Bitcoin Forum
March 28, 2024, 08:55:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: czy BTC osiągnie cene 250K $ ?
tak - 7 (87.5%)
nie - 1 (12.5%)
Total Voters: 8

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 »
  Print  
Author Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.  (Read 15254 times)
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
January 02, 2020, 04:51:35 PM
 #241


Przydałoby się, żeby tak Bitcoin wypalił znowu do ATH w tym roku, prawda?

Szanse ku temu jak najbardziej są!

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
1711616146
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711616146

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711616146
Reply with quote  #2

1711616146
Report to moderator
1711616146
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711616146

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711616146
Reply with quote  #2

1711616146
Report to moderator
1711616146
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711616146

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711616146
Reply with quote  #2

1711616146
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711616146
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711616146

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711616146
Reply with quote  #2

1711616146
Report to moderator
yogasyogas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
January 26, 2020, 09:14:59 PM
 #242


Przydałoby się, żeby tak Bitcoin wypalił znowu do ATH w tym roku, prawda?

Szanse ku temu jak najbardziej są!

Może przed halvingiem będzie jakaś pompka na co chyba wszyscy liczą 😁
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
January 27, 2020, 11:59:24 AM
 #243

Może przed halvingiem będzie jakaś pompka na co chyba wszyscy liczą 😁

Niemniej jednak takiej pompki jak w wypadku LTC raczej nie ma co oczekiwać, wzrosty o 1000% to już chyba raczej jest pieśń przeszłości jak mówimy o BTC. Tutaj bardzo dużo zależy też od tego, jak mass media będą nakręcały sytuację.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
yogasyogas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
January 27, 2020, 02:32:05 PM
 #244

Może przed halvingiem będzie jakaś pompka na co chyba wszyscy liczą 😁

Niemniej jednak takiej pompki jak w wypadku LTC raczej nie ma co oczekiwać, wzrosty o 1000% to już chyba raczej jest pieśń przeszłości jak mówimy o BTC. Tutaj bardzo dużo zależy też od tego, jak mass media będą nakręcały sytuację.

W świecie krypto wszystko jest możliwe.
Zależy jak rozegrają to grube ryby. Przeciętny posiadacz btc nie wpłynie na takie wzrosty
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
January 27, 2020, 03:51:16 PM
 #245

Może przed halvingiem będzie jakaś pompka na co chyba wszyscy liczą 😁

Niemniej jednak takiej pompki jak w wypadku LTC raczej nie ma co oczekiwać, wzrosty o 1000% to już chyba raczej jest pieśń przeszłości jak mówimy o BTC. Tutaj bardzo dużo zależy też od tego, jak mass media będą nakręcały sytuację.

W świecie krypto wszystko jest możliwe.
Zależy jak rozegrają to grube ryby. Przeciętny posiadacz btc nie wpłynie na takie wzrosty

Szczerze mówiąc, przed halvingiem to ja raczej spodziewam się jakiegoś solidnego spadku.. Oczywiście pompa też jest możliwa, jeśli grubasy już mają pełne portfele. Myślę jednak, że wciąż jeszcze nie wszyscy się tanio obkupili i próba większego zaniżenia ceny jeszcze nastąpi. Początek wzrostów to moim zdaniem dopiero z miesiąc - dwa, po halvingu

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
January 27, 2020, 04:25:52 PM
 #246


Szczerze mówiąc, przed halvingiem to ja raczej spodziewam się jakiegoś solidnego spadku.. Oczywiście pompa też jest możliwa, jeśli grubasy już mają pełne portfele. Myślę jednak, że wciąż jeszcze nie wszyscy się tanio obkupili i próba większego zaniżenia ceny jeszcze nastąpi. Początek wzrostów to moim zdaniem dopiero z miesiąc - dwa, po halvingu

W wypadku LTC w ub. roku pompa zaczęła zchodzić jakiś miesiąc przed halvingiem. i z górki $200 mamy niecałe $60 na chwilę obecną. Więc istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy mieli 2 górki w ciągu najbliższych miesięcy.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
January 27, 2020, 05:10:51 PM
 #247


Szczerze mówiąc, przed halvingiem to ja raczej spodziewam się jakiegoś solidnego spadku.. Oczywiście pompa też jest możliwa, jeśli grubasy już mają pełne portfele. Myślę jednak, że wciąż jeszcze nie wszyscy się tanio obkupili i próba większego zaniżenia ceny jeszcze nastąpi. Początek wzrostów to moim zdaniem dopiero z miesiąc - dwa, po halvingu

W wypadku LTC w ub. roku pompa zaczęła zchodzić jakiś miesiąc przed halvingiem. i z górki $200 mamy niecałe $60 na chwilę obecną. Więc istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy mieli 2 górki w ciągu najbliższych miesięcy.

Jest też teoria, że zmniejszenie nagrody o połowę, tym razem nie będzie miało aż tak dużego wpływu na cenę.. a to dlatego, gdyż wcześniej zmiana była aż o 25 BTC, później o 12,5 BTC (tylko że podczas drugiego halvingu była aż tak duża pompa, ze względu na to, że Bitcoin pojawił się w mainstream mediach) a teraz, przy zmianie o zaledwie 6,25 BTC i dlatego, że już wszyscy o tym wiedzą cena zwiększy się, ale niewiele.
Moim zdaniem jeśli coś ruszy do góry przed halvingiem, to Ethereum, o ile hardfork tym razem uda się bez przeszkód.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
January 27, 2020, 05:50:26 PM
 #248

Tak. Halving to tylko spadek inflacji z 3.6% do 1.8%. Moim zdaniem nie ma to kompletnie żadnego wpływu na cenę, bo podaż (czy to 3.6% rocznie czy 1.8%) jest niczym w porównaniu do wolumenów, zmienności kursu i setek innych czynników.

Ewentualna pompa będzie miała charakter wyłącznie spekulacyjny wynikający z przehypowanego eventu, bo profil podażowy jest znany przez wszystkich od 10 lat więc wszystkie halvingi są już w cenie, a znikoma skala "eventu" z ekonomicznego punktu widzenia przestała mieć już wpływ kurs. Nikit nie wchodzi pod halving z myślą, że za 100 dni ta waluta zmieni się nie do poznania, bo będzie na niej mniejsza inflacja... Każdy wchodzi w nadziei na pompę z tym związaną i ewentualnie to ją spowoduje. Tylko teraz pytanie ... czy to ulica kupuje pod ten news w nadziei na pompę, czy smart money i kto kogo wydyma. Ja nie obstawiam żadnej strony, bo kurs może być rozegrany na wszystkie możliwe sposoby a może też olać zmniejszenie inflacji, bo smart-money rozgrywa już kompletnie coś innego (np. zakupy i windowanie ceny pod kryzysy/ pod news, że rosyjski/chiński bank centralny ma rezerwy w bitcoinie itp.)

Pierwszy halving mógł mieć większy wpływ, ponieważ następowała przy nim redukcja inflacji z 25% do 12.5% przy setki razy mniejszej głębokości rynku i całkowitej kapitalizacji.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
January 29, 2020, 10:57:13 AM
Last edit: January 29, 2020, 11:13:41 AM by wwzsocki
 #249

Fajnie, że po tylu moich samotnych postach, ten wątek dostał w końcu rozpędu i jest często używany, to znak, że cena idzie do góry  Wink.

Przez długi czas, tylko sporadycznie ktoś tu zaglądał, pewnie z litości  Cheesy, ale od czasu ostatnich wzrostów, jest z kim pogadać i to mnie bardzo cieszy  Cheesy.

Aktualnie BTC na poziomie 9300$ i wykres tygodniowy wygląda bardzo dobrze, więc moim zdaniem, po lekkiej korekcie (lub nie) powinniśmy dobić do oporu na 10300$, za parę dni.

Tutaj dniowy wykres BTC.



Jak widzicie, za parę dni może się przeciąć Golden Cross, a ostatnim razem był to powód do rajdu na AYH, aż do 14000$.

Najbliższe dni będą bardzo ciekawe, albo bez problemów BTC dobije do oporu na 10300$, albo zobaczymy jeszcze korektę i spadek ceny, przed kolejnym rajdem do góry (bo ten jest raczej pewny  Wink).

A Wy co o tym myślicie?



Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
January 29, 2020, 12:45:09 PM
 #250


A Wy co o tym myślicie?


Mamy wrażenie, że tutaj jednym z dużych czynników może być panika związana z Chinami. Bo jeśli chińskie farmy będą musiały chociaż tymczasowo zawiesić pracę z powodu np. przerw w dostawie prądu dla podmiotów prywatnych - spada hashrate i ceny wielu krypto mogą spaść i to znacząco.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
January 30, 2020, 12:34:07 PM
 #251



Blisko Półroczny trend spadkowy został wyłamany i po 10% korekcie ruszyliśmy w dalsze wzrosty. Wygląda to całkiem ładnie ... przynajmniej na tym interwale. Moim zdaniem, póki trzyma nas 8200$ to jesteśmy bezpieczni. A ta fala może się zakończyć na nowym ath, jeśli właśnie jesteśmy świadkiem 2 fali wzrostowej (pierwsza zaczęła się od 4k a skończyła na 14k).

Chociaż osobiście bardziej prawdopodobne wydaje mi się jeszcze jedno przetestowanie okolic 7200$.
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
February 16, 2020, 08:00:02 PM
 #252

Cena odbiła sie od lini trednu i nadal jesteśmy w kanale wzrostowym, do Halvingu jeszcze trochę, więc wydaje mi się że jesze będize góra, chociaż ja bym wolał dół.
.

P.S.
Rozumie ktoś ten wykres ;p? Jak dla mnie to czarna magia.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
February 17, 2020, 11:28:28 AM
Last edit: March 02, 2020, 10:15:12 PM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (1)
 #253

Koleś przekłada całą korektę z 2014 roku na koniec odbicia z połowy 2019 roku w korekcie rozpoczętej w 2017 roku - bez sensu z setek powodów.

Do tego dokłada pierdyliard wskaźników, z których nic nie wynika tylko po to, by uzasadnić swoją subiektywną ocenę sytuacji-jak każdy miłośnik analizy technicznej tylko po to, by potem powiedzieć - "wiedziałem ... to dzięki mojej super analizie" albo "cóż analiza techniczna raz działa raz nie działa" a prawda jest taka, że przy tylu kreskach praktycznie niemożliwe jest by wykres któreś z nich nie przeciął, od któreś się nie odbił, do któreś nie przykleił na pewien okres.

Według mnie przebicie 9100 może być krótko/średnio-terminowo groźne, chyba że nastąpi szybka negacja tego ruchu i odbicie. Tyle. Predykcje na rok do przodu na podstawie zachowań historycznych na setki razy mniejszym wolumenie na zupełnie innym rynku traktuje jak wróżenie z fusów zwłaszcza, że prognoza opiewa na -70%.

Takich wykresów przecież powstaje tysiące, to że jeden się wstrzeli w przeszłe wydarzenia nic nie znaczy Wink

Zgadzam się. Dodam, że nie widzę żadnych powodów ekonomicznych dla których wykres miałby tak się zachować w przyszłości poza: "tak by wyglądało najładniej na wykresie logarytmicznym"  ... a cenę tworzy popyt i podaż, a ten ma gdzieś najładniej narysowany wykres. Oczywiście cena może zachować się w ten sposób ale nie dlatego, że jakaś magiczna ręka go trzyma, a przez przypadek. Tak samo jak przez przypadek wygrałem konkurs adamvp trafiając z dokładnością 300$ w cenę bitcoina na 3 miesiące do przodu.

Moim zdaniem cenę na wykresie tworzy zbyt wiele aspektów by można było ostatnie 10 lat ubrać w jakieś ciuszki i dobrać najbardziej pasującą czapkę do zestawu (zwłaszcza na bitcoinie... rynku, który 10 lat temu nie istniał). Nie mam dokładnych danych, ale na pęknięciu pompy z początków 2014 wolumen na bitcoinie według CMC wynosił  20-70 mln $. Podczas pompowania (100$-1000$) było to pewnie ~10 mln $. Na poprzedniej pompie (2011) było to pewnie 1 mln $. Przed nią pewnie ~10 000$. I teraz według mnie branie pod uwagę wykresu z wolumenem od 10 000$ - 10 mln $ i na tego podstawie snucie predykcji dla rynku o wolumenie kilku mld$ (obecnie 22mld$ według CMC ale wiadomo, że to w większości fake) i przewidywać szczyt kolejnej bańki, któremu pewnie towarzyszyć będzie wolumen rzędu 1 biliona $ jest absurdalne.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 17, 2020, 06:03:54 PM
Last edit: March 02, 2020, 10:43:37 PM by wwzsocki
 #254

Gdzieś wczoraj czy dzisiaj czytałem, że jest jakiś gap niedomknięty na 8500$ i może cena spadnie do tej wartości, żeby rynek mógł zamknąć niedokończone sprawy przed następnym rajdem.

Ja sam nie mogę się tego GAPU nigdzie doszukać i mam nadzieję, że aktualne wsparcie na 9700$ wytrzyma.

Z drógiej strony jak spadnie do 8800$ lub nawet niżej, to na prawdę niezła okazja dla tych, którzy jeszcze nie kupili, bo to może być ostatnia taka przecena przed halvingiem.


bitbay84
Member
**
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 28


View Profile
March 02, 2020, 12:00:48 AM
 #255

Logarytmiczny wykres bitcoina wygląda nieźle.

źródło:https://www.tradingview.com/chart/BLX/UGqFPPSg-Bitcoin-Logarithmic-regression-Stock-to-Flow-and-200-Day/

Nadchodzący kryzys i recesja mogą być powodem do wzrostu ceny BTC, równie dobrze rynek może się załamać. Korona wirus robi swoje, chociaż to też może być zagrywka polityczno-gospodarcza.
Szklanej kuli nikt nie ma a grubasy zrobią co będzie im na reke. Najbezpieczniej chyba będzie zdywersyfikować swoje fundusze.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 02, 2020, 08:56:34 AM
Last edit: March 02, 2020, 11:07:43 AM by wwzsocki
 #256

... Korona wirus robi swoje, chociaż to też może być zagrywka polityczno-gospodarcza...

Mi też się wydaje, że ten korona wirus, to tylko taka wymówka, lub próba znalezienia na siłę powodu/winowajcy do ostatnich spadków na wszystkich giełdach, ale moim zdaniem korona wirus nie ma, aż tak dużego wpływu i na pewno nie jest głównym powodem ostatnich spadków.

Jak wiemy, kiedy wirus został znaleziony i pojawiły się pierwsze raporty, wszystko było w porządku i przez długie miesiące Bitcoin i inne instrumenty światowe, jak S&P500 czy akcje, szły cenowo do góry, pomimo kolejnych doniesień o "koronie" i coraz większego jej rozsiania na całym świecie.

Dopiero teraz, od kilku dni wszyscy mówią, że to wszystko wina wirusa i aż huczy we wszystkich mediach, ale mi się jakoś nie chce w to wierzyć.

Gdyby to była prawda to od pierwszego momentu po wykryciu, lub w pierwszych tygodniach widzielibyśmy, jakikolwiek wpływ na ceny, na różnych rynkach.
Ja nie zauważyłem nic, a co więcej BTC wystrzeliło w międzyczasie do ponad 10000$, tak samo, jak inne giełdy i rynki globalne cieszyły się niesamowitymi wzrostami od dłuższego czasu.

Nikt tego głośno nie mówi, ale Ameryka pompuje biliony dolarów w gospodarkę już od jakiegoś czasu i moim zdaniem, właśnie to jest powodem aktualnego stanu światowej gospodarki.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
March 02, 2020, 09:38:24 AM
Merited by wwzsocki (1), Tytanowy Janusz (1)
 #257


Mi też się wydaje, że ten Corona Virus to taka wymówka do ostatnich spadków na wszystkich giełdach ale moim zdaniem nie ma, aż tak dużego wpływu i na pewno nie jest powodem tego krachu.


Panika robi swoje, ale prawda jest taka, że kryzysu i prawdziwego krachu giełdowego nie było w ostatnim cyklu giełdowym o kilka lat dłużej niż zazwyczaj, stąd część inwestorów autentycznie szukała powodu wystarczająco mocnego, by zacząć bessę.
Natomiast spadki na giełdach, te autentyczne zaczną się dopiero za kilka miesięcy - wtedy, kiedy wielkie korporacje oraz państwa będą publikować raporty kwartalne o sprzedaży, produkcji czy sektorach usług. Z racji paniki i kwarantann, w kilku krajach łańcuch dostaw podzespołów/gotowych produktów z choćby Chin został albo przerwany albo ograniczony będzie skutecznie powodować zmniejszenie produkcji w przemyśle i elektronice (smartfony, samochody) - więc molochy jak Samsung czy VW będą musiały przyznać się, że udało się sprzedać czy wyprodukować kilkadziesiąt procent mniej niż w tym samym okresie ub. roku.
Do tego bliżej nas okaże się, że sektor turystyki w np. Włoszech praktycznie zamarł, a strefa Schengen zostanie skutecznie zawieszona. I wtedy dopiero zacznie się panika.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 02, 2020, 10:17:25 AM
Last edit: March 02, 2020, 10:40:52 PM by wwzsocki
Merited by malevolent (3), kotwica666 (1)
 #258

Jako, że to jest wątek, w którym dyskutujemy sprawy związane z ceną Btcoina, podzielę się z Wami właśnie tutaj najnowszym narzędziem, jakie niedawno znalazłem.

Wydaje mi się, że będzie bardzo pomocne dla każdego, kto zajmuje się handlem BTC.

A chodzi o AGGREAGTED HEATMAP, narzędzie, które zostało ostatnio przedstawione przez https://bitcoinwisdom.io/.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

BitcoinWisdom uruchomił zupełnie nowe oprogramowanie, które ułatwia obserwowanie wielorybów - kontrolujących rynek Bitcoin.

Heatmap pozwala handlowcom i analitykom rynkowym zobaczyć, kiedy gigantyczne zamówienia zakupu i sprzedaży są pozycjonowane na rynku. teraz łatwiej jest zobaczyć, jak te ogromne zamówienia wpłynęły na wartość Bitcoina.

Jak działa AGGREAGTED HEATMAP?

W odniesieniu do kupna i sprzedaży kryptowaluty wykorzystuje się mapy cieplne w celu wskazania graficznej płynności wybranego rynku w ramach rodzaju poziomych słupków na każdym poziomie wartości.

Większość giełd kryptowalutowych przedstawia wyłącznie mapę cieplną własnych ksiąg zamówień. Nowa mapa BitcoinWisdom łączy księgi zamówień z Bitfinex, BitMEX i Coinbase w jeden wykres dla rynku BTC/USD.

Oś pozioma tego wykresu reprezentuje czas, podczas gdy oś pionowa reprezentuje wartość zamówienia. Zamówienia w każdym przedziale wartości są oznaczone kolorowym blokiem, a głębia tego koloru reprezentuje różnorodność zamówień o tej wartości.

kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
March 02, 2020, 10:20:54 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #259


Mi też się wydaje, że ten Corona Virus to taka wymówka do ostatnich spadków na wszystkich giełdach ale moim zdaniem nie ma, aż tak dużego wpływu i na pewno nie jest powodem tego krachu.


Panika robi swoje, ale prawda jest taka, że kryzysu i prawdziwego krachu giełdowego nie było w ostatnim cyklu giełdowym o kilka lat dłużej niż zazwyczaj, stąd część inwestorów autentycznie szukała powodu wystarczająco mocnego, by zacząć bessę.
Natomiast spadki na giełdach, te autentyczne zaczną się dopiero za kilka miesięcy - wtedy, kiedy wielkie korporacje oraz państwa będą publikować raporty kwartalne o sprzedaży, produkcji czy sektorach usług. Z racji paniki i kwarantann, w kilku krajach łańcuch dostaw podzespołów/gotowych produktów z choćby Chin został albo przerwany albo ograniczony będzie skutecznie powodować zmniejszenie produkcji w przemyśle i elektronice (smartfony, samochody) - więc molochy jak Samsung czy VW będą musiały przyznać się, że udało się sprzedać czy wyprodukować kilkadziesiąt procent mniej niż w tym samym okresie ub. roku.
Do tego bliżej nas okaże się, że sektor turystyki w np. Włoszech praktycznie zamarł, a strefa Schengen zostanie skutecznie zawieszona. I wtedy dopiero zacznie się panika.

No tak, tylko że ta panika będzie na klasycznych giełdach. Jak inwestorzy zaczną uciekać z klasycznych giełd to na pewno część funduszy trafi i na rynek krypto.
Ja ciągle uważam, że przed halvingiem BTC jeszcze poleci w dół. Najczarniejszy scenariusz jaki zakładam, to około $5k. Nie umiem jakoś przekonująco wyjaśnić skąd mam takie wyobrażenie jak patrzę na wykres, ale jakoś nie widzę możliwości stabilizacji, czy rozpoczęcia pierwszej fazy bull runu przed halvingiem. W ogóle to do mnie nie dociera.
No i tutaj bym się zgodził z tym co napisałeś, że gdy zacznie się panika na klasycznych giełdach - za kilka miesięcy - i inwestorzy zaczną dywersyfikować fundusze, to część z nich zasili rynek krypto i to może być triggerem na zapoczątkowanie bull runu. Ładnie by się to złożyło: halving -> panika na giełdach -> napływ kapitału do krypto -> historycznie bull run zawsze kilka miesięcy po halvingu -> wszyscy się cieszą  Grin

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
March 02, 2020, 11:09:37 AM
Last edit: March 09, 2020, 04:46:51 PM by Linkkoin
Merited by malevolent (1)
 #260


No i tutaj bym się zgodził z tym co napisałeś, że gdy zacznie się panika na klasycznych giełdach - za kilka miesięcy - i inwestorzy zaczną dywersyfikować fundusze, to część z nich zasili rynek krypto i to może być triggerem na zapoczątkowanie bull runu. Ładnie by się to złożyło: halving -> panika na giełdach -> napływ kapitału do krypto -> historycznie bull run zawsze kilka miesięcy po halvingu -> wszyscy się cieszą  Grin

Pierwsze wyniki kwartalne za okres styczeń-marzec powinny się pojawić w mniej więcej połowie kwietnia i ciągnąć się do końca przyszłego miesiąca. Tutaj jest możliwe miejsce na rozpoczęcie pompy jeszcze przed halvingiem jeżeli dane będą fatalne, a wieloryby wywęszą łatwy pieniądx.
Oczywiście obecnie cała sytuacja jest mocno rozwojowa - ponieważ nie wiemy, w ilu więcej krajach i na jak długo staną fabryki, turystyka czy swoboda podróżowania (w tym do pracy) z powodu kwarantanny. Wiadome, że im dłużej trwać będzie paraliż (i w im większej ilości państw tzw. pierwszego świata oraz azjatyckich tygrysów), tym gorzej dla światowej ekonomii.

W każdym razie w Chinach w wielu prowincjach po raz pierwszy od wielu lat z powodu stanięcia fabryk, ilość NO2 (jednego z bardziej niebezpiecznych gazów cieplarnianych, wydzielanego np. przez silniki diesla, wykorzystywane do transportu samochodowego czy kolejowego) w powietrzu osiągnęła zdrowe wyniki.

Edit: 09.03.2020 - czy serio ten spadek wywołany jest wymiksowanymi ukradzionymi BTC?

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!