Bitcoin Forum
February 28, 2024, 02:58:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [TUTORIAL] Spersonalizowany adres Bitcoina  (Read 331 times)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2128
Merit: 1622


View Profile
April 22, 2019, 02:17:25 PM
Last edit: May 17, 2023, 05:42:06 AM by Tytanowy Janusz
Merited by 1miau (11), Rath_ (5), DarkStar_ (4), hacker1001101001 (2), cryptovigi (2)
 #1

Zapewne nieraz widzieliście adresy bitcoina, których pierwsze litery tworzą wyraz. Daleko nie trzeba szukać. Nasz ulubiony CM hampuz posiada takowy:

1HhampuzuHTDS5xYx3PqH7EcWqC7U29Sgz

Poniżej kolejne przykłady:


1fudCz15sHGR8L2YQnaG4JVMjMQpaDo37
1BTCTUnYLskK7N9nXb17wf6oVYMYrX5WHG
1DogemNVw8AZnMf3cB4L1wijGnr9DVKzia
1Fomo7V86nWrjdv6JzU7yavtp5hfzZWsZr
1NewbornSeatQVC9vegVHnxVseNAhhxewb(1)


W takim adresie teoretycznie można wygenerować każde słowo z paroma wyjątkami jednak długość wymyślonego ciągu znaków jest ograniczona. Wynika to z technologii, która polega na generowaniu losowych adresów tak szybko, jak to możliwe do momentu, aż natrafi się na wybrany przez nas ciąg. Im dłuższy ciąg znaków wybierzesz, tym mniej możliwych kombinacji istnieje i mniejsza szansa na trafienie na jedną. Wielkie litery są bardziej prawdopodobne do znalezienia w porównaniu do małych liter. Na przykład na znalezienie prefixa 1Bitmover potrzeba 2 miesięcy dla 50% szansy znalezienia, podczas gdy 1bitmover jest 58 razy rzadsze. (2)

Poniżej lista niedstępnych liter (nie wystepują one w żadnym adresie bitcoina z uwagi na to, że ich zapis jest mylący - są podobne do innych):

l (mała litera L)
I (duża litera I)
O (duża litera O)
0 (numer 0)

Istnieje kilka sposobów wygenerowania spersonalizowanego adresu. Polecam jednak skorzystanie z oficjalnej wersji programu vanitygen, udostępnionego przez samr7 na Githubie. Dużo wygodniejsze wydaje się wykorzystanie ze strony internetowej do tego celu, jednak tworzy to ryzyko, że twój adres prywatny przechowywany będzie przez stronę trzecią, a co za tym idzie prawdopodobnie zostanie wykorzystany do opróżnienia twojego portfela ze środków. Do podobnych przypadków dochodziło wielokrotnie a strony reklamują się nawet na naszym forum (np. Velkro). Ich konta jednak szybko barwione są na czerwono.
Dlatego też miej pewność, że używasz do tego oryginalnej wersji, którą można znaleźć na Githubie.

Spersonalizowane adresy tworzą również zaufani członkowie forum w tym temacie. Twój klucz prywatny pozostaje bezpieczny ponieważ @LoyceV i  @DarkStar_ używają technologii split key. W skrócie generują część klucza prywatnego przy użyciu klucza publicznego udostępnionego przez ciebie (który uzyskujesz przy pomocy Vanity Wallet https://www.bitaddress.org/.) Po otrzymaniu od nich klucza prywatnego łączycie go ze swoim kluczem prywatnym i uzyskujecie kompletny klucz.

Tą opcję przedstawił BitCryptex

Edit: Program Vanitygen (a właściwie to oclvanitygen) ma sens jak ktoś ma kartę/karty AMD, bo autor VanitySearch jeszcze nie napisał wersji pod OpenCL.

Jeśli posiadasz więc karty AMD, nie planujesz wyszukiwania dlugich prefixów/dużej ilość kluczy dla innych, to zapraszam do poradnika. Jeśli nie, to pod koniec przedstawiona jest wydajniejsza alternatywa:


1. Pobierz vanitygen:

Najpierw udaj się na stronę Github i pobierz oryginalny plik od samr7 (możesz użyć poniższego linku):

https://github.com/samr7/vanitygen/downloads


Pobierz najnowszą wersję:

vanitygen-0.22-win.zip2. Odłącz komputer od internetu

Nie jest to konieczne, jednak zalecane z uwagi na bezpieczeństwo twojego klucza prywatnego. Najlepiej użyć do tego celu komputer który nigdy nie miał i nie będzie miał dostępu do Internetu. W celu osiągnięcia maksymalnego bezpieczeństwa możesz skorzystać z technologii split-key.3. Otwórz wiersz poleceń

Wiersz poleceń możesz otworzyć w jeden z poniższych sposobów:
1- prawym przyciskiem myszy na ikonę windowsa w prawym dolnym rogu i tam wybrać wiersz poleceń lub PowerShell (administrator)
2- wpisać CMD w okienko "uruchom"
3- kombinacja klawiszy Windows+R

lub (jeśli wybierzesz ten sposób, to możesz pominąć punkt #4, bo uruchamiasz go bezpośrednio z miejsca przechowywania programu vanitygen):

4- udaj się do folderu z programem vanitygen
    naciśnij CTRL+SHIFT+PPM (prawy przycisk myszy) na pustym miejscu w folderze (nie na konkretnym pliku), następnie "otwórz tutaj okno programu PowerShell" lub "uruchom tutaj wiersz poleceń"
    postępuj następnie jak w punkcie 5. (Example: vanitygen.exe -v "1test")

(source: nc50lc)4. Wprowadź ścieżkę dostępu

Adres ścieżki dostępu zależy od tego, gdzie zapisałeś plik vanitygen. Na przykład po zapisaniu pliku na C:\ w folderze BTC, pod folderze vgen. Należy wpisać poniższy kod by odnaleźć vanitygen.exe:

C:\WINDOWS\system32>cd/
C:\ >cd/BTC/vgen
C:\BTC\vgen>vanitygen.exe

Folder BTC
podfolder vgen
nazwa pliku vanitygen.exe

Możesz używać vanitygen.exe lub oclvanitygen.exe, co wybierzesz zależy od ciebie. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że vanitygen pracuje na CPU, a oclvanitygen na GPU. Więcej technicznych szczegółów znajdziesz w tym artykule:https://bitcointalk.org/index.php?topic=25804.0

Całość powinna wyglądać w następujący sposób
Po wybraniu nazwy pliku (vanitygen lub oclvanitygen) .exe w wierszu poleceń wciśniej Enter5. Tworzenie adresu

Widzisz obecnie listę parametrów dostępnych do dostosowania adresu do swoich potrzeb.
Dostępnych jest wiele opcji, jednak niewiele będzie potrzebne do naszego testu. Dla przykładu stwórzmy adres, w którym pierwsze litery tworzą napis "test" napisane w całości z małych liter 1test.

Kilka faktów o których należy pamiętać : Im dłuższy prefix, tym dłużej będzie trwało wyszukiwanie. To nie problem dla naszego testu (4 znaków), ale każdy kolejny znak zwiększa czas oczekiwania wykładniczo. W szczególności, jeśli zależy nam na zachowaniu wielkości znaków (case sensitive).
Jeśli nie zależy ci na zachowaniu wielkości znaków (TeSt, teST…), wyzstarczy, że dodasz parametr -i (case insensitive) pod koniec polecenia.

By stworzyć adres zaczynający się od 1test, potrzebujemy poniższą komendę:

-o C:\BTC\vgen\test.txt  zapisanie kliczy w konkretnym pliku tekstowym
1test wybrany prefix

Komenda powinna wyglądać następująco:

C:\BTC\vgen>vanitygen.exe -o C:\BTC\vgen\test.txt 1test

Po wykonaniu powyższego kroku wciśnij Enter.

Narzędzie właśnie zaczęło szukać pasującego klucza publicznego (z szybkością: 1.17 miliona kluczy na sekundę). [50% in 2.4 min] oznacza, że masz 50% szans na znalezienie klucza w ciągu najbliższych 2,4 minuty. [Prob 5.1%] oznacza, że dokładnie takie prawdopodobieństwo było na znalezienie klucza w ilości przebrniętych już kluczy.

Jeśli program napotka na pasujący klucz, to wyświetli go i zakończy pracę. By program kontynuował pracę po znalezieniu pasującego klucza (w celu znalezienia lepszego) należy dodać komendę -k przy uruchamianiu wyszukiwania.Po około 2 minutach vanitygen odnalazł pasujący adres:

1testgTQyiDMvtN67kj1w6R6J9dbo6bwd

i przypasowany do niego klucz prywatny:

5K9qCsz17Bd1UxtS7HQWc2rKz6ssNaBHMzK8pJvYiDGVYvUSEWg

Wynik ten zapisany jest również w pliku .txt we wskazanym przez nas folderze:

Jeśli chcesz, to możesz go od dziś używać (oczywiście żart, klucz prywatny widzial każdy, więc środki jakie tam wpłacisz z pewnością przepadną)6. Zapisz swoje wygenerowane klucze

Bezpieczeństwo twojego klucza jest bardzo ważne. Upenij się, że nie trafi w niepowołane ręce. Zapisz go na karce papieru lub USB i schowaj.


7. Gotowe!

Wygenerowałeś swój adres bitcoina. Jeśli chcesz mieć do niego dostęp (np. przez Electrum) zerknij na ten  wątek lub ten .

Ważną sprawą jest przetestowanie adresu przed przesłaniem większych sum poprzez przesłanie mniejszych sum.© 1miau
11.01.2019


Pomocne linki:

Rady związane z bezpieczeństwem od LoyceV
Vanitygen: Vanity bitcoin address generator/miner release 2011 [v0.22]
Ściana chwały - najtrudniejsze adresy jakie udało się znaleźć(1) wygenerowane przez LoyceV
(2) hardware LoyceVa
Cały ten wątek to głownie tłumaczenie wątku stworzonego przez urzytkownika 1miau tak więc uznanie należy się w większości jemu. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5096373.msg49194987#msg49194987Wydajniejsza alternatywa dla Vanitygen

Użytkownik Jean_Luc stworzył kolejne narzędzie (VanitySearch) do tworzenia adresów spersonalizowanych i udostępnił je na Githubie: https://github.com/JeanLucPons/VanitySearch

Wspiera P2PKH (1..) SegWit P2SH (3...) i bech32 (bc1q...) oraz jest wydajniejsze:

On my Intel Core i7-4770, VanitySearch runs ~4 times faster than vanitygen64. (1.32 Mkey/s -> 5.27  MK/s)
On my  GeForce GTX 645, VanitySearch runs ~1.5 times faster than oclvanitygen. (9.26 Mkey/s -> 14.548 MK/s)

If you want to compare VanitySearch and Vanitygen result, use the -u option for searching uncompressed address.
VanitySearch may not compute a good gridsize for your GPU, so make several tries using -g options in order to find best performances.
Using compressed addresses is roughly 20% faster.


4 krotnie na procesorze Intel Core i7-4770 oraz 1,5 krotnie na karcie graficznej GeForce GTX 645.

Inne podobne projekty:

https://github.com/kristapsk/segvan
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2934774.0
https://github.com/coinables/segwitaddress/commit/21cb0b4a94bfdf12d11ce11089ab37b700b3af30

Informacje od użytkownika malevolent


You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3130View Profile
April 22, 2019, 04:38:03 PM
Merited by DarkStar_ (4), Tytanowy Janusz (1)
 #2

Warto wspomnieć, że są osoby, które za darmo lub za drobną opłatą (w zależności od liczby znaków) wyszukają wam prywatny klucz do adresu z pożądanym przez was słowem. @LoyceV w tym temacie pomaga wygenerować adresy typu Legacy. @DarkStar_ także dołączył się do zabawy i pomaga wyszukać adresy zaczynające się od 3 lub bc1 w tym samym temacie (zerknijcie na ostatnią stronę).

Dzięki niemu stałem się dzisiaj właścicielem adresu bc1qcryptex7ddplp8uh8u0rswfj696y6fst9kddgs. Wyszukanie go zajęło mniej niż 5 minut przy użyciu GTX 1060 3GB. Oczywiście, czas szukania nie zależy tylko od mocy obliczeniowej, ale także od szczęścia. Z chęcią wyszukam komuś klucz prywatny do adresu z 6-7 dowolnie wybranymi znakami, ale raczej założę do tego osobny temat Smiley
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2128
Merit: 1622


View Profile
April 22, 2019, 05:14:25 PM
Last edit: April 22, 2019, 06:21:05 PM by Tytanowy Janusz
 #3

Dzięki. Pozwoliłem sobie uzupełnić swój post o te informacje Smiley

Widzę, że chłopaki mają ogromne zainteresowanie. Większośc portfeli pozostaje jednak pusta. Brak zaufania do tego portfela czy stworzenie go na wyrost (bo może kiedyś się przyda)? Split-key wydaje się bezpieczne.

@malevolent Może dział tutoriale? Coraz więcej ich się pojawia ostatnio a potem toną w wątkach do luźnej dyskusji.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3130View Profile
April 22, 2019, 05:21:03 PM
 #4

Brak zaufania do tego portfela czy stworzenie go na wyrost (bo może kiedyś się przyda)? Split-key wydaje się bezpieczne.

Jest bezpieczne. Ja ten adres będę raczej traktował jako coś czym mogę się pochwalić (przykładowo na profilu bct oraz przyjmując drobne kwoty). Posiadam dwa różne sprzętowe portfele i to raczej na nich przechowuję większość monet. Żaden z nich nie posiada opcji zaimportowania prywatnego klucza. Z chęcią wykorzystam ten adres do mobilnych płatności, ale będę się musiał trochę pomęczyć z Samourai.
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721View Profile
April 22, 2019, 06:23:06 PM
Last edit: April 22, 2019, 06:40:16 PM by malevolent
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #5

Update 04/04/2019:

Urzytkownik Jean_Luc stworzył kolejne narzędzie do tworzenia adresów spersonalizowanych i udostępnił je na Githubie: https://github.com/JeanLucPons/VanitySearch

Jest szybsze od vanitygen wspiera P2PKH (1..) SegWit P2SH (3...) i bech32 (bc1q...)

Post z jego ogłoszeniem: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5112311.0

Cały ten wątek to głownie tłumaczenie wątku stworzonego przez urzytkownika 1miau tak więc uznanie należy się w większości jemu. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5096373.msg49194987#msg49194987

W sumie od tego można było zacząć posta.

On my Intel Core i7-4770, VanitySearch runs ~4 times faster than vanitygen64. (1.32 Mkey/s -> 5.27  MK/s)
On my  GeForce GTX 645, VanitySearch runs ~1.5 times faster than oclvanitygen. (9.26 Mkey/s -> 14.548 MK/s)

If you want to compare VanitySearch and Vanitygen result, use the -u option for searching uncompressed address.
VanitySearch may not compute a good gridsize for your GPU, so make several tries using -g options in order to find best performances.
Using compressed addresses is roughly 20% faster.

Pogrubienie moje.

Vanitygen (a właściwie to oclvanitygen) nadal ma sens jak ktoś ma kartę/karty AMD, bo autor VanitySearch jeszcze nie napisał wersji pod OpenCL.

Inne podobne projekty:

https://github.com/kristapsk/segvan
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2934774.0
https://github.com/coinables/segwitaddress/commit/21cb0b4a94bfdf12d11ce11089ab37b700b3af30

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2128
Merit: 1622


View Profile
April 23, 2019, 08:25:15 AM
 #6

On my Intel Core i7-4770, VanitySearch runs ~4 times faster than vanitygen64. (1.32 Mkey/s -> 5.27  MK/s)
On my  GeForce GTX 645, VanitySearch runs ~1.5 times faster than oclvanitygen. (9.26 Mkey/s -> 14.548 MK/s)

If you want to compare VanitySearch and Vanitygen result, use the -u option for searching uncompressed address.
VanitySearch may not compute a good gridsize for your GPU, so make several tries using -g options in order to find best performances.
Using compressed addresses is roughly 20% faster.

Pogrubienie moje.

Vanitygen (a właściwie to oclvanitygen) nadal ma sens jak ktoś ma kartę/karty AMD, bo autor VanitySearch jeszcze nie napisał wersji pod OpenCL.

Inne podobne projekty:

https://github.com/kristapsk/segvan
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2934774.0
https://github.com/coinables/segwitaddress/commit/21cb0b4a94bfdf12d11ce11089ab37b700b3af30

Dzięki za dodatkowe informacje. Pozwoliłem sobie dopisać je do OP. W przyszłości postaram się uzupełnić również o poradnik do VanitySearch.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 1695


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 23, 2019, 06:49:34 PM
 #7

Znalazłem wirusa w programie VanitySearch kiedy sprawdziłem go skanerem Virustotal.https://github.com/JeanLucPons/VanitySearch/releases/download/1.13/VanitySearch.exe

To może być tylko "false positive" ale myślę, że warto o tym uprzedzić wszystkich zainteresowanych.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721View Profile
April 23, 2019, 08:19:00 PM
 #8

Znalazłem wirusa w programie VanitySearch kiedy sprawdziłem go skanerem Virustotal.
To może być tylko "false positive" ale myślę, że warto o tym uprzedzić wszystkich zainteresowanych.

"Heuristic", więc najprawdopodobniej fałszyw pozytyw. Antywirus jak chce zwiększyć skuteczność w wykrywaniu zero dayów czasem oznacza coś jako wirusa co malware'em nie jest. Jak ktoś się obawia to może odpalić na maszynie wirtualnej (najlepiej z GPU passthrough jak się chce wykorzystać kartę).

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708View Profile
May 07, 2019, 09:08:18 PM
 #9

Znalazłem wirusa w programie VanitySearch kiedy sprawdziłem go skanerem Virustotal.
To może być tylko "false positive" ale myślę, że warto o tym uprzedzić wszystkich zainteresowanych.

"Heuristic", więc najprawdopodobniej fałszyw pozytyw. Antywirus jak chce zwiększyć skuteczność w wykrywaniu zero dayów czasem oznacza coś jako wirusa co malware'em nie jest. Jak ktoś się obawia to może odpalić na maszynie wirtualnej (najlepiej z GPU passthrough jak się chce wykorzystać kartę).
dokładnie, szczególnie że to tylko jeden AV wykazał, i to szczerze mówiąc niezbyt popularny.
Ja w sumie pare razy już myślałem o wygnerowaniu swoich prefixów - będę musiał się uśmiechnąć do kolegi  który miał koparki ;-)

Ciekawe info o tym split-key, w sumie jakbym z kolegą się nie dogadał to moze faktycznie skorzystam z pomocy z w/w użytkowników forum  Cool

PS. Jestem za wszystkimi czterema kończynami za działem tutoriale :-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!