Bitcoin Forum
June 26, 2024, 02:01:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Beyler bayanlar piyasaya para mi giriyor yoksa bize mi?  (Read 594 times)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 02, 2019, 10:28:09 AM

şu an piyasaya 25 milyar dolar sıcak para girmiş gibi görünüyor ama ben bu paranın yeni kullanıcılardan geldiğini düşünmüyorum. uykuda bekleyen bir kaç balina olması daha muhtemel çünkü yeni kullanıcıyı cezbedecek her hangi bir gelişme olmadı bildiğim kadarıyla.
Çok yanlış düşünce yapısı çok.
Piyasaya 25 milyar dolar nakit canlı para girse yerinde duramaz kimse. Btc 100k dolar bile olabilir o zaman.
Marketcap hacmi artması demek piyasaya aynı miktarda para girdiği anlamına gelmez.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
April 02, 2019, 12:03:43 PM

şu an piyasaya 25 milyar dolar sıcak para girmiş gibi görünüyor ama ben bu paranın yeni kullanıcılardan geldiğini düşünmüyorum. uykuda bekleyen bir kaç balina olması daha muhtemel çünkü yeni kullanıcıyı cezbedecek her hangi bir gelişme olmadı bildiğim kadarıyla.
Çok yanlış düşünce yapısı çok.
Piyasaya 25 milyar dolar nakit canlı para girse yerinde duramaz kimse. Btc 100k dolar bile olabilir o zaman.
Marketcap hacmi artması demek piyasaya aynı miktarda para girdiği anlamına gelmez.

marcetcap son fiyati carparak gidiyor.
100mn $ girse 25mly artiyor lanet.
piyasaya total giren para zaten bugüne kadar 4-5ml dolarin üzerinde degil onuda 5-6kisi btc leri satarak cekmistir coktan zaten.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
April 02, 2019, 12:08:56 PM

Kaç aydır 4000 ler civarında stabil giden BTC yi bu şekilde gören ben gözlerime inanamadım. Bir yanlışlıkmı var diyip blockfoliodan değil borsadan bakarak teyit ettim. Artık böyle artışlara ne yazıkki inanasımız bile gelmiyor.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
April 02, 2019, 12:10:30 PM

btc de olumlu hareket devam ediyor günlük kapanış 4200-4400 üzeri olursa devamı gelecektir ilk hedef 5200 civarları.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
April 02, 2019, 12:25:35 PM

Buda mi gol degil buda mi ofsayt diyerek baslayalim bende ne oldugunu bilmiyorum yalniz para girisi varsa kaile alinabilir diger turlu cok kaile almiyorum
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 02, 2019, 02:13:03 PM

Yüksek miktarda para girişi olmuş diyor haber siteleri de. Fakat durup dururken bu kadar girişin nasıl ve neden olduğu hakkında yorum bulamadım hiç. Mesela bir finans şirketi portföyündeki büyük müşterilere BTC aldırdıysa, mutlaka bunun bir gelişmeye dayandırmış olması lazım. Hadi birkaç balina toplaşıp yükselttiler desek, onların da bir bildiğinin olması lazım. Sanırım bir tek küçük yatırımcılar bilmiyor.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 02, 2019, 02:28:49 PM

suni bir yükseliş gibi hiç görünmüyor bence 5 bin dolara zemin hazırlıyor bu yükseliş umarım tahmin ettiğim gibi olur da hepimiz mutlu oluruz
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
April 02, 2019, 02:34:58 PM

Aslında piyasaya yeni para girişinden çok şu Bch'ın forku sırasında yaşanan tehdit ve kavga sonrası piyasadan çıkan hatırı sayılır bir miktar paranın tekrar alım yaparak dönmesi olabilir diye düşünüyorum. Sebep ne olursa olsun, çok özlemişiz be abi!
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490

View Profile WWW
April 02, 2019, 02:37:52 PM

Öyle bir hale gelmiş ki piyasa insanlar iyi şeyler olduğunda bile şüpheyle yaklaşıyorlar. Ama bence sağlıklı bir yükseliş bu.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
April 02, 2019, 02:40:02 PM

Aslında piyasaya yeni para girişinden çok şu Bch'ın forku sırasında yaşanan tehdit ve kavga sonrası piyasadan çıkan hatırı sayılır bir miktar paranın tekrar alım yaparak dönmesi olabilir diye düşünüyorum. Sebep ne olursa olsun, çok özlemişiz be abi!

Fork'dan cikan para aslinda tether yada borsalarda kaldi.
BTC, BCH ikiside 50% degerini fork sirasinda kaybetmesi zaten anlanilir birsey degildi.
Suan altcoinler devam satoshi olarak düsecek ve btc dominance 50% alti inmesindiye ugrasiyorlar.
Son  2017 baslarinda ETH ucmaya basladiginda 35% lere kadar inmis ve piyasada likide eth, ltc'de kalmisti.
Tekrar yasanmasindiye bu tür pumplar gerekiyor galiba.

Öyle bir hale gelmiş ki piyasa insanlar iyi şeyler olduğunda bile şüpheyle yaklaşıyorlar. Ama bence sağlıklı bir yükseliş bu.

hersey tuzak olabilir, dahada kaybetmeyelim düsüncesi icindeler.
BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
April 02, 2019, 02:57:44 PM

Hocam ben dışardan yüklü para girişi olduğunu düşünmüyorum. Para girişi olsa satoshi bazında çoğu kripto para düşüş yaşamazdı. Altlar btc ye kaymış çok sert bi şekilde. Veya btc rüzgarının etkisiyle millet altlardan çıkıp btc ye geçmiş olabilir. Benim binance portföyüm kıpkırmızı şaka gibi, gerçi btc bazında pek kaybım yok fakat kârdan zarar oldu hadi hayırlısı.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
April 02, 2019, 03:40:43 PM

yükselişin suni olmadığı çok açık. hacim artışı da yaşandı. şu an 4800 civarında dolanıp duruyor ki bu bile düne oranla çok çok iyi bir seviye.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
April 02, 2019, 04:18:36 PM

Açıkcası bugün ki yükseliş beni de şaşırttı. Dün btt ye kyc şartı koymuşlardı 1 nisan bugün birden yükselince balinalar bize oyun mu oynuyor diye düşündüm. Artık düşüşlerden sıkıldık bir an önce yükseliş gelsin piyasa canlansın.
GoldDragonDeltn
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
April 02, 2019, 04:28:34 PM

Evet piyasaya gerçekten büyük bir para girişi oldu marketcap 162 - 165.000.000.000 usd'lere kadar çıktı.Umarım dahada artar ve en sonunda beklenen boğa sezounu gelir Smiley Herşey piyasayı yöneten güçlerin elinde onlar ne derse o olur tabikide.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019  
────  Invest / Play ...Or why not both?
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
April 02, 2019, 04:46:21 PM

keşke öyle olsa piyasaya keşke para girse ama ben pek sanmıyorum öyle olması için bunun devam etmesi lazım, yani yarında para girecek sonrada bir ay sonrada vs vs.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
April 02, 2019, 06:41:15 PM

uykulu gozlerimle.market hacmine baktigim zaman yuzde 10 gibi bir artis gozukuyor. btc abimiz 4500i devirmis. ne ayak yine kitleyeckler sanirim. yuzde 10 artisa sevindirik oldum ya ne diyeyim.

4800 lere dayanmıştı benim gördüğümde, hemen takvime baktım 1 Nisan mı acaba diye yooo değil.. Dedim yukarıya çıkarıp vuracaklar millete, o da olmadı olmasın zaten.. inşallah bunlar Boğanın habercisidir. Böyle yatay devam ederse Altlarda şenlenir. Hepimiz için güzel günler yakındır diyelim inşallah.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
April 02, 2019, 07:21:31 PM

Umarım bu şekilde artışa devam eder. Bir zamanlar beğenmediğimiz 6000'ler seviyesini şimdi mumla arar olduk. Güzel bir yükselişle hepimizin yüzü güler inşallah

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
April 02, 2019, 07:43:26 PM

Fork'dan cikan para aslinda tether yada borsalarda kaldi.
BTC, BCH ikiside 50% degerini fork sirasinda kaybetmesi zaten anlanilir birsey degildi.
Suan altcoinler devam satoshi olarak düsecek ve btc dominance 50% alti inmesindiye ugrasiyorlar.
Son  2017 baslarinda ETH ucmaya basladiginda 35% lere kadar inmis ve piyasada likide eth, ltc'de kalmisti.
Tekrar yasanmasindiye bu tür pumplar gerekiyor galiba.

hersey tuzak olabilir, dahada kaybetmeyelim düsüncesi icindeler.

O zaman bir ihtimal olarak dünya borsalarında son dönemde yaşanan düşüşlerden dolayı akıllı yatırımcının kolay kar etmek amacıyla vur-kaç yapması akla geliyor. Umarım bu ihtimal gerçekleşmiyordur, gerçekleşirse kripto piyasasına vereceği zarar daha fazla olacaktır.
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
April 02, 2019, 07:45:22 PM

Vatandaşın biri 100 milyon dolar btc alıp cüzdana çekmiş.3 borsadan toplamış aynı anda.Fiyatı yukarı fırlattı bu hareket.3200 dolar civarından yine aynısı olmuştu.O zaman 3800'e fırlamıştı.Bundan sonra düşüş ancak hayal olur.Ufak düzeltmeler olsada artık istikamet yukarı.

Oracolcoin XOR         
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
April 02, 2019, 08:07:32 PM

Bunu coinmarketcap hacimden görebilirsiniz ancak bende bakmadım hacime o nedenle cevap veremiyorum ama bize umarım sadece para girer başka bir şey olmasında...
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: