Bitcoin Forum
March 29, 2024, 09:36:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Atlant projekt wart uwagi.  (Read 913 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 18, 2020, 09:50:58 PM
Last edit: November 18, 2020, 10:29:45 PM by wwzsocki
 #41

Po co ATL? To zwykły token na ETH, który był zbędny, bo nic nie wydali ze zebranych środków. Czemu nie rozliczać się na tej innowacyjnej platformie przy pomocy USDT?...

Nie masz racji tutaj.

Nie wydali tylko ETH, który dzięki zmianie kursu ciągle napełnia skarpetę projektu, ale zebrali jeszcze BTC, LTC i chyba ze dwie inne mniejsze krypto Monero i Dash, które przez te lata wydali na development. Jednak prawidłowe decyzje CEO pozwoliły utrzymać praktycznie cały ETH, który poszedł w ostatnich miesiącach 6X nabijając kasę ATL. Pewnie teraz upłynnią jakąś część, ale decyzja była, jak najbardziej trafna, w najgorszym przypadku pozwoli sfinasować projekt na następne lata.

Co do wywodu o tokench i ich przydatności, to po części się z Tobą zgodzę, ale tylko po części, bo bez nich nie było by takich wspaniałych  Wink produktów, jak YieldFarming, całe DeFi, czy wszystko inne co jeszcze przed nami  Grin Grin Grin . Pamiętaj, że ETH został właśnie do tego wymyślony i dokładnie służy swojemu przeznaczeniu.

Gdyby wszystkie projekty śmigały tylko na ETH, to już dawno byłby bezużyteczny z oczywistych powodów. Wielu rzeczy nie zrobisz na ETH, a dopiero w smart kontrakcie, dzięki protokołowi, dla tego są możliwe te wszystkie hybrydowe stejkowania, super komputery i inne cuda świata - jak NFT. To zupełnie inna funkcjinalność, którą mają tokeny, ale nie ma sam ETH, a umożliwia, to tokenom dzięki smart kontraktom i EVM.

wiecie moze jak dlugo bedzie mozna cos z tym zrobic?...

Masz czas do końca roku, dokładnie w sylwestra, lub pierwszego (mają jeszcze potwierdzić) będzie swap. Opisałem to kilka postów nad Twoim.

Potrzebne będzie KYC i Whitelisting portfela ETH, prawdopodobnie, tego z którego zdeponujesz do giełdy Redot, ale też jeszcze mają potwierdzić.

Jak pewnie wiesz, my juz raz (bounty hunterzy) przechodziliśmy takie KYC i whitelisting w 2019 roku na Uvas i kosztowało nas to 1ETH  Wink, więc oczywiście jestem bardzo zadowolony z powtórki  Grin.

1711704988
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711704988

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711704988
Reply with quote  #2

1711704988
Report to moderator
1711704988
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711704988

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711704988
Reply with quote  #2

1711704988
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711704988
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711704988

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711704988
Reply with quote  #2

1711704988
Report to moderator
1711704988
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711704988

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711704988
Reply with quote  #2

1711704988
Report to moderator
1711704988
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711704988

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711704988
Reply with quote  #2

1711704988
Report to moderator
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 19, 2020, 06:43:43 AM
Last edit: November 19, 2020, 03:26:03 PM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (2)
 #42

Nie wydali tylko ETH, który dzięki zmianie kursu ciągle napełnia skarpetę projektu, ale zebrali jeszcze BTC, LTC i chyba ze dwie inne mniejsze krypto Monero i Dash, które przez te lata wydali na development. Jednak prawidłowe decyzje CEO pozwoliły utrzymać praktycznie cały ETH, który poszedł w ostatnich miesiącach 6X nabijając kasę ATL. Pewnie teraz upłynnią jakąś część, ale decyzja była, jak najbardziej trafna, w najgorszym przypadku pozwoli sfinasować projekt na następne lata.

Zwracam honor. Powstanie ATL było w takim wypadku konieczne, skoro używali środków, które zebrali. Dodam jednak tylko to, że moim zdaniem rynek poszedł w zła stronę na siłę budując użyteczności tokena kosztem klienta konćowego. Nie każdy kto chciałby używać platwormę chce bawić się w hazardzistę. Moim zdaniem wypuszczenie tokena to zebranie środków na podstawie których powinno budować się użyteczności a z zysku robić buybacki (w ten sposób zadawalając klienta mnogością możliwych płatności i jednocześnie budujac długoterminową wartość). Inwestowanie pozostawmy inwestorom. Im szybciej developerzy to zrozumieją tym szybciej zobaczymy prawdziwą eksplozję nowych użyteczności.

Co do wywodu o tokench i ich przydatności, to po części się z Tobą zgodzę, ale tylko po części, bo bez nich nie było by takich wspaniałych  Wink produktów, jak YieldFarming, całe DeFi, czy wszystko inne co jeszcze przed nami  Grin Grin Grin . Pamiętaj, że ETH został właśnie do tego wymyślony i dokładnie służy swojemu przeznaczeniu.

Scamówi i piramid finansowych XD
Opisz 5 przykładów róznych kategori tokenów o swojej marce i osobnej wycenie (czyli nie stable coiny), których istnienie jest uzasadnione ekonomicznie poza zebraniem środków (crowdfunding). Jedyne uzasadnienie ma powstanie pierwszego tokena na nowym blockchainie (coin), bo musi być jakaś jednostka rozliczniowa motywująca minerów do kopania. Choć wyobrażam sobie nawet zrobienie nowego blockchaina bez coina jako nowej marki pod nową nazwą a np. zwrapowanego BTC.

Po prostu dążę do tego, że token sam w sobie nie ma i nie tworzy użyteczności. Jest całkowicie pomijalny w każdym aspekcie. Służy tylko do zebrania środków. Jesli jakaś firma wypuszcza nowy token, a ma już obecny to:
1- zabrakło jej kasy
2- widzi, że da się nahapać więcej i nigdy nie miala dobrych zamiarów
3- ma jakies niecne zamiary (KYC)
4- ma nadzieje na wskrzeszenie projektu (a raczej ceny) nowym hypem - wie, że nikt nie używa uzyteczności jaką stworzyła i chce sztucznie podbic cenę by zdumpować to co mają. Chcą zarobić na inwestorach bo wiedzą, że nie zarobią na usadysfakcjonowanych klientach, a nie dlatego, że nowa użyteczność wymaga nowego tokenu do istniania bo jak .... używać 1 waluty do 2 użyteczności ... absurd... już idę do apteki zapłacić aPLNami a potem do bierdonki zapłacić bPLNami, wracając jeszcze zatankuję płacąc BP-PLN i umyję auto na tej samej stacji używając uBP-PLN. W między czasie użyję 7 razy PLNswapa i po drodze stracę 10 % środków na prowizje ... to norma... tak powinno być ... rewolucyjna ekonomia... normiki nie zrozumieją.

Idziemy w złą stronę, ale wolny rynek zweryfikuje za parę lat sytuację. Z utility tokenów zostaną stable coiny, rozrośnie się wielobilionowy rynek tokenów inwestycyjnych (zbieram środki a potem z zysku robię buybacki) a obecne 10 000 unitility tokenów albo się przekształci albo umrze.

No ... może takie google może wypuścić swój token, bo używać go będzie tyle osób, że powstały rynek będzie tak ogromny, że manipulacje cenowę będą bardzo trudne a zmienność niewielka. Ale to trzeba mieć globalną markę a nie 0 klienów i szukać pierwszego zmuszając go do zakupu nieznanego tokena.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 19, 2020, 08:49:19 PM
 #43

Opisz 5 przykładów róznych kategori tokenów o swojej marce i osobnej wycenie (czyli nie stable coiny)...

Tak jak pisałem, po części się z Tobą zgadzam i przykładem, jaki chciałem podać, miał być oczywiście stablecoin GOLD, ale ubiegłeś mnie  Wink.

Niestety podstawą każdego projektu budowanego na ETH (ale nie tylko, praktycznie wszystkie kryptowakluty infrastrukturalne, właśnie tak działają), jest token, który daje możliwość korzystania z EVM i dobrodziejstw różnych typów smart kontraktów, zupełnie nowych i aktualnie już działających.

Nie jestem programistą, więc nie wiem, czy mozna wykorzystać wszystkie możliwości ETH bez użycia tokenów, ale jak na razie nie ma takiego projektu, więc to chyba nie możliwe?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 19, 2020, 08:54:42 PM
Merited by malevolent (1), wwzsocki (1)
 #44

Opisz 5 przykładów róznych kategori tokenów o swojej marce i osobnej wycenie (czyli nie stable coiny)...

Tak jak pisałem, po części się z Tobą zgadzam i przykładem, jaki chciałem podać, miał być oczywiście stablecoin GOLD, ale ubiegłeś mnie  Wink.

Niestety podstawą każdego projektu jest token, który daje mozliwość korzystania z EVM i dobrodziejstw smart kontraktów.

Nie jestem programistą, więc nie będę się spierał czy mozliwe by było wykorzystanie możliwości ETH, bez użycia tokenó, ale jak na razie nie ma takiego projektu, więc to chyba nie możliwe?
Fakt. Troszkę edytowałem post. Zarówno ułatwiając zadanie (5 zamiast 10) jak i utrudniając (o cenie ustalanej przez rynek - bez stable coinów).

Otóż były smart kontrakt, który funkcjonowal, był liderem branży pod względem liczby klientów i był bez tokenów. Była to etherdelta/forkdelta - smart kontrakt na ETH bez tokenu z ktorego kożystalismy latami, uniswap wystartował token razem z airdropem po tym jak od miesięcy funkcjonował bez tokenu jako nowy lider DEXów (airdrop był na użytkowników), podobnie jak giełda IDEX przed wypuszczeniem tokena - jeden z liderów DEXów przed uniswapem (co ciekawe wypuścili token jak już było wiadomo, że mówią papa klękając przed nową technologią - AMM - by nahapać się przed dobranoc)... podobnie jak obecnie dex https://1inch.exchange/#/, który tokena nie posiada a jest smart kontraktem.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 19, 2020, 09:10:09 PM
Last edit: November 20, 2020, 12:13:47 AM by wwzsocki
 #45

...Otóż były smart kontrakt, który funkcjonowal, był liderem branży pod względem liczby klientów i był bez tokenów. Była to etherdelta/forkdelta - smart kontrakt na ETH bez tokenu z ktorego kożystalismy latami, uniswap wystartował token razem z airdropem po tym jak od miesięcy funkcjonował bez tokenu...

Bardzo trafna uwaga.

I w tym miejscu kończy się moja wiedza na temat jakiegoś głębszego programpowania, lub nawet samego działania smart kontraktów na poziomie protokołu, więc sobie nie pogadamy. Tak tylko mogę gdybać, że giełda może potrzebować funkconalności ETH w bardzo minimalnym stopniu, w porównaniu do takiego projektu, jak na przykłąd Golem, żeby chociaż trochę dodać akcent polski  Wink.

Od zawsze męczy mnie, że nie znam języka maszynowego, ale niestety, jak na razie brak czasu i dobrych rozwiązań, żeby zacząć tą przygodę. Już kilka razy podchodziłem do tematu, ale nigdy nie znalazłem takiego rozwiązanie, które by mi sie spodobało. Wiem, że są akademie online, a ja sam mam jakąś wiedzę na temat skryptów, HTML, Javy, Flasha, itd, ale nigdy nie znalazłem nic co by mi odpowiadało, żeby dalej się uczyć.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 20, 2020, 11:58:14 PM
 #46

O jaką dokładnie (link) chodzi tu licencję, bo jest wspomniania w tym wątku wielokrotnie? Co ma ułatwić, w czym pomóc względem nieposiadania takiej licencji?

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 21, 2020, 11:32:43 AM
 #47

super to podsumowałeś TytanowyJanusz, szkoda ze mam tak malo metirow, bo jak najbardziej to co piszesz zasluguje na duzo wieksze docenienie.

Natomiast tak się zastanawiam, jeśli mamy firmę która wyemiotowala token, który okazał się bezużyteczny i uczciwszego, jak również skuteczniejsze byłoby przejście na "grubszą walute" (typu właśnie eth czy stablecoiny) i czerpanie z niej prowizji %.. to jak taka operacje odejścia od tokena przeprowadzić?

A co do samej uzytecznosci Utility token, to przypomne, ze poczatkowo w 2017 mialy byc po prostu "tokeny" - pierwsze ICO to bylo The Dao?
Gdzie token mial miec rozne funkcje, z jednej strony uzytkowka, z drugiej dawac udzial w zyskach, prawo glosu itd..
pozniej to dopiero sie zaczelo rozdzielac, jak sie SEC w USA przypieprzyl do Securities i sie zaczela ewakuacja na wielu projektach, odcinanie funkcji securities itd...
wiec w duzej mierze, takie "wydmuszki" powstaly przez strach przed SEC..

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 23, 2020, 10:12:35 PM
 #48

O jaką dokładnie (link) chodzi tu licencję, bo jest wspomniania w tym wątku wielokrotnie? Co ma ułatwić, w czym pomóc względem nieposiadania takiej licencji?

Nigdy nie sprecyzowali dokładnie, o którą licencję chodzi, bo starają się o nie na całym świecie, żeby mogli legalnie wystartować z Uvas, czyli giełdą, na której będzie można legalnie handlować ztokenizowanymi nieruchomościami.

Sami nigdy nie zdradzili, ale społeczność, już dawno doszła, że potrzeba licencji MiFID II, żeby to robic legalnie w krajach unii europejskiej.

https://www.investopedia.com/terms/m/mifid-ii.asp


PS
Nie chcę rozsiewać fałszywych informacji, więc żeby potwierdzić, zapytałem w prywatnej grupie inwestorów ATL na Telegramie i podobno zespół Atlant otwarcie mówił, że chodzi o licencję MiFID II.

Ale kiedy poprosiłem o cytat, to do tej pory go nie otrzymałem, więc ciężko powiedzieć, czy było to oficjalnie podane przez zespół, czy też nie?

Ja śledzę ich od zawsze i nigdy nie słyszałem takich ogłoszeń duszpasterkich  Wink. Oczywiście gdyby cytat się jednak znalazł, to wrzucę.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 24, 2020, 09:21:49 PM
 #49

a orientujesz sie jak wygladaja kwestie formalne w zw z ta dyrektywa, to znaczy jak skomplikowane KYC beda musieli przechodzic klienci, aby korzystac z tego handlu stokenizowanymi nieruchomosciami?

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 27, 2020, 10:48:54 PM
 #50

A co do samej uzytecznosci Utility token, to przypomne, ze poczatkowo w 2017 mialy byc po prostu "tokeny" - pierwsze ICO to bylo The Dao?

Pierwsze ICO to był Mastercoin, potem zmieniono nazwę na Omni.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=265488.0

Sami nigdy nie zdradzili, ale społeczność, już dawno doszła, że potrzeba licencji MiFID II, żeby to robic legalnie w krajach unii europejskiej.

https://www.investopedia.com/terms/m/mifid-ii.asp

PS
Nie chcę rozsiewać fałszywych informacji, więc żeby potwierdzić, zapytałem w prywatnej grupie inwestorów ATL na Telegramie i podobno zespół Atlant otwarcie mówił, że chodzi o licencję MiFID II.

Ale kiedy poprosiłem o cytat, to do tej pory go nie otrzymałem, więc ciężko powiedzieć, czy było to oficjalnie podane przez zespół, czy też nie?

Ja śledzę ich od zawsze i nigdy nie słyszałem takich ogłoszeń duszpasterkich  Wink. Oczywiście gdyby cytat się jednak znalazł, to wrzucę.

Dzięki. Sprawdzałeś w wyszukiwarce na Telegramie?

a orientujesz sie jak wygladaja kwestie formalne w zw z ta dyrektywa, to znaczy jak skomplikowane KYC beda musieli przechodzic klienci, aby korzystac z tego handlu stokenizowanymi nieruchomosciami?

Wygląda na to, że osoby spoza regionu EEA mogą mieć utrudniony dostęp do rynków, czyli mniejsza płynność dla pozostałych. Ale ogólnie KYC to bardziej AMLD5 reguluje. Handlowanie tokenami przez Dexy może też może okazać się problemem patrząc na szybko.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 28, 2020, 04:11:13 PM
Last edit: November 28, 2020, 06:26:42 PM by wwzsocki
 #51

Dzięki. Sprawdzałeś w wyszukiwarce na Telegramie?
Czytałeś moją odpowiedź  Huh

...zapytałem w prywatnej grupie inwestorów ATL na Telegramie... chodzi o licencję MiFID II...



To Top 50, nawet ja (mój bag pewnie najmniejszy z nich wszystkich), jeden w Top 10 hodlerów, więc zainteresowani tematem  Wink.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 04, 2020, 01:45:40 AM
 #52

Czytałeś moją odpowiedź  Huh

Sorry, chodziło mi oficjalne grupy projektu Atlant czy pokrewnych, czy tam gdzie udzielają się założyciele projektu. Jeśli oni nic nie mówili (spodziewałbym się, że ktoś kto wyłożył kasę by ich zapytał), to są to tylko domysły. Gdyby na 100% było wiadomo o jaką licencję chodzi, byłoby więcej informacji jakie taka licencja niesie za sobą korzyści (oraz jak trudno ją uzyskać).

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 27, 2021, 10:27:55 PM
Merited by malevolent (1)
 #53

Chyba będę musiał zmenić tytuł na "Atlant największy skam w jakim byłem", powoli nawet ja po tylu latach zaczynam wątpić, czy ten projekt ruszy kiedykolwiek.
Swap się odbył, ale jak zawsze zmienili zasady na chwilę przed smaym swapem, w dodatku minęły juz 2 miesiące i dalej nic się dzieje.

Do tej pory powtarzali, że Karta jest juz gotowa i będzie wystartowana zaraz po swapie, a tu już przebąkują coś o kolejnej licencji, której jak na razie nie da się zdobyc właśnie dla Karty, a pamiętajmy, że licencja dla UVAS, nie istnieje w ogóle, to są tak nowe rejony nawet dla kryptoinwestycji, że nie istnieją jeszcze odpowiednie rozporządzenia, prawa, a co dopiero licencje.

Tak że Atlant jako projekt finansowo jest stabilny i ma środków jeszcze na lata, ale inwestorzy nie mają nic, a po swapie tokeny straciły wartość zupełnie w dodatku są dostępne tylko na jednej giełdzie, której właścicielami są oczywiście twórcy projektu Atlant  Wink

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 14, 2021, 08:33:07 PM
 #54

Dzisaj pojawił sie w TV Info kawałek o tecra coin w bardzo złym świetle ....

Trochę off top, ponieważ w tym wątku dyskutujemy wyłącznie o projekcie Atlant i to już od lat.

Mam kolejnego newsa, jeżeli chodzi o Atlant, znowu mnie zbanowali z ich głównej grupy, kiedy po trzech miesiącach od swapu zacząłem znowu zadawać trudne pytania.

Maja ze mną duzy kłopot, bo znam ich historie od samego początku i żadna ściema tak łatwo nie przechodzi.

Więc najlepiej było mnie uciszyć  Wink

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!