Bitcoin Forum
April 19, 2024, 04:52:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: czy BTC osiągnie cene 250K $ ?
tak - 7 (87.5%)
nie - 1 (12.5%)
Total Voters: 8

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 »
  Print  
Author Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.  (Read 15314 times)
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
October 31, 2019, 12:32:25 PM
 #221

Trend spadkowy na h1 został wyłamany.


Pompa w tym wypadku to norma. Teraz pytanie co zrobi kurs jak opadną emocje. Według mnie jeśli kurs zbliży się ponownie do 9000 to przebije ten poziom z impetem. Potem czarno widzę kolejne miesiące. Jeśli jednak zobaczymy jeszcze dziś kontynuację wzrostów, to przyszłość wydaje się kolorowa.
1713502367
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713502367

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713502367
Reply with quote  #2

1713502367
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713502367
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713502367

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713502367
Reply with quote  #2

1713502367
Report to moderator
ClausBerecci
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
November 01, 2019, 05:58:03 AM
 #222

Moim zdaniem najbliższe dni są dość mocno decydujące, jeśli cena spadnie poniżej 8.5k$ to można spokojnie zastanawiać się nad dokupowaniem BTC czy ALTów znów w dobrych cenach.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 01, 2019, 01:42:32 PM
 #223

Już kilka razy mówiłem, że zgłupiałem do reszty i nie wiem co się dzieje. Jeżeli ktoś z Was czyta moje wypociny, to pewnie zauważył, że z ostatnich predykcji, żadna się nie sprawdziła.
Ostatnio doszło do tego, że kurs zaczyna iść w odwrotnym kierunku zaraz po kupieniu lub sprzedaniu na dźwigni. Oczywiście nie mówię tu o małych spadkach, tylko zupełnym odwróceniu trendu i wielkiej czerwonej świecy zaraz po kupieniu lub zielonej po sprzedaży  Shocked.

Chyba mam tilta i muszę odpocząć  Wink.

Szczęście, że nauczyłem się już stawiać stop lossy i to zawsze (dzięki @TytanowyJanusz), bo dzisiaj kupiłem BTC poszedłem do kibla, na krótko i po powrocie już wybił stop loss.
Oczywiście chciałem szybko trochę przyskalpować z dużą dźwignią, już nie raz tak robiłem, ale ostatnich parę trejdów, to zupełna porażka  Embarrassed.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 01, 2019, 10:52:42 PM
 #224

Jak dla mnie mieliśmy teraz za duże wybicie, 40% to nie w kij dmuchał, żebyśmy kontynuowali podróż niżej.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 02, 2019, 01:26:11 PM
Last edit: November 02, 2019, 01:47:22 PM by wwzsocki
 #225

Jak dla mnie mieliśmy teraz za duże wybicie, 40% to nie w kij dmuchał, żebyśmy kontynuowali podróż niżej.

Tak tylko, że ja uskuteczniam najbardziej niepolecany day trading a nawet skalping na BTC   i jak dotąd było całkiem OK.

Ale już wiem o co chodzi, po prostu trafiłem na Hallowinowego psikusa: https://bithub.pl/wiadomosci/bitcoin-za-7700-w-halloween-bylo-nawet-15-000-ale-tylko-przez-chwile/

Właśnie podczas opisywanego w artykule rozjechania się cen, postawiłem tego trejda, który wybił stop loss dosłownie 5 minut później .

Po takim trejdzie zaczynasz się zastanawiać, czy aby nie zacząć grać przeciwnie do samego siebie .

Stawiasz trejda i dosłownie od razu widzisz, jak zaczyna iść w odwrotną stronę i to z 10 krotnie większą siłą, jak przez ostatnich X godzin. Dawno nie miałem, aż tylu wtop co ostatnio, ale później zazwyczaj okazuje się, że właśnie, jakieś dziwne ruchy miały miejsce, więc nie przejmuję się za bardzo i robię swoje. Nie zaczynam uczyć się analizy technicznej od nowa i próbować, jakichś nowych strategii, a pewnie jeszcze parę lat temu bym tak zrobił.

Całe szczęście, że po ostatnich dyskusjach z Tytanowym, zacząłem za każdym razem stawiać stop loss, bo uratowało mi to skórę w tym ostatnim, nieudanym trejdzie .

kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
December 20, 2019, 09:39:48 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #226

Wygrzebałem gdzieś z czeluści wykres, który kiedyś zapisałem sobie, bo wydał mi się bardzo interesujący..
Nie wiem kto go stworzył, ale zdaje się, że koleś ma pojęcie co robi.

Wykres powstał 7 lipca 2018



Nie skleiło się idealnie datami (chodzi mi o $3k w październiku), ale powiem Wam, że wygląda on najbardziej realistycznie ze wszystkich "przepowiedni" jakie do tej pory widziałem.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 20, 2019, 09:58:51 AM
 #227

Wygrzebałem gdzieś z czeluści wykres, który kiedyś zapisałem sobie, bo wydał mi się bardzo interesujący..

Fajnie by było zobaczyć ten wykres zaktualizowany na Tradingview, żeby porównać jak mocno predykcja się rozjechała albo że się sprawdza.

Nawet znalazłem tego użytkownika na Tradingview, ale za cholerę nie mogę znaleźć tego wykresu.

https://www.tradingview.com/symbols/BLX/ideas/

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 20, 2019, 10:54:54 PM
 #228

Takich wykresów przecież powstaje tysiące, to że jeden się wstrzeli w przeszłe wydarzenia nic nie znaczy Wink


Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
December 21, 2019, 08:18:00 AM
 #229

Takich wykresów przecież powstaje tysiące, to że jeden się wstrzeli w przeszłe wydarzenia nic nie znaczy Wink

Zgadzam się. Dodam, że nie widzę żadnych powodów ekonomicznych dla których wykres miałby tak się zachować w przyszłości poza: "tak by wyglądało najładniej na wykresie logarytmicznym"  ... a cenę tworzy popyt i podaż, a ten ma gdzieś najładniej narysowany wykres. Oczywiście cena może zachować się w ten sposób ale nie dlatego, że jakaś magiczna ręka go trzyma, a przez przypadek. Tak samo jak przez przypadek wygrałem konkurs adamvp trafiając z dokładnością 300$ w cenę bitcoina na 3 miesiące do przodu.

Moim zdaniem cenę na wykresie tworzy zbyt wiele aspektów by można było ostatnie 10 lat ubrać w jakieś ciuszki i dobrać najbardziej pasującą czapkę do zestawu (zwłaszcza na bitcoinie... rynku, który 10 lat temu nie istniał). Nie mam dokładnych danych, ale na pęknięciu pompy z początków 2014 wolumen na bitcoinie według CMC wynosił  20-70 mln $. Podczas pompowania (100$-1000$) było to pewnie ~10 mln $. Na poprzedniej pompie (2011) było to pewnie 1 mln $. Przed nią pewnie ~10 000$. I teraz według mnie branie pod uwagę wykresu z wolumenem od 10 000$ - 10 mln $ i na tego podstawie snucie predykcji dla rynku o wolumenie kilku mld$ (obecnie 22mld$ według CMC ale wiadomo, że to w większości fake) i przewidywać szczyt kolejnej bańki, któremu pewnie towarzyszyć będzie wolumen rzędu 1 biliona $ jest absurdalne.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 21, 2019, 08:45:04 AM
 #230

Takich wykresów przecież powstaje tysiące, to że jeden się wstrzeli w przeszłe wydarzenia nic nie znaczy Wink

Zgadzam się i zupełnie nie o to mi chodzi, tylko tak jak napisałem chciałem:

...porównać jak mocno predykcja się rozjechała albo że się sprawdza...

Dla czego?

No właśnie po to, żeby sprawdzić  Cheesy, bo tak jak piszesz widziałem już takich wykresów setki, ale nigdy nie miałem przyjemności widzieć ich zaktualizowanych.

I to tyle.

...nie widzę żadnych powodów ekonomicznych dla których wykres miałby tak się zachować w przyszłości poza: "tak by wyglądało najładniej na wykresie logarytmicznym"  ...

Dokładnie, ja też tak uważam i chyba nikt nie myśli, że cena musi się sprawdzić i podążać, właśnie za tym wykresem, chociaż oczywiście może i na pewno nie jeden wykres będzie w końcu trafiony, biorąc pod uwagę ile ich jest, tylko na samym Tradingview.

Z czystej ciekawości, chciałbym widzieć aktualizację tego wykresu, bo trzeba przyznać, że do momentu, w którym powstał, cena trzymała się wyrysowanego kanału bardzo dobrze.



Dodatkowo w tym wątku od miesięcy nikt nie chciał rozmawiać o cenie BTC, więc cenny jest każdy nowy post i chętny do dyskusji, nawet jeżeli mamy rozmawiać o najbardziej absurdalnych wykresach, a ten do nich nie należy.

Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
December 23, 2019, 10:04:55 AM
 #231

Wygrzebałem gdzieś z czeluści wykres, który kiedyś zapisałem sobie, bo wydał mi się bardzo interesujący..
Nie wiem kto go stworzył, ale zdaje się, że koleś ma pojęcie co robi.

Wykres powstał 7 lipca 2018



Nie skleiło się idealnie datami (chodzi mi o $3k w październiku), ale powiem Wam, że wygląda on najbardziej realistycznie ze wszystkich "przepowiedni" jakie do tej pory widziałem.

Ten sam autor twierdził, że do dzisiaj cena ma osiągnąć 5800 jak widać cena poleciała w drugą stronę.
Mimo to ciekawe te wykresy robi, np. ten.

Tak się zastanawiam dlaczego btc miałby kiedykolwiek być po 200 tyś. lub więcej. Obecnie przeciez to czysta spekulacja, jakiś kraj musiałby zaakcepotwać btc jako środek płatności  np. Wenezula wywala swoją walute i wszyscy płacą bitcoinem. Bo bańki chyba nie osiągają takich gigatycznych rozmiarów, czy osiągają?
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
December 23, 2019, 03:07:18 PM
 #232

Jasne, że jest takich wykresów setki i sam bardzo wątpię w to, żeby się to sprawdziło. Jednak koleś zrobił to ponad rok temu i mam jakieś dziwne przeczucie, że właśnie tak może być.

Co do tego jak gigantyczna może być kolejna bańka, to ciężko powiedzieć. Moim zdaniem 5x ATH jest możliwe.
przy BTC najważniejsza jest ograniczona podaż i rosnący wraz z adopcją popyt. Teoretycznie przez halving cena powinna z czasem rosnąć co raz szybciej. I myślę, że nie jest potrzebna akceptacja jakiegoś kraju. Wystarczy, że McDonalds zacznie akceptować BTC, a myślę, że prędzej czy później to nastąpi.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 27, 2019, 10:58:37 PM
 #233

Tak się zastanawiam dlaczego btc miałby kiedykolwiek być po 200 tyś. lub więcej. Obecnie przeciez to czysta spekulacja, jakiś kraj musiałby zaakcepotwać btc jako środek płatności  np. Wenezula wywala swoją walute i wszyscy płacą bitcoinem. Bo bańki chyba nie osiągają takich gigatycznych rozmiarów, czy osiągają?

Nie ma górnej granicy, wcześniej też nikt nie spodziewal się np. że cena dojdzie do $1000, nie mówiąc o $20k. Co rozumiesz przez akceptowanie BTC jako środka płatności? W większości nikt nie zabrania tego ludziom. Adopcja BTC jako waluty narodowej w miejsce obecnej to mrzonka.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 28, 2019, 01:36:26 AM
 #234

...jakiś kraj musiałby zaakcepotwać btc jako środek płatności  np. Wenezula wywala swoją walute i wszyscy płacą bitcoinem...
...Adopcja BTC jako waluty narodowej w miejsce obecnej to mrzonka.

Też mi się wydaje, że to raczej nie możliwe, żeby któreś państwo zamieniło swoją walutę narodową na BTC. Raczej wystartują swoją własną, nową, lepszą i szybszą kryptowalutę, korzystając z najnowszych osiągnięć techniki.

Już mamy Petro, niedługo na pewno Chiny dołączą ze swoją nowiutką kryptowalutą i jestem pewien, że powoli będziemy widzieli coraz więcej narodowych walut zamienionych lub poszerzonych o krypowaluty.

Myślę, że właśnie taki będzie finał, a nie wymarzone przez nas fanów krypto, przejęcie świata finansów przez BTC, niestety  Cry.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 28, 2019, 04:58:49 AM
 #235

Będzie to raczej pseudo-kryptowaluta, czyli albo scam jak Petro, albo coś co i tak będzie pod całkowitym nadzorem państwa.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 28, 2019, 11:00:04 AM
Last edit: December 28, 2019, 12:02:08 PM by wwzsocki
 #236

Będzie to raczej pseudo-kryptowaluta, czyli albo scam jak Petro, albo coś co i tak będzie pod całkowitym nadzorem państwa.

Masz rację powinienem to dobitnie zaznaczyć, że to tylko z nazwy "kryptowaluty" i że są scentralizowane.

Nasze grono jest małe i domyślam się, że wszyscy o tym wiedzą, ale warto dodać gdyby kiedyś czytał to jakiś świerzak.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
January 02, 2020, 11:10:50 AM
 #237

Europejski Bank Centralny już myśli nad stworzeniem własnej waluty opartej o blockchain

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
January 02, 2020, 02:18:48 PM
 #238

Europejski Bank Centralny już myśli nad stworzeniem własnej waluty opartej o blockchain

Taka będzie przyszłość, bo już praktycznie płacę 90% swoich transakcji elektronicznie używając karty, różnych kont bankowych online i serwisów jak Paypal.

Kryptowaluta pozwoli zaoszczędzić masę czasu i opłat, moim zdaniem wystarczający powód, żeby je wprowadzić, tylko tak jak pisał Malevolent, nie powinno się ich nazywać kryptowalutami, tylko elektroniczną walutą fiducjarną, zbudowaną przy użyciu technologii blockchain, ponieważ są scentralizowane i kłócą się z ideą Bitcoina.

Wracając do głównego tematu, cena Bitcoina waha się w granicach 7000$, co jest nawet dobrym znakiem, bo spodziewałem się większych spadków. Zaczyna to powoli wyglądać na mocną akumulację, jeżeli dodamy do tego rekordowe longi na kontraktach BTC, to wszystkie znaki mówią o możliwym odwróceniu trendu.

Przydałoby się, żeby tak Bitcoin wypalił znowu do ATH w tym roku, prawda?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
January 02, 2020, 03:40:27 PM
Last edit: January 02, 2020, 04:55:09 PM by Tytanowy Janusz
 #239

Kryptowaluta pozwoli zaoszczędzić masę czasu i opłat, moim zdaniem wystarczający powód, żeby je wprowadzić, tylko tak jak pisał Malevolent, nie powinno się ich nazywać kryptowalutami, tylko elektroniczną walutą fiducjarną, zbudowaną przy użyciu technologii blockchain, ponieważ są scentralizowane i kłócą się z ideą Bitcoina.

A nie jest przypadkiem tak, że kryptowaluta to waluta oparta na technologi wykorzystującej kryptografię ... koniec. Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która wypaliła, ale pojęcie kryptowaluty znane było jeszcze przed bitcoinem. "idea bitcoina" nie ma zatem znaczenia przy definicji słowa "kryptowaluta". (czy coś namieszałem?)

Wszystko co jest używane do wymiany kapitału (przesyłu wartości) i opiera się na kryptograficznie zabezpieczonej, rozproszonej bazie danych jest kryptowalutą. A rozproszenie może polegać na trzymaniu tej bazy na kilku serwerach będących w posiadaniu jednostki.


Wracając do głównego tematu, cena Bitcoina waha się w granicach 7000$, co jest nawet dobrym znakiem, bo spodziewałem się większych spadków. Zaczyna to powoli wyglądać na mocną akumulację, jeżeli dodamy do tego rekordowe longi na kontraktach BTC, to wszystkie znaki mówią o możliwym odwróceniu trendu.
Zgadzam się. Cena bitcoina wygląda obiecująco w średnim interwale. Na miesięcznych nie wygląda już tak cudownie.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
January 02, 2020, 04:09:05 PM
 #240

Przydałoby się, żeby tak Bitcoin wypalił znowu do ATH w tym roku, prawda?

Jeszcze bym nie był (nadto) optymistyczny.

Wszystko co jest używane do wymiany kapitału (przesyłu wartości) i opiera się na kryptograficznie zabezpieczonej, rozproszonej bazie danych jest kryptowalutą. A rozproszenie może polegać na trzymaniu tej bazy na kilku serwerach będących w posiadaniu jednostki.

Banki i instytucje finansowe też korzystają z kryptografii i nie trzymają wszystkich danych na jednym serwerze, czy PLN w takim też jest kryptowalutą? Wink

Signature space available for rent.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!