Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:55:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Polish Hyde Park  (Read 7150 times)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 25, 2020, 12:13:52 PM
 #221

Właśnie przeczytałem na Bithubie, że w Polsce można dostać mandat 5000 złotych, za łamanie kwarantanny domowej.

Quote
...Do 11 kwietnia za nieuzasadnione opuszczenie domu grozi mandat w wysokości 5000 złotych...
https://bithub.pl/wiadomosci/morawiecki-wyjscie-z-domu-wylacznie-w-niezbednych-sytuacjach/

Przecież, to jest ponad 1000 euro, kogo stać na taki mandat w Polsce? Kiedy w krajach euro, jest to, już nie bagatelna suma, szczególnie, jeżeli mowa, właśnie o mandacie.

Tutaj, za przejechanie na czerwonym, co jest jednym z najgorszych przewinień w ruchu drogowym, jest (tylko ) 450 euro. Policja też sprawdza temperaturę i poucza o kwarantannie, ale nikt nie słyszał o mandatach.

Quote
Obostrzenia obowiązują od wczoraj, 24 marca 2020 do 11 kwietnia 2020 roku. Rozporządzenie ujawnia, jakie okoliczności wyjścia z domu uznawane są za uzasadnione.

Wyjście z domów tylko w uzasadnionych przypadkach:

Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. Ważne! Przemieszczać się (np. na spacer w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza) będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.
https://bithub.pl/wiadomosci/morawiecki-wyjscie-z-domu-wylacznie-w-niezbednych-sytuacjach/

Chyba trochę przesada, przecież tu chodzi o nasze zdrowie, więc każdy wie, że musi uważać.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714006500
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006500

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006500
Reply with quote  #2

1714006500
Report to moderator
1714006500
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006500

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006500
Reply with quote  #2

1714006500
Report to moderator
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
March 25, 2020, 01:31:54 PM
Merited by malevolent (1)
 #222

Właśnie przeczytałem na Bithubie, że w Polsce można dostać mandat 5000 złotych, za łamanie kwarantanny domowej.

Z tego co kojarzę to maksymalna kara została podniesiona do 30 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś świadomie łamie kwarantannę i naraża innych na poważne niebezpieczeństwo to nie widzę problemu w nadaniu tak wysokiej kary. Co do drugiej części, do wyjść pod tytułem "niezbędnych spraw życia codziennego" można podciągnąć bardzo wiele zbędnych rzeczy.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 25, 2020, 03:27:00 PM
Last edit: March 25, 2020, 03:37:45 PM by wwzsocki
 #223

Z tego co kojarzę to maksymalna kara została podniesiona do 30 tysięcy złotych...

Mamma mija, przecież to jakiś absurd.

Masz na pieńku z dzielnicowym i puści cię z torbami, wystarczy, że złapie 3 czy 4 członków rodziny na spacerze, każdego osobno  Grin.

30,000 PLN za mandat, ja jestem ciekaw, kto ma taką ułańską fantazję?

PS
Pewnie, jak ktoś świadomie biega z koroną (nie na głowie, ale w płucach  Wink) po sklepach, czy jeździ autobusami i zaraża, to  należy się surowa kara, ale dla takiego, to powinna być kara śmierci, a tak, to tylko masa nic nie winnych ludzi, będzie miała kolosalne problemy finansowe, jak ich trafi, taki mandacik. Przecież pouczenie, powinno w zupełności wystarczyć.

xavierXDRC
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 82
Merit: 7


View Profile
March 25, 2020, 06:27:32 PM
Merited by malevolent (2), Tytanowy Janusz (1), cryptovigi (1)
 #224

Niestety mamy sytuację jaką mamy i trzeba się stosować do dekretów które wyznaczają "tymczasowe prawo".
Mandat max 30k PLN nakłada sąd po rozpatrzeniu sprawy. Jest to rozpatrywane indywidualnie, więc powinno być to "wyceniane" w zależności od zagrożenia jakie się spowodowało.

Wiele jest przypadków gdy ktoś wraca z zagranicy i nie zachowuje kwarantanny bo musi przecież odwiedzić znajomych czy zrobić zakupy... Są nawet przypadki że lekaże wracający z zagranicy (wypad na narty do północnych włoch) idą jak by nigdy nic do pracy. Narażając cały szpital na zamknięcie.

Osóby wracające z zachodniej europy do Polski pomimo iż nie czują się chore powinny przestrzegać kwarantanny. To dla naszego wspólnego dobra.
Zrobienie zakupów można zlecić rodzinie, znajomemu czy choćby taksówkarzowi... Zgłosić to też można policjantowi który kontroluje przestrzeganie kwarantanny - swoją drogą ciekawe jak to funkcjonuje.
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
March 25, 2020, 08:36:24 PM
 #225

Słyszy się o sytuacjach, że komuś grozi mandat, ale nie czytałem dotychczas o żadnym przypadku, żeby komuś takiej wysokości mandat dali.

No i to sąd nakłada, w praktyce większość obstawiam będzie max. 500-1000 zł + koszty sądowe.

Signature space available for rent.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 28, 2020, 12:14:25 AM
 #226

Słyszy się o sytuacjach, że komuś grozi mandat, ale nie czytałem dotychczas o żadnym przypadku, żeby komuś takiej wysokości mandat dali.

No i to sąd nakłada, w praktyce większość obstawiam będzie max. 500-1000 zł + koszty sądowe.

Pewnie wysokość kary będzie uzależniona od faktycznej "winy" czyli gość który ma nałożoną kwarantannę i w tym czasie wyskoczył na imprezę mając możliwość zarazić kilkadziesiąt osób (pomijając zakaz zgromadzeń) powinien dostać konkreta ale pewnie dla 3 gości którzy spotkali się na "browarka" w parku poprzestaną na symbolicznej...

bitbay84
Member
**
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 28


View Profile
April 01, 2020, 11:05:16 AM
 #227

Nowy wirus na forum  Shocked
Przenosi się bardzo szybko, podobnie jak COVID19. Objawia się poprzez modyfikacje tekstu postów, danych użytkownika itd.. Nie został jeszcze do końca zbadany.
Zapraszam do zabawy do wątku świątecznego który z braku odzewu przystosowałem jako tymczasowy oddział zakaźny...
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5211246.0
Jestem Ciekawy czy to powstrzymamy czy się rozniesie...
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 25, 2020, 12:43:50 AM
 #228

Jak by za mało było ostatniej paniki wywołanej transferem 50BTC, z jednego z bardzo wczesnych portfeli, które zostały wykopane jeszcze w 2009 roku i oczywiście media zaczęły spekulacje, czy to czasem nie Satoshi upłynnia swój milion, wywołując strach i oczywiście wyprzedaż.

To dodatkowo od kilku dni pokazywały się komentarze, że źle zaczyna się dziać w Rosji, no i mamy, już wstępne potwierdzenie, że chcą zbanować krypto na terenie swojego państwa.

Niesamowite kary więzienia i potężnych grzywien za używanie kryptowalut, od 7000$ wzwyż i nawet 7 lat więzienia!!!

Zobaczcie Sami: https://youtu.be/KfTFL7QszAQ?t=423

Czy to jest właśnie początek końca, czy rozejdzie się po kościach tak, jak wszystkie Chińskie bany, których było pewnie, już ze 20  Huh Wink

dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
May 29, 2020, 12:38:38 PM
 #229

Jak by za mało było ostatniej paniki wywołanej transferem 50BTC, z jednego z bardzo wczesnych portfeli, które zostały wykopane jeszcze w 2009 roku i oczywiście media zaczęły spekulacje, czy to czasem nie Satoshi upłynnia swój milion, wywołując strach i oczywiście wyprzedaż.

To dodatkowo od kilku dni pokazywały się komentarze, że źle zaczyna się dziać w Rosji, no i mamy, już wstępne potwierdzenie, że chcą zbanować krypto na terenie swojego państwa.

Niesamowite kary więzienia i potężnych grzywien za używanie kryptowalut, od 7000$ wzwyż i nawet 7 lat więzienia!!!

Zobaczcie Sami: https://youtu.be/KfTFL7QszAQ?t=423

Czy to jest właśnie początek końca, czy rozejdzie się po kościach tak, jak wszystkie Chińskie bany, których było pewnie, już ze 20  Huh Wink

Rzeczywiście wygląda to trochę przerażająco na pierwszy rzut oka, ale z tego co widzę, to chyba dopiero projekt i ostateczna wersja nie musi być aż tak drastyczna.
Niezależnie jednak, jak skończy się ta konkretna sytuacja, uważam, że w przyszłości możemy być świadkami coraz większej ilości podobnych zdarzeń. Zwłaszcza, gdy rynek kryptowalut będzie w dalszym ciągu rozwijał się tak szybko. Pamiętajmy, że osoby/instytucje, które posiadają zdolność kreacji pieniądza niechętnie pozbędę się tego przywileju, gdyż daje im to władzę nad społeczeństwem. I nie ma znaczenia czy mówimy tu o Rosji i Chinach czy o Polsce, EU i USA – prędzej wszyscy używający kryptowalut zostaną wrzuceni do jednego worka z terrorystami, niż rządzący oddadzą kontrolę nad pieniądzem.

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 29, 2020, 02:24:47 PM
 #230

Rzeczywiście wygląda to trochę przerażająco na pierwszy rzut oka, ale z tego co widzę, to chyba dopiero projekt i ostateczna wersja nie musi być aż tak drastyczna.
Niezależnie jednak, jak skończy się ta konkretna sytuacja, uważam, że w przyszłości możemy być świadkami coraz większej ilości podobnych zdarzeń. Zwłaszcza, gdy rynek kryptowalut będzie w dalszym ciągu rozwijał się tak szybko. Pamiętajmy, że osoby/instytucje, które posiadają zdolność kreacji pieniądza niechętnie pozbędę się tego przywileju, gdyż daje im to władzę nad społeczeństwem. I nie ma znaczenia czy mówimy tu o Rosji i Chinach czy o Polsce, EU i USA – prędzej wszyscy używający kryptowalut zostaną wrzuceni do jednego worka z terrorystami, niż rządzący oddadzą kontrolę nad pieniądzem.

Ja już dawno przestałem wierzyć w to, że bitcoin pokona system i będzie walutą ludu. Nie zmienia to faktu, że może pozostać elementem ucieczki z systemu częścią kapitału.

Wynika z tego, że władza nie musi sie bać o utratę władzy, bo nad pionkami zawsze miała i mieć będzie a nad sprytną elitą nigdy nie miała i mieć nie będzie.

Dla mnie jednak sprawa nie jest tak oczywista, bo są kraje które się wyłamują, są też kraje, dla których kryptowaluty stają się elementem strategicznym. Iran podobno kopie na potęgę i z tego co czytałem parę dni temu, to ma mieć specjalne ?ministerstwo? od tego, a wszystko po to by łatwiej obchodzić sankcje USA. Może się okazać, że świat jaki znamy pod wpływem napięć USA/Chiny, recesji pokoronawirusowej (a raczej dekad obecnego systemu) rozdzieli się na 2 sekcje:
USA i koledzy - za bitcoina wsadzający do więzienia, a kraje które na niego zazwalają dostają sankcje
Iran, chiny i koledzy - dla których bitcoin będzie legalny

Albo jeszcze inaczej. Obie sekcje będą kopały btc by pod stołem handlować a na stole zaostrzać sankcje.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 29, 2020, 03:03:47 PM
Last edit: June 02, 2020, 05:14:05 PM by wwzsocki
 #231

...prędzej wszyscy używający kryptowalut zostaną wrzuceni do jednego worka z terrorystami, niż rządzący oddadzą kontrolę nad pieniądzem.
Zgadza się, nie tylko nie oddadzą kontroli nad pieniądzem, ale jednocześnie zrobią wszystko, żeby zniszczyć, jakiekolwiek zagrożenia.

Z Bitcoinem się im ciągle nie udaje, ale trzeba przyznać, że wiele państw, takich jak Chiny czy właśnie Rosja, zrobiły bardzo dużo, żeby zaszkodzić rozwojowi kryptowalut i już nie raz doprowadzili do potężnych załamań rynku poprzez wprowadzenie różnych banów i regulacji.

A to co robią bracia zza wsochdniej granicy, doprowadzi do jeszcze gorszej zapaści niż ta w Chinach. Nikt nie zaryzykuje 7 lat rosyjskiego wiezienia, żeby kopać, używać czy nawet zarabiać na krypto. Już nie mówię o 7000$ grzywny, bo to nawet w zachodniej europie jest dużo, a w Rosji? Całe życie nie starczy, no chyba, że żyją, jak żółwie po 150 lat. To oczywiście otworzy furtkę dla spekulantów i jeżeli zostaną wprowdzone takie sankcje, to prędzej czy później, faktycznie zobaczymy ludzi w więzieniach za posiadanie kryptowalut, to dopiero będzie news, ciekawe czy cena BTC skoczy po nim do góry Huh.

...Ja już dawno przestałem wierzyć w to, że bitcoin pokona system i będzie walutą ludu...

Jeżeli, już nawet Ty tak myślisz, to na prawdę, chyba nie ma już na to szans, bo byłeś zawsze największym optymistą tutaj i pomimo wszystko, zawsze próbowałeś znaleźć jakieś plusy i bronić tej Bitcoinowej rewolucji.

...są kraje które się wyłamują...

Ale tutaj raczej nie ma niespodzianek, wyłamują się, jak zwykle najbardziej technologicznie rozwinięte państwa, jak: Japonia czy Korea, a także kolebki nowoczesnej polityki gospodarczej, jak Malta.

...są też kraje, dla których kryptowaluty stają się elementem strategicznym. Iran podobno kopie na potęgę...

Tylko nie wiem, czy to akurat dobrze, że właśnie takie kraje, jak Iran czy Rumunia, stają się dużymi graczami na rynku krypto?

Nie ma co wątpić, że ich celem, może być próba manipulacji na stosunkowo jeszcze małym rynku w celu uzyskania środków (potężnych środków), które są potrzebne do kontynuowania polityki ucisku i silnej ręki. Jak wiemy ich gospodarki leżą, więc, jest to nie lada okazja, co więcej, wiele można zrobić zupełnie anonimowo.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 29, 2020, 11:57:05 PM
 #232

To dodatkowo od kilku dni pokazywały się komentarze, że źle zaczyna się dziać w Rosji, no i mamy, już wstępne potwierdzenie, że chcą zbanować krypto na terenie swojego państwa.

Niesamowite kary więzienia i potężnych grzywien za używanie kryptowalut, od 7000$ wzwyż i nawet 7 lat więzienia!!!

W Rosji to na razie tylko taki pomysł na skutek prawdopodobnei wewnętrznych tarć, w najgorszym przypadku będzie to martwe prawo do legitymizacji usuwania niewygodnych osób.

Ja już dawno przestałem wierzyć w to, że bitcoin pokona system i będzie walutą ludu. Nie zmienia to faktu, że może pozostać elementem ucieczki z systemu częścią kapitału.

Wynika z tego, że władza nie musi sie bać o utratę władzy, bo nad pionkami zawsze miała i mieć będzie a nad sprytną elitą nigdy nie miała i mieć nie będzie.

Nigdy nie było zamierzeniem Bitcoina, aby zbawiać świat, to że niektórzy mają lub mieli duże ambicje to inna sprawa.

https://www.metzdowd.com/pipermail/cryptography/2008-November/014823.html

Quote
Yes, but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for several years.

Dla mnie jednak sprawa nie jest tak oczywista, bo są kraje które się wyłamują, są też kraje, dla których kryptowaluty stają się elementem strategicznym. Iran podobno kopie na potęgę i z tego co czytałem parę dni temu, to ma mieć specjalne ?ministerstwo? od tego, a wszystko po to by łatwiej obchodzić sankcje USA. Może się okazać, że świat jaki znamy pod wpływem napięć USA/Chiny, recesji pokoronawirusowej (a raczej dekad obecnego systemu) rozdzieli się na 2 sekcje:
USA i koledzy - za bitcoina wsadzający do więzienia, a kraje które na niego zazwalają dostają sankcje
Iran, chiny i koledzy - dla których bitcoin będzie legalny

Albo jeszcze inaczej. Obie sekcje będą kopały btc by pod stołem handlować a na stole zaostrzać sankcje.

Jak w USA znowu Demokraci będą rządzić to relacje z Iranem się polepszą i spadnie atrakcyjność BTC jako narzędzia do unikania sankcji. Może sam Iran zacznie zwalczać z BTC, za odpowiednią zachęta USA/FATF/itp. Póki co tylko ścigają kopalnie nielegalnie korzystające z subsydiowanego prądu, ale nawet bez subsydiów mają relatywnie tani prąd, choć po halvingu gorzej to wygląda przy obecnym kursie.

Signature space available for rent.
dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
May 30, 2020, 08:28:36 AM
 #233

Zgadzam się z wypowiedziami kolegów powyżej, że Bitcoin(kryptowaluty) będzie służył, lub już służy, gierkom politycznym, a podejście rządów do kryptowalut również będzie się zmieniać w zależności od opcji rządzącej. Wydaje mi się, że jednego możemy być pewni - im silniejsze stają się kryptowaluty, tym bardziej rządy będą się w to mieszać, a na podstawie doświadczeń wiemy, że to nie wróży nic dobrego dla zwykłych użytkowników. W obliczu powyższego ciężko przewidzieć jaka przyszłość czeka bitcoina. Mam tu na myśli raczej dekady, niż najbliższe 2-3 lata. Wierzę jednak, że same kryptowaluty czeka wielka popularyzacja, gdyż technologia blockchain, która za nimi stoi niesie zbyt wiele korzyści. Jestem przekonany, że wielkie korporacje nie odpuszczą tego tematu, a z czasem pewnie również i rządy zaczną wykorzystywać tę technologię, w celu zwiększenia kontroli nad obywatelem. Oczywiście wszystko dla naszego dobra.

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 02, 2020, 05:42:31 PM
Last edit: June 02, 2020, 07:02:16 PM by wwzsocki
 #234

Bardzo ciekawa jest sytuacja w Japonii, bo jak wiemy byli pionierami, jeżeli chodzi o usankcjonowanie BTC i jako pierwsi zalegalizowali, jako środek płatniczy.
Teraz dziwi mnie trochę, że za A nie poszło B i nie zrobili nic więcej w tym kierunku, żeby zmienić prawo i na przykład ułatwić firmom uzyskiwanie licencji lub pozwoleń.
Jak wiemy wiele projektów, jak na przykład Atlant, stara się o licencje i Japonia według nich zupełnie sie do tego nie nadaje, nie ma szans na jej załatwienie.

Dla tego many Maltę, gdzie są zarejestrowane praktycznie wszystkie większe firmy związane z krypto, nawet nie chce mi się myśleć co by było, gdyby przyszły tam, jakieś zmiany polityczne i obostrzenia, cały świat krypto popadł by w zapaść i jedynym miejscem pozostała by Rumunia, ale to nie ze względu na dobrą politykę, tylko chaos w tym regionie.

Oczywiście, jest jeszcze Hong Kong, gdzie też jest zarejestrowanych kilka poważnych firm, ale zupełnie nie wiem, jak tam wygląda sytuacja polityczna od czasu powrotu do Chin, więc ciężko gdybać. Moim zdaniem Chiny będą przejmować władzę, aż do pełnego zjednolicenia praw, a jak wiemy nie są zwolennikami krypto w aktualnej wersji.

Jak na razie sytuacje geopolityczna dla kryptowalut wygląda tragiczne. Rosja i Chiny, dwa największe mocarstwa są zupełnie przeciw.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 02, 2020, 07:01:12 PM
 #235

Nie no zawsze znajdzie się jakiś raj. Nie ma takiej opcji, by nie było. Kiedyś sporo słyszałem o jakiś egzotycznych miejscach jako raj kryptowalutowy (Gibraltar czy coś), słyszałem też, że w innym miejscu koleś wbił flagę w jakieś wolne miejsce i założył tam krypto-kraj. Zawsze będzie gdzie się zarejestrować i dokąd uciec chcąc zarabiać miliony 1 algorytmem (bo tym nieraz są projekty kryptowalutowe). Poszukam linków i wrzucę.

Malta to nie jest jedyna opcja a tak często wybierana zapewne również dzięki lokalizacji.
dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
June 03, 2020, 04:41:32 PM
 #236

Żeby uzyskać licencje na Malcie też trzeba pewne warunki spełnić i jak się okazuje wcale nie musi to być łatwe:
https://decrypt.co/26818/70-of-blockchain-island-firms-have-given-up
https://news.bitcoin.com/malta-blockchain-island-deferred-licensing/
Na pewno nie jest tak jak się niektórym wydaje, że rozdają licencje każdemu chętnemu. Zgadzam się jednak z kolegą Tytanowy Janusz, że zawsze znajdzie się jakiś kraj chętny przygarnąć trochę grosza z krypto biznesów, który nie musi obawiać się regulacji EU, SEC czy innych instytucji. W tej materii próżni nie będzie.

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 03, 2020, 07:40:49 PM
 #237

Żeby uzyskać licencje na Malcie też trzeba pewne warunki spełnić i jak się okazuje wcale nie musi to być łatwe...

Nikt nie powiedział, że to jest łatwe i na pewno trzeba spełniać najróżniejsze warunki, ale na pewno uzyskanie licencji, czy wystartowanie giełdy lub nawet samej kryptowaluty legalnie, właśnie tam, jest o wiele prostsze niż gdzie indziej. Ostatnio chodzą głosy, że Estonia robi wszystko aby ułatwić firmom blockchainowym lądowanie w ich kraju i śladami Malty ułatwiaja co możliwe.

Są nawet firmy, które oferują kompletny serwis w tym zakresie na Malcie i w Estonii, można na ich stronach sprawdzic, dokładnie co ile kosztuje i na co trzeba się przygotować.

https://e-resident.me/
https://www.pfser.com/en/cryptocurrency-licenses-in-malta/
https://www.csbgroup.com/fintech/cryptocurrency-malta

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 07, 2020, 05:12:37 PM
Last edit: June 08, 2020, 05:30:58 PM by wwzsocki
 #238

Byki cały czas próbują przebić historyczny opór, a cena BTC, cały czaswaha się w jego granicach. Futrzaki "niedźwiadki"  Cheesy niestety nie odpuszczają, a ciśnienie podażowe, jest niestety coraz wyższe. Kolejna zła wiadomość to, że wolumen maleje, a my właśnie wyszliśmy z trójkąta dołem. Ciężko się rozprawić z tym pułapem 10,000$ i każdy dzień na nim, wróży coraz gorzej, moim zdaniem. Jak na razie były już dwa zanegowane złote krzyże, a do tego był halwing, który też nie przyniósł pozytywnych zmian, których się spodziewano.

Trochę zimny prysznic dla naszych byków, ale raczej wolę być realistą i widzieć wszystko w szerszej perspektywie i zgodnie z faktami. A te wskazują, że rozpęd wygasa, siła byków maleje, a niedźwiadki cisną coraz mocniej, tylko skąd się te niedźwiadki biorą, można by zapytać? A no stąd, że aż 80% wszystkich BTC, jest aktualnie "in profit", jak pokazują ostatnie badania, kto by pomyślał?

https://coinjournal.net/news/over-80-of-all-bitcoin-investments-are-currently-in-the-green/

EDIT
Pomyliłem wątki i zamiast w dyskusji o cenie BTC, pomyłkowo wrzuciłem en post tutaj, jeżeli to nie problem, to niech już tak zostanie, bo zorientowałem się za późno, przepraszam.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 19, 2020, 05:18:02 PM
Last edit: September 19, 2020, 09:11:46 PM by wwzsocki
 #239

Właśnie zauważyłem, że @Bitcryptex ma zupełnie nowy nick @Rath

Oczywiście gratuluję zmiany, ale bardzo ciekawi mnie, o co chodzi, bo widzę taką zmianę po raz pierwszy na naszym lokalu?


https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1169179

Wcześniej widziałem nowe nicki, ale to wygląda tak, jakby @Bitcryptex i @Rath były razem aktualne? Jestem ciekaw, czy możesz trochę rozjaśnić @Rath ?

Tak jakbyś miał nick i ksywkę (custom title), bardzo oryginalnie, chyba nikt tak nie ma, ja co najmniej nie widziałem, jeszcze nikogo na forum (ale nie raz dowiedliście, że jestem ślepy  Cool Cheesy).

Jeżeli to nie tajemnica @Rath i możesz się podzielić z nami szczegółami, to fajnie, a jak nie, to rozumiem oczywiście.

@Bitcryptex, to całkiem spoko nick i był już mocno znany, więc zmiana, jest przyznasz zaskakująca.

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
September 19, 2020, 05:40:06 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #240

Oczywiście gratuluję zmiany ale bardzo ciekawi mnie, o co chodzi, bo widzę taką zmianę po raz pierwszy? [...] Tak jakbyś miał nick i ksywkę (custom title), bardzo oryginalnie, chyba nikt tak nie ma, ja co najmniej nie widziałem jeszcze nikogo na forum (ale nie raz dowiedliście, że jestem ślepy).

W ostatnim czasie kilka osób zmieniło swój nick. Stryfe zmienił nick na MoparMiningLLC i też ma ustawiony "Custom Title". iasenko zmienił nick na TheBeardedBaby i nie ma żadnego dodatkowego dopisku. Kolejny raz dowiedliśmy, że jesteś ślepy Wink A tak na serio, oprócz Stryfe widziałem jeszcze tylko jedną osobę z takim dopiskiem. Ten krótki temat może Cię też zainteresować.

Wcześniej widziałem nowe nicki, ale to wygląda tak jakby @Bitcryptex i @Rath były aktualne? Jestem ciekaw czy możesz trochę rozjaśnić @Rath ?

Mój nick został zmieniony wczoraj wieczorem, więc nie zdążyłem jeszcze wszędzie zmienić swoich danych. Jeżeli chodzi o "Custom Title", to został on ustawiony przez administratora i jest całkowicie dobrowolny. Nie mogę sam go edytować ani usunąć. Wygląda na to, że wciąż mnie można wyszukać po starym nicku w wyszukiwarce.

@Bitcryptex to całkiem spoko nick i był już mocno znany, więc zmiana jest przyznasz zaskakująca.

Akurat miałem mieszane uczucia co do tego nicku. Po 3 latach już praktycznie się do niego przyzwyczaiłem, ale nadarzyła się okazja do zmiany, więc postanowiłem z niej mimo wszystko skorzystać. Zamierzam tu spędzić jeszcze całkiem sporo czasu, więc myślę, że każdy kto wchodził ze mną w interakcję nie będzie miał problemu z rozpoznaniem mnie, zwłaszcza ze względu na dopisek pod nickiem.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Nie musiałem podpisać NDA Wink
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!