Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:25:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Cała prawda o Airdrop i Bounty - czy to naprawdę taka łatwa kasa?  (Read 509 times)
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 24, 2019, 12:46:50 AM
Last edit: March 24, 2019, 02:17:55 PM by cryptovigi
Merited by Tytanowy Janusz (2), malevolent (1), wwzsocki (1), kotwica666 (1), Rath_ (1)
 #1


Postanowiłem założyć ten wątek żeby przedstawić jak naprawdę wyglądają bounty na tym forum. Nie zrozumcie mnie źle – nie twierdzę, że każde Bounty to stracony czas, ale chcę żebyście mięli świadomość, że to wcale nie jest aż tak łatwy (a już zdecydowanie nie pewny) pieniądz, jak może się wydawać czytając pierwszy lepszy wątek Bounty dowolnego projektu.

Kiedy trafisz na wątek Bounty, w którym przeczytasz, że za przetłumaczenie Whitepapera czy za przetwitowanie kilku twitów dostaniesz kilkaset dolarów nie ufaj temu co czytasz bezgranicznie. Nie zrozumcie mnie źle oczywiście jest szansa, że zarobisz na tym Bounty niezłą kasę, ale szansa na to to na pewno nie więcej niż 10% (przynajmniej na dzisiaj czyli marzec 2019).

Od razu zaznaczam, że na naszym forum są osoby, które na Bounty zgarnęły ciężkie tysiące dolarów np. @wwzsocki, ale niestety jest też oprócz mnie jest kilka osób, które poświęciły kilkadziesiąt a nawet kilkaset godzin na pracę za którą nikt nigdy nie zapłacił nawet centa. OK, ich historie będą później ja opowiem teraz o sobie i moich przygodach z tą łatwą kasą, która przyciągnęła tutaj mnie i jestem przekonany że też wielu z was.

Moja historia zaczęła się od airdropów. To chyba najłatwiejsze pieniądze, na jakie możecie trafić. Ja właśnie tak myślałem… Nie długo po tym jak zacząłem się interesować crypto trafiłem gdzieś na info, że niektóre projekty zaczynają się od airdropów. Airdorp – czyli kasa z nieba – wystarczy coś przetwitować, coś zalajkować na fajsie i już dostajesz coiny o wartości kilku dolarów. Na pierwszy rzut oka darmowa kasa praktycznie za nic… wystarczy tyko chwilę poczekać (bounty i airdropy mają to do siebie, że kasy – a dokładnie coinów nie dostajesz od razu tylko po jakimś czasie czyli kilku tygodniach a częściej miesiącach).

No właśnie w tym miejscu jest czas na moją historię.

Tak  jak mówiłem zacząłem od airdropów. Airdropy były proste – prawie za nic można wyciągnąć kilka dolarów. Czytając te wszystkie informacje przez kilka tygodni szukałem nowych airdropów i wchodziłem we wszystko  bezkrytycznie. Ale trochę później natrafiłem na informację o bounty z których można (przynajmniej czytając wątki) wyciągnąć 10 albo 100 razy więcej kasy. Super!!! Czego chcieć więcej? Nic tylko brać i czekać na deszcz kasy…

Bardzo ważny tutaj jest czas, w którym ja wkroczyłem w świat bounty – marzec/kwiecień 2018 czyli czas tuż po gigantycznej pompie na crypto – bitcoin niedawno osiągnął blisko 20k dolarów a Coinmarketcap przekroczył 1.000.000.000.000 dolarów (strasznie dużo zer – to chyba bilion). Jako że nigdy nie byłem fanem fejsbooka ani twittera postanowiłem wejść w tłumaczenia, praca zdecydowanie trudniejsza i wymagająca poświęcenia dziesiątki razy więcej czasu, ale kasa teoretyczna kasa też dużo lepsza. Przynajmniej w teorii (i niestety tylko w teorii).

Początek był ciężki, bo ponieważ nie miałem doświadczenia (portfolio) miałem też trudności ze znalezieniem zleceniodawców, jednak po kilku dniach szukania znalazłem gościa, który dał mi szansę i mimo braku portfolio zlecił mi tłumaczenie wątku ANN. Później już było prościej i powoli zdobyłem doświadczenie, dzięki któremu udało mi się łatwiej zdobywać kolejne zlecenia na tłumaczenia wątków ANN, Bounty, WP, tekstów stron internetowych i całej reszty. W ciągu pół roku (może trochę więcej) wziąłem udział w kilkunastu kampaniach.

Ok to tyle wprowadzenia a teraz przejdźmy do podsumowania, czyli czy warto było.

Tak jak pisałem zacząłem od airdropów – zgodnie z zapewnieniami – mega łatwa kasa – wystarczy jeden tweet jeden like na fejsie i koniecznie dołączenie do grupy na Telegramie i już leci parę dolarów – SUPER!!! W dwa – trzy tygodnie zarobię kilkaset dolarów – wchodzę w to!!! Tak jak pomyślałem – tak zrobiłem w kilkanaście dni wszedłem chyba w 50-60 kampanii. Po tym czasie okazało się, że mój facebook wygląda jak śmietnik (na szczęście nie korzystałem z osobistego konta tylko założyłem do tego celu oddzielne) a na telegramie mam już taki burdel, że sprzątanie go (polegające tylko na wyrzucaniu starych grup) zajęło mi ostatnio kilkadziesiąt minut o twitterze nie wspominam bo akurat z tego medium praktycznie nie korzystam, poza tym tam sprztąć nie trzeba (również konto specjalnie dla celów airdrop/bounty).

Dzisiaj po blisko roku od rozpoczęcia tej aktywności sprawdziłem ile naprawdę zarobiłem na tych airdropach. Z 60 projektów cokolwiek dostałem z 15 (pozostałem nie dotrwały do zakończenia ICO , zbankrutowały lub po prostu olały airdopowiczów – szczerze mówiąc nawet tego nie sprawdzałem. Ok 15 różnych tokenów z airdropa – czas na ich wartość (przypominam, że każdy airdop – zgodnie z obietnicami miał być warty kilka – kilkanaście dolarów): niestety jest trochę gorzej niż w założeniach, gdyż z 15 w ogóle wartość ma tylko 8 z czego najtańszy airdop ma wartość 1 centa natomiast najdroższy to całe 45 centów – w sumie wszystkie tokeny uzbierane z airdopów mają dzisiaj wartość 1 dolara i 3 centów (jest to wartość teoretyczna, gdyż kiedy bym chciał je sprzedać musiałbym dopłacić koszty sprzedaży/wypłaty więc jest duża szansa że sprzedając je zakończyłbym na minusie ;(.

Ok airdropy mamy z głowy – teraz czas na bounty. W sumie przez 6-7 miesięcy uczestniczyłem w 17 bounty tłumacząc wątki ANN, Bounty, Whitepapery i strony internetowe (dla zainteresowanych lista tutaj). 7 z tych projektów nie dotrwała nawet do początku (czasem końca) ICO – więc te kilkadziesiąt (a może kilkaset) godzin poszło totalnie w gwizdek. Kolejne 7 do dzisiaj nadal nie trafiły jeszcze na giełdy, a tak naprawdę nie wiadomo wcale czy dotrą do tego etapu, co więcej moment przekazania tokenów jest przesuwany w czasie i wcale nie jestem pewny, czy kiedykolwiek nastąpi (nie mówiąc o tym czy będą miały jakąkolwiek wartość).

W tym miejscu chcę wszystkich ostrzec, że tłumaczenie wcale nie jest takie proste jak by się to mogło wydawać… „Znam trochę angielski więc przetłumaczyć na polski to przecież banalne, poza tym są elektroniczne tłumacze.” - tak myśli większość z nas… Ważne żebyście wiedzieli, że tłumaczenie to tylko jedna część pracy a tzw elektroniczne tłumacze często wypluwają takie teksty, że nawet profesor polonistyki nie zrozumie co autor miał na myśli Wink. Dodatkowo, po samym tłumaczeniu np. Whitepapera trzeba poświecić kolejne godziny na formatowanie tekstu – niestety przeważnie WP są w pdf-ach co powoduje, że sformatowanie ich do formatu edytora tekstu a następnie zastąpienie polskim tekstem, tak aby wyglądały sensownie była cholernie czasochłonne. Wątki ANN wydające się banalnymi do przetłumaczenia w większości okazują się zestawami jpg-ów co oznacza że trzeba poświęcić godziny w programie graficznym, żeby tylko podmienić kilka tekstów angielskich na polskie, a przy okazji często okazuje się że nie masz zainstalowanych odpowiednich czcionek które musisz rozpoznać i znaleźć, musisz podmieniać tła i wiele innych problemów, które powodują, że z kilkunastu (kilkudziesięciu) minut robią się godziny….

Podsumowując po raz kolejny powtarzam, że to tylko moja historia i wcale nie twierdzę, że uczestnicząc w bounty nie można zarobić – jest na pewno wielu użytkowników, którzy wyszli na tym całkiem nieźle (zwłaszcza, jeżeli weszli w temat w 2016 czy 2017 roku), niestety aktualnie to naprawdę śliski temat. Może jeżeli bardzo dobrze wybierasz projekty trafisz na drugie Ethereum albo EOSa i za kilka miesięcy (raczej lat) zostaniesz milionerem ale pamiętaj że szansa na to jest… delikatnie mówiąc znikoma….

Żeby nie było że Bounty to taka totalna masakra aktualnie (trzeba podkreślić, że po kilku miesiącach w jednym przypadku po 10!) 3 z projektów w których brałem udział mają jakąś wartość to Carboneum - tokeny C8 (wartość około $500), ARAW (wartość około $75) oraz KAZE (wartość około.... $5) problem polega na tym że na wszystkie tłumaczenia/aktualizacje wątków i sprawdzanie jak się mają projekty, pisanie do adminów etc. poświęciłem kilkaset godzin więc prawdopodobnie te wszystkie godziny mogłem spożytkować zdecydowanie lepiej, ale niewątpliwie czegoś mnie nauczyły....

1714029932
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714029932

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714029932
Reply with quote  #2

1714029932
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714029932
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714029932

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714029932
Reply with quote  #2

1714029932
Report to moderator
1714029932
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714029932

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714029932
Reply with quote  #2

1714029932
Report to moderator
kimikimiksz
Copper Member
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 7


View Profile
March 24, 2019, 02:38:51 AM
Merited by Tytanowy Janusz (1), cryptovigi (1)
 #2

Jesli chodzi o airdropy to mogę coś powiedzieć bo cały rok sobie zbierałem jakoś od grudnia 2017 i w sumie to co był coś warte to myślę że 1-2% airdropów,
na kilkaset do których się wpisałem to:
BTW - 850$ tydzień po wrzuceniu na giełdy
ZULU - 15$
OKEX - 40$ i potem był jeszcze jeden 10$
Hat. Exchange - w dobrym momencie z miesiąc po wyplacie około 700$
Waves - 10$ w momencie wypłaty
Boldman Capital - 15$
Bread - 10$ od razu po wyplacie
Byteball - 20$
Apollo - 8$
iBTC - w pewnym momencie kilkanaście dolarów
reszta drobniaki.
Ogólnie myślę że nie do końca się skończyło bo np. zulu to była końcówka roku chyba listopad a okex 10$ za rejestracje rozdawał w zeszłym tygodniu, niestety żeby sie łapać na takie coś trzeba siedzieć i pilnować czy są takie rzeczy (bardziej mi chodzi o okex). I w sumie jesli chodzi o airdropy to najlepiej zebrać sobie coś co już istnieje i jest obracane na giełdzie, a nie obietnice że może dostaniemy token jak deweloper uzna że może i wyśle, albo kolejny scam. Tak czy siak myślę że poświęcać na to dużo czasu nie warto, ale w sumie żeby zebrać wszystko sensowne co jest to z 10 minut dziennie wystarczy.

Finalnie odradzam bo to faktycznie strata czasu






Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 24, 2019, 07:51:43 AM
Last edit: March 25, 2019, 09:13:26 AM by Tytanowy Janusz
Merited by cryptovigi (1)
 #3

Moja historia jest zbliżona. Zacząłem również od airdropów, ale byłem bardziej wytrwały. Zawaliłem grupami 2 telegramy, a na moim portfelu eth jest obecnie 60 tokenów o łaczej wartości 10$ Smiley Wszystko co miało wartość >5$ sprzedawałem od razu i z tego uzbierało się ok 100$ (nie licząc opisanych poniżej pewniaków *) + libra, która dala zarobić 200-300$ (zrobiona 2 kontami, bo jeszcze żonie podsyłałem co ciekawsze). Nie wiem jakie są limity na telegramie, ale wydaje mi się, że 500 grup.

Równocześnie robiłem bounty. Skupiłem się jednak na twitterze, faceboku, linkedin, czasami napisałem coś na medium/steemicie. Poświęciłem więc bardziej dziesiątki godzin niż setki jak Ty, ale rezultat podobny. Shivom, który był moim pierwszym bounty wypłacił mi 200$ (które sprzedałem po roku za 10$ jeśli dobrze pamiętam). Jakbym podpiął sygnaturkę nawet z memberem byłoby to 1000$, ale wtedy jeszcze nawet nie wiedziałem co to jest. Jak zobaczyłem tą kasę to zacząłem dołączać do jak największej liczby kampanii- kto by tak nie zrobił - miesiąc pracy zajmującej 3 min dziennie za najsłabsze możliwe konta, które ledwo spełniały kryteria. W sumie zrobiłem z 30-40 bounty z których łącznie wyciągnąłem około 30$ - totalna strata czasu. A shivom był fartem nowicjusza, który opłaciłem zmarnowanym czasem na kolejnych kampaniach. Troszkę jak amator, który pójdzie do kasyna dla zabawy ze 100zł. Lepiej by je przegrał i wrócił do domu, bo jak wygra 1000, to przy następnej wizycie przegra 10 000 bo za bardzo uwierzy w siebie. Zniechęcony powoli odpuszczałem temat robiąc coraz mniej kampanii aż w końcu twitter oddał mi przysługę banując mi konto, co usprawiedliwiło mnie wewnętrznie przez całkowitym porzuceniem tematu.

*Uważam jednak, że wciąż warto być w temacie i zerkać co nowego pojawia się na różnych grupach typu aidropallert. Zaledwie 2 tyg temu airdrop miał celer (ten co wchodzi jutro na binance)
https://twitter.com/binance/status/1106555971290058752
Za przetestowanie apki (5 min roboty) rzucili 20$ w cenie ICO. Należy jednak pamiętać, że ICO binance to nie jest zwykłe ICO i tu można założyć, że cena w poniedzialek będzie conajmniej x3 - x4. Tokeny już mam na koncie.

Byteball (zwany obecnie OBYTE 141 CMC) rzucił mi ponad 20$ za podpięcie pod portfel steemita. Kasę trzymam dalej na portfelu, bo chłopaki teraz co tydzień losują 1 portfel na który przelewają 100 GB czyli 4 000$ i 211.11 GBB - których wartość ciężko określić. Wystarczy się dopisać do chętnych.
 
Bread (157 CMC)za pobranie apki koło 30$

Warto wciąż wykonywać airdropy od wielkich firm, które cię nie oszukają - takie jak giełdy. Oraz od tokenów/coinów już dostępnych na giełdach. Co wy na to, byśmy takimi "pewniakami" dzielili się tutaj, lub w oddzielnym temacie? W regulaminie tematu zawarłbym, że można postować linki afiliacyjne. Bo jeśli ktoś znajduje i się dzieli pewniakiem, to mu się należy Smiley
Nie wiem tylko jak zapobiec spamowi do losowych airdropów przez linki afiliacyjne.

Edit: 25.03.2019 Celer udało się sprzedać po cenie ICO x4. Wiec z aidropa wpadło 80$. Warto pilnować airdropy. Temat otworze i będę moderował nawet bez reflinków. Mam tylko nadzieję, że nie będę jedynym postującym i szukającym newsów Smiley
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 24, 2019, 03:51:04 PM
 #4

tylko z drugiej strony taki airdrop nawet na 50dolarów ale z warunkiem weryfikacji tożsamości (która tak do końca jednak bezpieczna nie jest..)

I am looking for signature campaign Wink pm me
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
March 24, 2019, 05:04:34 PM
 #5

tylko z drugiej strony taki airdrop nawet na 50dolarów ale z warunkiem weryfikacji tożsamości (która tak do końca jednak bezpieczna nie jest..)

Nie zbieram airdropów, ale wydaje mi się, że bardzo rzadko wymagają weryfikacji dokumentów, niestety w bounty to już inna rzecz. Prawie nigdy nie biorę udziału w bounty które wymagają KYC, ale niestety często się zdarza, że grają nie fair i ogłaszają taki wymóg już w trakcie kampanii lub nawet po jej zakończeniu.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
March 24, 2019, 05:22:20 PM
 #6

tylko z drugiej strony taki airdrop nawet na 50dolarów ale z warunkiem weryfikacji tożsamości (która tak do końca jednak bezpieczna nie jest..)

Nie zbieram airdropów, ale wydaje mi się, że bardzo rzadko wymagają weryfikacji dokumentów, niestety w bounty to już inna rzecz. Prawie nigdy nie biorę udziału w bounty które wymagają KYC, ale niestety często się zdarza, że grają nie fair i ogłaszają taki wymóg już w trakcie kampanii lub nawet po jej zakończeniu.

Wymaganie KYC w airdopach i bounty to najgorsze gówno jakie można wymyślić. Jak niby zaufać komuś kto urządza taką kampanię w sytuacji gdzie znaczna wiekszość to oszustwa i wyłudzanie pieniędzy, gdzie odróżnienie tego w trakcie jest na tyle trudne że nie warto w ogóle podawać swoich danych nikomu.

Wiadomo że porządne ICO chcą oddzielić scamerów którzy mają po 100-200 kont i rozdzielić pienądze żeby zmniejszyć szansę na szybkie uwalanie ceny, ale wydaje mi się że przy robieniu airdropu na jakieś 1000-2000 osób możnaby poprosyu kazać ludziom zadzwonić na skypie i podać maila czy cośtam i możnaby uniknąć fraudów bez konieczności wysyłania tych skanów dokumentów.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 24, 2019, 05:25:00 PM
Last edit: March 24, 2019, 05:35:26 PM by cryptovigi
 #7

...
Warto wciąż wykonywać airdropy od wielkich firm, które cię nie oszukają - takie jak giełdy. Oraz od tokenów/coinów już dostępnych na giełdach. Co wy na to, byśmy takimi "pewniakami" dzielili się tutaj, lub w oddzielnym temacie? W regulaminie tematu zawarłbym, że można postować linki afiliacyjne. Bo jeśli ktoś znajduje i się dzieli pewniakiem, to mu się należy Smiley
Nie wiem tylko jak zapobiec spamowi do losowych airdropów przez linki afiliacyjne.


Sam pomysł mi się podoba, ale dwie uwagi - koniecznie musiałbyś założyć go w opcji self-moderate i na bieżąco wyrzucać wpisy spamerów, przed którymi raczej się nie ochronimy... Natomiast odnośnie linków afiliacyjnych - to raczej nie przejdzie bo to złamanie zasad forum (i chyba zapis w pierwszym poście niewiele tutaj pomoże):

...
4. No referral code (ref link) spam. [1]
....

oraz:

...
7. Linki wstawiamy bez referrali, z refami tylko na PW i jeśli odbiorca nie ma nic przeciwko temu.
...

więc co najwyżej na priva ale tylko dla tych, którzy wyrażą na to chęć.

kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
March 24, 2019, 06:38:29 PM
 #8

tylko z drugiej strony taki airdrop nawet na 50dolarów ale z warunkiem weryfikacji tożsamości (która tak do końca jednak bezpieczna nie jest..)

Nie zbieram airdropów, ale wydaje mi się, że bardzo rzadko wymagają weryfikacji dokumentów, niestety w bounty to już inna rzecz. Prawie nigdy nie biorę udziału w bounty które wymagają KYC, ale niestety często się zdarza, że grają nie fair i ogłaszają taki wymóg już w trakcie kampanii lub nawet po jej zakończeniu.

Wymaganie KYC w airdopach i bounty to najgorsze gówno jakie można wymyślić. Jak niby zaufać komuś kto urządza taką kampanię w sytuacji gdzie znaczna wiekszość to oszustwa i wyłudzanie pieniędzy, gdzie odróżnienie tego w trakcie jest na tyle trudne że nie warto w ogóle podawać swoich danych nikomu.

Wiadomo że porządne ICO chcą oddzielić scamerów którzy mają po 100-200 kont i rozdzielić pienądze żeby zmniejszyć szansę na szybkie uwalanie ceny, ale wydaje mi się że przy robieniu airdropu na jakieś 1000-2000 osób możnaby poprosyu kazać ludziom zadzwonić na skypie i podać maila czy cośtam i możnaby uniknąć fraudów bez konieczności wysyłania tych skanów dokumentów.

Czasami mam wrażenie, że projekty robią podwójny scam - zgarniają kasę od inwestorów, którzy zrobili słaby research i dodatkowo robią data harvesting, czyli zbieranie dokumentów, żeby je opchnąć w darknecie. Dopóki to nie będzie konkretnie uregulowane i scamerzy zaczną się bać konsekwencji, to takie wałki będą niestety bardzo częste. Myślę, że przy STO będzie się to zdarzało rzadziej, bo tam musi być konkretna firma, więc będzie można łatwiej sprawdzić wiarygodność.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 24, 2019, 07:38:12 PM
 #9

...
Warto wciąż wykonywać airdropy od wielkich firm, które cię nie oszukają - takie jak giełdy. Oraz od tokenów/coinów już dostępnych na giełdach. Co wy na to, byśmy takimi "pewniakami" dzielili się tutaj, lub w oddzielnym temacie? W regulaminie tematu zawarłbym, że można postować linki afiliacyjne. Bo jeśli ktoś znajduje i się dzieli pewniakiem, to mu się należy Smiley
Nie wiem tylko jak zapobiec spamowi do losowych airdropów przez linki afiliacyjne.


Sam pomysł mi się podoba, ale dwie uwagi - koniecznie musiałbyś założyć go w opcji self-moderate i na bieżąco wyrzucać wpisy spamerów, przed którymi raczej się nie ochronimy... Natomiast odnośnie linków afiliacyjnych - to raczej nie przejdzie bo to złamanie zasad forum (i chyba zapis w pierwszym poście niewiele tutaj pomoże):

...
4. No referral code (ref link) spam. [1]
....

oraz:

...
7. Linki wstawiamy bez referrali, z refami tylko na PW i jeśli odbiorca nie ma nic przeciwko temu.
...

więc co najwyżej na priva ale tylko dla tych, którzy wyrażą na to chęć.



Gdzieś czytałem, że jak nie są to gołe linki tylko dostarczają jakąs wartość to mogą być. Założyłem osobny temat w sekcji meta. Zobaczymy co powiedzą. Mi wydaje się to być dobrym i pomocnym tematem, a reflinki będą jego atutem.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5124231.msg50299628#msg50299628
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 24, 2019, 07:51:06 PM
 #10

tylko z drugiej strony taki airdrop nawet na 50dolarów ale z warunkiem weryfikacji tożsamości (która tak do końca jednak bezpieczna nie jest..)

Nie zbieram airdropów, ale wydaje mi się, że bardzo rzadko wymagają weryfikacji dokumentów, niestety w bounty to już inna rzecz. Prawie nigdy nie biorę udziału w bounty które wymagają KYC, ale niestety często się zdarza, że grają nie fair i ogłaszają taki wymóg już w trakcie kampanii lub nawet po jej zakończeniu.

Wymaganie KYC w airdopach i bounty to najgorsze gówno jakie można wymyślić. Jak niby zaufać komuś kto urządza taką kampanię w sytuacji gdzie znaczna wiekszość to oszustwa i wyłudzanie pieniędzy, gdzie odróżnienie tego w trakcie jest na tyle trudne że nie warto w ogóle podawać swoich danych nikomu.

Wiadomo że porządne ICO chcą oddzielić scamerów którzy mają po 100-200 kont i rozdzielić pienądze żeby zmniejszyć szansę na szybkie uwalanie ceny, ale wydaje mi się że przy robieniu airdropu na jakieś 1000-2000 osób możnaby poprosyu kazać ludziom zadzwonić na skypie i podać maila czy cośtam i możnaby uniknąć fraudów bez konieczności wysyłania tych skanów dokumentów.

Czasami mam wrażenie, że projekty robią podwójny scam - zgarniają kasę od inwestorów, którzy zrobili słaby research i dodatkowo robią data harvesting, czyli zbieranie dokumentów, żeby je opchnąć w darknecie. Dopóki to nie będzie konkretnie uregulowane i scamerzy zaczną się bać konsekwencji, to takie wałki będą niestety bardzo częste. Myślę, że przy STO będzie się to zdarzało rzadziej, bo tam musi być konkretna firma, więc będzie można łatwiej sprawdzić wiarygodność.

nawet takie renomowane firmy nie masz pewności czy dane gdzieś nie wyciekną przy ataku hakerów, jak swego czasu ploty o wycieku danych chodziły nawet o giełdach z topki

I am looking for signature campaign Wink pm me
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
March 24, 2019, 08:45:36 PM
 #11

...
Warto wciąż wykonywać airdropy od wielkich firm, które cię nie oszukają - takie jak giełdy. Oraz od tokenów/coinów już dostępnych na giełdach. Co wy na to, byśmy takimi "pewniakami" dzielili się tutaj, lub w oddzielnym temacie? W regulaminie tematu zawarłbym, że można postować linki afiliacyjne. Bo jeśli ktoś znajduje i się dzieli pewniakiem, to mu się należy Smiley
Nie wiem tylko jak zapobiec spamowi do losowych airdropów przez linki afiliacyjne.


Sam pomysł mi się podoba, ale dwie uwagi - koniecznie musiałbyś założyć go w opcji self-moderate i na bieżąco wyrzucać wpisy spamerów, przed którymi raczej się nie ochronimy... Natomiast odnośnie linków afiliacyjnych - to raczej nie przejdzie bo to złamanie zasad forum (i chyba zapis w pierwszym poście niewiele tutaj pomoże):

...
4. No referral code (ref link) spam. [1]
....

oraz:

...
7. Linki wstawiamy bez referrali, z refami tylko na PW i jeśli odbiorca nie ma nic przeciwko temu.
...

więc co najwyżej na priva ale tylko dla tych, którzy wyrażą na to chęć.



Gdzieś czytałem, że jak nie są to gołe linki tylko dostarczają jakąs wartość to mogą być. Założyłem osobny temat w sekcji meta. Zobaczymy co powiedzą. Mi wydaje się to być dobrym i pomocnym tematem, a reflinki będą jego atutem.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5124231.msg50299628#msg50299628

W regulaminie jest napisane, że ref link spam jest zabroniony:

Forum moderation policy - https://bitcointalk.org/index.php?topic=20333.0

4. No referral code spam

Pojedyncze reflinki są tolerowane (czasem usuwają - zleży od moderatora), ale ww pomysł nie przejdzie.




.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
March 24, 2019, 09:08:20 PM
 #12

Niestety muszę się zgodzić, na początku gdy była pompa wszystko się fajnie układało można było zarobić spore pieniądze, pamiętam jak za jakieś błache tłumaczenie jednego projektu otrzymałem około 2k$ wpadłem w niesamowitą euforią i wszedłem w to jeszcze bardziej. Teraz jednak z bólem muszę przyznać, że straciłem sporo godzin na projekyu które okazały się scamem myślę, że śmiało można powiedzieć, że ponad miesiąc czasu w normalnej pracy po 8 godzin dziennie, albo i więcej. Czas wywalony w błoto. Kojarzycie stronę AirdropAlert.com jak maniak sprawdzałem ją codziennie i uczestniczyłem w airdropach. I jak na tym wyszedłem? 3$ na portfelu Ethereum...O ile jak mogę sobie pozwolić na takie błędy bo jeszcze studiuję i mam czas, to osobie której szuka stałego źródła zarobku stanowczo odradzam!!
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 25, 2019, 12:38:55 PM
 #13

....
Gdzieś czytałem, że jak nie są to gołe linki tylko dostarczają jakąs wartość to mogą być. Założyłem osobny temat w sekcji meta. Zobaczymy co powiedzą. Mi wydaje się to być dobrym i pomocnym tematem, a reflinki będą jego atutem.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5124231.msg50299628#msg50299628

Woha!!! @Tytanowy Janusz jesteś jak król Midas który wszystko zamieniał w złoto!!!!... z tą różnicą że Ty wszystko zamieniasz w merity Wink
Właśnie zobaczyłem, że dostałeś merity nawet za posta w którym pytasz czy można wrzucać reflinki... Chylę czoła Wink


Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
March 25, 2019, 05:52:17 PM
Last edit: March 25, 2019, 09:37:07 PM by Airbuxf
 #14

Odnośnie ciekawych airdropów to dzisiaj trafiłem na to:
https://twitter.com/justinsuntron/status/1108825965289848832
1,12% w USDT za hodlowanie chyba spoko jak ktoś trzyma tether, ryzyko małe, no i wiadomo coś co już istnieje
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 26, 2019, 08:24:06 AM
 #15

Woha!!! @Tytanowy Janusz jesteś jak król Midas który wszystko zamieniał w złoto!!!!... z tą różnicą że Ty wszystko zamieniasz w merity Wink
Właśnie zobaczyłem, że dostałeś merity nawet za posta w którym pytasz czy można wrzucać reflinki... Chylę czoła Wink


Też byłem zaskoczony. Tak wysoka osobistość doceniła post-zapytanie. Liczyłem bardziej na odpowiedź Smiley ... puki co wypowiadali się użytkownicy według swojej wiedzy bazującej na regulaminie. Czyli nic, czego byśmy nie wiedzieli.

Odnośnie ciekawych airdropów to dzisiaj trafiłem na to:
https://twitter.com/justinsuntron/status/1108825965289848832
1,12% w USDT za hodlowanie chyba spoko jak ktoś trzyma tether, ryzyko małe, no i wiadomo coś co już istnieje

Nie do końca rozumiem zasady. Za trzymanie USDT/trx płacą w usdt/trx 1.12%? W jakiej skali (roku, dnia, miesiąca) i kto to wspiera, na jakich portfelach trzeba trzymać? Widzę, że zaczyna sie cała akcja pod koniec kwietnia. Jeśli to prawda, to można spodziewać się pompy na tronie niedługo, bo giełdy będą musiały się określać, czy wspierają airdrop czy nie, co o aidropie poinformuje masy.
Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
March 26, 2019, 09:05:29 PM
 #16

Ja to zrozumiałem tak według obrazka że:
jak masz USDT-TRX na portfelu w momencie Airdropu , są podane daty,
to przez ten czas co masz to na portfelu to dostaniesz tyle i tyle tronów z podanym rocznym oprocentowaniem.
Za pierwsze 5 dni jest podane że APR = 20%, zatem za 5 dni trzymania dostajemy 5/365*20% = 0,02739726% za te 5 dni,
podejrzewam że analogicznie dla kolejnych okresów.

Dla całości wychodzi  1,13416% jeżeli odsetki są codziennie osobno naliczane od posiadanego salda.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 27, 2019, 09:51:16 AM
Last edit: April 17, 2019, 07:22:12 AM by wwzsocki
 #17

Szkoda trochę, że moderator wrzuca co niektóre wątki do działu alternatywne kryptowaluty bo szczerze mówiąc ngdy wcześniej tu nie zaglądałem.

Z drugiej strony to może i dobrze bo chodzi nam o to żeby było coraz większe zainteresowanie czyli działa bo inaczej w dalszym ciągu bym tu nie zajrzał.

Biorąc za przykład ten temat to mógł on spokojnie zostać w głównym dziale bo rozmawiamy tu o wszystkim prawdę mówiąc: bounty, airdropy, promocje, przeszłość/terażniejszość w strefie krypto, itd.

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 28, 2019, 10:35:27 PM
 #18

Szkoda trochę, że moderator wrzuca co niektóre wątki do działu alternatywne kryptowaluty bo szczerze mówiąc ngdy wcześniej tu nie zaglądałe.

Z drugiej strony to może i dobrze bo chodzi nam o to żeby było coraz większe zainteresowanie czyli działa bo inaczej w dalszym ciągu byn tu nie zajrzał.

Biorąc za przykład ten temat to mógł on spokojnie zostać w głównym dziale bo rozmawiamy tu o wszystkim prawdę mówiąc: bounty, airdropy, promocje, przeszłość/terażniejszość w strefie krypto, itd.

Faktycznie zgadzam się z Tobą, rozpoczynając wątek miałem nadzieję, że pozostanie w głównym dziale. W zamyśle miał on (a właściwie wciąż ma) mieć bardzo ogólny i dyskusyjny charakter. Z jednej strony ma być przestrogą dla wszystkich świeżych "w gorącej wodzie kąpanych" krypto entuzjastów, którzy trafili tu (podobnie jak niektórzy z nas) z myślą szybkiego wzbogacenia się i myślą że w kilka tygodni przechytrzą system i zarobią ciężkie tysiące dolarów a jednocześnie ma pokazywać prawdziwy świat bounty.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę fakt, że bounty nie dotyczą w sumie samego bitcoina, na dzisiaj 99% dotyczy innych kryptowalut ewentualnie projektów zahaczających tylko o świat krypto - kasyna, mieszacze płatności etc. trudno sprzeciwiać się decyzji moderatora, że jego miejsce jest bardziej w dziale altów. Co do jego widoczności - myślę, że kiedy w końcu doczekamy się uporządkowania tej części forum poprzez wydzielenie wątków ANN i Bounty, co już zostało obiecane:
...
edit: mam odpowiedź niedługo dział altcoinów zostanie powiększony
problem "ginięcia w tłumie" ciekawszych wątków zostanie rozwiązany...

Mam jeszcze jedną prośbę: nie pakujmy tutaj wrzutek o nowych airdropach (na te będzie miejsce w nowym wątku, który założy @Tytanowy Janusz) zostawmy go do "ogólnych" dyskusji i historii, którymi podzielą inni użytkownicy

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 29, 2019, 10:41:36 PM
 #19


Aby na powrót nakierować wątek na jego temat przewodni - cała prawda o airdrop i bounty - postaram się jeszcze pozbierać inne historie publikowane w innych wątkach naszego forum. Na początek może jeszcze okraszona dość mocnym ładunkiem frustracji i zrezygnowania kolegi @tunis (oczywiście niestety po raz kolejny w pełni uzasadnionego)...

Dobra to ja dorzucę coś od siebie. W sumie to niezależy mi na tych meritach nie wiadomo jak bo widzę jaki tu jest burdel i ogólnie wielka jednak kupa * oraz oszustw,

Na pewno jest dużo wartościowych treści ale po zabawie z bounty mam serdecznie dość tego forum oraz skali oszustw jaka tu się wyprawia.
Przecież to jest prawie drugi silkroad.
Okej może przesadzam ale niechce mi się rozpisywać co tu się wyprawia bo smutne to jest. Im mniej wiesz tym lepiej spisz a po drugie moja wyobraznia wędruje chyba w strony które tylko ułatwiłyby sprawę kolejnym pierdolo* muzułmanom i rumunom czy też arabskim szejkom (bez obrazy wszelkich uczuć religjnych).

Generalnie mam dość po setkach bounty które tłumaczyłem i które okazały się scamami. Tak wiem że niektóre od początku wykazywały przesłanki że może to być zbyt piękne. No ale człowiek niby wiedział ale się łudził.
Nie zmienia to jednak faktu że większość kampanii były po całkiem dużym reaserchu. Ale teraz już wiem że nie. Ci oszuści opracowali sobie doskonałą maszynkę do robienia pieniędzy a administracja forum nie robi praktycznie nic aby to zmienić. To są jedynie marginalne posunięcia , jakieś ostrzeżenia raz na ruski rok oraz scam topic ukryty gdzieś między działami. Tego większość użytkowników nie widzi i nie ma prawa się domyślać. A szczególnie NOWY użytkownik,  których jak przypuszczam jest MNÓSTWO.

szkoda mi tych ludzi bo bounty to jedno i strata MASYY czasu cieżkiej pracy to drugie. Ale gdy pomyślę o ludziach którzy poświecili duże środki i zainwestowali w te kampanie tych oszustów to mi ich szkoda.

Niosę się z tematem dłuższym  bo dosyć sporo zauważyłem ale zwyczajnie nawet nie chce mi się do tego wracać. Z drugiej strony wiem że muszę to zrobić bo zawsze kogoś ostrzegę i komuś to pomoże.

Kupowanie ocen , fałszywe recencje, masowa kradzież tożsamości. A nie dzwiłbym się gdyby icobench wręcz została założona przez grupę oszustów (zresztą mam pewne dowody). Sprzedaż waszych dokumentów na masową skale. A idioci ciągle to robią . Ten handel kwitnie .

przykładowe moje porównanie bounty z icobench w temacie interesting tool for the scammers website detection:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5113882.msg49909676#msg49909676

te projekty to nie byle gówno, byle scamik.
Oni zebrali po kilkadziesiąc milionów EURO a mogą sobie dalej działać bo zwyczajnie tworzą kolejny BIZNES m.in weryfikując sobie konto to tu to tam na Twoje dane.

To jest tylko kropla w morzu które wypisałem bo jest tego z 10x więcej - poważnie

Np taki loyakk. Wszystko wygląło spoko. Choć nie do końca. No ale zebrali ponad 16 MLN USD.
Po roku chcą KYC od każdego bounty huntera. Oczywiście standarowo się wstrzymałem.
Jakieś smieszne powody , po prostu jak to czytałem to z jednej strony czułem mega wkurw a z drugiej strony żal jacy to IDIOCI są po drugiej stronie i że jeszcze się łudziłeś że to poważny biznes bla bla bla. Gość przez cały okres kampanii nie aktualizował niczego a roku robi weryfikację bo chce wykluczyć fake konta i inne takie tłumaczenia ..

I tylko tak obserwowałem jak cały czas jakieś konto na telegramie jest usuwane. Jak sztuczny "tłum" jest robiony na telegramie przez 3-4  fake osoby .
Teksty w stylu " thanks admin" "i made kvc" etc etc takie typowe pierd* aby innych podświadomie przekonać aby wysłać im swoje dokumenty

oczywiście żaden tłumacz nie otrzymał zapłaty. Administrator na telegramie po moim wpisie usunał konto. Choć na początku jeszcze coś tam się bronił to na forum nie logował się już miesiąc. Chyba jednak ktoś tutaj speniał i się ostro wysrał.

No ja pi* firma Data Science coś tam coś tam blabla . A zbierają dokumenty w formularzu googla. zresztą sami chyba wiecie , co tu pisać...


https://bitcointalk.org/index.php?topic=5111782.0 - temat LOYAKK ICO SCAM

i to są tylko przykłady. pierwsze lepsze przykłady..Nie mam czasu.

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 03, 2019, 01:37:22 PM
Last edit: April 03, 2019, 02:00:40 PM by cryptovigi
 #20


To żeby nie było tak że zawsze i ciągle jest masakrycznie kilka słów od wwzsockiego, który z kolei wyciągnął z bounty również trochę pozytywnych wrażeń (w tym finansowych)

Dobra to ja dorzucę coś od siebie...

Uuu no to pojechałeś.

Ludzie zarządzający Bitcointalk przez długi czas byli przeciwni i nawet chcieli usunąć kampanie bounty ale jak tylko pokazała się sonda do wstępnej dyskusji to ludzie ześwirowałi i trzeba było pomysł odrzucić. Gdyby tak się stało to inne duże już w tym czasie fora krytpo jak np. AltcoinsTalks (na którym jestem moderatorem polskiego lokala i zapraszam  Wink) przejeły by te wszystkie bounty i większość użytkowników razem z nimi. I tak aktualnie w tamtym czasie już tam było masę kampanii i to tych samych co na Bitcointalk w tym czasie a zdobyć wysoką rangę na tamtym forunm można było w 3 dni dosłowniei płacą tokeny za postowanie. To by był strzał w stope dla Bitcointalk krótko mówiąc.

Przez cały okres trwania kampanii ICO wszędzie na lewo i prawo wszyscy trąbili, że 90% z nich to czysty przekręt, naprawdę tego nie widziałeś?
Piszesz, że ICOBench to przekręt. Tak to prawda, większość tych serwisów wyłudza pieniądze od projektów za dobre oceny. To już było wałlkowane na forum i ostrzeżenia są dosłownie wszędzie. Sam napisałeś jedno z nich.

Nie wiem czy jestem takim szczęciarzem, czy też dobrze przeprowadziłęm wywiady ale 90% moich bounty wypłaciło.  Nawet niektóre spośród tych pozostałych 10% skamów, wypłaciły tokeny ale nic nie warte lub ostatecznie porzucili projekt.

Jedną z najbardziej znanych i nie wypłaconych kampanii bounty w której brałem udział był sławny projekt Envion. Uzbierano 100mln $ i po raz pierwszy w historii krypto do przekrętu doszło gdy CEO chciał w nielegalny sposób przejąć firmę od założycieli i na tajnym zarządzie przyjął nowych członków do rady nadzorczej i zwiększył/rozmył udziały spółki. Dodatkowo trzymał założycieli w szachu bo ci dodrukowali na dzień przed ICO 20 milionów dodatkowych, nelegalnych tokenów  Wink  i opchnęli je wszystkie, zgarniając kasę ze sprzedaży na giełdzie. Jakoś musieli położyć łapy na tokenach zaraz po ICO bo ich były zamknięte na pół roku (co też obeszli po jakimś czasie  Cool). W między czasie czekali na podpis CEO pod emailem, który wysłali na kilka godzin przed ICO z informacją o dodatkowych 20 milionach tokenów dla tajemniczego rosyjskiego inwestora, który nigdy się nie pojawił  Grin. Same przekręty i co jeden to lepszy. No i zaczęły się sądy plus krach na giełdzie i okazuje się, że w dzisiejszych realiach, taki projekt i tak nie miał by prawa bytu bo z założenia miał polegać na mobilnym kopaniu kryptowalut w specjalnie "opatentowanych"  Grin kontenerach , które można by było przesyłać na cały świat w mgnieniu oka, podpiąć wtyczkę i kopać za groszę najtańszym prądem, różne kryptowaluty. Jak teraz o tym myślę to sam się śmieje i dziwię jak mogłem w to uwierzyć.

Pomimo wszystko udało mi się zarobić nieziemskie pieniądze przez te 2 lata i to tylko dzięki Bitcointalk. Chyba nie jestem do końca w stanie zrozumieć Twojej frustracji.
Moim zdanien miałeś po prostu pecha, niefart i większość bounty w których brałeś udział okazały sie przekrętem. Masz na pewno trochę racji, że nowy użytkownik ma problem z dobrą oceną projektów ale i tak to już czas przeszły i praktycznie od roku nikt nie zarobił jakichś konkrektnych pieniędzy na kampaniach bounty i powoli widzę, że ludzie zaczynają używać sygnaturek do reklamowania swoich linków afiliacyjnych, tak jak to było na samym początku. To o czymś świadczy.

Troszkę się spóżniłeś z tymi ostrzeżeniami a dodatkowo ten temat nie jest najbardziej trafnym wyborem jeżeli chodzi o spójność dyskusji.
My już dyskutowaliśmy i nadal rozmawiamy na temat kampanii bounty i ich oplacalności lub nieopłacalności w innym wątku.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5063098.0

Jak już napisałem ten post to póżniej rozejrzałem się dokładniej po Twoim koncie i widzę, że zarejestrowałeś sie dopiero na początku 2018 roku i to był właśnie ostatni gwizdek na dobre bounty a te najlepsze już były albo właśnie się kończyły. Powoli rozumiem złość bo faktycznie włożyłeś trochę pracy żeby w tak krótkim czasie napisać ponad 4 tysiące postów. Po prostu troszkę się spóżniłeś. Tak o póltora roku.

Właśnie rozmawiamy w jeszcze jednym wątku na ten sam temat i pomyślałem, że wrzucę tu jeszcze ten link żebyś mógł przeczytać jeżeli jesteś zainteresowany:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067110.msg50245015#msg50245015



Wcześniej dyskutowaliśmy na forum o stawkach i kampania o której mówisz dla Mano była w czerwcu gdzie stawki były jeszcze znośne ale i tak już mocno okrojone z dodatkowymi regułami jak 150 znaków, merity, itd.

Potwierdzasz fakty: 500zł czyli jakieś 120 euro z kampanii dwu lub cztero miesięcznej gdzie wcześniej płacili duuużo więcej za 3-4 tygodniowe byle jakie bounty (w moim przypadku maks za sygnature to 25 tysięcy dolarów) a niektóre airdropy rozdawały po 5000$.

...



Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!