem "Click preview to save a draft.") - wtedy tekst z automatu wpada do draftów do których możesz wracać pod tym linkiem: https://bitcointalk.org/index.php?action=drafts gdzie zostanie zapisane ostatnie 100 draftów, które są przechowywane przez 7 dni...

"Bitcoin Forum > Drafts
Drafts are saved whenever you preview or post a topic, post, or PM. Up to 100 drafts are kept. Drafts are deleted after 7 days."

Dziękuję bardzo @Cryptovigi, aż wstyd, że tyle lat na forum i o tym nie wiem.

Dlatego tak bardzo lubię tu być i z Wami dyskutować, bo naprawdę codziennie ucze się czegoś nowego i aż mi czegoś brakuje, jak tu chociaż raz na dzień nie zajrzę, chociaż żeby przeczytać ostatnie teksty i zobaczyć co się dzieje.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 09, 2019, 08:58:18 PM
 #54


Tymczasem do końca konkursu jeszcze trzy tygodnie a kurs BTC z gracją minął predykcję @wwzsockiego i powolutku zmierza w kierunku mojego strzału  Wink
(troszkę jak dla mnie za szybko ale jak pisał @Tytanowy Janusz i tak nikt nie wie gdzie się znajdzie gdy nadejdzie godzina "0").


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 09, 2019, 10:34:14 PM
 #55

...Drafty zapisują się automatycznie kiedy pisząc posta naciśniesz przycisk "Preview" (informacja o tym jest pod przyciskiem "Click preview to save a draft.") - wtedy tekst z automatu wpada do draftów do których możesz wracać pod tym linkiem: https://bitcointalk.org/index.php?action=drafts gdzie zostanie zapisane ostatnie 100 draftów, które są przechowywane przez 7 dni...

"Bitcoin Forum > Drafts
Drafts are saved whenever you preview or post a topic, post, or PM. Up to 100 drafts are kept. Drafts are deleted after 7 days."
Hehe, zupełnie całkiem niedawno się przypadkiem o tym dowiedziałem, że w ogóle coś takiego jak drafty istnieje na tym forum.. ah co by człowiek zrobił gdyby nie smartfony i "fat fingers" ;-)

Wracając do tematu, napisałem, ze gratuluję, bo już wiem, że mój scenariusz przewidujący double bottom ~3k sie nie sprawdzi (wtedy dawałbym 50/50 na dalsze spadki albo na jazde w górę - obstawiłem bardziej pesymistyczny scenariusz, żeby w razie czego pocieszyć się  po przegranej w konkursie wzrostem kursu Tongue Aczkolwiek jeśli chodzi o kurs to uważałbym z hurraoptymizmem - jednak tego 20któregoś maja mamy decyzję w sprawie ETF - i to ostateczną i chyba nawet więcej niż jeden wniosek.

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 08:44:48 AM
 #56

Włąśnie tak Bitcoin idzie do góry jak puma, wybił się z trendu i wystrzelił do 6350$ co jest aktualnym oporem. Wydaje mi się, że teraz może znowu troszkę tu pobalansować przez dzień czy dwa i wystrzeli trzeci raz do góry, zgodnie TA (3rd leg up). Jak wysoko, nie wiem oczywiście, ale przypuszczam, że do 6800$ jak nie będzie jakichś cudów, jak na przykład: wielki inwestor z gorączką FOMO  Wink.

Jeszcze kilka miesięcy temu byłem pewien, że BTC pójdzie do góry i predykcja sprawdziła się w 100%. Teraz wchodzimy w taką fazę, że (co tu dużo mówić) ciężko jest przewidzieć, co będzie dalej? Oczywiście ja jestem nadal bullish i jedyne co mnie zastanawia, to czy BTC wystrzeli pionowo do góry, kiedy minie 7000$, czy też spokojnie (jak do tej pory), będzie się piął wzwyż dloar po dolarze. Czy tak, czy siak, ja trzymam BTC, ETH i LTC, już od kilku miesięcy i myślę, że jeszcze trochę dokupie przy pierwszej korekcie.


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 11, 2019, 11:03:13 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #57

No muszę powiedzieć, że wygląda to dobrze, aż za dobrze - raczej nowa bańka wydaje mi się w tym momencie niemożliwa, ale przecież prawie wszystko tak wygląda jakby się miała właśnie zaczynać (!)
Ponownie zwrócę uwagę na fakt o którym nie można zapominać:
https://bithub.pl/wiadomosci/bitcoin-sec-ponownie-przesuwa-decyzje-ws-funduszy-etf/
Quote
    Ostateczne terminy decyzji wyznaczono na 16 oraz 21 maja (dla VanEck SolidX).
Ja przewiduje raczej odrzucenie.
Tyle, że nie muszę chyba przypominać, że bańkę '2017 (i co ważniejsze dla mnie Tongue "altcoin spring") rozpoczęło tak na prawdę na dobrą sprawę odrzucenie ówczesnego wniosku na ETF 11 marca 2017

I jeszcze dodam, że na konkurencyjnym forum coraz bardziej popularna staje się teoria o tym, że za aktualnym rajdem stoją "bitcoinowi grubasi", którzy poprzez rozchwianie kursu chcą dać argument przeciwnym zgodzie na ETF członkom SEC - bo jeśli ETF przejdzie to aktualni crypto-grubasi stracą możliwość znanych nam manipulacji, a kontrola nad rynkiem zostanie przejęta przez jeszcze większych instytucjonalnych graczy.

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 12, 2019, 07:47:02 AM
Last edit: May 12, 2019, 10:02:36 AM by Tytanowy Janusz
 #58

bo już wiem, że mój scenariusz przewidujący double bottom ~3k sie nie sprawdzi (wtedy dawałbym 50/50 na dalsze spadki albo na jazde w górę - obstawiłem bardziej pesymistyczny scenariusz, żeby w razie czego pocieszyć się  po przegranej w konkursie wzrostem kursu Tongue Aczkolwiek jeśli chodzi o kurs to uważałbym z hurraoptymizmem

To może podasz nam swoją druga predykcję i weźmiesz udział w dogrywce?Smiley Puki co tylko wwzysocki się zgłosił podnosząc swoją predykcję z 6000$ do 6234$.

Jako, że dzięki waszej hojności pod OP pula na nagrody dodatkowe wynosi obecnie 3 merity. Tak 1 merit przeznaczam na dogrywkę w kategorii predykcji. Do 12.05 zbieram wasze typy na 1.06. Zobaczmy jakie teraz są sentymenty wśród nas:)

Dziś ostatni dzień ... poddacie się walkowerem  ?

Włąśnie tak Bitcoin idzie do góry jak puma...
Jak to mawiają na bitmexie = "kobra została uwolniona"

7000 $ dziś pękło i było powodem do jeszcze większego hurraoptymizmu lecąc na 7330 ... dostając następnie dump do 6880 (7% w godzinę). Jak na to zareagował rynek? Przejadł wszystko i wybił 7500 zaledwie 7 godzin później. To zachowanie jak na szycie hossy a nie na początku. To jest zbierane tak silnie jakby kupujący miał 100% pewność, że sprzeda drożej.


I jeszcze dodam, że na konkurencyjnym forum coraz bardziej popularna staje się teoria o tym, że za aktualnym rajdem stoją "bitcoinowi grubasi", którzy poprzez rozchwianie kursu chcą dać argument przeciwnym zgodzie na ETF członkom SEC - bo jeśli ETF przejdzie to aktualni crypto-grubasi stracą możliwość znanych nam manipulacji, a kontrola nad rynkiem zostanie przejęta przez jeszcze większych instytucjonalnych graczy.
Inspirujące podejście. Nie sądzisz jednak, że przy chęci osiągnięcia tego celu (odrzucenie wniosku) lepiej byłoby dla wielorybów obrać południe lub bujać wte i we wte przy 3000$ łamiąc opory i wsparcia pokazując atechniczność? Mi to bardziej wygląda na akceptację. Bo wielcy gracze instytucjonalni chcąc przejąć władzę będą musieli sporo bitcoina zakupić (by zawładnąć ceną musisz postawić walle na buy i na sell. Bez walla na sell cena może ci odlecieć i nici z władania :p). A po co im sprzedawać po 3000$ jak można po 15000$ ... wpasowuje sie to w opisane przeze mnie zachowanie ceny:
"To jest zbierane tak silnie jakby kupujący miał 100% pewność, że sprzeda drożej. "
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 17, 2019, 12:19:23 AM
Merited by malevolent (1), Tytanowy Janusz (1), cryptovigi (1)
 #59

No cóż już jeden z wniosków o zatwierdzenie ETF - bitWise został przesunięty, i w sumie dało to trochę paliwa do korekty... aczkolwiek korekta skończyła się nowym high.. Teraz natomiast trwa wg. mnie dystrybucja, kolejny deadline 21maja...

I jeszcze dodam, że na konkurencyjnym forum coraz bardziej popularna staje się teoria o tym, że za aktualnym rajdem stoją "bitcoinowi grubasi", którzy poprzez rozchwianie kursu chcą dać argument przeciwnym zgodzie na ETF członkom SEC - bo jeśli ETF przejdzie to aktualni crypto-grubasi stracą możliwość znanych nam manipulacji, a kontrola nad rynkiem zostanie przejęta przez jeszcze większych instytucjonalnych graczy.
Inspirujące podejście. Nie sądzisz jednak, że przy chęci osiągnięcia tego celu (odrzucenie wniosku) lepiej byłoby dla wielorybów obrać południe lub bujać wte i we wte przy 3000$ łamiąc opory i wsparcia pokazując atechniczność? Mi to bardziej wygląda na akceptację. Bo wielcy gracze instytucjonalni chcąc przejąć władzę będą musieli sporo bitcoina zakupić (by zawładnąć ceną musisz postawić walle na buy i na sell. Bez walla na sell cena może ci odlecieć i nici z władania :p). A po co im sprzedawać po 3000$ jak można po 15000$ ... wpasowuje sie to w opisane przeze mnie zachowanie ceny:
"To jest zbierane tak silnie jakby kupujący miał 100% pewność, że sprzeda drożej. "


Zauważ, że to zbieranie pojawiło się dopiero po weekendzie, czyli wtedy, kiedy na giełdy wpływają przelewy od "ludu" - a  jak sam zauważyłeś takie zachowanie jest charakterystyczne dla szczytu raczej niż początku.. Szczególnie, że wolumen nie wskazuje jakoś specjalnie, żeby wszedł duży (instytucjonalny) kapitał.. Choć z drugiej strony na CME mieliśmy ponoć obroty rekordowe...

Jak dla mnie ten wzrost o 2000usd ponad target "techniczny", gdzie po drodze były trzy opory które zostały pokonane w taki sposób, że na wykresie na TF wyższym niż 4godzinny praktycznie nie widać żeby kurs się zatrzymał,  jest właśnie przesłanką za moją tezą o celowej manipulacji.
Jeśli do tego dodać fakt, że jeden z głównych aktorów (finex/tether) ma problemy z delikatnie mówiąc wiarygodnością, do tego był żywotnie zainteresowany spompowaniem kursu..

PS. Wiem, że już jest po terminie zgłaszania typów do dogrywki, wiec pozwolę sobie hobbystycznie tylko tutaj "strzelić" - proponuję cenę 6224 - taka  o korekta, solidna myślę, że w tej perspektywie czasowej jest dość realna - a co będzie potem? Mam nadzieję, że wzrosty, najlepiej V-kształtne Cheesy (niemniej 60:40 stawiam że wcześniej skorekcimy w któryś z rejonów 7000-6500-6200 - zgodnie z moją zasadą obstawiam ten najniższy poziom Wink )

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 17, 2019, 09:53:29 AM
 #60

Zauważ, że to zbieranie pojawiło się dopiero po weekendzie, czyli wtedy, kiedy na giełdy wpływają przelewy od "ludu" - a  jak sam zauważyłeś takie zachowanie jest charakterystyczne dla szczytu raczej niż początku.. Szczególnie, że wolumen nie wskazuje jakoś specjalnie, żeby wszedł duży (instytucjonalny) kapitał.. Choć z drugiej strony na CME mieliśmy ponoć obroty rekordowe...

Jak dla mnie ten wzrost o 2000usd ponad target "techniczny", gdzie po drodze były trzy opory które zostały pokonane w taki sposób, że na wykresie na TF wyższym niż 4godzinny praktycznie nie widać żeby kurs się zatrzymał,  jest właśnie przesłanką za moją tezą o celowej manipulacji.
Jeśli do tego dodać fakt, że jeden z głównych aktorów (finex/tether) ma problemy z delikatnie mówiąc wiarygodnością, do tego był żywotnie zainteresowany spompowaniem kursu..

PS. Wiem, że już jest po terminie zgłaszania typów do dogrywki, wiec pozwolę sobie hobbystycznie tylko tutaj "strzelić" - proponuję cenę 6224 - taka  o korekta, solidna myślę, że w tej perspektywie czasowej jest dość realna - a co będzie potem? Mam nadzieję, że wzrosty, najlepiej V-kształtne Cheesy (niemniej 60:40 stawiam że wcześniej skorekcimy w któryś z rejonów 7000-6500-6200 - zgodnie z moją zasadą obstawiam ten najniższy poziom Wink )

Przelewy od "ludu" mogą przychodzić też w weekendy poprzez dotpay i innego typu przelewy expresowe. Nieraz kupowałem bitcoiny w weekend. W weekend natomiast wolne mają inwestorzy instytucjonalni. Tak więc moneta ma zawsze 2 strony. Zbieranie o którym mówisz natomiast wywołane było moim zdaniem newsem dot BAKKT:

" As detailed in the ICE Futures U.S. filing with the CFTC today, bitcoin futures will be listed on a federally regulated futures exchange in the coming months."
https://medium.com/bakkt-blog/bitcoin-futures-custody-bakkts-differentiated-approach-59b88d6984b5

Kurs pokazał wyraźnie - euforyczne wzrosty bez względu na przeciwności... zupelnie jakby ktoś miał pewność, że bedzie komu sprzedawać ... i tak też się stało. insiderzy wiedzieli co najmniej 3 miesiące temu...

karty zostały odsłonięte. Wiadomo już pod co rosło. Teraz pytanie czy rynek pozwoli się insiderom wysprzedać i utrzyma kurs, czy rynek będzie za słaby i wychodzący insiderzy realizując zyski uwalą kurs ...

Przy swoim poprzednim poście chodziło mi o podejście krótkoterminowe (max 1 - 2 miesiące). Czy po 3 negatywnych newsach zjedzonych i wywiezonych w górę rynek zacznie realizować zyski na pierwszym pozytywnyn newsie?

Popyt wywołany newsem był pięknie karmiony przez wtorek, środę i czwartek przez insiderów, którzy odpowiednio wcześniej wybili cenę. Co dalej? Puki co rynek pokazał słabość. Co wydaje się normalne przy poziomie 8000$ uwzględniając fakt, że 2 miesiące temu byliśmy na poziomie 3800$. Ja dalej jestem bykiem.

Co do manipulacji ceny... Ona jest stale zmanipulowana... na każdym walorze ... i non stop wieloryby walczą ze sobą starając się ustawić ją pod swoje kopyto. W innym wątku wysyłałem linki do artykułów o manipulacji ceną ZŁOTA przez wielkie banki (zaniżanie kontraktami i opcjami), lub kursów walut na forexie.

Tylko 2 dni po terminie, a że jest to zabawa to przymknę oko i przyjmuję twoją predykcję 6200$ Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!