Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:47:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3030073 times)
Cryptoproton
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 19, 2018, 07:25:33 PM
 #2941

Zdravo.
Do sada sam kupovao BTC preko ecd.rs, xapo i bitstampa (master card). Imam Telenor master card, intesa master card, raiff. internet karticu. Osim gore navedenih načina deposita, da li bi neko odgovorio preko kojih još menjačnica je moguće najpovoljnije kupiti BTC sa master cardom?
Ako je problem za javni odgovor, može i na PM.
Hvala!
1714056449
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714056449

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714056449
Reply with quote  #2

1714056449
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714056449
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714056449

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714056449
Reply with quote  #2

1714056449
Report to moderator
1714056449
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714056449

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714056449
Reply with quote  #2

1714056449
Report to moderator
1714056449
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714056449

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714056449
Reply with quote  #2

1714056449
Report to moderator
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
February 19, 2018, 08:12:52 PM
Merited by RegulusHr (1)
 #2942

Danima samo zapitkujem, pa je red i da pruzim poneki odgovor Wink Za pocetak, Telenor banka mi jos nije odgovorila na upit, sto me malo razocaralo jer su pitanja krajnje jednostavna, pa racunam da je ceo radni dan dovoljan da odgovore.
Popricao sam na chatu sa podrskom ECD-a. Kurs po kome otkupljuju ETH se uzima sa bitstamp-a, a za konverziju u RSD gledaju srednji kurs NBS. Za registrovane korisnike postoji i kalkulator na sajtu koji mi se nije bas uklapao u racunicu koju sam ja napravio po dobijenim informacijama, ali se nije ni previse razlikovao. Elem, s obzirom da je njihova provizija 5%, a da CEX uzima oko 3,5% i da podizete direktno EUR na bankomatu Telenora, reklo bi se da je izbor lak. Medjutim, kao sto sam pomenuo, CEX ima los kurs za konverziju ETH-EUR u odnosu na ETH-USD, pa se na kraju dolazi da je mozda i isplativije zameniti ETH u RSD preko ECD-a, narocito ko prodaje dosta pa mu ECD smanji proviziju na 4%. Za nas koji radimo sa kikiriki ciframa ovo mozda i nije previse bitno, ali na velike iznose moze lepo da se ustedi.
Evo da citiram sebe i dopunim infomaciju jer sam dobio odgovor od Telenor banke.
Na bankomatu Telenor banke mozete podici samo EUR i RSD, ali USD (kao i druge valute) mozete podici u njihovoj glavnoj ekspozituri. Napomena: Ovu informaciju sam dobio u odgovoru na email koji sam poslao, ali je u direktnoj suprotnosti sa onim sto su mom kolegi rekli prilikom otvaranja racuna. Ako je neko podizao USD neka se javi, da potvrdi.
Sredstva ostaju u valuti u kojoj su pristigla. I ovde napomena: Kao sto su neki vec pomenuli, sredstva ostaju u valuti ako je vec pre toga bilo nekih deviza na racunu. Ako su bili samo dinari moze se desiti da banka automatski konvertuje devizni priliv u dinare.
I dalje ostaje problem sto je kurs na Cex-u daleko povoljniji za menjanje coina u USD nego u EUR, a priliv u USD donosi komplikacije kojih nema kod EUR.

PITANJE za one koji su davali izjavu o poreklu priliva: Sta ste u izjavi o prijemu deviza navodili kao osnovu? Ovde je spisak opcija http://www.telenorbanka.rs/static/file/izjava_priliv_pravna_lica.pdf
itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1075


^ Will code for Bitcoins


View Profile
February 19, 2018, 09:30:43 PM
 #2943

Hvala ti! Jos jedno pitanje i necu te vise gnjaviti, da li mozes da mi preporucis, ako ti je poznat, neki najkredibilniji exchange koji nudi withdraw opciju na PayPal ?

Niko ne nudi opciju da povuces pare na PayPal. PayPal je beskrajno nepouzdan za kriptovalute jer dozvoljava da se poniste transakcije, a sve transakcije u kriptovalutama su bespovratne. Prosto nisu kompatibilne sa PayPal-om.

Nemoj lupati molim te. https://www.southxchange.com/ koristim vec skoro pola godine i svakih par nedelja prebacujem dolare na svoj PayPal nalog bez ikakvih problema i uz vrlo malu proviziju. Takodje, to sto si napisao za PayPal je totalna glupost, zato sto je potpuno ista stvar sa bankama i karticama, pa se opet uveliko koriste za kripto.

E moji Srbi, samo nesto pametujete, a ne znate gde bijete.

Evo dosao newb sa dva posta pa nas uci sve pameti, koji smo u ovome pet i vise godina. Nasao si opskurnu Argentinsku menjacnicu za koju 99% ljudi niko nikad nije culo kao primer da withdrawal na PayPal radi. Samo zavlacis onog ko je pitao da nastavi da trazi mogucnost da povuce pare na PayPal umesto da otvori karticu ili racun u banci pa da povlaci pare na njih i zaboravi na PayPal. PayPal i crypto su zakleti neprijatelji od prvog dana.
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
February 19, 2018, 09:31:38 PM
 #2944


...


Kao sto sam rekao, omasio si ponetu. I to sto si rekao @Itod, neka vukojebina od menjacnice, nikada cuo. Ne bih dirao nesto sto nije isprobano/ispipano/reputable do sada.

Quote
Da li bi ti sada meni kao individualcu prodao 1 BTC preko paypala? Super, ja ti posaljem kintu, ti meni btc, ja povucem kintu preko Paypal-a nazad, zato sto sam otvorio Dispute, i ti ostao ni sa cim. Zato niko ga ne preporucuje.

Cryptodiscuss
Member
**
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 10


View Profile
February 19, 2018, 09:50:21 PM
 #2945

Vidim ja da se mi svi lepo zaj... sa cex i telenor bankom, a ja se samo bojim da nam cika Aca ne dodje po svoje... Meni je jos uvek neverovatno da to sa tom telenor bankom funcionise tek tako. Bojim se da ce pre ili kasnije neko traziti od telenora izvode isplata, i da ce nam poreznici zakucati na vrata. Op sta je ovo? Pa to mi je od kopanja kriptovaluta? Aha vodis posao a ne prijavljujes zaradu i ne placas porez?! Ma ne ne ne to sam samo dobio 20$ pa sam trgovao na berzi pa sam napravio 20 000$ pa podigao.... Aha 20 000-20 je 19 980$ porez na to ti dodje 20%  tj 3996$ placas sad ili odma Cheesy Karikiram ali se bojim slicnog scenarija jer je vrlo realan. Zato planiram u skorije vreme da prodajem kripto samo uz kaficu. Ako neko ima iskustva u knjigovodstvu bilo bi lepo da taksativno nabroji sta sve treba da bi to bilo 100% legalno.
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
February 19, 2018, 09:57:18 PM
 #2946

Eh druze moj, nemoj ti da mislis ta ti je sve IN TOTAL 20%..Kada ti se sve doda, dodje ti oko 50%, mrzi me da trazim sve poreze, ali uglavnom, porez ovaj, porez onaj, zdravsteno, penziono, yadda yadda yadda, i jos sto sta i na kraju ti se nakupi. Jedna poreska prica:

Jedne lepe godine, ja radio kod nekog lika, lik OK, placao porez, sve po papirima, prodje godina dana.. OP pismo od poreske uprave...(oktobar mesec)... Kada ono on duzan za pored oko 1.5k evra, zato sto on od Februara nije platio "DODATAN POREZ"...Kako to sada? Pa lepo...Nasa drzava je promenila neki zakon...nikome nista nije receno..ali taj zakon je usvojen u Februaru...A krenuli su da ga primenjuju u Oktobru..

Neka mi neko sada ovde objasni, ko je ovde malumno OGRANICEN?
grchina
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 278



View Profile
February 19, 2018, 10:22:14 PM
 #2947

Vidim ja da se mi svi lepo zaj... sa cex i telenor bankom, a ja se samo bojim da nam cika Aca ne dodje po svoje... Meni je jos uvek neverovatno da to sa tom telenor bankom funcionise tek tako. Bojim se da ce pre ili kasnije neko traziti od telenora izvode isplata, i da ce nam poreznici zakucati na vrata. Op sta je ovo? Pa to mi je od kopanja kriptovaluta? Aha vodis posao a ne prijavljujes zaradu i ne placas porez?! Ma ne ne ne to sam samo dobio 20$ pa sam trgovao na berzi pa sam napravio 20 000$ pa podigao.... Aha 20 000-20 je 19 980$ porez na to ti dodje 20%  tj 3996$ placas sad ili odma Cheesy Karikiram ali se bojim slicnog scenarija jer je vrlo realan. Zato planiram u skorije vreme da prodajem kripto samo uz kaficu. Ako neko ima iskustva u knjigovodstvu bilo bi lepo da taksativno nabroji sta sve treba da bi to bilo 100% legalno.
Bez brige kopa i cika Aca,celo leto nisi mogao da kupis kartice jer sve sto je stiglo oni gurali u svoj rudnik iako su im ljudi unapred platili the iste kartice a jos im posle 3-4 mesece kopanja prodali te iste kartice po 50% vecoj ceni od dogovorene i garancijom od godinu dana.Vise se brinem za ove debile sto salju mejlove NBS-u i Intesi sa pitanjem kako da prebace pare koje su zaradili miningom
zdeni82
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 912
Merit: 505


View Profile
February 19, 2018, 10:33:27 PM
 #2948

Vidim ja da se mi svi lepo zaj... sa cex i telenor bankom, a ja se samo bojim da nam cika Aca ne dodje po svoje... Meni je jos uvek neverovatno da to sa tom telenor bankom funcionise tek tako. Bojim se da ce pre ili kasnije neko traziti od telenora izvode isplata, i da ce nam poreznici zakucati na vrata. Op sta je ovo? Pa to mi je od kopanja kriptovaluta? Aha vodis posao a ne prijavljujes zaradu i ne placas porez?! Ma ne ne ne to sam samo dobio 20$ pa sam trgovao na berzi pa sam napravio 20 000$ pa podigao.... Aha 20 000-20 je 19 980$ porez na to ti dodje 20%  tj 3996$ placas sad ili odma Cheesy Karikiram ali se bojim slicnog scenarija jer je vrlo realan. Zato planiram u skorije vreme da prodajem kripto samo uz kaficu. Ako neko ima iskustva u knjigovodstvu bilo bi lepo da taksativno nabroji sta sve treba da bi to bilo 100% legalno.
Bez brige kopa i cika Aca,celo leto nisi mogao da kupis kartice jer sve sto je stiglo oni gurali u svoj rudnik iako su im ljudi unapred platili the iste kartice a jos im posle 3-4 mesece kopanja prodali te iste kartice po 50% vecoj ceni od dogovorene i garancijom od godinu dana.Vise se brinem za ove debile sto salju mejlove NBS-u i Intesi sa pitanjem kako da prebace pare koje su zaradili miningom

Nemoj mi reci da ima takvih likova koji salju mejlove da pitaju za pare od mininga?
Stvarno neverovatno.
Takvi ce nam sve zabrljati nacisto.
 
eh...
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 2


View Profile
February 19, 2018, 10:40:03 PM
Last edit: March 07, 2018, 10:50:50 PM by eh...
 #2949

Hvala ti! Jos jedno pitanje i necu te vise gnjaviti, da li mozes da mi preporucis, ako ti je poznat, neki najkredibilniji exchange koji nudi withdraw opciju na PayPal ?

Niko ne nudi opciju da povuces pare na PayPal. PayPal je beskrajno nepouzdan za kriptovalute jer dozvoljava da se poniste transakcije, a sve transakcije u kriptovalutama su bespovratne. Prosto nisu kompatibilne sa PayPal-om.

Nemoj lupati molim te. https://www.southxchange.com/ koristim vec skoro pola godine i svakih par nedelja prebacujem dolare na svoj PayPal nalog bez ikakvih problema i uz vrlo malu proviziju. Takodje, to sto si napisao za PayPal je totalna glupost, zato sto je potpuno ista stvar sa bankama i karticama, pa se opet uveliko koriste za kripto.

E moji Srbi, samo nesto pametujete, a ne znate gde bijete.

Evo dosao newb sa dva posta pa nas uci sve pameti, koji smo u ovome pet i vise godina. Nasao si opskurnu Argentinsku menjacnicu za koju 99% ljudi niko nikad nije culo kao primer da withdrawal na PayPal radi. Samo zavlacis onog ko je pitao da nastavi da trazi mogucnost da povuce pare na PayPal umesto da otvori karticu ili racun u banci pa da povlaci pare na njih i zaboravi na PayPal. PayPal i crypto su zakleti neprijatelji od prvog dana.

Ahahaha e ovo je stvarno smesno kada neko sa kupljenim nalogom kaze "newb sa dva posta" ahahaha e stvarno me nasmeja.

Zavlacim onog ko je pitao? Pa cekaj, on je lepo pitao za PayPal i sigurno ima dobar razlog zasto hoce na PP, a ne na je**nu banku, da mu se sve prati i vezuje za JMBG.

Da li bi ti sada meni kao individualcu prodao 1 BTC preko paypala? Super, ja ti posaljem kintu, ti meni btc, ja povucem kintu preko Paypal-a nazad, zato sto sam otvorio Dispute, i ti ostao ni sa cim. Zato niko ga ne preporucuje.

https://localbitcoins.com/buy-bitcoins-online/usd/paypal/
grchina
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 278



View Profile
February 19, 2018, 11:05:26 PM
 #2950

Vidim ja da se mi svi lepo zaj... sa cex i telenor bankom, a ja se samo bojim da nam cika Aca ne dodje po svoje... Meni je jos uvek neverovatno da to sa tom telenor bankom funcionise tek tako. Bojim se da ce pre ili kasnije neko traziti od telenora izvode isplata, i da ce nam poreznici zakucati na vrata. Op sta je ovo? Pa to mi je od kopanja kriptovaluta? Aha vodis posao a ne prijavljujes zaradu i ne placas porez?! Ma ne ne ne to sam samo dobio 20$ pa sam trgovao na berzi pa sam napravio 20 000$ pa podigao.... Aha 20 000-20 je 19 980$ porez na to ti dodje 20%  tj 3996$ placas sad ili odma Cheesy Karikiram ali se bojim slicnog scenarija jer je vrlo realan. Zato planiram u skorije vreme da prodajem kripto samo uz kaficu. Ako neko ima iskustva u knjigovodstvu bilo bi lepo da taksativno nabroji sta sve treba da bi to bilo 100% legalno.
Bez brige kopa i cika Aca,celo leto nisi mogao da kupis kartice jer sve sto je stiglo oni gurali u svoj rudnik iako su im ljudi unapred platili the iste kartice a jos im posle 3-4 mesece kopanja prodali te iste kartice po 50% vecoj ceni od dogovorene i garancijom od godinu dana.Vise se brinem za ove debile sto salju mejlove NBS-u i Intesi sa pitanjem kako da prebace pare koje su zaradili miningom

Nemoj mi reci da ima takvih likova koji salju mejlove da pitaju za pare od mininga?
Stvarno neverovatno.
Takvi ce nam sve zabrljati nacisto.
 
Znam za jednog lika sigurno koji je postovao na benchmark forumu sta je sve poslao,koje je pljuvanje usledilo posle ne bi me cudilo da je lik dobijao i pretnje smrcu Grin U telenor banci cujem likove kako se pricaju da im treba devizni racun da izvlace pare od kripta na sva usta...Ljudi ne kapiraju koliko nam je ova kombinacija dobra i da ako zabrane to mozemo manje vise da se slikamo i da samo prodajemo ubuduce kripto na ruke Undecided
marcetin
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1013


ParalleCoin's ruler from the shadow


View Profile WWW
February 20, 2018, 12:34:53 AM
 #2951

Mozda sam lupio, ali nemam zivaca da trazim gde im je to, sad sam gledao ne pise gde treba. https://cex.io/fee-schedule#/tab/payments

Kako ne pise? Na tom linku koji si dao, bas tu pise sve lepo.



Da, u pravu si, sada se vidi, u tom trenutku kad sam otvarao izgleda da nesto nije radilo . Videla se samo tabela sa valutama bez vrednosti.



Ostalima je ocigledno odgovoreno i vise nego sto treba koliko vidim, a bas mi drago da vidim Smiley




Znam da ce ovo zvucati mega retardirano, ali pored toga sto koristim vec dosta dugo nemam pojma koje su provizije tacno. Moram da dizem pa moram, sve sto je do 5% mi je ok, kad se sve sabere jel. A ovo sve mislim tako negde da izadje. Mozda sam lupio, ali nemam zivaca da trazim gde im je to, sad sam gledao ne pise gde treba. https://cex.io/fee-schedule#/tab/payments

Hvala ti! Jos jedno pitanje i necu te vise gnjaviti, da li mozes da mi preporucis, ako ti je poznat, neki najkredibilniji exchange koji nudi withdraw opciju na PayPal ?

Niko ne nudi opciju da povuces pare na PayPal. PayPal je beskrajno nepouzdan za kriptovalute jer dozvoljava da se poniste transakcije, a sve transakcije u kriptovalutama su bespovratne. Prosto nisu kompatibilne sa PayPal-om.

Stvarno si odvalio za PP. Smiley
Ok, nije za trgovinu ovde na forumu ili slicno, ali menjacnica ne znam zasto ne bi isplacivala na pp ako joj pp to dozvoljava. Gomila menjacnica, a i ne menjcnica vec eto takvih servisa radi upravo tu stvar.





------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PLAN 9   FROM CRYPTO SPACE    PARALLELCOIN 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My fellow members, ask not what the community can do for you, ask what you can do for the community. CCW-WebRes-BitStickers-AnonStickers.shop------------------------------ ParallelCoin

The Secret of Success is to find out where people are going.. and get there first! - Mark Twain
Bitrated user: marcetin.
Cryptodiscuss
Member
**
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 10


View Profile
February 20, 2018, 12:38:16 AM
 #2952

Vise se brinem za ove debile sto salju mejlove NBS-u i Intesi sa pitanjem kako da prebace pare koje su zaradili miningom

Druze sledio sam se! Ne mogu da verujem, na robiju ce nas oterati takvi debili!

Eh druze moj, nemoj ti da mislis ta ti je sve IN TOTAL 20%..Kada ti se sve doda, dodje ti oko 50%, mrzi me da trazim sve poreze, ali uglavnom, porez ovaj, porez onaj, zdravsteno, penziono, yadda yadda yadda, i jos sto sta i na kraju ti se nakupi. Jedna poreska prica:

Jedne lepe godine, ja radio kod nekog lika, lik OK, placao porez, sve po papirima, prodje godina dana.. OP pismo od poreske uprave...(oktobar mesec)... Kada ono on duzan za pored oko 1.5k evra, zato sto on od Februara nije platio "DODATAN POREZ"...Kako to sada? Pa lepo...Nasa drzava je promenila neki zakon...nikome nista nije receno..ali taj zakon je usvojen u Februaru...A krenuli su da ga primenjuju u Oktobru..

Neka mi neko sada ovde objasni, ko je ovde malumno OGRANICEN?

E sad, bavio sam se privatlukom i drzao STR i mogu ti reci da to na sta ti mislis je u stvari blize 70%. A to su ti porezi i doprinosi za radnika, zaposlenog u firmi. Ali mislim da mi ovde to mozemo da zaobidjemo, na varijantu honorarnog rada. Sto bi znacilo, radio marketing za neku firmu preko drustvenih mreza, dobio honorar i placam porez na to. Ako si vec negde zaposlen i neko ti placa poreze i doprinose ne bi trebalo da bude nikakvih problema oko toga. Ima razlicitih poreza kod nas za razlicite stvari, kao poljoprivredno gazdinstvo ako nisi u PDV, ne placas porez a dobijas povracaj poreza Cheesy Samo treba malo popricati sa nekim knjigovodjom kako bi to islo oko honorara. E sad kad bi se majning zavodio kroz knjige, verovatno bi morala da bude legitimna firma, na koju opet, kad bi negde bio prijavljen ne bi morao da placas pune poreze i doprinose, ali bi te sjebao PDV i porez na dobit. PDV bi platio u fulu jer bi ti odbitna stavka bio samo PDV od struje, znaci racunaj 18-19% i na celu razliku u ceni jos porez na dobit od 10% i jos uvek nismo stigli do podizanja tog novca sa racuna Cheesy . Sve u svemu previse komplikovano i ne znam da li bi iko kod nas i mogao i znao to da knjizi jer ti zapravo nemas dobavljaca niti ulazne fakture... Jednostavno neregulisano. Zato tipujem samo, honorarno - konsalting ili tako neka varijanta i mislim 20% poreza-treba definitivno proveriti.
zoran.drobnjak
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 18


View Profile
February 20, 2018, 01:28:19 AM
 #2953

...a ja se samo bojim da nam cika Aca ne dodje po svoje... Meni je jos uvek neverovatno da to sa tom telenor bankom funcionise tek tako. Bojim se da ce pre ili kasnije neko traziti od telenora izvode isplata, i da ce nam poreznici zakucati na vrata...

Cisto da se jedna stvar razjasni i predupredi dalje panicarenje - po vazecim propisima o poverljivosti privatnih podataka banke stite privatnost klijenata i dostavljaju informacije poreskoj u izuzetno restriktivnim slucajevima i to na osnovu naloga sudskog organa. Neko iz poreske mora da bude azuran i zainteresovan za svoj posao pa da posumnja u poreklo vaseg novca, zatim da se obrati sudu i nakon X godina da sudskom presudom bude nalozeno banci. Uzevsi u obzir sve okolnosti u nasem drustvu, prosudite sami kolika je verovatnoca da to potkaci vas licno sa vasim "velikim" kapitalom i nasom polu-pismenom administracijom.
Cryptodiscuss
Member
**
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 10


View Profile
February 20, 2018, 02:00:20 AM
 #2954

...a ja se samo bojim da nam cika Aca ne dodje po svoje... Meni je jos uvek neverovatno da to sa tom telenor bankom funcionise tek tako. Bojim se da ce pre ili kasnije neko traziti od telenora izvode isplata, i da ce nam poreznici zakucati na vrata...

Cisto da se jedna stvar razjasni i predupredi dalje panicarenje - po vazecim propisima o poverljivosti privatnih podataka banke stite privatnost klijenata i dostavljaju informacije poreskoj u izuzetno restriktivnim slucajevima i to na osnovu naloga sudskog organa. Neko iz poreske mora da bude azuran i zainteresovan za svoj posao pa da posumnja u poreklo vaseg novca, zatim da se obrati sudu i nakon X godina da sudskom presudom bude nalozeno banci. Uzevsi u obzir sve okolnosti u nasem drustvu, prosudite sami kolika je verovatnoca da to potkaci vas licno sa vasim "velikim" kapitalom i nasom polu-pismenom administracijom.

Da se ne bi suketali poluinformacijama, i da bi sprecili veci najeb zbog preterane opustenosti pojedinaca, evo clanak iz blica od pre par godina sa tada vec vazecim zakonima i predlozima novih izmena zakona.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svaku uplatu deviza banke će prijavljivati poreznicima
01. 07. 2014 - 06:03h

Banke će ubuduće poreznike obaveštavati o svakoj uplati na devizne račune građana, kao i o prilivima na njihove dinarske račune po osnovu prihoda od samostalne delatnosti.
Istu obavezu banke su dobile i kada su u pitanju izvršeni platni nalozi firmi o kojim će obaveštavati Poresku upravu najkasnije petog u mesecu.

Ovo su samo neka od rešenja u predlogu izmena Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji o kome će se danas raspravljati u parlamentu.

U zakonu je ostala obaveza da banke omoguće isplatu zarada samo ako su uplaćeni porezi i doprinosi na plate, kao i nekoliko godina stara obaveza da se Upravi za sprečavanje pranja novca prijavi svaka transakcija vrednija od 15.000 evra.

Usklađivanje

U Ministarstvu finansija za “Blic” kažu da uvođenje obaveze dostavljanja podataka o uplatama na devizne računa građana predstavlja “usklađivanje sa praksom poreskih uprava svuda u svetu” i dodaju da već sada banke obaveštavaju poreznike o uplatama zarada svih građana. Ovim izmenama se razmena podataka samo bolje definiše, tvrde u ministarstvu.

Bankari koji su ranije odbijali da prihvate ovu vrstu obaveze juče nisu bili spremni da zvanično komentarišu predlog izmena zakona po kome i oni, iako nisu deo državnog aparata, učestvuju u kontroli poreskih obveznika. Ali nezvanično kažu da ih o uvođenju obaveze dostavljanja podataka niko nije obavestio.

- Bio je red da se o predlogu tog rešenja prethodno razgovara s Udruženjem banaka, jer će to sigurno zahtevati naše investicije u neka nova informatička rešenja - kažu bankari nezvanično za “Blic”.

Poslovne banke će, inače, po usvajanju izmena Zakona o poreskom postupku plaćati kazne do dva miliona ukoliko poreznicima ne dostave tražene podatke. Odgovorno lice u banci platiće kaznu do 100.000 dinara.

Poreznicima i dalje ostaje obaveza da jednom u tri meseca na sajtu Uprave objavljuju listu najvećih dužnika među firmama i preduzetnicima. I dalje, po preporuci Rodoljuba Šabića, neće biti objavljivan spisak građana koji duguju porez. Više neće biti spiskova firmi koje duguju manje od 20 miliona dinara, ni preduzetnika dužnih manje od pet miliona.
marcetin
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1013


ParalleCoin's ruler from the shadow


View Profile WWW
February 20, 2018, 06:49:20 AM
 #2955

U pravu si za poluinformacije.

Neverovatno kako ne znate za zlatno pravilo poslednjih... ma nije samo poslednje 4, bilo je i pre toga ... znalo se ... ako ides do 10K na godinu dana priliva po coveku sve ok Wink Mene secanje koliko sluzi od kad primam pare iz inostranstva jos od MicroFinance Banke slicna je bila prica. Naravno da ce da upadne u oci oa sabijes na racun iz cuga bez firme i pokrica 15K-20K evra. Svakako ako prebacujes na racun swiftom moras ici da das izjavu. Ne moz' pisati poslala mi tetka sa menjacnice iz Australije ili honorar. Sa druge strane ako spucas na karticu direktno opet upadas u oci, jer se te stvari kontrlolisu. Nema sta da se kontrlolise, imas listu pa slozis po prilivu. 2-3 klika posla. Kao i uvek mi kasnimo. Ili smo ludi. Sto se tice gustera i njegove flotile tu mi nije jasno. On je obuceni kurac na biciklu bez tockova koji vrti pedali kako mu neko drugi kaze. Postoje dve varijante. Prva je vecini mozda verovatnija, a to je da ce, jel zbog kaznjenja, kod nas tek da usledi ta kripto hajka, kao sto je bilo pre 3-4 godine u Americi, pa Rusiji, pa Kini mnogo puta, pa ce da sabiju i pohapse sve te sto su pustali vise od dozvoljenog na svoj racun. Jos jedna bitna stvar, drzava ne prasta i za to ako hoce moze i retroaktivno, pa i posthumno da jebe pojedinca, kolikogod nekrofilski zvucalo vlast je gora od razuzdanog pedofila nekrofila sto sa masovnog decijeg groblja skuplja poluraspale decije lobanje u koje ce da nabije svoj polni organ. Jeste, vlst je strasna, sistem je pukao, ljudi su stoka, stoka na vlasti je pedofil u slasti. E sad... druga, neverovatnija opcija je da ce ovo malo sake jada sto ostade na Balkanu postati ... kako da kazem... povoljno tlo za razvijanje svih oblika kripto biznisa. Racunica je jednostavna. Pazi sad.. jebeni Toma je od one Ruze bugarke , onecoin, dobio pare, sve pratila i pisala neka engleska novinarka sto ih uhodi. Hocu da kazem da ovi sada nemaju drugi interes osim da uzimaju pare... dobro... u vecini slucajeva je tako.. ali neki ljudi su imali ideju .. ali ok... imam i ja pa me niko ne jebe jer je vecina vas povrsnih retada koji traze pare pare pare... niko nije ni prokomentarsao moju ideju da se pomogne stocarima... picke. Ne znam da li mislite da ja samo lajem bez da imam zub da gricnem ili vas boli patka za stocare jer ne kapirate zasto je lose u zemlji i zasto sistem ne valja. Na srecu ima i pm pa se tamo javljaju dobri ljudi. Poenta je da ce ovi sve uraditi da uzmu kes, pa postoji mogucnost da ce napraviti pogodno tlo... jer ljudi.... kad bih vam rekao ko sve kopa... od politicara... konkretno od naprednjaka sa veoma bitnih polozaja.. i to u kojim kolicinama... ma da.. ne bi bilo nista novo, opet bi sud bio da sam lud Wink
Ne tvrdim ni jedno ni drugo samo vidim i sabiram stvari... doduse i nacujem nesto Smiley






------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PLAN 9   FROM CRYPTO SPACE    PARALLELCOIN 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My fellow members, ask not what the community can do for you, ask what you can do for the community. CCW-WebRes-BitStickers-AnonStickers.shop------------------------------ ParallelCoin

The Secret of Success is to find out where people are going.. and get there first! - Mark Twain
Bitrated user: marcetin.
bozicso
Member
**
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 14


View Profile WWW
February 20, 2018, 07:27:05 AM
 #2956

U slucaju nostro doznaka banke bi trebalo da prijavljuju devizne prilive poreskoj upravi ali to u praksi ne rade. Jedino sto se uvek prijavi bez pardona su transakcije preko 15.000 eura (dolara) i to sluzbi za sprecavanje pranja novca. Naravno i transakcije nacinjene u nekoliko dana jer se sumnja da su rasparcane bas da bi prosle ispod radara.

moj savet svima sa vecom kintom je da probaju da izbunare neku stranu visa/mastercard karticu, tipa https://spectrocoin.com/en/bitcoin-debit-card.html (za njih sam cuo i da su dobri i da su pevaranti) pa lepo da dizu pare na bankomatu anonimno

inace ako prijavite prihod kao autorska prava placate nekih 30-35% od iznosa za porez i doprinose + sami morate da popunite PP OPJ - obrazac 2 + posle odnosete i munove u fond, ako ne znate to onda morate i nekog platit da vam to odradi. Znaci cutite i snalazite se kako znate i nemoj da busite po drzavnim organima sa pitanjima sta i kako, cuti i radi ispod radara

upcomingcarsreview.com
marcetin
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1013


ParalleCoin's ruler from the shadow


View Profile WWW
February 20, 2018, 09:27:24 AM
 #2957

Bas tako. Cim pustis pare na bankovni racun automatski si ubelezen i stvarno mi je nejasno kako neki od vas mogu i da pomisle na banke. Ok verovatno se radi o razlicitim ciframa, mislim da je to prvo potrebni razjasniti upravo to. Ako je tebi plan da pustis 200-300 mjesecno... pa udri onda gde hoces. Ali i u svetu van kripta, u Republici Srbiji postoji bas taj zakon protiv pranja novca, gde kad npr. kupujes stan i potpisujes ugovor kod notara, notar ti naglasi da bi trebalo da ide preko racuna u nekoj od domacih banaka koje imaju jel nbs vezu. Nisi obavezan ali on to mora da ti kaze za sve sto je preko 15K. Znaci sve to govore da ide preko racuna samo da bi oni automatski imali onu tabelu o kojoj sam vec pisao. Pretpostavljam... ma gotovo sam siguran da funcionise bas kao top lista. Uzmu prvih hundert pa deri.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PLAN 9   FROM CRYPTO SPACE    PARALLELCOIN 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My fellow members, ask not what the community can do for you, ask what you can do for the community. CCW-WebRes-BitStickers-AnonStickers.shop------------------------------ ParallelCoin

The Secret of Success is to find out where people are going.. and get there first! - Mark Twain
Bitrated user: marcetin.
itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1075


^ Will code for Bitcoins


View Profile
February 20, 2018, 11:18:04 AM
 #2958

Hvala ti! Jos jedno pitanje i necu te vise gnjaviti, da li mozes da mi preporucis, ako ti je poznat, neki najkredibilniji exchange koji nudi withdraw opciju na PayPal ?

Niko ne nudi opciju da povuces pare na PayPal. PayPal je beskrajno nepouzdan za kriptovalute jer dozvoljava da se poniste transakcije, a sve transakcije u kriptovalutama su bespovratne. Prosto nisu kompatibilne sa PayPal-om.

Nemoj lupati molim te. https://www.southxchange.com/ koristim vec skoro pola godine i svakih par nedelja prebacujem dolare na svoj PayPal nalog bez ikakvih problema i uz vrlo malu proviziju. Takodje, to sto si napisao za PayPal je totalna glupost, zato sto je potpuno ista stvar sa bankama i karticama, pa se opet uveliko koriste za kripto.

E moji Srbi, samo nesto pametujete, a ne znate gde bijete.

Evo dosao newb sa dva posta pa nas uci sve pameti, koji smo u ovome pet i vise godina. Nasao si opskurnu Argentinsku menjacnicu za koju 99% ljudi niko nikad nije culo kao primer da withdrawal na PayPal radi. Samo zavlacis onog ko je pitao da nastavi da trazi mogucnost da povuce pare na PayPal umesto da otvori karticu ili racun u banci pa da povlaci pare na njih i zaboravi na PayPal. PayPal i crypto su zakleti neprijatelji od prvog dana.

Ahahaha e ovo je stvarno smesno kada neko sa kupljenim nalogom kaze "newb sa dva posta" ahahaha e stvarno me nasmeja. Pa sine moj, ja sam kupio vec 3 naloga, jedan je i tvog ranga, a imam i jedan realan svoj, ali zasto bih bilo sta otkrivao nekome kao sto si ti. Budi siguran da nisam noob, ali ako ti je tako lakse, evo sad sam tek saznao za kripto valute i dosao ovde.

Opskurna Argentinska menjacnica? Ja imam nalog na 15ak menjacnica (nazalost) i ova je sigurno u gornjoj polovini po popularnosti:
https://www.alexa.com/siteinfo/southxchange.com

Ok, Cex je na ranku 3000, ali evo poredjenja radi, sajt koji ima slican rank kao SouthXchange:
https://www.alexa.com/siteinfo/benchmark.rs
A svi znamo koliko je bench forum popularan i ima ko zna koliko jedinstvenih posetilaca dnevno.

Zavlacim onog ko je pitao? Pa cekaj, on je lepo pitao za PayPal i verovatno ima dobar razlog zasto hoce na PP, a ne na je**nu banku, kao sto ni ja necu. Nisam lud da se sve to prati, da sam zaradio desetine hiljada evra na moj JMBG.

Znas kako kazu: Glupost i kasalj se tesko sakriju. A ovde na forumu i kad je neko newb. Nepoznati SouthExchange u gornjoj polovini po popularnosti?!? Da li ti stvarno mislis da ljudi ovde ne umeju da provere ono sto govoris:

https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/all/

Tvoj fantasticni SouthExchange je na 131. mestu od svih menajcnica po obimu trgovanja, nije zezanje, obrne se tamo po koji BTC dnevno. I taj nesrecni SouthExchange je prvi koji dozvoljava withdrawal ma PayPal, onih 130 iznad njega ne dozvoljavaju, i ti to korisitis kao argument da je moguc withdrawal na PayPal? Pa zar ne vidis da zavodis na stranputicu novajliju kao sto si ti, umesto da covek zna da ne trazi dalje kako to da uradi i umesto toga otvori karticu da sa nje primi i salje pare. Nije problem da pricas o stvarima o kojima ne znas, ali makar pazi da to sto pricas ne osteti nekog drugog, stavi nesto kao "ja mislim" i sl, a ne da prozivas ovde po forumu i tvrdis nesto sa kvazi autoritetom.
itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1075


^ Will code for Bitcoins


View Profile
February 20, 2018, 11:28:56 AM
 #2959

Znam da ce ovo zvucati mega retardirano, ali pored toga sto koristim vec dosta dugo nemam pojma koje su provizije tacno. Moram da dizem pa moram, sve sto je do 5% mi je ok, kad se sve sabere jel. A ovo sve mislim tako negde da izadje. Mozda sam lupio, ali nemam zivaca da trazim gde im je to, sad sam gledao ne pise gde treba. https://cex.io/fee-schedule#/tab/payments

Hvala ti! Jos jedno pitanje i necu te vise gnjaviti, da li mozes da mi preporucis, ako ti je poznat, neki najkredibilniji exchange koji nudi withdraw opciju na PayPal ?

Niko ne nudi opciju da povuces pare na PayPal. PayPal je beskrajno nepouzdan za kriptovalute jer dozvoljava da se poniste transakcije, a sve transakcije u kriptovalutama su bespovratne. Prosto nisu kompatibilne sa PayPal-om.

Stvarno si odvalio za PP. Smiley
Ok, nije za trgovinu ovde na forumu ili slicno, ali menjacnica ne znam zasto ne bi isplacivala na pp ako joj pp to dozvoljava. Gomila menjacnica, a i ne menjcnica vec eto takvih servisa radi upravo tu stvar.

Sta sam odvalio, pokusavam da pomognem pocetniku, originalno pitanje je bilo: "...ako ti je poznat, neki najkredibilniji exchange koji nudi withdraw opciju na PayPal?". Menjacnica, i to kredibilna. Secam se 2013-te kad sam pocinjao da sam proveo dan-dva pokusavajuci da provalim kako da sa PayPal-a posaljem pare na menjacnicu dok nisam shvatio zbgo cega su alergicne kad se pomene PayPal. Naravno da postoje "rupe u sistemu" gde moze uz ko zna kakvu gimnastiku da se poveze PayPal sa BTC, ali generalno to nije pravi put niti ce ikada biti, i to sam pokusao da objasnim nekome da ne trosi vreme za dzabe.
mininggrunt
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
February 20, 2018, 11:29:38 AM
 #2960

WOW koliko ima menjacnica, jos za vecinu iz top 20 nikada cuo, tj nisam video da iko pominje. Definitivno bi bio velik problem kada bi vecina ljudi htela da podigne u fiat valutama sve te novcice Cheesy
Pages: « 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!