Bitcoin Forum
April 24, 2024, 02:11:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Polish Hyde Park  (Read 7150 times)
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 21, 2019, 09:59:29 AM
 #81

Zgodzisz się zapewne, że w 90% przypadkach leszcz po szkole zarabia mniej niż 50 letni facet z 30 letnim doświadczeniem?

Przez szkołę masz na myśli liceum, technikum, zawodówkę czy studia? Jeżeli chodzi o to pierwsze, to nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli chodzi o studia, to jaki jest sens studiowania kierunków, po których z góry wiadomo, że będzie problem z zatrudnieniem? Studenci kierunków technicznych dostają pracę już w trakcie studiów, a chętnych nie przybywa.

Chyba wszystko jedno o jakiej szkole mowa. Chodzi mi o fakt, że doświadczony pracownik zarabia więcej niż młody (niezależnie po jakiej szkole). Czy mowa o studiach (dla przykładu IT) i kariery programisty od młodszego programisty (3k netto) do doświadczonego seniora (10-15k netto), czy mowa o liceum i sprzedawcy bułek w MC Donaldzie od pomocnika na kuchni (2k netto) do menadżera zarządzającego zmianą (3-5k netto). Więc przeciętny 50 latek jest w stanie odłożyć miesięcznie znacznie więcej bo więcej zarabia i mniej wydaje.

Po raz kolejny nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi, proszę  postaraj sie zaprzestac wkładać w moje usta słów ktorych nie mialem  na myśli.

Przepraszam. Za bardzo mnie czasem ponosi przy rozmowach na temat polityki zwłaszcza, gdy mówię o wszelkich kwestiach związanych z socjalizmem i dobrem ogółu nad dobrem jednostek. Poprzedni raz, który możesz mieć na myśli też dotyczył polityki. Ocenzuruję się w przyszłości Smiley
1713924710
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713924710

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713924710
Reply with quote  #2

1713924710
Report to moderator
1713924710
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713924710

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713924710
Reply with quote  #2

1713924710
Report to moderator
1713924710
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713924710

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713924710
Reply with quote  #2

1713924710
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 21, 2019, 11:12:27 AM
 #82

@Tytanowy Janusz doskonale Cię  rozumiem, kiedyś sam byłem zdeklarowanym antykomunistom i "kolibrem" jednak z biegiem czasu nabrałem troszkę innego spojrzenia na pewne kwestie.
Natomiast wypadałoby tez uscislic, czy zawezamy teraz  dyskusję do kwestii  samego systemu emerytalnego (czy spoglądając jeszcze weziej tylko do kwesti Zusu) czy tez podchodzimy  do tematu szerzej, uogolniajac dyskusje do tzw.  Zabezpieczenia spolecznego. Jesli to drugie to niestety nie można ignorowac faktu, że nie wszyscy obywatele doczekaja w zdrowu i pelni sil wieku emerytalnego  (i tu niestety zbiera nam sie kolejny "kamien i szyi", czyli skladki na roznego rodzaju ubezpieczenia rentowe, wypadkowe, chorobowe.)
Na obecnym etapie wydaję mi sie ze pewnym rozwiązaniem byloby  dopuszczenie wspolistnienia prywatnych podmiotów ubezpieczeniwych, ale pewnie i takie rozwiązanie bedzie ciężko wywalczyc, szczegolnie po tym jak zakonczyla sie kwestia OFE...

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 21, 2019, 03:28:39 PM
Last edit: May 21, 2019, 08:29:38 PM by wwzsocki
 #83

... wypadałoby tez uscislic, czy zawezamy teraz  dyskusję do kwestii  samego systemu emerytalnego (czy spoglądając jeszcze weziej tylko do kwesti Zusu) czy tez podchodzimy  do tematu szerzej, uogolniajac dyskusje do tzw.  Zabezpieczenia spolecznego...

Oczywiście, że trzeba to wrzucić do jednego wora, bo w Polsce niestety ale cały system ubezpieczeń jest co tu dużo mówić felerny.

W moim niedługim życiu mieszkałem w kilku państwach europejskich po kilka lat, jednocześnie tam pracując i płacąc wszystkie podatki i składki.

Przez ten czas wyrobiłem sobie zdanie, w których państwach jak to działa i co nie działa.

Służba zdrowia nie może być darmowa i w każdym państwe gdzie podstawowa opieka zdrowotna jest za darmo - jest źle.

W Holandii np. na miesiąc płaci się 120 euro od osoby plus do 390 euro/rok tkzw. "własne ryzyko" (najniższy poziom a najwyższy to 900 euro na rok) za jakiekolwiek badania i leki, powyżej tej sumy jest refundowane.

I jak to się ma do naszej darmowej opieki? Przecież nie ma szans, żeby nastarczyć pieniędzy, jeżeli na zchodzie europy wszyscy płacą i to dużo, a i tak brakuje.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 21, 2019, 07:44:07 PM
 #84

W kontekscie służby zdrowia to podobno  wiele osob ktore maja porównanie pomiędzy brytyjska a polska sluzba zdrowia o dziwo lepsze zdanie ma o tej polskiej...
Podobnie ma sie rzecz jesli chodzi o opieke stomatologiczna (przecież obcokrajowcy wrecz przyjezdzaja czy nawet przylatuja do Polski leczyc zeby) choc ten przyklad nie do konca jest tu na miejscu bo przeciez  opieka stomatologiczna jest w Polsce de facto sprywatyzowana (aczkolwiek zdarzalo mi sie swego czasu dosc wiele razy korzystac z dentysty na NFZ i tez nie bylo tragedii.. wiec moze  wspolistnienie publiczno-prywatne jednak ma sens?)
W sumie w socjalizmie jednym z wiekszych problemow jest etatyzm i tutaj.. z pomoca moglaby przyjsc technologia blockchain .. jesli moznaby wiele rzeczy na nia przeniesc, zmniejszajac biurokracje i zatrudnienia w urzędach to za zaoszczedzone pieniadze moznaby podniesc standard swiadczen społecznych..  po jego podniesieniu wiecej ludzi zaczeloby rzetelnie placic skladki dzięki czemu do systemu trafialoby więcej pieniedzy co pozwoliloby na jeszcze wieksze podniesienie standardu..
To co Panowie, zakładamy Polska Partie Blockchain?;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 22, 2019, 07:56:41 AM
Last edit: May 22, 2019, 08:34:30 AM by Tytanowy Janusz
 #85

I jak to się ma do naszej darmowej opieki? Przecież nie ma szans, żeby nastarczyć pieniędzy, jeżeli na zchodzie europy wszyscy płacą i to dużo, a i tak brakuje.

Przecież płacimy w składkach obowiązkowych. Przecież to wszystko jedno, czy ci zabiorą z pensji 500zł, czy ci zabiorą 300zł i każą dopłacić 200zł osobno. Problem jest gdzie indziej moim zdaniem. Jeśli masz sprywatyzowaną służbę zdrowia, to pojawia się aspekt ekonomiczny (możliwość bankructwa, konieczność opłacalności, dbanie o klienta, który może wybrać alternatywę, konkurencję), co nie występuje przy państwowej służbie zdrowia z obowiązkowymi składkami. De fakto im gorzej zostaniesz obsłużony tym częściej zdecydujesz się skorzystać z prywaciarzy, tym więcej pieniędzy zostanie w skarbonce służby zdrowia - a to absurd. Służba zdrowia i wszyscy tam pracujący będą mieli im więcej hajsu im gorzej cię potraktują...

Jak nie płacisz składek to nie masz opieki. Jak pojechałem na pogotowie na szycie, a nie miałem akurat opłaconych składek, to gotóweczką chirurgowi płaciłem.

W kontekscie służby zdrowia to podobno  wiele osob ktore maja porównanie pomiędzy brytyjska a polska sluzba zdrowia o dziwo lepsze zdanie ma o tej polskiej...
Podobnie ma sie rzecz jesli chodzi o opieke stomatologiczna (przecież obcokrajowcy wrecz przyjezdzaja czy nawet przylatuja do Polski leczyc zeby) choc ten przyklad nie do konca jest tu na miejscu bo przeciez  opieka stomatologiczna jest w Polsce de facto sprywatyzowana (aczkolwiek zdarzalo mi sie swego czasu dosc wiele razy korzystac z dentysty na NFZ i tez nie bylo tragedii.. wiec moze  wspolistnienie publiczno-prywatne jednak ma sens?)
Potwierdzam. Drogo tam u nich leczą. Ale to norma, bo są inne koszty życia. Tak samo jak Niemcy przyjeżdżają nad polski Bałtyk. Wcale nie znaczy, że nasz jest lepszy. Nasz jest tańszy, bo jesteśmy bidokami i obsłużymy Niemca za 30 euro bo dla nas to 120 zł. Tak samo dentysta obsłuży brytyjczyka za 50 funtów (1/40 średniej miesięcznej pensji) bo to dla niego 200zł (1/20 średniej miesięcznej pensji)

W sumie w socjalizmie jednym z wiekszych problemow jest etatyzm i tutaj.. z pomoca moglaby przyjsc technologia blockchain .. jesli moznaby wiele rzeczy na nia przeniesc, zmniejszajac biurokracje i zatrudnienia w urzędach to za zaoszczedzone pieniadze moznaby podniesc standard swiadczen społecznych..  po jego podniesieniu wiecej ludzi zaczeloby rzetelnie placic skladki dzięki czemu do systemu trafialoby więcej pieniedzy co pozwoliloby na jeszcze wieksze podniesienie standardu..
To co Panowie, zakładamy Polska Partie Blockchain?;-)
Jednym z większych Smiley Tu się zgodzę. Podobnych większych problemów są setki. Może zamiast je łatać, tworząc kolejne, lepiej byłoby wybrać inny system? Blockchainem nie pozbędziesz się bandy specjalistów od socjali, którzy wyciągają kilka tysięcy miesięcznie z różnych zasiłków, którym jak twierdzą nie opłaca się pracować.
Oprzeć funkcjonowanie Polski na blockchainie Smiley. To świetny, rewolucyjny pomyśł, jednak niewykonalny Smiley Już to widzę. Zostanie powołany specjalny zespół, który będzie brał pensję latami, o którym wszyscy po 5 latach zapomną i wygrzebią sprawę po 15 latach. Media nazwą to "aferą" po czym temat ucichnie na zawsze Smiley
Jak dobrze pamiętam podobnie było z Zespołem ds. Energetyki Jądrowej powołanym za rządów Tuska.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 22, 2019, 02:06:05 PM
 #86

No niestety taki "zespolizm" to jest wielki bol..

Natomiast  w kwestii specjalistow od wyciagania  tysięcy z socjali to ja nie moge sie do konca zgodzic..
Owszem, sa w tej sferze naduzycia ale nie wydaje mi się, by to byl glowny problem systemowy..
I tutaj blockchain moglby być rozwiazaniem - skoro byłby rejestr w ktorym bylyby zapisywane  przeplywy srodkow to duzo trudniej byloby ukryć dochody z szarej strefy.. tyle ze dla niedojrzalego spoleczenstwa "wiernopoddanczego"  stwarzaloby to już zupelnie inny rodzaj zagrozenia..

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 22, 2019, 03:27:38 PM
Last edit: May 22, 2019, 03:43:02 PM by Tytanowy Janusz
 #87

No niestety taki "zespolizm" to jest wielki bol..

Natomiast  w kwestii specjalistow od wyciagania  tysięcy z socjali to ja nie moge sie do konca zgodzic..
Owszem, sa w tej sferze naduzycia ale nie wydaje mi się, by to byl glowny problem systemowy..
I tutaj blockchain moglby być rozwiazaniem - skoro byłby rejestr w ktorym bylyby zapisywane  przeplywy srodkow to duzo trudniej byloby ukryć dochody z szarej strefy.. tyle ze dla niedojrzalego spoleczenstwa "wiernopoddanczego"  stwarzaloby to już zupelnie inny rodzaj zagrozenia..

Rejestr z zapisanymi przepływami środków? Na blockchainie? A po co tu blockchain jak wystarczy arkusz w excelu, który notabene jest prowadzony przez urzędników urzędu skarbowego, gdzie przychody są porównywane z rozchodami i gdy nagle będziesz miał 100k na wkład własny przy zakupie domu albo nowego samochodu, a z przychodów nie będzie wynikało, że może cię na to stać, to możesz spodziewać się wezwania. A gdy nie będziesz umiał udowodnić skąd posiadasz te pieniądze, to 75% z nich oddasz. Powiesz, że z prezentów ślubnych? To będziesz musiał podać dokadną listę kto ile dał i każdy zostanie wezwany na przesłuchanie. Powiesz, że z prostytucji? (modna wymówka ostatnio na forach podanawana jako możliwość obejścia - bo przychód z prostytucji nie podlega opodatkowaniu) To będziesz musiał podać dokładną listę swoich klientów, w dodatku przesłuchają twoich sąsiadów, rodzinę.

Takowy rejestr mógłby być łatwiejszy do wykonania i bardziej precyzyjny jeśli przepływy pieniężne odbywały się po blockchainie (choć nie jestem w tej kwestii przekonany na 100%) ale chyba nie wierzysz w to, że w najbliższej przyszłości (20 lat) polski złoty zostanie waluta cyfrową.

I moim zdaniem marnowanie potencjału ludzkiego w postaci osób żyjących na koszt innych z socjale jest istotnym problemem socjalizmu, bo demoralizuje się społeczeństwo oraz podcina nogi bystrzejszym (w postaci wyższych podatków). Po prostu gospodarka takowa nie jest efektywna, odpycha od siebie wielkie korporacje z gotówką, odpycha orłów a przyciąga sępy.


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 22, 2019, 09:20:08 PM
 #88




I moim zdaniem marnowanie potencjału ludzkiego w postaci osób żyjących na koszt innych z socjale jest istotnym problemem socjalizmu, bo demoralizuje się społeczeństwo oraz podcina nogi bystrzejszym (w postaci wyższych podatków). Po prostu gospodarka takowa nie jest efektywna, odpycha od siebie wielkie korporacje z gotówką, odpycha orłów a przyciąga sępy.





Teoretycznie tak, ale praktycznie wcale nie tak rzadkie są sytuacje, gdy komuś powinie się noga, też na prawdę nieszczęścia chodzą po ludziach..
Po drugie nie każdy ma taki ''bohaterski" typ osobowości, że potrafi pokonać wszelkie przeciwności. Na prawdę, jest mnóstwo osób, które gdyby nie socjał to pozwoliłoby się zabić za możliwość pracy (mnie np. cieszy 500plus, że chociaż część osób mogła dzięki temu uciec od wyzyskujących pracodawców - wiadomo, że nie wszyscy pracodawcy tacy są, ale nie jest to na pewno zjawisko marginalne :/)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
May 23, 2019, 04:17:29 PM
 #89

Jest pytanie, czy Hyde Park jest dobrym miejscem na drobne oświadczenia I informacje od nas?

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 23, 2019, 04:21:05 PM
 #90

Jest pytanie, czy Hyde Park jest dobrym miejscem na drobne oświadczenia I informacje od nas?

Nie lepiej będzie założyć osobny temat? BitHub ma swój własny temat. Tak samo BitBay, który wkleja swoje analizy techniczne. Przy okazji zobaczycie jak duże jest zainteresowanie treścią publikowaną przez was tutaj.

Edit: Czy te drobne informacje będą wyglądać tak samo jak tutaj?
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
May 23, 2019, 04:33:09 PM
 #91

Jest pytanie, czy Hyde Park jest dobrym miejscem na drobne oświadczenia I informacje od nas?

Nie lepiej będzie założyć osobny temat? BitHub ma swój własny temat. Tak samo BitBay, który wkleja swoje analizy techniczne. Przy okazji zobaczycie jak duże jest zainteresowanie treścią publikowaną przez was tutaj.

Edit: Czy te drobne informacje będą wyglądać tak samo jak tutaj?
Czy zatem jest pozwolenie od moderacji na tego typu konkretny wątek?

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 23, 2019, 04:45:56 PM
Last edit: May 23, 2019, 04:56:46 PM by wwzsocki
 #92

...nie wydaje mi się, by to byl glowny problem systemowy...
...marnowanie potencjału ludzkiego w postaci osób żyjących na koszt innych z socjale jest istotnym problemem...

Zgadzam się, że są nadużycia, ale nie zgadzam się, że socjal to jest problem, czy coś niepotrzebnego.

Tak jak pisze @Adamvp, jest to niezbędny element wszystkich ustrojów socjalistycznych, kapitalistycznych i innych. W każdym systemie występuje jakaś zapomoga czy instytucja, która jest za to odpowiedzialna i dają radę w większym lub mniejszym stopniu.

Czemu w innych krajach europejskich żyje się całkiem dobrze?
Przecież tu problem z wykorzystaniem socjalu, jest większy niż w Polsce i kwoty są zupełnie inne. Nikt nie daje nikomu nic za darmo i faktycznie ci, którzy dostają ten zasiłekw większości przypqadków, to bezrobotni i inni, naprawdę niezamożni ludzie.

Przecież wystarczy dokładna kontrola i można w dużym stopniu powstrzymać wyłudzenia. Co innego z zasiłkiem dla bezrobotnych, bo podobno zniechęca do szukania pracy, ale to tylko kilka miesięcy i później jest koniec. Przechodzisz na socjal, który płaci dużo mniej niż zasiłek dla bezrobotnych i to jest, tylko tyle, żeby faktycznie wyżyć.

A niestety w życiu faktycznie może się powinąć noga lub można po prostu zachorować. Będąc w jakimś stopniu upośledzonym, np.: ruchowo po wypadku samochodowym, ktoś nie może pracować lub nie może znaleźć odpowiedniej pracy dla siebie, przez bardzo długi okres czasu, a do tej pory pracował przez 20 lat co dziennie. Nawet kiedy ją już znajdzie, to nie jest, to dobrze płatna praca.

Co by było z takimi ludźmi gdyby nie socjal?

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 23, 2019, 05:24:45 PM
 #93

@wwzoscki z tym, że jest tutaj pewien problem którego zwolennicy państwa socjalnego również nie powinni ignorować - chodzi o tzw. wyuczoną bezradność (zasadę ryby zamiast wędki) itd..  Po prostu jeśli człowiek dostawałby tyle samo kiedy niczego kompletnie nie robi jak i kiedy haruje kilkanaście godzin miesięcznie to raczej człowiek wybierze tą pierwszą, lżejszą wersje, z drugiej strony nadmierny stres i lęk np. przed utrata pracy i pozostaniem bez środków do życia również baaardzo często bywa destrukcyjny.

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 23, 2019, 08:27:22 PM
 #94

...
Przecież wystarczy dokładna kontrola i można w dużym stopniu powstrzymać wyłudzenia. Co innego z zasiłkiem dla bezrobotnych, bo podobno zniechęca do szukania pracy, ale to tylko kilka miesięcy i później jest koniec. Przechodzisz na socjal, który płaci dużo mniej niż zasiłek dla bezrobotnych i to jest, tylko tyle, żeby faktycznie wyżyć.
...

Teoretycznie masz rację, jednak z tą kontrolą jest duży problem. Nie wiem czy to tylko polska mentalność ale skala nadużyć jest tutaj niestety ogromna. Osobiście w pełni popieram założenia pomocy socjalnej i zgadzam się że jest jednym z filarów dzisiejszego państwa.

Niestety z drugiej strony ciągle widzę jak często ludziom naprawdę potrzebującym odmawia się jej czy też ogranicza natomiast duża część cwaniaków "znających system" korzysta z niej do woli tworząc sobie z tego dodatkowe źródło zarobku i ślizga się pomiędzy różnymi dostępnymi świadczeniami, przy okazji zakrzywiając rzeczywistość na wszelkie możliwe sposoby nie szukając daleko matki "samotnie wychowujące dzieci", żyjące od zawsze w stałych związkach z ojcami tych dzieci ale nie biorących ślubu "bo się nie opłaca", osoby celowo zaniżające dochody czy pracujące oficjalnie tylko na część etatu i biorące resztę pod stołem bo to "interes i dla nich i dla pracodawcy", w pracy widzę jak z funduszu socjalnego korzystają ciągle te same osoby - wcale nie najuboższe, ale z zasady zbierające wszystkie możliwe rachunki za wszystko, pracując w służbach mundurowych widziałem jak odchodzący na emeryturę dziwnym trafem - wszyscy jak jeden mąż okazywali się niepełnosprawni chociaż przez wszystkie lata nic im nie dolegało (swoją drogą nie mogło bo musieli by się pożegnać z zawodem) hitem była sytuacja kiedy szef działu łączności odchodząc na emeryturę okazał się prawie kompletnie głuchy  Grin, takich przypadków można by wymieniać bez końca...
Hitem po drugiej stronie szali jest wezwanie osoby, która otrzymała grupę inwalidzką z uwagi na amputację ręki na komisję weryfikującą mającą stwierdzić czy renta inwalidzka jej się nadal należy k@#$#wa przecież ludzie to nie jaszczurki i obcięte kończyny nie odrastają!!!

Kolejnym problemem są w wielu przypadkach nieprzemyślane zasady wprowadzania kolejnych programów socjalnych - aż nie mogę nie wspomnieć o słynnym pięćset plus. Czy uważam, że program jest dobry - oczywiście, ale czemu nie wprowadzili do niego kryterium dochodowego? Przecież to jest program socjalny a takie z samej definicji powinny dotyczyć osób, które takiej pomocy potrzebują. A tu mieliśmy sytuacje, że matka samotnie wychowująca 1 dziecko z niskimi dochodami nie miała prawa do pomocy państwa a prezes banku trzepiący kilkadziesiąt (albo kilkaset) tysięcy miesięcznie z dwójką dzieci jak najbardziej - jemu się należy - czy to jest normalne???

I znowu się rozpisałem..... więc szybka konkluzja - programy socjalne jak najbardziej TAK - z jedną uwagą dystrybuujmy nasze wspólne  pieniądze w sposób przemyślany i logiczny. Niech to nie będzie łatwa kasa dla cwaniaków tylko faktyczna pomoc dla potrzebujących!

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 24, 2019, 12:59:26 AM
 #95

Czy zatem jest pozwolenie od moderacji na tego typu konkretny wątek?

Jak ogłoszenie jest natury komercyjnej to najlepiej zalożyć wątek w dziale Tablica ogłoszeń: https://bitcointalk.org/index.php?board=163.0

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 24, 2019, 07:52:02 AM
 #96

@cryptovigi co do 500plus to akurat uważam, że  kryterium dochodowe od początku było bzdura -to miał być program prorodzinny (prokreacyjny) i zachecac kazdego, równiez tych najbogatszy (chocby symbolicznie - czasem liczy się sam fakt docenienia kogos a niekoniecznie wyskosc gratyfikacji) a ponadto weryfikacja tego kryterium dochodowego pochlania przeciez mnóstwo zasobów!


Swoja droga problem ubóstwa 500plus rozwiazuje akurat tylko pozornie. Tutaj jest artykul poruszajacy bardzo wazny aspekt sprawy:
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/wstyd-zniknal-ale-pojawil-sie-inny-problem-czym-jest-ubostwo-w-erze-500/5m93353
Gorąco polecam sie zapoznać!

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 25, 2019, 07:03:14 PM
 #97

Mam tylko chwilkę więc nie opiszę dokładnie tematu, a chciałbym was ostrzec. Chodzą plotki, że coinbene zostało zhakowane.

https://elementus.io/blog/coinbene-analysis/
Tu doczytacie więcej. Więc jak macie jakieś coiny tam to lepiej wypłacać.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 25, 2019, 09:05:42 PM
 #98

@cryptovigi co do 500plus to akurat uważam, że  kryterium dochodowe od początku było bzdura -to miał być program prorodzinny (prokreacyjny) i zachecac kazdego, równiez tych najbogatszy (chocby symbolicznie - czasem liczy się sam fakt docenienia kogos a niekoniecznie wyskosc gratyfikacji) a ponadto weryfikacja tego kryterium dochodowego pochlania przeciez mnóstwo zasobów!
...

I tutaj absolutnie nie mogę się zgodzić program prorodzinny ok ale czy sądzisz że kogoś kto zarabia np. 30 kawałków miesięcznie 5 stówek zachęci do posiadania większej ilości potomstwa - bzdura. Czy są mu potrzebne te pieniądze do zapewnienia dziecku wychowania oczywiście że nie! Ale czy je weźmie - oczywiście skoro dają to czemu nie.... Ja osobiście wolałbym żeby kasa która szła dla ludzi zamożnych poszła na pierwsze dzieci dla tych znacznie uboższych - w końcu prawdziwymi beneficjentami tych pieniędzy powinny być dzieci a nie rodzice...

Piszesz, że weryfikacja kryterium dochodowego pochłania mnóstwo zasobów - i tak żeby otrzymać kasę trzeba wypełnić ileś tam formularzy co za problem dodatkowo zweryfikować PITA za zeszły rok - nie wyobrażam sobie żeby za każdym puszczać detektywa szukającego ukrytych dochodów ale sprawdzenie jednej kwoty w systemie zajmie nie więcej niż kilkanaście sekund...


wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 26, 2019, 06:19:53 AM
Last edit: May 26, 2019, 07:00:27 AM by wwzsocki
 #99

Komuś się nie podoba moje konto i robi aferę, że @Crypto mania to mój alt.

Chcecie poczytać, to zapraszam: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5147367.0

Co Wy na to? Też uważacie, że to mój alt?

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 26, 2019, 10:22:00 AM
 #100

To że na obu kontach popełniane są te same błędy bardzo rzuca się w oczy:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5147367.msg51219202#msg51219202

Signature space available for rent.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!