Bitcoin Forum
September 17, 2019, 07:50:54 PM *
News: If you like a topic and you see an orange "bump" link, click it. More info.
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Co to jest węzeł, pełny węzeł, masternode? Jak taki ustawić i na tym zarobić?  (Read 459 times)
wwzsocki
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1050
Merit: 878


LiveCoin - is a modern stock exchange


View Profile WWW
March 13, 2019, 10:37:52 AM
Last edit: July 31, 2019, 05:14:46 PM by wwzsocki
Merited by DarkStar_ (4), BitCryptex (2), cryptovigi (1), Tytanowy Janusz (1)
 #1

AKTUALIZACJA 12.06.2019 (dodałęm pełny przewodnik ze screenami jak ustawić masternody dla różnych projektów)


Jak zarabiać na PoS przy użyciu standardowego komputera? Co to są węzły, pełne węzły i masternody? Jaki sprzęt jest potrzebny do wydobycia PoS i zarabiania w węzłach?
Wszystkie odpowiedzi w tym poście!

Co to jest węzeł, pełny węzeł, masternode?
Wydobycie PoS polega na tym, że jesteś opłacany monetami po prostu za pracę swojego portfela, praktycznie bez korzystania z mocy komputera.

Węzeł — po pobraniu portfela określonej monety rozpoczynasz synchronizację z siecią. Synchronizacja oznacza pobranie całej historii przelewów tej monety w sieci. W ten sposób przesyłasz całą historię transakcji, aby w przyszłości przechowywać ją jako zdecentralizowany serwer. Dopóki trwa synchronizacja, twój komputer jest tylko węzłem.

Pełny węzeł — jest w pełni zsynchronizowanym portfelem. Gdy pobierzesz wszystkie transakcje i zaczniesz je przechowywać. Ponadto algorytm jest zapisywany w pełnym węźle, co pozwala sprawdzić nowe transakcje pod kątem zgodności z regułami sieci, zanim górnicy uwzględnią je w bloku. Na tym etapie już zaczynasz zarabiać. Po prostu uzupełnij portfel o liczbę monet, na które możesz sobie pozwolić i po synchronizacji już zarabiasz. Nazywa się to wydobyciem PoS w klasycznym sensie. Im więcej monet w portfelu, tym częściej otrzymasz nagrodę. Sprawdź, kiedy zostanie przyznana nagroda. W prawej dolnej części portfela znajdują się różne ikony. Pokażą ci one najważniejsze informacje na przykład jak długo będziesz czekać na nagrodę.
Jeśli nie widzisz czasu do otrzymania nagrody, poczekaj kilka godzin (dzień), albo sprawdź szyfrowanie portfela. Jeśli chcesz zarabiać jako węzeł, portfel musi być otwarty i nie zaszyfrowany.

Masternode
 — węzeł, który zawiera transakcje w bloku. Posiadając masternoda, stajesz się pełnowartościowym górnikiem. Masternod nie tylko przechowuje historię sieci i sprawdza transakcje, ale także zawiera transakcje w bloku i zapewnia anonimowość transferów, zasadniczo wykonując tę samą pracę, którą robią tradycyjni górnicy w wydobywaniu POW na kartach graficznych i asics. W tym celu właściciele masternodow otrzymują monety za każdy wyekstrahowany blok, a zyski tutaj są maksymalne. Jeśli wybierzesz odpowiednią monetę, zysk może być bardzo wysoki. Jednak masternod ma specjalne wymagania.

Oto, co musisz zrobić:
Pobierz portfel z wybraną monetą. Zaczekaj na pełną synchronizację. Czasami zajmuje to kilka dni, jeśli moneta jest popularna i było dużo transakcji od czasu jej uruchomienia.
Zamów od dostawcy Internetu dedykowany adres IP, który będzie używany przez resztę świata do łączenia się z twoim masternodem. Typowe lokalne IP, często dynamiczne, nie jest odpowiednie. Koszt takiej usługi jest niewielki.
Otwórz port routera, który jest niezbędny do pracy z masternodem. Ponownie, dzwoniąc do dostawcy zapytaj, czy blokuje porty, czy nie. Jeśli nie, otwórz je na routerze. Jeśli tak, poproś dostawcę o otwarcie określonego portu. Które i jak otworzyć porty na routerze, dowiedz się później w zależności od wybranej monety.
Pobierz instrukcję dotyczącą dostrojenia masternoda z oficjalnej strony krypto-waluty. Tam możesz również zobaczyć, ile monet potrzebujesz, aby uruchomić takiego masternoda. Każda waluta ma odpowiednio inną liczbę monet, różne początkowe inwestycje i okresy zwrotu.
Kup wymaganą liczbę monet i przelej na swój portfel.
Wprowadź wszystkie niezbędne ustawienia w plikach systemowych portfela. Nie trwa to długo, po raz pierwszy zajęło mi to około godziny. Następny ustawiłem w 15 minut. Dokładne instrukcje sa do znalezienia na oficjalnych stronach monet.
Uruchomienie masternoda. Upewnij się, że portfel jest otwarty. Zapewnij ciągłą pracę portfela 24/7. Juz zarabiasz!!!
Na pierwszy rzut oka konfiguracja masternoda może być trudna, ale wierz mi, nie jest. Najbardziej przerażający jest pierwszy raz, póżniej wszystko jest już tylko łatwiejsze i łatwiejsze. Jeśli masternod jest wyłączony (brak prądu, Internetu lub po prostu postanowiłes dać komputerowi odpocząć, masz urlop itp.) — wtedy nic złego się nie stanie. Po prostu nie zarobisz, dopóki ponownie nie włączysz portfela. Aby uruchomić masternoda, wystarczy nacisnąć przycisk Start aby ponownie zarabiać.

Dlaczego kopanie masternodem jest lepsze niż wydobywanie na sprzęcie?

Dostępność. Aby zacząć zarabiać, nie potrzebujesz dużych inwestycji. Nie musisz inwestować w sprzęt, możesz kopać na swoim starym dobrym komputerze domowym. Nie musisz pożyczać dodatkowej przestrzeni a nawet wynajmować pokoju. Koszt energii jest również minimalny.

Rentowność. Dokładna informacja: http://mnrank.com/

Nie ma kosztów! W tym sensie, że nie masz za co płacić. Główne wydatki na pracę z masternodem to zakup gwarantowanej liczby monet, które dają ci status w sieci. Przez czas pracy masternoda monety te są zamrożone. Ale jeśli zdecydujesz się zrezygnować z gry, po prostu musisz wyłączyć masternoda i sprzedać wszystkie monety, które kupiłeś wcześniej. Zarabiasz od pierwszej godziny pracy! Bez strat! Prawidłowo wyselekcjonowana moneta nie tylko daje możliwość zarabiania na wydobyciu, ale także zarobisz w przyszłości na kursie poniewaz cena rosnie i jest droższa niż kupiłeś na starcie. Czy możesz szybko sprzedać karty graficzne, a nawet drożej niż kupiłeś? Oczywiście nie.

Dlaczego zarobki na masternodzie to nie utopia?
Czytasz mój artykuł i już szukasz banku, aby zaciągnąć pożyczkę. Temat jest ogólnie fajny ale czy nie ma ryzyka?
Nie spiesz się, zawsze i wszędzie istnieje ryzyko. Gdyby wydobycie na masternodach było idealne, prawdopodobnie wszyscy zarabiali by tylko na tym. Patrzymy na drugą stronę monety.

Prawdopodobieństwo wypalenia. W tej chwili tylko Dash oferuje technologię masternodową z najlepszych monet. Tylko monety, które są potrzebne do uruchomienia masternoda, będą kosztować więcej niż 100 tysięcy dolarów. A roczna rentowność wynosi tylko około 6%. Myślę, że wszyscy możemy skorzystać znacznie więcej. Naprawdę interesująca rentowność nie pochodzi od takich monet z najwyższej półki. Często im młodsza moneta, tym wyższy jest procent. Aby zwabić ludzi. Wyobraź sobie, że kupiłeś monetę, a developer wziął monety i zniknął. Dlatego przy wyborze projektu nie można kierować się tylko wskaźnikiem jej opłacalności. Masternodecoin to jest projekt godny polecenia.

Praca na giełdzie. Będziesz musiał jakoś się tego nauczyć. W naszych czasach nawet bitcoin nie zawsze można kupić, a jeśli to możliwe, to często z dużymi prowizjami. Pracując z niepopularną monetą, będziesz musiał sam ją kupić i sprzedać później na giełdzie walut crypto. Nie jest to trudne, ale wymaga dodatkowej wiedzy i czasu.

Przywiązanie do domu. W każdym razie będziesz przywiązany do domu. Sprzęt powinien działać bezawaryjnie, a prawdopodobieństwo pożaru (nie daj Boże) jest również obecne w komputerze domowym. Inną rzeczą jest to, że tutaj jest o wiele mniej awarii niż u górników kopiących na kartach graficznych.


Wniosek
Zawsze radzę każdemu i sam stosuję się do tej reguły — nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. Nawet jeśli teraz zarobki na masternodzie wydają ci się najbardziej atrakcyjne, nie zadłużaj się i nie inwestuj wszystkich pieniędzy. Powinno istnieć kilka źródeł dochodów.

Zarobki na masternodach można porównać z wydobywaniem w domu na kartach wideo. Żeby porównać dokładnie te dwa kierunki rozważ takie czynniki jak: stabilność, czas spędzony, wyprodukowana waluta. W związku z tym wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Pamietaj o dywersyfikacji aby zabezpieczyć się przed ryzykiem.

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i pieniędzy, zainwestuj i skonfiguruj masternoda !!!


AKTUALIZOWANY 12.06.2019

Jest to bardzo szczegółowy przewodnik krok po kroku ze zrzutami obrazu i może być używany przy wielu różnych konfiguracjach masternodów. Nie potrzebna jest wiedza o Ubuntu lub Linuksie.

1. Najpierw przejdź do Vultr i utwórz konto.

2. Kliknij +, aby „Wdrożyć nowy serwer”.3. Wybierz swoją „lokalizację serwera”, wybierając najbliższe miejsce, które powinno zminimalizować czasy pingów.4. Wybierz „Typ serwera”, wybierz „Windows 2016 x64”.5. Wybierz „Rozmiar serwera”, zazwyczaj najbardziej podstawowy rozmiar, wybierz „20 GB SSD / 1 CPU / 512 MB pamięci / 500 GB przepustowości”.6. W „Dodatkowych funkcjach” zawsze wybieram tylko „Włącz IPv6”.7. W polu „Nazwa hosta serwera i etykieta” wpisz żądaną nazwę dla VPS.

8. I wreszcie kliknij „deploy now”9. Poczekaj, aż „Status” Twojego VPS powie „Running”, a następnie kliknij „View Console”.10. Pojawi się ekran jak poniżej, kliknij „Wyślij (send) CtrlAltDel”.11. Kliknij ikonę Łatwość dostępu “Ease of access”, a następnie wybierz „Klawiatura na ekranie". Pozwoli to zaoszczędzić wiele godzin frustracji, ułatwi wpisywanie poprawnych znaków w haśle.12. Wróć do Vultr.com, kliknij „Szczegóły serwera”.13. Kliknij „Pokaż hasło”.14. Użyj hasła z kroku # 13, aby uzyskać dostęp do VPS. Użyj klawiatury ekranowej, aby nie tracić czasu na wpisywanie nieprawidłowych znaków.15. Uruchom „Internet Explorer”, wybierz „Opcje internetowe”, a następnie kliknij kartę „Zabezpieczenia”, usuń zaznaczenie opcji „Włącz tryb chroniony”.16. Następnie kliknij przycisk „Poziom niestandardowy…”, poszukaj opcji „Pobieranie pliku” i „Włącz”. Następnie kliknij „OK”, kliknij „Apply”, a następnie kliknij „OK”17. Na pasku adresu „Internet Explorer” przejdź do strony opera.com i pobierz i zainstaluj Operę.18. Po całkowitym zainstalowaniu „Opery” i otwarciu przejdź do witryny monet i pobierz ją.

Poniższe kroki zakładają, że już pobrałeś żądany portfel na swój VPS i masz niezbędne zabezpieczenia do uruchomienia masternoda (X ilość monet).

19. Na portfelu kliknij „Narzędzia” -> „Konsola debugowania”.

Wprowadź polecenie: masternode genkey i skopiuj dane do Notatnika.

Wprowadź polecenie: getnewaddress i skopiuj dane do Notatnika.20. Wyślij kwotę potrzebną do zabezpieczenia masternodes (X ilość monet) na adres, który właśnie wygenerowałeś.

Skopiuj identyfikator transakcji (TXid).

Poczekaj co najmniej 20 potwierdzeń (jeśli spróbujesz uruchomić swój masternoda, zanim otrzymasz 20 potwierdzeń, Twój system główny nie zadziała i będziesz musał ponownie uruchomić procedurę).21. Teraz, gdy potrzebujesz Transakcji Out (TXout), otrzymasz dowód transakcji zabezpieczenia masternode.

22. Przejdź do folderu systemowego „NAZWA MONETY” i edytuj plik „NAMEOFCOIN.conf” za pomocą informacji o modzie głównej. Najprostszym sposobem na znalezienie tego pliku, aby przejść do portfela Twojej monety, przejdź do „Narzędzia”, będziesz miał „Otwórz plik konfiguracji portfela” lub „Pokaż automatyczne kopie zapasowe”, jeśli istnieje „Otwórz plik konfiguracji portfela”, to kliknij, jeśli nie istnieje, kliknij „Pokaż automatyczne kopie zapasowe”.23. Jeśli z kroku 22 musisz wybrać „Pokaż automatyczne kopie zapasowe”, ten krok dotyczy Ciebie. Kliknij nazwę folderu, którego nazwa pochodzi od monety, patrz czerwone pole poniżej.

Otwórz “Console Debug” i wprowadź polecenie: masternode outputs

Sprawdź, czy transakcja jest taka sama jak w poprzednim kroku i skopiuj wynik Outputidx do pliku .txt lub Notatnika z kroku # 19.24. Uzyskaj dostęp do pliku konfiguracyjnego swojej monety.25. Teraz musisz wprowadzić następujące informacje i zapisać:

rpcuser=YOUR_USERNAME
rpcpassword=YOUR_PASSWORD
rpcallowip=127.0.0.1
listen=1
server=1
daemon=1
logtimestamps=1
maxconnections=64
masternode=1
externalip=YOUR_VPS_IP
bind=YOUR_VPS_IP
masternodeaddr=YOUR_VPS_IP:XXXXX
masternodeprivkey=YOUR_MASTERNODE_KEY


a. YOUR_VPS_IP= uzyskasz go ze swojego portalu Vultr poniżej nazwy twojego VPS.

b. bind= tak samo jak powyżej.

c. masternodeaddr=tak samo jak powyżej + :XXXXX (jest to numer portu określony przez Twoją monetę)

d. masternodeprivkey= wygenerowano ten numer w kroku #19.

Jest to alternatywny plik conf twojej monety, jeśli powyższa opcja nie zadziała, powinna to załatwić.

rpcuser=losowe, ponieważ jest to wyłączone, ale musi mieć coś.
rpcpassword=losowe, ponieważ jest to wyłączone, ale musi mieć coś.
rpcallowip=127.0.0.1
listen=1
server=1
daemon=1
logtimestamps=1
maxconnections=256
masternode=1
externalip=YOUR_VPS_IP
bind=YOUR_VPS_IP
masternodeaddr=YOUR_VPS_IP:XXXXX
masternodeprivkey=YOUR_MASTERNODE_KEY
addnode=Adres IP określony przez Twoją monetę
addnode=Adres IP określony przez Twoją monetę
addnode=Adres IP określony przez Twoją monetę
port=XXXXX określony przez Twoją monetę
staking=1


26. Teraz nadszedł czas, aby wrócić do Portfela na pulpicie, otworzyć go i kliknąć:

Narzędzia “Tools” -> “Open Masternode Configuration File”.

W „pliku konfiguracji Masternoda” musimy wprowadzić następujące informacje:

MN Label: <Wpisz etykietę swojego Masternoda>

VPS IP:Port: <Adres IP twojego VPS i portu XXXXX>

Masternode genkey: <Masternode Genkey> (wygenerowany w kroku #19).

TX id: <Twoja transakcja do Masternoda> (wygenerowany w kroku #19).

TX out: <OutputIndex Twojej transakcji> (we generated previously on step #21).

27. Następnie zapisz plik konfiguracyjny, zamknij i uruchom ponownie portfel na monety:

28. Po ponownym uruchomieniu Portfela przejdź do sekcji „Masternody”, wybierz swój masternod i kliknij „Uruchom Alias”.29. BARDZO WAŻNE, przejdź do „Panelu sterowania”> „System i zabezpieczenia”> „System” wybierz „Ustawienia zdalne” i kliknij „Nie zezwalaj na zdalne połączenie z tym komputerem”.30. Nie zapomnij zaszyfrować portfela, utworzyć kopię zapasową, aktualizować VPS za pomocą najnowszych sterowników i najnowszej wersji antywirusowej.

31. Zwiększ bezpieczeństwo, ustawiając zasady blokowania kont, więc jeśli ktoś spróbował zbyt wiele razy, zostanie na jakiś czas zablokowany. W swoim VPS przejdź do Start (logo „Windows”) na konsoli VPS, w lewym dolnym rogu, wpisz „Lokalne zasady bezpieczeństwa”, a następnie kliknij „Zasady blokady konta”, wprowadź „3” w „nieprawidłowych próbach logowania”, następnie kliknij „OK”.


Jest to mój tekst opublikowany tutaj https://steemit.com/cryptocurrencies/@wwzsocki/masternodecoin-projekt-co-to-jest-wezel-node-pelny-wezel-masternode-i-jak-na-tym-zarobic
What is a node, a full node, a masternode. How to earn on this?
(GUIDE) Node, full node, masternode. How to set up one and make money from it?
Wikipedia.org
Guide source: https://medium.com/@Panama_TJ/simplest-guide-to-setup-your-masternode-250a87349e42

█████████▄           ▄█
▀██▄         ██
▀██▄    ▄▄ ██
▀███ ███ ██
█████████▄        ▀▀ ██
▀██▄      ▄▄ ██
▄█████████ ███ ██
▄██▀          ▀▀ ██
████
█▀            ▄▄ ██
▄██ ███ ██
▄██▀   ▀▀ ██
▄██▀        ██
███████████▀          ▀█
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████


▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
█▄           ▄█████████
██         ▄██▀
██ ▄▄    ▄██▀
██ ███ ███▀
██ ▀▀        ▄█████████
██ ▄▄      ▄██▀
██ ███ █████████▄
██ ▀▀          ▀██▄
██ ▄▄            ▀█████
██ ███ ██▄
██ ▀▀   ▀██▄
██        ▀██▄
█▀          ▀███████████
1568749854
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1568749854

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1568749854
Reply with quote  #2

1568749854
Report to moderator
1568749854
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1568749854

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1568749854
Reply with quote  #2

1568749854
Report to moderator
1568749854
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1568749854

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1568749854
Reply with quote  #2

1568749854
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
wwzsocki
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1050
Merit: 878


LiveCoin - is a modern stock exchange


View Profile WWW
March 27, 2019, 10:47:22 AM
 #2

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub chce uruchomić masternoda czy po prostu stejkować a nadal nie wie jak to bardzo chętnie służę pomocą.

Napisz tu w temacie albo wyślij mi PM (nowe konta też  Wink). A postaram się pomóc.

█████████▄           ▄█
▀██▄         ██
▀██▄    ▄▄ ██
▀███ ███ ██
█████████▄        ▀▀ ██
▀██▄      ▄▄ ██
▄█████████ ███ ██
▄██▀          ▀▀ ██
████
█▀            ▄▄ ██
▄██ ███ ██
▄██▀   ▀▀ ██
▄██▀        ██
███████████▀          ▀█
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████


▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
█▄           ▄█████████
██         ▄██▀
██ ▄▄    ▄██▀
██ ███ ███▀
██ ▀▀        ▄█████████
██ ▄▄      ▄██▀
██ ███ █████████▄
██ ▀▀          ▀██▄
██ ▄▄            ▀█████
██ ███ ██▄
██ ▀▀   ▀██▄
██        ▀██▄
█▀          ▀███████████
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 623


View Profile
March 28, 2019, 03:57:19 PM
 #3

a nie lepiej wykupić po prostu VPS ;-) ?
Ja osobiście mam kiepskie doświadczenia - bo jedyny mój MN na jakiego się zdecydowałem spadł z 1dolara za coina do 1centa

no i jeszcze jednego shitcoina stake'uje - co prawda podwoiłem liczbę monet - ale kurs spadł za to z 50 sat do 1 Cheesy
tutaj obawiam się że taki MN to jedynie może być dodatek  do coina którego i tak byśmy kupili - raczej, szczególnie jako początkujący nie kierowałbym się wysokim potencjalnym ROI..
ale kilka stronek o masternodach dorzucę:
https://masternodes.online/
https://masternodes.pro/statistics
wwzsocki
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1050
Merit: 878


LiveCoin - is a modern stock exchange


View Profile WWW
April 09, 2019, 11:43:24 AM
Last edit: April 09, 2019, 11:55:28 AM by wwzsocki
 #4

a nie lepiej wykupić po prostu VPS ;-) ?...

Wszystko zależy od tego jak dużo kosztuje masternod i czy chcesz narażać tą kasę ale nie tylko to jest bardzo zróżnicowane i zależne od możliwości poszczególnych kopiących, mających masternody czy stejkujących nawet. Jeżeli nie masz czasu na to aby bawić się w ustawianie a co więcej pilnowanie koparek czy masternodów to oczywiście taki serwis to jest jedyne rozwiązanie lub wynajęcie kogoś prywatnie komu będziesz ufał i zajmie się dla Ciebie tym wszystkim.

Z drgiej strony jakiekolwiek serwisy pomiędzy tobą a masternodem czy koparką i już jest duże zagrożenie dla wkładu i samych nagród ponieważ jak wszyscy wiemy nikomu nie można ufać i co chwilę są jakieś haki.

Osobiście lubię sprawdzać nowe projekty, uruchamiać masternody, nody, portfele, przesyłać różne transakcje, itd. A to wszystko poto żeby być na czasie i nie tylko obserwować ale czynnie brać udział. Zdobywać doświadczenie przez praktykę bo jak przyjdzie co do czego i trzeba będzie wysłać jakaś transakcję lub znależć jakieś klucze lub z seed phrase i odtworzyć portfel czy masternoda z gróbą kasą to wtedy właśnie wolałbym liczyć na siebie.

Dodatkowo pojawia się tyle super serwisów, że ostatnio nawet przestałem używać giełd i wszystko robię z portfela. Używam Guardy i jest tam dosłownie wszystko. Większość kryptowalut jest dostępna, wymiana pomiędzy krypto w portfelu. Jeszcze tylko czekam niech dodadzą konwersję do FIAT i wypłaty do banku plus karty kredytowe i już nic więcej nie będzie potrzebne. Wszystko zrobisz za pomocą jednego portfela.

█████████▄           ▄█
▀██▄         ██
▀██▄    ▄▄ ██
▀███ ███ ██
█████████▄        ▀▀ ██
▀██▄      ▄▄ ██
▄█████████ ███ ██
▄██▀          ▀▀ ██
████
█▀            ▄▄ ██
▄██ ███ ██
▄██▀   ▀▀ ██
▄██▀        ██
███████████▀          ▀█
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████


▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
█▄           ▄█████████
██         ▄██▀
██ ▄▄    ▄██▀
██ ███ ███▀
██ ▀▀        ▄█████████
██ ▄▄      ▄██▀
██ ███ █████████▄
██ ▀▀          ▀██▄
██ ▄▄            ▀█████
██ ███ ██▄
██ ▀▀   ▀██▄
██        ▀██▄
█▀          ▀███████████
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 623


View Profile
April 09, 2019, 01:50:37 PM
 #5

@wwzoscki - ale w przypadku masternodów (a przynajmniej tych, z którymi miałem do czynienia) coiny trzymasz na swoim własnym portfelu- w zasadzie to jest konieczne wykonanie tylko jednej transakcji (no i potem jeszcze wysłanie z poziomu portfela komendy, aby MN uruchomić), więc jedyne co ryzykujesz to stratę.. nagrody w przypadku awari VPS
Dobre serwery zaczynają się od 5usd miesięcznie i spokojnie wystarcza na kilka dobrze skonfigurowanych MN
 Problem pojawia się jedynie jeśli chodzi o stake'owanie - bo tu jednak wallet z coinami musi być 24h/7 online.

A tak w ogóle to najbardziej ryzykownym elementem w tej całej "zabawie" są kwestie spekulacyjne a nie techniczne - sam swojego MN miałem na coinach które aktualnie są warte 5% i mniej % tego co na starcie :| (na szczęście trafiłem na mega promocje hostingu VPS za 1zł miesięcznie, więc przynajmniej na opłątach za VPS nie straciłem ;-))
wwzsocki
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1050
Merit: 878


LiveCoin - is a modern stock exchange


View Profile WWW
April 12, 2019, 05:44:05 PM
 #6

@wwzoscki - ale w przypadku masternodów (a przynajmniej tych, z którymi miałem do czynienia) coiny trzymasz na swoim własnym portfelu- w zasadzie to jest konieczne wykonanie tylko jednej transakcji (no i potem jeszcze wysłanie z poziomu portfela komendy, aby MN uruchomić), więc jedyne co ryzykujesz to stratę.. nagrody w przypadku awari VPS.

Masz TUTAJ fajny artykuł o VPNach i o tym jak to naprawdę jest z tym bezpieczenstwem i anonimowością.

Dodatkowo gdy pisałem o zagrożeniach to miałem na myśli serwisy dla masternodów a nawet masternody współdzielone bo też szdarzły się przekręty.

Masternoda możesz spokojnie uruchomić na średniej klasy laptopie, najważniejsze to w miarę szybki i stabilny internet. Dlatego wszystkie dodatkowe serwisy to potencjalny problem. Nie tylko ze względów technicznych takich jak awarie ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Pamiętaj taki VPN moźe monitorować 100% przesyłanych danych. I pomimo reklamy i gwarancji, że tego nie robią okazuje się, że rzeczywistość jest trochę inna kiedy czytamy podany powyżej artykuł.

Już nie raz bardzo ważne dane "wypłynęły" w niewyjaśniony sposób z VPNów i innych serwisów do ochrony prywatności.

█████████▄           ▄█
▀██▄         ██
▀██▄    ▄▄ ██
▀███ ███ ██
█████████▄        ▀▀ ██
▀██▄      ▄▄ ██
▄█████████ ███ ██
▄██▀          ▀▀ ██
████
█▀            ▄▄ ██
▄██ ███ ██
▄██▀   ▀▀ ██
▄██▀        ██
███████████▀          ▀█
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████


▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
█▄           ▄█████████
██         ▄██▀
██ ▄▄    ▄██▀
██ ███ ███▀
██ ▀▀        ▄█████████
██ ▄▄      ▄██▀
██ ███ █████████▄
██ ▀▀          ▀██▄
██ ▄▄            ▀█████
██ ███ ██▄
██ ▀▀   ▀██▄
██        ▀██▄
█▀          ▀███████████
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 623


View Profile
April 15, 2019, 05:38:21 PM
 #7

Nie zrozumieliśmy się, ja miałem na myśli VPS (Virtual Private Server) - a nie VPN - no i wtedy na takim VPSie sam stawiasz wszystko - zupełnie jakbyś to robił na własnym komputerze (oczywiście jest ryzyko, ze u jakiegoś szemranego dostawcy dojdzie do jakichś nieprawidłowości, ale większość dostawców oferuje bezpieczeństwo porównywalne z bezpieczeństwem komputera statystycznego Kowalskiego), wielkim plusem takiego rozwiązania są z reguły niższe koszty, lepszy uptime, mniejszy hałas, mniejsze ryzyko np. pożaru itp Wink Należy tylko bezwzględnie pamiętać, żeby przypadkiem - w przypadku MN nie trzymać na takim serwerze portfela z monetami - idealnym rozwiazanie jest trzymanie monet np. na Portfelu sprzętowym (ledger/trezor/keepkey itp)
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1456
Merit: 1059


in crypto we trust


View Profile
April 16, 2019, 07:58:46 AM
 #8

osobiście mam masternodes różnych projektów, takich jak ALQO, ABS, BTDX i MTNC. kupiłem na to wszystko sobie minipc, gdzie teraz zainstalowane są całe portfele które są 24h online. zarejestrowałem się również w netcup dostawcy vps i jestem z niego do teraz zadowolonym
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 623


View Profile
April 16, 2019, 11:23:52 PM
 #9

no tak - jest jeszcze opcja raspberry Pi (i pokrywnych mini-komputerów) z tym, że tutaj, przyniosło mi to na myśl jeszcze jedną przewagę VPS względem domowych komputerów (choć to się zmienia wraz z rozwojem sieci światlowodowych) - otóż VPS zwykle maja szybsze lacze o lepszym pingu - a czasami ping decyduje o tym kto pierwszy znajdzie blok i dostanie nagrodę ;-)

@cygan  ktory serwer konkretnie zamowiles?
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1456
Merit: 1059


in crypto we trust


View Profile
April 17, 2019, 05:51:45 AM
Merited by malevolent (1)
 #10

no tak - jest jeszcze opcja raspberry Pi (i pokrywnych mini-komputerów) z tym, że tutaj, przyniosło mi to na myśl jeszcze jedną przewagę VPS względem domowych komputerów (choć to się zmienia wraz z rozwojem sieci światlowodowych) - otóż VPS zwykle maja szybsze lacze o lepszym pingu - a czasami ping decyduje o tym kto pierwszy znajdzie blok i dostanie nagrodę ;-)

@cygan  ktory serwer konkretnie zamowiles?

ja sobie u nich zamówiłem ten model:
https://www.netcup.de/bestellen/produkt.php?produkt=2000

i do teraz jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolonym - żadnych problemów
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 623


View Profile
April 18, 2019, 05:10:55 PM
Last edit: April 18, 2019, 05:32:56 PM by adamvp
 #11

no tak - jest jeszcze opcja raspberry Pi (i pokrywnych mini-komputerów) z tym, że tutaj, przyniosło mi to na myśl jeszcze jedną przewagę VPS względem domowych komputerów (choć to się zmienia wraz z rozwojem sieci światlowodowych) - otóż VPS zwykle maja szybsze lacze o lepszym pingu - a czasami ping decyduje o tym kto pierwszy znajdzie blok i dostanie nagrodę ;-)

@cygan  ktory serwer konkretnie zamowiles?

ja sobie u nich zamówiłem ten model:
https://www.netcup.de/bestellen/produkt.php?produkt=2000

i do teraz jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolonym - żadnych problemów

Byłbyś tak dobry i mógł zdradzić jak  długo masz ten serwer i ile MN masz tam uruchomionych? I czy tylko MN czy ryzykowałeś Stake'ować jakiegoś coina może? ;-) W sumie może się orientujesz, czy istnieje jakiś bezpieczny sposób, żeby mieć odpalonego walleta z coinami 24h/7 ale nie ryzykować tego, że jakiś haker to zhakuje i ukradnie coiny... ?


Dla porównania wrzucam:

NazwaNetcup
5zł/msc2,69€/msc(=11,5177486 złotego polskiego)/mscZaznaczam, że ja na nazwie ze wzg na promocyjną cenę nie ryzykowałem większej ilości niż 1instancje /konto

cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1456
Merit: 1059


in crypto we trust


View Profile
April 18, 2019, 07:59:49 PM
 #12

no tak - jest jeszcze opcja raspberry Pi (i pokrywnych mini-komputerów) z tym, że tutaj, przyniosło mi to na myśl jeszcze jedną przewagę VPS względem domowych komputerów (choć to się zmienia wraz z rozwojem sieci światlowodowych) - otóż VPS zwykle maja szybsze lacze o lepszym pingu - a czasami ping decyduje o tym kto pierwszy znajdzie blok i dostanie nagrodę ;-)

@cygan  ktory serwer konkretnie zamowiles?

ja sobie u nich zamówiłem ten model:
https://www.netcup.de/bestellen/produkt.php?produkt=2000

i do teraz jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolonym - żadnych problemów

Byłbyś tak dobry i mógł zdradzić jak  długo masz ten serwer i ile MN masz tam uruchomionych? I czy tylko MN czy ryzykowałeś Stake'ować jakiegoś coina może? ;-) W sumie może się orientujesz, czy istnieje jakiś bezpieczny sposób, żeby mieć odpalonego walleta z coinami 24h/7 ale nie ryzykować tego, że jakiś haker to zhakuje i ukradnie coiny... ?


Dla porównania wrzucam:

NazwaNetcup
5zł/msc2,69€/msc(=11,5177486 złotego polskiego)/mscZaznaczam, że ja na nazwie ze wzg na promocyjną cenę nie ryzykowałem większej ilości niż 1instancje /kontow netcup mam od okolo 2 miesiecy ten jeden serwer. i na nim aktualnie leca 3 ABS masternody.
ale co wazne jest w tym wszystkim ze ty masz całkowitą kontrole nad twojimi portfelami bo one są na twojim własnym mini-pc co masz 24h na dobe wlaczonym.
a na nim bym proponowal tylko windows lub linux wgrac i zalezy od projektu ich portfele - zadnego browser lub cos innego
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 623


View Profile
April 22, 2019, 08:38:31 AM
 #13

Nie do konca rozumiem tego co napisałes,  Embarrassed
Tzn zrozumiałem  to, że  na jednym serwerze za ~2.5euro masz uruchomione 3 MN?
Choc troche sie dziwie bo myslalem ze 1MN moze byc na 1 ip Undecided

Ale w sumie pozytywna informacja z tym ze 3szt "wchodza' na serwer to moze przeniose swojego node tam jak mi sie promocja na nazwie skonczy i dorzucę cos zeby wyrównać oplacalnosc; -)
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1456
Merit: 1059


in crypto we trust


View Profile
April 22, 2019, 05:47:02 PM
 #14

Nie do konca rozumiem tego co napisałes,  Embarrassed
Tzn zrozumiałem  to, że  na jednym serwerze za ~2.5euro masz uruchomione 3 MN?
Choc troche sie dziwie bo myslalem ze 1MN moze byc na 1 ip Undecided

Ale w sumie pozytywna informacja z tym ze 3szt "wchodza' na serwer to moze przeniose swojego node tam jak mi sie promocja na nazwie skonczy i dorzucę cos zeby wyrównać oplacalnosc; -)


tutaj masz racje, ale ja tez czegos innego nie napisalem.  Wink
ja na mojim netcup serwerze zamowilem dodatkowo jeszcze 2 inne/nowe ip's  Smiley

edit: sorry za moj polski - ale ja juz od ponad 30 lat w .pl niemieszkam
Danonair
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 16


View Profile
April 26, 2019, 12:18:31 PM
 #15

Czytam i próbuję ogarnąć czy dobrze rozumiem.

Czyli ścieżki uruchomienia masternode to:

1. Kupienie mini PC (lub jakikolwiek PC) na którym będę miał w pełni zsynchronizowane portfele tych kryptowalut dla których chcę uruchomić masternode. Następnie skonfigurować masternode na tym PC. PC musi być uruchomiony 24/7 z dostępem do internetu żeby dochód (kryptowaluta) z racji posiadania masternode pojawił się w portfelu.

2. Wynająć serwer VPS np. z nazwy i na nim zsynchronizować portfel. Następnie używając portfela na tym serwerze postawić masternode również na tym serwerze. W takim wypadku portfel jest uruchomiony 24/7 h na serwerze. Portfel obsługuję z poziomu serwera.

Czy jest 3 opcja dzięki której mógłbym mieć uruchomiony w pełni zsynchronizowany portfel danej kryptowaluty na własnym PC a masternode uruchomiony na serwerze VPS?
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1456
Merit: 1059


in crypto we trust


View Profile
April 26, 2019, 12:31:37 PM
Merited by DarkStar_ (1)
 #16

Czytam i próbuję ogarnąć czy dobrze rozumiem.

Czyli ścieżki uruchomienia masternode to:

1. Kupienie mini PC (lub jakikolwiek PC) na którym będę miał w pełni zsynchronizowane portfele tych kryptowalut dla których chcę uruchomić masternode. Następnie skonfigurować masternode na tym PC. PC musi być uruchomiony 24/7 z dostępem do internetu żeby dochód (kryptowaluta) z racji posiadania masternode pojawił się w portfelu.

2. Wynająć serwer VPS np. z nazwy i na nim zsynchronizować portfel. Następnie używając portfela na tym serwerze postawić masternode również na tym serwerze. W takim wypadku portfel jest uruchomiony 24/7 h na serwerze. Portfel obsługuję z poziomu serwera.

Czy jest 3 opcja dzięki której mógłbym mieć uruchomiony w pełni zsynchronizowany portfel danej kryptowaluty na własnym PC a masternode uruchomiony na serwerze VPS?

tak jak ja ciebie moglem zrozumiec, to wydaje mi sie ze dobrze mnie zrozumiales  Grin
jak masz mozliwosc u siebie w domu i przez twojego operatora to nawed mozesz jeden masternode calkowice przez twoj osobisty PC urochomic - waze w tym wszystkim jest, ze twoje ip sie niebedzie zmienial.
jak tak, to musisz jak mowiles sobie jeden vps zorganizowac

masz juz jakies projekty w mysli w jakich chcesz masternody urochomic?
Danonair
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 16


View Profile
April 26, 2019, 01:27:59 PM
 #17

Czytam i próbuję ogarnąć czy dobrze rozumiem.

Czyli ścieżki uruchomienia masternode to:

1. Kupienie mini PC (lub jakikolwiek PC) na którym będę miał w pełni zsynchronizowane portfele tych kryptowalut dla których chcę uruchomić masternode. Następnie skonfigurować masternode na tym PC. PC musi być uruchomiony 24/7 z dostępem do internetu żeby dochód (kryptowaluta) z racji posiadania masternode pojawił się w portfelu.

2. Wynająć serwer VPS np. z nazwy i na nim zsynchronizować portfel. Następnie używając portfela na tym serwerze postawić masternode również na tym serwerze. W takim wypadku portfel jest uruchomiony 24/7 h na serwerze. Portfel obsługuję z poziomu serwera.

Czy jest 3 opcja dzięki której mógłbym mieć uruchomiony w pełni zsynchronizowany portfel danej kryptowaluty na własnym PC a masternode uruchomiony na serwerze VPS?

tak jak ja ciebie moglem zrozumiec, to wydaje mi sie ze dobrze mnie zrozumiales  Grin
jak masz mozliwosc u siebie w domu i przez twojego operatora to nawed mozesz jeden masternode calkowice przez twoj osobisty PC urochomic - waze w tym wszystkim jest, ze twoje ip sie niebedzie zmienial.
jak tak, to musisz jak mowiles sobie jeden vps zorganizowac

masz juz jakies projekty w mysli w jakich chcesz masternody urochomic?

O temacie dowiedziałem się dopiero dzisiaj i jeszcze nie wybrałem konkretnych projektów.
Na początek myślę napisać kalkulator w którym będę mógł rozpisać koszty i szacunkowy profit z inwestycji masternode. Jak będzie się do czegoś nadawał to go tutaj wrzucę Smiley
Później pewnie skorzystam z analizy projektów, którą prowadzi @tom1ek w temacie https://bitcointalk.org/index.php?topic=5119143.0 i albo wybiorę coś z niej albo zrobię analizę na własną rękę.
wwzsocki
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1050
Merit: 878


LiveCoin - is a modern stock exchange


View Profile WWW
April 30, 2019, 04:54:26 PM
 #18

...bezpieczeństwo porównywalne z bezpieczeństwem komputera statystycznego Kowalskiego)...

Czy to bezpieczeństwo jest gwarantowane w jakiś sposób? Np. masternode za 5000$ stawiam VPS i jak coś się stanie z ich winy (hacker lub inne nieszczęście) to zwracają kasę? Czy jak to wygląda?

VPS oferują poważne firmy ale sam chociaż oczywiście o nich wiem to nie używałem do masternodów ani portfeli właśnie ze względów bezpieczeństwa. Jakiś czas do tyłu było tych serwisów o wiele mniej niż dzisiaj i wykorzystywałem je tylko do kopania altów. Do masternoda wystarczy słabiutki laptop lub jak powyżej Rasberry Pi.

█████████▄           ▄█
▀██▄         ██
▀██▄    ▄▄ ██
▀███ ███ ██
█████████▄        ▀▀ ██
▀██▄      ▄▄ ██
▄█████████ ███ ██
▄██▀          ▀▀ ██
████
█▀            ▄▄ ██
▄██ ███ ██
▄██▀   ▀▀ ██
▄██▀        ██
███████████▀          ▀█
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████


▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
█▄           ▄█████████
██         ▄██▀
██ ▄▄    ▄██▀
██ ███ ███▀
██ ▀▀        ▄█████████
██ ▄▄      ▄██▀
██ ███ █████████▄
██ ▀▀          ▀██▄
██ ▄▄            ▀█████
██ ███ ██▄
██ ▀▀   ▀██▄
██        ▀██▄
█▀          ▀███████████
cygan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1456
Merit: 1059


in crypto we trust


View Profile
April 30, 2019, 08:52:45 PM
Last edit: May 01, 2019, 05:41:08 AM by cygan
Merited by BitCryptex (1)
 #19

...bezpieczeństwo porównywalne z bezpieczeństwem komputera statystycznego Kowalskiego)...

Czy to bezpieczeństwo jest gwarantowane w jakiś sposób? Np. masternode za 5000$ stawiam VPS i jak coś się stanie z ich winy (hacker lub inne nieszczęście) to zwracają kasę? Czy jak to wygląda?

VPS oferują poważne firmy ale sam chociaż oczywiście o nich wiem to nie używałem do masternodów ani portfeli właśnie ze względów bezpieczeństwa. Jakiś czas do tyłu było tych serwisów o wiele mniej niż dzisiaj i wykorzystywałem je tylko do kopania altów. Do masternoda wystarczy słabiutki laptop lub jak powyżej Rasberry Pi.

ty to zle rozumiesz z tym vpsem.  Cheesy
na vps nieinstalujesz calego portfela z twojim wallet.dat i private key - to wszystko sostaje na twojim kompie i dlatego masz dalszy czas cala kontrole nad twojim portfelem.
na vps zostawiasz tylko ten masternode key co jest tylko wazny na urochomienie calego masternoda i naturalnie tez instalujesz z tego projektu w jakim chcesz prowadzic wezel, do projektu dopasowany script - zeby wszystko dzialalo
wwzsocki
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1050
Merit: 878


LiveCoin - is a modern stock exchange


View Profile WWW
May 02, 2019, 10:11:12 AM
Last edit: May 08, 2019, 08:42:25 AM by wwzsocki
 #20

ty to zle rozumiesz z tym vpsem.  Cheesy
na vps nieinstalujesz calego portfela z twojim wallet.dat i private key - to wszystko sostaje na twojim kompie i dlatego masz dalszy czas cala kontrole nad twojim portfelem.
na vps zostawiasz tylko ten masternode key co jest tylko wazny na urochomienie calego masternoda i naturalnie tez instalujesz z tego projektu w jakim chcesz prowadzic wezel, do projektu dopasowany script - zeby wszystko dzialalo

Bardzo dziękuje za dokładne wytłumaczenie. Sam nigdy nie miałem masternoda na VPSie, bo właśnie bałem się, że trzeba sie podzielić lub zaufać dane osobom 3cim.

A tu jednak, to wygląda troszkę inaczej i tylko jakiś skrypt jest wykonywany na VPS.

Możesz proszę, wyjaśnić jeszcze dokładniej jak to działa?

Ten skrypt jest samowystarczalny i nie musi się łączyć z portfelem czy masternodem na naszym komputerze chociaż raz na jakiś czas?

Rozumiem, że nagrody przychodzą na nasz adres portfela w kompie a skrypt robi całą robotę na VPSie, ale jak one się komunikują?

█████████▄           ▄█
▀██▄         ██
▀██▄    ▄▄ ██
▀███ ███ ██
█████████▄        ▀▀ ██
▀██▄      ▄▄ ██
▄█████████ ███ ██
▄██▀          ▀▀ ██
████
█▀            ▄▄ ██
▄██ ███ ██
▄██▀   ▀▀ ██
▄██▀        ██
███████████▀          ▀█
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████


▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
▄▄█
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████
█████

█████

█████

█████
█▄           ▄█████████
██         ▄██▀
██ ▄▄    ▄██▀
██ ███ ███▀
██ ▀▀        ▄█████████
██ ▄▄      ▄██▀
██ ███ █████████▄
██ ▀▀          ▀██▄
██ ▄▄            ▀█████
██ ███ ██▄
██ ▀▀   ▀██▄
██        ▀██▄
█▀          ▀███████████
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!