Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:42:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: czy BTC osiągnie cene 250K $ ?
tak - 7 (87.5%)
nie - 1 (12.5%)
Total Voters: 8

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 60 »
  Print  
Author Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.  (Read 15319 times)
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 16, 2019, 08:18:12 AM
 #101

Jedyne tylko co martwi to ten Funding Rate na Bitmexie - rozgrzany, może nie do czerwoności, ale już pomarańczowy na pewno:

Co ciekawe mamy aktualnie ciekawą sytuację, bo finexowcy dla odmiany shortują:

Aczkolwiek tutaj jak pisałem w poprzednim poście mamy do czynienia z zastanawiającą korelacją pozytywną  Huh
(zwykle np. jak kurs spadał to były dokładane shorty, największa ilość była przy dnie, po czym następował shortsqueeze i odbicie )

I am looking for signature campaign Wink pm me
1713930145
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713930145

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713930145
Reply with quote  #2

1713930145
Report to moderator
1713930145
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713930145

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713930145
Reply with quote  #2

1713930145
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713930145
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713930145

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713930145
Reply with quote  #2

1713930145
Report to moderator
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
June 17, 2019, 02:38:10 PM
 #102



Możesz jaśniej, czyli jak Thether rósł, to BTC też, czy raczej chodzi o wolumeny i ruchy większych ilości Tehter (USDT) pomiędzy giełdami a przede wszystkim na giełdzie Bitmex?


Generalnie wzrost wolumenu USDT przez długi czas zwiastował odwrócenie trendu BTC na jakiś czas w przeciągu 24-max 48h.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 17, 2019, 03:33:05 PM
 #103

Aktualnie cena dobiła do ważnego oporu 9400$ nie tylko wyznaczonego przez zahowanie się samej ceny ale wynikający z okresów Fibbonacciego.



Co dalej?

Moim zdaniem odbijemy sie od tego oporu kiedy będziemy próbowali go przebić. Myśle że wahanie ceny pomiędzy oporem 9400$ a wsparciem 9000$ a nawet 8400$ jest bardzo możliwe.

Inny scenariusz wynikający z oscylatorów na dziennym wykresie, które wskazują na kontynuację ruchu do góry a nawet sygnalizują, że to dopiero początek.

Ja na razie sprzedałem na 9400$ i czekam na kolejny dogodny moment na trejda. Okazuje się, że zakup przy 7400$ jakiś czas temu był strzałem w dziesiątkę  Grin.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 19, 2019, 07:39:42 PM
 #104

Widzę, że chwile mnie nie było i już nie ma komu spekulować ;-)

Wg mnie bardzo ważnym poziomem są też okolice 8800;
Oprócz tego obserwowałbym funding i zachowanie altow.

Jesli chodzi o funding - rosnacy rate  wskazuje na zwiekszone prawdopodobienstwo spadków - choc zdarza sie, ze sie tjego wysokość "wystudza" przy mniej wiecej plaskich ruchach.
W każdym razie teraz mysle ze jest moment, ze mozna sie spodziewac w ciagu najblizszych kilkunastu godzin duzego richu, ale trudno powiedzieć w którą strone - mam nadzieje na wzrosty, ale.. zbyt wiele watpliwych  przeslanek by  na to stawiać

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 20, 2019, 06:56:55 PM
 #105

Właśnie jesteśmy w bardzo ciekawym momencie gdzie BTC chce atakować próg 9500$ a wszystkie oscylatory i inne indykatory wskazują na dużą siłę.

Ja jestem przekonany, że następny przystanek to 10000 lub 10500$.



Jestem ciekaw co Wy na to?

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 20, 2019, 07:50:06 PM
 #106

Bardziej prawdopodobne niż nieprawdopodobne jest przynajmniej 9800, szczególnie, że bardzo ostre spadki zaliczyły alty - jakby wieloryby przenosiły kapitał na btc w oczekiwaniu na duży  ruch na bitcoinie (gorzej jeśli się okaże, że ruch faktycznie będzie duży, tyle, że na południe :|)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 21, 2019, 09:56:53 PM
 #107

Cena BTC dobiła praktycznie do 10.000$ za sztukę  Grin Grin Grin

Jestem ciekaw co będzie dalej? Przebije szybko ten jak bardzo ważny opór na 10 tysiącach, czy też odbije się i wróci do 9000$?

Wszystkie wskażniki wskazują na wyprzedane ale podczas mocnych i długich ruchów moga byc mylące.


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 21, 2019, 11:50:08 PM
 #108


No i mamy to!!! Dziesięć kawałków pękło więc co dalej - lecimy dalej na północ czy wracamy na południe??? Cholera dlaczego nie wrzuciłem wszyskiego w BTC 3 miechy temu  Grin Grin Grin

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 22, 2019, 10:49:09 PM
Last edit: June 23, 2019, 06:22:44 AM by adamvp
Merited by wwzsocki (1), cryptovigi (1)
 #109

Dobra, więc rzecz jest taka:
Mamy w tej chwili trzy podstawowe scenariusze:
1)kilkaset USD korekty i kontynuacja wzrostów
2) retest wybicia - czyli rejon około 9500
3) kilkadziesiąt procentowa korekta

W przypadku każdego z tych scenariuszy możemy zobaczyć jeszcze ruch w góre,  z double top włącznie.



Tak wysokie wartości nie mogą się utrzymywać dłużej jak kilka okresów - pytanie w jaki sposób zostaną rozładowane?
Pozytywne jest to, że trend jest na tyle bullish, że nie ma zbyt wielkich spadków przed rozliczaniem fundingu (godziny 22.00 6.00 14.00)
więc ludzie są gotowi płacić aktualnie nawet 0,6% dziennie ( 219% rocznie !) za możliwość posiadania otwartej pozycji długiej na bitcoinie

Kolejny z generalnie pozytywów:

Z tym, że ten wykres jest niestety manipulowany (np. sytuacja zaznaczona na wykresie w prostokącie) i sam w sobie nie jest wiarygodnym źródłem - ale jako trzeciorzędne uzupełnienie już tak... W każdym razie, zważywszy, że wiele z tych shortów ma niedaleką barierę stop losów/likwidacji  możemy się spodziewać short squeeze - tyle, że tu warunek, żeby zaszedł któryś z dwóch pierwszych scenariuszy - gdyż w wypadku trzeciego ludzie mogą zamykać shorty ograniczając potenacjlne paliwo do wzrostów.


#edit:
Niestety funding nam się nie rozładowuje - kurs się trzyma, jednak rate urosłlo juz do 0.28% co niestety zwiększa prawdopodobieństwo dużego zrzutu

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 23, 2019, 03:44:18 PM
 #110

Przy takich ruchach ceny BTC, lubię się posiłkować wykresami z wyższym interwałem czasowym czyli dniowym, tygodniowym i miesięcznym.

Wszystkie wskażniki na tych interwałach wskazują, na masywny bull run i wzrost ceny w najbliższej przyszłości.

Wygląda, to tak jakby ten flash crash wczoraj, nie zostawił żadnego śladu i nadal wszystko wygląda tak, jakby cena miała rosnąć.

Jak wiemy cena dobiła do 11,500$ i ktoś sprzedał masę BTC, co było do przewidzenia.

Moim zdaniem w kolejnych dniach zobaczymy albo kumulację i ruch w granicach 11 tysięcy lub masywne FOMO, którego wszyscy się spodziwaja po przekroczeniu 10.000$, spowoduje kolejne bardzo silne wybicie do góry. Dla potwierdzenia potrzebna jest dokładna obserwacja wolumenów.

Tylko skąd wziąć prawdziwe dane, tak się głośno zastanawiam?

Następny przystanek to 15.000$, zalecam zapiąć pasy, bo zaczyna się rajd w stratosferę, o którym mażyliśmy od 2 lat!!!



Lub też zobaczymy załamanie się rynku i kolejny spadek do 9000$, który jest teraz nowym mocnym wsparciem.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 23, 2019, 08:28:11 PM
 #111

Noo wygląda na to, że miałeś rację z tymi wzrostami... Co prawda jeszcze mój scenariusz się nie zanegował, ale..
jutro mamy poniedziałek - a jeśli ludziom uruchomi się fomo to już po południu możemy spodziewać się kolejnego rajdu ceny...
Quote
Lub też zobaczymy załamanie się rynku i kolejny spadek do 9000$, który jest teraz nowym mocnym wsparciem.
Spadek do 9000$ to nie byłoby żadne załamanie rynku Tongue Jeśli cena utrzyma się nad 9k to dla mnie będzie cały czas potwierdzenie trendu wzrostowego.


Ogólnie to zmieniłem zmieniłem swoje prognozy na bardziej optymistyczne - aczkolwiek jeszcze nie na tyle, by brać kredyt w banku Wink
Myślę, że możemy liczyć na dodruk USD nawet do wyborów w USA jesienią 2020 - a to przełoży się na pieniądz szukający inwestycji - który rykoszetem trafi też do krypto - początkowo btc - a jeśli btc będzie ładnie rosło to w dalszej kolejności do altów


PS. Coś się zaczał finex rozjeżdzać z resztą stawki - a szczególnie z bitmexem:



(w zasadzie od momentu tego  sobotniego flashcrasha... )

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 24, 2019, 09:32:47 AM
Last edit: June 24, 2019, 05:08:34 PM by wwzsocki
 #112

Jeżeli @Adamvp zaczyna mówić o bull runie, to jednak doradzał bym brać te kredyty i inwestować w krypto jak najszybciej  Grin Grin Grin.



Jak zwykle widzę co najmniej trzy potencjalne scenariusze.

1. FOMO i cena poleci conajmniej do następnego mocnego oporu na 13.500$, który wynika z okresów Fibbonnaciego, a także historycznych ruchów ceny BTC.
2. Przez kilka dni cena będzie poruszała się w tym przedziale cenowym czyli około 11.000$ i zobaczymy ruch poziomy.
3. Spadek do mocnego wsparcia na 9000$.

Wszystkie wskaźniki na wysokich interwałach czasowych nadal wskazują na silny ruch do góry. Tydodniowy i dzienny wyglądają tak jak impreza miałaby się dopiero zacząć.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 24, 2019, 12:38:42 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1), cryptovigi (1)
 #113

Jeżeli @Adamvp zaczyna mówić o bull runie, to jednak doradzał bym brać te kredyty i inwestować w krypto jak najszybciej  Grin Grin Grin.


Oj ja bym uważał i to bardzo, już nieraz w momencie kiedy zmieniałem nastawienie na bardziej optymistyczne zaczynała się korekta czy wręcz bessa...


Mam natomiast nowego "kandydata na zawrotkę" jeśli chodzi o cenę. Spojrzałem wczoraj bardziej historycznie na wykres no i przypomniało mi to, że przed tym, jak cena zanurkowała w otchłań poniżej 10k USD to oporem dwukrotnie była cena w okolicach 11.700usd - i tutaj aktualnie spodziewam się rozpoczęcia głębszej korekty - choć wydaje się, że byki zbierają siłę na dużo większy ruch niż kilkaset dolarów, a do tego dość ładnie zbił się funding:


Do tego wciąż aktywni są "kamikaze" - rośnie liczba shortów na bitfinex (* przypominam to trzeciorzędny wyznacznik(!)):



I przy okazji: Big picture (choć mało wyraźny ze względu na duży zakres cenowy):


Gdyby ktoś był zainteresowany mniejszym wycinkiem czasowym to proszę śmiało dawać znać Smiley
 

I am looking for signature campaign Wink pm me
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 26, 2019, 05:48:31 AM
 #114

No i proszę, cena nic sobie nie zrobiła ze wspomnianego przeze mnie oporu, dochodząc do kolejnego (który w sumie jak patrzę może okazać się nieco silniejszy:


)

Chociaż wciąż jest jeszcze dużo niewykorzystanego paliwa do wzrostów:
Funding aktualnie na poziomie 0,11%, a liczba shortów na finexie bez zmian od wczoraj -29k btc ; jeśli byki podniosą cenę jeszcze trochę to może uruchomić kaskadę likwidacji shortów i wywołać wzrosty jeszcze dziksze niż obecnie (!)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 26, 2019, 07:19:13 AM
Last edit: June 28, 2019, 03:14:32 AM by wwzsocki
Merited by cryptovigi (1)
 #115

Tak jak myślalem cena poszybowała do 13000$ za sztukę BTC. Wszystkie wskażniki na to wskazywały.

Powiem więcej wskażniki nadal wyglądają tak jak przed tym wzrostem!!!

Chyba już najbardziej bezpieczny trejder kupuje BTC.



Bez względu na whania cena BTC powinna iść do góry. Oczywiście flash crashe czy inne sel offy, będą miały miejsce ale żadnego panik sell, jak juz cena spadła, tylko spokojnie odczekać i za jakiś czas wróci, a nawet pójdzie wyżej.

Popatrzcie na wolumen, cały czas rośnie, dodając do tego wskażniki, mamy bull run całą gębą i moja predykcja to minimum 50000$, za jedno BTC na koniec tej "bańki".

BTC daje kolejną szansę aby zarobić, ja postaram się jej nie przegapić, jak w 2017, kiedy tak jak wszyscy inni sceptyczni trejderzy, oglądałem to od samego początku i nie zainwestowałem, bo za każdym razem, kiedy cena poszła do góry, to myślałem, że to już koniec i zaraz zacznie spadać, a przecież ja jako "doświadczony" Cheesy trejder, nie kupuje na górze. Ale ja byłem głupi .

Dlatego nauczony błędami powtarzam od dawna "KUPUJCIE BTC!!!".Więcej szans może nie być. To i tak jest już, któraś z kolei.

Musimy pamiętać, że do pełnego FOMO jeszcze dużo brakuje. Jest takie powiedzenie: " Jak usłyszysz od taksówkarza, że trzeba kupować, to najwyższy czas żeby sprzedać", a jeszcze nikt o tym nie mówi (oprócz mnie a jestem taksówkarzem ale żenada  Grin). Nie ma w radiu regionalnym, że BTC kosztuje 13.000$, a tak było podczas ostatniej bańki. W regionalnym radiu na tydzień przed końcem bańki wystartowali codzienny program o krypto. Tego jesczenie nie ma i w mediach jest cicho, ludzie naulicy o tym nie mówią i wszyscy nie handlują krypto. Poważnie ja mam dużo kontaktu z ludżmi i podczas ostatniej bańki, każdy był trejderem krypto, aż mi sie wierzyć nie chciało. Coinbase jest operatywne 24 godziny na dobę i nie ma żadnych problemów z kupieniem. Same dobre znaki, jest nadal dość wcześnie.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
June 26, 2019, 03:29:38 PM
 #116

Nie ma w radiu regionalnym, że BTC kosztuje 13.000$, a tak było podczas ostatniej bańki. W regionalnym radiu na tydzień przed końcem bańki wystartowali codzienny program o krypto. Tego jesczenie nie ma i w mediach jest cicho, ludzie naulicy o tym nie mówią i wszyscy nie handlują krypto. Poważnieja mam dużo kontaktu z ludżmi i podczas ostatniej bańki każdy był trejderem krypto, aż mi sie wierzyć nie chciało. Coinbase jest operatywne 24 godziny na dobę i nie ma żadnych problemów z kupieniem. Same dobre znaki, jest nadal dość wcześnie.
To prawda. 2017 nauczył nas, że jak na binance/coinbase wyłącza się tymczasowe rejestracje, a celebrytki z telewizji śniadaniowej zaczynają z przejęciem gadać o fenomenie BTC - to sygnał, że to już koniec hossy.

Tylko inna bajka, że w 2017 roku w przeciwieństwie do 2019 nie było ograniczeń w promowaniu środowisk powiązanych z kryptowalutami.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 26, 2019, 03:48:13 PM
 #117

To prawda. 2017 nauczył nas, że jak na binance/coinbase wyłącza się tymczasowe rejestracje, a celebrytki z telewizji śniadaniowej zaczynają z przejęciem gadać o fenomenie BTC - to sygnał, że to już koniec hossy...

Nawet sam zagaduję niektórych ludzi, którzy 2 lata temu kupowali podczas bańki i nie mają pojęcia co się dzieje i jak jest cena. Co więcej, duża część już nie kocha krypto i uważa za przekręt, bo wtopili kasę. Specjalnie sprawdzam media i nie ma nic o krypto, tylko na YouTube grzmi jak zawsze i oczywiście w mediach o profilu krypto. W ogólnych cisza, jak by się nic nie działo. To chyba dobrze, bo jak zaczną w końcu mówić non stop gdzieś przy 20.000$, to jest szansa na 50.000$ za jedno BTC  Grin.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 26, 2019, 09:31:26 PM
 #118

Flash crash o $2000 w 10 minut na każdej giełdzie, nie tylko na jednej. Lekkie odbicie, ale długo wyczekiwana korekta dalej trwa.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 26, 2019, 09:32:44 PM
Last edit: June 27, 2019, 07:16:55 AM by wwzsocki
 #119

BTC z 14000$ spadło na 11000$ w ciągu godziny co było do przewidzenia przy takich szybkich wzrostach. Udało mi się sprzedać na samej górze i odkupić po najniższej możliwej cenie  Grin.

Nie piszę tego po to aby się chwalić tylko żeby podzielić się z Wami kolejną myślę że bardzo cennna uwagą.

Nie jestem jakimś góru trejdingu, że udało mi się wyczuć rynek tylko cena BTC bardzo trzyma się oporów i wsparć, zobaczcie mój wykres i jak pieknie BTC spada do wsparć.



Jeżeli będzie trzecia świeca godzinna czerwona a powinna, to cena zatrzyma się na 3 wyrysowanym na tym czarcie wsparciu na 10400$. Pożyjemy zobaczymy.



Tylko nie mogę rozkiminić tych flash crashy?

Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.

Jak ktoś ma jakieś wytłumaczenie, to chętnie przeczytam.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 26, 2019, 10:44:03 PM
Merited by wwzsocki (1), cryptovigi (1)
 #120

Nie jestem pewien czy potrafię wytłumaczyć, ale może to mieć związek z tym, że na jednej giełdzie wywołują określony ruch ceny mając otwartą pozycję na dźwigni np. na bitmexie - do tego dołączmy wszechobecne boty, czy już coraz popularniejsze AI ..
Tymczasem jeśli chodzi o cenę bieżącą to wygląda na to, że mnóstwo ludzi weszło na tej korekcie - na bitmexie funding sięgnął maksymalnego możliwego poziomu +0,375% -  zatem ja bym się nie spodziewał  natychmiastowej kontynuacji wzrostów - a nawet mam zlecenie na małego shorta w rejonie 12.7k gdyby tam odbiło - chyba, że pokisi się w obecnych rejonach, funding rate się schłodzi - teraz najbardziej prawdopodobny wydaje mi sie taki bounce pod te 12,7k (pomiędzy zieloną a niebieską linią)
  - no a potem będziemy szukać dołka.. z którego mam nadzieję rozpoczniemy skuteczne podejście do przebicia strefy oporów 14-17k usd

I am looking for signature campaign Wink pm me
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 60 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!