Bitcoin Forum
April 26, 2024, 01:47:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Cüzdanlarım neden soyuluyor? Ne yapmalıyım? Dikkat edilmesi gerekenler.  (Read 630 times)
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
January 10, 2019, 07:31:37 PM

Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Herkesin dikkat etmesi gereken maddeleri sılamışsınız. Bir madde de ben ilave edeyim:
Kripto varlığınızdan mümkünse kimsenin haberi olmasın. ve mutlaka kendinizden sonrası için (ölümün ne zaman geleceği belli değil) gizli bir ajandaya kripto piyasasında neler yapılması gerektiğini not alın.
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714139277
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714139277
Reply with quote  #2

1714139277
Report to moderator
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 11, 2019, 08:17:14 AM

kullanılan cüzdan türünün ne olduğu önemli. online bir siteden cüzdan oluşturuyorsan özellikle o site gizli bir şekilde cüzdan bilgilerini tutuyorsa hacklendiği zaman senin bilgilerinde gider. ne iş yapıyorsunuz bilmem ama bir ledger bu işi garantiye almayı sağlar.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 11, 2019, 12:58:35 PM

Kripto paraların ath zamanlarında, özellike de scam proje dahi olsa muazzam paralara toplandığı zamanlar bounty ve airdroplar için kullanılın mail adreslerine gönderilen maillerle çok fazla borsa hesapları patlatılmıştı. borsalarda kullanılan mail adresleriyle airdroplara katılırken iki kere düşünmek ve aynı mail adreslerini kullanmamak önemle gereklidir.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 07, 2019, 08:26:37 PM

Konu eski, yöntemler eski; ama halen geçerliliğini sürdürüyor. Bu tarz, güvenlik ve uyarı içeren konuların yukarıda kalmasını sağlamak lazım.
Özellikle keylogger taraması yapmak önemli. Bunun için Malwarebytes yazılımı kullanılabilir.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
April 08, 2019, 05:25:24 AM

Birde daha önce hiç duymadığınız tuzak uygulamaları indirip telefonunuza kurmayınız. Coinin kendi cüzdanını kurmak için muhakkak offical adresinden yönlendirilen bağlantıdan kurulum yapın. Tabiki bağlantıyı aldığınız siteninde offical site olmasına dikkat etmeli.
sertans
Copper Member
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
April 08, 2019, 09:38:50 AM

Yeni başlayanlar için çok kısa ve öz uyarılar olmuş. Ben özellikle bilgisayarda prvt key tutmama kısmını sonuna kadar destekliyorum. En kolayı kaliteli bir şifreli flash disc içinde yedeklemek. 2FA yedeklerinizi prvt keylerinizi nispeten güvenli offline şekilde saklamalısınız.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
April 08, 2019, 12:50:20 PM

Cüzdanların soyulmasının en büyük nedeni airdroplara katıldığınız cihazınızda private keyinizi saklıyor olmanızdır. Keyinizi asla cihazınızda saklamayın.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
May 04, 2019, 11:12:55 PM

Cüzdanların soyulması tamamen kendi hatalarımızdan kaynaklanıyor asla şifre paylaşmayın ve asla key ve utc dosyanızı pc ve telefonunuzda saklamayın çünki emin olun bu piyasadaysanız pc ve telefonunuzdaki bilgileri çekip alabiliyor hackerler.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 05, 2019, 04:35:58 PM

en basit ve önemli örnek forum başta olmak üzere hiçbir linke tıklamamak ben sadece kripto paralar için kullandığım bilgisayarıma hiçbir şey indirmiyorum antivirüs bile yüklü değil hiçbir şey yüklemedikten sonra gerekte yok ayrıca usb yada dvd bile kullanmıyorum
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
May 06, 2019, 01:36:03 PM

en basit ve önemli örnek forum başta olmak üzere hiçbir linke tıklamamak ben sadece kripto paralar için kullandığım bilgisayarıma hiçbir şey indirmiyorum antivirüs bile yüklü değil hiçbir şey yüklemedikten sonra gerekte yok ayrıca usb yada dvd bile kullanmıyorum

Virüsün nereden bulaşacağı belli olmaz. Yine de free de olsa bir antivirüs programı kurmakta fayda var bence hocam. Ne olur ne olmaz. Ben tıklamıyorum, yüklemiyorum vs desek de bazı siteler, güvenilir de olsalar hacklenip siteye girmemizle bile pcye virüs/trojen bulaştırabilirler. En azından onları engellemiş olursunuz.
cannbola
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
May 06, 2019, 03:23:31 PM

henüz başıma gelmedi böyle bir için ama önlem almak için illa olmasını beklemeye de gerek yok. bilgilendirme için teşekkürler.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
May 06, 2019, 08:24:15 PM

Artık doğru düzgün bir sistem oluşsa da bizde varlıklarımızı saklamak için türlü çareler aramasak . Örneğin metamaskın daha detaylı bir versiyonu telefon sistemi gibi

zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
May 07, 2019, 03:18:01 PM

bunun için de illa ki bir sistem geliştirilecektir diye tahmin ediyorum. öyle başı boş bırakmayacaklardır.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
May 10, 2019, 02:54:56 PM

Hep dış etkenlerden bahsedilmiş ancak iç etkenler de büyük ölçü. Yatırımlarınızı güvendiğiniz kişilerden başkalarına anlatmamak çok önemli. Telefonunuzun şifresini bilen biri rahatlıkla mobil cüzdandan başka bir hesaba 2 dk içinde para aktarıp sizi mağdur edebilir. Dikkatli olmak gerek.
btcfxcoin
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
May 10, 2019, 03:56:36 PM

Cüzdanların soyulması genelde bireysel hatalardan kaynaklanıyor kimse sizin private keyinizi kafasından bulamaz mutlaka bir yere yazarsınız oradan alır. Asla elektronik ortamda saklanmamalı private keyler

huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
May 10, 2019, 09:16:22 PM

Hackerlar her defasında işi bir tık ileri götürmeyi başarıyorlar. Blockchain ve kripto paraların en önemli sorunlarından biride güvenlik. Mutlaka buna önlem alınmalı. Ancak kullanıcıyada bazı görevler düşüyor. Örneğin key lerimizi güvenli ortamlarda saklamalıyız bunun gibi daha bir çok önlemler alınmalı.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 16, 2019, 09:58:29 PM

Çevremde çok insanın cüzdanı soyuldu hepsininde ortan noktası ya keyini bir yere girmiş olması yada utc veya keyini icolara katıldığı bilgisayarında saklıyor olmasıydı
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: