Bitcoin Forum
March 28, 2024, 09:45:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 2912544 times)
Dux2K
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 1000


Blocklancer - Freelance on the Blockchain


View Profile
December 02, 2017, 12:43:37 PM
 #1901

Istazite malo po forumu ovde kraken i hitbtc su losi i svi ih izbegavaju, klonite se i vi.
Drzite se proverenih i malo izbegavajte i polo sa eth depozitom isto.

Coinroll - Bitcoin Gambling

[fX665GSjkGyrckCzk]
1711619104
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711619104

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711619104
Reply with quote  #2

1711619104
Report to moderator
1711619104
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711619104

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711619104
Reply with quote  #2

1711619104
Report to moderator
1711619104
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711619104

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711619104
Reply with quote  #2

1711619104
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711619104
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711619104

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711619104
Reply with quote  #2

1711619104
Report to moderator
n00bsaibot
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
December 02, 2017, 03:42:48 PM
 #1902

Poz , Ima li ko antminer D3 , Ja sam sad dobio moj i ovi stock fanovi su uzasni i bucni, Ima li neko da preporuci fan da promijenim ja sam misilio Noctua NF-F12 PWM Cooling Fan ili  Noctua 120mm NF-S12A , kupio sam oboje nisu mi jos stigli


Ja sam imao D3 ali sam ga prodao posle 8-9 meseci jer nije bio profitablian vise. Prilicno je bucan ali je bio u podrumu pa mi nije smetalo.

Javi kada zamenis ventilator, bas me intersuje kolika je razlika.
DonGeorg
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 02, 2017, 09:47:38 PM
 #1903

Pozdrav Drustvo!

Prikljucih se prekljuce na Forum i videh danas da ima sekcija i na nasem jeziku Smiley

Ako je neko voljan da mi da par informacija koje su mi potrebne.

Zeleo bih da prodam svoj ecommerce biznis (10k Eura) strikntno za BTC. Do sada nisam nikada prodavao nesto za kripto gde se koristi ESCROW servis.

Escrow mi je totalna nepoznanica,pa ako bi mogao neko i od vas malo bolje pojasni kako to funkcionise,u globalu znam da je to osoba od poverenja koja prima BTC od kupca i informacije od mene i onda pusta meni BTC njemu potrebne podatke.

Da li je potreban neki pogram specijalan za to...itd?

Hvala unapred!
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
December 02, 2017, 10:00:34 PM
 #1904

Pozdrav Drustvo!

Prikljucih se prekljuce na Forum i videh danas da ima sekcija i na nasem jeziku Smiley

Ako je neko voljan da mi da par informacija koje su mi potrebne.

Zeleo bih da prodam svoj ecommerce biznis (10k Eura) strikntno za BTC. Do sada nisam nikada prodavao nesto za kripto gde se koristi ESCROW servis.

Escrow mi je totalna nepoznanica,pa ako bi mogao neko i od vas malo bolje pojasni kako to funkcionise,u globalu znam da je to osoba od poverenja koja prima BTC od kupca i informacije od mene i onda pusta meni BTC njemu potrebne podatke.

Da li je potreban neki pogram specijalan za to...itd?

Hvala unapred!

Nije problem naplatiti 10k u BTC problem je prodati biznis za 10K evra. Koliko biznis zaradjuje i dali je to istina ili prevara ko 99% ekomerca koji se prodaju gde napumpaju brojke i kada neko kubi sajt ne vredi nista. Uglavnom biznis vredim 5x do 10x od mesecne zarade (prave).

Recimo da imas kupaca onda samo neka ti posalje sve na BTC ti njemu biznis ili nadji escrow kojeg oboje veruju (3% plati) i to je to. Samo nadji kupca to je po meni problem broj 1!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
December 02, 2017, 10:12:20 PM
 #1905

Zato lepo uvedes porez na zatvorenike Cheesy ... Da vidis kako ce tvoji da te lemaju dok odrastas Cheesy .... Ima da postujes zakon pre nego sto otvoris usta haha, ima da se iskoreni ceo kriminal  Grin Grin Grin Grin Grin

To vec postoji ... svi zatvorenici se izdrzavaju (tehnicki) o trosku drzave. Drzava uzima porez od gradjanja i deo odlazi na zatvrorenike, ili ti deo tvog poreza odlazi u korekcioni sistem. Grin Grin

Ja sam mislio da porodica uhvacenog placa porez

Nije to losa ideja ... pisi odmah ministru

Ha ha  Smiley

Ja vise i neznam ko je ministar za sta znam da ih ima gomila i da se biju za te fotelje Smiley

Bilo bi smenso na sledecem izboru izmisle ministarstvo za kripto valute   Smiley

Mislim da ovo ne bi bilo ni efektivno ni korektno, Mislim da je veca cena porodici to sto im je voljeni izolovan i sam i nemaju ga u svom zivotu godinama, nego novac i pomoc koji bi im voljeni doprineo porodici, a kamoli neki porez. A i vise ima siromasnih u zatvorima nego bogatijih, tako da bi ovo samo pogorsalo stanje jer bi siromasniji bili jos siromasniji i vartili se u kriminal po izlasku iz zatvora ili bi cak neko iz porodice morao takodje da pocne kriminalom da se bavi.

Ali najociglednije je da kad god das losem sistemu vecu moc, dobijes gori ishod. Svako dodatno sredstvo bi definitivno bilo uzloptorebljeno.

Pozdrav Drustvo!

Prikljucih se prekljuce na Forum i videh danas da ima sekcija i na nasem jeziku Smiley

Ako je neko voljan da mi da par informacija koje su mi potrebne.

Zeleo bih da prodam svoj ecommerce biznis (10k Eura) strikntno za BTC. Do sada nisam nikada prodavao nesto za kripto gde se koristi ESCROW servis.

Escrow mi je totalna nepoznanica,pa ako bi mogao neko i od vas malo bolje pojasni kako to funkcionise,u globalu znam da je to osoba od poverenja koja prima BTC od kupca i informacije od mene i onda pusta meni BTC njemu potrebne podatke.

Da li je potreban neki pogram specijalan za to...itd?

Hvala unapred!

Najsigurniji escrow ti je multisig escrow, gde ne das nikome pare da bude izmedju, nego sve bitkoin posalje na multisig adresu napravljenu od adresa svo troje tako da 2 od ta 3 kljuca mogu da pomere bitkoin. Tako ne bi ni bilo potrebno traziti od escrow-a da ista tu uradi osim da prihvati da odlucuje u slucaju problema izmedju vas dvoje. Ovako niko ne moze da mazne novac za sebe sam, pa je bezbednije.

Nije problem naplatiti 10k u BTC problem je prodati biznis za 10K evra. Koliko biznis zaradjuje i dali je to istina ili prevara ko 99% ekomerca koji se prodaju gde napumpaju brojke i kada neko kubi sajt ne vredi nista. Uglavnom biznis vredim 5x do 10x od mesecne zarade (prave).

Recimo da imas kupaca onda samo neka ti posalje sve na BTC ti njemu biznis ili nadji escrow kojeg oboje veruju (3% plati) i to je to. Samo nadji kupca to je po meni problem broj 1!

Slazem se. Ne valja ulaziti u biznis ako ti ne zaradi bar 5% godisnje. Ali opet zavisi od rizika. Uloziti u iznajmljivanje nekretnine je jako stabilno i zaradi oko 5% godisnje. Ostali biznisi su daleko manje sigurni, tako da za ovako nesto, da bi bio siguran ko bitkoin, morao bi da moze da duplira novac za godinu dana. Tako da 5 meseci cistog profita bi bila optimisticna cena, ako ima slican rizik kao posedovanje bitkoina, sto je tesko.
SerbianMiner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 04:48:52 AM
 #1906

Пошто сам тренутно у иностранству, нисам у могућности редовно да испратим форум па бих имао пар питања.

Зашто много људи осуђује NiceHash? Многи причају како је мануелни начин исплативији него НХ, аутоматски, који има своју таксу.
А по својој калкулацији то је смешно и занемарљиво колико најсхеш узима. А много је боља опција јер аутоматски реагује на више валута
и помаже при одабиру истих.

Друга ствар је, да се ускоро враћам у Србију и хтео би да додатно још уложим. Него ме мучи интернет и брзина интернета.
Елем, колика је брзина интернета кључна за рад Рига? Може ли рецимо класичан адсл од 1мб даунлоад-упл. да изгура  6х 1060 6гб? или
два рига, односно 12х 1060 6гб?

Извињавам се ако је питање већ постављено, ал' рекох, нисам у држави и баш немам много времена да истражујем и претражујем. Па ако може неко у кратким цртама да ми каже јел то могуће. Поздрав.
n00bsaibot
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
December 03, 2017, 11:57:30 AM
 #1907

Пошто сам тренутно у иностранству, нисам у могућности редовно да испратим форум па бих имао пар питања.

Зашто много људи осуђује NiceHash? Многи причају како је мануелни начин исплативији него НХ, аутоматски, који има своју таксу.
А по својој калкулацији то је смешно и занемарљиво колико најсхеш узима. А много је боља опција јер аутоматски реагује на више валута
и помаже при одабиру истих.

Друга ствар је, да се ускоро враћам у Србију и хтео би да додатно још уложим. Него ме мучи интернет и брзина интернета.
Елем, колика је брзина интернета кључна за рад Рига? Може ли рецимо класичан адсл од 1мб даунлоад-упл. да изгура  6х 1060 6гб? или
два рига, односно 12х 1060 6гб?

Извињавам се ако је питање већ постављено, ал' рекох, нисам у држави и баш немам много времена да истражујем и претражујем. Па ако може неко у кратким цртама да ми каже јел то могуће. Поздрав.

NiceHash je dobar ako nemas vremena da sam trazis profitabilnije "pulove" ili one sa manjom provizijom. Jedna os stvari koju sam video da ljudi ne vole ovde na forumu je tempo isplate vise nego provizija. Recimo da koristis eksterni novcanik (BTC), isplata je onda jednom mesecno tj. zarobljen ti je kripto. Ako kosritis njihov novcanik isplate su cesve ali ces i placati proviziju pri svakoj transakciji prema eksternom novcaniku.

Sto se koneckije tice, kopanje ne trzi nkikavu specijanu brzinu - samo stabilnost. ADSL u Srbiji je vise nego dovoljan za to. Neznam koja je cena struje, to ce neko drugi morati da doda na ovu temu, ali definitivo preracunaj da li ti se ovo isplati.

Srecno!
M1991
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 12:26:54 PM
 #1908

Pozdrav svima, nova sam u ovome, pa me interesuje da li svi ovi novi tokeni sto ulaze, i za koje mogu da se dobiju airdrop-ovi mogu i za koliko da ostvare neku vrednost na trzistu, preko 1 dolara npr? Izvinjavam se ako je vec bilo postova o tome...
markoive
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 01:23:09 PM
 #1909

Lose , sad sam radio testove ne valjaju fan max speed im je 1500rpm jes da su necuini ali chip temp ide do 100 pa sam morao odma da ugasim , stavio sam bssizz firmware https://bitcointalk.org/index.php?topic=2346161.0;topicseen   i smanjio frekfenciju ali se pregrijavaju brzo , tako da sam sad narucio nove od 3000rpm ( nf-a14-industrialppc-3000-pwm)

Poz , Ima li ko antminer D3 , Ja sam sad dobio moj i ovi stock fanovi su uzasni i bucni, Ima li neko da preporuci fan da promijenim ja sam misilio Noctua NF-F12 PWM Cooling Fan ili  Noctua 120mm NF-S12A , kupio sam oboje nisu mi jos stigli


Ja sam imao D3 ali sam ga prodao posle 8-9 meseci jer nije bio profitablian vise. Prilicno je bucan ali je bio u podrumu pa mi nije smetalo.

Javi kada zamenis ventilator, bas me intersuje kolika je razlika.
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
December 03, 2017, 01:33:47 PM
 #1910

Pozdrav svima, nova sam u ovome, pa me interesuje da li svi ovi novi tokeni sto ulaze, i za koje mogu da se dobiju airdrop-ovi mogu i za koliko da ostvare neku vrednost na trzistu, preko 1 dolara npr? Izvinjavam se ako je vec bilo postova o tome...

Ima na stotine tih altkoinova, stvaraju ih svaki dan jer ih je trivialno napraviti. Niko ti ne moze napraviti kompletnu listu svih airdropova ali vrv neko prati to koliko toliko pa ce da ti navede neke. Sto se vrednosti tice, to ti je jako diskutabilno, mada se generalno svi slazu da su ogromna vecina prakticno bezvredna.
Moj savet ti je da se klonis svih altkoinova, jer nijedan nije toliko bolji da oduzme ikakav znacajan deo trzista Bitkoinu. Bitkoin se samo sporo i oprezno razvija, ali je sposoban da uradi prakticno sve kao i svi drugi altkoini zajedno. Ali opet, neki ljudi vole da investiraju i kockaju se kratkorocno, tako da tvoj je izbor, ali ja bih rekao da samo Bitkoin pravi smisla da svet koristi, drugi samo otezavaju situaciju nepotrebno.
M1991
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 01:57:06 PM
 #1911

Pozdrav svima, nova sam u ovome, pa me interesuje da li svi ovi novi tokeni sto ulaze, i za koje mogu da se dobiju airdrop-ovi mogu i za koliko da ostvare neku vrednost na trzistu, preko 1 dolara npr? Izvinjavam se ako je vec bilo postova o tome...

Ima na stotine tih altkoinova, stvaraju ih svaki dan jer ih je trivialno napraviti. Niko ti ne moze napraviti kompletnu listu svih airdropova ali vrv neko prati to koliko toliko pa ce da ti navede neke. Sto se vrednosti tice, to ti je jako diskutabilno, mada se generalno svi slazu da su ogromna vecina prakticno bezvredna.
Moj savet ti je da se klonis svih altkoinova, jer nijedan nije toliko bolji da oduzme ikakav znacajan deo trzista Bitkoinu. Bitkoin se samo sporo i oprezno razvija, ali je sposoban da uradi prakticno sve kao i svi drugi altkoini zajedno. Ali opet, neki ljudi vole da investiraju i kockaju se kratkorocno, tako da tvoj je izbor, ali ja bih rekao da samo Bitkoin pravi smisla da svet koristi, drugi samo otezavaju situaciju nepotrebno.

Hvala ti puno na odgovoru
SerbianMiner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 01:57:40 PM
 #1912

Hvala aleksej na odgovorima. Sto se tice struje, ice imam je besplatno, tako da struju ne racunam.
Elem, sto se tice altkoina. - Pa naravno da su napravljeni kao odgovor Bitkoinu. Ja bi se totalno bazirao na Eterium, i zbog trenutnog kursa a i verujem da ce mu putanja, na duzi vremenski period, biti identicna putanji Btc-a.
Naravno, ne moze se to tako porediti, jer naravno btc je jedinstven kod od koga su svi ostali nastali. Ali iskreno mislim da ce Eth u 2018 skociti na duplo tj preko 800$.. Uglavnom, sve je to kockarnica..
Ulazim trenutno sa 7x 1060 6gb, u Ethereum, pa cemo videti..
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
December 03, 2017, 02:21:23 PM
 #1913

Hvala aleksej na odgovorima. Sto se tice struje, ice imam je besplatno, tako da struju ne racunam.
Elem, sto se tice altkoina. - Pa naravno da su napravljeni kao odgovor Bitkoinu. Ja bi se totalno bazirao na Eterium, i zbog trenutnog kursa a i verujem da ce mu putanja, na duzi vremenski period, biti identicna putanji Btc-a.
Naravno, ne moze se to tako porediti, jer naravno btc je jedinstven kod od koga su svi ostali nastali. Ali iskreno mislim da ce Eth u 2018 skociti na duplo tj preko 800$.. Uglavnom, sve je to kockarnica..
Ulazim trenutno sa 7x 1060 6gb, u Ethereum, pa cemo videti..

Nije bas kocka ako razumes kako sve to radi i cemu moze da sluzi. Bitcoin stvarno moze sve sto moze i Eterium, i to je bezbedniji i efikasniji. A kao prvi ima i najvecu mrezu ljudi koji ga koriste, tako da ljudi imaju veliku motivaciju da predju na Bitkoin, ili ce bar imati kada Bitkoin pocne da se koristi svakodnevno. Jer ako mozes da koristis Bitkoin za prakticno sve kao Eterium i svi primaju Bitkoin, a niko Eterijum, onda sta mislis sta ce ljudi koristiti? Mislis da ce biti pola-pola? Tesko Cheesy

Sto bi neki rekli, vrednost mreze raste kvadratno u odnosu na broj ucesnika u njoj. Tako da duplo veca mreza, vredi cetri puta vise, sto pravi ceo krug da sve vise ljudi ide ka onoj vecoj mrezi. To bi bilo kao prikljuciti se drustvenoj mrezi koju ne koristi niko, a nije nista bolja sustinski ili koristiti drugi Internet na kome ima samo par ljudi.
M1991
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 02:53:56 PM
 #1914

Hvala aleksej na odgovorima. Sto se tice struje, ice imam je besplatno, tako da struju ne racunam.
Elem, sto se tice altkoina. - Pa naravno da su napravljeni kao odgovor Bitkoinu. Ja bi se totalno bazirao na Eterium, i zbog trenutnog kursa a i verujem da ce mu putanja, na duzi vremenski period, biti identicna putanji Btc-a.
Naravno, ne moze se to tako porediti, jer naravno btc je jedinstven kod od koga su svi ostali nastali. Ali iskreno mislim da ce Eth u 2018 skociti na duplo tj preko 800$.. Uglavnom, sve je to kockarnica..
Ulazim trenutno sa 7x 1060 6gb, u Ethereum, pa cemo videti..

Nije bas kocka ako razumes kako sve to radi i cemu moze da sluzi. Bitcoin stvarno moze sve sto moze i Eterium, i to je bezbedniji i efikasniji. A kao prvi ima i najvecu mrezu ljudi koji ga koriste, tako da ljudi imaju veliku motivaciju da predju na Bitkoin, ili ce bar imati kada Bitkoin pocne da se koristi svakodnevno. Jer ako mozes da koristis Bitkoin za prakticno sve kao Eterium i svi primaju Bitkoin, a niko Eterijum, onda sta mislis sta ce ljudi koristiti? Mislis da ce biti pola-pola? Tesko Cheesy

Sto bi neki rekli, vrednost mreze raste kvadratno u odnosu na broj ucesnika u njoj. Tako da duplo veca mreza, vredi cetri puta vise, sto pravi ceo krug da sve vise ljudi ide ka onoj vecoj mrezi. To bi bilo kao prikljuciti se drustvenoj mrezi koju ne koristi niko, a nije nista bolja sustinski ili koristiti drugi Internet na kome ima samo par ljudi.
Razumela sam kako to sve ide sa BTC i ETH, ali me je na primer zbunio 42-coin, na kog sam naletela na aplikaciji marketa prvi put i videla da mu je cena uglavnom bila visoka, mnogo visa od BTC, sada je negde oko 25k
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
December 03, 2017, 04:50:38 PM
 #1915

Razumela sam kako to sve ide sa BTC i ETH, ali me je na primer zbunio 42-coin, na kog sam naletela na aplikaciji marketa prvi put i videla da mu je cena uglavnom bila visoka, mnogo visa od BTC, sada je negde oko 25k

Cena jednog tokena ne znaci nista. Taj token mozda jeste skuplji ali ih onda sigurno ima manje. Bitkoina ima 21 milion, 42 koina pretpostavljam da ima samo 42 Cheesy Ono sto se gleda tu je sto ovi zovu market cap. A to je ukupna vrednost svih koinova (tokena) na trzistu.
Bitkoin ima veci market cap nego svi altkoini zajedno, a kako se bude vise koristio pretpostavljam da ce samo da raste.
SerbianMiner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
December 04, 2017, 12:06:22 AM
 #1916

Quote from: aleksej996
Nije bas kocka ako razumes kako sve to radi i cemu moze da sluzi. Bitcoin stvarno moze sve sto moze i Eterium, i to je bezbedniji i efikasniji. A kao prvi ima i najvecu mrezu ljudi koji ga koriste, tako da ljudi imaju veliku motivaciju da predju na Bitkoin, ili ce bar imati kada Bitkoin pocne da se koristi svakodnevno. Jer ako mozes da koristis Bitkoin za prakticno sve kao Eterium i svi primaju Bitkoin, a niko Eterijum, onda sta mislis sta ce ljudi koristiti? Mislis da ce biti pola-pola? Tesko Cheesy

Sto bi neki rekli, vrednost mreze raste kvadratno u odnosu na broj ucesnika u njoj. Tako da duplo veca mreza, vredi cetri puta vise, sto pravi ceo krug da sve vise ljudi ide ka onoj vecoj mrezi. To bi bilo kao prikljuciti se drustvenoj mrezi koju ne koristi niko, a nije nista bolja sustinski ili koristiti drugi Internet na kome ima samo par ljudi.

Sada mi je jasnije zasto insistiras na BTC-u. Cak iako masovnije krene u opticaj, morace jedno vreme da prodje dok razne poslovnice takodje ne uvedu i ether u svoj sistem primanja. Mozemo da kupujemo btc-om, ali ne i etherom. Medjutim, postoje alternativni putevi konvertovanja ethera u btc i kasnije koriscenje pri kupovini proizvoda.

Jedno sto mi se svidja ether je zbog svoje, nazovimo ''stabilnosti'' uspona na marketu. Ni jedna kripto valuta nije stabilna, ali u poredjenju sa drugim koinima ima taj blagi rast ili blagi pad koji ga prati.
Opste poznato je da svi oni altkoini igraju kako BTC svira. Videli smo pre neki dan rast btc-a, odmah su i sve druge valute rasle.
Kopanje BTCa sa GPU-om postaje suludo jer imamo ASIC minere koji daju mnoooogooo vise hes rejta nego nekoliko rigova zajedno, + graficke se uvek mogu prodati ukoliko odlucite da prestanete sa tim.

Ne znam, nisam pametan da razmisljam u napred u toj sferi poslovanja, ali sam vise ipak za opciju GPU i alternativnih koina poput Eth, kojima je cena 10x manja u odnosu na Btc i laksi su za kopanje. A neminovno je da ce i one rasti jer svakodnevno imamo sve veci broj ljudi u svetu koji ulaze u ovu vrstu poslovanja.
n00bsaibot
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
December 04, 2017, 03:05:57 AM
 #1917

Quote from: aleksej996
Nije bas kocka ako razumes kako sve to radi i cemu moze da sluzi. Bitcoin stvarno moze sve sto moze i Eterium, i to je bezbedniji i efikasniji. A kao prvi ima i najvecu mrezu ljudi koji ga koriste, tako da ljudi imaju veliku motivaciju da predju na Bitkoin, ili ce bar imati kada Bitkoin pocne da se koristi svakodnevno. Jer ako mozes da koristis Bitkoin za prakticno sve kao Eterium i svi primaju Bitkoin, a niko Eterijum, onda sta mislis sta ce ljudi koristiti? Mislis da ce biti pola-pola? Tesko Cheesy

Sto bi neki rekli, vrednost mreze raste kvadratno u odnosu na broj ucesnika u njoj. Tako da duplo veca mreza, vredi cetri puta vise, sto pravi ceo krug da sve vise ljudi ide ka onoj vecoj mrezi. To bi bilo kao prikljuciti se drustvenoj mrezi koju ne koristi niko, a nije nista bolja sustinski ili koristiti drugi Internet na kome ima samo par ljudi.

Sada mi je jasnije zasto insistiras na BTC-u. Cak iako masovnije krene u opticaj, morace jedno vreme da prodje dok razne poslovnice takodje ne uvedu i ether u svoj sistem primanja. Mozemo da kupujemo btc-om, ali ne i etherom. Medjutim, postoje alternativni putevi konvertovanja ethera u btc i kasnije koriscenje pri kupovini proizvoda.

Jedno sto mi se svidja ether je zbog svoje, nazovimo ''stabilnosti'' uspona na marketu. Ni jedna kripto valuta nije stabilna, ali u poredjenju sa drugim koinima ima taj blagi rast ili blagi pad koji ga prati.
Opste poznato je da svi oni altkoini igraju kako BTC svira. Videli smo pre neki dan rast btc-a, odmah su i sve druge valute rasle.
Kopanje BTCa sa GPU-om postaje suludo jer imamo ASIC minere koji daju mnoooogooo vise hes rejta nego nekoliko rigova zajedno, + graficke se uvek mogu prodati ukoliko odlucite da prestanete sa tim.

Ne znam, nisam pametan da razmisljam u napred u toj sferi poslovanja, ali sam vise ipak za opciju GPU i alternativnih koina poput Eth, kojima je cena 10x manja u odnosu na Btc i laksi su za kopanje. A neminovno je da ce i one rasti jer svakodnevno imamo sve veci broj ljudi u svetu koji ulaze u ovu vrstu poslovanja.

BTC je OG i bice najvredniji ali kao sto si i sam rekao, GPU kopanje je gubljenje vremena. Ili kopaj atl pa konvertuj u BTC ili se prikljuci nekom pool-u koji isplacuje u BTC. Sve zavisi od tvoje strategije ali BTC je jedini kripto kojem vrednost konstantno eksponentno skace.
Sto se alta tice zavisi od tog koji GPU imas, NVIDIA je bolja za jedne dok AMD za druge altove. GPU i ASIC se uvek mogu prodati, cena zavisi da li prodajes za upgrade ili da izadjes iz igre i izvuces sta god mozes.
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
December 04, 2017, 11:13:52 AM
 #1918

Mislim da malo gresite kada zamisljate Bitkoin kao nesto sto je sada. Jednog dana ljudi nece ulaziti u kriptovalute, vec ce biti placeni u njima.
Nece gledati koje postoje, a koje ne. Sta koja daje. Bice stvar drustvenog dogovora. Sta ce se koristiti za valutu.

Mogu ja ovde da pricam milion problema koje ima Ether i zasto nikad nece pratiti Bitkoin u njegovom rastu, ne do kraja.
Ljudi nece ulaziti u kriptovalute da zarade na kopanju ili investiciji, koristice ih zato sto im treba. Da bi kupili hranu i platili racune i zato ce raditi za njih.

Sto se stabilnosti tice, razmisljaj na duze staze. Stabilnost ce doci kada se masovno bude koristio Bitkoin, to je ocigledno. Sada je nestablinost uglavnom samo nagli rast pri rastu Bitkoin korisnika i onda korekcija. Kada nece biti toliko novih korisnika, cena ce biti stabilna.

Ove stvari koje sada vidite u kripto svetu nisu sustinska karakteristika kripto valuta, nego karakteristika neceg novog.
Zato ljudi ga i zovu bubble, zato sto se ovo desava svaki put kada se nesto novo izmisli sto je korisno ili ne.
Desilo se za Internet, desilo se i ovde. Ali Internet je uvek rastao, jer je vredeo. Sajtovi si pukli (dot com bubble), ali Internet je ostao (amazon je isto ostao i sada je jedan od najvecih). Posebne karakteristike kripto valuta je ono sto ja tvrdim da ce da odrzi cenu Bitkoinu, ali nece i altkoinovima.

Bitkoin zahteva bubble, on je tako napravljen. Jer Bitkoin vredi samo kada ga dosta ljudi koristi, slicno kao Internet, ali ne i kao neki sajt na Internetu.
Tako da kako bubble raste, sustinska vrednost takodje raste, to je karakteristika mreza i valuta generalno, a Bitkoin je oboje.
SerbianMiner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
December 04, 2017, 11:35:59 AM
 #1919

Skroz si u pravu aleksa, ali mislim da ce Bitkoinu cena rasti i nakon sto ga vise ne bude bilo, odnosno nakon sto se svih 21 mlrd iskopa. Zasto? - Pa zato što ga nema više u opticaju kopanja. Automatski ce dobiti tiketu retkosti. Cim necega vise nema u opticaju automatski postaje retkost jer ce se morati samo kupovati i ne znam kako ce mu se onda kretati cena i ko ce je odredjivati. Da li ce ga biti na crnom trzistu ili ne.
Ali zasigurno znam da ce se nastaviti nova valuta. Ovim tempom kao druga najrasprostranjenija je Ether, i on ce se u abnormalnim kolicinama kopati jer je Bitkoin presusio.
Međutim, ne kažem striktno za ether. To može biti i btc gold i zcash i bilo koja druga valuta. A bilo koja druga valuta je altkoin. Ko iskopa btc iskopao je.
I moće se lepo opariti u budućnosti, što je neminovno.
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
December 04, 2017, 07:56:04 PM
 #1920

Naravno da ce mu cena rasti, jer ne moze da opada osim ako ljudi ne pocnu da prodaju svoje bitkoine da bi kupili nesto drugo u masovnim kolicinama.
Pa ce i biti ljudi koji umiru i ostane im bitkoin zarobljen i izgube novcanike i tako dalje. Ocigledno je da kad nema inflacije da ce biti deflacija, ali zanemarljivo.

Kako mislis ko ce mu odredjivati cenu? Pa niko mu nikada nije odredjivao cenu, niti ce. Slobodno je trziste, odredjuje se samo.

Kao sto rekoh, previse ste zamislili buducnost slicnu sadasnjosti. Kada prestane da se bitkoin kopa, to ce biti za vise od 100 godina.
Bitkoin ce se idalje kopati, ali ce rudari uzimati provizije od transakcija kao glavni doprinos, to je uvek bio plan.
Nece bitkoini imati cenu, oni ce biti ono po cemu se cena odredjuje, to ce biti valuta, globalna stabilna valuta.

Broj ljudi ce da raste, inflacija nece biti dovoljna da to izbalansira, pa ce vredeti da cuvas novac, a ne ko sada da moras da ga stavljas u banku, i to opet ga izgubis iako dobijes kamatu. To je tako namerno. To nije problem, to mu je snaga.

Tako da bitkoin nikada nece "presusiti", uvek ce ga biti dok ga ljudi koriste. Uvek ces moci da rudaris dok god mozes da ubacis transakcije u svoj blok.
Pages: « 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!