Bitcoin Forum
April 19, 2024, 09:05:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Konta śmieciowe - co to jest? Czy są zagrożeniem? Jak się ich pozbyć?  (Read 814 times)
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 15, 2019, 12:06:31 AM
Last edit: May 15, 2019, 12:18:32 AM by malevolent
Merited by wwzsocki (1)
 #41

...w logach forum zapisywane są wszystkie posty i np. usunięcie posta po jakimś czasie może nie wystarczyć do uchronienia się...

Niekoniecznie usunąć można ma przykład edytować i zmienić zupełnie tekst na jakiś sensowny, wystarczy parę słów.
Lepszy lekki spam jak mocny plagiat  Wink.
Chociaż teraz tak myślę i nie jestem pewien, czy wogóle da się edytować te stare posty?
Dobre pytanie do moderatora - @Malevolent jak długo można edytować posty i czy usunięte są gdzieś przechowywane?

Zamiana kilku słów często nie wystarcza na obronę przed zarzutem o plagiat. Potraktujcie posty pisane na forum jak pracę naukową. Jak się od kogoś zerżnie tekst bez odpowiedniej atrybucji i pozamienia część słów na ich synonimy, to dalej będzie to traktowane jako plagiat.

Posty każdy powinien móc edytować i usuwać, nawet najstarsze (nie pamiętam tylko czy nie ma problemów z usuwaniem postu założycielskiego tematu (OP), może Newbie/Jr. mają/mieli jakieś ograniczenia).

Admini widzą usunięte posty, widzą także historie edycji, chyba że post był edytowany w ciągu pierwszych 5-10 minut, wtedy nie jest to logowane. Jest też możliwość zablokowania użytkownikowi edycji własnych postów, ale obecnie chyba tylko osoby, które miały Scammer Taga przed wprowadzeniem systemu Trust mają to ograniczenie. U niektórych, np. w przypadku użytkownika TradeFortress to ograniczenie zostało po kilku latach zdjęte, ale parę innych z tego co kojarzę zostało.

Jeszcze co do usuniętych postów: https://bitcointalk.org/privacy.php

Thing   Retention
Deleted.posts.and.trust.ratings,.as.well.as.their.edit.histories   Kept on the live server for a couple of years; then probably kept indefinitely in backups.




Signature space available for rent.
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713517522
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713517522

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713517522
Reply with quote  #2

1713517522
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 15, 2019, 06:16:21 AM
Last edit: May 15, 2019, 06:30:04 AM by cryptovigi
 #42

...
Coś mi się kojarzy - chyba że gdzieś czytałem, że w logach forum zapisywane są wszystkie posty i np. usunięcie posta po jakimś czasie może nie wystarczyć do uchronienia się w przed wyrokiem skazującym za plagiat... (ale może mi się coś przyśniło Undecided)
...

...
Admini widzą usunięte posty, widzą także historie edycji, chyba że post był edytowany w ciągu pierwszych 5-10 minut, wtedy nie jest to logowane.
...

A jednak dobrze kojarzyłem, że na tym forum nic nie ginie bezpowrotnie....

EDIT:
Swoją drogą, skoro przechowywane są wszystkie posty usunięte oraz cała historia edycji, ciekawy jestem jak duża jest baza forum...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 07:20:21 AM
 #43

...ciekawy jestem jak duża jest baza forum...

Oj, duuuuuuuża.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 10:12:16 PM
 #44

...co dzień w strachu tu zaglądam, że zobaczę czerwony napis ... bo gdzieś kiedyś zapomniałem "" zrobić...

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość @TytanowyJanusz.

Globals can now issue sig bans so it'll happen more often but isn't going to be a let off for everyone (so if half your posts are copy and pastes then forget about it but people who are getting banned for one or two posts from years ago will likely be shown some mercy).

Tak jak mówiłem, jeżeli tam coś jest sprzed lat na koncie i są to jakieś błachostki, to nie masz się o co martwić, bo Twoja reputacja i historia postowania jest wystarczjąca, jeżeli byś miał jakieś nieprzyjemności związane z fala plagiatów aby prosić o litość. Dodatkowo możesz być pewien, że ja też bym się za Tobą wstawił i próbował jakoś pomóc w takiej sytuacji.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 15, 2019, 11:00:38 PM
 #45


To bardzo dobra informacja bo oznacza że jest szansa że za "wypadek przy pracy" nie zostaniemy ukarani banem - czyli czas i praca poświęcone na budowanie reputacji nie pójdą na marne...

...
Plagiarism. It'll probably get changed to a sig ban though since the post that was reported was from 2014 and he seems to be a half-decent poster. I'll look into it later.

Z drugiej strony prawdopodobnie pozostanie ban na sygnatury co też będzie bolesne choć nie aż tak mocno... Nie znalazłem tylko informacji, czy ten sig-ban jest czasowy (np na rok) czy bezterminowy? Ktoś wie jak wygląda ta sprawa?

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 15, 2019, 11:24:07 PM
 #46

U jednej osoby był signature ban na dwa lata za jednego posta skopiowanego, podobnego rodzaju kar bym się spodziewał gdy ktoś jest wystarczająco wartościowym userem, aby uchronić się przed permabanem.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2019, 03:43:16 PM
Last edit: May 21, 2019, 08:11:15 AM by wwzsocki
 #47

...czy ten sig-ban jest czasowy (np na rok) czy bezterminowy? Ktoś wie jak wygląda ta sprawa?
U jednej osoby był signature ban na dwa lata za jednego posta skopiowanego, podobnego rodzaju kar bym się spodziewał gdy ktoś jest wystarczająco wartościowym userem, aby uchronić się przed permabanem.

Ja natomiast widzę, że ktoś dostał na zakaz sygnatury na rok. Wychodzi na to, że długość kary zależy od wielu czynników.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1982152 even tho, hilarious lifted his banned from perma to 60 days that will still be too long and aside from that the user has  a year of signature ban

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 16, 2019, 09:19:18 PM
 #48

U jednej osoby był signature ban na dwa lata za jednego posta skopiowanego, podobnego rodzaju kar bym się spodziewał gdy ktoś jest wystarczająco wartościowym userem, aby uchronić się przed permabanem.

Ja natomiast widzę, że ktoś dostał na zakaz sygnatury na rok. Wychodzi na to, że długość kary zależy od wielu czynnikó.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1982152 even tho, hilarious lifted his banned from perma to 60 days that will still be too long and aside from that the user has  a year of signature ban


Rok czy dwa lata - jak by nie patrzeć to kupa czasu więc trzeba się pilnować bo chwila nieuwagi może naprawdę zaboleć. Chociaż to i tak nic przy utracie konta z dożywotnim banem.

Swoją drogą zastanawiam się nad skutecznością tej ostatniej kary - czyli dożywotniego bana czy istnieją jakieś narzędzia, które mogą zweryfikować taką karę - jak sprawdzić, czy ktoś zbanowany dożywotnio nie założył następnego dnia kolejnego konta i za 100 dni nie zbuduje rangi full membera...
Pewnie można "teoretycznie" sprawdzać IP ale dzisiaj jego zmiana nie jest problemem po za tym praktycznie wszyscy korzystają z różnych urządzeń (laptopy, komórki, tablety) więc to chyba odpada... nowy email, nowe adresy kont krypto (żeby ktoś nie zauważył, że ten sam adres pojawił się w zbanowanym koncie i po sprawie) i społecznościowych i namierzenie właściwie nie możliwe...
Więc na moje oko "dożywotni ban" jest karą czysto teoretyczną i nieegzekwowalną....





malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 16, 2019, 09:47:46 PM
 #49

Jest więcej możliwości identyfikacji niż numer IP Wink i wystarczy, że raz się osoba pomyli i straci oba konta za ban evasion.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 18, 2019, 05:43:39 PM
 #50

Oj jednak czekam z utęsknieniem, aż się pojawi zdecentralizowane forum z prawdziwego zdarzenia Wink Bo jak cieszy to, że w końcu zaczynają się porządki na forum tak jednak potencjalne ryzyko niesłusznego ukarania robi się coraz bardziej niepokojące.  Roll Eyes

Nie wiem czy ktoś z Was zainteresował się przypadkiem DeeperX - deva jednego ze swego czasu najpopularniejszych tutaj na bitcointalku projektów - DeepOnion, zbanowanego dożywotnio ponoć za plagiat właśnie?

I tutaj myślę, że ważna kwestia:
Obecnie wątki zbanowanych autorów żyją właściwie swoim własnym życiem - mimo, że często tylko dublują tematy poruszane w nowo utworzonych (przez innych devów) wątkach / lub są nieaktualne jak np. dawno zakończone bounty ...
Czy na taką okoliczność zostanie opracowane jakieś rozwiązanie? ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 18, 2019, 07:57:07 PM
 #51

Oj jednak czekam z utęsknieniem, aż się pojawi zdecentralizowane forum z prawdziwego zdarzenia Wink Bo jak cieszy to, że w końcu zaczynają się porządki na forum tak jednak potencjalne ryzyko niesłusznego ukarania robi się coraz bardziej niepokojące.  Roll Eyes

Jest Usenet czy coś bardziej współczensego jak NNTPChan, Mastodon, Zeronet... ale nie bez powodu ludzie lgną do scentralizowanych stron, gdzie nie ma (dużego) problemu ze spamem, CP i innymi nielegalnymi zależnie od jurysdykcji treściami.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 18, 2019, 10:38:22 PM
 #52

W sumie tutaj kwestia się w zasadzie sprowadza do tego, czy mamy forum "na dany temat" czy forum "społeczności danego tematu", bo jednak w w tym drugim przypadku oczekiwałbym  aby użytkownicy mieli wpływ na kształtowanie  takiego forum - również jeśli chodzi o politykę wobec użytkowników i tutaj sobie trochę pofantazjuje i np. o ile plagiaryzm powinien być bezwzględnie zwalczany to już forma tej walki myślę, że mogłaby być skonsultowana z użytkownikami - no i co w zasadzie najważniejsze:
Jasne reguły - im mniej subiektywne tym lepiej

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 18, 2019, 11:42:56 PM
 #53

W sumie tutaj kwestia się w zasadzie sprowadza do tego, czy mamy forum "na dany temat" czy forum "społeczności danego tematu", bo jednak w w tym drugim przypadku oczekiwałbym  aby użytkownicy mieli wpływ na kształtowanie  takiego forum - również jeśli chodzi o politykę wobec użytkowników i tutaj sobie trochę pofantazjuje i np. o ile plagiaryzm powinien być bezwzględnie zwalczany to już forma tej walki myślę, że mogłaby być skonsultowana z użytkownikami - no i co w zasadzie najważniejsze:
Jasne reguły - im mniej subiektywne tym lepiej

Jasne reguły... jeśli chodzi o plagiarizm reguły są jasne - jeśli wykorzystasz jakąkolwiek wypowiedź kogoś wcześniej bez podania źródła - masz pozamiatane... to chyba dość jasna reguła osobiście rozumiem ją i przyjmuję... jak pisałem wcześniej nie do końca się z nią zgadzam zwłaszcza, jeżeli chodzi zamieszczenia "kopii" np. tweeta składającego się z pięciu słów ale bez problemu jestem w stanie to zaakceptować, a moje osobiste obawy wynikają jedynie z faktu, że rejestrując się na forum nie poświęciłem tych 2-3 minut na zapoznanie się z regułami...

Konsultacja z użytkownikami to super pomysł ale przy tysiącu użytkowników wprowadzenie nawet jednej reguły może stać się problemem bo ilu użytkowników tyle pomysłów na jej finalną formę co samo w sobie może być problemem...

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 19, 2019, 05:08:22 AM
 #54

W sumie tutaj kwestia się w zasadzie sprowadza do tego, czy mamy forum "na dany temat" czy forum "społeczności danego tematu", bo jednak w w tym drugim przypadku oczekiwałbym  aby użytkownicy mieli wpływ na kształtowanie  takiego forum - również jeśli chodzi o politykę wobec użytkowników i tutaj sobie trochę pofantazjuje i np. o ile plagiaryzm powinien być bezwzględnie zwalczany to już forma tej walki myślę, że mogłaby być skonsultowana z użytkownikami - no i co w zasadzie najważniejsze:
Jasne reguły - im mniej subiektywne tym lepiej

Społeczność ma wpływ, można dyskutować i jak pojawiają się czasem dobre argumenty to mogą być brane pod uwagę.

Do niedawna za plagiatowanie był zawsze bezwzględny ban, teraz zdarzają się sytuacje gdy perm nie jest wydawany.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 05:51:28 PM
 #55

W sumie tutaj kwestia się w zasadzie sprowadza do tego, czy mamy forum "na dany temat" czy forum "społeczności danego tematu", bo jednak w w tym drugim przypadku oczekiwałbym  aby użytkownicy mieli wpływ na kształtowanie  takiego forum - również jeśli chodzi o politykę wobec użytkowników i tutaj sobie trochę pofantazjuje i np. o ile plagiaryzm powinien być bezwzględnie zwalczany to już forma tej walki myślę, że mogłaby być skonsultowana z użytkownikami - no i co w zasadzie najważniejsze:
Jasne reguły - im mniej subiektywne tym lepiej

Jasne reguły... jeśli chodzi o plagiarizm reguły są jasne - jeśli wykorzystasz jakąkolwiek wypowiedź kogoś wcześniej bez podania źródła - masz pozamiatane... to chyba dość jasna reguła osobiście rozumiem ją i przyjmuję... jak pisałem wcześniej nie do końca się z nią zgadzam zwłaszcza, jeżeli chodzi zamieszczenia "kopii" np. tweeta składającego się z pięciu słów ale bez problemu jestem w stanie to zaakceptować, a moje osobiste obawy wynikają jedynie z faktu, że rejestrując się na forum nie poświęciłem tych 2-3 minut na zapoznanie się z regułami...

Konsultacja z użytkownikami to super pomysł ale przy tysiącu użytkowników wprowadzenie nawet jednej reguły może stać się problemem bo ilu użytkowników tyle pomysłów na jej finalną formę co samo w sobie może być problemem...


@malevolent
No właśnie - czy jeśli napiszę posta - którego większość będzie stanowiła treść tweeta (powiedzmy 15słów z tweeta) a ja dopiszę do tego krótszy (5-10słów) komentarz to również powinienem się spodziewać rychłego bana? Mam na myśli wrzucanie newsów - tutaj przecież liczy się szybkość, a nie forma - trochę uważam że bez sensu, żebym takiego newsa przeredagowywał swoimi słowami, skoro jest już to ładnie ułożone, lepiej niż ja kiedykolwiek bym napisał - a jednak ludziom ze społeczności np. danego coina dużo jednak czasem szybki news jest w stanie pomoć...

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 19, 2019, 11:15:39 PM
 #56

..
No właśnie - czy jeśli napiszę posta - którego większość będzie stanowiła treść tweeta (powiedzmy 15słów z tweeta) a ja dopiszę do tego krótszy (5-10słów) komentarz to również powinienem się spodziewać rychłego bana? Mam na myśli wrzucanie newsów - tutaj przecież liczy się szybkość, a nie forma - trochę uważam że bez sensu, żebym takiego newsa przeredagowywał swoimi słowami, skoro jest już to ładnie ułożone, lepiej niż ja kiedykolwiek bym napisał - a jednak ludziom ze społeczności np. danego coina dużo jednak czasem szybki news jest w stanie pomoć...


Wniosek jest jeden - skopiuj tweeta i zamiast kombinować ze skracaniem albo modyfikowaniem tej i tak krótkiej treści wrzuć go po prostu w cudzysłów i dorzuć linka - dzięki zachowasz szybkość przekazania informacji i jednocześnie nie będziesz się musiał martwić że ktoś Cię oskarży o plagiat...

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 11:37:04 PM
 #57

Czyli wystarczy po prostu podać źrodło i to już wtedy będzie okej jeśli chodzi o zgodność z zasadami Bitcointalka?
(bo kojarzę, że swego razu było "kwasy" jeśli chodzi o prawa autorskie - w tym m.in prawo cytatu - w zasadzie wciąż są ta prace nad dyrektywą unijną w tym względzie chyba prowadzone - i wiem, że było tam ryzyko ograniczenia swobodnej dyskusji)
W każdym razie o odpowiedz na moje pytanie z poprzedniego posta  proszę kandydatkę nr... yyy naszego moderatora  Grin

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 20, 2019, 11:49:10 AM
 #58

@malevolent
No właśnie - czy jeśli napiszę posta - którego większość będzie stanowiła treść tweeta (powiedzmy 15słów z tweeta) a ja dopiszę do tego krótszy (5-10słów) komentarz to również powinienem się spodziewać rychłego bana? Mam na myśli wrzucanie newsów - tutaj przecież liczy się szybkość, a nie forma - trochę uważam że bez sensu, żebym takiego newsa przeredagowywał swoimi słowami, skoro jest już to ładnie ułożone, lepiej niż ja kiedykolwiek bym napisał - a jednak ludziom ze społeczności np. danego coina dużo jednak czasem szybki news jest w stanie pomoć...

Najlepiej podaj linka, a treść ze tweeta daj między znacznikami [quote][/quote], komentarz własny daj niżej i będzie git.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 20, 2019, 06:29:46 PM
 #59

A oznaczenie cytatu za pomocą kursywy i cudzysłowu  (jeśli ma on długość plus/minus jednego zdania) ujdzie?
Czy to jednak już może stanowić podstawe do penalizacji?;>

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 20, 2019, 08:49:53 PM
 #60

Może być, choć ja osobiście wolę między znacznikami, najbardziej widoczne i jednocześnie nie czyta się odrobinę wolniej jak może być w przypadku tekstu kursywą (dużo też zależy jaki kto ma font).

Signature space available for rent.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!