Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:51:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: czy BTC osiągnie cene 250K $ ?
tak - 7 (87.5%)
nie - 1 (12.5%)
Total Voters: 8

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 60
  Print  
Author Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.  (Read 15319 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 09:58:21 AM
Last edit: June 27, 2019, 10:04:17 AM by wwzsocki
Merited by cryptovigi (1)
 #1

Cena Bitcoina, to aktualnie 8000$ i chyba wzyscy (oprócz mnie  Wink) przecierają oczy ze zdumienia i pytają: o co chodzi i co będzie dalej?

W każdym serwisie informacyjnym, jest masa różnych opinii i chyba tylko jedno co się zgadza, to to że wszyscy, już mówią o początku hossy na giełdzie krypto.
Niby jest tych dobrych wiadomości dużo wszędzie i to od dawna, pomimo wszystko cena BTC wystrzeliła niespodziewanie i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego?

Ja sam szukałem jakiegoś potwierdzenia, tej ukrytej informacji, która wywołała ten gwałtowny skok ceny i to zaraz po bardzo złych wiadmomościach, o kasie jakiej brakuje w projekcie Tether, a dodatkowo hack na giełdzie Binance, gdzie wyparowało 40 milionów. Pomimo wszystko cena BTC urosła w przeciągu półtora miesiąca o 100%.
Czy to kolejna bańka?

Ja widzę tu, jak zwykle, kilka możliwych scenariuszy.

Pierwszy. Bitcoin do końca tygodnia dojdzie do 10000 i szybko po weekendzie, już w nowym tygodniu dobije do 12000. Jeżeli będzie wystarczająco dużo chętnych i wolumen wzrośnie o kilka razy od dzisiejszych, to wtedy jest duża szansa na prawdziwy bull run w startosferę.

Drugi. Bitcoin zostanie na 8000$ i przez dzień lub dwa pobalansuje na tym poziomie, wolumen będzie spadał i w końcu na weekend lub już w piątek cena też powoli zacznie spadać.

Trzeci. Już dzisiaj cena zatrzyma się na 8000 lub trochę spadnie do 7700$ i wolumeny będą dużo niższe niż w ostatnich dniach. Od jutra cena zacznie spadać drastycznie do poziomów 3000 w następnych 2 tygodniach.

Jest cała masa dobrych wiadomości i złych, ale te wszystkie najważniejsze jak Bakkt wydają się być faktem, pomimo wszystko wciąż są to tylko pogłoski i musimy czekać. Jeszcze do niedawna wszyscy były załamani i nikt nie przypuszczał, że Bitcoin może jeszcze odbić w przeciwną stronę (bad sentiment). Wszystko zdawałoby się potwierdzać nowy bull run, szczególnie dlatego, że mamy potwierdzony i to bez dwóch zdań "golden cross", który jest świętym gralem analizy technicznej i moim zdaniem potwierdzony tak mocno, tym wybiciem ceny, może sugerować scenariusz pierwszy lub czwarty.

Scenariusz czwarty.
Jesteśmy świadkami kolejnej potężnej manipulacji cenowej i nikt nie wie, jak długo cena będzie rosła lub kiedy bańka pęknie i cena zacznie spadać, jak kamień w przepaść.

Bardzo jestem ciekaw waszych predykcji co do ceny BTC, jak myślicie jesteśmy na początku niesamowitego bull run 'u.?



Mam nadzieję, że to będzie nasz stały wątek do dyskusji o cenie BTC. Ja będę starał się aktualizaować regularnie, więc z góry przepraszam za możliwość zdublowanych postów  Cheesy.

Nasza spełoczneść jest bardzo wysokiej jakośći ale wciąż niestety mała  Wink.

Gorąco zapraszam do dyskusji, bo jesteśmy w bardzo ciekawym momencie na rynku krypto. Bańka pękła i po prawie 2 latach zapaści, coś zaczyna się dziać.

Po cichu wszyscy myślą o bull runie, aż do startosfery, ja jestem jednym znich. Zabijcie mnie a tak już mam i myslę, że Btc będzie kosztował milion dolarów kiedyś.




Tak wygląda BULL RUN  Grin Grin Grin Grin Grin

1714020673
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020673

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020673
Reply with quote  #2

1714020673
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714020673
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020673

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020673
Reply with quote  #2

1714020673
Report to moderator
1714020673
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020673

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020673
Reply with quote  #2

1714020673
Report to moderator
1714020673
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020673

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020673
Reply with quote  #2

1714020673
Report to moderator
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 15, 2019, 10:27:22 AM
Merited by cryptovigi (1)
 #2

Mówi się, że obraz(ek) jest wart więcej niż tysiąc słów.



Obstawiam, że spadnie, bo mało czasu upłynęło od ostatniej górki, i większość osób już wie o istnieniu kryptowalut, a ostatni wzrost jest podejrzany.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 10:58:19 AM
 #3

Nie śledziłem wolumenów dziennych Tether 'a ale Bitcoin ma większy o 4 razy jeśli się nie mylę od średniego dnia z ostatnich miesięcy.

Mam rację?

Jeżeli tak, to jak na razie powodów do zmartwień nie widzę. Potrzebny nam stale rosnący lub bardzo wysoki wolumen i cena powinna iść do góry.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 15, 2019, 11:03:14 AM
 #4

Tether podobnie.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2019, 08:21:35 AM
 #5

Wolumeny coraz niższe i prawdopodobnie po dzisiejszym dniu zobaczymy czerwoną świecę na 24 godzinnym wykresie.

Myślę, że jedyna możliwość to wspierać się poziomami Fibonacciego jeżeli cena będzie spadać lub balansować w jakimś przedziale.

Dodatkowo obserwować wolumeny i inne wszkaźniki jak RSI.


Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
May 16, 2019, 10:14:18 AM
 #6

Myślę że jeszcze jest za wcześnie na powroty do poziomów 8-10k+ i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim. Druga sprawa że wciąż jest do upłynnienia cała masa BTC z mt goxa: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/ i to może przyhamować opcje na wzrosty w najbliższym czasie.
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
May 16, 2019, 02:57:35 PM
 #7

i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim.

W sumie to atak na Binance nie przełożył się jakoś widocznie na wahania cen.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2019, 03:20:32 PM
 #8

i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim.
W sumie to atak na Binance nie przełożył się jakoś widocznie na wahania cen.

Dokładnie atak na Binance nie przełożyłsię na zmianę w cenie BTC co więcej wystrzeliła do góry tak mocno zaraz po następnej bardzo złej wiadomości o braku miliardów dolarów w kasie projektu Tether (USDT).

Sugeruje to że jednak jesteśmy na początku bull run 'u, dodatkowo potwierdzony przez formację Golden Cross. Pożyjemy zobaczymy.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2019, 10:54:48 PM
Last edit: May 17, 2019, 05:26:17 AM by wwzsocki
 #9

Czyżby falstart? (Bull Trap)



Za niski wolumen, jak na takie wybicie, porównując go do wcześniejszych.



Co Wy na to?

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 17, 2019, 05:31:03 AM
Last edit: May 17, 2019, 04:24:51 PM by wwzsocki
 #10

Cena BTC bardzo ładnie sprawdza się na poziomach Fibonacciego i teraz jest najważniejszy moment tego spadku.



Wstrzymałbym się z kupowaniem, bo możemy zobaczyć nawet cenę 4800 lub niższe jak spadek dzisiaj ustanowi  "lower low" 3cią dzienną świecą na czerwono.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 17, 2019, 10:40:46 AM
 #11

Jak przewidziałem:

10k in 48 hours please kind Pump Masters  Cheesy

Time to sell some, a retracement to $6000-6500 or lower in...3...2...1. We're still in a bear market.

tak cena spadła. Ale racja, że póki co nic nie jest pewne, dla niektórych będzie to okazja, aby trochę tańszych BTC pokupować.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 17, 2019, 03:53:14 PM
Merited by cryptovigi (1)
 #12

Cena BTC bardzo ładnie sprawdza się na poziomach Fibonacciego i teraz jest najważniejszy moment tego spadku.

Cena osiągnęła ten poziom tylko na kilku giełdach a ruch ten nazwałbym bardziej "flash crash" niż dojście ceny do kluczowego poziomu i odbicie Smiley. Zgadzam się z tym, że krótkoterminowo korekta może się pogłebiać.

Swoją drogą, to czym wycinałeś tą wklejkę ?Smiley siekierą?

Ad. volumen. Podejrzewam, że słupki pod wykresem wyrażone są w bitcoinach. Słupek więc przy obecnej pompie może i wydaje się mniejszy ale może za nim stać kilkukrotnie większy kapitał. Poza tym prawdopodobnie jest to wolumen z 1 giełdy, której popularność mogła się zmienić w ciągu 5 lat.


Widać, że obecny wolumen jest większy od wolumenu z końca bańki 2017, ale i z tej perspektywy wolumen z końca bessy 2014 jest niezauważalny (260 mln vs 30 bil) - oczywiście jest to również niemiarodajne przez ilość sztucznego wolumenu jaki obecnie widzimy, ale pieknie obrazuje drugą stronę medalu (co kto widzi takie wnioski wyciąga).

Poza tym, jak już porównujemy bańki, to możliwe, że jesteśmy zupełnie w innym miejscu niż się wszystkim wydaje i czeka nas jeszcze z 2 lat rynku niedźwiedzia i zatrzymania ceny w okolicy 1000$.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 17, 2019, 04:23:04 PM
Last edit: May 17, 2019, 10:21:02 PM by wwzsocki
Merited by malevolent (1), cryptovigi (1)
 #13

Wszyscy wiemy, że bardzo rzadkie jest wybicie, już za pierwszym razem. Zazwyczaj są 3 próby i dopiero czwarta jest udana (jeżeli wogóle), szczególnie po takim mocnym spadku.

Oczywiście wszystko jest możliwe, ale raczej przetestujemy poziomy 6500 - 5500$ podczas tej korekty i będzie wtedy można myśleć dalej.

Dodatkowo Fear Index wystrzelił razem z ceną.



A tu aktualne dane z dzisiaj.



...Widać, że obecny wolumen jest większy od wolumenu z końca bańki 2017...

No właśnie dlatego nie używam wykresu wolumenu BTC z Coinmarketcap, bo jak wszyscy wiemy jest mocno oszukany. Sugeruje się wolumenem dla Coinbase. Uważam, że jest on prawdziwy, a serwis ten obsługuje rekordowe ilości klientów małych i dużych, czyli jest jak najbardziej miarodajny.

...Swoją drogą, to czym wycinałeś tą wklejkę ?Smiley siekierą?...

Tak to wyglądało, już poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi.


Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 17, 2019, 04:44:35 PM
 #14

Coinbase był jedną z niewielu giełd oferujących możliwość kupienia krypto za fiat w 2015. Obecnie większość posiada tą opcję do tego doszedł handel na dźwigni, na kontraktach na bitmexie, short, long... wiele się pozmieniało. Uważam, że o ile w 2015 coinbase mógł odpowiadać za większość handlu tak w 2019 odpowiada może za 5-10%? Ale tych postulatów pewien nie jestem bo na rynku jestem od 2017. Popraw mnie jeśli się mylę. Chodzi mi tylko o to, że wolumen tego odbicia nie jest aż tak nieproporcjonalny w stosunku do odbicia w 2015 a porównywanie go w centymentrach świeczek jest mało miarodajne.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 17, 2019, 04:59:56 PM
Last edit: May 18, 2019, 09:02:11 AM by wwzsocki
 #15

...Popraw mnie jeśli się mylę...

Nie chodzi tu o mierzenie wolumenów, a raczej o podparcie się o historyczne dane, bo jak wiemy wszystko zatacza kręgi i historia lubi się powtarzać.

Oczywiście, że wolumeny mogą być niższe, bo cena BTC jest wyższa i to o kilka tysięcy.

Pomimo wszystko jest szaleństwem, żeby nie wziąć pod uwagę historycznych ruchów ceny BTC i powiązanych z tym zachowań, na przykład: wolumenu.

Na dzień dzisiejszy, nie może on spadać aby cena rosła. Dlatego pisałem, że będę dokładnie obserwował wolumen i gdyby był taki sam albo rósł, to by było dobrze i duża szansa na dalszy ruch do góry.

Przy spadającym wolume i czerwonych świeczkach niestety wskazuje na "bull trap" i aktualną korektę. Dodatkowo mamy weekend, a jak wiemy cena BTC na weekendy lubi spadać.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 17, 2019, 10:29:58 PM
 #16

...Poza tym, jak już porównujemy bańki, to możliwe, że jesteśmy zupełnie w innym miejscu niż się wszystkim wydaje i czeka nas jeszcze z 2 lat rynku niedźwiedzia i zatrzymania ceny w okolicy 1000$...

To też jest bardzo możliwe i już jakiś czas temu zastanawiałem się nad tymi zależnościami. Mam świetny wykres, który przedstawia te zależności i prawdopodobny czas ich trwania w przyszłości.


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 18, 2019, 12:32:00 PM
Last edit: June 28, 2019, 10:19:25 AM by wwzsocki
Merited by malevolent (1), cryptovigi (1)
 #17

Tygodniowy wykres dla ceny BTC na giełdzie Bitfinex wcale nie wygląda, aż tak źle. Powiem więcej wygląda całkiem dobrze i jeżeli, ta trzecia tygodniowa świeca zamknie się na zielono (nie ważne jaka długość), to nadal jest realna szansa na kontynuacje ruchu do góry i potwierdzenie definitywne początku rynku byków.



Jak narazie tygodniowy wygląda jak święto byków. Widzę tylko jedną czy dwie mikroskopowe czerwone świece, to tylko potwierdza mocny trend, a ta cała niepewność medialna dookoła tego szybkiego wzrostu ceny, może wskazywać na ostanią fazę niedowierzania czyli disbelieve. Najleppiej pokaże to wykres, patrzcie na ostatnią fazę i co widzicie jakieś podobieństwa w przebiegu poszczególnych faz?



Dzienny nie wygląda już tak kolorowo, conajmniej ostatnie whania ceny, ale nadal jest realna szansa na ruch do góry (jak i na dół  Cheesy). Jesteśmy trochę tak zawieszeni pomiędzy, 50 na 50%. Nic się nie da zrobić, tylko czekać, posiłkować analizą techniczną i wiadomościami. Ja wykorzystuję Fibonnaciego, Stochastic, RSI, wolumeny, Bollinger Bands i kilka innych wskażników. Raczej nie jako dowód na podjęcie decyzji, a potwierdzenie dla obranej wcześniej strategii.

Dzienny wykres może nie napawa optymizmem ale też nie jest, aż taki zły. Myślę, że do poniedziałku coś powinno się wyjaśnić.

Podobieństwo do wykresu Psycholgy of Market Cycle powyżej uderzające. Szkoda, że nie dorysowali co będzie dalej   Wink.



Pożyjemy zobaczymy  Wink.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 05:42:25 PM
 #18

Muszę powiedzieć, że dzisiejszy poranek to dla mnie taki szok, że kilkukrotnie sprawdzałem czy mi się przypadkiem nie wczytał stary, nieodświeżony wykres - było to dla mnie wieksze zaskoczenie niż wybicie z 3800 na  (jeślli brać pod uwagę sekwencję wydarzeń) 8000 włącznie - niestety nie miałem wcześniej czasu wgłębić się w temat, więc póki co odniosę się "w ciemno" do przyszlych scenariuszy..

1. Jeśli kurs utrzyma się na zbliżonych poziomach to znowu będzie bardzo ciekawie w kontekście kontraktów CME - szykuje się kolejna duuuża luka:

2. Ichimoku - jeden ze wskaźników, który w backtestingu wykazywał największą skuteczność:
[img with=600]https://i.imgur.com/DWhxRTr.png[/img]
Weszliśmy w chmurę, przecięcie pro-wzrostowe - teoretycznie następny przystanek to górne ograniczenie chmury - czyli być może nawet 12.000, jeśli poszlibyśmy agresywnie... zresztą jeśli nie, a sentyment rynku się utrzyma to wg. Ichimoku wyjście z chmury również daje sporego "boosta" cenie...

Przy czym trzeba koniecznie zaznaczyć, że większość zwolenników Ichimoku dostosowuje pod rynek kryptowalut troszeczkę inne parametry - ja aż tak bardzo się nie wgłębiałem

3. Jako, że to jest temat o btc to tutaj pozostanę przy btc, zresztą alty teraz to tylko zmartwienie Tongue

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 19, 2019, 11:12:18 PM
Last edit: May 19, 2019, 11:55:38 PM by wwzsocki
 #19

Koniec weekendu i Bitcoin dał nam odpowiedż. Rynek byków 100% potwierdzony. Jeżeli jeszcze nie kupiliście BTC, ETH, LTC to radzę nie czekać bo jak zaczną teraz newsy podawać cenę BTC na pierwszych stronach i jako najważniejszą wiadomość FOMO zrobi swoje i zaraz będziemy na 10000 potem 12000$.

Tak wygląda tygodniowy BTC  Grin Grin Grin Grin Grin



Wyobraźcie sobie, że nie ma tej pierwszej bańki przed wyjresem od 2019r., to co wtedy byście powiedzeli o takim wykresie?
Bo ja kupiłem spowrotem na 7300$ BTC, bo przecież jakiaś straszna bańka się szykuje.

Pamiętajcie jak usłyszycie od taksówkarza, że trzeba kupować BTC, to właśnie wtedy trzeba sprzedawać. Z życia wzięte podczas ostatniej bańki.

W 2017 roku, tak do 10000$ było dość cicho o BTC, potem słyszałem w radiu jakieś tam pierwsze newsy przy 13000$. Jak było 15000$ to już w regionalnym radiu był codzienny program o canach krypto, a  od 17000$, to już BTC było wszędzie w każdym newsie i nie zapomnę jak dobiło do 21000$ i zaczęło już spadać ale odbiło jeszcze do góry i znowu było na 20000 przez dzień czy dwa i wtedy, to już wszyscy gadali o BTC, nawet w pracy na śniadaniu słyszłem dyskusje o aktualnej cenie pierwszej dziesiątki na coinmarketcap i w co inwestować. To już był koniec bańki.

Teraz jest cicho, nikt na ulicy o BTC jescze nie mówi jak podczas bańki 2017r.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 11:19:01 PM
Last edit: May 19, 2019, 11:29:18 PM by adamvp
Merited by malevolent (1)
 #20

Koniec weekendu i Bitcoin dał nam odpowiedż. Rynrk byków 100% potwierdzony. Jeżeli jeszcze nie kupiliście BTC, ETH, LTC to radzę nie czekać bo jak zaczną teraz newsy podawać cenę BTC na pierwszych stronach i jako najważniejszą wiadomość FOMO zrobi swoje i zaraz będziemy na 12000 potem 15000$.

Tak wygląda tygodniowy BTC  Grin Grin Grin Grin Grin


Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry, niemniej są na to wielkie szanse,
I nie zgodzę się również, żeby nie czekać na zakupy altów - tutaj tak na prawdę nawet na tych dużych altach możemy mięć cofkę pod wpływem koncentracji kapitału na btc... jutro myślę też  będzie sądny dzień - listing LEO na bitfinex (aczkolwiek do końca nam to sprawy nie wyjaśni - musiałby się ten token znaleźć na innych giełdach żeby sprawa została jednoznacznie wyjaśniona...)

W sumie też się wyjaśni czy moja teoria o zakupach wywołanych wzmocnionym weekendem fomo się potwierdzi Wink


https://www.youtube.com/watch?v=L0otYijxNbc


I am looking for signature campaign Wink pm me
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 60
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!