Bitcoin Forum
April 16, 2024, 08:19:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Masternody - czyli jak dużo zarobić, a się nie narobić  (Read 491 times)
tom1ek (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 10, 2019, 09:42:56 PM
Last edit: March 15, 2019, 12:31:47 PM by tom1ek
Merited by Rath_ (5), DarkStar_ (4), Tytanowy Janusz (2), malevolent (1), wwzsocki (1), cryptovigi (1)
 #1

Postanowiłem stworzyć poniższy wpis, gdyż przeglądając artykuły o masternodach w całym polskim internecie znalazłem jedynie 5 wartościowych tekstów. Z nich wszystkich 3 były tylko lekko wprowadzające w temat, bez żadnych konkretów. Pozostałe 2 konkretniejsze, merytoryczne, ale skupiające się bardziej na kwestiach technicznych działania masternod - bez dokładnych porad jak w nie inwestować i jak na nich zarabiać. Od wielu miesięcy aktywnie zarabiam na masternodach, więc chętnie przedstawię temat szerszemu gronu odbiorców. Wątek będzie aktualizowany w oparciu o bieżące analizy rynku oraz wasze komentarze i sugestie. Jeżeli nie interesuje cię teoria, tylko chcesz od razu wiedzieć „jak dużo zarobić, a się nie narobić” Smiley to możesz czytać od rozdziału >>Jak zacząć? Krok po kroku<<.

Wprowadzenie

Do tej pory inwestowanie w kryptowaluty miało dwie najpopularniejsze formy: kupowania ich na giełdach oraz samodzielnego kopania.

Kopanie od dłuższego czasu mocno traci na popularności ze względu na coraz mniejszą opłacalność w stosunku do cen sprzętu oraz generowanych kosztów zużycia energii elektrycznej.

Kupowanie było bardzo popularne jeszcze do listopada ubiegłego roku, kiedy to kurs Bitcoina spadł dość nagle o około 50%. Kurs co prawda podnosi się w z dołka, ale w dość powolnym tempie, a zainteresowanie inwestorów tą formą zarobku znacząco spadło.

Kryptowaluta DASH jako pierwsza zapoczątkowała inny sposób pozyskiwania monet, który się rozpowszechnił w kolejnych kryptowalutach i ostatnio bardzo mocno nabiera na znaczeniu – chodzi o masternodes.

Czym są masternody?

Najprościej mówiąc są to specjalnie skonfigurowane portfele/węzły danej kryptowaluty. Utrzymują one pełną synchronizację z jej siecią blockchain i są aktywne przez całą dobę. Głównym zadaniem masternody jest przeprowadzenie (potwierdzenie) transakcji w danym blockchainie. Zależnie od zasad obowiązująych w konkretnej kryptowalucie taki węzeł bierze udział w autoryzacji transakcji, miksowaniu, zwiększaniu ich prywatności, czy wykonywaniu innych dodatkowych usług.

Masternody w są w pewnym sensie bardzo podobne do koparek, ponieważ przetwarzają wszystkie operacje w sieci i w taki sposób zabierają część monet, które znajdują w nowym bloku. Całkowity zysk dzieli się pomiędzy wszystkich uczestników procesu.

Ze względu na kluczowe znaczenie masternod dla całej sieci ich właściciele posiadają prawo głosu w ramach systemu zarządzania daną walutą - mają więc wpływ na kierunek rozwoju całego projektu.

O zarabianiu na masternodach

Na świecie poza bitcoinem istnieje kilka kilka tysięcy różnych kryptowalut. Kilkaset z nich pozwala zarabiać inwestorom poprzez generowanie stałego codziennego przychodu dla właścicieli masternod w ramach sieci danej waluty.

Przy takiej ilości różnorodność opcji jest ogromna. Istnieją kryptowaluty gdzie koszt uruchomienia jednej masternody to kilka dolarów, istnieją też takie gdzie koszty to kilkaset tysięcy dolarów. Można samodzielnie być właścicielem całej masternody, albo wykupić jakiś procent udziałów w danej masternodzie i czerpać zyski proporcjonalne do zainwestowanego kapitału. Kapitał w każdej chwili można bezstratnie wycofać (tak naprawdę jest on cały czas u nas portfelu danej kryptowaluty, nigdzie nie trzeba go wpłacać i ryzykować powierzania naszych pieniędzy innym, ale o tym później...)

Opcji masternod jest wiele, oto kilka prostych przykładów:
- stały zbalansowany przychód w długim okresie czasu bez ryzyka
- bardzo wysoka stopa zwrotu w krótkim czasie, ale z większym ryzykiem inwestycyjnym
- warianty hybrydowe, połączenie obu powyższych
- niski/wysoki wkład wejściowy (koszt masternody od kilku $ do kilkuset tysięcy $ np. przy DASH)
- zyski rosnące wraz z upływem czasu, malejące lub na stałym poziomie

Jak zacząć? Krok po kroku.

Przedstawię wszystko na przykładzie kryptowaluty PIVX. Do uruchomienia masternody i czerpania z niej pasywnego zysku wymagane jest posiadanie określonej liczby jednostek danej waluty – w przypadku PIVX jest to 10 tys. jednostek. Cena zakupu takiej ilości PIVX to około 7600$. Ale spokojnie, Smiley jak już wcześniej wspominałem można wykupić sobie po prostu np. 1% masternody, albo skorzystać z innych kryptowalut, gdzie próg wejścia jest niższy. O tych opcjach napiszę później, a tymczasem jak to wygląda na naszym przykładzie dla PIVX w skrócie:
  • Kupujemy wymaganą ilość, czyli 10000 jednostek PIVX i przelewamy na nasz prywatny portfel na komputerze.
  • Mamy już wymagany depozyt, teraz potrzebny nam jest serwer do obsługi naszej masternody, który będzie utrzymywał ją online 24/7.
  • Możemy tu skorzystać z gotowych rozwiązań platform hostujących masternody (prostszy sposób, nie potrzeba wiedzy informatycznej, koszty od 1$ miesięcznie) lub uruchomić własny serwer z zewnętrznym adresem IP (potrzeba trochę wiedzy informatycznej, koszty od kilku $ miesięcznie).
  • Konfigurujemy serwer pod obsługę masternody - w przypadku platformy hostującej będzie to tylko podanie ID transakcji w której przelaliśmy 10000 PIVX pomiędzy naszymi portfelami. Tylko podanie TXid jako dowód posiadania depozytu, sam depozyt zostaje cały czas w naszym portfelu, nigdzie go nie wysyłamy.
  • W kilka minut serwer obługujący naszą masternodę powinien wyświetlić komunikat o gotowości do rozpoczęcia pracy. Z poziomu lokalnego portfela odpalamy masternodę odpowiednią komendą.
I to by było na tyle Smiley
Od tego momentu 10000 PIVX zostaje zamrożone w naszym portfelu jako depozyt masternody i regularnie na nasz portfel codziennie zaczynają spływać zyski z sieci PIVX jako wynagrodzenie za obsługę transakcji. Powiększają one nasz depozyt 10000 PIVX o kolejne jednostki.

A co jeśli chcemy zrezygnować z masternody?

Tak jak wspomniałem można to zrobić w każdym momencie bez utraty jednostek kryptowaluty. W poniedziałek uruchomiłeś masternodę, ale w czwartek się rozmyśliłeś?
Żaden problem, możesz ją anulować na przynajmniej 2 sposoby. Wystarczy że z poziomu lokalnego portfela wydasz komendę do zatrzymania masternody, albo po prostu przelejesz gdzieś te 10000 PIVX (np. na swój drugi portfel). Jeżeli naruszysz wymagany kapitał masternody to z automatu przestaje ona działać, bo do działania wymaga minimum 10000 PIVX. Pieniądze są cały czas u ciebie, to ty decydujesz kiedy je ruszyć.

A co z zyskiem który masternoda wygenerowała przez te kilka dni zanim się rozmyśliłeś? Jest twój! Smiley Smiley
Tak, jednostki PIVX za obsługę sieci spływają zawsze bezpośrednio na twój prywatny portfel, codziennie, to transakcje bezzwrotne. Sieć płaci za okres czasu przez który obsługiwałeś transakcje, nie ważne czy trwało to 3 miesiące, czy tylko 4 dni - wynagrodzenie jest twoje i ci się po prostu należy.

Coś dla „Kowalskiego” z mniejszym kapitałem

Co jeśli nie mamy tych kilku tysięcy dolarów, które możemy wydać na masternodę? A nawet jeżeli mamy zbędne parę tysięcy, to nie chcemy ich zamrażać na lokacie masternody, tylko spróbować z mniejszymi kwotami?

Z pomocą przychodzą dostawcy usług „shared masternodes”, czyli masternody współdzielone z innymi użytkownikami. Przykład PIVX i 10 tysięcy monet opisany we wcześniejszych rozdziałach dotyczył posiadania całej prywatnej masternody na własność. W niektórych serwisach można jednak wykupić dowolny % udziałów masternody i czerpać zyski wprost proporcjonalne do zainwestowanego kapitału.

https://midas.investments/
Midas Investments - uczciwa platforma, ciesząca się chyba największym zaufaniem w tej branży. Istnieją na rynku od prawie 3 lat świadcząc usługę „shared masternodes” dla tysięcy klientów. Na obecną chwilę mają ponad 1200 aktywnych masternod, do wyboru jest około 60 kryptowalut. Natychmiastowe księgowanie depozytów, wypłaty do 1 godziny od zlecenia przelewu (w praktyce jak zlecam przelew to do 10-15 min jest wykonywany). Brak minimum inwestycyjnego, można zainwestować nawet 1 monetę. Ich prowizja to 5% od zysków lub stała opłata 3$ - 5$ miesięcznie zależnie od wybranej kryptowaluty i modelu rozliczeniowego.

https://www.cryptohashtank.com/
CryptoHashTank - mimo że na rynku „shared masternodes” istnieją od 11 miesięcy, to bardzo szybko niemal dogonili Midas Investments. Obsługują obecnie ponad 1000 masternod dla ponad 2000 klientów, mają około 80 kryptowalut do wyboru. Depozyty księgowane co 10 minut, wypłaty do 24 godzin od zlecenia przelewu (w praktyce jak zlecam przelew czekam zwykle od 2 do 5 godzin). Brak minimum inwestycyjnego. Ich prowizja to 4% od zysków.

https://simplepospool.com/
SimplePOSpool - od ponad roku na rynku. Tylko 40 kryptowalut do wyboru, ale liczba masternod zarządzanych przez nich jest imponująca, aktualnie obsługują ich ponad 1600. Depozyty księgowane na bieżąco, wypłaty realizowane raz dziennie. Niskie minima inwestycyjne dla każdej waluty, prowizja na poziomie 5% od zysków.

Ile można zarobić?

To zależy w jaką kryptowalutę zainwestujemy. Roczna stopa zwrotu (oprocentowanie) waha się od kilku-kilkudziesięciu % w większości kryptowalut, do kilkuset, a nawet kilku tysięcy % rocznie w przypadku niektórych z nich. Dla laika liczby te wydają się niemożliwe. No bo jak to lokata roczna z oprocentowaniem np. 35% w skali roku? To już wydaje się nierealne, a co dopiero oprocentowanie roczne rzędu 400-500%?!? Prawda, że niemożliwe? Hmm... Smiley

Wszystko zależy od czynników ryzyka. Kursy wielu kryptowalut potrafią być bardziej chwiejne niż „klasycznych” walut na rynku, a ich zachowania można porównywać raczej do zachowań kursów akcji niż walut. Niektóre z nich utrzymują bardzo stabilny kurs, zapewniając zyski na poziomie 20-40% rocznie, inne miewają większe wahania ceny kursu, rekompensując to znacznie wyższymi zyskami na poziomie kilkuset % w skali roku i więcej. Więc zarobić można naprawdę sporo, tylko trzeba wiedzieć jak.

Od czego zacząć?

Najpierw może podlinkuję największy serwis prezentujący statystyki wszystkich dostępnych na rynku monet, które mają opcję generowania zysków przez masternody:

https://masternodes.online/

Jak widać różnice pomiędzy kryptowalutami są znaczne. Serwis przedstawia statystyki dla ponad 450 kryptowalut z opcją masternodes (zapewne każdy kto choć trochę interesuje się tematem wie, że aktualnie na rynku światowym poza Bitcoinem istnieje około 4000 innych kryptowalut, pełna lista np. tutaj: https://www.coingecko.com/en), wszystkie one mocno różnią się takimi parametrami jak: cena za sztukę, całkowity kapitał rynkowy, dzienne obroty, cena 1 masternody, zyski z masternody (oprocentowanie) w skali roku itp.

Strona pozwala wygodnie sortować i filtrować wyniki. Można np. posortować sobie kryptowaluty wg ROI, które przedstawia tu roczne oprocentowanie, albo wg  „volume” (obrót dzienny), czy „marketcap” (kapitalizacja giełdowa). Warto w filtrach ustawić jakiekolwiek „volume” i „marketcap”, żeby od razu odrzucić kryptowaluty nieaktywne na rynku. Musimy też zdecydować czy wolimy zainwestować w coś krótkoterminowo z ogromnym rocznym oprocentowaniem - z czym wiążą się większe wahania kursu; czy też w coś o trochę mniejszym oprocentowaniu, ale za to bardziej długoterminowo ze stabilniejszym kursem.

Zanim w coś zainwestujemy warto dowiedzieć się o danym projekcie jak najwięcej. Czyli sprawdzić np. zmiany kursu danej waluty w ostatnich tygodniach/miesiącach, jej stronę internetową, explorer bloków, statystyki masternod, kanał Twittera czy Discorda, temat na forum Bitcointalk, dokumentację „white paper” itp.

Gdy już wybierzemy konkretną walutę w którą chcemy zainwestować, sprawdzamy czy stać nas na to, aby samemu zakupić całą masternodę (cena „mn worth”) danej kryptowaluty. Jeśli nie, to po prostu zakupiony kapitał inwestycyjny o dowolnej wielkości wpłacamy na dowolną platformę „shared masternodes” - 3 z nich wymieniłem wyżej w artykule.

Jeśli nas stać na całą masternodę, wtedy nie musimy oddawać np. 5% zysków żadnej platformie tego typu, tylko 100% zysku jest nasze. Dodatkowo pieniądze zamrożone dla działania masternody są cały czas w naszym prywatnym portfelu, nie wysyłamy ich do pośrednika. Aby samemu nie zajmować się konfiguracją serwera pod masternodę można skorzystać z dowolnego dostawcy hostującego takie serwery, polecam np.:
https://ihostmn.com/index.php - ponad 200 dostępnych kryptowalut, koszty od 1 do 2 EUR miesięcznie za masternode
https://central.zcore.cash/mn-coins - około 100 kryptowalut dostępnych, koszty to 2 USD za miesiąc, możliwy dzienny system rozliczeniowy
https://hostovita.pl/masternode/ - wsparcie dla wszystkich dostępnych kryptowalut na rynku, cena 33zł/mc, maleje przy zamówieniu kolejnych masternod aż do 17zł/mc przy 10 sztukach

Polecane kryptowaluty pod inwestycję

[Tutaj będą się pojawiać kryptowaluty z opcją masternode w które warto zainwestować. Typowane one będą na podstawie moich własnych inwestycji, inwestycji moich znajomych oraz waszych preferencji. Bardzo mile widziane będą wszelkie wasze propozycje - użytkownicy forum. Będą one analizowane przeze mnie i inne osoby. Warto abyśmy razem nawzajem polecali sobie projekty które przynoszą zysk i wspólnie je analizowali. Jutro podzielę się kilkoma własnymi typami, liczę też na wasze sugestie.]

===============================================
   UltraPay Coin (UPC)
    
https://masternodes.online/currencies/UPC/

To będzie bardzo dobry przykład reprezentatywny, dodatkowo świeży bo z ostatnich dni...
Zakończyli pre-sale i wystartowali na Crex 1 marca 2019, czyli niecałe 2 tygodnie temu. Cena bazowa 0.00001 BTC/UPC. Po pre-sale stało już 20 masternod. 2 marca inwestorzy postawili łącznie około 40 masternod, 3 marca - 70, a 4 marca - ponad 100. Tempo dość imponujące jak na nową walutę. Devteam wydaje się być uczciwy, a ich pomysł na rozwój waluty spodobał się społeczności. Po Crexie zamierzali wejść na Crypto-Bridge, ale jednak uznali że nie będą się rozdrabniać i wchodzą na Cryptopię, skoro powróciła do gry. Nagrody za blok wyglądają następująco:

Z tego 80% dla posiadaczy masternod, a 20% dla reszty. Cena 1 masternody to 6k UPC. Jak widać po bloku 22000 została aktywowana pierwsza faza wysokiej stopy zwrotu, aby zachęcić początkowych inwestorów. Faza ta potrwa do bloku 40000, czyli do 12 marca 2019 r. do godz. 24:00. Mniej więcej o północy z 12 na 13 marca zostanie wydobyty blok 40000 i rozpocznie się druga ostatnia faza "high ROI", większa niż poprzednia - potrwa około 20 dni do 1 kwietnia 2019. Później wskoczy już tryb "standardowy".
Z tego tylko względu aktualnie roczne oprocentowanie jest na poziomie bagatela 3700%, Cheesy a jutro zostanie mniej więcej potrojone, żeby 1 kwietnia wrócić znów na jakiś "normalny" poziom. Myślałem, że przez to kurs gdzieś jutro rano zacznie rosnąć aż do bloku 40k, ale rynek zareagował już dziś.
Aktualnie na Crex pokazuje ponad +50% wzrost ceny, który zaczął się 3 godziny temu. Obserwowałem jak w ciągu godziny zlecenia kupna wzrosły z 0.9 BTC na 1.4 BTC, aby finalnie dobić do 1.7 BTC w momencie gdy piszę ten tekst.

   Ile konkretnie zainwestowałem w UPC i ile zarobiłem?
Kupiłem 4 marca 12k UPC po cenie niestety lekko zawyżonej około 0.000011 BTC, wydając łącznie około 0.13 BTC. Całość wrzuciłem na https://www.cryptohashtank.com/ z opcją 100% reinwestycji kapitału. Wszystko dlatego, że zysk generował się w interwałach mniej więcej co 2 godziny, a oprocentowanie roczne mojej "lokaty" wynosiło wtedy jakieś 8000-9000% (im mniej masternod do podziału nagród z bloku, tym większe zyski, wtedy stało ich w blockchainie około 100), więc kapitalizacja odsetek co 2 godziny przy takim oprocentowaniu sprawiła, że mój kapitał podwoił się w jakieś 4 dni. Cheesy 8 marca miałem już 24k UPC.
Postawiłem z tego 4 swoje własne masternody. W międzyczasie dokupiłem kolejne 12k UPC z czego większość w dołku który był w nocy z 8 na 9 marca. Udało mi się kupić 12k UPC za jakieś 0.07 BTC. Gdzieś wtedy UPC weszło na platformę https://midas.investments/, jak tylko to zobaczyłem od razu wpłaciłem te 12k właśnie tam (kapitalizacja odsetek jest tam lepsza niż w CHT i szybsze wypłaty).
Przy takim oprocentowanie jakie jest obecnie w fazie "high ROI" https://masternodes.online/currencies/UPC/ - moje masternody wraz z Midasem wygenerowały tyle monet, że na dzień dzisiejszy (11.03.2019) mam w sumie w portfelu 53k UPC. Z czego tylko 24k jest zakupione przeze mnie za łączną cenę 0.2 BTC, reszta (około 29k UPC) to zyski z masternod.

   Podsumowanie
Wydałem łącznie 0.2 BTC na 24k UPC.
Po tygodniu mam 53k UPC, które mogę po obecnym kursie sprzedać za 0.4 BTC.
Gdyby nawet nie było tej zwyżki kursu którą widać obecnie, mógłbym sprzedać wszystko za przynajmniej 0.3 BTC.
Oczywiście 7 masternod cały czas sobie stoi generując mi ponad 4k UPC dziennie Smiley - sprzedaje po trochę za jak najlepszą cenę. Czekam jeszcze na jutrzejszą zwyżkę.

Jak ktoś chciałby kupować UPC i też się pobawić tą walutą, to do końca marca trwa "high ROI", więc można jak najbardziej. Polecam albo poczekać na jakiś dołek, albo kupić jeśli jest po cenie niższej od pre-sale, czyli poniżej 0.00001 BTC/UPC. Najbliższą znaczną zmianę ceny (albo spory dołek, albo górka - ciężko powiedzieć) przewiduję zaraz po wejściu waluty w drugi etap "high ROI" czyli nad ranem 13 marca.
Oczywiście nie chodzi mi o kupienie dla samego trzymania w portfelu i czekania na lepszy kurs, tylko wiadomo od razu postawienie masternody, albo wrzucenie wszystkiego na Midasa.

[edycja - update 15.03.2018]
W przypadku tej waluty wszystko zgodnie z przewidywaniami i bez niespodzianek. Podwojenie nagrody za blok przy jednoczesnym podwojeniu min. depozytu masternody pociągnęły za sobą zwyżkę ceny i obrotu dobowego:


Obroty 24h z poziomu 0.7 BTC poszły dość szybko x2, x3, zaś obecnie w granicach 2.8 BTC, czyli x4 w stosunku do wartości z 11 marca. Szczęśliwi posiadacze masternod włącznie ze mną oprócz pasywnego zysku z obsługi transakcji cieszą się jeszcze bonusem za wzrost ceny z ok. 500 sat do 700 Cheesy

===============================================
  

LemonAd (LAD). Jedna z 5 kryptowalut które spełniły kryteria przynależności do programu inkubatora Midas Investments - największej i najdłużej istniejącej na rynku platformy "shared masternodes" o której już wspominałem. Link do programu tutaj: https://mn.investments/tag/incubator-programme/

Ruszyli 2 dni temu, 10 marca. Tylko w przypadku tej waluty spośród wszystkich w inkubatorze deweloper z Midasa napisał post w ich temacie potwierdzający oficjalne partnerstwo:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5117877.msg50075458#msg50075458
W przypadku pozostałych nie było to dotychczas robione. Podrzucam temat od razu, na https://masternodes.online/ ich jeszcze nie znajdziecie. Jako że waluta jest świeża to w ich blockchainie na chwilę obecną pracuje tylko 7 masternod. Zyski z "kopania" bloków są więc dzielone pomiędzy tylko tych 7 użytkowników, co daje aktualnie roczne ROI na poziomie 3400%  Cheesy

Spełnienie kryterów inkubatora Midas, dobrze wyglądająca strona internetowa, ciekawy projekt, atrakcyjne ROI nie tylko w aktualnej fazie projektu ale również później.  Szczerze mówiąc chyba zachęci mnie to do przystąpienia już w fazie ICO. Poczekam i zobaczę. Tutaj podrzucam link do specyfikacji, polecam przyjrzeć się "Emission rate" - bardzo dobrze to wygląda:
https://www.lemonad.io/#specs
Cena na chwilę obecną w pre-sale wynosi 0.0002 BTC/LAD.

[edycja - update 15.03.2018]
Po kolejnej już publicznej rekomendacji projektu na kanele Discord przez deweloperów Midasa postanowiłem zaiwestować w fazie pre-sale, a robię to bardzo rzadko. Zobaczymy jak na tym wyjdę, rynek rusza mniej więcej za 2-3 tygodnie, maksymalnie za miesiąc.

===============================================
   MOBInode Coin (MOBI)
    
https://masternodes.online/currencies/MOBI/

Kolejny ze świeżych projektów, któremu bacznie się przyglądam. Istnieją dopiero od połowy lutego 2019, 27 lutego weszli na Crypto-Bridge i tu zaczęło się robić ciekawie... Dość szybko zaczęli notować dzienne obroty na giełdzie powyżej 20 BTC i nie schodzą poniżej tego poziomu, cały czas w okolicach top 3 wolumenu dobowego giełdy, w szcztytowym okresie mieli nawet ok. 40 BTC:
https://wallet.crypto-bridge.org/market/BRIDGE.MOBI_BRIDGE.BTC
Dla nowej kryptowaluty, to wyniki więcej niż dobre. Obecnie po dużych zwyżkach waluta zanotowała spadek do poziomy ceny z pre-sale czyli 0.0005 BTC/MOBI. Wczoraj wieczorem uznałem więc, że jest teraz dobra okazja żeby dołączyć do grona posiadaczy tej waluty, dam znać czy mi się to opłaci. Smiley

Aktualne ROI roczne na poziomie ponad 600%, dystrybucja nagród za blok atrakcyjna dla posiadaczy masternod, będzie przez pierwsze 16 tygodni wzrastać co każde 10k bloków, czyli co około tydzień:



[edycja - update 15.03.2018]
Wejście przy 0.0005 BTC/MOBI nie było najlepsze z możliwych, cena spadała nadal aż do 0.00035 - postanowiłem jednak trzymać walutę przewidując koniec spadków najpóźniej na 14 marca, wtedy to MOBI weszło w fazę 5. powiększając kolejny raz nagrody za wydobycie bloku o 25%. Zmiana ta zrekompensowała częściowo spadki ceny, dodatkowo kurs poszedł lekko w górę do 0.0004 BTC/MOBI. Spadek ceny o finalnie -20%, wzrost nagrody za blok o +25%, wyszedłem mniej więcej na zero. Potrzymam i zobaczę co będzie dalej, za tydzień znowu wzrost nagrody za blok o kolejne 25%.
===============================================

[EDYCJA / DUŻY UPDATE 15.03.2019]

===============================================
   SafeInsure (SINS)
    
https://masternodes.online/currencies/SINS/

Żeby mi ktoś nie zarzucił, że podaję tylko waluty które są na rynku od niedawna - tutaj propozycja dla tych którzy szukają czegoś pewniejszego z dłuższym stażem rynkowym. SafeInsure (SINS) istnieją od 7 miesięcy, projekt przyjął się w społeczności, rozwinął i pokazał że można zrobić walutę MN/PoS z wizją i rozwijać ją z sukcesami długoterminowo. Aktualnie jest dobry czas na wejście, po ostatniej górce nastąpiła korekta, dołek i teraz powolne wychodzenie z dołka. Zyski dla posiadaczy masternod obecnie na bardzo atrakcyjnym poziomie jak na projekt z tak długim stażem, około 375% rocznie. Biorąc pod uwagę, że zysk jest wypłacany średnio co 12 godzin, to przy takiej kapitalizacji odsetek stosując procent składany łatwo można obliczyć że uzyskamy podwojenie włożonego kapitału w ciągu 2 miesięcy. Rynek waluty jest bardzo żywy, ponad 800 000 USD obrotu dobowego.
Zyski dla posiadaczy masternod będą sukcesywnie zwiększane aż do bloku 388800, czyli gdzieś do połowy czerwca 2019, po tym czasie nagrody za blok spadną o połowę:



===============================================
   Erotica (ZTA)
    
https://masternodes.online/currencies/ZTA/

Przedtem był tzw. "pewniak" to teraz znów "świeżynka". Projekt Erotica (ZTA) - w skrócie połączenie kryptowalut i porno. Cool Wystartowali niedawno bo 11 marca 2019. Crypto+porno hmmm, projekt spodobał się bardzo wielu osobom. Połączenie anonimowości jaką oferują płatności w krypto z portalem oferującym wysokiej jakości płatną zawartość porno (wideo, zdjęcia, live streaming) to zdaniem wielu osób biznes, który się przyjmie i wygeneruje spore dochody. Poruszają się szybkimi krokami:
- 13 marca wejście na Graviex i opłacenie listowania na Escodex
- 13 marca wieczorem listowanie na masternodes.online
- 14 marca aplikowanie do Hotdex i Crex24
Chętnie zobaczę jak to się rozwinie. Na razie jako że projekt jest świeży zyski z "kopania" bloków rozdzielane są na niewiele masternod. Dodatkowo nie robili pre-sale w którym ludzie mogliby stawiać już swoje masternody, tylko od razu weszli na market. Spowodowało to w zupełnie naturalny sposób wywindowanie stopy zwrotu do ogromnych wartości. Aktualne ROI roczne to 15000%  Cool Co daje około 40% dziennie, czyli podwojenie włożonego kapitału po około 2,5 dnia. Osoby nie będące w temacie mogą być zdziwione, albo szukać błędu w wyliczeniach... nie ma żadnego błędu, w walucie UPC opisywanej przeze mnie na szczycie listy też początkowo ROI roczne było na takich poziomach (nawet na wyższych), będzie spadać im więcej masternod będzie w blockchainie do podziału nagród z bloków.

===============================================
   Stakinglab (LABX)
    
https://masternodes.online/currencies/LABX/

Świetny projekt, który istnieje dopiero od 2 miesięcy, ale bardzo dobrze się rozwija. Mieli dobry pomysł na biznes, nie są w fazie "alpha" testów tylko ich platforma jest już gotowa i działa. Wydali na promocję i reklamę ogromne pieniądze - nie wiem dokładnie ile, ale widzę gdzie opłacili banery reklamowe, dużo kasy ich to musiało kosztować... No cóż, opłaciło się. Smiley Dzienny obrót rynkowy ponad 200 000 USD dla projektu z tak krótkim stażem to mega osiągnięcie. Aktualne roczne ROI na poziomie 470%.

Ale uwaga - w projekt nie warto wchodzić teraz, lepiej przeczekać, a zyski będą dużo większe przy mniejszym ryzyku!
Już wyjaśniam. Aktualnie (15.03.2019) jest przetwarzany blok 50000. Zobaczcie co się stanie gdy "wykopany" zostanie blok 95001:



Podwojenie nagrody za blok oraz minimalnego depozytu dla masternody. Tych którzy nie wiedzą co zwykle dzieje się z kursem i obrotem rynkowym w takich przypadkach odsyłam do wykresu który wstawiłem w opisie waluty UPC. Dodatkowo roczna stopa zwrotu wzrośnie przynajmniej 3-krotnie w stosunku do tego co jest teraz. Kiedy zostanie wykopany magiczny blok 95001? Gdzieś w połowie kwietnia 2019.

===============================================
   Fline (FLN)
    
https://masternodes.online/currencies/FLN/

Często gdy powstaje jakaś nowa kryptowaluta to ludzie zastanawiają się "jak szybko upadnie?". Czy znowu to jakieś oszustwo, czy nie. Czy Dev team to ludzie sprawdzeni, profesjonaliści znający się na branży? Czy może jacyś amatorzy którzy chcą tylko zarobić na naiwnych inwestorach. Czy zwiną się z kapitałem po miesiącu? Czy może będą uczciwie rozwijać projekt przez długi okres czasu?
Pytania normalne i naturalne. Spośród wielu udanych nowych coinów, jeszcze więcej było tych nieudanych lub zrobionych przez zwykłych oszustów czy naciągaczy...
Co do Fline (FLN) mogę od razu rozwiać te wątpliwości:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5110330.msg49911037#msg49911037
Tak, to druga na rynku waluta która będzie rozwijana przez team Midas Investments. Cheesy Roczna stopa zwrotu obecnie ponad 1000%. Obok tych dwóch rzeczy ciężko mi przejść obojętnie. Osobiście biorę w ciemno. Cool
Najbardziej opłacalna inwestycja jest dla tych, którzy przystąpią przed blokiem 100000, czyli przed 22 kwietnia 2019, ze względu na strukturę podziału nagród, która prezentuje się następująco:



===============================================
   PARQ (PARQ)
    
https://masternodes.online/currencies/PARQ/

Każdy projekt który pragnie zapewnić klientom karty bankomatowe Mastercard/VISA z możliwością doładowania kryptowalutami jest zawsze dobrze przyjęty przez społeczność. Zapotrzebowanie na takie karty bankomatowe jest na całym świecie ogromne, a dostawców bardzo mało. Temat założony przez deweloperów PARQ na naszym forum bardzo niedawno bo 17 lutego 2019, a ma już 45 stron!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5110965.0
Osobiście uważam, że PARQ jest w stanie lepiej i szybciej sfinalizować swój pomysł, niż np. opisywana już przeze mnie UPC. Wczesna faza projektu, więc jak zawsze ROI bardzo atrakcyjne, żeby przyciągnąć inwestorów, aktualnie na poziomie 800% rocznie. Tutaj lepiej się spieszyć, złoty okres dla inwestorów potrwa jeszcze tylko do bloku 70000, czyli do 6 kwietnia 2019. Później nagrody za blok będą stopniowo zmniejszane:



===============================================
   Golden Fever (GFR)
    
https://masternodes.online/currencies/GFR/

Kolejny temat, który w kilka dni rozrósł się na naszym forum do ogromnych rozmiarów:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5113562.0
W skrócie połączenie internetowego kasyna z walutą opartą o MN/PoS. Aktualne oprocentowanie ponad 1100% rocznie, nagrody za blok będą powiększane w szybkim tempie co tydzień do "wykopania" bloku 100 000, później tempo spadnie ale i tak będą rosły długoterminowo aż do bloku 600 000. Obecnie kopany jest blok 30 746.

===============================================
Opisy kolejnych krypto pojawią się wkrótce... Liczę na wasze komentarze, propozycje i sugestie.
1713255559
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713255559

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713255559
Reply with quote  #2

1713255559
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713255559
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713255559

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713255559
Reply with quote  #2

1713255559
Report to moderator
1713255559
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713255559

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713255559
Reply with quote  #2

1713255559
Report to moderator
1713255559
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713255559

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713255559
Reply with quote  #2

1713255559
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 10, 2019, 11:55:32 PM
 #2


Czytając twój artykuł wszystko się wydaje mega proste i według mnie trochę za proste - to tak jakby opisywać trading: "kupujesz kryptowaluty, czekasz aż kurs urośnie i sprzedajesz z zyskiem", przydałoby się trochę więcej o mechanizmach, ryzyku etc...

"...Kapitał w każdej chwili można bezstratnie wycofać (tak naprawdę jest on cały czas u nas portfelu danej kryptowaluty, nigdzie nie trzeba go wpłacać i ryzykować powierzania naszych pieniędzy innym, ale o tym później...)..."
Tutaj też trochę uprościłeś - bezstratnie wycofać, a co jeśli kurs waluty spadnie???

Druga ważna sprawa - masternode czy masternoda - rodzaj męski czy żeński - mnie osobiście żeński nie pasuje, ale może się mylę - będę wdzięczny za informacje...

Napracowałeś się więc mericik się należy i liczę, że po takiej zachęcie będziesz częściej tutaj wpadał i dzielił się swoimi spostrzeżeniami/doświadczeniami...

tom1ek (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 11, 2019, 12:25:41 AM
Last edit: March 11, 2019, 01:11:42 AM by tom1ek
Merited by Rath_ (2)
 #3

@cryptovigi dzięki za uwagi, może na początek kwestie gramatyczno-językowe które poruszyłeś...
angielskie słowa "node" oraz "masternode" nie mają polskich odpowiedników, w prasie przyjął się jednak rodzaj żeński tego zangielszczenia, czyli "ta noda", "ta masternoda"

"...Kapitał w każdej chwili można bezstratnie wycofać (tak naprawdę jest on cały czas u nas portfelu danej kryptowaluty, nigdzie nie trzeba go wpłacać i ryzykować powierzania naszych pieniędzy innym, ale o tym później...)..."
Tutaj też trochę uprościłeś - bezstratnie wycofać, a co jeśli kurs waluty spadnie???
Wiem, że uprościłem ale później doprecyzowałem - dalej napisałem: "można to zrobić w każdym momencie bez utraty jednostek kryptowaluty". Wiadomo, że wahania kursu również będą miały wpływ na zyski. Tylko proszę odpowiedz mi na pytanie, jak lepiej zrobić:
1. kupić kryptowalutę w dołku i trzymać ją w portfelu licząc na sprzedaż z zyskiem za kilka tygodni (bo może kurs wzrośnie)
2. jak wyżej, tylko zamiast po prostu ją trzymać przez te kilka tygodni postawić masternodę (solo za 1$ miesięcznie lub shared za 5% prowizję) i niech sobie generuje dodatkowe monety w trakcie tego kilkutygodniowego czekania

Dla mnie odpowiedź jest oczywista Smiley
Dlatego pragnę przybliżyć ludziom ten temat. Wiem, że zastosowałem w artykule sporo uproszczeń, ale raz że ma się go łatwo czytać, a dwa że w Wordzie zajął mi on 5 stron A4 czcionką 12pkt Cheesy - jakby był dłuższy to nikomu by się nie chciało go czytać. Obstawiam że nawet teraz wiele osób zrezygnuje z przeczytania wpisu bo "za dłuuuugi, ło matko ile czytania!" Tongue
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 11, 2019, 08:47:59 AM
Last edit: March 11, 2019, 09:33:30 AM by Tytanowy Janusz
Merited by Rath_ (1), cryptovigi (1)
 #4

Dzięki za wrzutę. Od dawna chciałem zgłębić temat ale odbijałem się od bariery swojego lenistwa w poszukiwaniu przystępnego opracowania a tu proszę ... jeszcze po polsku.
Po wstępnym przeanalizowaniu https://masternodes.online/ dochodzę jednak do wniosku, że to gra nie warta świeczki.

Z top 200 CMC mamy zaledwie 13 coinów obsługujących nody. Znane coiny z rozsądnym wolumenem mają ROI na poziomie 20% (dash, pivx, zcoin) (zmiana kursowa w tym czasie będzie pewnie 5-10x większa). Zasadna więc wydaje się strategia - wchodzę technicznie pod wzrosty kilkudniowe (kilkutygodniowe), to przy okazji odpalę sobie Masternode i dorobię kilka %. Kilka % ... tyle można stracić na 1 świeczce 5 min. Nie lepiej więc trzymać to na giełdzie i dopilnować dobrego punku wyjścia? (dzienna amplituda na PIVX rzadko kiedy schodzi poniżej 5%, czyli pół roku kiszenia na portfelu, tygodniowa to 10-20%)

Kolejną zasadną strategią jest wybór dobrego coina pod HOLD cieszyć się zyskami ze wzrostu kursu i z MN. I znów pytanie. Nie lepiej wybrać dobry coin spośród 200 coinów top 200 CMC zamiast ograniczyć się do wyboru 1 z 13 top 200CMC (1 z 9 wyrzucając coiny z wolumenem poniżej 100 000$ - z czego i tak większość tego wolumenu pochodzi z giełd z fake wolumenem) tylko dlatego, że doklada nam zysk pasywny z MN w wysokości 20%-50% rocznie (to kryptowaluty, tu każdy po cichu marzy o LAMBO ;p)

Obecnie mamy 4000 coinów/tokenów i jesteśmy w bessie, podczas której padają kolejne projekty. Wiele z nich okazuje się scamem lub mimo usilnych prób nie dostarczają produktu przez błędny model biznesowy. Ceny tych projektów dążą do 0. Inwestowanie więc w projekty spoza 200CMC wiąże się z ogromny ryzykiem (wraz z utratą całego kapitału w mgnieniu oka). Są to projekty dostępne nieraz jedynie na malutkich nikomu nieznanych giełdach gdzie kupno za 5000$ i sprzedaż za 5000$ kolejnego dnia wiąże się nieraz z utratą połowy kapitału przez ogromne spready. Nawet 1000% ROI mnie do nich nie przekona, chyba że są to świetne projekty z perspektywami a to 1000% to bonus a nie jedyny powód inwestycji.

Wychodzi na to, że zabawa w to wymaga ogromnej wiedzy związanej z:
1-oszacowaniem, czy dany projekt jest dobrym, rozwojowym projektem
2-oszacowaniem perspektyw zmiany kursu (krótko i średnioterminowo)
3-powiązania tego z ROI i MN
4-dodatkowymi kosztami takimi jak koszty wypłaty z giełd, spready, dostepność coinów na giełdach (unikałbym wykonywania KYC na nikomu nieznanej gieldzie tylko po to by ubrać się w nikomu nieznany coin, tylko po to, by za rok mięc go 2x więcej przy ryzyku zerowej jego wartości).
5-porównanie z alternatywami nie posiadającymi opcji MN ale być może z lepszymi perspektywami

Mówisz, że od pewnego czasu zarabiasz na tym. Jak masz czas i ochotę to opowiedz nam swoją historię Smiley

BTW - Gratuluje awansu na membera Smiley
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
March 11, 2019, 01:11:36 PM
Merited by Rath_ (1)
 #5

Dobry poradnik. Na coinach typu masternode na pewno można sporo zarobić, ale wydaję mi się, że czynnik szczęścia ma tu większe znaczenie niż umiejętność analizy.
Wezmy pod uwagę np. Blacer Coin przez wielu uważany za oszustwo, a mimo to cenę trzyma, ci co zainwestowali na początku pewno już mają po 200% zwrotu z inwestycji albo lepiej . Blacer coin jest oficjalną walutą drużyny graczy pod nazwą "Blacer", nie wiem co to za drużyna ale widocznie ludzie im ufają . Ja osobiście holduje Klimatias podoba mi się jak oficjalnie podeszli do tematu, no i cena jest relatywnie niska przy presale 1 kts kosztował 3,8$ a teraz 0,28$. Ogólnie przy mastrnode uważam, że jeżeli planuję się inwestycje to powinno się wchodzić w jak najwczesniejszym etapie projektu.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 11, 2019, 01:14:58 PM
 #6

Przede wszystkim @tom1ek gratuluję awansu! Ranga Membera za jeden konkretny post to naprawdę nieźle... Trafiłeś też na dobry moment na naszym lokalu - aktywizowania społeczności - więc nie spoczywaj na laurach i twórz dalej!!!

Jak dla mnie korzystanie z nodów (nod) ma sens tylko kiedy wchodzimy w projekt w który wierzymy i planujemy w nim pozostać długoterminowo. Tak jak napisał @Tytanowy Janusz nie specjalnie nadaje się dla to dla szybkich traderów - ja widzę to na zasadzie lokaty bankowej (z tym że z wahającym się punktem odniesienia) - wkładam kasę (na dłuższy okres) i dostaje bieżące odsetki - fajne jest to że w razie czego nie muszę wytrzymać do końca lokaty bez straty odsetek (co nie znaczy że "lokata" sama w sobie jest bezpieczna z uwagi na wahania kursów)...

Podoba mi się też porównanie do koparek - inwestujesz kasę w koparkę i kopiesz krypto - tylko trzeba pamiętać, że o ile shitowy coin może z dnia na dzień spaść do zera o tyle kasę zainwestowaną w grafikę w sporej części jesteś w stanie odzyskać (ewentualnie wykorzystać kartę do łojenia w gierki) a wahania na rynku sprzętu nie postępują aż tak szybko (dochodzi wprawdzie jeszcze element starzenia się sprzętu, ale on też jest bardzo spowolniony w czasie).

Więc na pierwszy rzut oka według mnie nody jak najbardziej ale tylko na średni/długi termin i przy po parciu analizy fundamentalnej projektu...

...
Ogólnie przy mastrnode uważam, że jeżeli planuję się inwestycje to powinno się wchodzić w jak najwczesniejszym etapie projektu.
W normalnych warunkach niewątpliwie najlepiej wchodzi w fazie ICO, kiedy mamy i upusty i dodatkowo generujemy extra coiny, niestety wszyscy znamy dzisiejszy rynek ICO (czyli średnio 90% spadki na starcie) więc ryzyko zostaje duże ale jeżeli i tak byś wchodził w ICO to jeśli możesz przy tyn skorzystać z masternode tylko wygrasz...

tom1ek (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 11, 2019, 10:52:42 PM
Last edit: March 12, 2019, 08:09:32 AM by tom1ek
Merited by DarkStar_ (4)
 #7

Dodałem na razie moją ostatnią "przygodę" z UltraPay Coin (UPC) - myślę że może was bardzo zaciekawić... Smiley Wink
To tak też trochę po to żeby polemizować z tym co piszecie, że masternody to raczej długoterminowe inwestycje. Ja przeciwnie - uważam że najlepiej na tym zarabiałem w krótkim terminie. Długoterminowo też można całkiem fajnie zarabiać na masternodach, ale ja przez kilka miesięcy próbowania różnych opcji to właśnie na tego typu "lokatach" jak UPC miałem największe zyski.

[edycja]
dorzuciłem coś o kolejnych 2 "świeżych" kryptowalutach z opcją masternodes: Lemonad (LAD) oraz MOBInode Coin (MOBI), o innych (nie tylko o "świeżakach", ale i o starych krypto) napiszę gdy będę miał więcej wolnego czasu

//Bardzo dziękuję wszystkim za merity Cheesy Cheesy
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 14, 2019, 12:16:41 AM
 #8


Fajnie że dołożyłeś kilka przykładów coinsów i swoją historię z nimi - z przykładami z życia wątek robi się od razu ciekawszy...
Proponuję wrzucać kolejne monety w nowych postach, dzięki czemu temat będzie podskakiwał na górę listy a osoby zainteresowane od razu zobaczą co nowego wrzuciłeś - teraz pierwszy post wydłużył się już mocno więc ewentualne nowości mogą uciec (a nowi czytelnicy mogą się przerazić jego długością).

Czekamy na kolejne aktualizacje

tom1ek (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 15, 2019, 12:36:27 PM
 #9

Dodałem dziś ogromny update - liczę że zachęci on was do komentowania i dyskusji. Jeśli tak będzie - to za parę dni dam kolejną dobrą wstawkę, pozdrawiam wszystkich inwestorów MN/PoS i życzę jak największych zysków! Smiley
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
March 18, 2019, 10:51:20 AM
Merited by DarkStar_ (1)
 #10

Dodałem na razie moją ostatnią "przygodę" z UltraPay Coin (UPC) - myślę że może was bardzo zaciekawić... Smiley Wink
To tak też trochę po to żeby polemizować z tym co piszecie, że masternody to raczej długoterminowe inwestycje. Ja przeciwnie - uważam że najlepiej na tym zarabiałem w krótkim terminie. Długoterminowo też można całkiem fajnie zarabiać na masternodach, ale ja przez kilka miesięcy próbowania różnych opcji to właśnie na tego typu "lokatach" jak UPC miałem największe zyski.

[edycja]
dorzuciłem coś o kolejnych 2 "świeżych" kryptowalutach z opcją masternodes: Lemonad (LAD) oraz MOBInode Coin (MOBI), o innych (nie tylko o "świeżakach", ale i o starych krypto) napiszę gdy będę miał więcej wolnego czasu

//Bardzo dziękuję wszystkim za merity Cheesy Cheesy
Jeżeli ktoś planuję zakupić jeszcze  lemonad(LAD), to radzę się dwa razy zastanowić, pierwszą giełdą dla tego coina będzie Midex, gdzie nie ma w ogóle kupujących.
Tutaj co się stało z Klimatias(kts) po listingu(cena w pre sale: 0.001btc) :
image loading...  
A tutaj OTS (cena w presale: 0.00001btc):
image loading...
Jak widać cena zaledwie po jednym dniu poszła się walić. Midex nie jest zła giełdą, ale zdecydowanie nie nadaję się na pierwszą giełdę. 

tom1ek (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 18, 2019, 02:02:29 PM
 #11

racja, ja ogólnie nie polecam pre-sale nikomu. Po ICO cena zwykle idzie w dół przynajmniej 50%, a czasem i 90% - to zależy. W LAD wszedłem w pre-sale podejmując świadome ryzyko, celowo zainwestowałem niewiele, zobaczę czy mi się to opłaci. Zwykle najlepiej odczekać 3-4 dni po pre-sale i wtedy inwestować, inaczej można sporo stracić
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 18, 2019, 09:29:23 PM
 #12


racja, ja ogólnie nie polecam pre-sale nikomu. Po ICO cena zwykle idzie w dół przynajmniej 50%, a czasem i 90% - to zależy. W LAD wszedłem w pre-sale podejmując świadome ryzyko, celowo zainwestowałem niewiele, zobaczę czy mi się to opłaci. Zwykle najlepiej odczekać 3-4 dni po pre-sale i wtedy inwestować, inaczej można sporo stracić

Niestety takie mamy czasy i na prawdę ciężko o ICO/STO czy inną formę wprowadzenia nowej monety, która nie zaczyna się od konkretnego dumpa...
Na szczęście zdarzają się wyjątki chociażby te :
...
Przypomnę, że BTT otworzyło się przy kursie x3 i w szczycie po paru dniach było warte x10 a Fetch.io otworzyło się na x4 do dziś oddało połowę zatrzymując się przy cenie 2 krotnie większej niż ICO.
...
(ale póki co one chyba potwierdzają regułę no i przy nich zadziałała magia binance)

Osobiście mam nadzieję że niebawem wrócą czasy w których inwestowanie w początkowej fazie projektu miało sens bo jeśli aktualna sytuacja potrwa dłużej NIKT nie będzie inwestował w ICO/STO a przez to wiele ciekawych projektów może paść jeszcze zanim wogóle wystartuje....


tom1ek (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 20, 2019, 03:35:37 PM
Merited by DarkStar_ (4), Tytanowy Janusz (1)
 #13

MN news - parę nowości ze społeczności masternodes:

16.03.2019 - Miał miejsce jeden z największych ataków hakerskich ostatnich miesięcy, ofiarą ataku padł serwis Cryptohashtank.com, platforma hostująca współdzielone masternody. Najpierw zostały okradzione ich portfele waluty MOBI, później UPC i inne. Według oficjalnej listy opublikowanej przez CHT wyczyszczono im portfele 20 kryptowalut. Według moich prywatnych rozmów z adminem serwisu tak naprawdę ofiarą padło o wiele więcej portfeli niż ogłoszono oficjalnie.

17.03.2019 - Informacja o zdarzeniu zostala udostępniona społeczności.

Reakcje innych dostawców "shared masternodes"?
- Bardzo współczują CHT i zapewniają swoich klientów, że im coś takiego nie grozi.

Reakcja największego gracza na rynku, czyli Midas Investments:
- 18 marca ustawili wszystkie swoje usługi (shared MN, giełdę, coiny itd.) w tryb przerwy technicznej i przez cały dzień wraz z wynajętymi specjalistami z firm zewnętrznych przeprowadzali audyt bezpieczeństwa wszystkich swoich serwerów. Wyniki audytu i szczegóły dot. wprowadzenia nowych zabezpieczeń znane są już tylko firmie Midas.

Brawo dla Midasa za reakcję - chyba wiem gdzie uda się większość niezadowolonych klientów CHT i coś myślę, że koszt tego audytu szybko im się zwróci. Smiley

Jeśli chodzi o reakcje deweloperów kryptowalut, to albo "prowadzą własne śledztwo" w sprawie (i nic z niego nie wynika), albo współczują klientom CHT straty i tyle. Na pochwałę zasługują jedynie deweloperzy UPC (Ultrapaycoin) którzy mogli tak jak reszta nie reagować, bo to zwykła kradzież z prywatnego, słabo zabezpieczonego portfela - nie mająca nic wspólnego z samą siecią UPC. Deweloperzy postanowili jednak wyśledzić portfele na które trafiły skradzione pieniądze i dogadali się z giełdą Crex24 aby zatrzymać depozyty/wypłaty ich waluty na 24h. W tym czasie przygotowali update/fork, który wyłącza z sieci portfele ze skradzionymi monetami. Przynajmniej zablokuje to hakerowi możliwość sprzedaży ukradzionych środków.
Danonair
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 16


View Profile
June 05, 2019, 07:54:19 AM
 #14

Hej, zauważyłem nową opcję "zero fees" na platformie Midas Investments

W przypadku gdy wpłacimy i zablokujemy na platformie 350 MIDAS (około 1,04 * 350 = 364 zł) nie zapłacimy wtedy żadnych opłat na platformie.

Czy dobrze rozumiem, że jeśli zablokuję 350 MIDAS to będę mógł postawić lub dzielić dowolną masternode na platformie bez opłat miesięcznych, które wynoszą około 5$?

Co w takim wypadku myślicie o inwestowaniu w masternode przez platformę Midas?
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3122
Merit: 7642


Cashback 15%


View Profile WWW
September 13, 2019, 06:55:16 PM
 #15

od czasu tej wiadomosci co ALQO wydal na kilku kanalach, zna XLQ kurs tylko jeden kierunek  Wink
mam osobiscie od kilka miesiecy 1 masternode i dlatego tez mnie ta wiadomosc bardzo ucieszyla - bo bylo od kliku miesiecy bardzo ciuchutko o ALQO



Quote
ALQO's development arm, Bitfineon GmbH, secures 1M EUR investment to secure launch of next generation crypto & fiat exchange,
@Bitfineon
. Read the press release here: http://cryptodaily.co.uk/2019/09/bitfineon-com-secures-1-million-in-funding-to-launch-its-next-gen-exchange - Discuss with ALQO community members on Discord: http://discord.gg/wNgrmkg #ALQO $XLQ

https://twitter.com/ALQOCOIN/status/1172017287014047744

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀











█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█











▄▄▄▄█
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
September 14, 2019, 10:21:27 AM
 #16

od czasu tej wiadomosci co ALQO wydal na kilku kanalach, zna XLQ kurs tylko jeden kierunek  Wink

Ty jesteś dziecko szczęścia Smiley Token -98% od ATH. Z każdego 1000 zł zainwestowanych zostaje 20. A ty inwestujesz w to na dołku, stawiasz masternoda i robisz x10 na pozycji w 3 miesiące:) Nic tylko pogratulować i pozazdrościć. Brawo
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3122
Merit: 7642


Cashback 15%


View Profile WWW
September 14, 2019, 12:09:38 PM
 #17

od czasu tej wiadomosci co ALQO wydal na kilku kanalach, zna XLQ kurs tylko jeden kierunek  Wink

Ty jesteś dziecko szczęścia Smiley Token -98% od ATH. Z każdego 1000 zł zainwestowanych zostaje 20. A ty inwestujesz w to na dołku, stawiasz masternoda i robisz x10 na pozycji w 3 miesiące:) Nic tylko pogratulować i pozazdrościć. Brawo

dzieki.
projekt ABS tez moge wam polecic. sytuacja taka sama jak w ALQO - kolo developerow zaczyna sie znowu krecic i nastepne plany zostale opablikowane

osobiscie w ABS mam aktualnie 8 masternodow  Cool

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀











█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█











▄▄▄▄█
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!