Bitcoin Forum
April 20, 2024, 02:33:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3006421 times)
todor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
October 07, 2017, 10:15:29 AM
 #1621

Mislim da bi bilo bolje da ovde na srpskom postoji jedno kvalitetno objasnjenje. Vec sam dosta citao i gledao po internetu, ali sve je to suvise povrsno. Niko ne ulazi u sutinu sta se tu desava. Ne kazem da sad treba ulaziti u sam kod bitcoina, daleko od toga. Ali bi bilo dobro da pored milion postova tipa "da zadrzacu ga sta god da se desi" mogli da malo pricamo i o tome kako to stvarno funkcionise. Cisto da razbijemo monotoniju  Cheesy Ili vas mozda to ne zanima.
1713580420
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713580420

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713580420
Reply with quote  #2

1713580420
Report to moderator
1713580420
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713580420

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713580420
Reply with quote  #2

1713580420
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713580420
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713580420

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713580420
Reply with quote  #2

1713580420
Report to moderator
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
October 07, 2017, 10:25:02 AM
 #1622

Mislim da bi bilo bolje da ovde na srpskom postoji jedno kvalitetno objasnjenje. Vec sam dosta citao i gledao po internetu, ali sve je to suvise povrsno. Niko ne ulazi u sutinu sta se tu desava. Ne kazem da sad treba ulaziti u sam kod bitcoina, daleko od toga. Ali bi bilo dobro da pored milion postova tipa "da zadrzacu ga sta god da se desi" mogli da malo pricamo i o tome kako to stvarno funkcionise. Cisto da razbijemo monotoniju  Cheesy Ili vas mozda to ne zanima.


Tema je presiroka da bi mogla da se objasni, nadji neke Videe na youtube-u kako kriptografija radi. U jedno recenici bi bilo...

TLDR: Masina pokusava da pogodi sifru od 60 brojeva, koja se sadrzi od jedinice i nule
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
October 07, 2017, 10:47:14 AM
 #1623

Mislim da bi bilo bolje da ovde na srpskom postoji jedno kvalitetno objasnjenje. Vec sam dosta citao i gledao po internetu, ali sve je to suvise povrsno. Niko ne ulazi u sutinu sta se tu desava. Ne kazem da sad treba ulaziti u sam kod bitcoina, daleko od toga. Ali bi bilo dobro da pored milion postova tipa "da zadrzacu ga sta god da se desi" mogli da malo pricamo i o tome kako to stvarno funkcionise. Cisto da razbijemo monotoniju  Cheesy Ili vas mozda to ne zanima.


Tema je presiroka da bi mogla da se objasni, nadji neke Videe na youtube-u kako kriptografija radi. U jedno recenici bi bilo...

TLDR: Masina pokusava da pogodi sifru od 60 brojeva, koja se sadrzi od jedinice i nule

Slazem se meni je trebalo mesec dana muke da ukapiram kako da budem profitabilan i to sam gledao bar 20 videa na youtube kada bih morao da objasnim ovde trebali bi da napisem 50 hiljade reci sto naravno necu. I opet nece biti precizno objasnjeno jer ima dosta gde moras da osetis da je ovo pravi "trade" i cesto gubis novac ali je poenta da vise dobijes nego sto gubis.

bio je nedavno video na Youtube gde je bit pre godinu dana stavio par hiljade evra na bezveze kripto i nakon godinu dana zaradio preko 1000% cak su par kripto od kojih je kupio bili delistovani i opet je zaradio. Sta je znacenje? Da idiot moze da bude profitabilan jer ceo market ide astronomski gore u odnosu na Beogradsku Berzu naprimer gde ako zaradis 30% ti si Voren Bafet a na kripto ja to zaradim za dan a na BG berzu za Godinu. Pa mi kazi gde je bolje da se trguje?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
todor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
October 07, 2017, 10:50:54 AM
 #1624

Ne trazim ja to objasnjenje samo zbog sebe. Nego zbog svih nasih ljudi koji bi da se u to ukljuce. A ako je to po tvrdnjama koje se cuju sa svih strana nesto sto cemo svi koristiti u buducnosti zar nije bolje da postoji jedno kvalitetno i sadrzajno objasnjenje i to sto pre. I gde bi bilo najbolje da to postoji? Pa ovde na bitcoin forumu u sekciji Serbian language. Da ne kazem da bi trebalo da bude zakucano na pocetku foruma kao obavezno stivo. A ako zelite da bitcoin ode do meseca, a pretpostavljam da zelite, onda valjda treba da se sto vise ljudi ukljuci u to. Kako ce da se ukljuce ako su slabo o tome obavesteni? Zar mislite da svako koga to interesuje ima 0.1BTC (sto je danas preko 400$) da se igra s njima. Pogotovo u Srbiji gde su plate mizerne.
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
October 07, 2017, 10:57:31 AM
 #1625

Mnogo kripto valuta je "volatile" volatilno(ne znam koja je srpska rec), i moras da se polako upoznas sa marketom, u zavisnosti sa cime zelis da se bavis, to ces da ucis, svaki exchange ima svoje valute, svoj fee, svoja pravila, minovanje ima svoja pravila, ako hoes da pravis ICO to su treca pravila, i pravila se menjaju vremenom. Ne vredi imati jedno obavestenje sada, ako ce da za par meseci da se nesto promeni i to nece vise da vazi, sto moze dovesti do bez informisanja. Iskreno, izgleda mi kao da te mrzi da google-as i zelis da ti neko da sve na tanjir Cheesy ... Nema sexa a da ti ne udje.

Ako imas neka pitanja, postavi ih konkretna, npr "Da li je ovaj i ovaj supplier za miner poverljiv, ili nesto sl." ... Pitanja su previse opsirna.
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
October 07, 2017, 11:08:01 AM
 #1626

Mnogo kripto valuta je "volatile" volatilno(ne znam koja je srpska rec), i moras da se polako upoznas sa marketom, u zavisnosti sa cime zelis da se bavis, to ces da ucis, svaki exchange ima svoje valute, svoj fee, svoja pravila, minovanje ima svoja pravila, ako hoes da pravis ICO to su treca pravila, i pravila se menjaju vremenom. Ne vredi imati jedno obavestenje sada, ako ce da za par meseci da se nesto promeni i to nece vise da vazi, sto moze dovesti do bez informisanja. Iskreno, izgleda mi kao da te mrzi da google-as i zelis da ti neko da sve na tanjir Cheesy ... Nema sexa a da ti ne udje.

Ako imas neka pitanja, postavi ih konkretna, npr "Da li je ovaj i ovaj supplier za miner poverljiv, ili nesto sl." ... Pitanja su previse opsirna.

Bravo,

Ljudi bre pitajte konktretno precizno pitanje i ja cu da odgovorim (ako je u vezi trgovine na berzi jer to radim konkretno).

Ali ako pitatate kako da zaradim na berzi to necu da odgovorim jer ne zelim da budem autor knjige. Ali naprimer dali da kupim/prodam ovaj coin na CoinExchange.io to mogu i da ti kazem konkretno parametre koje gledam volume, ulaz/izlaz etc...

Inace evo tip koga zanima da zaradjuje trgovinom kupite https://www.coinigy.com i onda nemestite Alerts dobijete email kada coin na tvoju berzu udari tacnu cenu i tada ga kupite odam stavite na prodaju 30% vise i stavite nov alert. Mozeta da exekjutujete iz programa ali ja to ne radim jer treba google autentikator i nervirame da se non stop logujem plus ja radim jedan trejd dnevo (prosek) tako da mogu manuelno.

Inace ja radim za zapadne klijente preko neta za mnogo vise od "mizerne" Srpske plate i nakon jako malo vremena vise zaradim na trgovini nego da radu sa razmazenim klijentima. Takodje nikada nisma minirao jer sam previse glup da ukapiram kako da namestim karticu i program i sve to probao sam par puta i digo ruke ali kako vidim na zaradis puno bar ne 2000 evra mesecno tako da me to ne interesuje jer kako vidim od toga zarade par stotina evra mesecno i plus ta masina je bucna a moj stan je mali.

Eto toliko ljudi trgujete dok Ameri na zabrane sve ovo jer oni mrze slobodu i kada ukapiraju sta se dogadja sve ce ovo da ode u p.m. a sada je zarada fantasticna moze lepo da se zivi od ovoga!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Dux2K
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 1000


Blocklancer - Freelance on the Blockchain


View Profile
October 07, 2017, 01:14:20 PM
 #1627

Niko ne kaze da ne treba, prijatelj sa 0.5 btc na ICO ne znam koji je iz vuk a mnogo vise samo na blef.
Posle tog ne znam da li je uno neki dobar.

Coinroll - Bitcoin Gambling

[fX665GSjkGyrckCzk]
todor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
October 07, 2017, 01:46:27 PM
 #1628

Da bih znao cime "zelim" da se bavim valjda prvo treba da se obavestim o tome. A ne evo pare pa cemo da vidimo. Ako vec imate neko znanje, zar je toliko tesko i podeliti ga? Pogotovo sto i vama to ide u korist. Ovde nije bilo pitanje o trgovini ili kako vi kazete trejdovanju, niti o provizijama (fee), niti o nasilnom ponasanju trzista (volatilnost), niti o rudarenju/kopanju valuta. Nego kako se kupuje/prodaje bitcoin i sta se pri tom procesu desava? Znaci sta ti sve treba da kupis/prodas bitcoin, a da u tom procesu ne ostanes bez para, gde drzati kljuceve i kako, sta se sve moze desiti i kako se zastititi od toga?

Primera radi treba ti kompjuter ili smart telefon. Pa dalje, treba ti vallet ovakav ili onakav. Pa onda ides na neku online menjacnicu. Pa se tamo prijavis, a za to ti treba to i to. Ili moze da se kupi/proda i na ovaj ili onaj nacin. I tako dalje i tako dalje, ali da to bude kvalitetno i detaljno objasnjeno.

Zar je stvarno tesko napraviti takvo objasnjenje? Kojih 50.000 reci?
Za nekoga ko je vec u tome to bi trebalo da bude prilicno jednostavno. Ili vi jednostavno ne zelite da podelite to tesko steceno znanje, cak i kad vam to ide u prilog?
Vama koji ste se javili, hvala na odgovorima ali to nije ono sto sam pitao. Ako ne zelite, ne znate, ne mozete ili iz bilo kog razloga necete da date odgovor na konkretno pitanje onda nemojte da pisete nikakav odgovor.
Ako sad i neko da odgovor koji sam trazio, zamislite neke sledece pocetnike kako moraju da procitaju i sve ovo pre da bi dosli do kvalitetnih informacija.
Pa zar tome sluzi forum? Da svakome ko nesto pita kazete idi guglaj i dobre odgovore zatrpaju gomilom nekorisnih komentara. Jel ovo mesto gde moze da se dobiju neki kvalitetni odgovori ili pricaonica? Setite se kako je vama bilo tesko u pocetku da nadjete dobre informacije i koliko bi vam znacilo da ste na jednom mestu mogli da nadjete iole veci komad upotrebljivog znanja. Koliko ste samo neupotrebljivih komentara morali da procitate?
PrezoSu
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 3


View Profile
October 07, 2017, 03:29:38 PM
 #1629

Pozdrav u grupu.
Prijatelj me pozvao da se pridruzim.
Vidim da je tema kompleksna i da imam jos puno da istrazujem.
Nek mi je sa srecom.Cheesy
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
October 07, 2017, 03:46:21 PM
 #1630

2 tipa ljudi bukvalno Cheesy
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 07, 2017, 04:03:05 PM
 #1631

Da li moze neko detaljno da objasni kako se kupuje/prodaje bitcoin i sta se pri tom procesu tacno desava?

Prilicno je jednostavno i pri tome genialno. Kako sam objasnio u Hrvatski deo:

Quote
[...] O cemu se radi je slijedece: kada na primjer uzmemo bankovski sitem onda imas "par" banaka koji odrzavaju bazu podataka o tko ima koliko novaca i sta salje kome. Tu uslugu naravno placaju klijenti tih banaka, zar ne?

OK, sada BTC: tu se netko setio (predpostavlja se neka grupa, i posto je direktna konkurencija tim banakama su bili dovoljno pametni da koriste "lazno ime", ali to je opet druga tema) da ta baza podataka i ne treba da kosta toliko koliko banke napljacuju (samo pogledaj koliko su banke u zadnjih 100 godina zaradile i ocito tu ima jos "malo" lufta za konkurenciju). Jedini prednost tih banaka je bila da su oni bili dovoljno sposobni i opremljeni da taj novac t.j. tu bazu podataka tako osiguraju da je relativno tesko da se ukrade novac. Ta usluga vrijede neku cenu. A BTC ustvari nudi tu istu uslugu, samo sto ta baza podataka vise nije "centralizovana" kod banke nego "decentralizovana" kod svih klienata. Tako da ipak bude osigurana basa podataka drzi se dve "osnove": 1. baza podataka je totalno transparentna (znaci svaki klient vidi sve transakcije i zato jedan [t.j. do 49%) klient ne moze da "izmisli" transakciju i ukradne novac). 2. ljudi (kao ljudi) zele "naknadu" za njihov trud i zato postoji "rudarenje". To je opet toliko tesko "zakljucano" da trebaju jaki procesori da bih taj posao radili ali kao naknadu kada uspeju onda dobiju kao nagradu BTC (to se podrazumijeva kao "inflacija").

Sad tu vec ima puno toga vise (i sve is svakakvih "alternativnih" novcica - Alt-coins), i ovo je bilo jako (pre?) jednostavno objasnjenje ali nadam se da vam je barem malo jasnije...

Dobar pocetak (u koliko mozete citati Engleski) je uvjek originalni "white-paper" s'cim je sve ovo zapocelo: Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System.

Sad da odgovorim na vase pitanje: dovoljno je da downloadujete i instalirate takozvani Bitcoin (BTC) klient i da nekoga ubedite (na primer davajuci mu nesto drugo vredno) da vam posalje preko te javne BTC-mreze tu vrednost BTC u vasem klientu (pri cemu postaje takozvan "wallet"). Sada isto postoje jednostavna "wallet" koji znaci nisu klient, ali o tome vise ako zelite...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
October 07, 2017, 04:58:23 PM
 #1632

@todor:Ovako, ako zelis samo najobicniju trgovinu (kupiti/prodati), to je prilicno lako. Odaberes koji novcic zelis da menjas sa btc (svugde imas berzu za btc). Uneses sumu koju zelis da prodas ili kupis, sledece polje uneses po kojoj ceni i potvrdis to. Ukoliko si za prodaju stavio vecu cenu nego sto jeste nece se prodati dok taj koin ne dostigne tu cenu i obratno za kupovinu.
Bas sam gledao, na youtubu imas bas jednostavnih tuturiala za te svecice i ostale stvari.

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
October 07, 2017, 05:02:10 PM
 #1633

Da bih znao cime "zelim" da se bavim valjda prvo treba da se obavestim o tome. A ne evo pare pa cemo da vidimo. Ako vec imate neko znanje, zar je toliko tesko i podeliti ga? Pogotovo sto i vama to ide u korist. Ovde nije bilo pitanje o trgovini ili kako vi kazete trejdovanju, niti o provizijama (fee), niti o nasilnom ponasanju trzista (volatilnost), niti o rudarenju/kopanju valuta. Nego kako se kupuje/prodaje bitcoin i sta se pri tom procesu desava? Znaci sta ti sve treba da kupis/prodas bitcoin, a da u tom procesu ne ostanes bez para, gde drzati kljuceve i kako, sta se sve moze desiti i kako se zastititi od toga?

Primera radi treba ti kompjuter ili smart telefon. Pa dalje, treba ti vallet ovakav ili onakav. Pa onda ides na neku online menjacnicu. Pa se tamo prijavis, a za to ti treba to i to. Ili moze da se kupi/proda i na ovaj ili onaj nacin. I tako dalje i tako dalje, ali da to bude kvalitetno i detaljno objasnjeno.

Zar je stvarno tesko napraviti takvo objasnjenje? Kojih 50.000 reci?
Za nekoga ko je vec u tome to bi trebalo da bude prilicno jednostavno. Ili vi jednostavno ne zelite da podelite to tesko steceno znanje, cak i kad vam to ide u prilog?
Vama koji ste se javili, hvala na odgovorima ali to nije ono sto sam pitao. Ako ne zelite, ne znate, ne mozete ili iz bilo kog razloga necete da date odgovor na konkretno pitanje onda nemojte da pisete nikakav odgovor.
Ako sad i neko da odgovor koji sam trazio, zamislite neke sledece pocetnike kako moraju da procitaju i sve ovo pre da bi dosli do kvalitetnih informacija.
Pa zar tome sluzi forum? Da svakome ko nesto pita kazete idi guglaj i dobre odgovore zatrpaju gomilom nekorisnih komentara. Jel ovo mesto gde moze da se dobiju neki kvalitetni odgovori ili pricaonica? Setite se kako je vama bilo tesko u pocetku da nadjete dobre informacije i koliko bi vam znacilo da ste na jednom mestu mogli da nadjete iole veci komad upotrebljivog znanja. Koliko ste samo neupotrebljivih komentara morali da procitate?

Nije bas bilo jasno iz tvog pitanja sta si zeleo da pitas konkretno, ali sad kad si objasnio evo pokusacu da ti odgovorim. Sve se moze uraditi na vise nacina, naravno, ali najbezbednije je da kao prvo imas kljuceve od svojih bitkoin adresa. Bitkoin adresa ti je iz prakticne perspektive kao broj racuna u banci a kljuc ti je samo kao sifra koja ti omogucava da trosis taj novac na racunu. Razlika od racuna u banci je kao prvo to da je sistem decentralizovan, pa nema nikoga ko sve to kontrolise, otvara naloge za kliente, proverava da si to stvarno ti itd. , nego se sve to pametno desava uz pomoc kriptografije.

Svaka adresa ima svoj kljuc i oboje su samo broj (moze se napisati slovima radi citljivosti) koji su medjusobno tako napravljeni sa nekim odredjenim kriptografskim svojstvom i te brojeve mozes napravis cistim matematickim racunom, sto znaci obican program to uradi za tebe i ne mora ni da bude povezan na Internet. Ti programi se zovu novcanici ili wallet na eng.

Prvenstveno je namenjeno da svako ima svaku Bitkoin transakciju (slanje bitkoina sa jednog na drugi "racun"), sto nije problem za privatnost jer niko ne zna koji je tvoj racun, jer ne moras da odes u banku i das licnu kartu da ga napravis ili nesto tako. Medjutim sve transakcije zauzimaju sada oko 150GB, sto nije strasno za moderan komp, ali ljudi zele da koriste smart telefone, pa postoje novcanici koji nemaju sve transakcije, nego pricaju sa random drugim novcanicima koji imaju, ovi novcanici se zovu light client-i dok su ovi sa svim full node. U svakom slucaju, postoje i sajtovi koji su novcanici za tebe i logujes se sa mejlom i sifrom, ali to ocigledno je zasnovano na poverenju, za razliku od toga da jednostavno imas svoje kljuceve.

Kada imas sve transackcije onda ne moras da verujes full node-ovima, pa je bezbednije i program za to ti je Bitcoin Core, glavni, prvi,najbezbedniji i najpopularniji. Mozes odes na bitcoin.org i skines ga na komp, ako imas 200 GB slobodnog prostora sto ce sigurno biti dovoljno za sada.

Ako zelis mali novcanik za komp ili za Android, onda potrazi Electrum, on je open soruce i prilicno popularan takodje.

Sto se menjacnica tice, to ti je sta ko nudi, imas one gde samo napravis nalog sa mejlom kao i svugde drugde i imas da stavis bitkoine tu ili posaljes im novac, pa negde kliknes i prodas ili kupis bitkoine, pa onda kliknes negde drugde da ti posalju bitkoine na tvoju neku drugu adresu i tako. Ima svasta.
Znam da neki koriste ovde cex.io i telenor banku za to, ali imas svasta, imas i bitkoin bankomate u bg-u koji deru sa 5% provizijom, mada cena bitkoina svakako varira mnogo vise od toga, ali opet greota da se baci iz starta. Imas i decentralizovane menjacnice koje koriste kriptografiju i razne fore, vecina se bavi samo sa kripto valutama, jer je lakse napraviti kad su kriptovalute vec prirodno decentralizovane, ali ima i neki Bisq (koji se nekada zvao Bitsquare), on moze i sa fiatom (drzavni novac), tako sto koristi bezbednosne depozite u kriptovaluti. Hteo sam odavno da koristim taj Bisq i ukljucio se pomalo u projekat dobrovoljno, cak i preveo nesto amaterski na srpski, ali sam dosta izgresio prvi put, pa ce za sledecu verziju valjda biti bolje, ali nema mnogo ljudi u Srbiji sa kim bi mogli trgovati, jer je teze slati novac preko granice, posto nismo u EU.

Pozdrav u grupu.
Prijatelj me pozvao da se pridruzim.
Vidim da je tema kompleksna i da imam jos puno da istrazujem.
Nek mi je sa srecom.Cheesy

Pozdrav i dobro dosao.
Nije tako kompleksno, pitaj ako ne razumes, cesto se samo pricaju prakticne stvari, kako da dodjemo do jos bitkoina i tako to.
todor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
October 07, 2017, 06:06:39 PM
 #1634

@sbogovac, Cane1989, aleksej996  Hvala na odgovorima.
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
October 08, 2017, 11:27:50 AM
 #1635

Gospodo, cisto obavestajno ako zelite da dejtredujete imate novu berzu na koju sam se juce projavio mnogo je bolja od Bitrexa zove se Binance mozete da skinete 2 BTC dnevno sto je problem na Bitrex. Juce sam probo jedan trejd za desetak minuta kupio sam OMG i prodo i zaradio 0.015 BTC ima veliki volume i super ide. Probajte.

Ali da budem jasan u vezi predhodnog posta do sada nisam nikada radio dejtrejding nego kupujem i prodajem na spekulativne kojnove sa manji voljum na coinexchange.io, kriptopia itd.. a jako malo dejtrejding. Sada sam se preplatio na Coinigi koji nema Binance ali ima Bitrex pa cu da namestim alerts kada cena padne ili skoci i da probam da dejtrejdujem mislim da ce biti profitabilno dosta mi je 0.02 BTC dnevno i ja sam zadovoljan jer imam bar 0.5 mesecno prosek na spekulacije koje cu da nastavim da radim.

Inace kupio sam 30000 engin u prvoj rundi eto cisto da vidite i to mozete da radite samo to je neverovatna kocka dgrim ga u Coinimi wallet na androidu (ima dosta Eterijum kojnove). ako bude 2x na berzi prodacu pola da vratim ulog ostalo cu da zaboravim za godinu dana pa sta bude bude. Tu je zajbano ako promasis prvi sat barze i svi prodaju onda cena padne i ispusis.

E ljudi moji sve je ovo kocka!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
sibisi666
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 269
Merit: 100


View Profile
October 08, 2017, 06:09:27 PM
 #1636

naravno da je sve ovo kocka, i treba da ulozite onoliko koliko ste spremni da izgubite Smiley
zato i jeste retardirano kad te neko pita : i? koliko mesecno mogu da zaradim sa jednim rigom? ...huh...moze 50 , 200 ili 300 ili da odes cak i u minus, zavisi kako trgujes
pozz
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
October 09, 2017, 03:18:12 AM
 #1637

PAZNJA (UPOZORENJE):

Ovo je moje misljenje ali u Avgustu kada su forkovali BTC u Bitcoincash cena je skocila i vecina altova je pala cena. Mislim da ce slicno da se desi za november imamo dvadesetak dana do toga ja sam polako poceo sve da menjam u BTC pa cu da izvucem privatne kljuceve tako da kada bude Bitcoin Gold forkovan onda mogu da ga odmah prodam pre nego sto se sroka cena ko na bitcoin cash u avgustu.

To je moje svatanje situacije vi radite kako zelite. Sretno!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
October 09, 2017, 03:40:43 AM
 #1638

PAZNJA (UPOZORENJE):

Ovo je moje misljenje ali u Avgustu kada su forkovali BTC u Bitcoincash cena je skocila i vecina altova je pala cena. Mislim da ce slicno da se desi za november imamo dvadesetak dana do toga ja sam polako poceo sve da menjam u BTC pa cu da izvucem privatne kljuceve tako da kada bude Bitcoin Gold forkovan onda mogu da ga odmah prodam pre nego sto se sroka cena ko na bitcoin cash u avgustu.

To je moje svatanje situacije vi radite kako zelite. Sretno!

U prevodu povucite svu kintu sa BTC Exchange-a(menjacnica) na svoj privatni wallet. Wallet koji VI IMATE MASTER SEED(12-24 reci sifra). Ovako ako su vam valute u exchange-u(menjacnici) imacete MUKA da dobijete nov BTC
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 09, 2017, 04:38:41 AM
 #1639

PAZNJA (UPOZORENJE):

Ovo je moje misljenje ali u Avgustu kada su forkovali BTC u Bitcoincash cena je skocila i vecina altova je pala cena. Mislim da ce slicno da se desi za november imamo dvadesetak dana do toga ja sam polako poceo sve da menjam u BTC pa cu da izvucem privatne kljuceve tako da kada bude Bitcoin Gold forkovan onda mogu da ga odmah prodam pre nego sto se sroka cena ko na bitcoin cash u avgustu.

To je moje svatanje situacije vi radite kako zelite. Sretno!

U prevodu povucite svu kintu sa BTC Exchange-a(menjacnica) na svoj privatni wallet. Wallet koji VI IMATE MASTER SEED(12-24 reci sifra). Ovako ako su vam valute u exchange-u(menjacnici) imacete MUKA da dobijete nov BTC

A gde je taj privatni wallet na koji treba da prebacim btc koine sa menjacnice? To treba da instaliram na kompjuter?
I da li ce se na tom walletu pojaviti ti novi coini koji ce biti bitcoin gold?

castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
October 09, 2017, 05:57:14 AM
 #1640

PAZNJA (UPOZORENJE):

Ovo je moje misljenje ali u Avgustu kada su forkovali BTC u Bitcoincash cena je skocila i vecina altova je pala cena. Mislim da ce slicno da se desi za november imamo dvadesetak dana do toga ja sam polako poceo sve da menjam u BTC pa cu da izvucem privatne kljuceve tako da kada bude Bitcoin Gold forkovan onda mogu da ga odmah prodam pre nego sto se sroka cena ko na bitcoin cash u avgustu.

To je moje svatanje situacije vi radite kako zelite. Sretno!

U prevodu povucite svu kintu sa BTC Exchange-a(menjacnica) na svoj privatni wallet. Wallet koji VI IMATE MASTER SEED(12-24 reci sifra). Ovako ako su vam valute u exchange-u(menjacnici) imacete MUKA da dobijete nov BTC

A gde je taj privatni wallet na koji treba da prebacim btc koine sa menjacnice? To treba da instaliram na kompjuter?
I da li ce se na tom walletu pojaviti ti novi coini koji ce biti bitcoin gold?

Taj privatni wallet ti je...pa... "ONAJ KOJI IMAS SIFRU OD 12-24 RECI" ... to znaci da je wallet tvoj...A da li ce da se pojavi, to zavisi od kog "provajdera" ne znam kako da ih nazovem, kompaniju ciji wallet koristis i da li ga priznaju. Evo ti lista: https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Izaberi sam, i malo izguglaj o njima kako da izvuces taj drugi bitcoin. Kazem to, zato sto metoda, da extractujes taj drugi bitcoin je razlicita od provajdera do provajdera, i svaki novcanik je nekako drugaci, BIP39, BIP44, ovo ono(nisam bas siguran sta ovo znaci, al znam da ja koristim BIP39). Pa kada otvoris nesto to podesavanje izaberes...BLABLABLA... Bolje da izguglas u zavisnosti od novcanika, sta trebas da uradis. Ako imas srece, naci ces neki koji ga priznaje, pa mozda cak i neces imati problema(nisam siguran za ovo), al znam da moj ne priznaje pa moram da radim ovo gore spomenuto.
Pages: « 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!