Bitcoin Forum
March 28, 2024, 09:19:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Polish Hyde Park  (Read 7114 times)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 13, 2019, 04:23:37 PM
 #61

Ja jako wieczny optymista i aktualnie perma bull oczywiście widzę przyszłość w samych superlatywach i myślę, że jak FOMO znowu uderzy kiedy media zaczną komentować gwałtowne skoki ceny BTC i innych altów to nie zabraknie nam chętnych na Bitcoiny.

Jestem tylko ciekaw czy 50.000 czy 100.000$ za BTC na koniec 2019?

1711660762
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711660762

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711660762
Reply with quote  #2

1711660762
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711660762
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711660762

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711660762
Reply with quote  #2

1711660762
Report to moderator
1711660762
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711660762

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711660762
Reply with quote  #2

1711660762
Report to moderator
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 13, 2019, 04:34:43 PM
 #62

Ja jako wieczny optymista i aktualnie perma bull oczywiście widzę przyszłość w samych superlatywach i myślę, że jak FOMO znowu uderzy kiedy media zaczną komentować gwałtowne skoki ceny BTC i innych altów to nie zabraknie nam chętnych na Bitcoiny.

Jestem tylko ciekaw czy 50.000 czy 100.000$ za BTC na koniec 2019?

50-100k ... tam gdzieś planuję sprzedać połowę swoich bitcoinów. Reszta zostanie na 100k-500k. Ale to jest bardziej odległa przyszłość ... 2021? Sądzę, że w tym roku nowe ATH to szczyt możliwości (przy obecnym szalonym tempie - ok 120% w 3 miesiące - do końca roku zobaczymy 37k - ale to musi odreagować... według mnie mniej niż 5% szansy na takie wzrosty). Przy swoim poprzednim poście chodziło mi o podejście krótkoterminowe (max 1 - 2 miesiące). Czy po 3 negatywnych newsach zjedzonych i wywiezonych w górę rynek zacznie realizować zyski na pierwszym pozytywnyn newsie?
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2019, 07:45:13 AM
 #63

...Czy po 3 negatywnych newsach zjedzonych i wywiezonych w górę rynek zacznie realizować zyski na pierwszym pozytywnyn newsie?

Ja myślę, że po raz pierwszy aktualnie widzimy rynek bez większych manipulacji.

Tether jest pod lupą i giełdy, też zaczynają przechodzić na dobrą stronę mocy, bo regulacje już tuż tuż, a potem rozpoczną się kontrole i muszą mieć czyste papiery.

Przecież jest tylko 20 milionó BTC, a chętnych na kupno w dniu dzisiejszym, to jakieś 30% ludzi i ciągle rośnie.

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 14, 2019, 08:20:37 AM
 #64

...
Przecież jest tylko 20 milionó BTC,
...

Nawet mniej - zgodnie z różnymi szacunkami 3,5 - 4 miliony btc zostały utracone (zgubione, zniszczone) poprzez zniszczenie lub zagubienie komptuterów i/lub nośników na których były zapisane etc...


...
a chętnych na kupno w dniu dzisiejszym, to jakieś 30% ludzi i ciągle rośnie.
...

Jak to 30% ludzi na świecie??? Aktualnie mamy 7,8 miliarda ludzi z czego 30% to 2,3 miliarda więc nawet pomijając te zgubione i jeszcze nie wykopane żeby każdy dostał po równo to wychodzi na głowę 0,0091 BTC (nie wspominając o instytucjach, które zgarnęły kupę dla siebię) - w takim raz się nie dziwię że prognozują wzrost jego wartości do setek tysięcy dolarów za sztukę...


Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 14, 2019, 08:50:46 AM
Last edit: May 14, 2019, 10:36:59 AM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (2)
 #65

Wystarczy, że powstaną banki kryptowalut trzymające bitcoiny ... płacące 5% w skali roku odsetek ... z wprowadzonym systemem rezerwy cząstkowej z rezerwą obowiązkową na poziomie 3% i już nagle na rynku dostępnych będzie 500 mln BTC. Dodaj do tego fakt, że obecnie możesz mieć kontrakt na 1 bitcoina i zarabiać tyle samo co posiadając bitcoina bez skupowania go z rynku.

@wwzysocki Twierdzisz, że teraz wszystko będzie przejrzyste ... że nie będzie się dało tym manipulować ... Dopiero zobaczysz, jakie sztuczki zna wall street.  Wystarczy pogadać z traderami z forexu ... a nawet samemu pobawić się akcjami.

Banki i brokerzy dostają regularnie setki milionów dolarów kar ... regularnie ... bo nic sobie z tych kar nie robią, bo tymi przekrętami z rynku wyciągają dziesiątki razy więcej ...

Przykład pierwszy z brzegu (pierwsze podpowiedzi z google)
"Pięć z największych banków, oskarżonych w USA o manipulowanie kursami walut i stopami procentowymi, władze ukarały grzywnami łącznej wysokości około 5,6 miliardów dolarów. Banki zgodziły się uznać swą winę - poinformował w środę resort sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Za przestępcze manipulowanie kursem dolara i euro w latach 2007-2013 amerykańskie banki JPMorgan Chase i Citigroup zapłacą odpowiednio 550 mln dolarów i 925 mln dolarów, a brytyjskie banki Barclays i Royal Bank of Scotland - 650 mln dolarów i 395 mln dolarów.

Piąty bank - szwajcarski USB AG - ma się przyznać do manipulowania stopami procentowymi i zapłaci 203 mln dolarów.
"
Źródło: https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/najwieksze-banki-ukarane-za-manipulowanie,186,0,1805754.html


"Deutsche Bank zapłaci gigantyczną karę. 205 mln dolarów za manipulacje na rynku Forex"
Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-deutsche-bank-manipulacje-na-rynku,107,0,2409323.html

"Deutsche Bank przyznaje się do manipulacji cenami złota i srebra"
https://independenttrader.pl/deutsche-bank-przyznaje-sie-do-manipulacji-cenami-zlota-i-srebra.html

Za każdym razem wygląda to tak samo:
-manipulujecie oto dowody kara xxx mln
- ok ... przyznajemy się i zapłacimy karę
za pół roku
-manipulujecie oto dowody kara xxx mln
- ok ... przyznajemy się i zapłacimy karę

Wiecie czemu od razu sie przyznają i płacą kary? By nikt głębiej nie grzebał bo się dogrzebie jeszcze większych manipulacji.

A mówimy tu o manipulacji forexem (5 bln $ dziennego obrotu) ... na bitcoinie mamy obecnie koło 2 mld prawdziwego? To 2500x mniejszy rynek.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 14, 2019, 09:55:46 AM
 #66

...
Banki i brokerzy dostają regularnie setki milionów dolarów kar ... regularnie ... bo nic sobie z tych kar nie robią, bo tymi przekrętami z rynku wyciągają dziesiątki razy więcej ...
...

W takim razie te kary bardziej spełniają rolę koncesji na przekręty niż prawdziwych kar ;-/
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2019, 04:09:37 PM
 #67

@wwzysocki Twierdzisz, że teraz wszystko będzie przejrzyste ... że nie będzie się dało tym manipulować ... Dopiero zobaczysz, jakie sztuczki zna wall street.  ...Wystarczy pogadać z traderami z forexu ... a nawet samemu pobawić się akcjami...

Już taki ze mnie niepoprawny optymista i jak wiecie perma bull, więc spokojnie z klapkami na oczach podążam w tą otchłań Bitkoina, żeby powrócić w końcu z milionem na koncie  Grin.

A tak na poważnie, to aż się boję na jakie nowe triki będziemy narażeni, na tym zdominowanym przez nieuczciwe giełdy rynku.

Ja wiem jedno, trzymam BTC i czekam na 50000$ za sztukę. Nie obchodzą mnie żadne swingi i tak później cena odbije do góry, jak nie za chwilę, to parę dni później.

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 14, 2019, 09:31:07 PM
 #68

...
Wystarczy, że powstaną banki kryptowalut trzymające bitcoiny ... płacące 5% w skali roku odsetek ... z wprowadzonym systemem rezerwy cząstkowej z rezerwą obowiązkową na poziomie 3% i już nagle na rynku dostępnych będzie 500 mln BTC. Dodaj do tego fakt, że obecnie możesz mieć kontrakt na 1 bitcoina i zarabiać tyle samo co posiadając bitcoina bez skupowania go z rynku.
...

Tak sobie kombinuję - ok banki system rezerw kreacja btc... A co jeżeli ludzie będą chcieli wypłacić te "swoje btc" (nie wszystkie - np. 5,05%) w przypadku realnych banków temat jest załatwiony bank centralny nie dopuści do krachu dodrukuje kasę ale kto dodrukuje btc??? przecież tego się nie da zrobić... owszem zamienniki, jak piszesz kontrakty czy inne ekwiwalenty ale nie prawdziwe btc więc musielibyśmy zapomnieć o btc w dzisiejszej formie a przy okazji o wszystkich zaletach tej kryptowoaluty które właśnie powodują że przyciąga ona do siebie tak szeroką społeczność....

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2019, 09:47:36 PM
Last edit: May 21, 2019, 07:50:36 AM by wwzsocki
 #69

...kto dodrukuje btc???...

No właśnie dlatego jest realna szansa nawet na milion za sztukę właśnie, bo jest ich tach mało. Faktycznie możesz mieć rację i BTC nie będzie praktycznie używane, tylko trzymane jako cyfrowe złoto gdzieś na super bezpiecznych portfelach lub zupełnie offline. Inne, szybsze alty przejmą funkcje pieniądza dla transakcji i płatności oraz smart kontraktów, a BTC będzie królem z najbezpieczniejszym i najbardziej zdecentrealizowanym blockchainem. Martwi mnie jeszcze, tylko zdecentralizowanie wydobycia ale może problem będzie mniejszy, po następnym podzieleniu nagrody w 2021, jeżeli sie nie mylę.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 14, 2019, 11:42:16 PM
 #70

Ja wiem jedno, trzymam BTC i czekam na 50000$ za sztukę. Nie obchodzą mnie żadne swingi i tak później cena odbije do góry, jak nie za chwilę, to parę dni później.

Nie ma żadnej gwarancji, że cena będzie w określonym okresie czasowym szła do góry.

Dużo osób też podobnie mówi i po drodze pęka jak przychodzi do trzymania Wink

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 12:16:27 AM
Merited by malevolent (1)
 #71

...@wwzysocki Twierdzisz, że teraz wszystko będzie przejrzyste ... że nie będzie się dało tym manipulować ... Dopiero zobaczysz, jakie sztuczki zna wall street...

Właśnie czytam artykuł, który potwierdza, że giełdy raczej przechodzą na dobrą stronę mocy.

Conajmniej te “Tier One” czyli Binance, Coinbase, Bitstamp czy Kraken.

https://news.bitcoin.com/cryptocurrency-exchanges-are-cleaning-up-their-act/

...Dużo osób też podobnie mówi i po drodze pęka jak przychodzi do trzymania Wink

 Grin Grin Grin A co ja jestem jakaś bańka jak Bitcoin Cash, żeby pękać?  Grin Grin Grin

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 15, 2019, 07:30:14 AM
 #72

w przypadku realnych banków temat jest załatwiony bank centralny nie dopuści do krachu dodrukuje kasę ale kto dodrukuje btc???

A tu się dopuści do krachu Smiley I z pieniędzmi ostaną sie tylko ci,  co trzymali je na portfelach prywatnych.

Fiaty można dodrukować bo zniesiono na nich parytet złota. Dążę do tego, że wydaje mi się, że możliwe jest na bitcoinie stosowanie tych samych sztuczek co na złocie patrząc na niego w kontekście historii pieniądza.
Złoto było trudne w płaceniu, bitcoin jest drogi i wolny w transferach. Wprowadzono więc banknoty pokryte 1:1 w złocie by ułatwić ludziom życie... Tak samo bank może wydać swój token (odpowiednik banknotu) pokryty w  bitcoinie przechowywanym na zimnych porfelach. Ale szybszym, praktycznie darmowym w transferach, wygodniejszym w przeliczeniu (wartość 1 sztuki może być bardziej adekwatna do codziennych wydatków, wtedy oczywiście x takowych tokenów odpowiada 1 bitcoinowi).

Po latach dowiemy się, że token ten już nie jest wymienialny na bitcoina zupełnie jak banknot przestał być wymienialny na złoto...


wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 09:32:21 AM
Last edit: May 15, 2019, 09:18:07 PM by wwzsocki
 #73

...Po latach dowiemy się, że token ten już nie jest wymienialny na bitcoina zupełnie jak banknot przestał być wymienialny na złoto...

No i ciekawe czy czasem właśnie nie napisałeś proroctwa, które może się sprawdzić już za kilka dekad.

Powiem szczerze, że aż mi od razu wszystkie teorie spisku przeleciały przez głowe, a to są takie momenty, że coś zazwyczaj jest bardzo na rzeczy.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 15, 2019, 04:10:45 PM
Last edit: May 15, 2019, 05:00:03 PM by Tytanowy Janusz
Merited by Rath_ (1)
 #74

Binance uruchomił handel. W nagrodę dla nas za cierpliwość zorganizowali konkurs. Wystarczy wytradować 1 btc by zgarnąć swoją część z puli 50 000 BNB.

"Trade over 1 BTC to share a 50,000 BNB prize pool

Promotion Period: 2019/05/15 1:00 PM - 2019/05/18 0:00 AM (UTC)

All users with valid trading volume of 1 BTC or more (buy & sells) across any trading pairs on Binance during the promotion period will split a pool of 50,000 BNB.
"
https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360028425911


Powiem wam, że zawsze biorę udział w tego typu airdropach. Z doświadczenia wiem, że podobne konkursy ale dotyczące 1 coina, trwające tydzień, przyciągają około 5-7k osób. Ten konkurs trwa 3 dni i dotyczy wolumenu na wszystkich coinach więc szacuję, że około 20 000 osób się zakwalifikuje. Mówimy więc o ok. 2.5 bnb na osobę czyli 67$ (to tylko szacunek).

Ile kosztuje wytradowanie 1 btc dla ludzi bez doświadczenia w tradingu?

1- buy 0.5 btc + sell 0.5 btc jak najszybciej się da:
0.15% na prowizję (buy + sell) + 0.2% na spread (zwykle taki spread da się osiągnąć bez problemu na kupienie i od razu sprzedanie połowy bitcoina)

0,35% * 4000 = 14$

Wychodzi na czysto 53$.

2-Kolejnym sposobem jest dobór coina o wysokim wolumenie i niskiej cenie:



Przy załaczonym order booku wystarczy wystawic buy na 1098 i jak tylko przyjdzie (dzięki wysokiemu wolumenowi przyjdzie za kilka sekund) wystawić na sell na 1098. Dzięki temu spread wynosi 0% a koszt wejścia do konkursu spada o ponad połowę:

3-Kolejnym sposobem jest dobór coina o bardzo niskiej cenie - jednak wciąż wysokim volumenie (<500sat)- np. trx - przebywającym w trendzie boczny lub lekko wzrostowym. Coiny takie mają tendencję do trzymania się jednej półki przez kilkadziesiąt minut odbijając się od bid i ask dając możliwość zabawienia się w sklep.



Przy opisanym order booku wystarczy wystawić buy za 377 i czekać. Jak przyjdzie to wystawić za 378 i czekać. Jak zejdzie to macie darmowe wejście do konkursu.  Najlepiej zbierać w sytuacji podobnej do zdjęcia. Gdzie praktycznie nie ma półki na sell i gdy uda się kupić, to będziemy jednymi z pierwszych ofert na sell.

Polecam dla niepewnych siebie nie starać się tego zrobić 1 tradem. Można to rozbić na 100 transakcji po 40$ na każde wejście. Nie zwiększy to kosztów a znacząco zmniejszy ryzyko, że nam cena odjedzie i nie uda się sprzedać po podobnej.

Albo po prostu ponieść się i potradować chwilkę, a wydaje mi się, że przyszła pora na odbicie altów:)

Zaznaczam tylko jeszcze raz, że nagroda została oszacowana i może być dużo mniejsza a opisane strategie wiążą się z ryzykiem.


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 18, 2019, 05:03:22 PM
 #75

..Moje zdjęcie było w okularach, +20 kg i + 10 lat z przeterminowanym dowodem w ręce z zasłoniętymi paluchami wszystkim danymi poza imieniem, nazwiskiem i zdjęciem i przeszło bez problemu...chodzi tylko o to by odsiać pana hakera z botem rejestrującego 10k kont w 1h.

Ja też przesłałem stare prawo jazdy sprzed 15 lat już dawno nie ważne, wszystkie dane były zamazane, tylko imię, nawzisko i kraj zostawiłem widoczne.

To już nie pierwsze KYC, w którym używam starego przedawnionego dukumentu, które przeszło.

Natomiast sprawa już nie wygląda tak różowo na giełdach. Nie przejdzie żadna biedna podróbka.
Siema

No witam witam Smiley Co tam słychać?

Tylko, że facebook nie wymaga zdjęcia zgodnego(umożliwiającego identyfikację 1:1 z tym z dokumentu tożsamości) No chyba, że nie ma takich wymagań jeśli chodzi o ten earndrop energii? Mi po prostu się jakoś kojarzy, że robienie kyc to zawsze była męka, żeby zdjęcie "selfie' było wystarczająco podobne do tego w dowodzie Cheesy

Moje zdjęcie było w okularach, +20 kg i + 10 lat z przeterminowanym dowodem w ręce z zasłoniętymi paluchami wszystkim danymi poza imieniem, nazwiskiem i zdjęciem i przeszło bez problemu.
Dla porównania do huobi musiałem wysyłać z 10 razy bo okazało się w końcu, że mój aparat w telefonie posiada jakieś filtry zniekształcające zdjęcie (mimo, że wszystkie, dostępne w opcjach, wyłączyłem).
Im chyba na prawdę chodzi tylko o to by odsiać pana hakera z botem rejestrującego 10k kont w 1h.


no to w takim razie nie mam już wymówki, będę musiał skorzystać z tej okazji, tylko teraz mam nie lada orzech do zgryzienia, z czyjego refa skorzystać Cheesy


...Czy po 3 negatywnych newsach zjedzonych i wywiezonych w górę rynek zacznie realizować zyski na pierwszym pozytywnyn newsie?

Ja myślę, że po raz pierwszy aktualnie widzimy rynek bez większych manipulacji.

Tether jest pod lupą i giełdy, też zaczynają przechodzić na dobrą stronę mocy, bo regulacje już tuż tuż, a potem rozpoczną się kontrole i muszą mieć czyste papiery.

Przecież jest tylko 20 milionó BTC, a chętnych na kupno w dniu dzisiejszym, to jakieś 30% ludzi i ciągle rośnie.

Niestety, wygląda na to, że w momencie kiedy pisałeś tego posta tether nie był tak do końca pod lupą, bo do uwalenia kursu o 1,5k usd przyczyniło się, myślę też zakazanie tetherowi udzialania jakichkolwiek pożyczek dzień wcześniej...

I am looking for signature campaign Wink pm me
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 20, 2019, 06:17:07 PM
 #76

Wybaczcie post pod postem, ale tym razem chciałbym odnieść się do tematu emerytur, który nam się wkradł do innego wątku:
Tutaj nie do końca się zgodzę...Martwimy się o tu i teraz a o emeryturze zaczynamy mysleć pewnie grubo po piędziesiątce a wtedy chyba jest trochę za późno....

Ale ja myślę właśnie o teraźniejszości, przyszłości, emeryturze i to bardzo.
Wolałbym zamiast przez 50 lat oddawać im conajmniej 33% moich zarobków, to móc inwestować samemu i mieć przyjemność być wolnym od ZUSU czy innej cholery.

Przecież, to wszystko się nie sprawdza, już od lat i nikt tak naprawdę nie wie, co będzie za 30 lat i z czego będą wtedy brać na emerytury. Kasa jest cały czas pusta i nic się nie zmienia.
A przepraszam dziura budżetowa się oczywiście powiększa z roku na rok.
Nadejdzie taki moment, że braknie w kasie na emerytury i wtedy znowu będą jakieś obligacje, cięcia i podatki, żeby jak to się mówi dziurę załatać.

Od dawna wszyscy wiedzą, że ZUS trzeba zmodernizować, ale nikt się za to nie bierze, bo to przegrane następne wybory dla każdej partii.
To taki polityczny samobój, jeżeli chodzi o ZUS i tam nie będzie łatwych rozwiązań. To są dekady zaniedbań polityki emerytalnej.
Już od komuny się zaczęło, a ci tylko pchają ten wózek przez kolejnych 25 lat.

Tutaj będę miał generalnie konieczność wyrazić zdanie odrębne, ponieważ ludzie generalnie zapominają o 2 ważnych założeniach.
1. Emerytura to nie inwestycja, a ubezpieczenie (od starości w biedzie) - i to powinno być nadrzędnym celem systemu emerytalnego
2. W każdym społeczeństwie znajdą się ludzie niezaradni - trzeba coś z nimi zrobić, bo przecież nie można pozwolić, by umierali pod oknami tym bogatszym...
Więc tacy bardziej zaradni będą płacić relatywnie więcej - w zamian otrzymując za to spokój -  w kwestiach etycznych jak i tego, że nikt głodujący nie będzie wszczynał rozruchów...

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 21, 2019, 07:58:16 AM
Last edit: May 21, 2019, 11:54:16 AM by wwzsocki
 #77

...nikt głodujący nie będzie wszczynał rozruchów...

Tym razem ja się nie zgodzę.

Właśnie głód i bieda jest podstawą dla większości demonstracji, rozruchów, kradzieży i przestępstw. Ludzie zrobią wszystko, żeby zapewnić byt i bezpieczeństwo bliskim. Podczas głodu dochodzi do rzezi i z ludzi wychodzi, to co najgorsze. Przypomnij sobie Somalię parę lat temu i Mogadish, w którym z powodu zamieszek i głodu zginęły miliony ludzi pod okiem ONZ i USA.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 21, 2019, 08:13:02 AM
Last edit: May 21, 2019, 08:48:19 AM by Tytanowy Janusz
Merited by Rath_ (2)
 #78

Wybaczcie post pod postem, ale tym razem chciałbym odnieść się do tematu emerytur, który nam się wkradł do innego wątku:
Tutaj nie do końca się zgodzę...Martwimy się o tu i teraz a o emeryturze zaczynamy mysleć pewnie grubo po piędziesiątce a wtedy chyba jest trochę za późno....

Ale ja myślę właśnie o teraźniejszości, przyszłości, emeryturze i to bardzo.
Wolałbym zamiast przez 50 lat oddawać im conajmniej 33% moich zarobków, to móc inwestować samemu i mieć przyjemność być wolnym od ZUSU czy innej cholery.

Przecież, to wszystko się nie sprawdza, już od lat i nikt tak naprawdę nie wie, co będzie za 30 lat i z czego będą wtedy brać na emerytury. Kasa jest cały czas pusta i nic się nie zmienia.
A przepraszam dziura budżetowa się oczywiście powiększa z roku na rok.
Nadejdzie taki moment, że braknie w kasie na emerytury i wtedy znowu będą jakieś obligacje, cięcia i podatki, żeby jak to się mówi dziurę załatać.

Od dawna wszyscy wiedzą, że ZUS trzeba zmodernizować, ale nikt się za to nie bierze, bo to przegrane następne wybory dla każdej partii.
To taki polityczny samobój, jeżeli chodzi o ZUS i tam nie będzie łatwych rozwiązań. To są dekady zaniedbań polityki emerytalnej.
Już od komuny się zaczęło, a ci tylko pchają ten wózek przez kolejnych 25 lat.

Tutaj będę miał generalnie konieczność wyrazić zdanie odrębne, ponieważ ludzie generalnie zapominają o 2 ważnych założeniach.
1. Emerytura to nie inwestycja, a ubezpieczenie (od starości w biedzie) - i to powinno być nadrzędnym celem systemu emerytalnego
2. W każdym społeczeństwie znajdą się ludzie niezaradni - trzeba coś z nimi zrobić, bo przecież nie można pozwolić, by umierali pod oknami tym bogatszym...
Więc tacy bardziej zaradni będą płacić relatywnie więcej - w zamian otrzymując za to spokój -  w kwestiach etycznych jak i tego, że nikt głodujący nie będzie wszczynał rozruchów...

Jakby ZUS był dobry dla obywatela to by nie trzeba było obywatela zmuszać do korzystania z niego. Kiedyś widziałem taką kalkulację, że bardziej opłaca się całe pieniądze przepijać a na emeryturze żyć ze sprzedaży butelek po opróżnionych przez siebie browarach. Podobno ma się w ten sposób większe "ROI".

Życie dla przeżycia to nie jest życie. Jak masz 20 lat, to potrzebujesz kasy by kupić dom, ożenić się, mieć dzieci i je rozpieszczać. To najpiękniejsze lata i momenty w życiu. A jak je spędza przeciętny Polak?
 Spędza 70% dnia w korpo 20% dnia na obowiązkach (w tym dojazdach do korpo) i 10% dla siebie (po odjęciu czasu na sen). 90% dnia spędza na to by mieć hajs na przeżycie a państwo zmusza go, by zadbał jeszcze o hajs na przeżycie jak będzie miał 70 lat ...

Bez hajsu na dom przeciętny Polak staje przed wyborem wynajmu mieszkania za 2k miesięcznie lub wzięcie kredytu i spłaty 2k miesięcznie (kredyt na 30 lat - pożycz 300k spłać 500k). Wybór oczywisty, 200k w plecy (hajs, który mógłby pokryć 8 lat emerytury poszedł bankierom do kieszeni - przeciętny Polak przeżywa na emeryturze 12 lat), a to tylko jeden z przykładów.

Nie lepiej zająć się emeryturą jak dom spłacony, dzieci odchowane i odchodzi ci 50% wydatków? Jak pensja kilkukrotnie większa? Zgodzisz się zapewne, że w 90% przypadkach leszcz po szkole zarabia mniej niż 50 letni facet z 30 letnim doświadczeniem? Przecież w wieku 50 lat jesteś w stanie odkładać znacznie więcej bez uczucia biedowania.

Nie lepiej zrezygnować z monopolisty (zus) i dać Polakom możliwość wyboru alternatywy (w zastępstwie a nie dodatkowo)? Każdy by wtedy mógł wybrać między różnymi planami i różnymi funduszami. Pozwolić im zająć się swoimi pieniędzmi i przestać traktować jak przygłupie dzieci? ZUS to szambo a nie najlepsza możliwość. Wszyscy obywatele cierpią bo jak napisał @wwzysocki to szambo upapra tych co wezmą się za rozbiórkę. Twoim tokiem myślenia najlepiej byłoby zamknąć wszystkich ludzi w obozach pracy, bo tylko tak ma się pewność, że wszyscy będą pracowali, wszyscy będą mieli co jeść i nikt nie zrobi sobie nic głupiego.

Ale ty twierdzisz, że lepiej udupić 99% społeczeństwa, bo 1% będzie za głupi by pomyśleć o starości... Takimi zajmą się wszelakie fundacje, domy pomocy itp. a takich przybędzie bo od razu poziom życia wzrośnie.

Binance uruchomił handel. W nagrodę dla nas za cierpliwość zorganizowali konkurs. Wystarczy wytradować 1 btc by zgarnąć swoją część z puli 50 000 BNB.

~

Powiem wam, że zawsze biorę udział w tego typu airdropach. Z doświadczenia wiem, że podobne konkursy ale dotyczące 1 coina, trwające tydzień, przyciągają około 5-7k osób. Ten konkurs trwa 3 dni i dotyczy wolumenu na wszystkich coinach więc szacuję, że około 20 000 osób się zakwalifikuje. Mówimy więc o ok. 2.5 bnb na osobę czyli 67$ (to tylko szacunek).

~

Zaznaczam tylko jeszcze raz, że nagroda została oszacowana i może być dużo mniejsza a opisane strategie wiążą się z ryzykiem.

I przyszła wypłata:



72000 osób się dostało, a nie 20 000 (ale trafiłem w rząd wielkości Smiley ), wypłata 0.6889 BNB czyli około 20$. Skorzystał ktoś z was?


Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 21, 2019, 09:25:18 AM
 #79

Jak masz 20 lat, to potrzebujesz kasy by kupić dom, ożenić się, mieć dzieci i je rozpieszczać. To najpiękniejsze lata i momenty w życiu.

Zgadzam się z większością poza tymi dwoma zdaniami. Myślę, że to już bardziej kwestia światopoglądowa. Nawet polityka obecnego rządu nie zachęca mnie do porzucenia edukacji i chęci zwiedzenia świata Wink

Zgodzisz się zapewne, że w 90% przypadkach leszcz po szkole zarabia mniej niż 50 letni facet z 30 letnim doświadczeniem?

Przez szkołę masz na myśli liceum, technikum, zawodówkę czy studia? Jeżeli chodzi o to pierwsze, to nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli chodzi o studia, to jaki jest sens studiowania kierunków, po których z góry wiadomo, że będzie problem z zatrudnieniem? Studenci kierunków technicznych dostają pracę już w trakcie studiów, a chętnych nie przybywa.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 21, 2019, 09:41:19 AM
Last edit: May 21, 2019, 09:54:04 AM by adamvp
Merited by wwzsocki (1)
 #80

@Bitcryptex więc dlatego szkolnictwo wyższe powinno byc odpłatne  - z szerokim dostępem  do oferty  nisko oprocentowanych kredytów studenckich.

@Tytanowy Janusz No coż, moj post nie odnosil sie bezpośrednio do kwesti "wykonawczych" (ZUS) ale raczej co do ogolnej zasady (ktorej nie mozna tak po prostu zignorować na podstawie własnego horyzontu). WSZYSTKO sprowadza się do poszukiwania równowagi - pomiędzy tym by nie dopuścić do tego, aby wspolobywatele umarli z głodu  a tym by ubezwlasnowalniac ludzi socjalem..
Po raz kolejny nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi, proszę  postaraj sie zaprzestac wkładać w moje usta słów ktorych nie mialem  na myśli.


...nikt głodujący nie będzie wszczynał rozruchów...

Tym razem ja się nie zgodzę.

Właśnie głód i bieda jest podstawą do większości demonstracji, rozruchów, kradzieży i przestępstw. Ludzie zrobią wszystko żeby zapewinć byt i bezpieczeństwo bliskim. Podczas głodu dochodzi do najgorszych rzezi i z ludzi wychodzi, to co najgorsze. Przypomnij sobie Somalię parę lat temu i Mogadish, w którym ze względu zamieszek i głodu zginęły miliony ludzi pod okiem ONZ i USA.

Nie zrozumiałeś, może zbyt rozbudowane zdanie napisałem Cheesy
Ale to dobrze  w sumie bo idealnie  oddałeś to co miałem na myśli.
Co prawda Polacy nie sa aż tak buntownicznym narodem jak te z Południa i pewnie byliby w stanie wytrzymać duzo większy ucisk, ale w koncu i oni sie zbuntuja..
Żeby powstaniu takich sytuacji zabopiec nie wystarczy umozliwienie  kazdemu nieograniczonego bogacenie się - zawsze pojawi sie gdzies grupa osob ktore nie odnajda sie w rywwlizacji na tym polu...
Ja jestem daleki od socjalistycznych zapedow ale obawiam sie, ze opieranie sie tylko na dobrowolnej dobroczynnosci nie wystarczy, aby zapobiec  w/w procesom...


I am looking for signature campaign Wink pm me
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!